een Smidsknecht, MOLE NROEDE, mhm m tekoon: HEN Ie koop. Tenderlooomotieven, Sigaren-Magazijn. Havana Sigaren. mm Ph. de JONGH, Sigaren-F abrikant iiprt mar Oténifi! veilen en verkoopen: ERKEN AANBESTEDING. Aanbesteding. AANBESTEDING. Wordt te koop gevraagd: HEUSDEN. Notaris JISK00T te Veen, u aan te besteden: aan te besteden: Radicaal licrstcl van Klierii ders. MARKTBERICHTEN. Wordt gevraagd f/ KikerikiH een perceel aan te besteden, r n Een Woonhuis mot Erf en Schuur, C. Keijzer. U het maken en leveren van 52 schoolbanken. Het bouwen eener Onder wij zers woning. Bedrag der begrooting 4914,-. aHet bouwen eener Open bare School te Aalburg, gemeente Wijk; b. Het bouwen van een woon kamer aan de Onder wij- zerswoning c. Het doen yan eenige her stellingen aan die Onder wij zerswoning. C. P. Wierts van Coehoorn, *Dordreclit, 30 Dec. Grasboter, stukken: a Hooi- 0.77 a ƒ0.85; tonnen: Gras- a Hooi- 14 a Kunstboter: 0.55 a 0.40. Dordrecht, 29 Dec. Slechts enkele van de door gaans meest gewone schippers waren heden naar onze Graanmarkt gekomen en was de aanvoer dus klein. Jarige Tarw was als voren te plaatsen. Nieuwe in goede soorten mede prijshoudend. Ge ringe kwaliteit blijft moeilijk te verkoopen. Zomer- Tarw en Canada was meer gezocht. f Bussen, 29 Dec. Aangevoerd 152 kilo boter; prijzen 1.19 a 1.27 per kilo. Sliedrfxht, '1 Januari 1882. De Koninklijke Fabriek der echte Deventer Koek van KLOPMAN BAERSFLMAN. Niemvstraat, Deventer, opgericht in 1682 en bekroond Arnhem 1879 en Melbourne 1880, vraagt op flinke voorwaarden DEPOT HOUDERS. AdresOude koekbakkerij van KLOPMAN BAERSELMAN, Nieuwstraat, Deventer. om met half Maart of eerder in dienst te treden, bij W. VERZIJL te Veen. Brieven franco. een nieuwe of gebruikte IJZEREN of HOUTEN lengte minstens 24.60 M.zwaar in het midden 0.36 bij 0.40 M. Opgaven van prijs en maat in te zenden aan AR1Ë STRAVER Jz. te Babyloniënbroek. BUITENTEEN Locomotivfabriek KRAUSS Co., München, levert: voor normaal en smal spoor. Generaal Vertegenwoordiger voor Nederland, H. E. O VING Jr., 74 Haringvliet, Rotterdam. SPECIALITEIT VAN Schap en markt B 319 's-BOSCH. De ondergeteekende geeft het geacht publiek te kennen, dat door zijne bemiddeling alle Levensverzekeringen. Lijfrenten, onverschillig van welken aard, gesloten kunnen worden voor de Nationale Levens-Verze- keringbank te Rotterdam. Beveelt zich mede aan tot het verzekeren tegen brandschade van Vee, Gebouwen, Meubilair en alle roerende goe deren den Landbouw betreffende, benevens het verzekeren van Vee tegen sterfte, voor eene zeer lage vaste premie, voor de Neder- landsche Onderlinge Vee-Assurantie- Maatsehappij, onder directie van de Ileeren Karstens de Ruijter te Leijden. ïJSF" Alle tarieven en inlichtingen zijn op Iranko aanvrage gratis verkrijgbaar. Ook belast hij zich met alles wat tot de be trekking van Zaakwaarnemer behoort. H e u s d e n. M. J. VAN HANSWIJCK. aan boord verkrijgbaar voor 25 cent per ton, (2 hectoliter), en aan huis bezorgd voor 30 cent per ton. Hoewel enkele personen kwaadwillig hebben uitgestrooid dat hij nat is, verzeker ik een ieder, dat hij kurkdroog geleverd wordt. Twee ton turf staat in verbranden gelijk met één mud steen kolen. Hij is voor alles te bezigen. Die hem ge bruiken zullen het met mij getuigen. liggende met zijne schuit in de Haven alhier. Solide agenten, voorzien van goede referentiën, kunnen overal geplaatst worden waar de firma niet vertegenwoordigd is. Oplaag 27,000 Exemplaren. J. H. HELLER, Bern. De Architecten VONK HOLWERDA te Almkerk zijn voornemens, namens het Gemeentebest uur te Meeuwen c.a. Teekening, Model, Voorwaarden enz. zijn ter inzage bij het Gemeentebestuur voor noemd, alwaar ook de inschrijvingsbiljetten worden ingewacht vóór of op den 26 Januari 1882. Bedrag der begrooting f 10360. Hoeveel ben ik n schuldig!* vroeg een zijner begunstigers. Juist honderd gulden.* »Ja, 't schikt me nog niet, dat te betalen. Maar hier heb je één gulden dat is voor 't geld dat je uitgeschoten hebt, op de rest kan je wachten Goed geantwoord. Een trotsch edelman kreeg, bij een diner, zijn plaats naast een pas geadeld regeeringslid, wiens vader kleermaker was geweest. Om te plagen bracht de oud-adellijke heer het gesprek op kleediugstukken, tooi, enz., en zeide eindelijk Wezenlijk! ik moet uw vader tot zjjne eer in het graf nageven, dat hij steeds de beste rokken en pantalons voor mij gemaakt heeft; die ik ooit droeg.* »Dit herinner ik mij zeer goed was het ant woord dezer dagen heb ik, met vele andere niets- O waardige papieren, onderscheidene uwer onbetaalde rekeningen verbrand, daar ik begreep dat die toch nooit betaald zouden worden.* De naamdag. Een heer, die langen tijd een plantage op Haïti had bestuurd, vertelde onlangs de volgende anekdote, uie bewijst dat de overleve ring van Vrijdag, den metgezel van Robinson Crusoë, bij de negers nog niet in het vergeetboek is geraakt Op zekeren dag kwam mijn tijdelijke oppasser, een prachtige neger, zwart als ebbenhout, op mij af en zeide tot mij, terwijl hij zijn mond tot aan de ooren opende en mij op zijn minzaamst, voor zijn doen, toegrijnsde »Meester, naamdag is van mij. Gij piaster geven moet aan mij.* Ik wenschte hem geluk en gaf hem een piaster. Eenige dagen daarna kwam hij terug, alweder lachend en wel zeggende Meester, ik piaster halen komHeden mijn naamdag is.« »Wat is dat* vroeg ik, »is het soms iederen dag uw naamdag »0 neen, niet iederen dag, meester, ik heet Maandag. Ik heb hem ook toen weer een piaster gegeven, maar den volgenden dag een anderen oppasser ge nomen die Gogo heette. Een voorzorgsmaatregel. Mijnheer Audacious en zijne wederhelft maakten hunne huwelijksreis. Zoo bezochten zij ook den waterval van den Niagara, en mijnheer toonde hier een levendig verlangen in het bekende »hol der winden* af te dalen. »Maar dan waagt gij uw leven, liefste Eduard«, sprak mevrouw Audacious, geboren Timid, »doch als gij volstrekt naar beneden wilt, leg dan eerst je portemonuaio, je zakboekje eu je horloge af.« Van weerszijden geholpen. Welnu, mijn vriend, als de eenzaamheid zoo noodig voor uwe studiën is, dan kunt gij dezen zomer vrij van mijn koepeltje ge bruik maken, daar zal niemand u storen,* »Zeer gaarne; kan ik u wederkeerig van dienst zijn, zeg het dan maar.« »Doe mij dan het pleizier een oogje te houden op mijn vruchtboomen, want die zijn daar niet al te veilig, en ik moet er anders een waker bij zetten. Panieken in schouwburgen en musi-challs waren deze weken in Engeland aan de orde van den dag. ~Er was nr icese-te Bradford, eenc te -Leeds en eene in het New Grecian Theatre te Londen. Te Leeds was werkelijk het onstaan van brand de oorzaak. Te Bradford en te Londen echter joeg een valsch brandalarm, door een ellendeling in brooddronken heid aangeheven, het verzamelde volk den dood schrik op het lijf. Het liep overal zonder ernstige ongelukken af, hoewel er verscheidene personen jammerlijk vertrapt en gekneusd werden. Maar zoo het niet erger toeging, het lag voorwaar niet aan het publiek, welks gedrag zoo redeloos mogelijk was. Alweder bleek ten duidelijkst, dat een hoop meuscheu onder den invloed van schrik op niets zoozeer gelijkt als op eene kudde schapen wanneer de wolf in aantocht is. Brand of geen brand, gevaar of geen gevaar een enkele alarmkreet is vol doende om hen allo bezinning te doen verliezen, zoodat zij als de dieren des velds elkander ouder den voet trappelen. De dringende behoefte in ge bouwen waar veel volk vergaart, bestaat dus niet zoozeer in middelen tot het blusschen van brand, als wel in middelen om de redeloos gewordeu schare zoo spoedig mogelijk eeneu uitweg te doen vinden, wanneer zij, met of zonder grond, onder den in druk geraakt dat eenig gevaar haar bedreigt. Het Nieuws- en Advertentieblad van Bergen-op- Zoom geeft weder een staaltje van de vermakelijke wijze, waarop in den gemeenteraad van Breda de zaken behandeld worden. Het gebeurde in de zit ting van 17 December 1.1. Aan de orde is: eene verhooging van jaarwedde. De heer RikkersMijn voorstel is De Voorzitter: Ik zit hier vóór, mijnheer Rik kers; dat moet u wèl weten; ik zal het voorstel van de commissie in stemming brengen om tot verhooging van 30 over te gaan. Do heer Rikkers: Het voorstel van den heer Heylaerts is preferent. De Voorzitter. Ik ben burgemeester, mijnheer Rikkers en belast met, de leiding dor vergadering. Ik breng mijn voorstel in stemming. De heer Rikkers: Al zijt gij tienmaal burge meester, kunt gij daarom de wet toch niet ver krachten. En dat doet gij. De Voorzitter: Zoo! Wat u zegt! Noteren Tarwe. Jarige puike Zw., VI. en Overm. 12. a 13.Ov. goede en mind, 11.a 11.80. N. puike Zws. VI. en Overm. 10.a 11.25, goede 7.50 a 9.mindere en blauwe 5.a 7. N. Zomer-Tarw 7.20 a 8.40. N. Kanada ƒ8. a 8.70. Zws. Witte per 100 ft a Rogge. Nieuwe Zeeuwsche en VI. 8.40 a 9.00. Overm. 8.10 a 8.50. Gerst. N. Winter, Zws. eu VL zakm. 6.50 a 7.30 dito gestort 7.30 a 7.70dito Overm. en Fl. zakm. 5.50 a 6.70. N. Zomer, Zws. en VI. zakm. 6.00 a 6.30 gestort 6.70. Overm. en Fl. zakm. 5.a 5.80. Spelt, 3.— a 3.80. Haver. Voeder- 2.50 a 3.80. Dito dikke 3.— a 4.80. Paardenboonen. 6.50 a 7.50. Duivenboonen. 7.a 8. Bruine Boonen. f 6.00 a 10.00. Witte Boonen. 7.a 13.00. Blauwe Kool:-Erwten. Nieuwe 8.a 9.50. Voeder dito 7.a 8. Boekweit. N.-Br. ƒ215 en Frausche ƒ190 p. 2100 k. Maïs. 8.75 per 100 kilo. Kanariezaad. 9.a 10. Koolzaad. Tweejarig Zeeuwsch en Ov. 62 betaald. N. Zw. en Overm. 60 a 64; per April 375. Lijnzaad, f a Raajwlie. 35.50, a 35.25, p°. Mei 35.25. a Najaar 34,87x/2- Lijnolie, 27.25 a 26.75, p°. Jan./.p0. Mei 27.50, p°. Maart/p°. Mei 27.75. Zomermaanden 28.50. Petroleum. Loco 9,Dec. Jan./April 9.25, Najaar 9.871/2 Eutr. Charlois. Raapkoeken. Harde 105 a 108 de 1040 stuks. Lijnkoeken. Harde ƒ10.50 a 11.de 104 stuks. Bij den uitgever dezer courant zijn de navolgende giften ingekomen voor de betrekkingen van de op 17 Dec. 1.1. verongelukte personen alsuit Heusden van S. V. 2.50; J. W. H. 2; Dr. A. van E. 2.50J. P. K. 2J. A. B. 1P. 2S. 2.50 van C1 onder het motto: Trouwen is goed; niet trouwen is beter, P. 2S. v. S. 1H. W. P. 1 Ds. W. 1R. G. 1J. F. v. d. P. 1; W. J. v. R. ƒ1; D. P. 1A. V. 0.50; S. T. 3 Wed. M. T. 2C. M. M. 1M. B. 2, te samen 32. Voor meerdere giften blijft hij zich aanbevelen, waarvan telkens in dit blad melding zal worden gemaakt. ■wwenrwsw tAiöVERTENTIEN. L. J. VEERMAN. Pf K. L. VISSER AAz. p. f. gelegen aan het Wijksche eind te Heusden, geschikt tot uitoefening van elke zaakbevattende boven 2 Kamers met Aleoof, beneden 2 Kamers met eene Keuken. Te bevragen bij den eigenaar Th. KLöREN te Heusden. Te bevragen bij J. DE BOON te Hardinxveld een aanzienlijke partij voor het mes (afgesneden), bij partijen en in massa. Die in Oostenrijk afzet bereiken of voor een of ander doel bekend worden wilbereikt dit doel het beste door adverteer en in het meesl gezochte Oosten rijksch humoristisch blad De Kikerikiwordt in iedere stad tot zelfs het kleinste dorp van Oostenrijk gelezen. Wie soms eens Oostenrijk bezocht, zal deze algemeene verbreiding toestemmen. De advertentieprijs is laagwant de gewone regel kost slechts 20 Cent of 35 pfenning. Voor Duitschland is het advertentiedeel van dit blad aan het advertentiebureau van ADOLF STEINER te Hamburg verpacht, doch heeft deze firma maatregelen genomen, dat ook ieder ander advertentiebureau voor de Kikerikiadvertentiën kan aannemen. zal op D1NGSDAGEN 3 en 17 JANUARIJ 1882, telkens 's voormiddags teu elf ure, in het Regtbuis te Veen, PUBLIEK WEILAND, in de Slagen, onder Veen, kadastraal Sectie B, no. 60, groot 1.05.10 Hectare. Terstond te aanvaarden. Melbourne 1S81. le Prijs. Zilveren Medaille. die 4 tot 200 airs spelenmet of zonder uitdrukking van mandoline, trommel, klokken, castagnetten, hemel stemmen, enz. DID met 2 tot 16 verschillende Aria's; voorts Nécessaires, Sigarenstandaards, Zwi sersche huisjes, Photographie-al- bums, Inktkokers, Handschoendoozen, Brievendekkers, Bloemvazen, Sigarenkokers, Tabaksdoozen, Werktafeltjes, Plesschen, Bierglazen, Portemonnaies, Stoelen, enz.; alles met muziek. Steeds tot levering van het nieuwste en voortreffelijkste beveelt zich aan Alleen bij rechtstreeksche bestelling wordt voor de echtheid ingestaan. Geïllustreerde prijscouranten gratis en franco. -ppapjOA aiuioid s[b {udy io) jaqtnaAo^ uba uojpia.ujaodg uba s.iadoo5( ap japuo napjo.u. 'soiibjj OOO'OS UB V ihupaq uaa 10} ua^jaw ajstiooqas lap Q0I BURGEMEESTER en WETHOUDERS der ge meente Veen, zijn voornemens op Vrijdag den 13 Januari 1882, des middags ten 12 ure, ten Raad- huize, in bet openbaar De besteding geschiedt bij enkele inschrijving, volgens de A. V.; de inschrijvingsbiljetten kunnen tot op bet uur van aanbesteding worden ingeleverd. Gedurende twaalf dagen, aau den dag dei be steding voorafgaande, zullen bestek en teekening ten Raadhuize ter inzage zijn nedergelegd. Het bestek en teekening zal voorts op franco aanvrage, tegen betaling van een gulden, te verkrij gen zijn, ter Secretarie der gemeente, zoomede bij den Heer C. Kentie, Opzichter te Woudrichem, bij wien tevens nadere inlichtingen te bekomen zijn. Aanwijzing op het terrein zal plaats hebben op den 11 en 13 Januari 1882, telkens des voormid dags van 9 tot 11 ure. Veen, den 24 December 1881. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J. VAN DOVEREN. De Secretaris, H. G. 't HOOFT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der ge- moente Wijk, zijn voornemens op DONDERDAG den 12den JANUARI 1882, des middags ten 12 ure, ten Raadhuize, in het openbaar De besteding geschiedt bij enkele inschrijving, volgens de A. V.de inschrijviugsbiljetten kunnen tot op het uur van aanbesteding worden ingeleverd. Gedurende twaalf dagen, aan den dag der besteding voorafgaande, zullen bestek en teekening ten Raad huize ter inzage zijn nedergelegd. Het bestek eu teekening zal voorts op franco aanvrage, tegen betaling van een gulden te verkrij gen zijn, ter Secretarie der gemeente, zoomede bij den heer C. KENTIE, opzichter te Woudrichem, bij wien tevens nadere inlichtingen te bekomen zijn. Aanwijzing op het terrein zal plaats hebben op den 11 en 12 Januri 1882, telkens des voormid dags van 9 tot 11 ure. WIJK, den 24 December 1881. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J. VAN DOVEREN. De Wethouder, A, VAN WIJK. Consultatiën ook voor SLEPENDE ZIEKTEN, dagelijks behalve Zondag, van 10 tot 2 uur. Gewezen Officier van Gezondheid der Marine. Rotterdam, Korte Hoogstraat 31.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1882 | | pagina 3