Buitenlandsch Overzicht. PLAATSELIJK NIEUWS. BINNENLAND. Burger] Gemengd N: was! Wel had de lezing nu bij 'tuur ge duurd en was ze door slechts weinigen be grepen zoodat enkele hoorders groote moeite hadden de oogen open te houden, maar.... men had dien avond, en tegen veel geld ook, een Litt. Dr. in //Ons Genoe gengehad en dus moest het mooi zijn. Niemand had dan ook 't hart in dien lof zang een wanklank te doen hooren en in gemoede zijn oordeel uit te spreken. Zoo ging 't dien winter voort. Gewoon lijk kwamen de gevierden met rijpe vruchten hunner litterairische studiën, soms ook met een novelle of eenige gedichten en //Ons Genoegen" was vol bewondering, hield zich althans zoo. Wat er nog aan de grootte der bewondering ontbrak stelde men op rekening van de achterlijkheid der leden, niet gewoon als ze waren om tot sterren van den eersten rang op te zien. Toen dat enkele winters volgehouden was en men intussehen reeds eenige malen de contribu tie verhoogen en voor de nadeelige saldo's een beroep had moeten doen op de wel willendheid en kunstliefde der leden, kwam langzamerhand de reactie. Hoe, riep men, zijn dat nu die gevierde redenaars, wier namen op ieders tong leven en naar wier woorden men snaktHebben we voor hen onze prettige avondjes moeten omzetten in een deftige, stijve vergadering, waarin nie mand onzer jolige bijdragen-opsnijders meer een mond open durft doen en die u zoo ernstig maken dat ge 't lachen verleeren zoudt En men besloot met algeraeene stemmen tot de oude orde van zaken terug te keeren en voortaan weer een huiselijk leesavondje te openen, waarop een der leden de onmis bare lezing leveren zou. En zoo geschiedde het. En dat gij thans gereed staat met uwe lezing over Columbus in den zak, om het nieuwe tijdperk te openen, is bij wijze van boete alzoo geregeld, dewijl 't voornamelijk uw drijven was dat Ons Genoegen" te hoog streefde. Gelukkig echter voor de gevierden dat niet alle vereenigingen zoo bekrompen handelen als deze en dat nog steeds de naam, het gerucht en de vlag ten volle berekend zijn de lading te dekken indien dat noodig is. Den 27 December jl. is de nieuw gebouwde Missigit te ICotta Radja door den gouverneur van Atjeh, inet groote plechtigheid aan het inlandsche priesterlioofd overgegeven. Aan het slot der toe spraak, die de gouverneur bij die gelegenheid hield, zeide de vertegenwoordiger van hetNeder- landsch gezag het volgende z/Daar staat ze, als een teeken, dat Nederland ten einde brengt wat het begint, en houdt wat 't belooft. En nu hoofden en geestelijken van Atjeh. Gij allen, die hier getuigen zijt, dat door mij de sleutels van dien tempel aan het pries terhoofd Toeboe Kadi Melikoel Adil ter hand worden gesteld, aanvaardt dit geschenk van de Regeeringmoge het door u beschouwd worden als een waarborg van haar welwillende bedoelin gen, en wanneer gij in dat gebouw, dat uw hei ligdom wordt, uwe gebeden ten hemel zendt, en mijner vriendschap kunnen geven, ter vergoeding van al wat hij verloren heeft. Maar nu heb ik, nadat hij halverwege door mij gered was, hem zijns weegs laten gaan. Door hem zou ik in een verheven betrekking met de verdrukten en ongelukkigen geplaatst zijn. "Wie weet?.... Dergelijke gedachten, met al de herinneringen die er zich aan vastknoopten, bezwaarden Tctlow als een drukkende last. Erne weèr te zien, hem te helpen, voor hem te zorgen als een broeder, dat was dag aan dag zijn vurigste begeerte. Hij liet in de dagbladen een aantal advertentiën plaatsen, die er op berekend waren om de aandacht van den ouden soldaat te trekken als hij ze onder de oogen kreeg. Maar alles te vergeefs. «Als ik maar hoorde dat hij dood was!« riep hij ten laatste uit, «dat zou nog beter zijn dan deze on zekerheid want dan zou ik weten dat hij een plaats heeft ingenomen in het algemeene stelsel der dingen en dat hij eindelijk een woning heeft. Toen hij kort daarop in de couranten las dat er een drenkeling uit de Hudson opgehaald was, ging hij het lijk bezien; maar het was Erne niet. Het zonderlingste van de zaak was zijn nieuwsgie righeid ten opzichte van dit onbeteekenende leven, waar van hij zoo weinig wist en dat hij in zijn geheelen om vang had willen kennen. De laatste maal dat hij Erne gezien had, was Tetlow bevreesd geweest dat de bedelaar hem overal zou vol gen. Helaasde bedelaar achtervolgt hem nu maar al te zeer. En niet alleen in den slaap ziet hij hem. Som tijds, als er een oogenblik rust komt in de dagelijksche drukte, daagt de kinderlooze vader plotseling op, om een verwijtenden blik op zijn trouweloozen vriend te vestigeneen andermaal treedt hij op in zijne droomen, als in lange winternachten de scherpe wind door de straten giert. En zijn beeld verschijnt altijd als de wroeging over een onvervulden plicht. (Uit the Atlantic Montly.) tien zegen van den Allerhoogste afsmeekt, ge denkt dan dat Nederlaud uw vïjau l niet is, dat het niets liever wenscht, dan uw voorspoed en i welvaart te bevorderen. Gedenhjt dan ook de be- loften door u aan de regeering gedaan en dat j het voor den Mohammedaan niet minder dan voor den Christen, plicht is gedane beloften ge stand te doen." Heeft Vorst von Bismarck gedacht, dat hij door zijne ontwerpen van kerkelijke wetten het centrum aan zich zou verbinden, dan zal het hem na de zittingen van 7 en 8 Febr. wel duidelijk zijn geworden, dat hij buiten den waard heeft gerekend. De redevoeringen ten minste, door van Wiudtborst, den bekenden leider vau het centrum gehouden, zullen hem wel alle illusie benemen op de hoop van medewerking van dien kant. Van Windthorst constateerde dat de eigenlijke cul tuurkamp dood was, dat het kind door zijne vaders zelf was verloochend geworden en dat er op dit oogenblik niemand durfde opstaan, die dien strijd in bescherming durfde nemen. Hij weigerde dan ook, onder hei haalde toejuiching van zijne partij, mede te werken aan het tot stand komen van wetten, die discretiounaire volmachten gaven, al was het dan ook, dat. zijne partijgenooten dan bedreigd zouden worden met de algeheele vol trekking der Meiwetten. „Nimmer," zeide hij, „zullen wij berusten in het voortbestaan van wetten, die in strijd zijn met ons geweten, zelfs niet al wordt de toepassing er van facultatief ge steld." Gaarne wilde hij concessiën in mindering van betaling erlangen, maar dan moeten het in derdaad concessiën zijn. Hij eindigde zijne rede met te constateeren ten aanhoore van geheel Eu ropa, dat de Pruisische regeering den vrede niet wil. Drukpers-overtredingen zijn in üuitschland ook weer aan de orde van den dag. Vorst Bismarck heeft Professor Mommsen aangeklaagd wegens O O O hoon. Deze moet nu het plan tot eeue groote studiereis naar Italië opgeven, daar het te voor zien is, dat het proces in alle instantiën zal wor den gevoerd. Wegens eene beleediging den hof prediker Stöcker (zoo bekend wegens de Juden- hetze) aangedaan, is de liberale dagbladschrijver Voigt tot zes weken gevangenisstraf veroordeeld. Hij had in een verkiezingsbulletin gezegd, dat Stöcker of niets van de staathuishoudkunde wist, of wel de ergste huichelaar en een vijand van het volk was. Omstreeks 350 Israeliten, waaronder 90 kinde ren, die uit Rusland zijn gevlucht, kwamen te Liverpool aan, waar zij zich naar Amerika zullen inschepen. Aan sommige verslaggevers van dag bladen deelden zij bijzonderheden mede omtrent de vervolgingen waaraan zij hadden blootgestaan met verzoek echter die bijzonderheden niet te pu- bliceeren, want het zou mogelijk zijn, dat de ach tergebleven gezinnen daaronder leden. Van de landverhuizers waren er 22, die in het Russische leger hadden gediend bij den oorlog tegen Turkije, een van hen was bij de belegering van Plewna geweest. Zij verklaarden allen, dat zij den Czaar getrouw bleven; het was hem onbekend, hoeveel hunne geloofsgenooten ledenhij was niet aanspra kelijk voor de gruwelen. De vrouwen onder de emigranten zagen er zeer zwak uit, het natuurlijk gevolg van ontbering en lijden. Zij bevestigden, dat er vele moorden en daden van geweld waren gepleegd. De geheimzinnige moord in Brussel houdt nog steeds alle gemoederen in beweging, zoo zelfs, dat verleden Maandag de Minister van Oorlog zijne beantwoording op de bedenkingen die tegen zijn budget waren ingebracht niet kon ten einde bren gen. De leden hadden meer aandacht voor de be richten, die telkens aankwamen van den vermoe- delijken moordenaar,dan voor desMinisters woorden. Vele geruchten zijn er in omloop, maar van een werkelijk spoor schijnt nog geen sprake te zijn. De Engelsche detectieve (geheime agent tot op sporing van misdaden) Greenham heeft te Londen den wapenkoopman gevonden, die het pistool heeft verkocht, waarmede Bernays is doodgeschoten. Vaüghan had bij hem, evenals bij andere winke liers, bij wien hij aankoopen deed, zijn kaartje achtergelaten, op welker keerzijde drie verschil lende adressen te Brussel waren opgegeven. Volgens Oostenrijksehe berichten schijnt er in den laatsten tijd in den toestand van de Herze- gowina geene merkbare verandering gekomen te zijn. De opstandelingen worden herhaaldelijk door de troepen uiteen gejaagd, maar vereenigen zich telkens weer met eene stoutmoedigheid die zich door niets laat ontmoedigen en bewondering ver dient. Op te merken is, dat de laatste dépêches van veel talrijker benden melding maken, dan zich tot op heden hebben vertoond. Zoo spreekt een officiëele dépêche uit Serajewo van den 11 dezer van eene bende van twee a drieduizend man, die verslagen zou geworden zijn. Een ander bericht spreekt van een gevecht, dat zeven uur geduurd heeft, tusschen een bataillon en eene kompagnie keizerlijke troepen, die uit Fiuorva waren opgerukt en eene talrijke bende der opstandelingen, die daarbij 20 dooden en 40 gewonden zouden verloren hebben. Maar de mili taire maatregelen en vooral de nadering van een gunstiger jaargetijde, zullen, zoo drukken de Oos tenrijksehe bladen zich uit, het Keizerlijke leger ongetwijfeld in staat stellen het verzet voor goed te overwinnen. Eindelijk kan eerst nu met zekerheid worden opgegeven hoeveel personen bij den brand te Weenen in het Ringtheater het leven verloren hebben. Met de meest mogelijke nauwkeurigheid zijn de gedane opgaven betrelfende de als verbrand of verongelukte opgegeven personen onderzocht: ten aanzien van de werkelijk verongelukte personen bij den brand zijn insgelijks de vereischte opgaven verzameld om met zekerheid te kunnen opmaken, wie die ongelukkigen zijn. Uit deze nauwkeurig gerangschikte gegevens blijkt op overtuigende wijze, dat moge het aantal offers zeer groot zijn, de ramp niet zoo noodlottig is geweest, aD men eerst heeft verondersteld. [Iet aantal verongelukten bedraagt 383. Verderop in het Oosten is de toestand ongeveer dezelfde. Egypte op het punt van tot regeering- loosheid te vervallen, het zuiden van Arabië in gewapend verzet, en nu komen nog de moeilijk heden tusschen Herat, Afghanisten en Ruslaud. Reeds deed in de Engelsche pers de tijding de rondte, dat de Engelsche en Russische grenzen elkander naderden, en dat het niet lang zou duren of het kwam daar tot een uitbarsting. Het aftreden van Beaconxfithl in Engeland in het begin van 1880 heeft Engeland voor veel onheils behoed. Onder dien Minister was er van niets meer of minder sprake, dan om Engeland de bescherming op te dragen van de noordergrens van Herat. Het zou Engeland al even gemakkelijk zijn, de Himalaija-keten in zee te werpen, als zooTi grens te bewaken. Het nieuwe Ministerie had wijselijk voor de eer bedankt. HEl'SDEN, 17 Febr. tDe stedelijke Harmonie alhier zal op Zondag 19 Febr., den geboortedag van Z. M. den Ko ning, des middags te 12 ure eene uitvoering ge ven op de A ischmarkt. t14 Febr. Door de circa 160 stemgerech tigden van Heusden en Oudheusden, ter verkie zing van een lid voor de Tweede Kamer, zijn op heden slechts 46 stemmen uitgebracht. t16 Febr. De heer van Vlijmen, kapitein der infanterie te 's Bosch, hield heden avond in de zaal Concordia eene lezing voor de leden der Katholieke kiesvereeniging „Recht voor allen" en andere geïntroduceerde personen. In een volgend No. hopen wij hiervan een verslag mede te deelen. t BESOIJEN. Zondag avond te zeven ure gaf de liefhebberij-tooneelclub „Vondel" in het lokaal van Mej. de Wed. A. Brokken eene buitengewone voorstelling, de eerste in dit jaar. Gespannen was de verwachting, maar ze werd ten volle bevredigd, want de acteurs werkten uitstekend. Prachtige costumes, volgens den tijd der handeling (1550), verhoogden den indruk van het stuk, terwijl de muziek ons van tijd tot tijd afwisselde en den in druk, zoo mogelijk, zocht te verdrijven, die de op voering van het eerste treurspel op de toehoorders maakte. Simon Turchi of de Italianen te Antwer pen, in zes bedrijven, was de naam van het treur spel, bewerkt naar het bekende stuk van Concience. De algemeene indruk was die kleine, doch reine vereeniging brengt iets goeds, iets schoons voort. In dit stuk heeft ze getoond berekend te zijn voor hare moeilijke taak, want waarlijk 't is niet gemak kelijk een stuk als Simon Turchi te vertolken op eene wijze dat ze iedereen, in eene eivolle zaal, voldoet, zelfs den strengsten beoordeelaar. Het dessert bestond uit het kluchtspel met zang, in één bedrijf: Eerste en laatste muziekles, een koddig stukje, dat even koddig opgevoerd werd. Beide stukken kunnen wc aan hare zusterver- eenigingen recommandeeren en evenveel eer zullen ze er bij inleggen als de „Voudelclub" deze avond, ten minste bij eene puike opvoering. Wij danken haar daarom voor dezen gezelligen, dezen prettigen avond, voor het kunstgenot, dat ze ons heeft doen smaken en wij roepen haar daarom een hartelijk vaarwel tot een spoedig weerziens toe. t Benoemd tot onderwijzer te Goes A. M. van Driel thans te Dewerken. t WAALWIJK, 15 Febr. Door de Rederijkers kamer „Uitspanning door Oefening" alhier werd Maandagavond eene buitengewone uitvoering ge geven, met medewerking van den heer Philipsen, letterkundige te Breda. Zelden zagen we de Rederijkers zoo goed werken als dezen avond. Het blijspel „Wie is 't of Ilouting in twijfel" werd keurig afgespeeld, vooral in de rollen van Houting, Rozenblad, Daniël en Fabianus. Ook „de Wedstrijd voor uiterlijke welsprekend heid" door ,1. Philipsen, te Gent met den len prijs bekroond, voldeed best. Drie nummers op T programma werden voor gedragen door den lieer Philipsen. Hij was mees terlijk en schoon vooral in Fatimah. Na afloop van de uitvoering vergastte hij de aanwezigen nog op een paar stukken van Piet Paaltjens, waarbij hij met daverend applaus werd toegejuicht. Nog lang bleef men genoegelijk samenmenige toast werd geslagen, waarbij het uitkwam, hoe de heer Philipsen een geestig en gemakkelijk spreker is. Den heer Philipsen en de Rederijkers hopen wij spoedig weer te hooren. 15 Febr. Tot onderwijzer aan de openbare school alhier is door den gemeenteraad benoemd de heer A. Jaspers, thans in dezelfde betrekking te Rosmalen. t16 Febr. Dc handel in hooi, onlangs hier nog zoo levendig, begint aanmerkelijk te verminderen, waaraan ook het opheffen der beide hooi persen kan worden toegeschreven. Wij hopen, dat hierin eene gunstige verande ring mag komen, aangezien hier nog overvloed van hooi is. TTEL. Hebben de dagbladen in verscheidene plaatsen van ons land de dames al dikwijls ge waarschuwd tegen de onvoorzichtige gewoonte om C O de portemonnaies in de achterzakkeu van mantels of japons te steken, toch kwamen niettegenstaande die waarschuwing telkens gevallen voor, waarin de dames haar geld op deze gemakkelijke manier kwijt raakten. Ook hier ter stede is eene dame de dupe geworden van deze gewoonte, daar uit een der achterzakken van haren martel eene portemonnaie ontvreemd is, inhoudende de soin van meer dan f 30. GORINCHEM. Naar men verneemt, zal in de maand Maart op twee achtereenvolgende avonden in de Doelen alhier, het kluchtspel „de Millioenen juffrouw" worden opgevoerd. Bij de Dinsdag plaats gehad hebbende stemming voor gen lid der Tweede Kamer in dit Hoofdkiesdistrict, waren ingeleverd 1452 stem biljetten. Bij de opening op Woensdag bleek, te zijn uitgebracht op den heer H. Seret, aftredend lid, 1300 stemmen; 71 biljetten in blanco en 16 van onwaarde, waren mede in de bussen, terwijl nog op verschillende personen 65 stemmen waren uitgebracht. Alzoo herkozen de heer H. Seret. Van de 3761 kiezers zijn dus slechts 1452 op gekomen. t Het bericht, dat wij in een der vorige Nos. opnamen, als zou aan de gemeente Gorin- chem het aanbod zijn gedaan om de huizen aan den Langen- en Kortendijk te onteigenen, ad 15,000 per huis, is, volgens de N. G. CL, uit de lucht gegrepen. De minister van justitie heeft aan de procureurs generaal, fungerende directeuren van politie, een schrijven gericht, waarbij hij in zake de uitvoering der wet van 28 Juli 1881 Stshl. no. 97) „tot regeling van den kleinhandel in sterken drank en O O tot beteugeling van openbare dronkenschap" op een vijftal punten hunne bijzondere aandacht ves tigt en wel in de eerste plaats, dat het door som migen geopenbaarde gevoelen, als zou het geraden zijn om in den aanvang de drankwet met slapheid en als ten halve toe te passen, met de inzichten en het verlangen der regeering in strijd is. Voorts dat indien het mocht blijken, dat er burgemeesters of andere ambtenaren gevonden worden, hetzij in groote, hetzij in kleinere gemeenten, die nalatig zijn in de handhaving dezer wet, of oogluikend toelaten dat daarvan wordt afgeweken, hein daar van onverwijld mededeeling moet gedaan worden. Tot het opsporen van de overtredingen der wet en van de bij deze wet bedoelde plaatselijke veror deningen, verleent art. 26 aan hen, die daarmede belast zijn, len allen tijde vrijen toegang tot alle localiteiteu, waar sterken drank in het klein wordt verkocht. t DRON GELEN. Door de kerkeraden van Eet- hen en Drongelen werd op nieuw het teleurstellend bericht ontvangen, dat Ds. Doorneveld, predikant te Wilnis, geene vrijheid had gevonden het op hem uitgebracht beroep naar deze gemeente aan te nemen. t DALEM. Het getal der in 1881 in de pro vincie Gelderland voor de nat. militie ingeschreven, voor zoover zij op 31 Dec. jl. nog in leven waren en ingezetenen waren gebleven en na aftrek der genen, die vóór hunne inschrijving in dienst zijn getreden en zich nog daarin bevonden, bedraagt 4074 personen. t WELL bij AMMERZODEN, 14 Feb. Uit het vroeger door ons vermelde zestal, ter vervul ling der predikants-vacature, is het tweetal ge vormd uit de heerenG. J. van de Pol te Ba- byloniënbroek en Van den Berg te Langerak b/z de Lek. De rechter van instructie bij de Amsterdamsche rechtbank heeft Maandag de milioenen-jufvrouw in verhoor gehad van 10 tot 4 uur. Hare antwoorden waren daarbij zoo kort en gevat, dat de justitie niet veel wijzer is geworden. (Utr. Bil) Bij den uitgever H. A. Al. Roelants te Schie dam is verschenen de eerste aflevering van een nieuwen jaargang van „de Huisvriend, Geïllustreerd Alagazijn, gewijd aan Letteren en Kunst." Zonder prijsverhooging wordt de jaargang 1882 met een vierde vergroot. Het nummer bevat een aantal werkelijk keurige gravures, o. a. eene afbeelding van het Ringtheater te AVeenen, een portret van Sarah Bernhardt enz. Er komt onder de artikelen o. a. een voor van Dr. E. Laurillard, „Woord vervorming." De inhoud van dit nummer bewijst voldoende, dat men hier vindt wat de redactie geven wil: „lectuur voor iedereen." Er is aan het tijdschrift eene rubriek Prijsraadsels toegevoegd; ieder half jaar zullen drie prijzen gegeven worden. Alen schrijft uit Willemstad: Sedert eenige dagen verkeert de burgerij alhier in angstige spanning. Niettegenstaande de ijverige nasporin gen onzer waakzame politie, mocht het tot hier toe niet gelukken, den draad dezer geheimzinnige geschiedenis te vatten. Dit mag te meer bevreemding baren, daar zoo vele inwoners der gemeente er mede in betrok ken zijn. Een werkelijke spookgeschiedenis brengt de ge moederen in beweging. Alochten wij vroeger schouderophalend de verhalen verwerpen aangaande „de vliegende geit," „de slepende ketting," „de eenzame jager" en „de koinmandant," zooals die verschijningen worden gedoopt, thans worden de gemoederen verontrust door witte gedaanten, ge wapend met ladders en touwen. Zie hier in 't kort wat hier voorgevallen is. Een drietal naast elkaar staande huizen met tui nen begrensd door gemakkelijk overklimbare schut tingen, zijn telkenmale het brandpunt van nacli- I telijke verschijningen. Zooals meesttijds in dergelijke I gevallen zijn de waarnemers minder ontwikkelde personen, zoodat slechts onder de grootste reserve hunne verklaringen kunnen worden aangenomen. De verschillende getuigenissen komen hierop neer, dat op het uur van middernacht, beurtelings, in een der perceelen een lange verschijning, bedekt door een bonte muts, wordt waargenomendaarna gevolgd door een geheimzinnig tikken op de ramen der dienstboden. Baldadigheden schijnen niet gepleegd te worden; de dienstboden bewe: nen ophalen, zich ee die zich met een dui De politie doet ii als eenige sporen slel op de raamdorpels m; Terecht hebben eet afsluitingen en revolw DEWERÏ Van Getrouwd: T. F, Af. H. Verboom, jd. Geboren: Cornell Af. E. IppelAntonetb J. DoedijnsArie, z. 1 den Dekker. AI Van 8 Ondertrouwd: C. de Jong, jd. 25 j. Geboren: Woute en C. RoubosHendr W. H. de Graaff en A. van Oudheusden en Johannis, z. van H. R Overleden: A. ven, 8 m.G. C. van ren, 15 in.P. A. Gr« H. Colijn. WE: Van 23 Ondertrouwd: Dekker, jd. Gehuwd: J. Arerh Geboren: Elizat steeg en A. van Br« Kooij en A. Cornet B. Vorthoven en J. c Kraaijveld en A. van A. de Keizer en A. S v. AL A. Dalemans en Overleden: C. 5 m.levenl. kind 32 j.A. A. van Hl 6 w.H. Baggerman, t Geboren: Anton, der PluimAdrianus DirvenElizabeth Ca" B. van den Hoorn e Koops eu G. Ne£| Diepstrag en Af. rij v. A. de Rond^^ v. W. van Hees er G. Bouman en P. Wilhelmus, z. v. A. tinus en Adriana, tvv« mans en Al. C. v. Willem, z. v. B. v. Dq d. v. A. Nederveen d. v. A. v. Bergen- Overleden: v. d. Pluins, 1 m.; 31 j. echtg. v. AI echtg, v. J, de Per van Tilborg, 18 j.; 1 j.; H. v. d. Beek, G. d. z. d. v. Zoekt ge u vrienden ti Wil ze bij 't gewicht; Wat zwoegt en lijdt Is water niet genoeg Terwijl hij daar slagen staat, komt Beiden zien elkanc De eerste omdat he was overkomen, en de oorzaak der ve vergeefs tracht te 1 Napoleon intusscl en weinig gewoon grijpt de reden van tijd tot tijd op ong voort, het wordt pijnlijke toestand ni< dat eene openhartig voldoende wezen 5 hij zijn besluit er van het café, v j op uit zou loopen,j in het kantoor bied; tot haar op een be|; sAIadame, mijn vri haastig uitgegaan mede te nemen; van eer, dat ik b rekening zal laten c. LEVI Een goede Daadï 't Is bekend dat vc neer zij zoowel var den scherpen blik zich als gewone nen, de dingen mo bevinden en wool grond des harten 1 Do begeerte daarn; bij het aanbreken schap van zijn hof Parijs te doorwaï aanmerkelijken ah den zich de rechte zij besloten in ee; te gaan gebruiken hun morgenmaal een fijn gekruide o tin, gevolgd door e( klaart beter te zijn, leriën opdient. Vei vraagt de rekeniu »betaal maar, 't is begeeft hij zich op di een Italiaanschen mi heen en weer te dn opgestaan, maar ko zocht te hebben overhaasting zijne 1 tevens weet dat de.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1882 | | pagina 2