A. SCHUMAKER. Notaris J. S. JISK00T veilen en verkoopen: Woonhuis en ERF met Grond, Eetken en Wijk. verhuren: Keukenmeid. publiek verhuren: WEILAND. WEI- en HOOILAND, Openbare Verhuring WEILAND, p. m. 80 Hectares seizoen van 1882 12 paarden ïoonivee. Circa 44 Heet. Openbare Verhuring Notaris DE GIER, voor JISK00T te Veen. Veen, Wijk, Aalburg, Oudheus- den, Herpt en Heesbeen. voor het seizoen van 1882. E li H IJ R E ïl Circa 50 Heet. 12 stuks MARKTBERICHTEN. HHZEEli Photograpliie Artistique Op Vrijdagen 24 February 1882 en 10 Maart 1882, telkens 's middags ten 12 ure, in het llegthuis te Veen, Openbare Verhuring De Notaris C. STERK. Openbare Verhuring Votsiris De GIEH. Het College van Regenten der Godshuizen te Heusden, zal op Dinsdag den 7 Maart 1882, des voor middags 11 ure in de Koornheurs te Heusden, in het openbaar de navolgende perceelen Wei en Hooilanden: Daarna zal worden VER KOCHT Genderen, Eethen, Meeuwen en Dussen. onder GenderenEethen Meeuwen en Dussen, bree der bij biljetten omschreven. Wijk, Veen, Andel, Babiloni- enbroek, Eethen, Gen deren, Doeveren en Aalburg, Breeder bij billetten omschreven. GEVEILDs of o f of 's-Bosch, Groote Markt B. No. 10. zal de voor zijne Principalen, publiek EEN aan liet Boveneind onder Veen, laatst bewoond door de Weduwe Jan Monfrooij. Te aanvaarden bij de betaling der Koop penningen. te AlmJcerk, zal op Woensdag den 8 Maart 1882, des voormiddags 10 uren, in het Rechthuis te Eethen, be woond door Jan van der Beek, voor liet wei- saisoen van dezen jare, in het openbaar navolgende WEILANDEN onder Eethen den Langen Bruggert. genaamd Hesse. In 3 De en Wijk 2 II. 28 A. 80 C. in Ruim 9 H., als voor, perceelen le perceel, gen. de 4 Morgen, aan den Griendweg. 2e ,f gen. de 18 Hond, daarachter volgende. 3e gen. de 5 Morgen, achter oost. 1 II. 60 ik. 60 C., in de Hoeven, gen. de 12 Hond, aan de Hoeve, in de Kleibergsche Straat. 2 H. 09 A. 90 C., aan de Ouwetsche Steeg, de Oude Weide. H. 28 A. 20 C., aan de Ouwetsche Steeg, gen. Voor 3 gen. de 5 Morgen, in de Oude Weide. 2 H. 15 A. 20 G., onder Wijkin het Hakke- veld, gen. de Oude Kooij, afkomstig van Peter Vos. 1 H. 43 A. 20 C., onder Eethen, op de Meer, in het Aalbergsche Veld, afkomstig van Arie Biesheuvel Senior. In Gorincnern wordt om ter stond in dienst te treden gevraagd een Brieven franco onder letter B, bij den Uitgever T. HORNEER, te Gorinchem. van onder gevestigd te Heusden, zal ten verzoeke van den Heer S. VERHAGEN te Heusden en anderen, op Zaterdag den 11 Maart 1882, 's voormiddags om elf ure, ten huize van den Heer H. MOURIK te Heusden, voor li -t Seizoen van dezen jare, onder Veen, Wijk, Aalburg, Oudheusden, Herpt en Heesbeen, breeder bij biljetten om schreven. 1.14 Hectaren Weiland //in het Kerkblok" onder Hedikhuizen, laatste huurder Ch. Bruistens te Hedikhuizen. 1.55 Hectaren Weiland onder Doeveren, achter de hoeve van Ambt, laatste huurder G. van Mars bergen te Getideren. 1.32 Hectaren Weiland ,/de Zwaluwstaart7' onder Doeveren, laatste huurder P. van der Ende te Doeveren. 1.59 Hectaren Weiland //in de Beemden" onder Genderen, laatste huurder H. Boom te B. Broek. 3.06 Hectaren Weiland //de Hekkenpost" onder Genderen, laatste huurder Jan Versteeg te Gen- deren. 3.10 Hectaren Weiland //in de Dellen" onder B. Broek, laatste huurder A. van Engelen te Haarsteeg. 5.25 Hectaren Weiland //Het Hoefke" onder B. Broek, wordt verhuurd voor vijf achtereen volgende jaren, in twee perceelen. 1ste perceel laatste huurder A. Straver te B. Broek. 2de perceel laatste huurder P. v. Edenburg te B. Broek. 4.16 Hectaren Weiland //den Hoek" op den Biesheuvel ouder Veen, in twee perceelen en in massa, laatste huurder van de massa A. Smits te Andel. 2.03 Hectaren Weiland //in de Slagen" onder Veen, laatste huurder J. de Eijter te Andel. 2.35 Hectaren Weiland //de Klokreep" in de Rukens onder Oudheusden, wordt verhuurd voor 5 achtereenvolgende jaren, laatste huurder A. van Oudheusden te Hedikhuizen. 20.14 Hectaren Wei- en Hooiland //de Man- nenbeemd" onder Baardwijk, in drie partijen en in massa, laatste huurder van de massa M. van Dongen te Kaatsheuvel. De kade en buitenaanwas van den lagen Mid- delwaard onder Hedikhuizen om te grazen, laatste huurder M. van Bokhoven te Haarsteeg. De Rietgors van den Hoogen Middelwaard om te grazen, laatste huurder M. A. van Bokhoven te Haarsteeg. Het vierjarig Elzen of Wilgen Schaarhout op de Zeedammen bij den Hekkenpost onder Gen deren, in twee partijen. Nadere inlichtingen geven de Hoofd-Opzichter J. J. van Grondelle te Heusden, de Opzichters M. van Bokhoven te Haarsteeg, M. van der Mooren te Genderen en J. Dollekens te Oudheusden. van onder te Heusden, zal op WOENSDAG den Sen MAART 1882, des morgens ten 10 ure, ter herberge van Jan van der Beek, in het Rechthuis te Eethen, PUBLIEK VERHUREN*. Voor het Wei seizoen van 1882. geheim is en in hetzelfde stuk wordt de waar heid erkend onzer mededeeling uit de instructie. Ze heeft de woorden altemaal gekheid gebezigd, omdat ze geen rekenschap wil geven van hetgeen ze bezit. Er staat echter niet bij dat de officier van justitie onmiddellijk na die verklaring. Mej. Struik in zeer krachtige bewoordingen ouder het oog heeft gebracht, dat door die .gekheid* ecu familie te Hoorn is geruïneerd, lieden te Vuren, Tiel, Gorinchem, Geldermalsen en Haarlem, een gedeelte hunner fortuin hebben verloren, om van personen te Amsterdam nog niet eens te spreken. De inzender in het G. P. X. schrijft: Zij blijft onder alles kalm en verheft zich blijkbaar boven ieder, omdat ze zich volstrekt onafhankelijk en onbewust van kwaad gevoelt. Ze zegt»Ik begeer geen crediet* en laat u een groote handvol met een menigte bankbiljetten zien.» Vraagt gij mij,* zegt de inzender, »of 't niet beter was dat Mej. S. van der Gant betaald had, ik zeg terstond: 'ja.« Maar hoe menigeen is uiet terstond klaar met zijn geld.* De tegenstelling van niet terstond klaar met zijn geld* in den eenen volzin en »een handvol bank biljetten* in den andere is zeker nogal op merkelijk. Deze zaak zal stellig nog lang de aandacht blij ven trekken. Tonnen gouds zijn door mej. Struik opgenomen, en daarom is het voor velen zeker van belang te weten of die .geheime inkomsten* be staan en of de justitie er aan gelooft. De afwach tende houding door de justitie aangenomen, zal echter wel volkomen gewettigd zijn. Dat er onder de geldschieters waren, gelijk do inzender in het G. P. N. ze uoemt, oplichters van prima kwaliteit,* is best mogelijk. Maar dat neemt niet weg, dat in deze geruchtmakende zaak het rechtsgevoel niet zwijgen zal totdat alles volkomen is opgehelderd. Hbld. Maïs. Poti a Mixed a Donau 8.40; Cinquantine a per 100 k°. Kanariezaad f 8.75 a 10.per heet. Inl. 13. a 15.per 100 k°. Anecdoten van Dingelstedt. Zekere tooneelspeelster wenschte aan het tooneel te Weimar geëngageerd te worden. Op den eersten avond van haar debut was het publiek verbaasd, op den tweeden applau disseerde niemand, op den derden werd zij uitgelachen. Zij had er haar hart op gezet in Weimar te blijven. Den dag na haar laatste debut kwam zij op het bureau der directie en vroeg aan Dingelstedt: »Ik word toch wel geëngageerd, nietwaar? Men zal wel aan mij wennen.* Dingelstedt streek, zooals zijno gewoonte was, zijne lange bakkebaarden, zag de kunstenares van terzijde aan en zeide: Kindlief, waar denkt gij aan? Het publiek heeft te beslissen het heeft beslist, gij hebt niet voldaan. Het spijt mij waarlijk, het doet mij leed.* »Dus word ik niet geëngageerdstoof zij op, en in haar toorn sloeg de juffer door, »dan moet ik u zeggen, mijnheer de directeur, dat men hier een raren smaak heeft. Ik kan mij er echter gemakkelijk over troosten; want als ik hot wel bedenk, is dit stadje veel te klein voor mij. Als ik op den slottoren klim en naar beneden spring, dan spring ik over heel Weimar heen.« »Hoe,« zeide Dingelstedt, zijn bakkebaard om zijn vinger draaiende, dat zou een heerlijk gezicht zijn Meteen schelde hijeen knecht trad binnen. Werner, breng die dame op den slottoren. Zij heeft zoo'n sterk verlangen om over Weimar te springen, dade lijk Maar ik raad u, pas op dat gij uwe beenen niet breekt en spring met bevalligheid. Ga uw gang ik kom beneden om er naar te kijken. Natuurlijk bedankte de dame voor Werner's be geleiding en maakte maar spoedig dat zij weg kwam. Eene andere anecdoto luidt aldus: Dingelstedt kwam aan het politiebureau en zeide: »Ik acht mij verplicht iets aan te geven. Iemand heeft in eene buitenlandscho loterij ge speeld en een hoogen prijs gewonnen.Hij noemde de som en vroeg hoeveel de boete voor het onge oorloofd spelen was. De politiebeambte bedacht zich een oogenblik en zeide, dat de boete een tiende gedeelte van de winst bedroeg. »En wat krijgt de aanwijzervroeg Dingel stedt. .Het vierde gedeelte van de boete, die betaald wordt, wanneer hij daarop aanspraak maakt. »Wel zeker, doet hij dat.* Hij haalde zijne por tefeuille uit zijn zak te voorschijn en legde eenige bankbiljetten op de tafel. »Hier is het tiende ge deelte van de winst als boetehet vierde godeelte, de belooning voor den aanwijzer, steek ik weer op. Mijne vrouw heeft in de Oostenrijksche loterij ge speeld en ik ben de aanwijzer. Adieu.* f llcusdcn, 18 Febr. De prijs der boter 0.95 a 0.98 per stuk van 6 ons. Eieren 31/2 a 4a/3 cent. Gorinchem, 20 Februari. Bij een aanvoer van ongeveer 150 stuks vee, was de handel heden tame lijk vlug. Prijzen: enkele zware kalfkoeien 220 a 320; mindere qual. 150 a 220dito vaarzen 130 a 225melkkoeien 140 a 220vare koeien a guiste vaarzen a graskalveren a pinken a nuchtere kalveren 4.50 a 8. Varkens, eenigzins zware op levering 50 a 56 ct. per KG. minder zware ct. per KG.; fokvar- kens van 6 weken 10 a 12.50 per stuk. De prijs der goêboter was 1.40 a 1.64; der weiboter a per K.G. Kipeieren golden 1.00 a 1.10 de 26 stuks. Rotterdam, 20 Februari. Tarwe. NieuweZeeuwsche, VI. en Overm. a puike ƒ10.25 a 11.50 goede 8.75 a 10.geringe 5.— a 8230. Rogge. Nieuwe Zws., VI. en N.-Br. puike 7.90 a 8.30 mindere 7.a 7.70. Gerst. Nieuwe Zws. VI. en Overm., Winter- 5.25 a 7.10 Zomer- 5.a 6. Haver. Jarige Zws. en Polder a Nieuwe dito 1.60 a 4.60. Boekweit. Nieuwe N.-Brab. a a dito Fransche a per 2100 k°. Paardenboonen. Nieuwe Zeeuwsche VI. en Polder a Duivenboonen. Zws. en Polder 7.a 8.25. Witte Boonen. Nieuwe Zws. VI. eu Walchersche 11.50 a 12.50. Mindere 6.a 10. Bruine Boonen. Puike Zws. en VI. 10 a 11.00. Mindere 6.a 9. Erwten. Nieuwe Zws. Blauwe 8.25 a 9. Mesting 7.a 7.75. Witte Voeder 7.75 a 8. Waterhoogten in de Hoofd-Ririeren. Keulen, 20 Febr., vm. 7 u. 38,03 M. -f- AP. 2,18 M. boven nul. Was 0.06 M Lobith, 20 Febr., vm. 8 u. 11,10 M. -|- AP. 2.81 M. beneden nul. Wa3 0.65 M. Nijmegen, 20 Febr., vm. 8 u. 8,40 M.-j-AP. 2.18 M. boven nul. Was 0.72 M. Gorinchem. 20 Febr.. L. W., vm. 5 u. 25 m. 1 M. -j- AP. Was 0,49 M. Gorinchem. 20 Febr., H. W.. vm. 7 n. 40 m. 1 M. -f AP. Val 0.57 M. Arnhem, 20 Febr., vm. 8 n. 8.68 M. -j- AP. 1,77 M. boven nul. Was 0,58 M. Deventer, 20 Febr., vm- 8 u. 3.11 M. AP. 2.52 M. boven nul. Was 0,47 M. Maastricht, (brug), 20 Febr., vm. 8 u. 43.74 -f- AP. of 1.54 M. boven nul. Val 0.13 M. .41 .85 I of of M. van van Weilanden onder Voor den lieer C. P. Kuiler te Utrecht. de Heeren P. van Tienhoven te Berenter en V. G. A. Bosch te 's Gravenhage. Voor den Heer Kühle te Arnhem. WEILANDEN VERVAARDIGING VAN: Salon-, Kabinet- en Visitekaart-Portretten, Email- lés-en Stereoscoop-Portretten, Instantané's, Groepen, Photographic» voor Bidprentjes, Reproducties naar Schilderijen, Gravures enz. eu Vergrootingen in alle genres. ON VERANDERLIJKE LICHTDR UK. van WEILANDEN, VAN ONDER DOOR DEN NOTARIS Op Donderdag 2 Maart 1882, 's voormiddags ten elf ure, ten herberge van de Woduwe Van der Beek te Babiloniënbroek. Op Vrijdag 3 Maart 1882, 's voormiddago ten elf ure, in het Rechthuis tc Wijk. Op Dinsdag 7 Maart. 1882, 's middags ten twaalf ure, op de Koornbeurs te Ileusden, onmiddelijk na alloop der Verhuring van de Godshuizen. Op Woensdag 8 Maart 1882, 's voormiddags ten elf ure, in het Rechthuis te Genderen. Op Donderdag 9 Maart 1882, 's voormiddags teu elf ure, in het Rechthuis te Wijle. Op Donderdag 9 .Maart 1882, 's avonds ten zes ure, ten herberge van H. van der Maaden te Wijk. Op Vrijdag 10 Maart 1882, 's voormiddags ten elf ure, in het Rechthuis te Veen. Op Vrijdag 10 Maart 1882, 's avonds teu vijf ure, in de Zwaan te Andel. maakt bekend, dat op nader te bepalen dag en uur in de maand Maart 1882, door hem namens den Heer 0. H. van der Heijden te* Ileusden, te HEESBEEN publiek zal worden van verschillenden leeftijd. Dorschmaehirie, karren, ploegen, eegden, paar dentuigen en verdere landbouwersgercedschappeu. Afbraak, brandhout, pannen, steeneii, mest, enz. enz. VOORTS: 7 persen, ketel met toebehoore», balkeu, enz., afkomstig van de Siroopfabriek. Een en ander dagelijks te bezichtigen op> bewijs, af te geven door d>u eigenaar of voornoemden Notaris.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1882 | | pagina 3