AANBESTEDING. Woonhuis en ERF met Grond, voor liet seizoen van 1882, vebhuren: WEI- en w BIG Notaris I. 8. JISK00T p. m. 80 Hectares JISK00T te Veen. Eethen en Wijk. Openbare Verhuring verko open: De Notaris C. STERK, MARKTBERICHTEN. -HliSMIMu AANBESTEDEN Het herstellen en vergrooten van het bestaande sebool- gebonw en verdere bijbe- hoorende werken, met bij- levering van de daartoe benoodigde materialen en De levering van een partij seboolmenbelen. Openbare Verhuring Op Vrijdag 10 Maart 1882, 's middags ten 12 ure, in bet Regtbuis te Veen, Wijk, Veen, Andel, Babiloni- enbroek, Eethen, Gen- deren, Doeveren en Aalburg, Breeder bij billetten omschreven. voor het seizoen van 1882. Het College van Regenten der Godshuizen te Heusden, zal op Dinsdag den 7 Maart 1882, des voor middags 11 ure in de Koornbeurs te Heusden, in het openbaar V JM! HU R E Hf: de navolgende perceelen Wei en Hooilanden: Daarna zal worden VER KOCHT AFDEELING HEUSDEN. op 7 Maart a. s. voorm. 1112 ure, te Heusden, (gelijk met de Jaarmarkt.) Ie prijs Vijftig- Gulden. Se Vijfden-t\vintig<jruld.eiT- Breeder bij biljetten omschreven. Het Gemeentebestuur van Nienwkuik c. a., zal op Maandag 20 Maart 1882, om 12 uur des middags ten Raadhuize aldaar, Bestek en voorwaarden, op franco aanvrage, tegen 50 cents per exemplaar verkrijgbaar ter secretarie van voornoemde gemeente alwaar die stukken alsmede de teekening ter inzage zullen liggen. Aanwijzing op den dag der besteding om 10 uur des voor middags. Nadere inlichtingen geeft de bouwmeester C. VAN M1ERLO te 's-IIerlogenbosch. zal de voor zijne Principalen, publiek aan het Boveneind onder Veen, laatst bewoond door de Weduwe Jan Monfrooij. Te aanvaarden bij de betaling der Koop penningen. te Almkerk, zal op Woensdag den 8 Maart 1882, des voormiddags 10 uren, in het Rechthuis te Eethen, be woond door Jan van der Beek, voor het wei- saisoen van dezen jare, in het openbaar De navolgende WEILANDEN onder Eethen en Wijk Voor den Heer C. P. Kuiler te Utrecht. 2 H. 28 A. 80 C. in den Langen Bruggert. Ruim 9 H., als voor, genaamd Hesse. In 3 perceelen le perceel, gen. de 4 Morgen, aan den Griendweg. 2e gen.de 18 Hond, daarachter volgende. 3e gen. de 5 Morgen, achter oost. 1 H. 60 A. 60 C., in de Hoeven, gen. de 12 Hond, aan de Hoeve, in de Kleibergsche Straat. 2 H. 09 A. 90 C., aan de Ouwetsche Steeg, gen. de Oude Weide. Voor de Heeren P. van Tienhoven te Deventer en V. G. A. Bosch te 's Gravenhage. 3 H. 28 A. 20 C., aan de Ouwetsche Steeg, gen. de 5 Morgen, in de Oude Weide. Voor den Heer J. Kühle te Arnhem. 2 H. 15 A. 20 C., onder Wijk, in het Hakke- veld, gen. de Oude Kooij, afkomstig van Peter Vos. 1 H. 43 A. 20 C., onder Eethen, op de Meer, in het Aalbergsche Veld, afkomstig van Arie Biesheuvel Senior. 1.14 Hectaren Weiland ,/in het Kerkblok" onder Hedikhuizen, laatste huurder Ch. Bruistens te Hedikhuizen. 1.55 Hectaren Weiland onder Doeveren, achter de hoeve van Ambt, laatste huurder G. van Mars bergen te Genderen. 1.32 Hectaren Weiland „de Zwaluwstaart" onder Doeveren, laatste huurder P. van der Ende te Doeveren. 1.59 Hectaren Weiland „in de Beemden" onder Genderen, laatste huurder H. Boom te B. Broek. 3.06 Hectaren Weiland „de Hekkenpost" onder Genderen, laatste huurder Jan Versteeg te Gen deren. 3.10 Hectaren Weiland „in de Dellen" onder B. Broek, laatste huurder A. van Engelen te Haarsteeg. 5.25 Hectaren Weiland „Het Hoefke" onder B. Broek, wordt verhuurd voor vijf achtereen volgende jaren, in twee perceelen. lste perceel laatste huurder A. Straver te B. Broek. 2de perceel laatste huurder P. v. Edenburg te B. Broek. 4.16 Hectaren Weiland „den Hoek" op den Biesheuvel onder Veen, in twee perceelen en in massa, laatste huurder van de massa A. Smits te Andel. 2.03 Hectaren Weiland „in de Slagen" onder Veen, laatste huurder J. de Eijter te Andel. 2.35 Hectaren Weiland „de Klokreep" in de Rukens onder Oudheusden, wordt verhuurd voor 5 achtereenvolgende jaren, laatste huurder A. van Oudheusden te Hedikhuizen. 20.14 Hectaren Wei- en Hooiland „de Man- nenbeemd" onder Baardwijk, in drie partijen en in massa, laatste huurder van de massa M. van Dongen te Kaatsheuvel. De kade en buitenaanwas van den lagen Mid del waard onder Hedikhuizen om te grazen, laatste huurder M. van Bokhoven te Haarsteeg. De Rietgors van den Hoogen Middelwaard om te grazen, laatste huurder M. A. van Bokhoven te Haarsteeg. Het vierjarig Elzen of Wilgen Schaarhout op de Zeedammen bij den Hekkenpost onder Gen deren, in twee partijen. Nadere inlichtingen geven de Iloofd-Opzichter J. J. van Grondelle te Heusden, de Opzichters M. van Bokhoven te Haarsteeg, M. van der Moore.n. te Genderen en J. Dollekens te Oudheusdeiu EEN gevoel, dal gij voor den door n hierdoor bespaarden tijd, arbeid, papier, inkt, pennen en porto's voor de te rugzending, mij op behoorlijke wijze zulthonoreeren.* Zonderlinge bloedverwantschap. »Wie was die knappe jonkman, met wien gij gisterenavond zoo vertrou welijk spraakt?* vroeg iemand aau eene jonge dame. »Mijn tweelingbroeder,* was het antwoord, Dat is zonderlingHij gelijkt volstrekt niet op u »Neen, maar wij zijn ook stief-tweelingen.c De helsche machine van Bader. De schurk Thomas uit Bremen, wiens misdrijf voor eenige jaren de geheele wereld vervulde, heeft een navolger gekregen. De Berlijnsche politie maakt daaromtrent de volgende mededeelingen openbaar. De wissel wachter, die op post stond nabij de eerste goederenloods van het station van den spoorweg van Berlijn naar Stettin, werd verschrikt door een knal en zag een oogen- blik daarna een vuurgloed in de loods. Dadelijk maakte hij alarm en de aangerukte brandweer was het vuur spoedig meester. Aau brandstichting werd in het geheel niet gedacht, toen een der werklieden even buiten de loods een merkwaardig, tamelijk groot, koper uurwerk vond met een zeer sterke veder aan de buitenzijde. Het trok ook zeer de aandacht, dat dit uurwerk, geheel zwart gebrand en voor een groot gedeelte vernield was. De politie werd nu met de zaak in kennis gesteld, die aan de mededeeling van den wissel wachter, dat hij een knal gehoord had, zooveel gewicht hechtte, dat dadelijk een zeer ernstig onder zoek werd ingesteld. De commissaris constateerde dat 20 verschillende pakken en kisten door het vuur waren beschadigd, waaronder een kist waarvan het deksel een eind verder in zijn geheel werd terug gevonden en die blijkbaar met groot geweld van de kist was gerukt. Ook was het opmerkenswaardig, dat terwijl de andere kisten van buiten naar binnen hadden gebrand, het vuur deze kist aau de binnenzijde had aange tast, daar de kist gedeeltelijk nog bestond en op den bodem een kleine hoeveelheid aseh aanwezig was, waarvan de reuk deed vermoeden dat er teer en andere dergelijke stoffen gebrand hadden. Het onderzoek voortgezet in de boeken bracht aan het licht dat deze kist was afgegeven door den handelsagent Bader, wonende in de Dresdener- strasse 54 en dat de inhoud was aangegeven als bestaande uit fluweel, groote vederen en fijne pels waren en dat Bader deze kist had verzekerd tot een bedrag van 8750 mark. De overige beschadigde goederen waren alle voor een veel geringer bedrag verzekerd. De commissonaris vond hierin aanleiding Bader te arresteeren en ontmoette in hem eene kennis. Voor een paar weken toch had hij bij Bader eene huiszoeking gedaan, naar aanleiding van eene aan klacht van zijn bediende wegens diefstal van 500 mark. Het kantoor van Bader zag er zeer armoedig uit en uit de mededeelingen der buren bleek, dat hij zich in den laatsten tijd weinig op zijn kantoor had opgehouden. Zonderling Kunstenthousiasme. Toen Jenny Bind, de beroemde Zweedsche zangeres, zich eens te Calais bevond, met het plan om den volgenden morgen naar Engeland over te steken, had het gerucht van haar aankomst zich als een loopend vuur door do stad verspreid. Eenige muziekliefhebbers wildon zich tot eiken prijs het genot verschaffen om de Zweedsche nach tegaal* te hooren en daar de zangeres to Calais niet in het publiek zou optreden, besloten zij om hun toevlucht te nemen tot een list. Drie deftige, fatsoenlijk gekleede heeren begaven zich naar het hotel, waar zij logeerde en wisten toegang tot haar te verkrijgen. De oudste, een eer waardig uitziend man met grijze haren, veront schuldigde zich over den last, dien bij haar aan moest doen en vroeg om haar pas te mogen zien. Waarom dat*, vroeg de zangeres verwonderd. »Het spijt ons zeer, mevrouw, dat wij u moeite veroorzaken,* hernam de woordvoerder, »maar wij hebben bericht ontvangen dat een oplichtster haar groote gelijkenis met de beroemde zangeres gebruikt om zich voor deze uit te geven en zich in haar naam aan allerlei bedriegerijen schuldig te maken, Jenny Lind vertoonde nu haar pas, dien de heeren voor nagemaakt verklaarden, zoodat de zangeres, gedachtig aan allerlei willekeurige handelingen der fransche politie, werkelijk angstig begon te worden en bij hoog en laag verzekerde dat zij de wezenlijke echte Jenny Bind was. Maar de oude heer trok de schouders op. »Best mogelijk,gaf hij op koelen toon ten antwoord, maar dat zou een dubbelgang ster natuurlijk ook zeggen. Ik weet slechts één middel, waarmee gij ons overtuigen kuntzing iets voor ons.* Verontwaardigd wees de zangeres dat voorstel van de hand. »Dan spijt het ons dat wij bij ons vermoeden moeten blijven volharden,zei de beambte, een papier uit zijn zak halend en zich gereed makend om zijn proces verbaal te gaan schrijven. Jenny Bind, die zich volgens contract verbonden had om op een bepaalden dag te Londen op te treden en nu vreesde opgehouden te worden, was ten einde raad en besloot maar aan het verzoek der drie heeren te voldoen. Zij ging naar de piano en zong eenige liederen, terwijl de aanwezenden den adem inhielden om te luisteren, en toen zij geëindigd had, in luide toejuigingen losbarstten; ook uit de aangrenzende kamer klonk een onafge broken bravogeroep. De beroemde kunstenares begreep nu dat zij in den val geloopen was, en in de eerste verontwaardiging dreigde zij de zooge naamde beambten te zullen aanklagen. Maar de geestdrift was zoo groot dat zij zich eindelijk liet vermurwen; de schelmen vroegen en verkregen vergiffenis en gingen heen, innig voldaan dat het hun op deze wijze toch gelukt was, om de beroemdste zangeres van haar tijd te hooren. Een merkwaardig staaltje van moederliefde en volgzaamheid bij dieren kwam te Roelange (Belgisch Limburg) volgens De Landman voor. Er ontstond daar brand in een stal met 64 schapen. Zij werden alle door openstaande deuren gejaagd maar gingen weer terug met een moederschaap, dat hare jongen misteen ze verbrandden alle 64. Te Brussel en vooral te Parijs heerscht in de laatste dagen eene ware epidemie van zelfmoord. Zoo telde men in laatsgenoemde stad verleden dingsdag niet minder dan zeven gevallen. Des ochtends te acht ure maakte een kapper een einde aan zijn leven deor eene flesch alkohol ledig te drinken. Een uur later schoot zich een winkelbe diende van 26 jaren voor het hoofd. Te tien uur werden een 75jarige concierge en eene 64jarige keukenmeid in hunne kamers dood gevonden, gestikt in den kolendamp. Te elf ure sprong eene 38jurige dame het venster uit en werd voor dood wegge dragen. Te acht ure 's avonds sprong een 35jarigen man van eene hooge brug en verpletterde zich het hoofd op de kade beneden. Te middernacht werd een beschonken schoenmaker door de politie aangehouden op het oogenblik dat hij in de Seine wilde springen. Ook in Duitschland zijn zelfmoorden aan de orde van den dag, vooral bij het leger. In veertien dagen tijds telde men 28 gevallen. Voor het gerechtshof te Berlijn is deze week een treffende scène afgespeeld. De slachter Hoffmann uit Lichtenberg stond terecht wegens moord op zijn vrouw gepleegd. De eenige getuige van den moord was de 41/2jarige pleegzoon van den schul dige. »Kent gij een vau deze?* vroeg de president het knaapje. Allen* zeide do kleine. Kent gij dien persoon daar?* »Ja« antwoordde hij en op hetzelfde oogenblik wilde hij naar den beklaagde toeloopeu, doch de president hield hem tegen en vroeg hem verder waar zijne moeder was en wat zijn vader met haar gedaan had. De kleine ver haalde daarop dat hij in het bed van zijn vader lag, dat zijn vader en moeder eerst twistten, waarna zijn vader plotseling opvloog, zijn moeder bij de voelen pakte en haar het venster uitwierp. Op de vraag of hij ze eerst geslagen had, ant woordde de kleine ontkennend. De president liet nu den kleine los, die onmiddellijk op den be klaagde toe liep, die hem in tranen uitbarstende kuste. De advocaat vroeg nog aan het knaapje of iemand hem gezegd had dat hij dit vertellen moest, doch op alle vragen schudde hij met het hoofdje. De president vroeg vervolgens aan de vrouw bij wie het knaapje verpleegd wordt, of hij haar niet gezegd had dat Hoffmann zijn vrouw geslagen had, waarop deze ontkennend antwoordde, doch het knaapje kwam op eens tusschenbeiden met de woorden »Ja in de keuken heeft hij mama gesla gen!* Nadat het getuigenverhoor was voortgezet en de advocaat zijn pleidooi gehouden had, conclu- deerende tot vrijspraak, sprak de jury het schul dig uit en eischte het Openbaar Ministerie verlies van eer en de doodstraf. Leidekkersgedachten hij levensgevaar. Yerbeel je, onlangs viel ik van het dak van een vier verdie pingen hoog huis in do. Peperstraat. Gelukkig kwam ik op een wagen, die met. hooi beladen was, terecht, zoodat de val mij geen leed veroorzaakte. En wat dacht je wel onder 't vallen? Om te denken had ik geen tijd, maar ik was bang dat Mij er, die boven gebleven was, mijn bier zou op drinken, dat ik in een kruik op de dakgoot bad laten staan. Langs omwegen. Vrouw. Waar ben je gisteren avond weer zoo lang gebleven? Man. Bij een mijner beste vrienden. Vrouw. Zoo, en waar was die goede vriend? Man. In de sociëteit. (Tableau). f Hcusden, 25 Febr. De prijs der boter 0.88, 0.90 a 0.92 per stuk van 6 ons. Eieren 3, 3Y2 41/s cent. Gorinchem, 27 Februari. Bij een aanvoer van ongeveer 140 stuks vee, was do handel heden ook wegens de gelijktijdig gehouden Utrechtsche paar denmarkt, minder vlug. Prijzen enkele zware kalfkoeien 230 a 325 mindere qual. 140 a 225dito vaarzen 135 a 220melkkoeien 150 a 225 vare koeien a guiste vaarzen a graskalveren a pinken a nuchtere kalveren 5, a ƒ9. Varkens, eenigzins zware op levering 48 a 52 ct. per KG. minder zware ct. per KG.; fokvar- kens van 6 a 8 weken 9 a 13 per stuk. De prijs der goêboter was 1.36 a 1.60der weiboter a per K.G. Kipeieren golden 0.85 a 0.95 do 26 stuks. Rotterdam, 27 Februari. Tarwe. NieuweZoouwsche, VI. en Overm. a puike ƒ10.a 11.25 goedeƒ8.50 a 9.75 geringe 5.a 8.25. Rogge. Nieuwe Zws., VI. en N.-Br. puike 7.75 a 8.10 mindere 7.a 7.60. Gerst. Nieuwe Zws. VI. en Overm., Winter- 5.25 a 7.10 Zomer- 5.a 6. Haver. Jarige Zws. en Polder a Nieuwe dito 1.60 a 4.50. Voeder f 9.80, 81/83 ft dito dito 10, 68/70 ft dito dito 8 50, a 8.60 por 100 ko, Boekweit. Nieuwe N.-Brab. a a dito Fransche a per 2100 k°. Paardenboonen. Puike 7. a 7.40 goede en miudere 5.25 a 6.75. Duivenboonen. Zws. en Polder 7.a 8.10. Witte Boonen. Puike Zws. VI. en Walcherschu 11.50 a 12.25. Mindere 6.a 10. Bruine Boonen. Puike Zws. en VI. 10 a 11.00. Mindere 6.a 9. Erwten. BI. Puike Nieuwe Zws. en VI. op de kook 8.a 8.75, goede en mindere 7.50 a 7.90, Mesting 7.a 7.75. Witte Voeder 7.75 a 8. Maïs. Odessa 8.30 a 8.40 dito 8.40 a 8.50 v. a. b. per 100 k°. Kanariezaad f 8.75 a 10.per 100 k°. Friesch 14.50. r- vax ilanden, VAN ONDER DOOR DEN NOTARIS Op Donderdag 2 Maart 1882, 's voormiddags ten elf ure, teu herberge vau de Weduwe Van der Beek te Babiloniënbroek. Op Vrijdag 3 Maart 1882, 's voormiddage ten elf ure, iu het Rechthuis te Wijk. Op Dinsdag 7 Maart 1882, 's middags ten twaalf ure, op de Koornbeurs te Heusden, onmiddelijk na afloop der Verhuring van de Godshuizen. Op Woensdag 8 Maart 1882, 's voormiddags ten elf ure, in het Rechthuis te Gender en. Op Donderdag 9 Maart 1882, 's voormiddags ten elf ure, in het Rechthuis te Wijle. Op Donderdag 9 Maart 1882, 's avonds ten zes ure, ten herberge vau H. van der Maaden te Wijk. Op Vrijdag 10 Maart 1882, 's voormiddags ten elf ure, iu het Rechthuis te Veen. Op Vrijdag 10 Maart 1882, 's avonds ten vijf ure, in de Zwaan te Andel. van onder

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1882 | | pagina 3