WEIL ANDES B REK AANBESTEDING. Openbare Verhuring Notaris DE DIEN. Circa 56 Heet. WEILAND puliek verhuren: WEILAND. Openbare Verhuring Pensmarkt B 33 en 34 's Hertogenbosch. A. G. VAN DER HEULEN Openbare Verhuring Circa 44 Heet. Burgerlijke Stand. 308ste Staatsloterij. Gemengd Nieuws en Allerlei. AANBESTEDINGEN. MARKTBERICHTEN. Veen, Wijk, Aalburg, Oud- heusden, Herpt en Heesbeen. Teen, Wijk, Aalburg-, Oud- heusden, Herpt en Heesbeen, Openbare Verhuring onder WIJK, Notaris de gier te Heusden, D AANBESTEDEN Het herstellen en vergrooten van liet bestaande school gebouw en verdere bij be hoorende werken, met bij- levering van de daartoe benoodigde materialen en De levering van een partij selioolmeubelen. Yoor de heeren Yan der Blom en Yan Lansckot, liggende onder Wijk en Genderen. Genderen, Eethen, Meeuwen en Dussen. PUBLIEK VERHUREN: voor het Weiseizoen van 1882. onder Genderen, Eethen, Meeuwen en Dussen, breeder bij biljetten omschreven. Notaris lie GIER, Genderen en Doeveren. Notaris DE GIER te Heusden, Publiek Verhuren Magazijnen van Beelden, Tapijten, Meubelen, en bij behoorende artikelen. Behangerij, Stoffeerderij, Beddenfabriek. Yolledige Meubileering van Gebouwen. noodig te hebben voor de boter- en kaasbereiding en in het bouwplan van de melkerij werden dan ook twee kelders opgenomen. Een jaar of anderhalf ging voorbij, toen 't dage- lijksch bestuur met eenige leden van den raad de hoeve eens in oogenschouw wilden nemen. Natuur lijk wilden ze ook van nabij de wijze der Deensche zuivelbereiding leeren kennen en de boer liet alles zien en verklaarde het naar zijn beste weten. Maar waar is de andere kelder nu? werd eindelijk gevraagd. Andere kelder? De boer wist van niets. Een kelder had hij en daar stond men thans in. Neen, de bezoekers wisten het beter; voor de Deensche zuivelbereiding waren twee kelders nood zakelijk en er moesten er ook twee zijnze kwamen in het bouwplan voor. De boer zei dat hij er niets van wist en dat het alevel evengoed zoo ging, maar daarmede waren de bezoekers niet tevreden; de aannemer werd gehaald, deze wist ook van twee kelders maar kon den tweede niet vindende opzichter evenmineinde lijk wist een werkman te vertellen dat achter den eersten kelder nog een tweede was, maar.... men had er niet aan gedacht er een deur of een luik in te maken, zoodat het een dichtgemetselde ruimte geworden was. Voorspoedig bevallen van een DOCHTER G. A. J. UIJTHOVEN—de Gier. Wijk, 2 Maart 1882. van onder onder breeder bij biljetten omschreven. van zal op Woensdag den 22 Maart 1882, des vooriniddags ten elf ure, ten huize van den heer Jan Boeman te Wijk in het Rechthuis, voor het seizoen van 1882, Het Gemeentebestuur van Nienwkuik c. a., zal op Maandag 20 Maart 1882, om 12 uur des middags ten Raadhuize aldaar, Bestek en voorwaarden, op franco aanvrage, tegen 50 cents per exemplaar verkrijgbaar ter secretarie van voornoemde gemeente alwaar die stukken alsmede de teekening ter inzage zullen liggen. Aanwijzing op den dag der besteding om 10 uur des voor middags. Nadere inlichtingen geeft de bouwmeester C. VAN MIERLO te 's-Hertogenbosch. UUil ongeveer 18 H. A. Breeder bij biljetten omschreven. van onder te Heusden, zal op Woensdag den 8sten Maart 1882, des morgens ten 10 ure, ter herberge van Jan van der Beek, in het Recht huis te Eethen, gevestigd te Heusden, zal ten verzoeke van den Heer S. Verhagen te Heusden en anderen, op Zaterdag den 11 Maart 1882, 's voorinid dags om elf ure, ten huize van den Heer Mourik te Heusden, voor het Seizoen van dezen jare, van onder zal op Dinsdag 21 Maart 1882, des voor middags ten elf ure, in liet Rechthuis te Genderen, bij Antonie van Wijk, voor het seizoen van dezen jare, Eenige perceelen voor diverse eigenaren. Bij biljetten breeder omschreven. PROSPER B AUDUIN, Koopman en Schipper te Luik, is heden ge arriveerd, met een groote lading die door hem zal verkocht worden a f 0.70 per HECTOLITER, te Heusden en alle daaraangrenzende plaatsen aan de Maas gelegen. Prijsopgaven, Teekeningen en Sta 1 en op aanvrage. 't Werk werd opgeleverd en goedgekeurd de modelboer betrok de hoeve eu werkte er niet be paald met een uitnemend succes. f BAARDWIJK. Van 1 28 Febr. Getrouwd: L. Schrjvens, wedr. 59 j. met C. Adams, jd. 33 j. Geboren: Antonetta Maria, d. v. H. Schilders en E. van Delft; Leonardus Wilhelmus, z. v. J. Reijneu en C. Meijers; Wilhelmus Carolus, z. v. H. van Iersel en C. F. v. d. Heijden. Overleden: J. M. Pullens, 8 j. jd.M. Krol echtg. van C. de Mijs, 37 j. t MEEUWEN. Van 1 Feb.1 Maart. Geboren: Goverdina, d. v. B. Haspels en A. Smits Abramina Bothalina Maria, d. v. J. van Andel en A. C. Mari. Overleden: Goverdina, d. v. B. Haspels en A. SmitsMachiel, z. v. M. van Druuen en C. M. Boer Johanna Hendrika Meijers, wed. v. P. Dirkse. fHEDEL. Van 1 Febr.1 Maart. Geboren; Adrianus Martinus, z. van J. de Klein en L. Smits Leo Jacobus en Johannes Baptiste zoons van P. J. Somers en M. van DiessenCatha- rina Adriana, d. van D. van Berkel en P, van OostromAdriana, d. van L. van Beers en P. van Kaalhoven Peter, z. van A. Hoeflake en A. C. de Bie. Overleden: N. Vinsk, 75 j. echtg. v. J. v. Geffen Arie, z. van H. Quik en wijlen G. van Driel Catharina, d. van A. de Goeij en S. Oostendorp H. v. d. Donk 34 j. echtg. vau C. Verschuure C. Vos, 83 j. echtg. van J. van Alem. f POUDEROIJEN. Van 1 Febr.1 Maart. Getrouwd: A. Kleppe met J. A. v. Heivoort J. A. Havelaar met M. Brienen. Geboren: Teuntje, d. v. W. A. Brienen en J. BiesheuvelCornelia Huiberdina, d. van G. van Os en J. van Ooijen Gijsbert Cornelis, z. van C. Haasakker en G. SprongGijsbertje Wilhclmina, d. van M. Loef en C. Vernooij. O v er lede u: T. van Wijk, 8 m. jd C. Haas akker, 36 j. jd. echtg. van A. Maaslevenl. aang. zoon van H. Lievaard en A. van Brakel. t BRAKEL. Van 1 Feb.1 Maart. Getrouwd: A. Jens met A, van Zanten. Geboren: C. de Vries jd.G. A. van Daalen jm. Overleden: H. Hanegraaf, 22 j. jm.levenl. aang. zoon van J. v. d. Anker en M. v. d. Wete ring; B. v. d. Maas, 1 j.jm.P. Schreuders 8 j. jd. Prijzen van f 100 en daar hoven. 5de Klasse Trekking van 3 Maart. Prijs van 25000no. 178281000nos. 10098 en 15304; ƒ400: uos. 13712,14782,17686, 18863 en 20555; 200: nos. 9319,11306,12462, 14311, 17723. 18150 en 18499; 100: nos. 644, 1502, 3213, 5028, 6223,6918,11010,15571,16038, 18813 en 19858. Afgeluisterd. Een beschonken Maandaghouder werd door een agent van politie uitgenoodigd hem naar het politiebureel te volgen. »Maar ik zweer je bij de nieuwe drankwet, dat ik nuchteren ben!« riep do man. 11 Maart 10 ure. Stadhuis te Gorinchem. Het voltooijen van de batterij onder Pouderoijen (1ste gedeelte.) Raming 30,200. Aanw. gedaan. 15 Maart 11 ure. Ministerie van Waterstaat enz. Het afdammen van de Krabbe onder de gemeenten Dubbeldam en 's Gravendeel. Raming 34,000. Aanw. 8 Maart. 22 Maart 11 ure. Ministerie van Waterstaat enz. Het landwaarts verleggen van een gedeelte zeedijk des polders Nieuw-Bonaventura, Mookhoelt en Trek- dam, langs den rechter oever van do Dordtsche Kil, behoorende tot de werken der Dordtsche waterwegen, onder de gemeente 's-Gravendeel, provincie Zuid- Holland. Raming 63,470. Aanw. 15 Maart. 29 Maart. 11 ure. Min. van Waterstaat, Handel en Nijverheid. De uitvoering van werken tot verbe tering van de Boven-Maas onder de gemeente Herpen, pi-ov. Noorbrabant, tusschen de kilometerraaijen 182 en 183. Raming 9950. 4 April 1 ure. Prov. bestuur te Leeuwarden. Het stellen van rijsen schuttingen en het doen van stroo- beplantingen in de duinen op Ameland, behoorende tot de zeewerken van Friesland. Raming 8600. Aanw. 29 Maart, 13 April 2i/S ure- Prov. bestuur te Haarlem. Het herstellen en verbeteren van 's Rijks zeewerken op het eiland Wielingen, behoorende tot de zeewerken in Noord-Holland. Raming f 9130. Aanw. 6 April. Paisley, een vrij belangrijke fabrieksstad in de nabijheid van Glasgow, vierde dezer dagen feest. De stad, die haar opkomst en een groot deel van haar bestaan dankt aan de naaigaren-industrie, had sedert jaren behoefte aan een goed stadhuis, doch bezat naar het schijnt niet de noodige middelen om op waardige wijze in die behoefte te voorzien. De grootste der fabrieken van naaigarens daar ge vestigd en tevens de grootste der wereld, is die van de firma Clark Sc Co., onder onze huismoeders wel bekend. Men krijgt eenig denkbeeld van de uitge strektheid dezer zaak als men weet dat de firma Clark Sc Co. aan 5,200 menschen werk verschaft, dagelijks genoeg garen maakt om viermaal de aarde te omspannen, zes duizend paardenkrachten stoom noodig heeft eu jaarlijks 43,000 of dagelijks 140 ton steenkool gebruikt. Toen nu voor eenige jaren de heer George A. Clark overleed, vermaakte hij bij testament 35.000 aan de stad Paisley, ter tegemoetkoming in de kosten van een nieuw stadhuis. Zijne broeders meenden de nagedachtenis huns broeders niet beter te kunnen vereeren dan door de verdere kosten op zich te nemen en lieten dus een stadhuis bouwen geheel op eigen kosten, al het ameublement incluis en voorzien van een lees- en rookkamer, waar zooals de heer George Clark het noemde, de werk man zijn krant kan lezen en de vredespjp rooken. Dit gebouw dat ongeveer 100.000 of l1^ milli- oen gulden kost, kwam dezer dagen gereed en werd ingewijd met een feest waaraan geheel de bevolking deelnam. Het zou te ver voeren eene beschrij ving te geven van al de feestelijkheden, ofschoon de bijzonderheden er van interessant genoeg zijn, althans voor een volk dat zooveel opwekking noo dig heeft als het onze om een duizend gulden of wat bijeen te brengen, ten einde onze eer iu het hooge noorden te handhaven. Op het laatste chirurgisch congres in Duitsch- land deed prof. Martel eene merkwaardige mede- doeling, door te bewijzen dat de lengte der men schen op verschillende tijden van den dag verschilt. Des morgens, wanneer men opstaat, is men langer dan des avonds en dit ouderscheid kan het belang rijke cijfer van vijf centimeter bedragen. Deze ver mindering is een gevolg van inzinking, die de le dematen ondergaan door den druk van het lichaam. Van dit verschijnsel is trouwens reeds lang ge bruik gemaakt door lotelingen, die zich alle moeite geven om afgekeurd te worden. Om zich kleiner te maken dan zij zijn, slapen zjj vóór de keuring eenige nachten niet, doen groote marschen met zware zakken op het hoofd en de schouders en drinken veel brandewijn. Wanneer zij zich dan bij de keuring aanmelden, is hunne gestalte dikwijls zoo buitengewoon ingekrompen, dat zij de vereischte maat niet halen. Juristen over kussen. Een kus is een product van den druk, waarvan nadruk geoorloofd is. Een kus is een product van den druk, waarbij »Mündlichkeit« onmisbaar, maar »Oeffent.licbkoit« meestal uitgesloten is. onderscheid gemaakt wordt I Paardenboonen. Puike 7. a 7.40 goede en mindere f 5.25 a 6.75. Duivenboonen. Zws. en Polder 7.a 8.10. Witte Boonen. Puike Zws. VI. en Walchersche 11.50 a 12.25. Mindere f 6.a 10. Bruine Boonen. Puike Zws. en VI. 10 a 11.00. Mindere 6.a 9. Enden. BI. Puike Nieuwe Zws. en VI. op de kook f 8.a 8.75, goede en mindere 7.50 a 7.90, Mesting/7.a 7.75. Witte Voeder 7.75 a 8. Maïs. Mixed 8.30 a 8.40 dito f a v. a. b. per 100 k°. Kanariezaad f 8.75 a 11.per 100 k°. Friesch Hondsch. Voor den Hoofdelijken Omslag krijgt men in Amsterdam eene waarschuwing, voor de Hondenbelasting eene herinnering. En dan spreekt men nog van hondsch, waar, bij het belasten van mensch of dier, zulk een fijn Naar men in het Journal de Liege leest, zijn verleden Woensdag van de 400 man, die de bezet ting der citadel te Luik uitmakeu, 200 onder ken- teekenen van vergeving ziek geworden. Donderdag lagen er nog 100 te bed. Er werden natuurlijk terstond alle maatregelen genomen en alle beducht heid voor doodelijkeu afloop was spoedig verdwe nen. Men schrijft de zaak toe aan het vet, dat voor de toebereiding van het middageten gebruikt was. Intusschen is een gestreng onderzoek ingesteld. Men meldt uit Oostergoo, aan de H. Crt. Dat het bijgeloof ook in deze oorden nog niet geheel uitgeroeid is, kan het volgende bewijzen. Dezer dagen zag het er bij een paar menschen te Garijp niet te best uit. De weduwe A. B. en haar zoon E. konden 's nachts de dekens niet overhouden. Zij maakten daaruit op, dat zij beiden betooverd waren. Dadelijk begaf men zich per as naar W., om den aldaar resideerenden duivelbanner K. W. te raadplegen. Deze kwam mee en op zi'n raad werd nu op zes plaatsen iets in den grond begraven, terwijl de betooverden, moeder en zoon, met den rug naar het noorden stonden en zand naar het zuiden strooiden. Deze kuur schijnt geholpen te hebben, want de beide personen kunnen nu weer rustig slapen en de dekens overhouden. Dat de duivelbanner zich goed voor zijne reis heeft laten beloonen, ligt voor de hand. Een Franschpolitie-reglement. Het politie-reglement dat door koning Lodewijk X in het jaar 1314 werd uitgevaardigd, schrijft do volgende geldboeten vóór Voor een vuistslag 1 sou. steenworp 5 Wanneer iemand een ander met éénehand bij de keel gepakt heeft, betaalt hij 10 Hetzelfde met twee handen 14 Wie een ander in het gezicht spuwt 6 Een slag op den neus zonder bloedvergieten 6 Hetzelfde met bloed 10 Een trap op den voet 10 Een degenhouw zonder bloed 10 Hetzelfde met bloed 15 Een bloedende wond boven de tanden 36 Hetzelfde onder de tanden 52 Voor gebroken armen en beenen 7 francs 4 Voor eiken uitgeslagen tand 7 4 t Hcusdeii, 4 Maart. De prijs der boter 0.85 a 0.90 per stuk van 6 ons. Eieren 2^2 6 cent. f Vlijmen, 3 Maart. Hop. De prijs is tot 30 gestegen. Het buitenland klein naar evenredigheid. Rotterdam, 6 Maart. Tarwe. Nieuwe Zeeuwsche, VI. en Overm. 9.90 a f 11.25 puike a goede/8.25 a 9.50 geringe 5.a 8. Rogge. Nieuwe Zws., VI. en N.-Br. puike/7.70 a 8.mindere 7.a 7.50. Gerst. Nieuwe Zws. VI. en Overm., Winter- 5.25 a 7.10; Zomer- 5.- a 6. Haver. Jarige Zws. en Polder a Nieuwe dito 1.60 a 4.50. Voeder f82/83 ft dito dito 68/70 ft dito dito f a per 100 ko, Boekweit. Nieuwe N.-Brab. a a dito Fransche a per 2100 k°. iM D>& Weilanden. WEILANDEN WEILANDEN KALK.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1882 | | pagina 3