EEN BOVENHUIS, J. S. JISKOOT, VEILEN en VERKOOPEN: J, 1, Veilen en Verkoopen: AUGUST SAS Manufacturen. MASTHOUT. Manufacturen. 12 stuks HOORNVEE. DORSCHMACHKNE. GAREN en BAND. P INGEZONDEN. TE HUUR: Erf, Moestuin en Boomgaard, Veen en Wijk, lie Notaris II E U IER Bloemen, Satijnen Linten, Veeren, Kanten lenden leeftijd. Karren, Ploegen, Eegden, PAARDENTUIGEN, eene Tilbury en eene Aardkar op veeren. Gemengd Nieuws en Allerlei. Afloop van Aanbestedingen. MARKTBERICHTEN. OPENBARE VERKOOPING De onverhuurde per- ceelen kunnen worden aan vaard bij de betaling der kooppenningen, de overige na 't einde der huur, waar van de huurpenningen komen ten bate der koopers. Betaling der kooppennin gen 26 Mei 1882. Nadere inlichtingen wor den verstrekt door voornoem den Notaris. HEUSDEN. DAMES- en KINDERHOEDEN, •iioss^q soni^d 110 ti0i00H Notaris Jiskoot te Teen, eene partij 2WAAR eene uitgebreide collectie 2 Boerenwagens, Ploeg- of Zaaiwagen, Ploeg- en Kop peleegden, Spijkereegd, Kaf- of Windmolen, Kruiwagens, Tafels, Stoelen, Spiegels, Kasten, Klok, Glas- en Aar dewerk, Boeken, enz. enz. Een vierjarig bruin Merrie- paard, een tweejarig bruin Buinpaard, Tilbury, Tuigen, Ruim 100 koopen zware SPARREN, eene partij MASTHOUT, Landbouwgereedschappen. 7 Persen, Ketel met toe- behooren, Balken enz., Bedankt voor Hoornaar W. Zegers, te Gorin- chem. Volgens een telegram uit New-York kan tus- scheu heden en Zondag een storm verwacht wor den op de Noordsche en N.-Britsche kusten en drie dagen later weer een. Waarschijnlijk zullen in de laatste dagen der maand hevige N.-W. winden de heerschende zijn. ADyERTENTIEN !*Êa Notaris te Veen, zal namens t. z nen lastgever overeenkom- g|jc 'stig artikel 1223 van het B. W. provisioneel op Vrijdag 14 April 1882, finaal op Vrijdag 21 April 1882, telkens 's avonds ten vijf uur, in het Rechthuis te JVji, publiek EEN MET staande en liggende op het Spijk onder Wijk, sectie A. nummers 269, 270 en 884. groot 0.3052 Hectares, waarin BROODBAKKERIJ wordt uitgeoefend. Nadere inlichtingen geeft voornoemden Notaris. van ondell ENGSTE, A AT. ENGSTRAAT. Ontvangen eene ruime keuze van c"^> zal publiek om contant geld 1°. Op Dinsdag 28 Maart 1882, 's voormiddags ten tien ure, ten herberge van Drier a van Oijen op de Haarsteeg, 2°. Op Woensdag 29 Maart 1882, 's voormiddags ten tien ure, nabij de herberg van Antonie van Andel te Andel, 3°. Op Donderdag 30 Maart 1882, 's voormiddags ten tien ure, ten herberge van H. van der Maden te Wijk, 4°. Dinsdag 4 April 1882, 's voormiddags ten tien üre, te Genderen, ten verzoeke van de Weduwe Willem van Wijlen en Jan van Marsbergen Antz., Voorts en hetgeen verder ten verkoop zal worden aange boden. 5° Woensdag 5 April, a. 's voormiddags ten tien ure, nabij het Veerhuis van Gijsbert Versfelt te Wijk, geschikt voor opleggers, heinen, enz. I. 's namiddags ten drie ure, nabij het Veerhuis van Jan Vos Gz. te Veen, geschikt voor alle gerief. 6°. Op Dinsdag II April 1882, 's voormiddags ten tien ure, te Heesbeen en meerdere en eene Partij Voorts afkomstig van de Siroopfabriek. Eindelijk nog Een en ander dagelijks te bezichtigen op bewijs, af te geven door den Eigenaar of voornoemden Notaris. Door eenige kommiezen werd te 's Hertogenbosch een afstoking verricht in een branderij le klasse, le soort vau A. Op het oogeublik dat het vocht uit den ruwketel in den helm zou overgaan, wer den twee amtenaren gecommiteerd tot het verrich ten eener huisvisitatie in een aangrenzend pand, gemeenschap hebbende met de branderij en dat door een vrouw wordt bewoond. In dit pand werd een kelder ontdekt, waarvan de deur die daartoe toe gang geeft, niet anders dan met een ruk kon wor den opengedaan. Terwijl dit geschiedde nam een per soon, die zich in den kelder bevond, door een ge heime opening de vlucht naar don zolder. De amb tenaren doorzochten den kelder en hoorden al spoedig vocht in een bak vloeien. De trap van den kelder werd hierop weggenomen en nu bleek het, dat daar twee geheime leidingen uitkwamen, ieder voorzien van een kraantje, waaronder een koperen bak stond. Deze leidingen hadden gemeenschap met de koel vaten van de rnwketels no. 1 en 2. Nadat de ambte naren eenige kitten gedistilleerd van hooge sterkte hadden vergaderd, werd de kraan gesloten, waar door het vocht alleen uitgang vond op de plaats, waar de afstoking geschiedde. De afstoking werd voortgezet totdat het vocht een sterkte aanwees als bij art. 66 2 der wet is bepaald. Daarna werden de verschillende hoeveel heden vereenigd, waardoor een beboetbare over maat van 21.77 liter werd geconstateerd, zoodat, de boete ƒ3466 bedraagt. Verder werd wegens twee geheime leidingen eene boete beloopen van 2000 en wegens het voorhan den hebben van ongedekt ruwnat in den kelder 60. Die kraantjes zijn zeker vele jaren voor den brander bronnen van welvaart geweest, maar dat het Rijk er voor duizenden guldens door is benadeeld, is evenzeer waar. De kapitein, die door het blad genoemd wordt, staat voor de waarheid der geschiedenis in. Het recept. Als een rijk patient mij (dokter) vroeg wat hij tegen zijn podagra moest doen, dan zou ik hem misschien zeggen»ga naar Carlsbad of naar Aken. Maar als 't. een reuteniertje is, met een inko men vaD 800 's jaars, die de podagra heeft, dan schrijf ik hem niets anders voor dan baai, koud water en geduld: en 't eene recept helpt even goed of even weinig als 't andere. Een aardig beeld van de groote afwisseling in de weersgesteldheid ook in een klein land als het onze, levert de volgende opmerking van een inzen der in het »Haagsche Dagblad* Woensdagochtend vertrok ik te 8.25 van Den Haag naar Utrecht, met koud maar helder weer. Voorbij Voorburg zag men hier en daar wat sneeuw liggen, hetgeen hoe langer zoo meer werd naarmate wij Gouda naderden, waar allo landerijen, daken van huizen enz. reeds totaal wit waren maar hoe groot was onze verwondering toen wij te Utrecht aankwamen minstens IV2 voet sneeuw bedekte er de straten. Om van het station over te steken was mon reeds tot ovor de enkels nat van de sneeuw rijtuigen reden met bellen en een machine, getrok ken door 4 paarden, maakte de rails van de tram schoon. Te half elf begon het weder zoo te sneeuwen, dat men geen vier pas voor zich uit kon zien en ik genoodzaakt was in een stal te vluchten, vooral omdat mijn parapluie ondraagbaar was geworden van wege de sneeuw die er op lag. Vreezende dat, als het zoo voortging, alle treinen na den middag oponthoud zouden hebben, durfde ik niet verder naar Arnhem doorgaan, zooals ik heden had willen doeu, met het plan om 's avonds weer thuis te zijn: ik keerde dan ook te 11.45 naar 's Hage terug, en even voorbij Voorburg was de sneeuw geheel weg, en ik had heel wat moeite om mijn huisgenooten te overtuigen, dat ik op 22 Maart zoo vroeg terug was wegens de massa sneeuw die te Utrecht viel. Op grond van minder aangename ervaring en blijkens daarover gevoerde correspondentie, wordt er in de groote steden nog al gespeculeerd op de onbekendheid met kantoren en wisselzaken van landverhuizers naar Amerika. Tot voorlichting van belanghebbenden moge dienen dat, terwijl de wis selkoers op 1°. Juni 1881 bij de hoeren Adolph Boissevain Co. te Amsterdam op 2.50 per dollar op New-York stond, andere kantoren zich wel met 2.54 (N. B.wilden contenteeren V. Een Amerikaansch blad verhaalt de volgende ge schiedenis van een roover. Een jongmensch, Doughty genaamd, die verdacht werd van medeplichtigheid aan een roofaanval op den postwagen van Luredo, werd voor eenigen tijd door een officier in zijn wo ning, op 40 mijlen afstands van Rio Grande, in Texas, gevangen genomen. Doughty's moeder lag zwaar ziek; zij zou waarschijnlijk sterven; hij en .zijn zuster pasten haar op. De inhechtenisneming yan den zoon bracht groote verslagenheid in huis o.n de jonge man smeekte den kapitein, hem bij zijn moeder te laten tot deze hersteld of overleden zou zijn. Hij beloofde plechtig, zich in handen van het gerecht te zullen stellen, zoodra men dit verlangde. .De kapitein liet zich eindelijk overhalen om op het woord van den roover te vertrouwen; hjj vertrok en liet hem tot nadere oproeping in vrij heid. Er verliepen weken; van tijd tot tijd kwam de kapitein Doughty's woning bezoeken, om zich te overtuigen, dat hij er nog was. Hij vond hem er steeds, trouw op zijn post bij het ziekbed zijner moeder. Intusschen begon het Gerechtshof te San Antonio zijn zittingen. Nu drongen Doughty's bloedverwan ten voortdurend er op aan, dat hij vluchten zou naar Mexico, wat gemakkelijk genoeg was. Op zekeren avond liet men een fraai paax-d voorkomen, een zijner bloedverwanten drukte hem een beurs met geld in de hand; binnen eenige uren kon hij in veiligheid zijn, terwijl hem anders levenslange tucht huisstraf wachtte. Maar Doughty wees al die aan biedingen van de handhij wilde zijn woord niet breken. En dezer dagen is hij ook werkelijk, als een an dere Albrecht Beyling geheel alleen naar San An tonio gegaan, om zich bij den Sheriff als gevangene aan te melden. Een oppassend man te Eindhoven werd Zondag avond door iemand aangevallen, die hem een wonde in het onderlijf toebracht, aan welke gevolgen hij Dinsdag-avoud overleed. De dader bevindt zich in hechtenis. Zoo zijn er! A. Dus gij wilt xnijii dochter trouwen? B. 't Is mijn innigste wensch. A. Kunt gij koken? B. Ik? Neen! A. Kunt gij wasschen, strijken, mazen, in een woord, kunt gij «le geheele huishouding waarnemen B. Neen! A. Nu ga het dan leeren, want mijne dochter kan het evenmin. De nieuwe meester. Vader. Wol Frits, hoe bevalt de nieuwe meester? Frits. Niemendal, pa, hij is aartsdom. Verbeeld u, als hij iets wil weten, vraagt hij het aan ons. Verontschuldiging. Vrouw. Maar Hendrik, in welk een toestand komt ge thuis. Man. Vrouw, als jij zooveel gedronken had als ik, zou 'k wel eens willen zien in welken toestand gij thuis zoudt komen. Woensdag werd aan het Dep. van Waterstaat, Handel en Nijverheid, o. a. aanbesteed 1. Het carboniseren van eikenhout voor 100 wissels met 200 dwarsliggers. Minste inschrijvers waren Van der Made Gips te Dordrecht voor ƒ2500. 2. Het landwaarts verleggen van een gedeelte zeedijk der polders Nieuw-Bonavontura, Mookhoek en Trekdam, langs den rechteroever van de Dord- sche Kil, onder de gemeente 's Gravendeel. Minste inschrijver C. Bos Az. te Dordrecht voor 68.900, ""Dordrecht, 24 Maart. Grasboter, stukken: a Hooi- 0.75 a ƒ0.65; tonnen Gras- f Hooi- 14.00 a 13.75 Kunstboter: ƒ0.55 a ƒ0.40. Tiel, 20 Maart. Door don drukken veldarbeid was de aanvoer van Tarwe niet groot en ging die als voren wel zoo vlug af. Rogge onvei'anderd. Garst en Haver weinig begeerd. Boonen en Erw ten vonden nog al koopers voor de zaai. Overige artikelen op de graanmarkt zeer stil. Granen. Jarige Ruwarige Ristarwe 11.00 a 12.00, nieuwe dito 11.00 a 11.50, jarige i*oode dito 11.a 11.25, nieuwe dito 7.00 a 10.50. Rogge 7.a 7.75 Gerst. Winter- 6.25 a 6.75, Zomer- 5.a 6. Haver f 3.00 a 5.00. JJuivenboonen 7,50 a 9.25. Erwten. Geld. Groene 8.a 9.50, Kroon- a, Gi'auwe a alles per H. L. Boter per K. G. 1.40 a 1.90. Eieren per 26 stuks 0.65 a 0.80. Aardappelen 2.00 a 3.00. Kippen 40 a 100 ets. Kalkoenen f 1.75 6. Vee. Vax-kens ƒ15.a 55.-, Biggen 6.75 a 15.00. f Zalt-Bommel, 21 Maart. Boter 70 a 85 ct. de 5 ons. Eieren 0.70 a 0.80 de 26 stuks. bevattende drie Kamers, Keuken en vex-- dere gemakken, op een der beste standen te Heusden. Te bevragen onder letter R, bij den Uitgever dezes. Naïeve beschouwing. Onderofficier ('tot eenjarig- vrijwillige studenten in Pruisen.) »Nou oppassen hoor! neemt hier je vijf zinnen bij elkaar, hier ben jnllie niet in 't college.» ScherpzinnigRechter. (Tot den aangeklaagde, die zijne daad tracht te verontschuldigen, omdat, het de eerste maal is, dat hij zich aan eeu straf- bare handeling heeft schuldig gemaakt.) »Neen, dat zal niemand gelooven, zulke feiten pleegt men nooit voor de eerste maal!» WOONHUIS II GOEDEREN, te Heusden zal namens zijn principaal publiek Op Vrijdag 31 Maart 1882 en op Vrijdag 14 April 1882, finaal, beide dagen ten 6 ure. des avonds in het »Wapen van Amsterdam» te Heusden. EERSTE KOOP. Een perceel BOUWLAND onder Veen, genaamd de ^»Schoenriom«, liggende op de weide, sectie A No. 440, groot 53 aren 70 centiaren. Iu buur tot on met 1883 bij L. van Bergeijk. TWEEDE KOOP. Een perceel WEILAND onder Veen, genaamd»de Uipende,« liggende in de Uipende. sectie A. No. 514, gx-oot 1 Hectax-e 78 aren 90 centiax-en. Verhuux-d tot 1 November 1882. DERDE KOOP. Een perceel WEILAND ouder Veen, liggende in de Uipende genaamd »de twee morgen,» sectie A nummer 506 eu 507, te zamen groot 1 Hectare 45 aren 70 centiaren. Onverhuurd. VIERDE KOOP. Een pex'ceel WEILAND onder Veen; liggende als voor in de Uipende, genaamd de »tion hond« sectie A nummer 512, groot 1 Hectare 39 aren 50 centiaren. Onverhuurd. VIJFDE KOOP. Een perceel WEILAND, liggende in de Kijventse onder Wijkgenaamd »de morgeu,« sectie A No. 731, groot 78 aren 10 centiaren. Verhuux-d tot 1 November 1882. e 11 w at verder tot het vak behoort. VERKOOPEN: PAARyvaw versc*"*" De eerste trekking van de eerste klasse der 309de STAATS-LOTERIJ vangt aan 24 April 1882. Geheele en gedeelten van loten zijn voorhanden bij L. VEERMAN te Heusden. Gedelegeerde 2e klasse.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1882 | | pagina 3