Buitenlandsch Overzicht. PLAATSELIJK NIEUWS. BINNENLAND. Burgerlijke Stand. AAN B EST EDI NG KN7^ Gemengd Nieuws en ^Allerlei. HEUSDÜN, 2 Mei. t De gemeenteraad alhier heeft bij adres aan de Tweede Kamer zijne bijzondere ingenomen heid betuigd met het wetsontwerp tot heropening van den Ouden Maasmond. t Onze vroegere stadgenoot de heer C. A. Kuipers, le luitenant bij het 4e reg. infanterie, is bij Kon. besl. benoemd tot leeraar aan de Rijks-hooger-burgerschool te Leeuwarden, met eer vol ontslag uit zijne vorige betrekking. t WAALWIJK, 27 April. De uitslag van de gisteren gehouden herstemming voor een lid van den raad was, dat de heer Hofinans is gekozen met 115 stemmen; de heer van Loon bekwam 50 stemmen. 29 April. De hooi- en weilanden, die dezer dagen van wege de diaconie der Herv. gemeente alhier, in het openbaar verhuurd werden, hebben bijna even zooveel opgebracht als vier jaren gele den, toen de pachtprijzen reeds als zeer hoog be schouwd werdenniettemin geldt het hooi voor het tegenwoordige hier slechts 18. t AALBURG, 28 April. Door het college no tabelen alhier is herbenoemd tot kerkvoogd de heer A. van Wijk Az. alhier. t 's HERTOGENBOSCH, 29 April. Heden avond circa 8 uur werd onze stad door een vreese- lijke orkaan overvallen zóó dat een torentje van de Cathedraal midden door brak en door zijn val een gat van ongeveer 40 centimeter in het pla veisel der torenstraat maakte, acht man waren noodig het te vervoeren. Ook zijn er nog een aantal boomen omgewaaid en kwamen er eene menigte pannen der huizen op den grond terecht. t Na veel geschrijf en gewrijf, berichten en tegenberichten kunnen wij thans met zekerheid opgeven de heer Carré met zijnen circus ons hier in den Bosch niet zal komen bezoeken Uit hetgeen over de zaak geschreven en gesproken is kunnen wij tot dit besluit komen dat de heer Carré die in geen vier weken iets van zich heeft doen hooren van plan veranderd is en elders, naar zijn oordeel, beter is slaags geraakt. t Gisteren avond waren wij tegenwoordig bij het üamesconcert gegeven door de Liedertafel „Oefening en Uitspanning" alhier. Het geheel vol deed uitstekend en wij droegen de overtuiging met ons mede dat de Liedertafel van den Bosch haren ouden roem als altijd handhaafde. Daar ik echter schrijf als leek en gewoon beoefenaar der muziek geef ik mijn gevoelen prijs voor beter. De Sym- phonie waarmede het concert geopend werd, werd door het orchest goed uitgevoerd, het tweede num mer van het programma waarnaar wij eenigszius met ongeduld wachtten, daar het harpspel voor ons iets nieuws was, voldeed het publiek en ons uitermatevooral deed de heer F. Schueker, die nog een jong artist is, de crescendo's en dimi nuendo's daarin frappant uitkomen en zijn gevoel vol spel toonde aan, dat hij meester was van zijn instrument. De liedertafel deed daarna zijnen ouden bekenden Fraternité" hooren waardoor haren ouden roem gestaafd werd. Het tweede deel „Sanger- kauipf" voor solo, koor, orchest, met begeleiding van harp, het glanspunt van den avond, werd allerprachtigst uitgevoerd en was verrukkend schoon op sommige plaatsen. De solo's der heeren L. V. sopraan, G. v. G. tenor, A. de L. bas, alsmede van den heer W. C. Dekkers onzen gevierden barytonzanger die, niettegenstaande vermoeid door zijne reis welke hij daags te voren gemaakt had, ons door zijne medewerking verheugde en vooral het Duet van den heer L. V. met den heer W. C. Dekkers verdienen hier bijzondere vermelding, niet wetende aan wie den prijs der „Kampf" te moeten geven. Het toejuichende publiek gaf dan ook luide zijne tevredenheid te kennen. De solo van de heer L. V. met begeleiding van harp werd door hem buitengewoon schoon voorgedragenzoowel in de hooge als lage toonen lag eene zuiverheid die wij van hem nooit zóó hoorden. De chooren voldeden uit stekend en hadden zuivere en exacte invallen, het slotkoor vooral begeleid door de harp werd met majesteit voorgedragen. Hulde aan onzen gevierden Directeur die alle eer toe komt van zijn werk en geen moeite ontziet om de liedertafel te doen groeien en bloeien. t 29 April. Leest men in de oude geschie denis onzer stad dat zij geteisterd werd door groote branden, die groote gedeelten er van in asch legden, dat zij geteisterd werd in latere tijden door groote overstroomingen, thans schijnt de beurt te komen aan de weersgesteldheid, om door hare krachten verwoesting aan te richten. Nog versch ligt het in ons geheugen hoe eenige maanden geleden talrijke boomen, die ons bij onze wandelingen zoo aangenaam beschutten voor de zonnestralen, door storm werden omver gehaald, thans moet het aantal der overgeblevenen wederom verminderd worden met een achttal der forsche reuzen op de kanaal, daar heden avond, zooals boven staand bericht luidt, zich boven onze stad een vreeselijke hoos of orkaan ontlastte, die echter slechts hoogstens een half uur aanhield. De wind doorliep alle streken van het kompas, doch schijnt zijn grootste kracht gehad te hebben toen hij uit het zuiden woei, daar alle boomen in de richting van het noorden gevallen zijn. Gelukkig heeft er slechts een eenige schade veroorzaakt, daar hij terecht kwam op het dak van den heer T. De anderen waren allen gevallen in de vaart, juist op plaatsen waar geen schepen lagen. Het photographisch atelier van den heer Schwaab is ook geheel omvergeworpen en gelijkt, 't is treurig een dergelijke vergelijking te moeten maken, een omvergeworpen kaartenhuisgelukkig echter zijn er geeue persoonlijke ongelukken te betreuren, niettegenstaande de bewoners er van allen te huis waren. Ook bij het Gouvernement zijn een viertal boomen omgewaaid, zonder aanmerkelijke schade te veroorzaken. Thans schijnt de maan helder en is de lucht betrekkelijk kalm, doch er waait nog een frissche bries uit het zuiden, die niet naar storm zal overslaan, zoo ik geloof. GEN DE It EN. Ook van hier vertrekken Zater dag a. s. eenige landverhuizers naar Amerika en wel de hh. J. Branderhorst Bz. en J. van Mers- bergen, met echtgenoote en kinderen. LEERDAM, 29 April. De prijzen van verschil lende ter markt aangevoerde artikelen zijn als volgt Boter 55 a 67 et. per 1/g kilo. Eieren 0.70 a 0,90 de 26 stuks. Aardappelen 2.00 a 3.per Heet. Appelen 5.a 7.per HL. Vaarkoeien a Melkkoeien 150 a 230. Overloopers a Biggen a Schapen a Kippen 1.00 a 1.75 per stuk. Duiven ƒ0.50 a ƒ1.00 het paar. Jarige ristarwe 11.00 a ƒ13.00. Id. Roode ristarwe 8.00 a 11.00. Gerst 5.00 a 6.50 Haver 4.00 a 5.25. Duivenboonen 7.50 a 9.00. De handel in boter en vee was levendig. Sedert M oensdag 26 tot en met Vrijdag 28 April zijn aan de vischmarkt te Gorinchem afge slagen: 12 zalmen, van 8 tot 29 halve kilo's, prijs per 1/s kilo 1,21 tot 1,28; benevens 2347 elften, prijs 0.40 tot 0.89 per stuk. Een Reuter-telegram meldt, dat eene oudere zuster van II. M. de Koningin, H. K. H. Prinses Georgine Henriette Maria van Waldeck-Pvrmont, gemalin van Prins Wilhelm van IVurtemberg, den vermoedelijken troonopvolger, te Ludwigsberg plotseling overleden is. Zij was den 27sten April 11. van een dood kind bevallen. De overleden Prinses was geboren op 23 Mei 1857; zij was de tweede dochter van den Vorst en de Vorstin van Waldeck, en op 15 Febr. 1877 met den Wurtem- bergschen Prins gehuwd. Door dit treurig sterfgeval zullen de verdere feestelijkheden in Engeland geen voortgang hebben. Thans is er een millioetienJee-r verschenen en reeds verdwenen. Sedert een paar dagen wordt namelijk te Lemmer zekere T. B. vermist, die, naar hij beweerde en ook vrij algemeen ge loofd werd op zijn 23en verjaardag plotseling bezitter van minstens 60,000,000 was gewor den. Vroeger was de nieuwe millionair werkzaam bij den veehoeder K. v. d. V. te Lemmer, en uit dankbaarheid voor de goede behandeling, die hij steeds van zijn „baas" had ondervonden, had hij hem benoemd tot ziju rentmeester. Die „rent meester" had dan voorloopig ook reeds de be wijsstukken, een testament voorzien van acht groote zegels, brieven enz. enz. in bewaring, maar lijdt thans door het voorschieten aan zijn „heer" en het uitkeeren eeuer schadevergoeding aan den eigenaar der hofstede, die hij 12 Mei a.s. zou verlaten, een schade van 1000. Het tes tament bleek bij nader onderzoek te zijn een stuk wit papier. Ten gevolge van den hevigen storm van Zater dag zijn hier en daar schoorsteenen omgewaaid en boomen ontworteld. Te Rotterdam is het aakschip „de Vrouw Elisabeth," schipper Noldus, van de Rijkskade binnen de spoorweghaven van zijn tou wen geslagen, zoodat het tegen het remtningwerk der gemeentebrug aandreef en onmiddelijk zonk. De vrouw van den schipper heeft zich met drie kinderen gered onder een der bogen van de kade. Ook een 16jarige knecht heeft zich gered. Verder was er niemand aan boord. Het aantal „eigenaardigheden" met landverhui zers naar Noord-Amerika is weder met een ver meerderd. Het geldt een koopman uit de gemeente Het Bildt, die met vrouw en kinderen naar het beloofde land zou vertrekken, zonder zijn schuld- eischers te hebben afbetaald. Doch er was een vonnis met lijfsdwang tegen hem. Hij werd onder een voorwendsel verzocht, voor zijn vertrek nog eens herwaarts te komen. Dit geschiedde, maar toen werd hem beduid, dat het geld, dat hij naai de nieuwe wereld dacht mede te nemen, in de eerste plaats zijnen schuldeischers toekwam. In af wachting van zijn besluit wat te doen, werd hef tegen hem gewezen vonnis uitgevoerd en hij in de gijzeling gebracht. L.l. Woen-dag morgen is te Haarlem een werk man getrouwd, die reeds des avonds de hulp der politie heeft ingeroepen om zijn echtgenoote, die was weggeloopen, op te sporen. De jaarlijksche algemeene vergadering van leden der Rotterdamsche diergaarde werd Vrijdag aldaar gehouden. Uit het verslag bleek, dat de weerge steldheid in 1881 hoogst ongunstig voor den tuin was geweest. Behalve dat de hevige vorst in Januari vele sier heesters, bloemen en jonge boomen beschadigde, velde de hevige storm in October een dertigtal groote boomen, waarvan slechts enkele weer kon den geplant worden. Het weder iu Juli heeft ook aan de bloemen veel kwaad gedaau. Voor de kasplanten was het weder minder ongunstig. De verzameling dieren bestond op 1 Jan. 11. uit 291 zoogdieren, 1329 vogels en 48 kruipende die ren, te zanten geschat ter waarde van 50.740. Er waren op 31 Dec. jl. 3797 gewone en 436 buitenleden, 363 donatrices en 15 buitendonatrice-1, 156 eeroleden en 89 leden van verdienste. De ontvangsten der exploitatie, met inbegrip der entréegelden van nieuwe leden, bedragen 139.457 de uitgaven 146.556, zoodat de exploitatiereke ning sluit met een tekort van 7098. Een metselaar te Enschede, die in een put aan 't werk was, kreeg een ladder, die losgeraakt was, op de borst. Eeuige uren daarna overleed hij aan de gevolgen. Te Sneek (Limburg) is een 21/3-jarig kind in een mestvaalt gevallen en daarin gestikt. Een jongen, die zich met visschen vermaakte, is van het Westerhoofd te Amsterdam in 't water gevallen en verdronken. Naar men verneemt, is ook te Pouderoijen b;j een kind een geval van pokken voorgekomen, met doodelijken afloop. Met betrekking tot het bericht, dezer dagen in ons blad geplaatst, betreffende een olie-ofjpetroleum- bron te 's-Hertogenbosch, bericht men uit Gronin gen, dat ook aldaar zulk een merkwaardig geval zich heeft voorgedaan, maar dat bij opgraviug van de wel en het verder onderzoek in den bodem weldra bleek, dat de bron van de petroleum te vinden was in het pakhuis van een buurman, waar uit de daar voort lurend voorhanden vaten petroleum sinds jaar en dag lekte en in den bodem trok. Omtrent den overtocht van „de Valk" van Missingen naar Engeland wordt aan het Vad. o.a. nog nader het volgende gemeld: De reis ving ten 7 ure aan met een middelbare bries, zuidelijken wind, dik van regen en men was ten 8.50 buiten de uiterton. Kort na 't vertrek van Missingen kwam Z. M. de Koning op dek en bleef in het kaartenhuis eene sigaar rooken, terwijl Z. M. van tijd tot tijd zich op de brug met den kommandant, den kolonel Binkes, onder hield. Bij het vuurschip van de Wielingen bleef Z. M. een kwartier op de brug om de werking van het diaaijend licht na te gaan. Eenigen tijd daarna omstreeks 10 ure begaf hij zich naar beneden. Ten 11 u. 55 ra. kwam men aan het vuurschip van „de Westhinder" en werd van daar koers ge zet naar het Engelsche vuurschip „de Tongue." De wind was nog altijd zuid en bleef steeds dik van regen. Er was toen nog weinig of geen zee. Te 1 u. 45 m. werd het zoo goed als doodstil, doch plotseling schoot daarop de wind uit het noorden met groote hevigheid en ging weldra in een storm over, gepaard met hooge zeeën. Trots de hevige zee en harden storm liep toen „de Valk" nog altijd 63/4 a 7 mijlen en hield het schip uit stekend koers. Ten 7 u. kwam men aan het vuur schip „de Tongue" en was men dus reeds op de Theems. Z. M. kwam toen opnieuw boven, drukte den kormnandant, den heer B., de hand en onder hield zich geruimen tijd met hem en met de hh. J. Stasse en A.. Adriaansen, belangstellend infor meerend naar het weer en hoe zij het gedurende den storm hadden gehad. Z. M. was zeer opgeruimd en had niet den min sten last van zeeziekte gehad. Toen tegen 8 u. de Engelsche kust in 't gezicht was, verlangde Z. M. dat men langzaam zou doorstoomen, daar hij vóór de komst te Sheerness wilde dejeuneeren. Even voor dat men daar aankwam, ten ruim 9 u., ver toefde H. M. de Koningin ook even op 't dek. II. M. had ook weinig van de zeeziekte geleden, minder gelukkig waren de dames en heeren van 't gevolg geweest. De heer N. Bouman, te Wijk, is benoemd tot onderwijzer aan de openbare school te Sleeuwijk. Door het ontsporen van een zandwagen is jl. Vrijdag op de lijn GelderrmilsenTiel, aan de grens der gemeente Wadenoyen, een polderwerker uit Wijk bij Duurstede, gehuwd en vader, op noodlottige wijze omgekomen. Op lijfsbehoud be dacht, sprongen de drie mannen, die op den wagen zaten, welke een eind weegs werd meegesleept, er af in den Molenvliet, met het ongelukkig gevolg dat één van hen verdronk. beid tegen zijne minderen, want men moet zich niet vergooien* ziju angstig nabootsen van het uiterlijke van hen, die hij zijns gelijke noemtmen mocht eens denken, dat hij niet wist hoe het hoorde zijn grootgaan op den toevalligen omgang met hen, die maatschappelijk boven hem staanzijn krui pende houding tegenover hen, van wie hij gunsten verwacht. Wij, die dit lezen, wij rekenen ons niet tot de groote menigte, wij hebben gevoel voor het belachelijke, maar wij hebben verstand genoeg om medelijden te hebbeu met den verwaanden trotschaard, die zoovele convenances heeft in acht te nemen, want het moet hem zwaar vallen, het moet hem moeite kosten. Het belangrijkste nienws van de afgeloopeu week is ongetwijfeld het bericht dat de Engelsche regee ring ten opzichte van haar Iersche politiek van front veranderd is. Gladstone schijnt te begrijpen dat de bloed- en ijzerpolitiek van zijn conservatieve voorgangers het kwaad in Ierland nog doet ople- vendigen in plaats het te blnsschen. Als een nood zakelijk gevolg van die frontverandering is de tegenwoordige onderkoning van Ierland, lord Cow- per, ontslagen en wordt hij opgevolgd door een der ministers, lord Spencer. Hel eerste werk van den nieuwen Ierschen landvoogd zal wezen de po litieke gevangenen hunne vrijheid terug te geven. Verstandiger daad zou de Engelsche regeering zeker moeilijk kunnen doen, want juist na de arrestatie van de hoofden der Liga is het lijdelijk verzet der Ieren (met name het niet betalen der landrente) oneindig vermeerderd. De Engelsche regeeriug zou op deze wijze tevens ontslagen raken van de protesten der Amerikanen, die steeds ernstiger zich laten hooren tegen het Iersche dwangsysteem. Men zegt dat Gladstone een nog veel grooter plan in het hoofd heeft, namelijk het sluiten van eeue reusachtige leeuing om de Iersche landlords af te koopen en de Iersche boeren langzamerhand tot grondeigenaars te verheffen. Het schijnt ons toe dat deze middelen in elk geval duizend percent beter zijn dan het zenden van een leger dienders en soldaten. Het bezoek van den Koning en de Koningin van ons lands te Londen, kenmerkt zich zoowel daar als te Windsor door groote hartelijkheid. Een nauwe aaneensluiting tusschen Engeland en ons land is zeker met het oog op de politieke verhoudingen in Europa almede de verstandigste politiek die gevoerd kan worden. Als Nederland, Engeland en Belgie nauw aaneengesloten blijven, vormen zij een drietal dat Frankrijk zoowel als Duitschland te machtig is. I)e Rijksdag in Duitschland is iu de afgeloopeu week heropeud. In do openingsrede komt natuur lijk het tabaksmonopolie voor don dag. Er wordt vooral op gewezen dat de meerderheid der bonds- regeeringen zich voor het plan heeft verklaard ter wijl op de begeerigheid der kleine Staten wordt gewerkt door vermindering der rijks- en gemeente belastingen voor te spiegelen als maar eerst dat tabaksmonopolie er door is. Eéne zinsnede wekt met recht verwondering. De Regeering doet namelijk in bedoelde openingsrede welen, dat als er geen uitzicht bestaat op de goed keuring vau het monopolieplan door de volksver tegenwoordiging, zij tot andere belastingplannen zal overgaan. Zou de Duitscbe Regeering waarlijk rekening gaan houden met de vertegenwoordiging des volks? Dat zou iets ongehoords zijn. Do Duitsche Keizer heefc. laatstleden Zondag den Russischen staatsman graaf Orloff gesproken iu een bijzonder gehoor. In politieke kringen hecht men nogal aan dit bezoek. Graaf Orloff' is een hevig tegenstander van Iguatieff die dan trouwens ook Rusland door zijne binnen- laudsche politiek totaal van do wijs helpt,. Het is een feit dat Ignatieff zich populair zocht te maken door de Joden zoo schandelijk te vervolgen. Zelfs de Keizer wist het ware er niet van. Men hield dat voor hem geheim. Het is dus thans zeer goed mogelijk dat Ignatieff valt. Dat daarom de verhouding tusschen Rusland en Duitschland met een tooverslag zou verbeteren is niet aan te nemen. Het tegendeel is te denken. Uit de ontzaglijke vestingwerken die men op bevel van den Keizer in Polen gaat bouwen zou men het tegen overgestelde denken. Maar op dit oogenblik is van meer belang dan een toekomstige oorlog die toch altijd twijfelachtig is, dat aan de schandelijke ver volgingen der Russische Joden een einde komen. Bij besluit van Gedeputeerde Staten van heden zijn in do schattings-commissiën voor de herziening van de belastbare opbrengst der ongebouwde eigen dommen in Noord-Brabant benoemd: 1. In het schattingsdistrict 's Hertogenbosch: lo onderdeel 's-Hertogenboschtot leden R. van Bommel, 's-Bosch de Bekker, Empel, en tot plaatsvervanger Jhr. M. A. Snoeck, Hintham. 2e onderdeel Grave: tot leden Koeken, Huisse- ling; G. B. van der Steen, Rosmalen, en tot plaats vervanger van der Putten, Deursen. 8e onderdeel Oisterwijk: tot leden S. van den Oever; De Ruijter, Cromvoirt, en tot plaatsvervan ger L. van de Westelaken. 4c onderdeel Heusdentot leden van den Broek van Uijthoven, en tot plaatsvervanger W. A. Luij- ben, Herpt. 5e onderdeel Geertruidenbergtot leden van der Beek, P. A. Sprengers, en tot plaatsvervanger de Bruijn. In dezelfde commission zijn door Z. Exc. den Commissaris des Konings benoemd tot leden: te 's-Hertogenbosch: W. A. Godschalx, burgemeester Empel; te Grave: W. van Teeffeleu, Lithoijente Oisterwijknotaris Breda, aldaarte Heusdenvan de Koppel, burgemeester, Almkerk; te Geertruiden berg Pieck, Almkerk. {Te laat ontvangen voor het vorig nummer.) C1 f HERPT EN BERN. Van 1 April1 Mei. Geboren: Hubertus, z. van J. M. Fitters en J. G. BrouwersJohanna Maria, d. van M. de Gouw en P. van OijenJohannes Leónardus, z. van A. J. van Grevenbroek en M. C. de Wilt. 31 Mei, 11 ure. Min. v. Waterst., Handel en Nijverheid. De uitvoering van werken tot voort zetting der verbetering van de rivier de Maas on der de gemeente Megen, prov. Noord-Brabant, tus schen de kilometerraaijen CCII en CCIII. Raming 18,800. Aanw. 24 Mei. 7 Junij, 12 ure. Min. v. Waterst., Handel en Nijverh. Het maken van de aardebaan, de kunst werken, den bovenbouw, de overgangs- en eenige audere werken voor het gedeelte Zwaluwe—Baard wijk, van den spoorweg Zwaluwe's-Hertogenboseh. Raming 1,880,000. Aanw. 29 en 31 Mei, telkens ten 11 ure. Aauv. te Baardwijk. 7 Juuij, 11 ure. Min. van Waterst., Hand. en Nijverh. Het uitvoeren van herstellingen en ver nieuwingen aan de Rijks rivierwerkeu in de Noord, de Oude Maas, het Mallegat, de Dordsche Kil en het Spui, behoorende tot de werken der Dordsche waterwegen, met het onderhoud dier werken van 1 Julij 1882 tot en met 30 Juuij 1883. Raming 28,660. Aanw. 31 Mei. 14 Junij, 11 ure. Min. v. Waterst., Hand. en Nijverh. De uitvoering van herstellingen en ver nieuwingen aan de Rijks rivierwerken op de Boven-, Beuoden- en Nieuwe Merwede, behoorendo tot de werken der Merwede en Killen, met het onderhoud dier werken van 1 Julij 1882 tot en met- 30 Junij 1883, iu 4 pereeelen, geraamd op 26,850, 16,550, 32,350 en 27,100. 21 Junij, 11 ure. Min. v. Waterst., Hand. en Nijverh. De uitvoering van herstellingen en ver nieuwingen op den Gelderschen IJssel, mot het onderhoud dier werken van 1 Julij 1882 tot en met 30 Junij 1883, in 3 pereeelen, geraamd op 16,070, 17,835 en ƒ32,110. Aanw. 15, 16 en 17 Juuij, 11 ure. 21 Julij, 11 ure. Min. v. Waterst., Hand. en Nijverh. De uitvoering van eenige werken tot nor maliseering vau de rivier de Waal onder Echteld en Wamel, prov. Gelderland, tusschen de kilome terraaijen 51 en 56 der herziene rivierkaart. Ra ming ƒ57,800. Aanw. 14 Junij. 28 Junij, 11 ure. Min. v. Waterst., Hand. en Nijverh. Het maken van normaliseeringswerken en het vernieuwen der rivier de Beueden-Mervrede tusschen de kilometerraaijon 116 en 118 onder de gemeenten Dordrecht en Papendrecht. Raming 38,240. Aanw. 21 Junij. Eigenaars van kanaries en andere kamervogels weten het bij ondervinding, hoe die arme, in ge-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1882 | | pagina 2