M. Rooijakkers H. B. van Indek isei WIJ lil IS l Sigaren-Magazijn. Havana Sigaren. FRANS ROOIJACKERS, Yolledige Ameublementen J F W ÜNGEMAM PARASOLS Pai*a1 iiies en Wandelstokken. Naar Amerika! Nieuwe Atlas der Wereld, Botermarkt, HEUSDEN, Yerwerij en Drukkerij PENSMARKT 's-BOSCH. INGEZONDEN. MARKTBERICHTEN. R E (LA M E. Belangrijk SSTl25 A»ril 1882- Hen, die hebben gehoor gegeven aan de uitnoodiging, voorkomende in de nommers van 19, 22 en 26 April, roepen de ondergeteekenden op tot eene Vergadering, op VRIJDAG 5 MEI a.s., ten huize van den Heer H. Mou- rik, des avonds te 8 ure. HEUSDEN, Kruisstraat H. 157. N. A. FrankOppenheimer, CKeijzer 's-Hertogenbosch. Mr. Meubelmaker. voor Salon-, Eet-, Zit- en Slaapkamers, Op nieuw stolleeren van MEUBELEN spoedig en billijk. 's-Hertogenbosch. Kruisstraat H. 157. 37 N-TOUT-C Prins Zwanenburg vangenschap zuchtende diertjes soms schrikkelijk door de luis geplaagd worden. Wel zijn er zorg volle huismoeders, die in de kooien van tijd tot tijd uitgeholde vlierstokjes steken, waarin zich nu en dan de luizen verzamelen, om bij het schoon maken er van tevens verwijderd te worden maar dat gebruik is niet algemeen. De Oedenburger Lun lw. Anz. maakt nu een hoogst eenvoudige manier bekend om kamer vogels van dat ongedierte te bevrijden. Men moet namelijk de kooi gedurende den nacht met een stuk wit linnen behangen. Als men nu des morgens oplet, vindt men dat de luizen van de vogels naar dat linueu zijn heeugekuierd. Een vogel liefhebber behandelde op de gegeven wijs twee vogels vier weken lang en was daardoor in staat om in dien tijd meer dan 400 luizen te bemach tigen en te dooden. Ook heeft dat dekken des nachts vooral in den winter ook nog wel andere voordeden, vooral als men gelijk zoo dikwerf voorkomt vogels in kamers heeft, waarin over dag gestookt wordt. Men verdrijft muizen en ratten, volgens een Duitsch blad in Afrika, eenvoudig door de wanden, steenen en gewelven der kelders met een kalkoplossing, die met ijzervitriool vermengd is, te bestrijken. Boven dien worden in alle muizengaten en spleten korrels ijzervitriool gestrooid, met het gevolg, dat er na eenige dagen geen muis of rat meer te vinden is. Deze maatregelen moeten elk voorjaar opnieuw genomen worden. Wie niet van katten houdt en de muizen niet weg kan krijgen, kan het licht eens beproeven. Tuinman. Brutaal, mijuheer, als of hij de baron zelf was! Wat een Trans-Atlantische stoomboot wel noodig heeft voor een reis van Hamburg naar New-York zoo heeft men wel een3 gevraagd. Het antwoord is: veel en velerlei. Wij zijn in staat de quaestie op te lossen door mee te deelen de lijst der levens middelen, aan boord van de »Gellert,« op haar jongste reis van Hamburg naar New-York uit en te huis verbruikt. De bemanning van de »Gellert« was sterk 112 kop, 1116 passagiers werden overgevoerd, de reis uit en te huis duurde 26 dagen en het aantal rations klom tot 21,268. Daartoe werd gebruikt: 23,000 pond versch vleesch, dito gezouten en anders toe bereid; 564 p. gerookte tong en dito vleesch, 993 p. gerookte ham, 564 p. metworst, 920 p. kaas, 108 doozen sardines, 13,988 eieren, 441 doozen melk, 520 p. boter, 42,000 p. aardappelen, 21,268 p. brood, 4200 p. peulvruchten, 788 p. havergarst, 2800 p. koffie; alle lekkernijen in den vorm van gebak, taarten, confituren, geleien, chocolade en 't geen men verder onder deze uitgebreide rubriek brengen kan, laten wij verder ongespecificeerd, ouder bijvoegiug dat de hoeveelheid daarvan zeer groot is. Er wordt aan boord van dergelijk vaartuig ook tamelijk goed gedronken en de lijst daarvan, voor zooverre de opgegeven hoeveelheid in rekening is gebracht, luidt als volgt, 820 flesschen Fransc-he wijnen, 350 11. Rijnwijn van verschillende merken, 290 fl. Champagne wijn, 150 11. dessertwijnen, 360 fl. likeuren, 1000 11. porter en ale, 9800 11. diverse Deutsche bieren, 150 fl. sodawater en 800 11. Seltern-, Fachinger- en andere minerale wateren. Zaken van Aanbelang. »Gp kwaamt van nacht laat thuis, lieve,» zei Mevrouw Breezy, terwijl ze zich aan de ontbijttafel zette en de vork zenuwachtig in hare hand bewoog. »Toch niet,» was 't wederwoord van haar man, »het. was niet laat. Maar, weet je lieve, gij waart al in slaap toen ik inkwam, en» »Neen, mijnheer Breezy, ik was niet in slaap; maar, zooals ge zegt, 'twas niet laat. Niets zou u kunnen overtuigen, dat de klok juist drie sloeg, toen gij de kamerdeur sloot. Zaken natuurlijk hebbeu u zoolang opgehouden, lieve. Het is verbazend hoeveel zaken een man na middernacht te ver richten vindt; maar wij vrouwen weten natuurlijk van die dingen niet af. Wij kunnen u mannen niet begrijpen, is 't wel, lieve? Wij halen ons altijd allerlei akelige dingen door 't hoofd, als gj zoo eens bij geval een dag of twee uitblijft, zonder ons een enkel regeltje te zenden. De vrouwen zijn, o zoo zenuwachtig, niet waar, lieve? Waarlijk we zijn al heel onnoozele schepseltjes! We moesten maar eenvoudig stilletjes naar bed gaan en gaan slapen, dat zou ons een wereld van onrust besparen, is 't zoo niet, lieve. Wij moesten begrijpen, dat gij, groote sterke mannen, best op uzelven passen kunt. Als gij verplicht zijt tot twee of drie uren in den morgen op te zitten om met de klanten over zaken te spreken, dan is 't wel ondankbaar van ons nog te klagen, want natuurlijk zijt gij er 't ergst aan toe, niet waar, lieveling? Wat moet het u wel ge hinderd hebben, en wat moet ge wel moê geweest zijn, en dan te moeten denken, dat 't alles om onzentwille geschiedt! Als gij zoo met langzame schreden naar hui3 komt, zoo vermoeid, dat ge nauwelijks den trap kunt opkomen, en u op het bed werpt, zonder kracht genoeg te hebben om uwe laarzen uit te trekken, dan moesten wij waarlijk wel uwe inspanning op prijs stellen, daar gij met zooveel ijver arbeidt om ons te verzorgen. Nu, van nacht, lieve, toen ge over den luierstoel struikel- det, en verplicht waart u aan de leuning vast te houden, om uw matte lijf te ondersteunen, ver- toondet ge werkelijk een treurig voorbeeld van den overwerkten man en vader. Toen uwe ontstelde zenuwen maakten, dat gij mijne versche flesch met Eau-de-Cologne omkantelde en de inhoud van mijn werkmandje over den vloer werd verspreid, waart gij waarlijk een type van den marte laar van het huwelijksleven. Dat herinnert ge u natuurlijk nu niet, lieve. Gij hadt u veel te veel ingespannen met dien akeligen klant, om er u iets van te binnen te brengen. Wat moet 't wel verve lend geweest zijn, zoo tot drie uren in den mor gen over zaken te spreken; en ge kijkt zoo slape rig en afgetobd van morgen, dat ik waarlijk den ken zou, dat gij ernstig ougesteld zijt, als ik niet wist, dat het die vermoeiende beroepszorgen zijn, die u zoo afbeulen. Ik zie dat gij zelfs uw eetlust geheel verloren hebt. Uw beefsteak hebt ge nog niet aangeraakt. Geloof me, lieve, dat's verkeerd. Gij moet u zoo niet met de zaken inspannen, 'tls om dood te gaan En de mond der spreekster krulde zich bij deze woorden tot een schamperlach, terwijl ze den lepel zette in de gebakkeu aardappels. »Maar, mijne beste,» zeide de man, terwijl hij eene wanhopige poging deed om een stukje bief door de keel te krijgen, 'twas eene zaak van groot »Dat begrijp ik,» antwoordde mevrouw Breezy, en met bevende hand schonk ze een kop koffie in, »Dat was het natuurlijk, eene zaak van groot ge wicht. Uwe handelingen zijn dat altijd. Zij kunnen onmogelijk tot morgen wachten, onmogelijk. Wel, als deze handelsondernemingen, die zoo gewichtige handelszaken, vijf of zes nachten in do week moe ten besproken worden, dan is 't, wel een bewijs van uw' voorspoed. Zou ik nog klagen, als ik weet, dat ge u verplicht ziet uwe handelsvrienden in schouwburgen en concertzalen te ontmoeten of op vroolijke partijtjes iu minder bekende hotels? Neen, lieve, gij moet n wel schikken naar de leefwijze van uwe klanten en handelsvrienden, 't Geschiedt alles in 't belang der zaken, en wij, kortzichtige vrouwen, zijn onredelijk genoeg om slechts een oogenblik te onderstellen, dat gij zulke plaatsen uit vrijo keus bezoekt, daar alleen ons instinkt ons moest leeren, dat gij oneindig liever in den boezem uwer familie zoudt zijnArme, miskende mannen! Wat zijt ge toch geduldig met ons, on geruste, onverstandige schepselen En mevrouw schoof met een ruk haar stoel ach teruit en verliet de kamer. (Uit Brooklyn Eagle.) v. i). B. t Heusden, 29 April. De prijs der boter 0.70 a ƒ0.71 per stuk van 6 ons. Eieren 21/2 a 3 cent. Gorinehem, 1 Mei. Bij een aanvoer van onge veer 450 stuks vee, was de handel heden weder vrij levendig. Prijzen: enkele zware kalf koeien 260 a ƒ330; mindere qnal. 150 a 240; diio vaarzen ƒ135 a 220; melkkoeien 150 a 260; vare koeien 125 a 160; gniste vaarzen 60 a 125; graskalveren a pinken a nuchtere kalveren 6.a 10. Varkens, eenigzius zware op levering 50 a54ct. per KG. minder zware 46 a 50 ct. per KG.; fokvar- kens van 6 a 8 weken 10 a 14 per stuk. De prijs der goéboter was 1.16 a 1.28; der zuivere grasboter ƒ1.32 a 1.40 per K.G. Kipeieren golden 0.80 a 0.85 de 26 stnks. Eendeneieren 3.50 a 3.80 de 100 stuks. ADYERTENTIEN. Ondertrouwd: IZAK WOUTER RIJNDERS, TEÜNTJE PRINS. ij/TT: o>—VCA Bevallen van een ZOON: Mevrouw J. KUIPERSKrieger, echtgenoote van Luitenant C. A. KUIPERS. Leiden28 April 1882. P. L. HONCOOP, Burgemeester van Heusden. M. A. BOLL, Burgemeester van Heesbeen c. a. M. DE JONGH, Heusden. D. SCHOLTEN. bericht zijne geachte Clientèle, dat hij zich genoodzaakt ziet, voor- taan zijnen WINKEL des avonds ten negen ure te SLUITEN, uitgezonderd des Zaterdags. TE bericht zijnen begunstigers, dat hij van af 1 Mei begonnen is met zijne ii ii i i t zoodat. alsnu de minste verkoop geschiedt per 2 Liter. Bestellingen worden des voor middags van 912 en 's namiddags van 24 ure ingewacht. Prijs der naagsebe Jenever a 50.7 90 Cent p. Liter, (desverkiezende iu Litersche flesschen.) Ordinaire Jenever 72 Cent per Liter. Alles wordt franco aan huis geleverd. De verkoop mot 2 Liters verhindert niet dat b.v. 1 Liter Brandewijn en 1 Liter Jenever, onder één biljet vervoord wordt. Breestraat, ÜEUSDEN. py De goederen ter verwerij of wasscherij bezorgd, zijn binnen 8 dagen terug te bekomen; be lovende een prompte en civiele bedieuing. SPECIALITEIT VAN Schapenmarkt B 319 's-BOSCH. Bij C. F. STEMLER te Amsterdam is uitgegeven: j. kuypeh, 12e druk. In handig folio formaat met 33 gekleurde kaarten, prijs ƒ6.50 en Hink gebonden 8.75. Verkrijgbaar bij alle Boekhandelaren en voorhan den in den Boekhandel van L. Vkerman te Heusden. allen goed en van droog hout gemaakt, aan matige prijzen. Bericht de ontvangst van de nieuwste Modellen van en tevens ruim voorzien van alle soorten ^ecte V\YV -V Surrey, 17 Mei. Pollux, kapt. Mollinckrodt, 24 Mei. Stella, kapt. Harmssea, 31 Mei. Jasonkapt. Iliulopen, 7 Juni. Castor, kapt. Visser, 14 Juni. Laagste Paeeageprijzen!! Geene logieskosten te Amsterdam U (Ldb. Ct.J Gehoorzaamheid in Rusland. In het archief van 't Russische ministerie van oorlog liggen twee ukasen van Keizer Paul, waar zich de volgende geschiede nis aan knoopt: Een regemeut huzaren had bevel gekregen, in em district van de provincie Jaros- low kwartieren te betrekken. De ritmeester van een eskadron was met zijne manschappen een zeer arm dorp binnengerukt en liet zijn onderofficier een onderzoek naar de beuoodigde fourage instel len. Het gevolg was, dat alleen de herbergier van het dorp de noodige hoeveelheid hooi en haver voorradig had; maar deze verlangde zulk een ver schrikkelijk hoogen prijs, dat de ritmeester dezen niet durfde betalen; integendeel gelastte hij den zelfden onderofficier, in den omtrek van het dorp de noodige fourage tegen een behoorlijken prijs in te koopen en begaf zich daarop zelf naar een in de nabijheid wonenden grondeigenaar. Eenige uren later verschijnt de onderofficier in het salon van den grondbezitter en rapporteert, dat hij nergens de benoodigde hoeveelheid hooi en haver is kun nen machtig worden. »Ga dan naar den her bergier en biedt hem de helft van den door hem gevorde den prijs!» De onderofficier maakte rechtsomkeert, maar komt een uur later terug en bericht, dat de man geen penning van de gevraagde prijs wil laten vallen. De ritmeester, verdrietig, dat hij zoo herhaaldelijk in zijn gesprek gestoord wordt, schreeuwt den ouderofficier toe: Betaal hem dan de gevraagde som, hang hem op en laat mij met rust!» »Heel goed!» antwoordt de on derofficier, en vertrekt. Maar een uur later komt hij terug en rapporteert: Ritmeester, ik heb het hooi en de haver in ontvangst genomen, het ge- eischte bedrag betaald en den herbergier voor zijn deur opgehangen!» »Ben je stapelgek, kerel!» schreeuwt do ritmeester. »Gij hebt het gelast, ritmeester. De man hangt reeds een half uur; het geld heb ik hem in zijn zak gestoken.» Do her bergier was zoo dood als een pier, de ritmeester was woedend en moest natuurlijk zijn meerderen met het gebeurde in kennis stellen. Hot bericht word den Keizer voorgelegd en deze vaardigde, na het doorgelezen te hebben, de volgende ukase uit: »De ritmeester Chereslaw van het derde regement huzaren is gedegradeerd tot gewoon huzaar wegens het geven van bevelen, strijdig met de bestaande reglementen!» »De onderofficier Ivv.mow van het derde regement huzaren moet terstond bevor derd worden tot officier, wegens nauwkeurige en snelle volbronging van hem opgedragen bevelen.» Bij het examen. »Hoe lang kan een mensch zon der hersens leven?» vroeg een der examinatoren aan een student die het bij 't examen niet al te best maakte. »Met uw verlof, hoe oud zijt gij?» was het sarcastisch antwoord van den examinandus. Onbedoelde lompheid. Baron. Dus de indringende bedelaar dien gij d© deur hebt gewezen, was nog brutaal en weerspannig Splehdide. Huisvrouw, 't Is me zeer aangenaam, lieve vriendinnen, dat ge mij de eer aandoet koffie te komen drinken. (Tot hare dienstbode.) Marie, neem 25 koffieboonen, neen, neom er 26, vandaag moet de koffie heel lekker zijn. Pessimisme. Denk eens, buurvrouw, heden nacht is de oude Mina gestorven. Zij was 94 jaren oud en bracht 80 jaren als dienstmaagd in een en dezolfde familie door. Wat moet zij een braaf mensch geweest zijn»Nu, daar ben ik nog zoo heel zeker niet vanwaar was zij die 14 jaren vroeger?» De dankbare zangers. De liedertafel van eene kleine stad bracht eene serenade aan de echtge- noote van den garnizoeus-kommaudant. Nadat er eenige weemoedige liederen gezongen waren, werd de oude dame zoo getroffen, dat zij bjj wijze van dankzegging aan de zangers bier liet brengen. De leden der liedertafel wederkeerig hunnen dank willende betuigen voor zooveel bewijzen van innige waardeering, hieven thans met kracht van stem het welbekende lied aan: »Heda! Wein hor!» WinWMPB—HliHII MFHIHfcjjajg—was— «1—.I»III II in aPBMacwr*» is de geluksaankondiging van SAMÜEL IIEKSC1IER Senr, in Hamburg, welke ziek in het nonnner van heden onzer courant bevindt. Dit huis heeft zich door zijn prompte en stilzwijgende uitbetaling der hier en in de omstreken gewonnen bedragen eene zoo goede faam verworven, dat wij al onze lezers aanbe velen op die advertentie acht te geven. Bij den heer C. F. Stember te Amsterdam verscheen de twaalfde druk van J. KUIPER, Nieuwe atlas der Wereld. Mag het reeds eene bijzondere aanbeveling heeten, dat een werk in Nederland uitgegeven, zijn 12den druk betreft, de nieuwe uitgave getuigt tevens, dat de Uitgever kosten noch moeite ontziet om zijn atlas steeds op de hoogte van zijn tijd te houden. Dikwijls wordt een atlas ter hand genomen en met teleur stelling ter zijde gelegd, wanneer hij ons de juiste ligging van eene plaats niet duidelijk weergeeft, of haar zelfs wel in het geheel niet vermeldt. Deze teleurstelling wordt hier den kooper in de meeste gevallen bespaard. Slechts zelden zal hij Kuiper's atlas vruchteloos opslaan. Wij vestigen dan ook gaarne de aandacht op achterstaande advertentie. Directeur v./h. Post- en Telegraaf kantoor te Ootmarsurn, EK Alge meene Kennis geving IN ALLE KLEUREN. P.r ipeeiaal voor pauagicrrvervo.r ingericht. so.lTaraato 1* Klasse Stoomschepen Nemesis, 10 Mei. Nadere informaties adres: fe Asuterd&m, Rotterdam, Groningen, Harlingen, Hambvg of hunne bekende Agenten.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1882 | | pagina 3