PLAATSELIJK NIEUWS. BINNENLAND. Klieven uit Amsterdam. ♦BUITENLAND. doorzoekt, of men vindt er de stof, het handwerk en de scheppende kracht, die des menschen geest vereert. Overal 't zelfde de geheele mensch met lichaam en geest beiden de stof dwingende hem dienstbaar te zijn en naarmate de geest meer ontwik keld wordt, neemt de tegenstand en 't ge weld, dat de natuur op den mensch uit oefent, af, en wordt de menschheid geluk kiger en beter. [IEUSDJ3N, 3 October. t Door den raad dezer gemeente is tot waarne mend onderwijzer aan de openbare school alhier aangesteld, de heer D. A. Scholten. tHet water blijft nog langzaam vallen. De peilschaal teekende gister avond 3.75 M. -j- A.P. t VLIJMEN. Door inspanning van alle krachten is het gelukt de algemeene omkading voor Mater te beveiligen. Men ziet nu op het Bossche veld aan de eene zijde alles in een zee herschapen, terwijl aan de andere zijde, Maar de omkading begint, het vee in grooten getale loopt te grazen. t DRONGELEN. De verloopen week kenmerkte zich hier wel door ongelukken. Donderdag geraakte een best paard van P. R. door de sleb der weide en brak zijn poot, zoodat het aan den vilder moest worden verkocht. Den vorigen dag had het zoontje van P. v. d. S. het ongeluk met eene aardkar om te kantelen tegen eene heg en het been te breken. Den volgenden dag viel de hoogbejaarde M'eduwe J. N. van den zoldertrap en brak eveneens het been. t DUSSEN, 30 Sept. Donderdag avond gaf de sedert een paar jaren bestaande zangvereeniging „üussens Mannenkoor" weder eene uitvoering. De verschillende nummers van 't programma, waar onder enkele niet zeer gemakkelijke stukken, werden voorgedragen op eene wijze, die getuigt van den ijver en de vorderingen der meerendeels tot den handwerksstand behoorende jongelieden onder de verdienstelijke leiding van den heer A. van House wijk. t EETIIEN, 1 Oct. Heden morgen had de plechtigheid plaats der inwijding van den Eerw. Heer Van Asch, beroepen predikant bij de Herv. Gem. van Eethen en Drongelen, standplaats gehad hebbende te Giesen-Nieuwkerk, door den Eerw. Heer Overman, predikant te Meeuwen, naar aan leiding van 1 Cor. 9: vers 16; terwijl des na middags de intreerede gehouden werd volgens Ps. 119: vers 116ö. Ook uitgelokt door het schoone herfstweder, was vooral des namiddags eene groote schare tegenwoordig. Des avonds het anders zoo rustige dorpje door wandelende, zou er grooten twijfel zijn ontstaan of die plechtigheid wel bij velen den gewenschten indruk had achtergelaten. De vergunningen werk ten met vollen kracht. Misschien wilde men zich wel schadeloos stellen, daar er in ruim dertig jaren zulk een voorval in deze gemeente niet had plaats gehad. t SLEED WIJK, 2 Oct. Tot onderwijzer aan de school voor lager onderwijs te de Werken is in de jongst gehouden vergadering, 30 Sept jl., van den raad dezer gemeente met eenparige stemmen benoemd de heer J. L. Struick van Woudrichem. t DALEM. In zijne vergadering van 30 Sept. jl. benoemde de raad der gem. Vuren tot, onderwij zer aan de openb. school aldaar de heer II. J. D. Bakkes te Gorinchem. Behalve de benoemde had den zich nog twee sollicitanten opgedaan. t Zekere S. te Gorinchem, een jongeling van omstreeks 16 jaren, is Zaterdag j.l. in een zenuw toeval, waaraan hij lijdende was, van den legger der stoombooten te Gorinchem in de rivier ge vallen en jammerlijk verdronken. Zijn lijk is tot heden nog niet gevonden. t DRUNEN, 2 Oct. Het water staat ter hoogte van 23 cM. voor de kade; het is nog wassende. tIn de vacature, ontstaan door het eervol ontslag aan den heer M. Tiggelman, hoofd der school alhier, zal tijdelijk voorzieu worden, door de waarneming van den heer J. van Woensel, ge wezen hoofdonderwijzer te Elshout. t NIEUW-KUIJK. De vorige week brachten eenige belangstellenden uit Utrecht, waaronder de Voorzitter der Utr. Maatsch. v. LandbouM', een bezoek aan deze plaats en aan het naburige Vlijmen, speciaal met het doel om de hopteelt van nabij in oogenschouw te nemen. He hopteelt, die op vele plaatsen mislukte, werpt hier buitengewoon groote voordeden af. Men schat de opbrengst van een enkele hectare op niet minder dan 250D gulden, zoodat de hopoogst alleen circa 3 tonner; gouds in deze gemeente dit, jaar zal opleveren. l)e voorzitter der Utr. maatschappij was dan ook van gevoelen dat vele zandstreken in zijne pro vincie uitstekend zouden zijn voor deze cultuur en sprak den M'cnseh uit, dat die algemeeu meer ingang zou vinden. CAPELLE, 2 Oct. De gemeenteraad heeft ge weigerd een der lokalen in het raadhuis beschik baar te stellen voor de zitdagen van den rijksont vanger. Tot dusverre werden die zitdagen gehouden in eene herberg; de Minister van justitie had bezwaar gemaakt vergunning te verleenen om daar mede voort te gaan. NIEUWENOIJK. Naar men verneemt zal Ds. Wielinga den laatsten Zondag in October, zijnde den 29sten, afscheid nemen van zijne gemeente alhier, om zijn herderlijk ambt te verwisselen met dat van Docent aan de Theologische School te Kiimwen, De ongelukkige laat een vrouw en vier werkzame Duitscher beging de onvoorzichtigheid j van een nog in gang zijnde tram te springen, met 't gevolg dat hij op de rails viel en de wielen hem over aangezicht en borst gingen, waardoor een zijner armen als 't ware werd afgesneden. De ongelukkige werd levenloos opgenomen en laat eene vrouw en drie kinderen na. |VBOSOH. Uit een ingesteld onderzoek is ge bleken, dat de muren, m'aartegen de schutbalken in de keersluis ta Crevecoeur rustten, voor den drang van het Mater zijn bezMeken, Maardoor het water met kracht uaar binnen stroomde. Te oor- I deelen naar den feilen stroom, die in het Bosch- veld M'ordt M'aargenomen, veronderstelt men, dat in den Diezedijk een gat gespoeld is. WAALWIJK, 29 Sept. Bij het alhier gehou den concours met den kleinen kruisboog, uitge- schreven door het gezelschap //Vlijt en Volhar ding," hadden 31 vereenigingen aan de oproeping tot deelneming gevolg gegeven. Er Mas bepaald, dat wegens de talrijke deelneming elk gezelschap slechts 7 schoten zou doen. De le prijs, een gouden medaille, werd behaald door //Ons ver maak" alhier, met 187 p.2e prijs, een verguld zilveren medaille, door //Vooruitgang" te Tilburg, met 179 p.; 3e pr., zilveren medaille, door de //Jonge Batavieren" alhier, met 173 p.; zil veren eerekruis door den schutter Witters van z/Wij streven naar ons doel" van Goirle, met 34 p.; rozenprijs, zilveren medaille, door //Vredelust" van Tilburg met 4 rozenzilveren medaille voor het verstkomend gezelschap, door //Oefening baart kunst," van Goirle. BAARDWIJK, 30 Sept. Verschillende geval len van miltvuur bij het rundvee zijn in den bui tenpolder voorgekomen. Dezen morgen vond men in de weide aldaar eene koe dood, die naar alle vermoeden aan miltvuur was bezweken. GORINCHEM, 30 Sept. Gisterenmiddag had alhier een treurig ongeval plaats. Zekere v. d. P., wonende te Hardinxveld, M'erkzaam op een zand bak voor deze stad, had het ongeluk met den hevigen M'ind door den helmstok van het roer tegen de borst te worden getroffen, zoodat hij achterover van boord viel en in de golven ver- dM'een kindereu na. Tot heden is het lijk nog niet gevonden. ZWALUWE, 29 Sept. De zware regenbuien der laatste dagen hebben in sommige polders on der deze gemeente het waterpeil aanmerkelijk doen rijzen. Vooral is dit het geval in den nieuwen Zwaluwenpolder, die thans veel van een groot moe ras heeft, tot groote schade der eigenaren en der pachters van de uitgestrekte Staatsdomeiugoederen, daarin gelegen. Dit voorjaar Merd in gemelden polder de wind-watermolen afgebroken, en op de fundamenten daarvan de bouw van een stoomge maal begonnen. Dit stoomgemaal is reeds M-eken geleden op den bepaalden tijd voltooid, doch de leverancier der machinerieën laat, naar wij vernemen, steeds wach ten op het aanbrengen van eenige ijzeren buizen; die onmisbaar zijn. Onbegrijpelijkerwijze schijnt het polderbestuur in dezen geen afdoende maatregelen te nemen, zoo- dat die ellendige toestand tot nu toe bestendigd blijft. In den Zonzeelsehen polder werkt de machine reeds, binnen enkele dagen zal de proefmaling plaats hebben. De uitslag van de Zaterdag te Nijmegen ge houden Wcdloopen is geweest als volgt I. Nationale Prijs. II. Najnarsprijs. III. Prijs van de stad Nijmegen, IV. Gelderland Slakes. V. Internationale Harddraverij. VI. Aanmoedigingsprijs. 't Zal u uiet verwonderen dat fc thans voor eenige oogenblikken uwe aandacht vraagvoor den Hortus Botanicus of eigenlijk inaar voor een zeer klein maar merkwaardig deel daarvm, voor slechts ééne plant, die daar met groote kosen en na ongelooflijk veel inspanning jaarlijks getold wordt en telken jare de belangstelliug opwekt van allen voor wie de wonderen der natuur aantckkelijkheid hebben. Ge zult in onze dagbladen iet bericht wel gezien hebben 't welk nu reeds ettejjke keeren herhaald is: heden avond de hortus to'gankeljjk tot 10 uur 's avonds. De avond en de nacht u.l. is de wel aangename tijd voor de Koniufin der waterbloemen, de Victoria ltegia. Dai prijkt ze in haro volle schoonheid precies alsof ze dsn dag schuwt en dat behoeft ze wezenlijk niet te d^en, want hare schoon heid is geen blanketsel en uag het daglicht gerust zien. Doch van 'tlicht houl ze niet, althans ni«t voor hare bloemen. De bladeren groeien 't liefst op een onbeschaduwde plek en zelfs in haar vaderland, waar de zonnestralen verzeigend op den aardbodem nederdalen en alle lage plaixen als bij instinct ouder de hoogere een koele plaats zoeken en beschutting tegen de warmte des daafs, daar versmaadt de VII. Handicap. De dame te Ameide, van M'ier heimelijk vertrek in den nacht tusschen jl. Maandag en Dinsdag in een vorig no. is melding gemaakt, Mordt nog steeds vermist. Door de familie is nu f 25 belooning uitgeloofd voor het vinden van haar lijk. Hare kleederen zijn gemerkt W. H. v. L. Op de NieuMemarkt te Rotterdam is 26 Sept. jl. uit den linker-binneuborstzak van Ary Verboon te Vlaardingen een portefeuille gerold, inhoudende 7 bankbiljetten van f 100, 1 van f 60 en 3 van f 25. Op het terrein van den watertoren te Dordrecht, zijn, tengevolge van den hoogen vloed, de damiueu van het Merk ten behoeve van de filters, enz. door gebroken, waardoor den aannemer Bouterse groote schade is toegebracht. Een veehandelaar te Stadskanaal ontving van een boer geld om hem daarvoor vee te bezorgen. Ongelukkig verloor de handelaar dat sommetje op zijn zolder. Ten minste het werd onder de pannen van zijn woning door de politie terugge vonden. Te Rotterdam geraakte een vrouw van 80 jaren bij ongeluk te water. Toen zij aan den wal was gebracht, bleek liet, dat zij haar linkerbeen had gebroken. Onder Erp is een boerenwoning afgebrand. Te Kapelle a/d IJsel is een schip per bij 't laveeren over boord geslagen en ver dronken. Een buitenlandsche aak, beladen n«et ongebluschte kalk, is op den Noord bij Dord recht in brand geraakt. Het kinderlijkje, dat te Middelburg gevonden is, bleek bij onderzoek afkomstig te zijn van een medicus, die het on voldragen kindje een tijdlang op spiritus had be waard. Do Minister van Justitie hoeft tor voldoening aan den vroeger geniteu wensch der Kamer tot hot on- vaugen van eeuige meerdere mededoelingen omtrent den arbeid der gevangenen, een beknopt over zicht gegeven van de wijze, waarop de arbeid in de gevangenissen is geregeld. Daarin wordt gezegd, dat het voor de hand ligt dat bij eene rogeling van den arbeid in gevange nissen, steeds op don voorgrond gesteld wordt, dat in de allereerste plaats de arbeid moet strekken tot voorziening iu eigen behoefte en in het algemocn tot hot fabriceeron van voorwerpen voor 's Rijks dienst. De eisch dat de concurrentie met de parti culiere nijverheid, zooveel mogelijk moet worden vermeden, acht de Minister niet geheel ongegrond, zoodat hot volkomen zijne instemming wegdraagt, dat aan Rijks-arbeid steeds de voorkeur worde ge- schoukeu. In do groote strafgevangenissen wordou dun ook de gevangenen bijna uitsluitend met Rijks- arbeid bezig gehouden. Iu de andere gestichten (maar aldaar is de omvang van den arbeid betrek kelijk gering) treedt do particuliere arbeid weer op den voorgrond. De regeliug van don arbeid in deze laatstgenoemde gestichten bljjft in het algemeou aan de govangenisbestureu overgelaten, naar om standigheden, hot jaargetijde enz. is die aan voel afwisseling onderhevig. Binnen de grenzen van een vooraf beraamd plan zou deze niet kunnen worden besloten. Anders is het met den arbeid, in de grootere ge vangenissen verricht. Jaarlijks wordt aan het depar tement voor de strafgevangenissen d# arbeid ge regeld en de chefs van den arbeid in die gestichten treden met elkander in overleg over hetgeen in het volgunde jaar moet worden gefabriceerd. Uit de verdore mededeolingen blijkt, dat een vlijtig en ge oefend gevangene hoogstens 30 ets. por dag kan verdienen. Op aandrang van eenige gevangenisbe- sturou is dit cijfer van 30 op 50 cents verhoogd, een maatregel waarmode de minister zich alleszins kan vereeuigen, met het oog op die gevangenen waarvan echter het aantal niet groot is, die bui tengewoon vlijtig en geoefend zijn. Over den duur van den arbeid der gevangenen bestaat goen uniformiteit. Daarom hefft de Miuister gemeend voor de strafgevangenis te Leeuwarden het reglement zoodanig to moeten wijzigen, dat iu het vervolg ook gedurende den winter tb arbeid niet voor 6V3 nre zou eindigen, zoodat tlans meer over eenstemming bestaat met de rogeliu* in do soortge lijke gestichten te Leiden en te Hoirn. Hij onder zocht welke maatregelen uoodig zalen zijn om bjj eene nachtrust van 's avonds 10 tot s morgens 6 uur een gemiddelden worktjjd van li uron daags te verkrijgen. Wat de financieele uitkoraster van den arbeid betreft, ofschoon men er steeds tp bedacht is go- woest den arbeid, mits aan de aodee gestelde eischos voldoende, zoo productief rnogelijt te doen zijn, op groote baten kan niet wordou ,'ewozen, en deze kunnen ook in het vervolg niet worden verwacht. name gevolgen te ondervinden. tDoch hare bloemen wagen zich niet aan dien kamp. Die komen niet te voorschijn dan nadat de gloeiende zonneschijf ouder den horizon gedoken is om weder vóór zons opgang zich onder de oppervlakte des waters terug te trekken. Daar in onze luchtstreek de zon heel wat minder kracht heeft dau in het noordelijk doel van Z.-Amerika, het vaderland der Victoria, moet hier de kunst vergoeden wat de natuur haar niet schenken kan. Vandaar dat de aankweek dezer inderdaad koninklijke plant eigenaardige bezwaren en groote kosten met zich brengt. Ze beschikt in den Hortus over een geheel gebouw en een groot bassin, want, dit heb ik nog vergeten aan te stippen, ze groeit alleen in 't water. Ze is n.l. van dezelfde familie als onze plompen of waterleliën, die ge 's zomers in vjjvers en slooten bjj menigte aantreft, met hare ronde bladeren, drijvende op de oppervlakte eH daar- tusschen stengels met witte of gele bloemen zich boven 't water verheffende. De geleerden noemen doze familie de Nyinpheaceëu, waarvoor we gevoege lijk Wateruymfen zeggen kunnen. Wij kenneü daar van iu ons land slechts twee soorten, in Egypte komt een derde voor, de Lotus, die op gedenk- teekenen als beeld der vruchtbaarheid voorkomt. Van al deze sierljjke waterplanten is ochter de Victoria Rcgia de grootste en teven» de sehoonste. In het voorjaar l.gt men de zaden te kiemen in een daarvoor ingerichten bak. Ze zijn, eu dat is opmerkelijk, zeer klein, niet grooter dau een gewone erwt. Zoo de plant opschiet verpoot men haar na een paar maanden op den bodem van 't bassin. Na nog een paar maauden vertoont ze zich reeds als een volwassen plant en 9taat men verbaasd over den snellen groei, want dan bezit ze reeds tal van bladereu van meer dan 1 M.middelljju.In haren natuurstaat be reiken deze wel de breedte van 2 M. en meer, doch die ik in den Hortus gezien heb waren lang zoo groot niet. Toch was 't een trotsch gezicht die cirkelvormige bla- deren met een opstaanden rand van 3 &4eM. omgeven, als zooveel schotels op 't water te zien drjjven: Ze zjjn helder groen en volmaakt glad. Aan dén ondoiv kant ochter is de kleur purperrood en zijn ze ver doold in tal van hokjes en voorzien- van een ontel baar aantal scherpe stekels. De bloemknoppen vertoonen zich steeds vlak boven den stengel en vertoeven eerst een paar dagen aan de oppervlakte des waters voor ze zich daarboven verheffen. Komen ze boven, dan gaan ze ook 's avonds open. De bloem is schitterend wit en in grootte geëvenredigd aan de geheele plant. Tegen don morgen sluit zo zich om den volgenden avond nogmaals te pronken, doch nu rqet een zacht rooden gloed, die zichtbaar in helder rood overgaat. In middels opent zich ook het hart der bloem eu de schitterend roode meeldraden storten hun stuifmeel uit. Tegen den morgen sluit ze zich en haar leven is ten einde. Ze is schoon, maar haar loven is kort. De verwelkte knop duikt weer onder om de vrucht, d. w. z. de zaadkorrels te doou rijpen. Wanneer de bloeitijd om is, sterft ook de geheele plant; ze is slecht een éénjarige en moet'tegen iederen zomer opnieuw nitgozaaid worden. Nn nog iets over de geschiedenis van dit merk waardig gewas. De oudste berichten omtrent do Victoria Regia dagteekeneu van 1801, toen. HaeDko zo aantrof. Na hem is ze door meerderen waargenomen doch weer in 't vergeetboek geraakt, voornamelijk doordat men ze aanzag voqr een soort, van een reeds lang bekend plantengeslacht. De eerste dio haar opzettelijk bestudeerd en nauwkeurig beschreven heeft wat de Engelschman Schom-; burgk. Hjj vond ze in 1837 in Eugelsch Guyana op de rivier de Borbiel en was zoo verrukt oyer zjjn vondst dat hij bloemen en bladeren opzond naar Engeland. De kruidkundige Li nd ley gaf haar- toen d«n naam Victoria Regia ter eore van Engolands vorstin. Al spoedig werd toen de wensch levendig de Koniukljjko Waterlelie ook in Europa te mogen aanschouwen, maar do eerste pogingen om lerende exemplaren te vorzenden mislnkte ge heel. In 1846 beproefde Bridges het met zadon en in den plantentuin te Kew werden er 25 ge poot. Slechts twee kwamen op, maar men had 't te laat godaan, want de winter stond voor do deur, vóór de planten haar wasdom bereikt hadden en ze stiervon in December. Nog later beproefde een ander het mot stengels en zadon, doch ook deze proef mislukte en 't scheen wel dat Europa de hoop moest opgeven iu 't bezit te komen van deze schoone Amerikaansche plant. Men gaf evenwel den moed niet op en eiudeljjk, in 1849 gelukte het aau twee geuoesheeren R o d i e en Luck ie versche zaadkorrels in fleschjes met water naar Engeland over te brengen, die in Fe bruari te Kew gepoot, een half honderd planten opleverden die meest allen tot bloei geraakten. Wanneer ik u dat alles had moeten vertellen in de plantenkas der Victoria, waarin ge behalve deze nog eenige merkwaardige gewassen, o. a. rijst en de papyrusplant aantreft, zonden we 't tameljjk warm gekregen hebben, want de thermometer tee- kent er 82°doch al pratendo zjjn we iritusschen den Hortus uit en de Plantage doorgestapt, een verrukkeljjke plek gronds, waar we iu don volgenden brief onze wandeling willen aauvangeu. Voor dit seizoen zal dat dau onze laatste wandeling zjjn, want de wiuteravoudvermakelykheden zjjn reeds aangevangen, betgeen beteekent dat de zomer'om is en de tjjd van wandelen gedaan. Te Petersburg is verleden Donderdag het rechts geding afgeloopen tegen do staatkundige misdadigers, Nagorry, Jewssejew, Chochlow en Kusyumkin, be schuldigd van moord op den kleinburger Preiss. De beide eorstgenoemden zijn ter dood veroordeold door middel van ophangingvan de beide laat sten is de een tot dwangarbeid voor onbepaalSen tjjd, de ander tot 15 jaren dwangarbeid veroordeeld. Preiss was een geheim politie-agent, die zich tot socialistische kringen toegang had weten te ver schaffen. Zijn toeleg werd echter ontdekt door de nihilisten, die hem op het kerkhof Smoleuski lok ten en met dolksteken vermoordden. Hoewel het nog onzeker is, of de kroning van den Czaar dit jaar te Moskou zal doorgaau, is toch den hofjuweliers opgedrageu de krooninsignes, die op een waarde vau 32 millioen francs geschat worden, ua te zien en schoon te maken. De keizer lijke kroon, die 3 millioen waard is, is met prachtige diamanten en 54 groote parelen versierd, benevens met een robjjn van ongemeeue groottedeze kroon Harddraverij van inlandache paarden, toebehoorende aan Nederlanders, onder den man gereden, afstand 2000 Meter ongeveer. Prijs 750Premie 150de derde ontvangt zijn inleg terugInleg f 10, waarvan 3/3 te voegen bij den Prijs en l/3 bij de Premie. Behaald werden de prijs door de uApollo", van de hh. H. A. Jurgens te Os», pikeur J. de Boerde premie door de «Willem III", van den heer P. Brommer te Zijpe, pikeur de eigenaar. Wedren op de vlakke baan voor paarden van alle landen en rassen 3 jaar «n ouder. Afstand 2400 Meter. Inleggeld f 50, forfeit f 25. Prijs 1500; de tweede ontvangt de inleggeldeu en forfeits, na aftrek van het inleggeld van den derde, hetgeen deze terug ontvangt. Prij» behaald door «Boraine", van Vic. de Buisseret te Cas- teaupremie door «Factor", van den heer Metelerkamp te Leiden. Officiers stceple-ehase voor paardeu van alle landen, rassen en ouderdom, bona-fide en onvoorwaardelijk eigendom van, en gereden door Officieren van het Nederlandsche of Nederlandsch- Indische leger. Inleggeld f 25, forfeit f 10. Prijs f 500 de tweede ontvangt de inleggeldeu en forfeits, na aftrek van het inleggeld van den derde, hetgeen deze terug ontvangt. Afstand 2600 Meter. Prijs behaald door «Queen Louise", van den luitenant Me telerkamp te Leiden premie door «Clontarf Boy", van den ritmeester Wijnstroom te Den Haag. Selling Steeple-cha»e voor paarden van alle landen en rassen 4 jaar en ouder. Inleg 50, forfeit f 25. Prijs ƒ1500 en i/3 der inleggelden en forfeits, de tweede ontvangt l/3 der inleg geldeu en forfeits, na aftrek van het inleggeld van den derde hetgeen deze terug ontvangt. Afstand 3600 Meter. Prij» behaald door «Cartel", van Freih. von Crarnm te Driburgpremie door «Lohengrin", van R. Then-Berg te I Werne. Voor paarden van alle landen, ras»en en ouderdom ingespannen voor twee- of vierwielige rijtuigen. Handicap met het geven van voorsprong. Maximum afstand 4000 Meter. Prijs f 1500, Premie f 400, de derde f 200, inleg 25, forfeit of rouw geld f 10, waarvan 'ƒ3 bij deu Prijs, */3 bij de Premie en '/s aan den derde toegevoegd wordt. Prijs behaald door «Lady Annie", vanpremie door «Zmeika", van A. Duhamel te Hurdle race. voor paarden van alle landen rassen en ouder dom, onvoorwaardelijk en bona-fide eigendom van Nederlanders, gereden door Nederlandsche gentlemen-riders, afstand 3200 Meter, 8 Hurdles, inleggeld 50, forfeit f 25. Prijs f 750, de tweede ontvau^t de inleggeldeu an forfeits, na aftrek van het inleggeld, van den derde, hetgeen deze terug ontvangt. Prijs behaald dtyir «Clontarf Boy", van den heer Wijnstroom t« dpn Haa?: nrcniie door «Janonaise," van den heer O. D. Victoria alle hulp en bied met al hare bladeren Wedren op de vlakke baan voor paarden van alle landen, rassen eu ouderdom, afstand 1600 Meter, inleggeld f 50, forfeit 25. Prij» f 1000 en der inleggelden en forfeit»; de tweede ontvangt 1 3 der inleggelden en forfeits, na aftrek van liet inleggeld van den derde, hetgeen deze terug outvaugt. Prijs behaald door «Florence", van Baron de Blonde]; te Brussel; premie door «Boraine", van vicomte de Buisseret te Casteau. diende het eerst voor de kroning van Keizerin Catharina en is het work vau een Greneefseh juwelier.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1882 | | pagina 2