Prof. Dr. Albert. Uit de hand te koop: 31 Ode Staatsloterij MARKTBERICHTEN. Gemengd Nieuws en Allerlei. Burgerlijke Stand. LAND- EN TUINBOUW. AANBESTEDINGEN. 50 STUKS Belangrijk bericht.- Behandeling bij briefwisseling. KERKNIEUWS. WATERHOOGTEN IN DE HOOFD-Rl VIEREN. Keulen, 2 Oct. vm. 7 u. 41,15 M. -\- AP. of Nijmegen, 2 Oct. vm. 8 u. 10,75 M. -j- AP. of 4,53 boven nul. Was 0,09 M. Gorinckeui, 2 Oct. L. W., vm. 6 u. 5 m. 2,85 M. -f- AP. Val 0,14 M. Deventer, 2 Oct. vm. 8 u. 5,21 M. -(- AP. of 4,62 M. boven nul. Val 0,12 M. Maastricht, (brug), 2 Oct. vm. 8 n. 44,25 M. -f- AP. of 2,05 M. boven nul. Val 0,f7 M. AD VERTEN TIEN. Heden overleed tot mijne en mijner kinderen diepe droefheid mijn geliefdo Echtgenoot, de Heer GERRIT BRAN DERHORST Dz., Wethouder dezer Ge meente, in den ouderdom van bijna 70 jaren. Genderen, 25 Sept. 1882. Wed. G. BRANDERHORST, geb. C. v. Gammeiien. Bij zijn vertrek naar elders brengt de ondergeteekende zijne hartelijke groeten toe aan alle vrienden en bekenden. J. H. MEERBURG SNARENBERG. Heusden, 3 October '82. Dezer dagen vernamen we tot ons groot leedwezen, dat de heer J. H. MEERBURG SNARENBERG zich elders gaat vestigen. Vele jaren hebben we genoegelijk met hem doorgebracht. Door zijn humaniteit, zijn openhartig en zachtaardig karakter, zien we hem met smart van hier vertrekken. Dat het hem welga! VELE VRIENDEN. zeer geschikt voor allerlei gerief, planken en klompen. Genegen zijnde, vervoege men zich bij den land bouwer C. W. DU BOEUIT te Veen. pilepsie, KrampenVallende Ziekten en Zenuwktvalen, worden volkomen ge nezen door mijne méthode. Betalingen worden slechts na gun- stigen uitslag verlangd. 29. Avenue de Wagram 29. PARUS. Bij voortduring worden in het hoofdkwartier te I Cairo klachten ontvangen van Europeanen, die iu het binnenland van Egypte wonen, over aanvallen, waaraan rij van den kant der dweepzieke Muzel mannen zijn blootgesteld. Die klachten gaau nat uor- lrjk vergezeld van het verzoek om gewapende be- j scherming, waaraan echter niet altijd gevolg kan gegeven worden. Buitendien is men iu het hoofd kwartier overtuigd, dat wanneer een sterke troepen macht nog gedurende eeuigen tijd te Cairo b 1 ijf'r de inboorlingen laugzainerhand tot rust znlleu komen en die klachten dus vanzelf zullen opbonden. Volgens den correspondent van den Standard te Alexandrië is de houding der bevolking iu het openbaar gedwee tegenover de Europeanen, maar worden in 't geheim verwenschingon tegen den vreemdeling geuit. De moorden in provincieplaat sen zijn meostal door Bedoeïenen gepleegd, maar de geheela bevolking is zeer vijandig. Een nieuw geslacht zal moeten verrijzen vóórdat de geest, welke door Arabi iu het leven werd geroepen, uit sterft of door de regeerders vau Egypte, wie ook, veronachtzaamd kan worden. Do Khedive verklaarde dezer dagen in een ge sprek met den hertog vau Conuuught, dat indien de aangeklaagden schuldig bevonden werden, hij den loop der gerechtigheid niet zou sluiten, aan gezien hij doordrongen is van de noodzakelijkheid een voorbeeld te stellen, opdat men niet in de meening verkeere, straffeloos eon opstand en een oorleg te kannen teweegbrengen. Sedert kort is te Now-York een tak van nijver heid ingevoerd, die vroeger aldaar totaal onbekend was en van den aanvang af ruime voordeeleu heeft afgeworpenwjj bedoelen den tak van nijverheid door de eerzame vereenigiug van voddenrapers uit geoefend. In het afgeloopen" jaar hebben de kapita listen onder hen, dat zjjn degenen, die er flinke wagens op na kunnen houden, voor ruim 3 milli- oen dollars aan lompen ingezameld. Deze industrie is van dos te meer belang, omdat zij niet slechts voedt degenen, die ze beoefenen, maar dewijl het land in 't algemeen er in booge. mate bij betrokken is. Om dit duidelijk te maken behoeft slechts gezegd, d^t Noord-Amerika, wat het artikel wollen lompen betreft, afhankelijk is van het buitenland. Ten vo rige jare voor een bedrag van 10 millioen doll, of 25 mijlioen gulden aan lompen is ingevoerd. Katoenen lompen worden in de oostelijke en wes- teljjke staten van Noord-Amerika ingezameld en gebruikt tot bet vervaardigen van »skoddy«. Men berekent dat er in de verschillende Staten, hier bedoeld, ongeveer voor 9 millioen.doll, of 221/2 milli oen g. aan katoenen lompen wordt ingezameld. Van deze soort lompon wordt niets ingevoerd, uithoofde van de hooge invoerrechten welke 12 doll, of 30 g. naar onze mnnt bedraagt de katoenen lompen gel den 35 doll, of zoowat 88 c. naar onze munt. Opmerking verdient het, dat het gansche korps voddenrapers uit vreemdelingen bestaat; 't zijn allen Italianen, op zeer weinige uitzonderingen na, en ruim 2000 man sterk. Behalve deze zijn er zoowat 800 handelaren in, 't artikel, bij wie de voddenrapers hun waar komen afzetten. De korte zomer is voorbij. Weldra zullen de herfststormen de 'lai»t»te bladeren van de boomen zweepenkaal en treurig wordt het dau in hof en bosch en met den uuderenden win-'* ter naakt voor de vogel» een tijd van lijden en armoede. De oogatis binnengehaald, de weinige zaadkorrels zijn op gegeten, de insecten hebben zich in den grond verborgen, de hard bevrozen óf met èehe dikke sneeuwlaag bedekte bodem biedt geen róed»el meer aan onzè vogels zullen wederom ge brek lijden en dóór honger en koude uitgeput bij massa's bezwijken. Moeten zij,' de-dief lijke zangers van bosch en beemd, die ons. gedurende den zomer door hun vrolijk lied opbeurden, die zoo* dartel en zorgeloos daarheen (ladderden enons door hunne sierlijke bewegingen verrukten, dan ellendig omkomen, als wij het kunnen beletten w Voorzeker niet. Het getal der medelijdende lieden cn der ware vogelvrienden, die ook gedurende den harren winter hunne gevederde vrienden niet vergeten, is groot en menige handvol zaad, menig stuk brood wordt met een gul hart voor de hon gerige vogels uitgestrooid. Maar helaas, hoe goed ook de bedoeling zij, deze medelij dende daad baat den vogels in den regel weinig hoogstens helpt zij eenige brutale inusschen in het leven houden. Wij misgunnen dezen proletariër in de vogalwereld het uit gestrooide voedsel niet, want ook hem pijnigt soms de honger, ook hij lijdt ónder de koude. Evenwel weet hij, daar hij steeds in'de nabijheid der menschelijke woningen verblijft en besehei- denheid niet'tot zijne hoofddeugden behoort,steeds aan de kost te komen. Er zijn echter een groot aantal vogels die niet zoo vrij zijn als hij, die meer vau ons verwijderd blijven en die daarom des te fel ler door dsn honger geplaagd worden, omdat zij minder dicht bij onze huizen'komen en minder voordeel kunnen trekken uit onze" welgemeende maar niet voldoende medelijdendheid. Voor deze vooral verzoeken wij bescherming, voor deze vooral roepen wij het .medelijden gedurende den winter in. Het aantal vogels dat den winter geheel of gedeeltelijk bij ons doorbrengt, is grooter dan men gewoonlijk denkt. De Spechten, Meezen, hei Boomkruipertje, de Bóomklever, het Goudhaantje, hét Wintttrkoniukje, de Kuifleeuwerik overwinteren bij ons, terwijl van verscheidene andere :»oorten, zooals van de Kwik staartje», Roodborstjes, dommige Tapuiten, 'Graspiepers, Spreeu wen, Gorzen, Sijjjea steeds een aantal individuen bij ons zijn achtergebleven en dus aan alle gestrengheden van dén winter, blootstaan. Is 'de winter nu lang en streng, blijft de bodem gedurende vele weken hard bevrozen of met sneeuw bedekt, dau sterven vele dezer vogels door gebrek aan voedsel. Wij kunnen eehter een groot getal in het leven behouden en zoo in werkelijkheid zeer medewerken om de vermindering van onze vogelfauna tegen te gaan. Maar hoe kunnen en fuoeteu wij handelen om dit doel te bereiken? In de eerste plaats door het aanleggen van voederplaatsen en ten tweede door het aanbrengen van slaapkastjes. De eerste moeten de vogels voor den honger, dé tweede ze voor de koude behoedden. Een voederplaats voor vogels mag zoo maar niet op goed geluk worden aangelegd. Men moet die zoo inrichten dat zij aan de 'behoeften der verschillende vogelsoorten beantwoordt en tevens gemakkelijk door deze kan gevonden worden. Eene lans te breken voor het nut der meeste vogels kan als overbodig beschouwd worden. Daar is reeds zooveel over ge schreven daf slechts het domme vooroordeel dit nut in twijfel kan trekken. Het is daarom de plicht, zoowel van afzonderlijke personen als van de overheden om zooveel mogelijk voor het behoud der vogels te waken, want hoe goed in zich zelve ook eene wet ter bescherming der vogels moge zijn, aangenomen zelf» dat zulk eene wet in al hare hoofd- en onderdeelen vol maakt is, zij alleen is niet voldoende. Zij kan de uitroeiing verbieden en zelfs gedeeltelijk verhinderen, maar zij is niet bij machte om tot voederihg en ter verpleging der vogels te ver plichten. Dit moet aan bet persoonlijk initiatief worden over gelaten. En hoe kan zulk persoonlijk initiatief met vrucht werken? Wij zullen trachten dit aan te toonen. In de eerste plaats, hoe en waar moet men voederplaatsen aanleggen Buitende bewoonde kom van steden of dorpen, op eenigen afstand der laatste buizen kiest men een eenzamen weg of opene plaats -in de nabijheid daarvan uit en strooit daar zand, het opvaegsel van hooi- en graanzolders, dorschvloeren enz. in groote hoeveelheid en voedert hier inet allerlei afval uit de keuken, met eenige handenvol haver, hennipzaad, het zand dat men uit de schoongemaakte kooien en hokken van parkvogels vergadert, kruimels brood, gekookte aardappelen enz. Beenderen uit soep 1 alles kan daarvoor dienen. Deze laatsten worden vooral gaarne door de zoo nuttige meezen uitgepikt, terwijl de andere voedingsmiddelen aan spreeuwen, vinken, sijsjes en tal van andere vogels rijkelijk voedsel ver schaffen. Wij raden ten zeerste aan om in de nabijheid der voeder- plaatseD los rijshout, takken enz. luchtig op één te stapelen. De vogels viuden daarin niet alleen eene rustplaats gedurende den nacht, maar tev ens ook eene schuilplaats en een toevluchts oord tegen roofvogels eu andere vijanden. Wanneer de grachten, slooten en vijvers bevrozen zijn, moet men er dagelijks een bak met water neerzetten, opdat de vogels minstens eenmaal daags hunne dorst kunnen lesschen. Wij herhalen het nogmaals dat deze voederplaatsen eenzaam moeten liggen, opdat de vogels niet door voorbijgangers ver jaagd of door honden en vooral niet door de roofzuchtige katten vervolgd worden. Het is bovendien raadzaam dat men in sommige boomen, op manshoogte ongeveer, een horizontaal plankje met rand er om aanbrengt en hierop allerlei zaderijen en andere voedingsmid delen neerlegt. Deze plaukjes dieuen vooral voor schuwe vogels of dezulke die weinig op den grond vertoeven. Dezelfde inrichtingen kan men in tuinen, op akkers en vel den aanbrengen; hoe meer er zijn hoe betèr het is. Op den zoom van bosseheu, vooral dennen- en sparrenbosschen brengt men zulke voederplaatsen aan, die vooral voor lijsters, goudvinken, kruisbekken eu andere vogels, die w einig het bosch verlaten, een goede voorraadschuur moeten zijn. De vlugge eu zoo lieve winterkoninkjes, die bijna nooit, en de goudhaantjes die niet altijd het land verlaten, verdienen niet alleen om hun aanvallig wezen, maar ook om hét nut dat zij aanbrengen, bijzondere beseherming. Op de plaatsen waar zij voorkomen, moet men doornstrui ken en losse takken opeen stapelen en in de nabijheid daarvan gedroogde miereneieren, meelwormeu, stukjes talk (vau vet kaarsen) neerleggen. De kleine vegels zullen zich daar spoedig aan te goed doen en telkens hunne voederplaats weer opzoeken. Beter is het nog wanneer men dit voeder in een napje onder het losse takwerk legt. De dwergjes uit de vogelwereld kunnen gemakkelijk door de takken sluipen en bij het voeder komen, en de grootere vogels worden er van af gehouden. Wanneer de vogelvriend dan op een kouden winterdag, als de vorst de sneeuw onder de voeten doet kraken en het topje van den neus rood en blauw kleurt, naar de voederplaats gaat zien, zal hij de kleine vogels hun maal zien doen en zelf bij de strengste koude hun vrolijk lied door de lucht hooren weergalmen. Dit alleen loont reeds dubbel de moeite die men gedaan en de zorg die men besteed heeft voor het welzijn der vogels. Bij het spreken over de voederplaatseu hebben wij ook reeds aangewezen lioe men tevens voor rust- en schuilplaatsen kan zorgen. Wil men nog verder gaan, dan kan men in boomen, aan tuin- en huismuren en waar men de gelegenheid maar eenig- zins gunstig acht, kleine sigarenkistjes met een rond vlieggat er in ophangen. Hiervan zullen de meezen en vele andere vogels gretig gebruik maken en zulk een kastje zal hen veel- voor de strenge koude beschermen. Wanneer de sneeuw den grond bedekt, is het niet noodza kelijk, zelfs niet wenschelijk, dat men deze weg keert, de vogels zullen het zaad op het witte sneeuwkleed te beter vin den. Natuurlijk moet men telkens opnieuw voeder strooien, wanneer nieuwe sneeuw gevallen is. Ook op tuinbanken, vensterkozijnen en op een tal van amdere plaatsen kan men voederen en zoo, van uit het warme vertrek zich verlustigen aan het vrolijk getjilp en gezang der vogels, die de tafel door eene medelijdende hand ruim voorzien vinden. Ouders, voogden, .onderwijzers op u vooral doen wij een be roep. Leert de kinderen de vogels liefhebben, leert hun de kruimels vau de tafel voor de vogels strooien, en zij zullen zich verheugen in het vrolijk wezen van onze, en zoo wij hopen, ook hunne gevederde vrienden. Zij zullen ook later vogelvrienden en vogelbeschermers worden en dit zal meer bijbrengen 'tot het beschermen der vogels dan alle wetten het kunnen doen. Zij zullen er bovendien goedhartiger en medelij- dender door worden, want een hart dat warm voor de dieren klopt, kan niet kwaad zijn voor de menschen. Onze Gevederde Vrienden.) Een vermoeden. A. tot B. (iemand met een ge prononceerd roodeu neus.) U is zeker wel aan de Noordpool geweest. B. Ik? Hoe komt ge aan zoo'n dwaze vraag? A. Ja, ziet ge, ik dacht dat ge uwen neus aan 't Noorderlicht hadt verbrand. Passende partij. Zeg eens amice, zeg eens eerlijk, zou ik Amalia trouwen? Ja, trouw haar maar, slechter dan zij, zijt ge er ook niet mee af. Voorbereidingsmaatregel. Zijt ge zoo koud? vroeg iemand aan een officier, die dicht bij do kachel kroop. Neen, antwoordde een ander, hij wil zich aan het vaar wennen. De onbekende. Men haalt een lijk uit het water. Agent van Politie. Kent iemand uwer dien man? Jongen. Nee, hij kwam nog wel even boven, voor dat hij voor goed zonk, maar ik heb vergeten zijn naam te vragen. den aanleg van bijbehooreude werken te Nigtevecht, behoorendo tot de werken voor deu aanleg van een kanaal tot verbinding van Amsterdam mot de Mer- wede. Raming 274000. Aanw. 5 Oct. 1 ure. 25 Oct. 11 ure. Min. van Waterst., Handel en Nijverheid. Het bouwen van eene schutsluis, het maken van een gedeelte voorhaven binnen den Lekdijk en van een kanaal tot verbinding van die sluis met den Vaartschen Rijn met bijbehoorende werken, onder de gemeente Vreeswijk (provincie Utrecht) behoorende tot de werken voor den aan leg van een kanaal tor verbinding van Amsterdam met de Merwede. Raming 961000. Aanw. 19 Oct. 27 Oct. 19 nre. Prov. bestuur te Middelburg, Het herstellen van de steenglooijiug langs de boor den van het kanaal door Zuid-Bevelaud. Raming 10000. Aanw. 19 eu 21 Oct. 8 Nov. 12 uie. Min. van Waterst., Handel en Nijverheid. Het maken van gebouwen eu eenige andere werken op de stations Hoorn en Aveuhoorn van den spoorweg ZaandamHoorn. Ram./269,970. Aanw. 30 en 31 Oct. 11 ure, aanvangonde te Hoorn. Prijzen van 100 en daar boven. 4e Klasse. Trekking van 2 Oct. Prijs van ƒ25,000 no. 6660 1500: no. 806 1000nos. 6885 en 6918 400nos. 6948 en 9881; 200: no. 12762; 100: nos. 1174, 6044, 11487, 12519, 14284 en 14980. Nedeel. Hiatv. Ki ek. Beroepen naar Wetsinge-Sanwerd, J. J. Ploos van Amstel te Reitsum; Willemstad, J. W. H. Kalkman te Nieuw-LekkerlandGorssel, (toez.) Thoden van Velzen te Bezum; Bovensmilde, W. vau Doorn to Letterbert (Gr.); Frauoker, J. A. Bruins te Ooster en Westerblokker; Nieuw-Beierland, Hasselt en Sprang, E. A. Lasonder te Zegveld; Benschop, J. W. H. Kalkman te Niouw-LekkerlandOssendrocht, R. J. Jungius te Drempt; (toez.) Daarle, K. Ha- vinga, cand. Bedankt: voor Harliugen, W. Briët te Voorthuizen (gem. Barnoveld); Surhuisterveen, C. de Groot te Gulpeu. Tweetal te Waterlandkerkje: dd. H. Was te Kruisland en J. H. Krusemau Aretz te HeinenoordEemnes 0. Cramer von Baumgarton, cand. eu K. Havingaid. Drietal te Ondshoorudd. L. R. van den Broek te Ouwer- kerk, F. W. N. Hugeuholtz te Sandpoort, W. II. 1 Stenfert Kroeze to Tilburg. De gemeente to Etten bij Terborg, heeft dezer j dagen haar 25-jarig zelfstandig bestaan gevierd. Chu. Ge hef. Keek. Beroepen naar Bolnes, J. H. Uniuk caud.Gouda, H. van Hoogen to Wildervauk. Aangenomen naar Arum, J. Breukelaar, cand. Bedankt .- .voor Geesteren eu Sexbieruin, J. Broukolaar, caudidaat. t üeusden, 30 Sept. Do prijs der boter 0.89 a 0.90 per stuk van 6 ons. Eiereu 5l/o a 6 cent. 's llertogeubosch, 2 Oct. Op de heden gehouden markt van vette kalveren waren aangevoerd 130 stuks. Prijzen: le kwal. 48 a 52, 2e kwal. 46 a 48, 3e kwal. 44 a 46 cent per kilogram. Al het aangevoerde werd aan boven genoteerde prijzen ving wog verkocht. De prijs der boter was heden alhier ƒ1.30 1,70. Sprekende photographieën. Een blad iu Amerika verhaalt, dat een photograaf in Nevada, als hij een zuiver portret wil maken, aldus te werk gaat: nadat' hij den persoon, wiens afbeeldsel zal ge maakt worden, eene voeglijke plaats heeft aangc-' wezen, haalt hij eene geladen revolver te voor schijn, spant den haan, legt het wapen aan op het' hoofd van den man en zegt: »nu volmaakt stil gezeten en geen vinger verroerd; neem oenekalme, j opgeruimde bonding aan en kijk recht in den loop van dezen revolver, of ik schiet u gewis door den kop. Mijn naam als artist staat hier op het spel, en ik verlang later geen praatjes over dit portret te hooren.j Tweërlei levensmanier. Een oud sproekwoord zegt, dat elke zaak en zoo ook do last, dien wij iu het leven te dragen hebben twee handvatsels hoeft: het eene is zacht en gemakkelijk aan te vat ten, het anflore ruw eu moeilijk vast te houden. De eene mensch draagt op deu levensweg zijn pakje bij het ruwe eu moeilijke handvatsel, en heeft het hard te verantwoorden. Hij loopt als in een kpellend tuig, hjj zwoegt onder een zwaren last, en wat hij thuis brengt, vindt hij niet de moeite waard te be houden. Hij, verspilt meer kracht door zich bij het werk af te tobben dau door het werk zelf. Hij is als een oude molen waarvan de machinerie niet in orde is, en die bij het malen vau de geringste hoe veelheid graan een groot geraas maakt, omdat hij meer op zichzelveu knarst dan op het graan. Een ander heeft denzclfden last te dragen, doet hetzelfde werk, en het valt hem niet zwaar, want hjj draagt zijn pakje bij bet.zachte en gemakkelijke handvatsel. Zoo komt het dat men den een zuchtend en weenend, on den ander fluitend en zingend den zelfden wog ziet bewandelen. (Naar het Engelsch.) Vergiftige dieren. In VIllustration waarschuwt de heer Paul Bert tea zeerste om noodeloos kruipende dieren aan te raken of in de haud te nomen, en dit vooral kiuderou te verbieden. Het vocht, dat padden uitspuwen, wanneer men ze boos maakt-, veroorzaakt op de menschelijke huid eene ontsteking, die dikwijls zeer langzaam geneest; wanneer men dit vocht in de oogeu krijgt, zijn de gevolgen veel ernstiger, en het einde is dikwijls volslagen blind heid. Alleen het aanraken dezer dieren is reeds gevaarlijk, daar, volgens den heer Bert, de puisten, die men op de huid der padden vindt en ook, hoe wel minder zichtbaar, op die der salamanders en kikvorseheu, werkelijk vergift bevatten. Over het algemeen wordt de kikvorsch als geheel onschadelijk beschouwd, en toch kunnen or vele gevallen van oogontsteking worden aangehaald, die alleen ontstonden, doordien men zich in de oogen wreef, na te voren een kikvorsch te hebben aan geraakt. De heer Bert, heeft na bet openkrabben der huid, die vooral bij kikvorsehen zeer rijk aan kliertjes is, een vocht verkregen, waarvan één droppel aan een maseh toegediend, na hevige stuiptrek- kingen diens dood ten gevolge had. Dezelfde uit komst werd bij den kikvorsch zelf verkregen, alleen volgde de dood niet zoo spoedig. Iets anders. Rechter. Gij wordt beschuldigd worst gestolen te hebben, wat hebt ge ter uwer veront schuldiging in to brengen? Beschuldigde. Ik heb bet uit honger gedaan. O O O Rechter. Ouzin, uitvluchten, hier deze kantoor klerk heeft ook honger. Beschuldigde. Ja, dat is wat anders, die wordt er voor betaald. f DE WERKEN en SLEEUWIJK. Van 1—30 Sept. ..Ondertrouwd: P. van Beest, wedr. met G. van de Water., jd. Gebore nAdrianus, z. v. C. v. d. Assem en H. Verhoeven; Gerrit Arie, z. v., F. M. Kooijmau eu S. Vaandrager; Alida, d. v. C. A. de Jong en A. de Man; Elizabeth, d. v. J. de Heus eu C. Vervöoru; Coruelis, z. v. J. W. van dor Stelt eu M. van Lier; Jan, z. v. D. Klop en G. van de Werken; Johannes Gerardus, z. v. D. Colijn en J. Dankaarts; Cornelis Adrianus, z. v. A. Liouthaau eu C. de Graatf; Otto Marinus, z. v. J. Vorheij en J. den Dekker. Overleden: P. M. Pruissen, 3 m.B. van Breugel, 59 j., echtg. van N. Pruissen; W. Rou- bos, 2 m.L. Ottevauger, echtg. van A. K. van Hbmert, 69 j.; M. Ippel, 25j,; P. van Breugel, 2 j. M. Ottevauger, 2 m.; D. Bogaars, echtg. van C. Westerhout, 30 j.C. Colijn, echtg. van A. van dey Stelt, 63 j. tHEDEL. Van 130 Sept. Geboren: Houdrikus, z. v. J. van Stuijberg on C. Wolfert; Ariëu Nicolaas, z. v. J. de Graauw eu A. van Houten; Jan, z. v. W. van de Mossolaar eu E. Pasnagel; Grietje, d. v. H. Jaarsveld en W. van den Bogert; Hendrina, d. v. P. van 't Zant eu J. Plugers; Jacobus, z. v. II. Murraij on G. Vrijlink Elizabeth, d. v. W. van Loou en D. Juinen. O v e r 1 e d e n:-N.- van den Bogert, wedr. van M. 'Keukenschrijvers, 69 j'.J. B. Sómers, z. 7 m. t ANDÈL. Van 230 Sept. Geboren: Bartje, d. v. J. de Kloo eu W. Kraai) Wilhelmina, d. v. W. Pellikaan en H. Crielaard; Hoiltje en Jannigje, 2 d. v. J. Naaijen en J. van Zee; Ido, z. v. P. Bos en I. van Dijk. Overleden: M. Schouten, echtg. van J. van Rjjswijk, oud 48 j. t HEDIKHUIZEN. Van 1 Aug.1 Oct. Geboren: Adriana Maria, d. v. A. van Bom mel; Johannes, z. v. A. Cribbelier eu M. Bommeziju. Overleden: Maria v. d. Leo, 31 j.M. v. Krngten, jm. 7 m.H. v. Raveïstijn, jm. 8 m. Aan de L. Ct. wordt geschreven: In Mei lieten de boeren buitenwater iu de polders, omdat het zoo droogde, en er in wel zes maan 'en geen regen I van belang gevallen was. Nog vóór den langsten j dag, dus met den hoogsten zonnestand, beijverde zich iedere polder het overtollige water kwijt te raken, dat de regen bezorgd had. Men vreesde toen dat het levende water* word weggemaleu, om spoedig zich weer met dood water uit hun boezem i te moeten behelpen. Tot op den huidigen dag hob- bcu echter vau toen af poldermolons en stoomge malen bijna niet stil gestaan, en zyu Rijnland, Delfland en alle andere waterschappen er steeds op bedacht, geweest den stijgenden boezem naar -zee te ontlasten. 5,30 M. boven nul. Was 0,28 M. Lobith, 2 Oct. vm. 8 u. 13.55 M. -f- AP. of 0,36 M. beueden nul. Was 0,18 M. Goriiiclieiu, 2 Oct. H. W., vm. 9 u. 50 m. 2,96 M. -f AP. Val 0,11 M. Arnhem, 2 Oct. vm. 8 u. 10,70 M. -f- AP. of 3,79 M. boven nul. Was 0,06 M. 11 Oct. 11 ure. Min. van Waterst., Handel en .^Nijverheid. Het bouwen van twee «n 1 Volkomen genezing door JLJ V6UK6ÏI* ^nduge IVguUiteur van Dr. WAERSEGKItS, gebre- veteerd Breukmeester der Hospitalen, Commandeur en Ridder van verschillondo Ord« u. O'ro^ulnats, Antwerp»!'

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1882 | | pagina 3