BUITENLAND. PLAATSELIJK NIEU WSi BINNENLAND."" overgeleverd en wordt als schapen ter slacht bank geleid. We zullen dus nogmaals Atjeh moeteu aanvallen, tenzij we het loslaten en heen- sluipen. Dat laatste zou meer dan onver antwoordelijk zijn, want gansch Indië is tegenwoordig één onmetelijk groot kruitvat, waarin slechts één vonk behoeft te vallen om al onze koloniën in de lucht te zien vliegen. Oorlog dus en geweldig ook want wanneer we 't nu ten tweeden male half doen, zal het volgend tienjarig tijdvak op dezelfde ongelukkige wijze eindigen als 't eerste. Ten slotte: We voeren nu circa 10 jaren met Atjeh oorlog. Stel dat voor een volko men onderwerping nog 10 jaren noodig zijn. Stel zóóveel dooden en gekwetsten zóóveel ellendezóóveel millioenen en daartegen over zóóveel vunst. Zou 't dan na verloop van de volgende tien jaren mogelijk zijn dat de gansche kool 't sop niet waard bleek te zijn HEUSDEN, 17 November, t Ter gelegenheid van het gouden huwelijksfeest van Johannes Vugt en Susanna Vrancken zal de Heusdensche Harmonie de jubilarissen heden na middag eene serenade brengen. Te gelijkertijd zal de Harmonie daarmede zijn zwanenzang zingen en zich daarna ontbinden. Was't voor liet koor reeds inde laatste jaren moeielijk om met haarklein per soneel werkzaam te blijven, het uittreden van en kele leden is thans oorzaak dat zij moet ophouden te bestaan. Met leedwezen deelen wij het mede, dat weder eene vereeniging, die met zooveel am bitie aanving, door gebrek aan werkende krachten het heeft moeten opgeven. Toch heeft zij niet te vergeefs geleefd en met genoegen denken wij er aan terug, hoe zvj zich steeds beschikbaar stelde om bij grootere eu kleinere feestelijke gelegenheden door hare welwillende tooneu de feestvreugde te verhoogen. Zeker zal dan ook een ieder't met ge noegen vernemen, indien zij later onder betere omstandigheden eens als een phenix uit zijn asch mocht verrijzen. Wij wenschen het haar van harte toe! f Het water dat in de laatste dagen onrust barend is gewassen, heeft gisterenavond eene hoogte van 4.52 M. -f- A.P. bereikt eu het is te voorzien dat het nog hooger zal worden, daar de berichten van boven weder was aangeven. t DUSSEN, 16 Nov. De natte zomer verschaft overvloedig gras, het natte najaar een vroegen staltijd. Tengevolge het ontstuimig sneeuwweder van 14 dezer werd hier en in de omstreken het meeste vee gestaldin sommige weiden was het gras lang genoeg om nog gehooid te worden, indien het nog droogen kon. Bij matige droogte had het vee nog eenige weken kunnen grazen. Vermoedelijk hebben wij alzoo heden de laatste grasboter van dit jaar aan de mijn gehad. t POUDEROIJEN, 15 Nov. De machinist van den polder Munnikenland aan den Hoek, de heer J. V., is als zoodanig benoemd te Mastenbroek op een traktement van 700. Daardoor is hier die betrekking komen te vaceeren. t ZUILIGIIEM~ 15 Nov. Mej. A. J. C. Groe- neweg te Woubrugge, heeft hare benoeming tot onderwijzeres alhier wegens eene gelijktijdige be noeming als zoodanig te Vlaardingen, niet aan genomen. t BRAKEL, 15 Nov. De Waal is weer zoo danig gewassen, dat men ieder oogeublik de inun datie van den Veerdam en de bovenwaarden te gernoet ziet, vooral omdat te Zuilichem sedert gisteren de waarden reeds inloopen. Windrichting OZO., rijzende barometer, 1 acht zwaar bewolkt. Gisteren en heden is hier veel sneeuw gevallen, zoodat men al het vee dat nog in de weiden liep, naar stal heeft moeten halen. t WAALWIJK, 14 Nov. Gisteren middag ont stond er brand in de buurt „het Hoekje" onder Kaatsheuvel. Het huis bewoond door A. van Mie ren en toebehoorende aan J. Le Blanc te Waal wijk, werd in korten tijd in de asch gelegd. Met moeite kon men de belendende huizen bescher men. Van den inboedel, die niet verzekerd was, is bijna niets gered; nauwelijks kon de vader zijne kinderen redden. Men vermoedt, dat de kin deren onvoorzichtig met vuur hebben omgegaan en zoo de oorzaak van den brand zijn. t HAARSTEEG. Alhier is met algemeene stemmen benoemd tot hoofd der openbare school de heer II. Prinsen te Nijmegen. t WERKENDAM. Ten kantore van den ont vanger der registratie alhier' zijn de nieuwe zegels van 50, 15 en 5 cent reeds verkrijgbaar. t DALEM. De Waal heeft andermaal een Imo gen stand bereikt. Heden (Woensdag-avond) wees de peilschaal aan de inundatie-sluis alhier 3.58 M. -f- A. P. Sedert gisteren melden de berich ten van Keulen val. t ALMKERK. Naar aanleiding van een vroeger genomen besluit van den raad dezer gemeente, om n.1. in de kosten van aanleg voor begrinding van slijkwegen en onderhoud daarvan, aan polder besturen, die zulks wenschen te doen bij wegen van algemeen belang, toe te staan 50 ct. per strekkenden meter, heeft het bestuur van den polder Uitwijk doen besluiten om het Uitwijksch dijkje, in den winter een waar moeras, ter lengte van 250 M. te doen begrinden, in het bijzonder zeer ten gerieve van het nog al aanzienlijke aan tal bewoners aldaar. t RIJSWIJK. Even als vroeger te Andel op de beide scholen en te Giesen, werd door het hoofd der gemeente, den EdelAchtb. heer J. van Ouwerkerk, ook aan de leerlingen dezer openb. school, nu deze weder sedert 1 Nov. onder leiding van den heer De Boer van der Leij geopend is, in de vorige week een vreugdevollen dag bereid, die zeker nog lang in het geheugen der school jeugd zal blijven. DRUNEN. Zondagavond kregen eenige Drunen- sche en Nieuwkuiksche personen voor een herberg onder eerstgenoemde gemeente twist. Een der Drunenschen nam de partij voor zijn kameraad op eu sneed zekeren M. de Gouw door het rech teroor, gedeeltelijk ook door hals en wang, waar door groot bloedverlies ontstond. De verwonde had de grootste aanleiding tot den twist gegeven. BAARDWIJK. Daar de zomersluiting in den Baardwijkschen overlaat is weggenomen, vreest men, bij den tegenwoordigen waterstand, dat de communicatie in de Langstraat spoedig gestremd zal worden. De laatste berichten van Maas en Rijn melden echter val. t16 Nov. De onderbouw van de spoorbrug in den Overlaat is geheel gereed. In het voorjaar zal het werk opgenomen worden. GORINCIIEM, 15 Nov. Op de St. Maarten- sche beestenmarkt, gisteren alhier gehouden, was veel minder aangevoerd dan op de St. Huberts 1 beesten- of tooninarkt. Het cijfer aan de lijn be droeg ruim 3300 voegt men ook hierbij een getal van 1000 stuks, dat Maandag reeds was verkocht en gisteren onder en na de telling nog aan de lijn kwam, alsmede de in stallen aanwe- zige, dan zal een 4000 stuks vee op ouw markt wel aanwezig zijn geweest. De prijzeu waren over het algemeen zeer hoog. lste soort kalfkoeien 235 a 340. 2de soort kalfkoeien ƒ160 a 230. Kalfvaarzen ƒ150 h ƒ350. Melkkoeien ƒ160 a ƒ240. Vare koeien 120 a 220. Vette koeien 160 a 310. Hokkelingvaarzen ƒ80 a ƒ155. Hok- kelingossen 90 a 160. Hokkelingstieren ƒ70 a 135. Graskalveren 25 a 85. Nuchtere kalveren 7 a ƒ15. Vette varkeus 23 a 26 cent het halve Kilo. Fokvarkens van 6 a 8 we ken 4 a 9 per stuk. De prijs der goêboter was 1.46 a 1.70; der weiboter 1.20 a 1.3! per K.G. Kipeieren golden 1.75 a 1 85 de 26 st. Door den Imogen waterstand moest de veerboot hare ladingen innemen aan den wal. Door de zon; van het gemeentebestuur was uitmuntend gezorgd voor eene bergplaats van menschen en vee tus schen de huizen in de nabijheid van die aanleg plaats en zal men het hieraan voorzeker wel te danken hebben, dat alles zonder ongelukken is afgeloopen. Dat echter de boeren hun vee in sommige zaken niets toegeven bleek bij eene stoomboot, alwaar twee boeren, in plaats van op de plank, er naast stapten, zocdat zij eene gratis indompeling ontvingen. Gelukkig werden zij ge red, doch in hunnen niet benijdenswaardigen toe stand en nog bovendien opgefrischt door een streng kouden noordoostenwind moesten zij alzoo den tocht naar hunne haardsteden vervolgen. Door de goede zorg der politie zijn bij drie particulieren in de Haarstraat alhier, bij gelegen heid der paarden- en beestenmarkt, eenige flesschen jenever in beslag genomen, zijnde de eigenaars niet voorzien van de vereischte vergunning tot den verkoop van sterken drank. N. G. Ct. De verschenen nomtners 22, 23, 24 en 25 van het Prov. Blad bevatten de besluiten van de Prov. Staten tot wijziging der bijzondere reglementen voor de waterschappen Binnenpolder van Sprang, Bidder van Meeuwen, de Oude Doorn en de Drie Bolders. Volgens telegram uit New-York, is het aan de Kon. Ned. Stoomvaartmaatschappij toebehoorende s s. „Bollux", dat den 25 Oct. j.l. van Amster dam is vertrokken, den 11 Nov. aldaar behouden aangekomen. Z. M. de Koning heeft het grootkruis van den Gouden Leeuw van Nassau geschonken aan den Luxemburgschen president-minister, den heer De Blochausen. Een felle brand heeft Woensdagnacht te Gronin gen gewoed. Een huis, bewoond door twee kleer makers, werd er een prooi der vlammen. De knie van Z. M. den Koning blijft steeds pijnlijk en gezwollenZ. M. ontving den raad zich onder behandeling van dr. Mezger te stellen. De te Eindhoven gevestigde lucifersfabriek van de firma Langendijk en Co., eerst kortelings ge opend, verschaft nu reeds aan circa 300 manne lijke en vrouwelijke personen werk. In Den Haag was Woensdag de dienst op den tramweg overal gestremd. Het duurde ongeveer tot den namiddag, voor eu aleer men handen ge noeg had kunnen vinden om het weinigje sneeuw o]) te ruimen. Eene handelsfirma te Deventer weigerde Maan dag aan de politie, die eene inspectie hield over de maten en gewichten, toegang achter de tt>on- bank, waaronder zij vermoedde dat bij de wet verboden maten zich bevonden. Tegen haar is proces-verbaal opgemaakt. De officier van justitie te Arnhem vraagt drin gend opsporing en aanhouding van Reinder van den Brink, verdacht van poging tot moord. Een proces om een cent. Vier kaartspelers zaten een dezer dagen te Dommelen lustig te troeveude aanhoudende variation van het whist spel en het schuimend glaasje best Dommelsch bruin hadden een vroolijke stemming doen ont staan, toen de duivel der tweedracht het oog op onze spelers liet vallen en in een oogeublik verwarring en twist deed heerschen, waar zoo even nog vroolijkheid en goede overeenkomst den boventoon voerden. Er stonden nog 4 centen in den pot, welke getrokken werden door 2 spelersvoor de over slagen moesten deze nog ieder I cent van hun tegenpartij ontvangen. Dat gaf aanleiding tot twist; neen, zei een der spelers, ge hebt geen recht op dien cent en ik geef hem dan ook niet. Wat, voegde de tegenpartij hem toe, dat zullen we eens zien, ik heb dien verdiend en moet hem hebben. Dat is geen accoord, riposteerde de eer ste, en ge zult er ook lang naar wachten. Dan zijt ge een dief! een schelm!... klonk het uit den mond van den andere. Thans was het ver genoeg; getuigen werden genomen en de zaak in handen der Rijkspolitie gegeven. Des anderen daags is reeds een onder zoek ingesteld en Zondag is de beleedigde per soon naar Bergeijk ontboden om het proces-ver- baal te teekenen. Te Nijmegen is een knaapje van ongeveer een jaar oud onder een vreeselijk lijden gestikt, door dien hij een hazelnoot, waarmede hij speelde, in den mond stak, welke hem in de luchtpijp schoot. Tijdens het gebeurde waren dc ouders in de kerk en was de zorg voor den kleine aan andere kin deren toevertrouwd. Op de stoomtram tusschen Middelburg en Vlis- singen had Woensdag een ontzettend ongeluk plaats. De heer M. van Breskens was te Souburg uitgestapt, ineenende aan de keersluis gekomen te zijn, om van daar zijne reis per provinciale stoomboot van Vlissingen voort te zetten. Het abuis bemerkende, wilde hij, terwijl de trein in beweging was, weder instappen, viel en kwam tusschen een muurtje en de tram terecht, met het gevolg dat hij verpletterd werd en onmiddel lijk dood werd opgenomen. Voor de eerste maal is de bepaling der drank wet toegepast, welke intrekking van de „vergun ning" bedreigt tegen kasteleins die zelf dronken zijn. B. en W. van Goes hebben van dat wets artikel gebruik gemaakt om een dronkaard-drank- verkooper af te zetten. Aan het kloekmoedig beleid en menschlievend hulpbetoon der equipage van de rijksstoomboot „Argus" is het te danken, dat Zaterdag twee hoogaartsen, beladen met suikerbieten, welke in den Brakman, door het hevige weder, in nood verkeerden, behouden werden. De vaartuigen be hoorden aan schipper De Mul te Bhilippine en aan schipper Doelder te Ter Neuzen, eu waren bestemd naar laatstgenoemde haven. De bemanning der „Argus" die op eenigen afstand daar langs stoomde, bespeurde het gevaar waarin beide vaar tuigen verkeerden. Voor anker gekomen, trachtte men met de boot trossen aan boord te krijgen, hetwelk gelukte, hoewel met groote moeite, wegens de onstuimigheid van het water. Daarbij sloeg nog een man van het vaartuig van Doelder over boord, doch werd gered. Later werden beide vaar tuigen, na elkander, van de plaats des gevaars afgesleept en in eene veilige haven gebracht. Het is niet de eerste maal dat het personeel der „Argus" aan in nood verkeerende schepen hulp en bijstand verleende. (M. Ct.) Een tjalkschip, met eene lading schelpen van Texel naar Zwolle vertrokken, is in de Zuiderzee gezonken. De schipper, Raurier genaamd, bene vens zijn knecht, zijn gered. Nabij het Oudeschild zijn kleedingstukken van visschers, alsmede wrakhout, aangespoeld. Achter de Westen spoelt nog voortdurend steenkool aan het strand. Te Utrecht is een „Te-Huis" opgericht, dat ten doel heeft aan vrouwen, in het bijzonder aan onderwijzeressen of dienstboden, tijdelijk zonder vast verblijf zijnde, een goed en goedkoop on derkomen te verstrekken en haar Christelijke hulp en bijstand te verleenen. Ook aan haar, die van vrienden of familiebetrekkingen verstoken zijn, wordt de gelegenheid aangeboden om op uitgangs dagen of avonden haar vrijen tijd daar door te brengen. Allen, die van deze nuttige instelling wenschen gebruik te maken, moeten van onbe sproken zedelijk gedrag zijngeen godsdienstige gezindheid wordt uitgesloten. Te Kampen ontstond Woensdag een twist tus schen een paar jongelieden, die op 't laatst zoo hoog liep, dat zekere V. zijn tegenpartij, den sigarenmaker G., een belangrijke inessnede vlak boven het oog toebracht. De dader werd in arrest genomen. Te Deventer is een opperman gevangen geno men wegens het stelen van waschgoed. Hij was pas 4 weken getrouwd. Ook tegen de vrouw en zijn schoonmoeder werd een vervolging inge steld. Bij het station Staphorst zijn 2 boe renwoningen afgebrand. Een varken kwam ook nog in de vlammen om. Onder Tilburg heeft Iu het Engelsch Lagerhuis werd Diusdag door Gladstone inedugedeeld, dat op het oogeublik 12000 man in Egypte liggen en het tijdelijk bezettings leger uitmaken. De Regeering stelt zich niet voor die troepen daar lang meer te laten. Aan de beurt is thans hot sluiten eener overeenkomst met Egypte betreffende de kosten en den duur der bezetting. Eerlang hoopt Gladstone hot bedrag der kosten te bunnen opgeven. Of nog eene andere overeenkomst gesloten zou worden of noodzakelijk wezen, kon hij thans onmogelijk zeggen, en evenmin of de andere Mogendheden zullen worden uitgenoodigd om aan de overeenkomst, waardoor Egypte's toekomst zal worden geregeld, deol te nemeu. Opnieuw protesteerde de Heer Stafford-Northcote, tegen de schraalheid der Regeerings-mededeelingen en tegen het gedrag door haar iu deze gevolgd. De oppossitie, zeide hij, zou zich dan ook hare vrijheid van handelen voorbehouden. Zatordag a.s. zal Koningin Victoria eene groote O O O wapenschouwing houden over do uit Egypte terug gekeerde troepen. Aangaande de gevechten tusschen do Transvaal- sche Boeren en eeuige iulandsche stamhoofden, blijkt thans duidelijk, dat zo geheel in het voordeel onzer stamgenooteu zijn uitgevallen. Volgens hot voor eenigon tijd openbaar gemaakte jaarverslag der Londensche politie, werden in de Engelsche hoofdstad gedureudo het vorige jaar 20,170 nieuwe huizen gebouwd. Do bevolking van het politiegebied is nu 4,788,057 inwoners, die door 11,204 politiebeambten worden beschermd. Van deze laatsten worden echter velen voor bijzondere zen- dingeu gebruikt, zoodat slechts ongeveer 9,940 beambten van alle rangen beschikbaar zijn voor den gewonen dienst. Er werd in 1881 voor een bedrag vau 103,508 aan goederen gestolen. Het aantal personen, die op geheimziunige wijze verdwenen, bedraagt het hooge cijfer vau 154 volwassenen en 23 kindoreu, terwijl 54 lijken van onbekende personen gevonden eu be graven werdeu. Voorts kwamen 252 personen op straat om het leven en werdeu 3400 gewond. Er waren 800 branden, 275 zelfmoorden, 11 moorden en 470 inbraken gepleegd, terwijl 22,228 personen wegens droukenschap of ongeregeldheden opgepakt werden. Dit laatste cijfer wijst, vergele ken met hot vorige jaar, eeue vermindering aan van 8 Eenigen tijd geleden is een scheepskapitein in Engeland opgehangen, omdat hij een kajuitsjongen gruwelijk gekweld en mishandeld en eindelijk ver moord had. Thans is eene dergelijke beschuldiging tegen den stuurman van een ander schip ingebracht, die een scheepsjongen van zestien jaar, na hem voortdurend gekweld, naakt op het dek gegeescld, hem zjju eten gedurig onthouden, dikwijls gruwe lijk met zijn zware zeelaarzen geschopt te hebben enz., over boord geworpen heeft, zoodat do knaap verdronken is. De stuurman is ter dood veroordeeld. De Times maakt uit deze beide elkander in kor ten tijd volgende feiten de gevolgtrekking, dat er aan boord van een aantal der kleinere schepen, vooral van visschersschepen, allerlei mishandelin gen en wreedheden jegens scheepsjongens gepleegd worden. Te Sigmaringen bevindt zich in hot slot van den Vorst von Hohenzollem, in zijne wapenzaal, een zwart gepolijst eikenhouten kistje, dat hot stoffelijk overschot bevat van den Spaanschen Cid en zjjne gemalin Ximenu. Het moet in 1808 bij do plunde ring van Burgos door de Franschen van daar zijn medegevoerd, toen ook het graf van den Cid in de kathedraal te Burgos, waar men zeker schatten hoopte te vinden, opengebroken werd. Op verzoek van den Koning van Spanje heeft de Vorst zich bereid verklaard, die voor bet Spaausche volk zoo kostbare reliquie terug te geven, en eerlang zal het kistje naar Burgos teruggebracht en weder in de kathedraal geplaatst worden. Gil Bias verhaalt, dat een Amerikaausch burger, bewonderaar van Emile Zola, aan zijn pas geboren zoon den naam van Emile heeft gegeven en den schrijver van Nana verzocht heeft de goedheid te hebben peet van den kleine te zijn. Hierop heeft Zola het volgendo geantwoord: Waarde heer! Ik zond mijn petekind mijuo beste wenschen. Moge het groei en en een kloek man worden. Het rumoer dat ik, zijn peter, in de wereld doe ontstaan, kan niet opwe gen tegen een gelukkig leven. Wensch uw zoon uit mijn naam een goede vrouw en lieve kinderen; dat is beter dan hem roem toewenschen. Intosschen dank ik u voor uw warme geestdrift en ik zend u een hartelijken handdruk toe*. f Voor de echtelieden van Vugt,, die heden hun gouden bruiloft zullen vieren is nog in dank ont vangen uit Grave van Mevr. W. 2.50, uit Heus- den van Mevr. R. M. 1, van Mcj. C. S. ƒ0.75, makeud met hot vroeger vermelde te samen 8.50. De Uitgever. f BRAKEL, 16 Nov. Wat voorzien werd is ge beurd; de Uiterwaarden en de Veerdam zijn over stroomd eu staan diep onder water. De peilschaal toekent 4.34 M. -f- A.P. Sedert gisterenavond is de barometer suol gerezen; lucht zwaar bewolkt; windrichting Z.ZW.sneeuw- en regeubuiën. f BESOIJEN, 15 Nov. Vrijdag 11. is in het ver hoor genonjen zekere A. d. R., vau beroep brood bakker, beschuldigd van aanranding op de goede zedeu van meisjes beneden 16 jaren. t Het paar, dat hier onlangs zijn gouden brui loft vierde, is ook vijftig jaar bij dezelfde firma in dienst geweest. Beiden zijn door den patroou met een gouden ketting vereerd. t Zoudag 1.1. gaf de liefhebberij-tooneelclub Vondelhare eerste winteruitvoeriug in dit jaar. Het programma »Selim do Negerslaaf*, een too- neolspel iu vijf bedrijven eu »Jeremia's Pieterman of Wat is het lastig als men geen geld heeft*, een blijspel in eeü bedrijf, liepen, zooals wij van do voreeniging gewoon zijn, goed van stapel. Deze uitvoeriug gaf bewijzen van grondige, degelijke stu die en vooral wat do oudere leden aangaat, blijken, dat ze eene goede leiding geuoteu hebben. Van harte wonscheu wij hen dan ook spoedig op hot toonecl weer te zien. t ZALT-BOMMEL, 12 Nov. "'Werden ruim 6 weken geleden, bij gologenhoid van het 35jarig ju bilee van D. H. Everse alhier, toon hem een gou den remontoir, van eene toepasselijke inscriptie voorzien, vereerd werd, deze van sergeant-majoor tot adjudant, den sorgeant J. Rijkers in diens plaats tot sergeant-majoor, eu den korporaal J. van Trigt tot sergeant bevorderd, voor het front van do di visie der d. d. schutterij, mot eene hartelijke toe spraak van den kapitein kornandaut den heer J. Henry Evers, heden traden de nieuw benoemden, bij gelegenheid der najaars-inspectie voor het eerst op in hunne functie, in tegenwoordigheid van vele belangstellenden na afloop der inspectie vereenigde het kader zich in het stadskoffiehuis, waar men ka meraadschappelijk geruimen tijd bijeen bleef, en me nige dronk werd toegewijd aan do goachto jubelarisseu. Dat de nieuw benoemdon nog jaren lang hunne beste krachten mogen kunnen blijven toewijden aan hot heil van Zalt-Bommolsch schutterij, dit is de wensch van velen. f In de machinefabriek van den heer A. L. Kuhn alhier is een boekdrukpors vervaardigd van eene geheel nieuw constructie, volgons eigen vin ding voor buitenlandsche rekening, genaamd »E1- vetir* nadat bij onderzoek gebleken was dat deze aan de vereischten voldeed, is zij gcpas3oerde Za terdag afgeleverd en naar Stettin opgezonden. f Ook te dezer stede komen enkele gevallen voor van Typhus, welke echter gelukkig geen kwaadaardig karakter schijnen te hebben. f Het water staat op het oogeublik 6 M. -f- A, P. of 3.30 M. -f- Bomm. peil, zoodat de veerdam we der overstroomd is, en do pout van dijk tot dijk, mot behulp van het rijksveerstoombootje moet wordou overgebracht. O O

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1882 | | pagina 2