BUITENLAND. PLAATSELIJK NIEUWS. BINNENLAND sche dame, die thans Europa rondreist, be oogt, naar open concurrentie op elk terrein, hoe aanlokkend ook voor de dames van ongehuwden staat, zou echter een sociale wanverhouding in 't leven roepen, die we ver van gewenscht oordeelen, vooral in 't belang der vrouw zelf. Want bij alle discussie over dat punt, verlieze men toch niet uit het oog, dat de schoonste werkplaats der vrouw niet is 't station van den spoorweg, of 't bureau der telegraphie, noch ook de school, maar wel de huiskamer, waar ze 't leven van den man als een zon bestraalt en liefde en vrede rond zich strooit. Wanneer dit bij de opvoeding der meisjes steeds het einddoel ware zouden er vrij wat minder emancipa tie-hersenschimmen worden nagejaagd en uitgebazuind. En daartoe kan de vrouw zelf ontzagge- iijk veel doen. Wat minder behaagzucht, die steunt op uiterlijken tooi, op stofjes en veertjes, wat meer degelijkheid, wat kennis vooral van gezondheid en voeding en bo venal een gevestigde overtuiging van hare roeping als draagster van alles vrat schoon en goed is. Omtrent de twee nieuwe moorden, die Maandag avond te Dublin plaats vonden, leest men de vol gende bijzonderheden. De heer Field, lid der jury, die zekeren Walsh heeft veroordeeld, kwam kwart over zes aan zijn huisdeur, terwijl de straat nog vol was van menscheu, die allen als hij van hun zaken huiswaarts keerden, toen een gewoon huur rijtuig bleef stilstaan en een goed gekleed man daaruit sprong. Het rijtuig rood een el of acht door tot den hoek van een straat. Een ander per soon was er met den koetsier in blijven zitten. De man, die er uitgesprongen was, trok een dolk, zon der dat Field het zag, en stak hem daarmee twee- of driemaal. Field stortte neder, waarna de moor denaar zijn dolk nog eenige malen in het lichaam stiet. Twee jongelieden sprongen toe om hem te grijpen, maar zijn dolk zwaaiende retireerde hij naar het rijtuig. Hij sprong er in en reed door. Op bet geroep van moordvervolgde een troep menschen het rijtuig nog een tijdlang, maar spoe dig was het uit het gezicht verloren, en eveneens zijn de moordenaars onbegrijpelijker wijze ontsnapt. Field is nog niet dood, maar zijn toestand is zeer bedenkelijk. De aanvallers van den deurwaarder Mallon wa ren minder gelukkig. Zij grepen hem met hun d;ieën aan, terwijl hij in Gardiner-street in func tie was. Zij staken hem met messen in het achter hoofd en brachten hem een gevaarlijke wonde toe, doch werden terstond in hechtenis genomen. De afschuwelijke moordaanslagen, welke in de laatste dagen te Dublin gepleegd zijn, hebben den onderkoning van Ierland geleid tot het in werking stellen van het artikel der uitzonderingswet, waarin bepaald wordt dat ieder, die zich des nachts op straat bevindt en verdacht voorkomt, door de po litie kan aangehouden en in verzekerde bewaring gebracht worden. De Regeering is voor deze aanslagen, welke blijkbaar van geheime genootschappen uitgaan, meer beducht dan voor de geweldige taal van Michael Davitt, die dezer tagen te Meath het woord voerde. Hij sprak over het gevaar van een hon gersnood in de westelijk streken en zeide dat, indien do Britsche regeering niet spoedig doeltreffende hulp verleende, hot in bezit nemen van de lande rijen in Donegal, Connemara, Kerry en Cork door de boeren gewettigd en eene nieuwe weigering tot pachtbetaling to wachten was. De buitengewone Engelsche commissaris in Egypte, lord DufFerin, heeft, naar men verzekert, besloten do aanklacht tegen Arabi in te trekken, voor zoo ver zij vergrijpen tegen het gemeene recht betreft. Hij zou nu alleen wegens rebellie terechtstaan en waarschjjnlijk daarvoor tot verbanning veroordeeld worden. Abd-el-Kader, gouverneur van Soedan, seint aan zijne regeering, dat het leger der rebellen te Der- ween geslagen is en belangi'ijke verliezen geleden heeft. Vele Bedoeïenen, die zich bij de oproerlingen hadden aangesloten, zijn gesneuveld en het Egyp tische leger heeft grooteu buit gemaakt. Volgens bericht uit Cardofan zou de valsche pro feet zelfs gevangen genomen zijn, maar dit bericht eischt bevestiging. De overstroomingen in Tirol hebben in Sept. en Oct. volgens officiëele aan don Tiroolschen Landdag verstrekte opgaven aan 51 menschen het leven ge kost en aan goederen, waarden enz, een schade toe gebracht van 21 millioen gulden. De provincie zal een leening van 3, het rijk een van 10 millioen moeten sluiten, om uit de opbrengst daarvan aan het zoo zwaar geteisterde land te hulp te komen. Uit Weenen wordt bericht, dat het vruchtbare Elbe-dal geheel onder water staat. Bij Olmutz zijn twee dorpen overstroomd. Als een aardig staaltje van de beminnelijke goedhartigheid van den Duitschen Ivroonprius die zich een welverdiende plaats in het hart zijns volks wist te verwerven verhalen de Duitscho bladen het volgende voorval De Prins bezocht onlangs de school te Bornstedt bij Berlijn, en wilde juist, na de lossen een poos bijgewoond te hebben, het gebouw weer verlaten, toen do onderwijzer van de eerste klasse een brief kreeg, waarin hem bericht werd, dat zijn oude moeder te Spaudau op sterven lag. Toen de Kroonprins den smartelijken inhoud van den brief vernam, beval hij den onderwijzer oogenblikkolijk op weg te gaan naar de stervende. »Maar mijn klas, de kinderen...» stamelde de man. Daarvoor zal ik wel zorgen, tot aan het godsdienstonderwijs te 11 uren. Ga nu spoedig, opdat gij uw moeder nog levend moogt vinden.» Zoo hield de aanstaande Duitsche Keizer een uur lang de schoolkinderen bezig. Hij deed hun vragen omtrent de geschiedenis der hervorming, vertelde hun menig belangwekkend verhaal, en woonde daarna ook nog het godsdienst onderwijs bij. Uit Odessa wordt bericht, dat de politie in de bureels van de Odeski Listok» een onderzoek instelde; men vond een aantal revolutionaire pro clamaties en de eigenaar en drie redacteurs werden gearresteerd. Van deze drie waren twee vroeger eeu poos verbannen, de een omdat hij de anti semieten-standjes had afgekeurd en de ander omdat hij de regeeringsambtenaren ran omkoopbaarheid had beschuldigd. Een treurig spiorweg-ongeluk is in het Schot- sche graafschap Aberdeen voorgevallen. Daar is een spoorwegbrug ingestort, op het oogeublik dat een trein er over reed. Veertien menscheu zijn om het leven gekomen. Volgens een later bericht zijn vijf personen ge dood en elf zwaar gewond. In het bekende circus Kenz, te Berlijj, is een der beste rijderessen, Miss Zephora, bij een sprong van haar paard gevallen, waardoor zjj zich zoo ernstig aan het hoofd bezeerde, dat zij waarschijn lijk aan de gevolgen zal sterven. Een even kostbare als belangrijke vondst van oude munten is in do omstreken van Mainz en wel in de richting van Gonsenheim gedaan. Bij het graven van een kuil stiet een landman op een diepte van 1 meter op een vaas, die tot aan dou rand gevuld was met goudguldens uit de 14de eeuw. De munten, 1005 in getal, moeten eeu waarde hebben van 10,000 mark. Deze zeldzame vondst, waarvan het stedelijk muntenkabinet te Mainz zich verzekerd heeft, is zoowel wat aantal als wat numismatische waarde der munten betreft als bijna eenig in haar soort te beschouwen. De munten stammen uit de jaren 1340 tot 1390, dus uit de eerste tjjden der goudmuuting in Duitschland. Alle vorsten en steden, die in de 14de eeuw goud mochten munten, van Florence en Venetie tot Lubeck, zijn vertegenwoor digd. Do .stempels der munten zijn zeer verschil lend, grootendeels zeldzaam en gedeeltelijk tot dus verre onbekend. HEUSDEN, 30 November. t De toestand van het water wordt gunstiger. Sints heden morgen staat het op 5.88 M. -f- A.P. Keulen en Maastricht geven beiden val aan, zoodat we, met het oog op het stille weder, ons durven vleien, dat het water alhier het hoogste punt heeft bereikt en we ook spoedig alhier de val zullen waarnemen. De dijken bevinden zich nog steeds in den besten toestand. t ln den nacht tusschen 29 en 30 Nov. is te Hedikhuijzen komen aandrijven een roeiboot, waarin niemand gezeten was. Wel bevonden zich daarin 2 zakken met brood, gemerkt v. d. S., hetgeen herkend werd als afkomstig van een brood bakker te Ammerzoden. Men verdiept zich in gissingen of hierbij aan een ongeluk moet gedacht worden. t Heden werd alhier eene vergadering ge houden van de omliggende polderbesturen, met het doel om middelen te beramen tot versterking van de zoogenaamde //Pruimendijk". De grootste belanghebbenden, namelijk de pol ders uit het benedenland van Heusden, waren hierbij niet vertegenwoordigd en schijnen dus onverschillig of hun land en dat van Altena onder water raakt. Er is niettemin besloten dezen dijk tegen gewoon winterwater te voorzien. t Omtrent de hoogste waterstanden, waar genomen aan de peilschaal te Keulen, werden ons welwillend de volgende opgaven verstrekt 10 Mei 1595: 36 voet; 20 Juni 1651: 38 voet; 12 Maart 1658: 41 voet; 30 Januari 1753: 31 voet; 27 Februari 1784: 42 voet en 6 duim; 31 Maart 1845: 31 voet en 10 duim; 5 Februari 1850 31 voeten 7 duim; 5 Februari 1862: 28 voet en 7 duim; 11 Februari 1867 27 voet eu 4 duim. t DUSSEN, 1 Dec. Heden werd alhier ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den op 26 Nov. j.l. overleden oudsten wethouder, Jacob Rombout Verschoor, in den ouderdom van 75 jaren, een welgezeten landbouwer, die om zijn eenvoudig en goed karakter ieders genegenheid wegdroeg. Gedurende 38 jaren was hij onafgebroken lid van den gemeenteraad een aantal jaren wethouder en ambtenaar van den burgerlijken stand, heem raad van den Zuidhollandschen polder en van den Ouden Zeedijk, lid van de waterschapsbesturen z/het Zuideveld" en van Jufvrouw Weide'', allen gelegen te Dussen, lid van het waterschapsbestuur van „de Hulpgaten in de landen van Heusden en Altena enz." zoodat zijn afsterven menige vacature heeft doen ontstaan. t BRAKEL, 30 Nov. Het aantal brandblusch- middelen dezer gemeente is met een belangrijk artikel vermeerderd, n.l. een flinke brandspuit uit de fabriek van A. H. van Bergen te Heili- gerlee. Eergisteren heeft men die spuit aan eene proef neming onderworpen, waarbij moet gebleken zijn, dat zij van uitmuntende hoedanigheid is en de goede verwachting die men er van koesterde, ten volle heeft gerechtvaardigd. t EETHEN, 29 Nov. Bij de alhier gehouden stemming voor een lid van den gemeenteraad, zijn uitgebracht 70 stemmen hiervan verkregen de H.H. Huibert Branderhorst 36, Arie Brander horst 20, Dirk Branderhorst 8, P. S. van Wijk 2, Blees Branderhorst Az. 1 en P. L. van Wijk I stem. Van onwaarde 2 st. Zoodat is gekozen de heer H. Branderhorst alhier. t WOUDR1CHEM, 27 Nov. Het dijkbestuur van het oud-land van Altena heeft heden zirang genomen. Te Sleeuwijk de heeren A. B. van Tienhoven, A. Verschoor, W. van Eeten, C. de Jong. Tc Woudrichem B. v. d. Colff, J. H. van Ouwerkerk. Te Andel A. Naaijen, B. Snoek. De toestand der dijken is goed, zoodat geen onmiddellijk gevaar te vreezen is. Des niet te min blijft het wassende water eene bron van voort durende onrust. t WAALWIJK, 29 Nov. De WelEd. Heer J. Prins, predikant dezer gemeente, herdacht heden den dag zijner 25 jarige Evangeliebediening. Heden in den vroegen morgen heeft alhier een polderwerker heimelijk zijn logement verlaten; kort na zijn vertrek werd etui horologe en een broek door den logementhouder vermist; deze gaf hiervan den wachtmeester spoedig ken nis en het gelukte door snel te handelen, den dief te Heusden te doen aanhouden; onderweg daarheen had hij reeds het horologe verkocht. 's HERTOGENBOSCH, 30 Not. De tijding dat de Tweede Kamer het ontwerp tot verleggiug van de uitmonding der Maas heeft aangenomen, werd bier met vreugde begroet. Van een groot aantal huizen wappert heden de nationale driekleur. NIJMEGEN, 30 Nov. (nam. 1 u.) De Waal is sinds gisteren nog 10 cM. gewassen, zoodat de peil schaal thans aanwijst 13.33 M. boven A. P. of 7.11 M. boven nulpunt. De waterstand baart hier thans groote zorg voor de benedenstad, daar heden nacht een der dammen achter de Vischmarkt is bezweken, waarop de daaropvolgende dam door den sterken drang veel water doorlaat en het moeielijk zal kunuen honden. Men tracht hem te versterken door het iuwerpen van zakken zand. Intusschen zijn de bewoners niet gerust en zijn zij bezig hunne huizen zooveel mogelijk af te slui ten met planken eu dammeu, voor het geval dat die laatste dam ook mocht bezwijken. De spoorweg- gemeeuschap over den Zuidoosterspoorweg tot Til burg is nog gestremd. De nog in leven zijudo verdedigers der Citadel herdachten gisteren te Amsterdam plechtig den dag, die zooveel van hun plichtsbetrachting zou vergen eu ook hun roem werd; en met warme instemming en dankbare herinnering aan de mannen, die in 1832 de eer der natie en dos Koningszoo waardig handhaafden, herdachten wij den 30u Nov. 1832 met hen. Ongeveer 500 gerechtigden tot het dragen van het heriuneringsteoken waren opgekomen en werden op de beurs te Amsterdam door kolonel Hardeu- berg met een flink, manneljjk woord toegesproken. Tot de opgekomenen behoorden o. a. de generaals Engelvaart, Van Limburg Stirum en Van Exter en verscheideu hoofdofficieren van 1832. De jongens van het opleidiugsschap »Wasscuaar« zongen den oud-gedienden een opwekkend lied toe. Het oogeu blik was treffend, de geestdrift algemeen; het ge juich van duizenden galmde door de lucht. Voorafgegaan door muziek eu geëscorteerd door cavalerie, trok de stoet, deels te voet, deels in rij tuigen, van den Dam naar de Plantage, waar ter eere der oud-strijders eeu militaire parade werd gehouden. De citadel-vlag, die ingevolge een be schikking des Konings voor deze plechtigheid was beschikbaar gesteld en die met buitengewone mili taire eerbewijzen van het paleis op den Dam was gehaald, werd gedragen door den constabel-majoor Krieus. Terwijl de oud-strijders voor het Panorama- gebouwd geschaard stonden, defileerden de troepen voor hen. Na afloop van het défilé begaven zij zich naar >Artis,« waar hun ververschingen werden aange boden en vervolgens door ds. Perk een feestrede werd uitgesproken. Na de feestrede diner en daarna oen muziekuitvoering in het »Paleis v. Volksvlijt.» Niet de millioenen- maar de zuurkooljuffrodw. Te Amersfoort is eene oude jonge juffrouw, Le- hoorende tot den gegoeden stand, woonachtig, die, alhoewel overigens een goede gezondheid ge nietende, lijdende is aan zuurkoolmanie. Ze heeft zich n.l. in 't hoofd gezet, dat de mensch, om eenen hoogen ouderdom te bereiken, 6 maanden van het jaar achtereen zuurkool en aardappelen moet eten. De gevolgen daarvan zijn, dat de zuurkool juffrouw van 1 November tot 1 Mei d. a. v. 's middags niets dan dit gerecht wil nuttigen en in dit half jaar kan zij wel een vijftigtal dienst boden aan. De juffrouw is behoeven wij het nog te zeggen? niet getrouwd. In de Haarlemmermeer is een boerenwoning afgebrand. Men zegt, dat de dienstbode met een lamp is gevallen en dat daardoor de brand is ont staan. De boerin en haar drie kinderen hebben zich met moeite kunnen redden. Ook de 13 koeien zijn gered geworden. De brievenbesteller B. te Smilde, die blieven aan één persoon gericht, had opengemaakt, is uit zijn betrekking ontslagen. Twee jeugdige metselaars zijn te Haarlem gearres teerd wegens het stelen van lood. Woensdag zijn een aantal vrouwen uit de om streken van Ossendrecht voor den officier van justi tie te Breda gehoord over de aanrandingen, reeds vroeger aan hen op den openbaren weg gepleegd. Tot dusver bleef de aanrander onbekend, doch men wil, dat hij wel dezelfde kon zijn die dezer dagen te Bergen-op-Zoom wegens gelijke overtreding werd gevat. De schipper J. W. vertrok Zaterdag middag met eene lading lijnkoek van Zwolle naar Dalfsen. Door een rukwind sloeg de fok om en werd J. W. overboord geslingerd. Zijn schoonzoon zag door den snellen gang van het schip «nmogelijk kans den 'drenkeling te redden, en deze zou stellig ver dronken zijn (daar hij niet zwemmen kon) indien hij zich niet door den stroom tot dicht bij den wal had laten voeren en zich toen met alle krachts inspanning daaraan vastgeklemd had. Niet lang daarna werd hij in het schip opgenomen en kon de reis spoedig weder voortgezet werden. Dinsdag nacht had aan den Bun; te Texel eene ernstige vechtpartij plaats, waarbij een der deel nemers levensgevaarlijk door niet minder dan der tien wonden aan hoofd en hals is gewond. De dader is geboeid naar Alkmaar getransporteerd. Op het terrein in de Rietlanden te Amsterdam, zijn Dinsdag twee broeders, die aan de mailbooten werkzaam zijn, bij het oversteken van den spoor weg, door een zandtrein overreden. De jongste van 14 jaar verloor zijn rechterarm, de oudste van 16 jaar zal zijn linkerbeen moeten missen. Uit Zierikzee meldt men aan de ,/M. Crt."Het sparen op de school voor minvermogenden, aan vankelijk met zulk een uitstekend gevolg hier be gonnen, was sedert lang aan 't afnemen, omdat verscheidene kindereu beweerden, dat ze meer in hun bakje gestoken hadden dan er door de com missie uitgeteld werd. De waarheid van dit beweren is nu op treurige wijze bevestigd. Het is namelijk gebleken, dat er in dit en bet vorige jaar uit de verschillende bakjes ruim f 18 gestolen is door drie jongens van de Normaalschool. Nu de sneeuw opgeruimd is, zijn sommige land bouwers in Friesland, vooral iu Doniawerstal, weer in het land werkzaam met gras te maaien. Wel een ongewoon verschijnsel in het laatst van Nov. Als een bewijs dat het jachtveld nog niet overal zoo geheel verlaten en slecht is, wordt mede gedeeld, dat verleden Donderdag onder het land goed Middachten, aan de Steeg, door 14 schutters geschoten zijn 171 hazen. Onlangs werd melding gemaakt van een moord door een Hollandschen haringvisscher op een En- gelsch kapitein. Een onderzoek heeft de onwaar heid van het gerucht aan 't licht gebracht. De Engelsche kapitein had een bezoek gebracht aan de „xkrbeid adelt," thuisbehoorende te Maassluis aan boord van zijn schip terug willende keeren, struikelde hij en verdronk. Twee personen hadden zich in een vlelaak, be stemd tot het laden van suikerbieten nabij Zwar tenberg, op de rivier de Mark, bij een brandende kachel ter ruste begeven. Toen een hunner, den anderen morgen wakker wordende, een hevige pijn gevoelde, bleek het hem dat zijn linkerschou der door de warmte van de kachel was verschroeid. Zijn metgezel vond hij, ten gevolge van verstikking, dood aan zijne zijde liggen. Te Eijsden gebeurde het Zondag jl. dat 15 koeien, die voor de overstrooming op een langs de Maas gelegen weide graasden, deze weide weder opzochten, niettegenstaande zij geheel onder water stond. De dieren werden weldra door den sterken stroom naar het midden der rivier afgevoerd en zouden zekerlijk zijn verdronken, indien de golven ze niet op een overstroomd land hadden geworpen, vanwaar zij door eenige kloeke mannen, die zich daartoe te water hadden begeven, na veel inspan ning op het droge werden gebracht. Zondag middag had te IJzendijke het volgende voorval plaats. Op de hofstede van Jac. de Jonge, gelegen tusschen de kom dezer gemeente en de wijk //Het Mollekot", kwamen drie personen, Belgen, die den bewoner om een boterham ver zochten. De Jonge antwoordde dat zij stevig ge noeg waren om te werken, en dus niet behoefden te bedelen waarop hij door een der kerels be dreigd werd doodgeschoten te zullen worden. Daartoe werden dadelijk aanstalten gemaakt, doch de vijf geweerschoten die gelost werden, raakten niet. De daders werden door den aangevallene achtervolgd eu met behulp van anderen herkend. Zij behooren tehuis in de wijk //Maagd van Gent" maar bevinden zich op Belgischen bodem. Voor de som van twee kwartjes werd dezer dagen een oudkleerkooper te Amsterdam de ge lukkige eigenaar van een schilderijtje van Jan Steen. De man verkocht het met f 5.50 winst aan den oudheidhandelaar G. in de Kalverstraat aldaar. Deze deed het over aan een Duitsch kunst handelaar voor den kapitalen prijs van f 4000. Een met suikerbieten geladen praamschip is te Werkendam door het wangetij tegen den haven- dam geloopen, en wel met zulk eene kracht dat het schip zonk. De opvarenden zijn gered. In de jongste vergadering van den Raad der gemeente Dantumadeel (Friesl.) ging het zeer on stuimig toe. De begrooting werd behandeld en een der leden, baron van Sytzama, wilde op bijna alle posten, hoe laag ook geraamd, bezuinigen. De volgende scène had plaats Van Sytzama tot den voorzitter (opstaande.) Ik zal voor u gaan opstaan. De voorzitter (hem den rug toekeerende.) Ik wil u niet zien. Van Sytzama (in woede.) En ik zeg u, gij hebt het wel gezegd. Gij wilt niet in de commissie zit ten, om mijn brutalen bek of mond, zooals gij zegt, omdat ik de zaken in de war stuur, omdat ik de man ben, die onrust stookt, maar ik zal die vlam aanwakkerenGij noemt mij leugenaar, maar ik wijs u aan als leugenaar van de eerste soort. Ik vraag de vergadering, of het eerlijk en billijk is, haar openlijk te bedriegeu Ik wenschte, dat uw verzoek om verplaatst te worden ingewil ligd werd hoe eerder gij vertrekt, hoe liever. Dan zal ik de vlag uitsteken, want gij zijt scha delijk voor de gemeente. Toen de heer Sytzama later het woord weer vroeg, zeide de voorzitterU hebt het woord reeds tweemaal gehad. Van Sytzama. Ik heb het niet gehad. Gij praat als een gemeen vischwijf, men moest u de gemeeuta uitjagen; gij moest nog naar een meisjesschool. De voorzitter. Is er nog iemand, die aanmerking heeft op de notulen? Niemand? Dan worden ze goedgekeurd. Van Sytzama. Wij zullen uwe schandalen, ont maskeren, wij zijn veel te lang fatsoenlijk geweest. Door den Raad besloten Ik niet't Is kwa- jongenswerk. Sedert eenigen tijd hadden enkele leerlingen van ééne klasse van de meisjesschool in de Boteringestraat te Groningen last van onverklaar bare ongesteldheden, die na vernieuwd schoolbezoek terugkeerden, doch wegbleven, als zij in de pa rallelklasse A van dezelfde klasse waren over geplaatst. Ook bij leeraressen nam men gelijk verschijnsel waar. Een onderzoek, ten gevolge van een verslag van den hierin betrokken geneesheer dr. S. Meihuizen, door 't gemeentebestuur inge steld, bracht o. a. het bestaan van een onbeken den wel waterput onder den vloer aan 't licht, die, zoodra hij geopend was, walgelijke uitwasemingen verspreidde. Er zijn ook, die twijfelen, of hier hoe helder het water er ook uit moge zien wel aan een wel waterput gedacht moge worden. Voortgezet onderzoek brengt misschien nog meer ongerechtigheden aan het licht. Burg. en Weth. O O

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1882 | | pagina 2