BUITENLAND. PLAATSELIJK NIEUWS. BINNENLAND. BURGERLIJKE STAND. En zoo dat te veel gevraagd is, laten we dan van ons Neêrlandsch bloed maar blijven zingen en er wat gloed bijzetten, in de hoop dat eenmaal, een kind uit 't volk, zonder door kruitdamp geprikkeld te zijn, zoo krach tig zijn bloed voelt stroomen, dat hij zich opgewekt gevoelt een volkslied te dichten, 't welk in vredestijd bij machte is ons op te wekken tot meer dan alledaagsche vader landsliefde, onder ons uit te roeien die af mattende, kleingeestige zucht van afbreken en over ons uit te storten dien zachten geest van burgerzin, waardoor alleen een volk groot is. Een ontvoering te Parijs. Mile. De Monastrio, een ruim dertigjarige weeze (haar vader, een schat rijk grondeigenaar van Valparaiso, was overleden) had de woning van haar moeder, die hertrouwd was en een zoon had gekregen, verlaten en was bij een vriendin in de rue Constance gaan wonen. De moeder en haar zoon trachtten haar voor gek te doen doorgaan. 7 jaren geleden was Mile. Monastrio ijlhoofdig geweest en zij had 18 maanden in een gesticht doorgebracht. Sedert dien, beweerde de moeder, was zij, hoewel onschadelijk, toch altijd niet wel bij het hoofd. Nu moest de dochter een nieuwe erfenis te Buenos-Ayres gaan ontvangen zij wendde zich tot De G., ex-attaché d'ambassade, en vroeg hem haar naar Amerika te vergezellen, om haar zaken te regelen en haar aan de vervol gingen van haar familie te onttrekken. De G. stemde toe. Het vertrek was reeds bepaaldmaar op 28 Januari kreeg de vriendin van Mile. De Monastrio een brief, waarin haar op de square Saiut-Pierre een rendez-vous werd gegeven. Dat kwam de beide vrouwen vreemd voor en zij gingen niet. Zaterdag daaropvolgend hield een rijtuig voor het huis stil vier personen stapten daaruit, vergezeld van don halven broeds /au de weeze. Deze werd beetgepakt en ondanks baar geschreeuw meegevoerd naar eon gesticht van de rue de Picpus. De halve broeder beroept zich op een getuigenis van een geneesheer, die haar voor krankzinnig verklaart. De zaak maakt nogal opzien en do halve broeder zal zich moeteu verantwoorden, waarom hij de hulp der politie niet vroeg. Do Parijsche politie heeft dezer dagen een bende vagebonden gepakt, die 's nachts in de kerk St. Germain l'Auxerrois hun intrek namen. Toen de gerechtsdienaren hen er 's morgens vroeg overvie len, lagen sommigen achter het orgel te slapen andereu zaten in den preekstoel of in de bieht- stoelen te eten of hun buit te verdeelen. De kerk- sche boeven, 17 in het geheel, werden zonder tegen stand gevat en in verzekerde bewaring gebracht. Parijsche bladen maken melding van een bijzonder weelderig rustbed, dat een Indische Radjah, die geld genoeg heeft om zijn fantastische droomeu te verwezenlijken, in de Fransche hoofdstad heeft laten maken. Het is van palissanderhout, rijk met zilver ver sierd, en heeft aan ieder van de vier hoeken een levensgroot, beweegbaar vrouwenbeeldeen Griek- sche, een Spaansche, een Italiaausche en een Parij- scho vrouw. Het bed zelf is van blauw satijn. Als de Radjah zich tusschen de vier schoonen uitstrekt komt er een veer in beweging, die een speelwerk aan don gang brengt, dat opwekkende melodiën doet hooren. Het meubel kost niet minder dan 70,000 francs. Te St. Louis stond terecht zekere Parker, be schuldigd van moord. Voordat het hof daarover zou beraadslagen was Parker met zijn vronw naar een kamer van het gebouw gegaan, mot vergun ning van de autoriteiten, quasi om met zijn advo- cateu te overleggen. Kort daarop hoorde men twee pistoolschoten. Parker had eerst zijn vrouw en daarna zichzelf doodgeschoten. Alles was vooraf be raamd en Parker's zuster had voor het pistool gezorgd. Lesseps is naar Panama vertrokken om de werken van het kanaal te inspocteeren. Het schip, waar mede hij van Saint-Nazaire vertrok, had ook een wetenschappelijke zending aau boord, bestaande uit Janssens en andere astronomen, die naar Taiti gaan, en verder Pascal Duprat, die als gezant naar Chili vertrekt. Zaterdag is brand uitgebaisten in de Standard petroleum werken te Cleveland, (Ohio.) Acht ver gaarbakken, die 65,000 barrels inhielden, geraakten achtereenvolgens in brand. Verscheiden huizen en de spoorwegbrug over de kreek, waaraan de werken zijn gelegen, werden door het vuur vernield, en het dal werd over een uitgestrektheid van tien acres door het brandende vocht overstroomd. De schade wordt geschat op 250,000 doll. In de New-Yorksche Nieuws- en Handelscou rant* komt het volgende verhaal voor van de held haftige redding der geheele equipage van het op zee verlaten fregatschip «Endymion,* door de be manning van het Nederlandsche stoomschip «Schie dam, kapt. d'Hamecourt. De »Endymion« had zijne masten en alles wat op het dek was, verloren. Ook de provisie was weggeslagen en vijf dagen lang was de bemanning reeds zonder eten. Zij hadden van elkander reeds afscheid genomen, toen zij 7 Jan. den rook van een stoomschip ontwaarden. Een der matrozen had nog de kracht een noodvlag aan den grooten mast te spijkeren. Zij werd aan boord van de Schiedamgezien. Terstond was een sloep be mand, die in twee tochten de 20 opvarenden redde. Groote lof wordt toegebracht door de geredden aan de wakkere bemanning van de sloep en aan kapt. d'Hamecourt, die de schipbreukelingen liefderijk van alles voorzag wat zij behoefden. Het Ameri- kaansche blad bevat eene openlijke dankbetuiging. Onder de souvereinen, welke den Kroonprins van Pruissen ter gelegenheid van zijn zilveren hu welijksfeest hebben geluk gewenscht, bevond zich de Keizer van China. Een telegram in de Cbi- neesche taal, uit het paleis te Pekin naar Berlijn gezonden, luidt als volgt: »De Keizer van China biedt door tusschenkorast van zijnen gezant, Li- Fong-Pao, den Kroonprins en der Kroonprinses van het Duitsche Rijk, naar Duitsch gebruik, zijne hartelijke gelukwensching aan op den dag hunner zilveren bruiloft.* Dit telegram met 's Keizers naam, Ku-Ang-Su, onderteekend, is het eerste, dat een souverein van het Hemelsche Rijk aan een Euro- peesche Vor3t gezonden heeft. Te Agram zijn weer twee hevige schokken van aardbeving gevoeld. De eerste, die Zondagavond te kwart over achten plaats had, en vier seconden duurde, wekte groote ontsteltenis en in den schouw burg ontstond een paniek. De tweede werd 's nachts te één uur gevoeld; hij was even hevig als de eerste en duurde even lang. Bij besluit van den koning van Italië, is het den 6den Dec. 1881 te Turijn, onder voorzitting van den hertog van Aosta samengestelde comité tot het houden eener algemeene Italiaansche ten toonstelling aldaar in 1884, als rechtspersoon er kend en zijn de door dat comité opgemaakte sta tuten goedgekeurd. Deze tentoonstelling zal alle voortbrengselen van Italië, op welk gebied ook, omvatten. De reeds verzekerde gelden er voor zul len worden bijeengebracht door uitgifte van af te lossen aandeelen ten bedrage van 100 lires elk en door schenkingen a fonds perdu. Met de uitvoe ring der vereischte bouwwerken enz. is bereids een aanvang gemaakt. Onder de geredde manschappen der »Cimbria,« bevindt zich een scheepsjongen, die in 4 maanden tijd twee maal een schipbreuk heeft bijgewoond, zonder eenig letsel te bekomen. De eerste schip breuk was van de «Herder.* HEUSDEN, 8 Februari. t In de heden gehouden vergadering van stem gerechtigde Ingelanden van den Hoogen Maasdijk van Stad en Lande van Heusden is o. m. besloten, tot het aangaan eener geldleening, groot 20,000, voor den tijd van hoogstens één jaar, tegen eene rente van 4x/2 t BESOIJEN. Bij Kon. besluit is tot burge meester dezer gemeente benoemd de heer J. Ver- wiel. t DE WERKEN c. a., 8 Eebr. Uit de opge maakte lijsten volgens art. 80 en 81 der wet van 17 Aug. 1878, Staatsblad no. 127, blijkt dat in deze gemeente de Werken en Sleeuwijk be staande uit ruim 2400 inwoners, zijn 376 kinde ren van boven de 6 en beneden de 12 jaren, van welke 266 de openbare scholen der gemeente, 30 elders een openbare en 26 elders een bijzondere school bezoeken; alzoo 54 welke op 1 Jan. 1883 geen onderwijs genoten en daardoor op den ter Secretarie ter inzage gelegen staat zijn gebracht als de zoodanige wier ouders of verzorgers uit dien hoofde geen onderstand, geneeskundige hulp uit gezonderd, van de gemeente zullen genieten, tenzij zij aantoouen dat hunne kinderen ten onrechte daarop zijn gebracht. t RIJSWIJK. Voor de aanbesteding eener nieuwe pastorie bij de herv. gemeente zijn 9 in schrijvingsbiljetten ingekomen, vanJ. W. van Vuren, te Vuren, voor ƒ8710; A. Michels te Aalburg, 7324; A. Kentie te Woudrichem, ƒ6829; C. Verzeil te Woudrichem, 7671 J. Straver te Andel, 7925; J. van Wijk te Wijk, 7725; A. van Gooi te Almkerk, 7648 P. Bos te Rijswijk, 7519, en van Johs. Ken tie te Woudrichem, als laagste inschrijver, voor 6750. De begrooting was geraamd op 7200, waarvan aan genoemde gemeente 3000 subsidie is toegestaan. t DRUNEN. Voor de derde maal staat in dezen winter het water in den Overlaat. De dienst van Van Gend Loos is echter niet gestaakt. t WAALWIJK. Door de beroemde liedertafel alhier werd Maandagavond eene uitvoering gege ven, die zeer aan de gespannen verwachting vol deed. Vooral //Die Nacht auf dem Meere," werd prachtig voorgedragen. Niet weinig werd hetschoone van dit stuk verhoogd door de keurige voordrachten der h.h. Vugts uit 's Bosch en Van Iersel alhier. De geheele uitvoering getuigde van flinke studie, wat dan ook niemand verwondert, die den ijverigen directeur, den heer De Cortie, kent. Voor prettige afwisseling werd op puike wijze gezorgd door zeer aardige comique scènes. Tengevolge van aan den Minister van Finan ciën gedane vragen, betrekkelijk de toepassing van de zegelwet, zijn door den heer ontvanger der registratie en domeinen te Dordrecht o. a. de navolgende inlichtingen ontvangen: Dat kwitantiën boven de ƒ10, al zijn zij niet geschreven en de handteekening daaronder met een stempel gesteld, ja zelfs wanneer de naam er eenvoudig onder gedrukt staat, aan het zegel recht van 5 centen onderworpen zijn, om reden art. 1 der wet van 11 Juli 1881 de kwitantiën aan dat zegelrecht onderwerpt, //onverschillig in welken vorm de stukken zijn opgemaakt. Dat in de bestelboeken van schippers en be stellers van publieke ondernemingen van vervoer, waarin voor de ontvangst van gelden door de ontvangers wordt geteekend, voor iedere betaling Loven de 10 een plakzegel van 5 cent moet gebezigd worden. 3 O Wanneer de schipper of besteller geld voor een ander incasseert, is hij dat geld schuldig aan den- gene voor wien hij de incasseering doet, en strekt de afteekening van dezen tot bewijs van het te nietgaan eener geldschuld. Betalen zij voor een ander eene rekening, dan zullen zij deze wel meestal voor voldaan getee kend terug ontvangen, zoodat de afteekening in het bestelboek niet te pas komt. Geschiedt dit toch, of wordt geene afzonderlijke kwitantie afge geven, alsdan bewijst de afteekening in het boek, dat hij die de afteekening doet, het hem toeko mende geld ontvangen he«Jt en dat er dus geene geldschuld is te-niel-gegaan. De Minister van Financiën heeft verklnard, zich geheel te kunnen vereenigen met de meening van den directeur der registratie en domeinen te Leeuwarden, dat, wanneer voor de eerste quitan- tie voor een som, ontvangen in mindering eener schuldvordering of van een huur- of pachttermijn, een plakzegel is gebruikt, op hetzelfde papier, waarop die quitautie is gesteld, ook de volgende quitantiën in mindering van die schuldvordering of van een huur- of pachttermijn mogen worden geschreven. Ongeveer 1200 neringdoenden uit verschillende plaatsen in Nederland, die tevens sterken drank varkoopen, hebben zich bij adres tot den Koning gewend met verzoek de drankwet in dien zin te wijzi gen, dat de verboden vereeniging van verkoop van sterken drank met dien van andere winkelwaren worde beperkt tot de plaatsen, waar sterke drank voor verbruik op de plaats zelf getapt wordt. Dezer dagen ontving de diaconie der Herv. gem. te Willemstad eene gift van den heer P. K. M., ten bedrage van 2000, met de bestemming om uit de rente extra-bedeeling te doen aan de oudste der bedeelden en jaarlijks op 3 Sept. de weeskin deren dier gemeente te onthalen. De eerste aflevering van het tijdschrift „de Huisvriend," uitgaaf van H. A. M. Roelants, te Schiedam, is dezer dagen verschenen. Dit werk beijvert zich om door keur van platen, en daar onder fraaie oorspronkelijke houtgravuren, hoe langer hoe meer de gunst van het publiek te winnen, terwijl ook de inhoud hiertoe al het mo gelijke bijdraagt. Het eerste No. toch bevat oor spronkelijke bijdragen van E. Laurillard, Mevr. Bakker KorffHoogeboom, P. Louwerse, Sally, A. A. Vorsterman van Oijen en II. T. Chap- puis, en de overige kleinere opstellen, bij de vele platen, getuigen van eene voor hare taak uitste kende Redactie. Met volle gerustheid mogen wij dezen „Huis vriend" aanbevelen; de prijs 30 cents in de maand kan voor niemand een bezwaar zijn, waarom wij de hoop koesteren, dat de uitgever door een uitgebreid debiet in staat moge zijn een werk te blijven leveren, dat, door zijn uitgebrei- den inhoud èn door zijn lagen prijs, éénig in ons vaderland mag genoemd worden. Van de beloofde organisatie der Staatsloterij is nog niets gekomen. Wel ziet men in de „Staats courant" thans medegedeeld het plan voor de 312de Loterij, geheel op de oude wijze opgemaakt weder 60 per lot voor de uitgifte aan collec teurs en 69 per lot voor de „speelgrage" menigte» De Staatsloterij is nu eenmaal noodig zegt men om den speellust van het publiek op een eenigszins behoorlijkën weg te houden; en het kost zooveel moeite om de zoo gewilde loten der Staatsloterij onder het speelzieke publiek te brengen, dat de dubietwinst wel op 9 per lot mag ge steld worden Ten behoeve van de stichting van een nieuw gesticht voor blinden te Amsterdam, is bij het bestuur ingekomen van een belangstellende de belangrijke som van 25,000 en de toezegging van II. K. II. Prinses Marianue, dat zij de zaak zeer steunen zal. Aan het benoodigd kapitaal ont breekt nog circa 150,000. Een papegaai, eigendom eoner Heldersche fa milie, heeft dezer dagen voor 't eerst in haar 14- jarige ballingschap een ei gelegd. Men wil thans opnieuw een poging doen, om- het val der ophaalbrug aan de groote IJselbrug te Kampen te openen en zoo de doorvaart van schepen weer mogelijk te maken. Ziet men, dat tengevolge van het zachte weder de knoppen der boomen en heesters reeds zwel len, dat hier en daar reeds een groen blaadje zich durft vertoonen, dat bolgewassen als hva- cmthen en tulpen reeds hun loof boven den grond uitsteken, dat Galanthus Nivalis (sneeuwklokje) reeds zijn lief wit bloempje den toeschouwer aan biedt, het mag toch wel eene zeldzaamheid hce- ten dat in een tuin te Dinxperloo nu reeds eene Cydonio (Pyrus) Japonica in bloei staat. Een en ander geeft moed op een vroeg voorjaar, zoodat men langzamerhand zal kunnen gaan denken aan zaaien en poten. De Kon. Doelen „Recht door Zee," te Waal wijk, zal bij gelegenheid van zijn 40-jarig bestaan, op 9 Juli e.k., een groot concours met den hand boog houden. liet Koninklijk paleis Oranje-Nassau bij Wage- ningen is thans voltooid. Met de ineübileering van het geheel is een aanvang gemaakt. In den aanstaanden zomer verwacht men het Koninklijk gezin eenigen tijd op Oranje-Nassau. Wat te Tholen in minstens 50 jaren niet ver toond werd, is thans geschied. Niet minder dan een drietal leden der Herv. gemeente zijn te ge lijkertijd door Ds. Schot in den ban gedaan. Een der drie gecensareerden heeft onmiddelijk per deur- waarders-exploit. zijn lidmaatschap van de kerk op gezegd. In hoeverre de wreede straf tegenover de twee overigen doel heeft getroffen, wordt helaas niet gemeld. B. v. N. Uit Kuilenburg wordt gemeld, dat aldaar een der grootste vereerders van Bacchus plotseling is overleden. Naar men verneemt, was de man gepas seerd om deelgenoot te zijn bij het vieren eener zilveren bruiloft, hetgeen hij zich zoo erg heeft aangetrokken, dat de jeneverflesch hem afleiding moest schenken. Daarop kreeg hij eene beroerte, die een einde aan zijn leven maakte. Een schipper uit Strijerisas, die Woensdag voor het kantongerecht te Oud-Beierland terechtstond wegens dronkenschap, scheen Joor de wol heen ge verfd. Op de vraag of hij c.ronken was geweest, antwoordde hij brutaalweg: „ja, en goed ook," en toen de kantonrechter hem vermaande in het ver volg beter op te passen, was het antwoord: „dat ken ik je niet beloven, Mijnheer!" iA 1 Te Lent, bij Nijmegen, kwam een vrouw eenigszins „opgewonden" tehuis. Haar man deed haar opmerken, dat zij de kinderen wel wat laug op eten had laten wachten. Dit ontstemde haar zoodanig, dat zij haar echtvriend te lijf gi"g en in den vinger beet. De man wilde haar echter in niets toegeven en beet haar in den neus. Toen kwam de politie. Gedurende al dien tijd zaten de kinderen op het eten te wachten. De officier van justitie te Amsterdam bericht, dat Jetse van den Berg, zich ook noemende en schrijvende J. D. Bergh, Bergh en J. van den Berg, directeur van het Generaal-correspondentie- kantoor te Amsterdam, in hechtenis is genomen. Hem wordt ten laste gelegd, dat hij zich heeft schuldig gemaakt aan bedriegelijke oplichting ten nadeele van eenige personen, met wie hij is over eengekomen, dat zij kosteloos door hem naar Noord- Amerika zullen worden vervoerd. Het is voorloopig gebleken, dat bedoeld kantoor alleen in de ver beelding van den beklaagde bestaat en dat er mits dien geen enkele waarborg aanwezig is voor be hoorlijke waarneming der belangen van hen, die zich met hem inlaten. Zondagavond begaf zich J. L. Van E., van het gehucht Patrijsje, naar Hulst. Onverwachts werd hij aangevallen, door iemand, die zich ach ter een boom had verscholen, hem zijn jas van het lijf scheurde, en een diepe en groote snede met een mes over zijn rechter wang toebracht, waarna de dader spoedig over het land de vlucht nam, met achterlating van zijn pet en een stuk mes, welke voorwerpen zich in handen der jus titie bevinden. Door het omvallen van een petroleumlamp is te Haarlem een meisje van 3 jaren in brand ge raakt en deerlijk verwond; men hoopt echter het kind in leven te behouden. In de drukkerij van de firma Ellerman, Harms Co. te Amster dam is een knaap met zijn been tusschen de pers geraakt en ernstig gekwetst. Een nagenoeg af gewerkt huis in de Da Costastraat te Amsterdam is een prooi der vlammen geworden. De brand weer waakte met behulp van vier brandspuiten en een stoomspuit tegen verdere verspreiding van het vuur. Een werkman, bezig met verven onder de groote scheepskappen op 's Rijks werf te Amster dam, is van een belangrijke hoogte gevallen en ernstig verwond per brancard naar het gasthuis vervoerd. Onder Raalte is door een onbekende oorzaak een boerenwoning afgebrand. Ook het vee kwam in de vlammen om. Te Amsterdam is een jongen uit de derde verdieping gevallen. Hij bleef op de plaats dood. Een koffiehuisbediende in de Nes te Amsterdam, heeft zich door op hanging van het leven beroofd. f Baardwijk, van 1 Jan.1 Febr. Geboren: Melis, z. v. A. Glavimans en J. van HerwijnenJohanna Catharina, d. v. G. M. Ootnens en J. G. der Kinderen; Adrianus Marcus, z. v. H. van Delft en A. M. Baijens; Gerrit Wou- terus, z. v. A. J. van Zeist en W. A. Smits; Jo hanna, d. v. T. van de Water eD M. Zwinkels Cornelia Maria, d. v. T. van Rijswijk en J. M. C. Vermeer; Martinus, z. v. J. lvlerx en J. vau Bladel. f Bussen, Februari. Ondertrouwd: P. J. Verschoor, jm., 23 j. en D. C. Lagrouw, jd., 19 j., te Almkerk. Geboren: Cornelis, z. van J. Leemans en J. de Wit; Heudrika, d. van J. Teuliug en G. Dek ker Clara, d. van G. Staal en Q. Staal. Overleden: A. van Kooten, echtg. van M. de Penter, 44 j.J. Schippers, echtg. van A. van Es, 74 j. f Werkendam. Van 1 Jan.1 Febr. Ondertrouwd: J. M. Rijkse, jm. en G. Miargels, jd. Getrouwd: C. Cornet, wedr. en J. M. Mat- thijsen, jd. Geboren: Cornelis, z. van A. Visser en W. de Pender Adriana, d. van H. Bogers en D. C. Hakkers Bastiaan Marcus en Willem Jau, z. van J. Ippel en T. DoedijusJohaunis Cornelis, z, van J. Visser en J. de Klein Cornelia Adriana Geertje, d. van J. A. v. d. Heuvel en A. G. Bak ker Cornelis, z. van J. Hoogendooru en H. van AndelAgatha Margai'etha, d. van N. Hoegee en P. Ippel Cornelis, z. van F. Duijnhouwer en M. J. Janseus. Overleden: J. H. de Gelder, jm. 21 j.A. L. Kanters, jd., te 's Hage, 22 j.J. J. Visser, jm. 3 m.A. E. van Oorschot, jd., 11 w. P. H. van Dusseldorp, jm., Ij.; J. van Driel, jd. 73 j. De Werken en Sleeuwijk, van 131 Jan. Geboren: Alexander, z. v. J. van Andel en D. de Zoeuw; Bastiaan, z. v. H. Vink en H. L. van BreugelJan Willem, z. v. 0. van de Koppel en J. van Burgel; Sijmeu Cornelis, z. v. J. van der Pijl en C. DuizerGeertrui, d. v. J. van Arkel en J. Schop; Arie Cornelis, z. v. A. Pellicaan en B. J. de Weerd; Hendrik Willem, z. v. K. Walfaven en E. de Rooij; Huibert, z. v. G. van der Stelten M. van Mastrigt; Maria, d. v. C. Pellikaan en H. Hordijk; Cornelis Adrianus, z. v. W. den Hollan der en K EversWillem, z. G. F. van 't Sant en M. C. Snoek: Agatha, d. v. D. Ottevanger en T. Versteeg; Huibert, z. v. J. Vei'scboor en H. Ver hagen; Maria, d. A. Koman en A. Verheij. Overleden: G. Ouwerkcrk, 7 j. jd.; W. Wal raven, 8 w. jd.; A. Verschoor, wedr. v. W. van Krugteu, 73 j.; H. van der Stelt, wedr. v. A. van Breugel, 70 j.; C. de Hoog, 14 j. jm.; A. de Koter, 7 w. jd.; J. van Uithoven, echtg. v. C. den Hol lander, 77 j. Eethen, van 131 Jan. Ondertrouwd: A. de Jong met I. H. Bran derhorst. Getrouwd: A. J. Merk en C. Eekels. Geboren: Hilleke Majenneke, d. v. M. van der MoorenWouter, z. v. W. Roubos en C. v. d. Beek. Overleden: M. Kivits, wed. J. Brouwens, 77 jT. J. v. d. Pol, echtg. v. J. Nieuwkoop, 39 j. llodikhuizcn, van 1 Jan.1 Febr. Getrouwd: H. van Ingen, jm. 47 j. met M. van Bokhoven, wed. 45 j. G e b o r e u Johanna, d. v. J. Truren en M. v. d. Brandt Johaunes, z. v. J. Koks en J. Verklaren. Overleden: L. van de Griend, 10 j.J. van Gestel, 6 j. volkslied hebben moeten, laat 't dan zijn op de toonen van 't goddelijke Wilhelmus, laat 't dan een oude gedachte in een nieuw kleed zijn, een heldere spiegel in een krachtig woord, gewijd aan wat we waren in de dagen van ouds. Geen fabriekwerk als 't u blieft geen lied, op kommando in elkaar gezet, om een paar bankbiljetten te verdienen. 7 o J

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1883 | | pagina 2