V Buitenlandsch Overzicht. PLAATSELIJK NIEUWS. BINNENLAND. Een Duitsch professor, Dr. Nügeli in Munchen, heeft later hetzelfde denkbeeld gehad, namelijk de namen der hemelstre ken te gebruiken. Dan behoeven de plan- tenkenners zich niet meer te verbeelden eene hopplant te zijn, die bij een boonen- staak opklimt. De dierkundige zit voor zijn slakkenhuisjehij verbeeldt zich niet de slak te zijn, die van de punt naar de mond kruipthij ziet eenvoudig dat de omgan gen van de punt naar de mond, dat wil zeggen van zijne rechter- naar zijne linker hand opklimmen. Draait hij de schelp om, dan neemt hij het zelfde waar, hij zegt dus, dat het huisje of de schelp links is ge draaid. Het rechts en links moet dus worden afgeschaft en de namen der hemelstreken moeten er voor in de plaats worden ge steld. Een schroef, een wenteltrap, eene klimplant, een slakkenhuis, alles klimt of draait natuurlijk in een van beide richtin gen. Als wij met den rug naar het zuiden staan, namelijk van het zuiden naar het oosten, noorden en westen of van het zui den naar het westen, noorden en oosten. De eerste, de .zuidoostelijke is de /Afge draaide schroeflijn der plantkundigen of de m^/sgedraaide der dierkundigen de laatste, de zuidwestelijke is de ra^/sgedraaide der botanisten en de /Afgedraaide der zoölo gen. En als wij dat doen, dan hebben wij een benaming die dezelfde blijft, hetzij wij vóór de wenteltrap staan of dat wij er op klimmen, hetzij wij de staak zijn of de snijboon, die er tegen opklimt. HEUSDEN, 13 Februari, t In de Nieuws- en Handelscourant van 24- Januari 1883, uitgegeven door /(Holland Publis- hing Company* t.e New-York, komt een ingezon den stuk voor van de hand des heeren M. W. Prins Jr., Firma Prins Zwanenburg, tijdelijk aldaar verblijf houdende. Wij vinden het niet ondienstig onze lezers hiermede in korte trekken bekend te maken. Schrijver komt sterk op tegen de onbewezen insinuatiën waarmede sommige bladen de zucht tot landverhuizing trachten tegen te gaan. Vooral was dit het geval met de reeks van aanvallen gedaan op de heeren A. II. Kuipers, vroeger te Steggerda, prov. Friesland, thans te Platte Creek, Charles Mix County, Dakota, in Noord- Amerika woonachtig. Ten einde de aantijgingen tegen de heeren Kuipers te kunnen wederleggen, heeft de heer P., medelid der firma, zich de moeite getroost een persoonlijk onderzoek in te stellen en biedt thans het navolgende onderteekende stuk aan, dat bij zijne terugkomst in Nederland ten zijnen kan tore ter inzage zal liggen t WERKENDAM, 12 Febr. Op heden is de rijksveldwachter der 2e klasse (brigadier) J. Spui- man verplaatst naar Dordrecht, met intrekking zijner verplaatsing naar Veere. t GORINCHEM, 12 Febr. Zaterdagmorgen omstreeks 10 uren ontstond hier op den Haven- dijk bij den korenkooper den heer A. Kraay, brand in de keuken. Door spoedig aangebrachte hulp gelukte het echter dien weldra te blusschen en tot eenige schade in de keuken te bepalen. t NEDERHEMERT, 12 Febr. Het stoomge maal is sinds enkele dagen aan het werken, zoo dat we ons vleien spoedig van eene massa bin nenwater te zullen zijn verlost. WAALWIJK 10 Feb. Heden is door de mare chaussee alhier naar het huis van arrest te 's Bosch overgebracht zekere J. J. v. D. te Sprang. Hij wordt verdacht van in den avond van 5 dezer aan H. H., van Loonopzand, die wat te diep in het glaasje had gekeken, op de Iloogevaart, on der Vrijhoeve-Capelle, geld te hebben ontnomen. Terwijl hij hiermede bezig was schijnen beide personen aan het worstelen te zijn geraakt en in de vaart te zijn terecht gekomen. Op hun hulp geschrei kwamen verschillende lieden toegeschoten en deze vonden J. J. v. D., met den jaszak van II. H., waarvan hij zich niet had kunnen ontdoen en die afgescheurd was, om de hand, met het geld er in. TIEL, 10 Feb. Gisterenavond circa tien uren hoorde de vrouw van den Kastelein A. de Klein alhier, die zich reeds ter ruste had begeven, eenig leven in huis. In den beginne meende zij dat dit veroorzaakt werd door ratten, doch eenige oogen- blikken later hoorde zij duidelijk iemand op den trap loopen Haar man, dien zij in tusschen had gewekt, sprong het bed uit en toen hij het huis doorzocht nam de dief of dieven, die des avonds in huis waren geslopen in allerijl de vlucht eu lieten van schrik eenige flescheu likeur vallen, die later in den gang, uitkomende op den Ha- venwal, zijn teruggevonden. De politie, die hier van direct werd onderricht, heeft een onderzoek ingesteld. Naar wij nader vernemen is de diefegge reeds opgespoord, in verhoor geweest en heeft zij be kend den diefstal gepleegd te hebben. Door Gedep. Staten van Zuid-Holland is bepaald 1°. dat de uitoefening der jachten op water wild wordt gesloten op Donderdag 1 Maart a.s. 2°. dat de uitoefening van het weispel met kwartelen, met steekgaren en vliegnet, is toege laten van 28 Febr. a. s. tot en met 7 Juli d.a.v., doch dat het vliegnet in geen geval tot het tirasseeren van kwartelen mag worden gebruikt; 3°. dat de visscherij in de binnenwateren, waar onder ook worden verstaan rivieren door sluizen afgesloten, zal zijn gesloten van den 2en April a.s. tot en met 2 Juni d. a. v., met uitzondering a. van de visscherij door middel van fuiken, aal- scharen, aalkorven, dobbers en door peuren naar aal en paling; b. van de visscherij met de gebbe om kleine vischjes te scheppen tot aas voor dobbers 4°. dat het visschen met kuilnetten, waaronder ook belmoren ankerkuilen en staalboomen, van den 2en April a. s. tot en met 16 Juni d. a. v., is verboden 5°. dat de kooilieden hunne kooieenden in dit jaar moeten opsluiten of opbokken van den lOen Maart tot en met 28 April en van 9 Juni tot de opening der jacht op waterwild. De heeren B. en H. Filbry, kassiers te Breda, hebben vergunning gevraagd tot den aanleg en de exploitatie van een stoomtram langs den pro vincialen weg van Oudenbosch langs Hoeven, Petten en Leur, om tusschen de gemeenten Prin- senhage en Etten aan te sluiten aan een stoom tramweg komende van Breda. De zeildag voor den nieuwen tocht van de //Willem Barents* is thans bepaald op 1 Mei e.k. Het doel van den tocht zal ditmaal niet zijn de Barentszee te bezoeken, maar het opsporen van de //Varna", en wanneer dit schip mocht gevonden zijn vóór het vertrek van de //Barents", dan is het voornemen toch een kruistocht in de Karazee te doen. Met het oog op deze eventualiteit is de kommandant, de heer J. Dalen, gemachtigd om voor de straten of voor Makotskinnshaven te blij ven totdat er open water komt. Mocht de //Barents" in Juni de straten nog gesloten vinden, dan zal zij naar Archangel gaan om daar nadere berichten in te winnen. Men wil weten, dat er gedurende de Internati onale tentoonstelling te Amsterdam een schip of boot onder Fransche vlag op de reede van de hoofdstad aanwezig zal zijn, ter beschikking van exposanten en gedelegeerden, die desverkiezende aan boord verblijf zouden kunnen houden, voor het geval geen gelegenheid mocht bestaan tot huisves ting in de stad. Men verneemt, dat het bij den Raad van State aanhangige wetsontwerp tot voorziening in den toestand van het muntwezen, de strekking heeft om over te gaan tot ontmüntiug van zilveren stand- aardmunt tot een bedrag van 25 millioen gulden, en niet van 20 millioen. Bij den Raad van State is thans in onderzoek de door den Minister van financiën toegezegde wijziging van de zegelwet. Het daartoe dienend wetsontwerp behelst o. a. het voorstel tot heffing van een vast zegelrecht van f 3 van elk origineel lot in de Staatsloterijtot opheffing der onzeker heid ten aanzien van de betaling van het zegelrecht van kwitantiën met gedrukte handteekening, en tot wijziging van de zegelheffing op assurantie polissen. Naar wij vernemen is eerstdaags een ministe- rieele aanschrijving te verwachten, waarbij aan de ambtenaren van den Burgerlijken Stand wordt verboden, namen in de registers in te schrijven welke niet overeenkomstig de nieuwe spelling veranderd zijn, als daar zijn Van Aythoven, AJn, Van Aljahen, BaJlma««, Beelaerts, TStocx, le (Terq, Diet^, Van Eek, Fock, Gericke, Van Hariiurma, Pijnacker Hordijk, ReutJer, Van Lyndeu vau Snn- denburg, Klerck enz. Men schrijft uit Maas en Waal, dd. 8 Febr. ie het niet gezien heeft zal zich moeielijk een voorstelling kunnen maken van de ontzaglijke watermassa, waardoor ons district nog diep over stroomd is. Op veel plaatsen staan wegen en voetpaden nog onder, zoodat de communicatie tusschen onderscheidene dorpen voor voetgangers gestremd is. Groot is ook het aantal woningen, die nog in het water staan, en de plaatselijke watersnood-commissiën hebben de handen nog vol werk. Ten gevolge van den val der Maas zijn de schutsluizen thans weer opengegaan en kan het water naar buiten uitloopen, maar de oppervlakte is zóó uitgestrekt dat er weken noodig zijn eer de velden droog kunnen komen, terwijl bij moge lijken nieuwen was der Maas het gevaar blijft bestaan, dat aan de uitlossing op eens weer een einde komt. De polders toch, die geen eigen stoomgemaal bezitten, hangen geheel van den stand der Maas af. Dat zulk een toestand, die reeds jaren lang onberekenbaar nadeel heeft ver oorzaakt, op den duur onhoudbaar is, werd wel van veel zijden erkend en besproken, maar de handen werden evenwel niet flink uit de mouw gestoken. Thans echter schijnt het van woorden tot daden te zullen komen. Althans, er is een plan ontworpen van een verbeterd stelsel van uitwatering voor die polders, die slechts langs I natuurlijken weg, zonler eenig hulpmiddel, hun water kwijt kunnen raken, in welk plan, naar men verzekert, de oprichting van 2 of 3 krachtig werkende stoomgemalen is opgenomen. Het is zeer te hopen dat de te nemen maatregelen sp >e- dig tot uitvoering mogen komen, want de toestand is zooals die thans nog is, eenvoudig, ellendig. Zouden we met Multatuli niet mo?en zesrsen z/er is iets rots in den 8taat," wanneer we behalva gebeurtenissen als de Adderrarap, de Biliton- mijnenverpachting, de rotte randsels enz. nu weer lezen hoe van wege Waterstaat gehandeld wordt met aanbestedingen 25 Januari werd eene aanbesteding uitgeschre ven van houten spoorleggers tegen 14 Februari, voorsvaarden na 1 Febr. verkrijgbaar. Hoeveel moeite belanghebbenden ook deden, 3 Febr. was nog geen bestek verkrijgbaar. Het hout wordt meestal uit Riga getrokken. De tijd dus veel te kort. Maar toch waren er aannemers, die reeds lang vóór 1 Febr. de voorwaarden keuden door kanalen en bronnen, voor anderen verstopt! Nog een staaltje op welke verlichte wijze de Staat voor het algemeen belang helpt zorgen. Door het spoor door Z.-Beveland is de Sta^t voor ettelijke bunders ingeland van de Breede Watering. Bij 't stemmen over een stoomgemaal, verklaarde de Staat zich bij monde van zijn vertegenwoordi ger tegen de oprichting, om reden dat de spoorweg door zijn hooge ligging toch geen last van het water zou hebben, en dat zij daarom geen belang bij een stoomgemaal heeft! En zulk een beweeg reden van gewone ingelanden, wier landen hoog genoeg liggen, zouden wij kleingeestig durven noemen Drie kinderen, die alleen tehuis waren gelaten, zijn te Amsterdam al spelende uit een venster van een tweede verdieping gevallen de een bleef liggen in eene goot, de anderen vielen op de binnenplaats. Erg, doch niet gevaarlijk gewond, werden de kleinen in het gasthuis opgenomen. Het lijk van den onbekenden zeeman, dat dezer dagen op Tessel aanspoelde, is opgegraven en her kend als dat van J. M. Zwart, schipper van den verongelukten loodskotter no. 3. Te Amsterdam is een dienstbode uit het raam gevallen eu op de plaats dood gebleven. Een man in de Rozen straat aldaar heeft zijn vrouw zoodanig mishandeld, dat zij naar het gasthuis moest worden gebracht. Hij is gearresteerdbij haar bestond vrees voor krankzinnigheid. - Op de fabriek van den heer C. J. van Houten, te Weesp, heeft een droevig ongeluk plaats gehad. Een 16-jarig jongeling H. Pompe is in aanraking gekomen met de machine in de kistenmakerij en daarbij letterlijk vermor zeld. Te Zevenaar is een man door het schich tig worden van het paard tusschen dat dier en de zwaar beladen kar beklemd geworden. Aan de ge volgen is hij overleden. Woensdag avond geraakte een spoorwegarbeider te Breda, die met twee andere werklieden in eene herberg biljard gespeeld had, in twist, omdat hij de partij verloren had. Met een ander spoorweg arbeider verliet hij de herberg en zocht een paar knuppels, om, daarmede gewapend, de komst zijner tegenstanders af te wachten en zich over 't geleden verlies te wreken. Die wraakneming ging zoo ver, dat de beide aangevallenen voor dood bleven liggen en een hunner reeds is over leden, terwijl ook voor den andere het ergste gevreesd wordt. De daders zijn in hechtenis ge nomen. Een dienstmeisje te Schagen dat, tegen het verbod haars meesters, heimelijk bezoeken bracht aan een typbuslijder, begon zich niet wel te gevoelen en begaf zich daarom op weg naar haren vader, die in een naburig dorp woont. Zij werd echter door dezen naar Schagen teruggestuurd. Op den terugtocht namen hare krachten zoo danig af, dat zij in de nabijheid eener arbeiders woning ineen zakte. De arbeider en zijne vrouw namen de zieke op en verzorgden haar als hun kind. Hoewel zich al heel spoedig verschijnselen van een hevigen typhus openbaarden, mochten de goede lieden zich eindelijk in de beterschap hunner beschermeling verheugen. De vreugde was van korten duurhunne eigene dochter, een meisje van 16 jaren, werd door de ziekte aangetast en bezweek weldraook de moeder en de tweede dochter zijn nu aan typhus lijdende. De algemeen geachte kapelaan, de heer N. Wes- sels, een man wiens groote vreugde het was armen te helpen en zieken te verzorgen en te troosten, overleed Donderdag 1.1. blijkbaar als slachtoffer zijner menschlievendheid. De typhus maakte een einde aan zijn nuttig leven. Een der slachtoffers van de ramp te Muiden was, zooals bekend is, de vrouw van een der werklieden, die in het kraambed overleed tenge volge van de ontsteltenis bij het vernemen van het doodsbericht van haren man. De zuigeling is nu door een welgesteld echtpaar aangenomen het kindje zal door deze lieden, wier huwelijk tot dusver kinderloos bleef, als hun eigen kind worden grootgebracht. Eenige dagen geleden o verleed te lissingen i een gehuwde vrouw uit de kleine burgerklasse. Vóór haar dood had zij haar man verzocht om, in tegenstelling met de gewoonte, met de kleede ren die zij aanhad begraven te worden. De man beloofde dat en hield woord. Aangezien de vrouw tijdens haar leven het beheer over de penningen moet hebben gehad, deed de man na de begrafenis onderzoek naar waarden, die hij vermoedde aan wezig te zijn. Te vergeefs echter. Hij vond niets. Een onderzoek bij kassiers en instellingen, waar de man meende dat geld gedeponeerd was, gaf de zekerheid dat de vrouw vóór haren dood eene belangrijke geldsom in bankpapier had geïncasseerd, welk bedrag niet in de woning gevonden werd. Wijl de verstandhouding tusschen de echtelieden, naar de booze wereld zegt, nu en dan wel eens iets te werischen overliet, kwam men eindelijk De loop vau zaken in Frankrijk is toch eenigszins anders dan men verwachten kon. Er was geen 'twijfel aan, zou men gezegd hebben, of het wets ontwerp tegen de pretendenten zou in don Senaat worden verworpen. Er was een meerderheid van ruim 30 stemmen besli.it tegen. De hertog van Aumale, die lid is van de Fransche academie, kreeg die boodschap officieel van een invloedrijk lid van den Senaat. De commissie van rapporteurs was zoo vijandig mogelijk en haar woordvoerder, do welsprekende advocaat Allon, diende bij den Senaat een rapport in dat ullerscherpst was. De conclusie er van was: wij mogen zelfs in geeno schikking treden. Er valt aan die wet niets te verbeteren, zij moet onvoorwaardelijk worden verworpen. Een eenigszins onvoorzien besluit van de Parijsche rechtbank bracht evenwel wijziging in den toestand. De rechtbank sprak Vrijdag Prins Jeröme Napoleon vrij van alle schuld. Dit vonnis was inderdaad zoo verstandig moge lijk. De prins had in zijn manifest de republiek niet scherper aangevallen dan de monarchale dag bladen in Frankrijk eiken dag plegen todoen. Het eenige ongewone was, dat de prins zijn manifest behalve als artikel in Figaro ook aan de muren had doen aanplakken. Opruiing tot opstand, tot om verwerping der republiek werd er niet in gevondeu. De rechtbank moest den prins wel vrijspreken. De proteudent vertrok Maandag met zijn zoon zeer bedaard naar Engeland, om zijne hulde te bren gen aan de ex-keizerin Eugenie, die wel zoo goed geweest was naar Parijs te komen, om hem van hare deelneming te doen blijken. Dit heeft althans het manifest uitgewerkt, dat er eene verzoening heeft plaats gehad tusschen de twee hoofden dei- keizerlijke familie. De deftige leden van den Senaat begonnen een maal te begrijpen na dit vonnis dat elk pretendent naar den Fransehen troon ongestraft kan verkon digen dat de republiek het land ten val sleept. Het rapport van Allon vindt dus niet meer zooveel bijval, de debatten werden verdaagd en het is best mogelijk dat per slot van rekening de gevreesde botsing tusschen Senaat en Kamer nog wordt voor komen. De politieke toestand in Frankrijk blijft anders al even verward. Nog terwijl de heer Fallières hoofd van het Ministerie is, heeft de president dei- republiek reeds aan 1wee staatslieden, Ferry en Freycinet, de vorming van een nieuw kabinet op gedragen, doch beiden hebben voor die opdracht bedankt. Bljjkbaar is zelfs de kalme president der republiek een weinig der klus kwijt. Terwijl de dag der openiug van het Eugelsche par lement (Donderdag 15 dez^r) te Londeu met eenige zorg wordt tegemoet gezien omdat op dien dag een monster meeting zal gehouden worden over Brad- laughs onbillijke verbanhing uit het parlement, blijft Gladstone vooreerst nog te Cannes. Volgens do berichten van daar, is de gezondheid van den beroemden staatsman veel verbeterd. De Donau-conferentio te Londeu zal denkelijk deze week uiteen gaan. Wat zij zal uitrichten, moge den h mei bekend zijn, maar het is een uit gemaakte zaak dat het werk dor conferentie nu reeds meer reden tot bezorgdheid dan tot blijd schap geeft De conferentie heeft n.l. besloten, aan Rumeuië niet een beslissende maar slechts een raadgevende stem toe te kennen. De Rumeonsche regeering heeft daarop haren vertegenwoordiger te Londen onmiddellijk last gegeven, de conferentie te ver laten. Het kan niet outkond worden dat Rumeuiü het meeste belang heeft bij de regeling van de Douau- zaken, en evenmin dat de groote mogeudheden hot kleine koninkrijk het- kind van de rekening willen maken. Al zal het verzet van Rnmenië op dit oogenblik al niet veel baten, in do toekomst zal het van des te meer belang blijken. Een ander klein koninkrijk, Denemarken, is met zijn grootcn buurman, Duitschland, op slechten voet gekomen. De Duitsche regeering wil n.l. do Deensche jongelingen, die in Sleeswijk-Holstein wo nen, dwingen tot den dienst in het Pruisische leger. Dit is evenwel in vierkanten strijd met hot be staande vredes-verdrag. De opgewondenheid in Denemarken is onbeschrij felijk groot. Reeds is de Deensche regeering onder vraagd in de Kan er van afgevaardigden en werd in eene geheime zitting de verhouding tot Duitsch- lond y -'«kon -.a Wanneer deze zaak ernstiger gevolgen heeft, kan men de toekemst van Europa donker inzien. De Keizerin van Rusland, die zulk een grooteu invloed heeft op hareu gemaal, is eene Deensche en bij een botsing tusschen Denemarken en Duitsch land zou zij ongetwijfeld alles in het werk stellen opdat Rusland Denemarken zou bijstaan. Verleden week vermelden wij, hoe de Czaar van Rusland zijn kroningsdag heeft bepaald. Dat schijnt wel een beetje onvoorzichtig geweest te zijn. Al thans de in Amerika vertoevende nihilisten bera men groote moordplannen, opdat hun woord ver vuld worde: deze Czaar zal niet gekroond worden, als hij Rusland liiet de vrijheid geeft! Nederlandsche Kolonie. Charles Mix County, Dakota, Noord-Amerika. Wij ondergeteekeriden, alle Nederlanders in bovengenoemde Kolonie woonachtig, verklaren bij dezen uit den grond onzer harten blijde te wezen hier gekomen te zijn en geven hiermede onzen hartelijken dank te kennen aan de heeren H. Kuipers van Steggerda, H. Mos van Staphorst en R. Zijlstra van Drach- ter Compagnie, die voorleden jaar voor eigen rekening uit Ne derland naar Amerika vertrokken, waar zij verschillende staten bezocht hebben om een onderzoek in te stellen, waar de beste plaats zoude zijn om hun lot te verbeteren. Bij hunne terug komst in Nederland hebben bovengenoemde heeren verslag van dat onderzoek gegeven en dat zij Charles Mix Co. D. T. ver reweg boven eenige andere plaats verkozen en hebben (hetgeen in Nederland zoowel als hier bekend is) de heeren Kuipers, vader en zoon, kosten noch moeite ontzien om door geheel Nederland bekend te maken, dat hier van het beste en vrucht baarste land ter wereld voor 16 dollars de 160 akkers te be komen was, alwaar zij beproeven wilden een Nederlandsche kolonie te stichten en waarin zij veel tegenwerking ondervon den vooral ran de zijde van predikant Warnshuis in de Ned. kolonie in Sioux County, Jowa, zelf land hebbende Hij is hier zelf nooit geweest en kan dus over deze streek geen oordeel vellen. Ook de Steenwijker Courant deed wat zij kon om deze kolonie tegen te werken En diegenen, welke de voordrachten van de heeren Kuipers hebben bijgewoond, verklaren, dat deze heeren in die voor drachten in de hoofdzaken niets dan waarheid gesproken heb ben. In de laatste vergadering waren er sommige die den heer Kuipers wantrouwden, waarop de heer Prins Sr. verklaarde dat, indien zij door den heer Kuipers misleid waren, zij met de booten der Kou. Ned. St.-Maatsch. gratis terug zullen gebracht worden. Laat ieder die wat meer weten wil aan een onzer (waarvan sommigen reeds jaren in Nederland gewoond hebben) vragen doen en zij zullen hem na waarheid beantwoo-d wor den Niettegenstaande de vele tegenwerking van ds. Warns huis en de Stw. Crt. betuigt ieder, dat nooit eenig land zoo snel en onder zulke gunstige vooruitzichten bezet is geworden als dit. Den 17 Sept. waren, sedert het voorjaar 700 maal 160 akkers opgenomen, de huizen verrijzen als uit den grond en over een jaar zal in deze County alles opgenomen en bezet zijn. Bovenstaande getuigen wij ondergeteekenden, ingezetenen der Ned. Kolonie te Platte Creek. Charles Mix Co. D. T. volkomen waarheid te zijn. Geteekend H. Verheul, teacher voorheen te Jowa. J. D. F. Verheul, Hendrik van Delden, te Zuid-Laren, (Drenthe). Gerrit Schaapman Dalfsen, (Overijssel). E. Beltman, Ambt Hardenberg, (Overijssel). Berend Zimmerman, Staphorst, Joh. Bos, Alkmaar. Jan XJlbes Wijnia, Jowa. Wed. D. K. van der Goot, u Gerben V. Wijnia, Simon Stoffels, Riekele Zijlstra, Bonhomme Co., Colorado. Willem S. Buren, Oosterbierum, Barra- deel, (Friesland). Duurd Willem Buren, Oosterbierum, Barra- deel, (Friesland). Gerrit Dijk, Dalfsen, (Overijssel). S. Theod. Harksen, w Amsterdam, (N. Holl.) O O i ri OO

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1883 | | pagina 2