B FÏÜÏLLËTON. In Noodweêr. Uitgever: L. J. VEERMAN Heusden. VOOR Dit blad verschijnt eiken WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.Eranco per post zonder prijs- verhooging. Ad verten tiën 16 regels 60 ct. Elke Advertentiën worden ingewacht tot M stukken tot Maandag- en Donderdagavoi E. VEL Y. Mijn lifste lieveling jammerde de weduwe, ik zal het nc besterven van angst De jong vrouw hoorde het niet eens. «Wat doet ge hier cn heelen dag?« vroeg zij den vriend van haar echtenoot. «Ik b;fd mij «Maar het is nu toch geen tijd om zich te ba den r\to Nanne Grütes .verschrikt. Wel Izeker ik viscli, sla het leven en stre ven de» eilanders gade en lees. Doch dat gebeurt niet dikwijls het liefst huldig ik het niets-doen, dat naar eeie geringe bezigheid gelijkt. U zult, denk ik, wel hetzelfde gaan doen, mevrouw.» «O, reen,» antwoordde zij haastig met grappigen ernst«ik wil zingen, studeeren, en heel vlijtig zijn dat heb ik Hendrikbeloofd. Zijzag hem daarbij vlak in zijn gezicht en vond dat Ijtij er hier in die lichte kiel, met den breedge- randeti hoed en zijn reeds sterk gebruinde gelaats kleur nog beter uitzag dan onlangs in-de stad. Man had ondertusschen de villa bereikt, een ge bouw tje van twee verdiepingen. «Villa Anna# luidd/e het opschrift met vergulde letters. Zij was van ioodi.cn baksteen opgetrokken, met een torentje en veranda, en geleek een klein paleasje, dat met zekere voornaamheid op het armoedige eiland neerzag. «In die torenkamer daar moet men mijn pianino zetten,zei Meta op den toon van een gebiedster, »en op de bovenverdieping ga ik huizen. «Een prachtig gezicht op de zee,verklaarde Von Brink, »ik kan uit de ramen van mijne woning het torentje zien.» «Wel!» riep zij vroolijk, «als we u dan hier wil len hebben, geef ik er door een rood vlaggetje ken nis van. "ij sloeg zijn armen kruiselings over zijn borst. »En hij die in 't dal is, gehoorzaamt het bevel uit de hoogte Daarop nam hij zijn hoed af en maakte een bui ging tot afscheid. «Tot wederziens.» De jonge vrouw bleef in de kleine vestibule staan en oogde hem na [tante Nanne begroette de keu kenmeid en de oude Christiaan, die de aangekomenen afgewacht hadden daarna voegde zij zich weder bij Meta. «Een heel aardig menschMaar liet eiland, niet waar, dat is een treurig verblijf. Zoo eenzaam en ge vaarlijk. Hebt ge wel gehoord wat die mijnheer Von Brink van den storm vertelde, waarin hij geweest is Ik werd wezenlijk bang, lieveling want ik ben toch verantwoordelijk voor u". Ik heb mevrouw Anna nooit kunnen begrijpen, zulk een keus!» Meta schudde ongeduldig het blonde kopje. «Ik vind voor de eerste maal iets waarvoor ik sympathie kan gevoelen in het karakter van Hendriks moeder. Het eiland is .prachtig en ik geloof dat we hier veel genoegen knnnen hebben- Met de grootst mogelijke onverschilligheid had me vrouw Meta Dornedden toegezien, toen tante Nanne Grütes, tot ergernis van de oude Wallus, ijverig in de weer was geweest om eigenhandig de Parijsche toilet ten in te pakken. Met de grootste onverschilligheid want voor wien, zoo dacht ze, zal ik ze dragen? Hendrik gaat niet met ons medeen voor tante Nan ne? en daarop had ze zoo driftig een handschoe nendoosje op zijde geschoven, dat liet omviel en de geheele inhoud over het smakelooze, bloemrijke tapijt verstrooid lag. Geduldig poogde de weduwe de orde weer te her stellen, terwijl haar schoone nicht toornig de kamer uitging. Maar nu, op den heerlijken morgen van den volgen den dag, toen Meta op weg was naar de kamer barer tante, bedacht ze hoe goed het toch was, dat deze zooveel geduld had gehadzij droeg reeds een der Parijsche costumes, een blauwgrijs toilet om aan 't strand te dragen, als een matrozenkleed gemaakthare loshangende haren kwamen onder een hoedje met wit lint te voorschijn. Nanne Grütes kon haar oogen haast niet gelooven, toen zij Meta zag binnenkomen. «Gij maakt mij beschaamd, mijn liefste lieveling!» sprak zij, blozend bij de gedachte dat aan haar eigen toilet nog de kanten sluieren de witte kraag ontbrak. «Zoo vroeg had ik u niet verwacht. En gij zijt reeds gekleed om uit te gaan, en zoo keurig!» en zij liep om haar schoone nicht heen, alsof zij haar van alle kanten wilde bewonderen. «Ge bederft mij, beste tante Nanne,» sprak de jonge vrouw lachend, «ge vindt alles even mooi aan mij Maar ik geloof toch oók dat het een smaakvol costuum isEr lag een zweem van ijdelheid in die woorden. Daarop streek zij hare handschoenen glad en maakte een sierlijke buiging. «Tot weerziens, over een paar uurtjes!» «Wilt go alleen ui,tgaan?« .vroeg de weduwe bijna verschrikt. «Natuurlijk», lachte de andere. «Hier zal men zoo licht niet verdwalen en dus behoeft ge niet bevreesd te zijn. Ik ga gcographische en ethnographische stu diën maken op het eiland. Adieu!» Nog een vluch tige groet en zij was verdwenen. «Zij is wel wat eigenzinnig, maar het staat haar toch goed,» dacht de oude vrouw bij zich zelf, en hier, neen, hier kan het geen kwaad. Het grasperk om de villa zag frisch groen en iedere halm droeg een als zilver fonkelenden droppel de morgenlucht woei van de zee herwaartsbezielende zacht en vreedzaam zongen de golven. «O, hoe heerlijk flluisterde de jonge vrouw toen zij de lage stoep afging, die uit de veranda naar buiten "voerde. Zij geraakte in een plechtige stemming. De stille en de onafzienbare uitgestrektheid, de onmetelijke watermassa, die in een lichten nevel gehulde kust, het. was in haar oog een eigenaardig, een op wekkend tafereel. Zij begaf zich naar het strand, besteeg de naast- bijgelegen duin en liet nu hare blauwe oogen overal rondgaan, terwijl de Ifissche wind onbelemmerd met haar blonde lokken speelde en haar wangen met een zachten blos kleurde. Het was de bekoring der nieuwheid, die haar be langstelling wekte doch slechts voor een oogenblik weldra werd haar gelaat ernstig. (Wordt vervolgd.' DE van I lensden NOVELLE VAN icaTOratianpcgtaii!!!»^,.,..,,i mi»— urn m» n

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1883 | | pagina 1