Aangeboden OpenkreYerkooping DIENSTBODE, Onroerende VERKOOPING Verkoopen: ONROEREND GOED. verpachten Amsterdamsch Crediet, HEUSDEN. BILLARTFABRIEK Botermarkt, hoek Nieuw straat, Bedden, Matrassen, Dekens, Meubelen, D. OCHTMAI, HEUSDEN. Gr O publiek verkoopen: EETHEN. Notaris BINK te Waalwijk, Ph. de JONGH, Sigaren-Fabrikant lledikhiiijzeii eu Herpt. zal verkoopen: Onder EETHEN. Prijs per jaar fr. p. post f 4.50. Wed. W. I Knijk Zoon, FABRIEK en MAGAZIJN in ieuws. Staatsloterij. JJKE STAND. (ttuinbouw. 2ZONDEN. KROON-DOMEIN. W. J. Schellings. Gemengd Nieuws en Allerlei. MARKTBERICHTEN. ADVERTENTIEN. Men Y 11A A G T een vertrouwd per soon om in de omstreken te venten met een net arti- kei, op zeer voordeelige voor waarden. onroerend De Verkooping heeft plaats op Vrijdag 16 Maart 1883, des avonds ten 6 ure, ter herberge van P. Mallant te Herpt. Huis, Erf, Boomgaard en Hakhout, groot 15 a. 40 c. staande op 1200. Weiland, groot 90 a. 10 c. staande op ƒ1625. Weiland in het Oudbroek onder Sleeuwijk, groot 90 a. 30 c. Bouwlanden aldaar, 1 h. 25 a. 50 c. staande op 3000, 94 a. 90 c. staande op f 800, 58 a. staande op 450. te Werkendam, Het VOET VEER over de Maas, van Veen op Aalst, voor den tijd van vijf jaar, ingaande! Mei 1883. i li» Hinthamerstraat D 20, JUWELIER- zeer billijke prijzen. Huis, Erf, Tuin en Boom gaard, groot 89.48 Aren, behoorende aan Jan Burg hout Az. te Eethen. Financieel Weekblad, Geheele en gedeel ten van Loten zijn voorhanden bij L. Veerman te Heus den. MULLER JISKOOT. STOOMTABAKSEABRIEK Veen bij Heusden. Oppert 148, ROTTERDAM, zeer BILLIJKE PRIJZEN. Bedden en Matrassen worden volkomen gezuiverd van alle besmetting. C. Verdere vereischten bevat het billet. Union Centrale'des Arts Décoratifs te Parijs, Prijs per Lot 50 Cents. Veer en, Kapok, Haar, WolZeegras, Crea- Vegetal, TapijtenKarpettenLoopersZeildoekenTafelkleeden, SPRING - MATRA SS EN met enkele en dubbele Stalen Veeren. IJzeren Ledikanten, Wiegen en Vuurmandm. Tapijten schoonmaken en leggen. (uiterst lage prijzen.) Gordijnen wasschen. bemand is met 5 of 6 man, ïp 80 a 90 mensshen omge- chenheugenis is zulk een ramp Hert. Gemeente. Beroepen I. G. Bruiuing te Vreeswijk :aar Veen, P. S. Bartstra te Jijksterhuis te Huius en Lions. ingenomen: Pan den Bijtel te Varseveld jzen te Aalburg. Bedankt 3riet te Voortbuizen; Piers- Hontenisse. •Drietal I. Damsté Pz. te Heemskerk, 1de en J. N. Tijl te Stevensweert. f 100 en daar boven. 'rekking van 9 Maart. I no. 20616; 1500: nos. '00nos. 1375, 11919, 16715 '50, 10806 en 18869: 200: 35, 14582 en 17389; 100: ,9427, 10398, 10899, 13847, 15503 en 17042. 'rekking van 10 Maart, premie van ƒ30000: no. 5273. id. - 3000: 13517. van 5 tot 12 Maart. H. Schaap, jm., 29 j. en ar, jd., 18 j. laan Joseph, z. v. J. van de er AaHelena, d. v. L. de n. J. Waaijers, z., 13 m. k, van 128 Febr. ,iuus, z. v. J. Klerx en J. van irnelis, z. v. H. Maas en C. Martina, d. v. L. Krol en driana de Rooij, 2 m.Hen- ll9j- 1 Maart. Uit deze gemeente er het klauwzeer ouder hot vee Ofschoou dit niet geheel uit is, dewijl die ziekte zich wer en landbouwer heeft vertoond, tig toch in zeer lichten graad, éder als geheel geweken kan Jlen den 17 en 24 April, 1 en vee- en schapenmarkt worden ïissio tot bevordering van het heeft in hare jongste vergade- Isdan premitin zullen worden oopers en do aanbrengers van stuks vee, terwijl op een der van vee zal worden gehouden. iaspik van den 7 Maart achting van hooi- en weilau- laandag gehouden werd, heeft dat de huurprijzen 28 pOt. bij de vorige verpachting, en den die staan, welke 25 jaren den. Gelijke verpachting, die taamsdonk plaats had, leverde u dezelfde ongunstige uitkom- nen de landbouwers den ouden jf te laten varen en allengs Voeren. Zoo wordt thans mser en veestapel, en wordt op het vee beter acht geslagen. Ook tv werktuigen wordt gezorgd en gelet op do qualiteit van het- m is thans ook niet meer zoo de stroo te verkoopen on voor s strooisel te behoudön, waar- chte zuivel en slechte oogsten )p dit laatste punt is men door rden, terwijl de lezingen der k het hare daartoe hebben bij- Hoogendoorn, te Moordrecht, a dier gemeente reeds den 7den ater ten geschenke aan. Redacteur Ik EN CANADA, in Amerika te verkrijgen van e manieren en voor een zeer ae derde wijze: 1°. als Home- trclaim en 3°. als Preemption, mernen beteekent: het landkantoor het voornemen eeft, Amerikaansch burger te ft hij het ïecht 160 acres (64 ren, waarop hij een huis moet aarin vijf jaren gewoond heeft t land te bebouwen, krijgt hij om van het gouvernement, ft te zoifder tijd nog het recht res) meer te bespreken, waar- ran eigendom krijgt zoodra hjj es) met boo men beplant heeft, ber claim, om land in eigendom te krij- onmen kan daarvoor binnen daarvoor binnen 33 maandeu 3 (ongeveer acht gulden per ouvernement betalen, waarna igendom krijgt. >zeu om land te krijgen, moet wgs- en opmetingskosten 16 s (fl. 40 per 64 hectares) vooraf hoogstens van twee rechten te ïu hij moet eerst de bewijzen me claim bezitten, voordat hij laten gelden, hebben Kuipers en tochtge- ikt in Dakota. Omdat er iu s zoovele scheove voorstellin- zelfs artikels verschenen zijn ''driegerij, besloot ik, persoon lijk deze Nederlandsche kolonisten te gaan zien. Dat ze tevreden zijn en niemand hunner naar Ne derland wenscht terug te keeren, blijkt uit het door mij in n°. 5 der te New-York verschijnende Xieuws- eu Handelscourant gepubliceerde stuk door die Nederlaudsche kolonisteide lotgenooten van Kui pers, geteekend, dat luidt als volgt: Nederlandsche Kolonie. Charles Mix Coun'y, Dakota, Noord-Amerika. Wij ondergeteekenden, allen Nederlanders in bo vengenoemde kolonie woonachtig, verklaren bij deze uit den grond onzer harten blijde te wezen, hier gekomen te zijn en geven hiermede onzen harte- 1 ijken dank to kennen aan de heeren H. Kuipers van Steggerda, H. Mos van Staphorst en R. Zijl stra van Drachter-compagnie, die verleden jaar voor eigen rekening uit Nederland naar Amerika ver trokken, waar zij vorschillende staten bezocht heb ben om een onderzoek in te stellen, waar de beste plaats zoude zijn om hun lot te verbeteren. Bij huune terugkomst in Nederland hebben bovenge noemde heeren verslag van dat onderzoek gegeven en dat zij Charles Mix Co. D. T. verreweg boven eenig andere plaats verkozen en hebben (hetgeen in Nederland zoowel als hier bekend is) de heeren Kuipers, vader en zoon, kosten noch moeite ontzien, om door geheel Nederland bekend te maken, dat hier vaa het beste en vruchtbaarste land ter wereld voor 16 dollars de 160 akkers te bekomen was, alwaar zij beproeven wilden eene Nederlandsche kolonie te stichten en waarin zij veel tegenweiking ondervonden, vooral van de zijde van predikaut Warnshnis iu de Ned. kolonie in Sioux County, Iowa, zelf land hebbendeHij is hier zelf nooit geweest en kan dus over deze streek geen oordeel vellen. Ook de Steenwijker Courant deed wat zij kon, om deze kolonie tegen te werken En diegenen, welke de voordrachten van de heeren Kuipers hebben bijgewoond, verklaren dat deze heeren in die voordrachten in de hoofdzaken niets dan waarheid hebben gesproken. In de laatstu verga dering waren er sommigen, die den heer Kuipers wantrouwden, waarop de heer Prins Sr. verklaarde datindien zij door den heer Kuipers misleid wa ren, zij met de booten der K. N. S. M. gratis te rug zullen gebracht worden, doch niet één verlangt terug; wij gevoelen ons hier gelukkig, zonder bange zorgen voor de toekomst. Een bij uitstek gezond klimaat, met zeer vrucht baar land en waar wij goede prijzen voor onze ver bouwde vruchten verkrijgeu en waar alles wat tot de benoodigdheden des levens behoort voor behoorlij ken prijs te bekomen is en waar het land zonder bemesting een goeden oogst oplevert, zulk een land kunnen wij uit de volste overtuiging een ieder aan bevelen, Wij raden ook ieder aan die uaar Amerika komt, geeue hooge prijzen voor land te betalen, zoolang men hier 64 hectaren voor 40 gulden bekomen kan. Eenigen onder ons hadden vroeger iu andere Stateu boerderijen, doch na hier vooraf het land bezocht te hebben, hebben deze elders uitverkocht en zijn hierheou getrokken. Laat ieder die wat meer weten wil, aan een on zer (waarvan sommigen reeds jaren in Nederland gewoond hebbon) vragen doen en zij zullen hem uaar waarheid beantwoord wordenNiettegenstaande de vele togenworkiug van ds. Warnshnis eu de Steen- wjjker Courant betuigt ieder, dat nooit eenig land zoo snel en onder zulko guustige vooruitzichten bezet is geworden als dit. Den 17 September waren, sedert het voorjaar, 700 maal 160 akkers opgenomen, de huizen verrijzen als uit den grond en over een jaar zal in deze county alles opgenomen en bezet zijn. Bovenstaande getuigen wij ondergeteekenden. inge zetenen der Ned. Kol. te Platte Creek, Charles Mix Co. I). T. volkomen waarheid te zijn. GeteekendH. Verheul, leeraar, voorheen t,e Iowa, J. D. F. Verheul, voorheen to Iowa Hendrik van Delden voorbeen te Zuid-Laren. Drente, Gerrit Schaapman, voorhoen te Dalfsen, Overijsel, E. Belt man, voorheen te Ambt Hardenberg, id. Berend Zimmermuu, voorheen te Staphorst, id., Joh. Bos, voorheen te Alkmaar, Jan Ulbes Wijnia, voorheen to Iowa, Wed. D. K. van der Goot, id., Gerbeu v. Wijnia, id., Riekele Zijlstra. voorheen Bonhomme Co., Colorado, Simons Stoffels voorheen te Iowa, Willem S. Buren, voorheen te Oosterbierum Bai-ra- deel, Friesland, Duurd Willem Buren, voorheen te idem.. Gerrit Dijk, voorheen te Dalfsen, Overjjsel, S. Thed. Harkseu, voorheen te Amsterdam, N.-Holl. (Wordt vervolgd.) De le kwal. gold van 0.74 tot 0.78, 2e kwal. van ƒ0.70 tot ƒ0.74, 3e kwal. van ƒ0.68 tot ƒ0.70 per hilogr. De handel was zeer vlug, zoodat spoedig al het aangevoerde, niettegenstaande do hooge prijzen, werd verkocht. De prijs der boter wa3 1.50 a 1.74. De verpachting der Uitwaaiden, onder Veen en Hedikhuijzen, heeft plaats ten overstaan van den Notaris ZIJNEN DE GIER, ten huizo van H. Mou- Erik te Ileusden, op Dinsdag 20 Maart 1883, a's morgens ten 11 ure. j.eenc aanzienlijke partij 2- en 3-jarige zwarte en roode Aalbessen Struiken, 1- en 2-jarige Frambo zen, 2- eu 3-jarig Eiken Pootsel. HELENAVEEN (N.-Brab.) Spaarzaamheid'. Man en vrouw kijken, nadat de gasten vertrokken zijn, eens de overblijfselen der gerechten na. Lieve vrouw, sprak de man, deze sinaasappel begint te rotten. Nu, dan zullen wij hora aan de gouvernante geven, antwoordde de vrouw. De man bekijkt de vrucht nog eens goed en zegt: Nu, zoo slecht is hij toch nog niet. Teedere inleiding. Vrouw (terwijl zij haren echt genoot omhelst) mijn goede Arthur, mijn beste Arthui, mijn Man. Spaar die woorden vrouw, en geef u geen moeite voor de verdere inleiding; zeg maar on middellijk hoe hoog de rekeniug is van uwe mode maakster. A pari. De weduwe van een bankier was 99 jaar en zeer zwak. Zij liet een dokter halen eu vroeg of ze nog 100 kon worden, want ze wilde a pari sterven. t Ileusden, 10 Maart. De prijs der boter 0.70 a 0.75 per stuk van 6 ons. Eieren 3 a 3!/2 cent,. •f Waalwijk, 9 Maart. Veeaanvoer gewoon. Dra gend stationair. Boter aangevoerd 1215 K.G. van 1.31 a 1.43. f Gorinchein, 12 Maart. Ondanks de gevallen sneeuw waren nog een honderdtal beesten aan de ljju, die bij vluggen handel spoedig opruimden. Prijzen: Enkele zware kalf koeien ƒ250 a 330; mindere qualiteit ƒ180 a 260; dito vaarzen/160 a ƒ250. Melkkoeien 200 a 290. Vare koeien 150 a 175. Nuchtere kalveren 7 a 16. Varkens, zware vette op levering 56 a 60 ets. per Kilogram. Overleoperljes voor Engeland 44 a 46 ets. per K.G. Fokvalrkens van 6 a 8 weken ƒ7 a 12. per sink. De prijs d«r goéboter was 1.24 a 1.40 per KG. Kipeieren golden /0.90 a ƒ1.de 26 stuks. 's llosch, 12 Maart. Op de heden gehouden m irkt van vettg kalveren, waren aangevoerd 85 stuks. Te bevragen onder letter A bij den uitgever dezes. De Heer en Mevrouw Eschau- zier te Heusden, vragen om met 1° Mei, zoo noodig vroeger, in dienst te treden, eene nette en fatsoenlijke «en fatsoenlijke burgerpot kunnende koken. Ken- mis van de wasch strekt tot aanbeveling. Belooning naar bekwaamheid. I Zonder deugdelijke bewijzen noodeloos zich (aan te melden. S GOEDEREN, vast goed onder De Notaris VAN MOOCK te Woudrichem zal van onder Notaris DE GIER te Heusden, zal teu verzoeke van de erfgenamen van wijlen Adriaan Petrrse Mallant on mede wijlen Johanna Buijs, het navolgend Ie Koop. Een huis eu erf in het Kerkblok te Herpt, sectie B no. 568 groot 4 aren en 43 centiaren. Ingezet 800. 2e Koop. Een schuur en erf met tuin aldaar, sectie B no. 573 eu 574 groot 13 aren 30 centiaren. Ingezet 800. 3e Koop. De massa van Koop 1 eu 2. Ingezet met hoogen 2400. 4o Koop. Een perceel Weiland in do Zeggolaars ouder Hedikhuizen genaamd »het Boschsectie A no. 389 groot 1,12,50 hectare. Ingezet met hoogen 2500. 5e Koop. Een perceel Weiland en opgaande Boomen iu hot Middelblok aldaar, genaamd »den Bokstel» sectie A no. 633, 706 en 707 groot 93 aren 70 ceutiareu. Ingezet met hoogen 1075. 6e Koop. Eon perceel Weiland, in het Damblok aldaar, genaamd »de Hel,» sectie A. no. 574, groot 1,08,20 hectaren. Verhuurd tot einde weisoizoen 1883, voor/100. Ingezet 1000. 7e Koop. Een pereeel Grieud- of Hakhout, genaamd »de Hel» aldaar, sectie A no. 575, groot 90 aren 10 centiaren. 8e Koop. De massa van Koop 6 en 7. Ingezet 2700. Betaling der kooppenningen 6 weken na de toe wijzing. Aanvaarding van lasten, met 1 Januari 1883, van genot voor het huis 4 Mei 1883. Vau de overige onverhuurde perceeleu bij de betaling der koop penningen. Van het verhuurde perceel geniet de kooper de huursom over 1883. Inlichtingen verstrekt bovengenoemde Notaris. Woensdag 14 Maart 1883, nam. 5 uur bij B. verschoor te Sleeuvrijk Ouder De Werken en Sleeuwijk Donderdagen 15 en 22 Maart 1883, nam. 6 ure iu »de Gekroonde Zalm» te Woudrichem Dinsdag 20 .Maart 1883, nam. 6 ure bij A. van Andel Gz. te Andel zal op DONDERDAG den 29 MAART 1883, des voormiddags ten tien ure, in het Rechthuis te Veen, in het openbaar, B IJ 1NSCII 11 IJ "VIN Gr, De inschrijvingsbilletten moeten op zegel ge schreven en door inschrijver en borgen onder teekend zijn. Nadere inlichtingen verstrekt voornoemde Ont vanger, bij wien tevens de voorwaarden ter inzage s liggen. fabrikant van Goud- en Zilverwerken heeft in haar Magazijn steeds voorhanden, «en grooten voorraad van de nieuwste en smaakvolste Artikelen, en verzet oude Diamantwerken volgens de nieuw ste modellen, aan Voor zijn principaal, krach- ar/S33ZjïBgHen8 het beding van art. 1223, rs-l2e lid B. W., provisioneel op DINSDAG 13 MAART en finaal op DINSDAG 27 MAART 1883, telkens des voormiddags 10 ure, in het Rechthuis te Eethen, bewoond door JAN VAN DER BEEK geeft gratis aan zijne Abonné's alle gewenschte inlichtingen van financiëelen aard. Door bemiddeling van Amsterdamsch Crediet" zijn verkrijgbaar LOTEN der met hoofdprijzen van fr. 500,000, fr. 200,000, fr. 100,000 en fr. 50,000, enz. Toezending van gelden per postwissel aan het bureel van dit blad N. Z. Voorburgwal 232 AMSTERDAM. AGENTEN gevraagd voor dit blad, als mede voor den verkoop van loten. De eerste trekking- van de eerste klasse der 312de STAATS-LOTERIJ vangt aan de volgende maand. Gedelegeerde 2e klasse. de Wapens van HEUSDEN en ALTEN A. van- alle soorten:

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1883 | | pagina 3