BUITENLAND. PLAATSELIJK NIEUWS. BINNENLAND" Verstan.l wakker houden en geen ijdel geraas 1 maken, dan bestaat er alle hoop dat 't gevaar spoedig voorbij is. Men vergete niet, 't grootste doel der woelwaters is opschudding verwekken, eclat maken, tot opstand aanzetten om in troebel water hunne netten uit te werpen. Het beste wapen daar tegen is bedaard blijven en zich niet laten beheersehen door vrees. Nederland geeft in deze dagen van beroering een voorbeeld. Onze consti- tntioneele instellingen hebben nimmer nog in zulk een desoliten toestand verkeerd als tegenwoordig het geval is. Kn toch staat het Nederlandsche volk op't gewone uur op en gaat er geen kwartier later om naar bed. Ziet dat is een voorbeeld van flegma gelijk ge te vergeefs in gansch Europa zoeken zult. Of 't een goed voorbeeld is, betwijfelen we echter. Zonder zijn toevlucht tot dynamiet te nemen om de zaken naar 't heet te verbe- teren, zou 't volstrekt niet ongepast wezen zoo 't, volk op eenigerlei wijze zijn afkeu ring aan den dag legde. Maar dat zit er bij ons niet in. En in een doch ook maar in één opzicht is dat gelukkigwe zullen nooit door de dynamietkoorts worden aan gegrepen antwoordde hij, »en wanneer moed alleen ons de zege kan schenken, zouden reeds lang de Brandenburgsche kleuren van» Demmins toren wapperen, doelt de wallen weerstaan alle geweld en de waakzaamheid-der Zweed- sche bezetting verijdelt onze moeite en de natuur zelf werpt zich om de vesting tot een bondgenoote der belegerden op, door haar met een diep, breed moe ras als met een ondoordringbaren gordel in te sluiten. Daardoor is de aanval tot zekere vaste punten be perkt, die zoo sterk gebouwd en zoo goed verde digd worden, dat al onze moeite en de onverschrok- kenste dapperheid der troepen vruchteloos bleef. Dat is zoo, en toch gij zelf roert bet punt aan, om 't welk te bespreken ik u tot mij riep. Eenige uren geleden ontving ik van een onbekende band dit schrijven zonder onderteekening. Het behelst een plan, 't welk de onbekende schrijver mij bezweert met u te bespreken. Ik voldoe aan zijn verlangen. Beslis gij, is 'teen gek, is 't een verrader, uit wiens pen deze regelen vloeiden Met deze woorden reikte bij den Kanselier den ge- openden brief toe. Von Baudnitz ondersteunde zich, terwijl zijn oogen over de goedgeschreven regelen zweefdenlangzaam onderzoekend las bij den inbond meermalen. Toen bij geëindigd bad, legde hij bet schrijven zwijgend en nadenkend op 's vorsten schrijftafel neder. «Gij zijt nadenkend gewordenvroeg de Keurvorst haastig. Gij vertrouwt den onbekenden schrijver? Zou zijn plan «Bedrieg ik mij niet, zoo is 't noch een waanzin nige, noch een verrader, die dit plan ontwierp,* viel de Kanselier in, «mislukken kan bet wellicht, maar't is waardig overdacht te worden?* De Keurstvorst stond op. «Ook gij Haudnitz? Ik waagde nauwelijks mijzijvcn te vertrouwen dat ik aan de mogelijkheid gelooven kon. Doch zal het plan ge lukken, hetwelk, dit schrijven behelst, dan hebben we een aantal mannen van noode, mannen in den waren zin des woords, belden, die den dood verachten!* BEKENDMAKING, «Dezulken ken ik,* viel de Kanselier in, «en nog dezen nacht zal ik ze mijn vorst ter beschikking stel len. Ook mijn Elitnar zal daar bij zijn. Hem uit te sluiten, zou zijn eer krenken.* «Waar roem te behalen en gevaar te doorstaan is, zal een Haudnitz niet wegblijven,* zeide de Keurvorst ïrtelijk. «Neem, zooals u goeddunkt, óf adelijke óf t ït-adelijke soldaten,* voer bij opgewonden voort, «nier geldt geboorte noch stand de zaak der eer adelt hier. Ik zal u niet verder ophouden, ten einde ge 't noodige in orde kunt brengen. Zorg, dat beden avond acht uren de door u uitverkorenen zich aan deze plaats bevindenik zelf wil hun bet plan meededen en bun woord vragen. Maar, nog wat ik sloeg u bij 't lezen gade kent gij den schrijver van dezen brief?* «Ik ineen hem te kennen, Hoogheid.* «Een edelmanvraagde Fredcrik Wilhelm. «Het geschrevene draagt geen onderschrift een naamlooze dus,* antwoorde Haudnitz met nadruk. De Keurvorst bloosde een weinig. «Ik versta u,« zeide bij, en wil niet verder aandringenmaar mocht bet plan gelukken, zoo zal bij geen naamlooze blijven, en bewaart Gods band hem in 't gevaar, door hemzelf opgeworpen tot eere van 't Brandenburgsche wapen, zoo zal ik hem een naam schenken, die nevens de schoonst- klinkende van 't land met achting genoemd kan worden. En thans, mijn vriend, tot ziens. God zij met ons!« «Amen* bevestigde, von Haudnitz, waarna bij voor zijn Keurvorstelijken beer bet hoofd buigend, de tent verliet om de plaats op te zoeken, die hem tot woning diende. Het was een kleine boerenkeet, door de be woners verlaten en welker vervallen dak nauwelijks beschutting tegen slecht weer verleende. Gelukkig was de herfst nog zacht en zonnig, bij dag ging bet der halve wel en tegen de nachtelijke guurheid bad de Keurvorst den zieken man een pels van een door hem zelf geschoten beer toegezonden. (Wordt vervolgd j riEUSDKN, 7 April. t Tot ons genoegen kunnen wij mededeelen, dat ook Heusden's fabrikaat op de te houden inter nationale koloniale en uitvoerhandel tentoonstelling te Amsterdam zal geëxposeerd worden. De heer Pb. de Jongh, sigarenfabrikant alhier, die reeds door zijne Ko demans-Reijnen sigaren meer algemeene bekendheid verkreeg, zal onder de exposanten eene plaats innemen. Wij waren in de gelegenheid de vitrine te be wonderen, die, expres voor dat doel vervaardigd, het fabrikaat gunstig doet uitkomen. Wij weten niet wat in de eerste plaats te moeten roemen de rette verpakking, de losse en bevallige wijze van etaleeren of de smaakvolle inrichting door den decoratieschilder, den heer F. Luijt alhier, ontwor pen en geillustreerd. Het front der vitrine, met een zwart fond door goud afgezet, bevat bovenaan den naam van den fabri kant, ter zijde eenig gepast lofwerk en meer naar ondwren de wapens van Heusden en Noordbrabaut, geplaatst tusschen bloeiende tabaksplanten. Het inwendig gedeelte met zijne uitgebreide sor teering van gefabriceerde sigaren in onderscheidene grootten, kwaliteiten en verpakking, los en te gelijk smaakvol daar neder gezet,, schenkt aan het bovengenoemde een aantrekkelijk geheel. Wij hopen later te kunnen meedeelen, dat de firma de Jongh, die sinds haar jeugdig bestaan reeds zooveel bewijzen van levenslust en ondernemings geest gaf, ook opgemerkt kan worden onder hen die een bekrooning mochten verwerven. t WAALWIJK. Verleden Zaterdag had hier liet examen plaats voor hen, die wenschten toe gelaten te worden tot de voorbereidende klasse en voor hen, die van de voorbereidende klasse tot de normaalschool wenschten over te gaan. Wegens ongesteldheid was de heer districts-school- opziener verhinderd, bij dit examen tegenwoor dig te zijn. t AALBURG. Ds. Griethuizen is voornemens op 22 April e. k. zijn afscheidsrede te houden. t Men is hier druk bezig met de akkers te bezaaien en het pooten van aardappelen. AVas het in Maart koud en vroor het sterk, de land man is thans zeer verheugd, dat het land zoo bekwaam geworden is. Was er integendeel regen geweest, dan zou liet nu niet bewerkt hebben kunnen worden. Het water is zeer laag en staat reeds beneden zomerpeil. GORINCHEM, 4 April. Maandagmiddag was zekere J. Prenger alhier bij A. Nieuwstad, hande laar in bieren, wonende achter de Gracht, bezig eenige werkzaamheden te verrichtentoen hij zich daarmede eenigen tijd onvermoeid had bezig gehou den, gevoelde hij dorst en om dien te lesschen, wilde hij een glas bier gebruiken, doch in stede daarvan schonk hij zich onopgemerkt een glas loog in en dronk dit vocht op, tengevolge waarvan hij onmiddellijk een dik opgezwollen hoofd kreeg en onder geneeskundige behandeling is gesteld. Hij bevindt zich echter redelijk wel. De kollekte heden gehouden ten behoeve der nagelaten betrekkingen van de verongelukte vis- schers te Paessens en Moddergat, heeft opgebracht de som van f 425,30. Sedert Zondag 1 tot Woensdag 4 April, zijn aan de vischmarkt alhier afgeslagen 14 zal men van 14 tot 28 halve kilo's; prijs per half kilo 0.87 tot 1.09. N. G. Crt. t5 April. Het vermoorde slachtoffer, mej. M. MonshouwerGreeve, werd eergisteren alhier onder vele blijken van deelneming ter aarde be steld. Ten huize van den moordenaar is o. a. nog een briefje gevonden, gereed om op de deur geplakt te wordenWegens afwezigheid brieven en pakjes te bezorgen bij t L.l. Maandag is hier ten overstaan van den notaris van Eosendaal, bij publieke veiling in drie perceelen ingezet: een hooiberg met erf en boomgaard, een perceel bouwland en een per ceel buitengrond, gelegen onder Spijk, voor f 1700. Voorts 0.5380 H.A. bouwland, gelegen op den polder Spijk, ingezet op f 1350. t WOUDRICHEM, 5 April De zoo lang ver beidde is eindelijk aangekomen, zoodra nu liet weder kalmer en zachter geworden is. Gepas- seerden nacht is door onze visschers de eerste elft gevangen. We hopen ter wille van hen, dat deze ééne de voorlooper moge zijn van eene zeer groote menigte. t ALMKERK. De lieer Boomkamp uit Noord- wijk, die de vorige week alhier optrad voor de leden der N.-Br. Landb. Maatsch. behandelde: a. de gras sen, b. het, aanleggen van boomgaarden, c. de kippen. Dewijl het eerste gedeelte reeds uit andere plaat sen in dit blad is vermeld, zullen wij met het tweede gedeelte aanvangen en daaruit mededeelen, dat het aankweeken van boomvruchten het meeste voordeel voor den landbouwer afwerpt. Niet alleen frambozen en aalbessen want ook zure appelen werpen goede rente af. Vooral wanneer men van de laatsten ongevlekten kan verkrijgen, d:e bij doorsnede blank vleesch behouden en daarom tegen hooge prijzen gezocht zijn. Hierbij volgden ook eenige wenken met betrekking tot het toe passen van het snoeien. Bij het 3e gedeelte vernimen wij dat krachtige kippen circa 100 eieren per jaar leggen, welke op brengst bij goede behandeling tot 160 per jaar kan klimmen, zij moeten geen 21 dagen maar slechts 10. 12 dagen broeden. De voordracht viel in den geest der vergadering, die het betreurde, dat zulke avonden zoo weinig terugkeeren. Door den heer Louis Regout te Maastricht zal aldaar een nieuwe porceleiufabriek worden op gericht. De „Java-Bode" kan, ondanks alle geruchten van het tegendeel, uit goede bron verzekeren, dat de Gouv.-Generaal geen voornemen heeft om thans zijn post neder te leggen. In de Rijkspostspaarbank is van 21 tot 31 Maart j.l. meer ingelegd dan terugbetaald f 24,176.10. Op 31 Maart was het bedrag der inlagen 2,28*1,362.60. De Commissie te 's-Bosch, benoemd om de Re geering een huldeblijk aan te bieden, naar aanlei ding van de wet van 26 Jan. 11., heeft een wed strijd uitgeschreven voor het ontwerpen van een gedenkpenning in gips, welke later in goud, zilver en brons zal worden vervaardigd. Op de voorzijde moet allegorisch worden voor gesteldde afscheiding van Maas en Waal, de opening van den nieuwen Maasmond en de daaruit volgende verbetering van den waterstaatstoestand in een groot deel va* Noordbrabant. De eerste prijs bedraagt 250, de tweede 100. Zondag j.l. heeft te Maastricht de laatste uit voering plaatsgehad van den dramatischen wedstrijd, welke door de sociëteit ,/Momus" aldaar is uitge schreven. Den In Oct. van het, vorige jaar begon nen, werd hij, behoudens enkele uitzonderingen, eiken Zondag voortgezet. Achttien rederijkerska mers, waarvan 7 uit Noord- en 11 uit Zuid-Ne derland, namen aan den wedstrijd deel, die zeer veel bijval heeft gevonden en niet weinig heeft bijgedragen om liet Nederlandsch tooneel te Maas tricht in achting te doen stijgen. De uitreiking van de prijzen aan de overwinnaars, die nog niet bekend'zijn, zal eerst 1 Juli e.k. plaats hebben. De dienst der brandweer op de tentoonstellings terreinen te Amsterdam is thans voorgoed geregeld. Er wordt een gebouw opgetrokken voor een spuit met, bespanning en tien brandwacht*. Daar is te legrafische verbinding met den post op het Leid- scheplein, benevens met acht brandschellen, die op verschillende punten in de tentoonstellingsgebouwen worden aangebracht. Op twintig plaatsen zijn brand- kranen in aanleg, in verbinding met pijpen der duinwaterleiding, die men bezig is te leggen. Voorts worden alle extincteurs en dergelijke werktuigen, dienende om een begin van brand in de geboorte te stuiten, die door eigenaars daartoe beschikbaar zijn gesteld, zoo geplaatst en over de gebouwen verdeeld, dat ze in geval van nood doeltreffend kunnen worden gebruikt. llbl In Friesland is Zondag te Wommels, gem. Hennaarderadeel, het eerste kievitsei gevonden. Als eene dwaze bijzonderheid kan worden ver meld, dat een kievitsei, tusschen Waaxens en Cubaard gevonden, met 14 gulden werd betaald. De Mormonen hebben Zwolle tijdelijk verlaten, om wellicht in warmer dagen de voorloopige ken nismaking voort te zetten en de aanhangers ge makkelijker tot de indompeling te kunnen over halen. Drie scheepstimmerlieden waren gisterennamid dag aan het Scheveningsche strand bezig een schuit te repareeren, toen de vijzel, waarmede de schuit gelicht was, loskwam en de schuit neer stortte. Twee jongelingen, een van 13 en een van 20 jaren, lagen tot groote ontsteltenis der om standers onder de schuit; het toeval echter dat bij den achtersteven een gat, gegraven was, werd hun behoud. Hoewel zwaar gekneusd, kwamen zij toch levend van onder het vaartuig te voorschijn. Tot den 4 April was bij Mr. E. Att.ema te Leeuwarden, penningmeester der provinciale com missie in Friesland voor de ramp te Moddergat- Paesens, door verschillende commissies gestort of van particuliere zijde ontvangen een bedrag van 42.708,21. Een bejaard man, die voor zaken te Amster dam was en per ongeluk de Wijngaardsteeg aan de Warmoesstraat was doorgeloopen, werd daar den hoed ontnomen, welke men in een huis naar binnen wierp. Toen de man zijn hoofddeksel wilde halen, werd hij door eenige handen aangegrepen en hem een ƒ30 ontnomen. Weenende liep de man naar de politie, die dadelijk een onderzoek instelde, maar het geld niet terugvond. Woensdagmorgen is in de Scheveningsche boschjes nabij het Kanaal door den rijksveld wachter Brouwer het lijk gevonden van een 20- jarigen Duitscher, die zich met een revolver door het hart had geschoten. Op het lijk is gevonden een portefeuille en portemonnaie, een zilveren horloge met ketting. Het lijk is naar de alge meene begraafplaats overgebracht. Dezer dagen trok het de opmerkzaamheid van den heer M. v. G. te Oudslioorn, dat bij een daar alleen wonende oude weduwe, mej. W., deur en blinden gesloten waren; dit trof hem temeer, omdat hij een paar dagen te voren de 81-jarige vrouw, die door zwakte of gladheid der straten was gevallen, opgeholpen en thuis had gebracht. Op zijn geklop ontving de heer v. G. geen ant woord, waarop hij zich bij de politie vervoegde, door wier tusschenkomst de deur van het huis der weduwe werd geopend. Een deerniswaardig schouwspel deel zich toen voor: het oude ineusch lag midden in de kamer op den vloer, met het hoofd op eenig hout. Zij leefde nog en was nog bij kennis; ze had zelfs nog zooveel bewustzijn, dat zij de aanwezigheid der politie opmerkte en klagende vroeg: vwat heb ik toch gedaan, dat de politie in mijn huis komt?" Toen men po gingen aanwendde om haar een betere ligplaats ts verschaften, gaf zij den geest. L. Dbl. Van de zoogenaamde millioenen-jufvrouw zul len te Amsterdam bij executie weder eenige in beslag genomen goederen worden verkocht, waar onder een gouden remontoirhorloge in den vorm van eene Bij, met chatelaine, omzet met edelge steenten, brandkast, mechanieke zangvogel in ver gulde kooi, koffers, nieuw kindergoed, iluweelen en zijden dames-costumes, mantels en gebor duurde onderkleederen, enz. D o In do laatste GO jaren ziju meer dan 3.500,000 landverhuizers uit Dnitsehlaud vertrokken, ür. Friod- rieh Kapp schat de som, die iedet landverhuizer medeneomt, door elkander op 450 Mark. Volgens die berekening en daarbij in aanmerking n auende, dat bet aantal landverhuizers in de laatste jaren veel grooter is dan vroeger, komt Kapp tot het besluit, dat in 1881 nit, Dnitsehlaud in Noord- Atnorika zijn ingevoerd 125,000,000 Mark. De bekende statisticus Dr. Engel, die bet. leven van den landverhuizer geldelijk lager schat dan Eochard (zie »N. v. d. D.« 21 Maart jl.) dat vau de Parijzenaars, schat het verlies van Duitsehlaud door land verhuizing gedurende de laatste zestig jaren op negen duizeud millioen Mark. Op het nieuwe kerkhof van Evere, bij Brussel, werd een metselaar, die in een pas gegraven put aan hot werk was. door een aardstorting, die bjjna den geheeleu put, ter diepte vau 17 meter vulde, levend begraven. Een aantal inauneu togen onmid dellijk aan hot werk, tot bevrijding van den onge lukkig». Na eeu uur gegraven te hebbeu, kreeg men do zekerheid dat de man nog leefde, daar men hem hoorde roepen. Met nieuwen moed werd nu voorlgewerkt, en na vijf uren van onafgebroken inspanning kwam bet, bovenlijf van den levend begravene te voorschijn hij had door eeu gelukkig toeval genoeg ruimte om zich heeu gehouden, om niet te stikken. Men wilde hem nu met een om ziju middel geslagen touw verder naar boven trekken, maar zijn rechtervoet was nog in de aard bekneld, en eerst na nog wat graven kwam de man, die slechts licht gekwetst is, ouder luid gejuich vau de talrijke belangstellenden, weder geheel boven den grond. Dc Nationale schouwburg te Berlijn is Woensdag tot den grond toe afgebrand. Van de garderobeen de werktuigou is niets gered. Gelukkig zijn geeue menscben bij die ramp omgekomenook is er niemand gewond. Omtrent de oorzaak van den brand is niets bekend. Te Parijs zakte een arme, maar zindelijk gekleede vrouw op b :t trottoir van den Boulevard des Italieus in elkaar. Haar man was ziek en kon niet werken en zij moest een kind van drie maanden zogeu. In 50 uren had de ongelukkige niets gegeten Door liefdadige voorbijgangers werd zij naar eeu restaurant gebracht, waar men haar spijs en drank voorzette; Te Eutlebuch, kanton Lncern, zijn den 26 Maart twee bejaarde echtelieden begraven, die na 50 jaren gehuwd geweest te zijn, 78 jareu oud, aan dezelfde ziekte op denzolfden dag overleden. Te Aha, eeu gehucht in bet Schwarzwald, waai de buizen zeer verspreid staan, was onlangs een arme vrouw met vier kinderen zoo zeer ingesneeuwd in baar huisje, dat zij zich niet meer van levensmid- dek-n kon voorzien. Eer-^t den vierden daa ging de waard van Aha, die zich herinnerde dut hij in zoo lang niemand van het gezin had gezien, met zjju knecht en een voorraad spijs en drank naar het huisje. Hij kwam daar uog juist bij tijds om de vrouw en de kinderen te redden van den hongerdood. Zij waren allen zeer zwak en uitgeput en niet in staat zich- zelveu te helpen. Te Parijs heeft een vrouw getracht zich door het inslikken vaa een pennemes het leven te benemen. Zij was wegens diefstal iu hechtenis genomen en om aan de schande te ontkomen had zij haar toe vlucht tot zelfmoord genomen. De vreeselijke pij- uen, die zij leed, deden haar hesluiten haar poging tot zelfmoord te bekennen, waarna zij naar het gasthuis werd vervoerd. Bij Moror (Hongarije) is een geheelo spoortrein verbrand door het ontvlammen van een waggon met petroleum. Menschenlevens gingen er niet bij verloren. Het aantal slachtoffers van de ramp te Marna- val (het springen van een stoomketel) bedraagt thans reeds 96, als 3L dooden en 65 gekwetsten, van welke vele deerlijk gehavend zijn. Lijkverbranding begint, in Japan zeer algemeen te worden. Omstreeks 9000 lijken worden er jaar lijks aan het. vuur toevertrouwd. Do inrichting der ovens wordt, als zeer eenvoudig en toch doeltreffend beschreven. Een hooge schoorsteen voert de gassen onmiddellijk daarheen waar de wind ze verstrooit. De overblijvende asch wordt in urnen verzameld. De geheele bewerking ko3t slechts ééu yen, d. i. ongeveer 2.10. Uit Hamburg wordt eeu broedermoord bericht. Een slagersknecht, die bij zijn broeder werkte, bracht Maandag zijn schoonzuster, die hem verweet dat hij zijn tijd in de kroeg verbeuzelde, een slag toe, t-n stak zijn broeder, toen deze haar te hulp kwam, met eeu mos iu het ha t, dat hij onmiddel lijk dood neerviel. In de verwarring gelukte het den moordei aar te ontkomen. Do Spaansche Infante donna Paz droeg bjj haar huwelijk een toilet, dat, haar door Koning Alfons was geschonken, ter waarde van 24,000. Haar bruidschat, is 1 millioeti frs. en zij krijgt jaarlijks 300,000 frs. van de civiele lijst. Het jonge paar zal zich te Muncheu vestigen. In de voornaamste inrichting voor lijkverbranding van Europa, die te Gotha, werden tot dusver 112 lijkeu verbrand. Dezer dagen werd er weder het stoffelijk overschot van twee dames uit Hamburg tot asch verteerd. Koningin Victoria is nog niet hersteld van haar val. Zij kan nog niet wandelen en zelfs niet langer dan een paar minuten blijven staan. De veel besproken heer Tanner, die beweerde, dat, hij in het belang der wetenschap zich liet uithongeren om het vraagstuk op te lossen hoe veel tijd oen krachtig man, zonder voedsel te nut tigen, in 't, leven kan blijven, bevindt zich sedert korten tijd in eeu krankzinnigengesticht. In Februari j.l. bevond hij zich te St. Louis, waar hij opnieuw een dergelijke kuur sedert een paar weken had aangevangen. Do «wetenschappe lijke* poging geschiedde met een omhaal en een vertoon, die er het ware karakter ten duidelijkste van deden uitkomen. Meu heeft, de zaak ditmaal ook geheel anders behandeld dan vroeger. Op last van de bevoegde autoriteiten werd hij gedagvaard, om voor den rechter te verschijnen. Dewijl do heer Tanner weigerachtig bleef om aan dit bevel te ge hoorzamen, werd hij met den sterkeu arm derwaarts geleid. Hier verklaarde hij op de stelligste wijze geen voedsel of drank te willen nuttigen, maar liet zich toch overreden om eou glas gekookte melk te gebruiken. Dewijl de rechter de duidelijke spo ren vau waanzinnigheid ontdekte, guf hij bevel om den heer Tanner naar eeu krankzinnigengesticht over te brengen. Burgemeester en Wethouders van Geusden; brengen ter kenuis van belanghebbenden, dat de tweede zitting van den Militieraad, tot het doen van uitspraak omtrent alle in de eerste zitting niet afgedane zaken en omtrent ben die als plaatsvervanger of uommerverwisselaar verlangen op te tre den, zal plaats hebben te 's - Bosch, op bet Stadhuis, ingang Tonteinstraat, op Woensdag den 11 April 1883, des voormid dags ten 10 ure. Heusden, 3 April 1883. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De SecretarisDe Burgemeester SPRENGERS. IIONCOOP. O

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1883 | | pagina 2