HEUSDEN. De Notaris J. S. ,v Garen en Band. S. de Heer Zoon, J. Schumaker, Hoofdkiesdistrict Gorinchem. Koetshuis, Stalling, enz., Graannoteering. Petroleumhandel M. I. Rooij akkers, Bouwkunde. Hard- en Concurrentlooper R. van Essen Oud-Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid te 's Gravenhage. LAND- EN TUINBOUW. 312de Staatsloterij. BURGERLIJKE STAND. ADVERTENTIEN. publiek veilen en verkoopen: A. WIJCHERS, MAGAZIJN HE VS DEN. Tabak,Sigaren,Koffie enThee, Rijst en Rijstemeel, Eau cT An vers. Wijksche Poort te Heusden I te MULLER JISKOOT. STO OMT AB AKSFABRIEK Veen bij Heusden. Yischstraat te 's-Bosch. GrafmonumentenDoop vontenSchoorsteenmantels maken van Plannen, Teekeniugen en Begrootingen, A. de Swart Az. 1 f Gemengd Nieuws en Allerlei. Het eigendorasrrcht van den onlangs te Lage Mierde gevonden schat is een rechtskwestie gewor den. Zooals men weet, is de burgemeester thans in het bezit van den schat; de burgervader was nu door den werkman, die den schat vond, tegen 30 Mei gedagvaard voor de rechtbank tot afgifte van de heltt. Voor den eischer trad op mr. Louis Rits, advocaat en procureur. Te Winschoten s*aat een lid der zwakke sekse terecht wegens de volgende misdrijven 1°. Helen van goederen, wetende dat zij door diefstal waren verkregen, en die ten eigen bate te hebben ver kocht; 2°. dat zij op den 27sten April 11. Abraham Engers in zijne woning moet hebben aangegrepen, geslagen en in den duim van de linkerhand ge beten 3°. dat zij op denzelfden tijd de vrouw van A. E. moet hebben aangegrepen en op den grond geworpen, geslagen en geschopt 4°. ter zelfder plaatse en op denzelfden tijd een glasruit moet hebben ingeslagen, en eindelijk ten 5°. dat zij op den lsten Mei 11. Maria Rose inoet hebben aangegrepen en geslagen. Te Harmeien zijn, naar aan de Amst." wordt gemeld, Ijf jonge kinderen voor 't ongenblik zon der onderdak. Hunne moeder is overleden en hun vader, die krachtens rechterlijk bevel uit zijne woning moest gezet worden, heeft zich kort te voren uit de gemeente verw'jderd. De arme kin deren zwerven nu overdag op de straat rond en slapen 's nachts in het gemeente-ziekenhuislief dadige buren verschaffen hun voedsel. Noch de familiebetrekkingen, hoewel niet onbemiddeld, noch het armbestuur trekken zich het lot der kinde ren aan. Te Nieuwediep hebben Zondagavond ernstige ongeregeldheden plaats gehad tusschen de politie en een groot aantal werklieden van de Kon. Fabriek van stoom- en andere werktuigen te Am sterdam, die aldaar tijdelijk werkzaam zijn aan het Engelsche stoomschip Strath moreIn be schonken en opgewonden toestand sloegen de bal- dadigen in eeu koffiehuis aan het Molenplein de ruiten stuk, waarna zij met de politie slaags raakten. Een brigadier der rijksveldwacht werd ernstig aan de hand verwond. Eindelijk gelukte het aan de politiedienaren, bijgestaan door burgers en militairen, eemgen der belhamels achter slot en grendel te brengen. Reeds sedert acht dagen wordt te Westenholte (Zwollerkerspel), het elf-jarige zoontje van L. van Munste aldaar vermist. Ondanks alle naspo ringen door de politie, is men er nog niet in geslaagd het knaapje terug te vinden. De ouders zijn wanhopend. De bekende firma Adriaan Schakel te Amster dam heeft een alleraardigst tentooostellings-sou- venir in de wereld gezonden. Het iseen zakdoek, met een in kleuren gedrukte voorstel ling van het hoofdgebouw der koloniale tentoon stelling in het midden en met een rand, die in koddige voorstelling den toestand van Indië aan schouwelijk maakt voor en na de invoering der Westersche beschaving. Het spreekt vanzelf, dat het adres en de artikelen van de firma den ,/sehakeD' vormen tusschen de aardige prentjes. In de gemeente Losser is Maandagavond een bouwhoeve afgebrand met inboedel. De bewoners waren reeds te bed en hebben ter nauwernood hun leven gered. De oorzaak van het ongeval is niet bekend. In de Leliedwarsstraat te Amsterdam viel een negenjarig meisje uit een tweede verdieping. Zij werd zwaar gekwetst naar het gasthuis vervoerd. Te Kralingen is een werkman van een hooge stelling gevallen. Hij bekwam aan de schouders ernstige kneuzingen. Een kind van 3 jaar is te Woensel in een ketel met kokende soep ge vallen. Hoewel het zich deerlijk brandde, bestaat er hoop op herstel. Op het Haarlemmerplein te Amsterdam zijn twee mannen, die in eenigs- zins beschonken toestand verkeerden, door de tram overreden. Beiden kregen hoogst bedenke lijke wondende een werd zelfs voor dood op genomen. Een man van 76 jaren uit Den Bosch is bij Vugt onder de stoomtram gekomen. Een zijner beenen werd verbrijzeld. De man stapte uit de tram, terwijl die nog in gang was. Volgens later bericht is hij reeds overleden. Te Baarland heeft een gehuwde vrouw haar kind verdronken en daarna zichzelf het levën benomen. Terwijl vrouw De B. te Hoofdplaat bezig was een kind te kleeden, viel haar andere kleine, 16 maanden oud, voorover in een wasch.obbe en verdronk. In het plantsoen te Doesburg is gevonden een pasgeboren kind, gewurgd en in doeken gewikkeld. Op de fabriek van den heer v. H. te Kralingen is een werkman, terwijl hij bezig was éeft ketel met kokende olie te vervoeren, daarmede gevallen, zoodat hij een gedeelte van den inhoud over het lichaam kreeg. Hij bekwam vreeselijke brandwonden. Te Zaandam is een spelend kind te water geraakt. Het lijkje werd gevouden. Op het terrein van het nieuwe station te Amsterdam is een werkman van een stelling gevallen. De ongelukkige was terstond een lijk. Dinsdagnacht had te Leiden zekere C. M., oud 22 jaar, zich op de leuning van de brug aan het Levendaal nedergezet en was daarop in slaap geraakt; hij viel achterover in het water en verdronk. Op den Lazerberg te Soest is bij het ziften van kiezel een jongeling van 22 jaren onder een hoop zand bedolven geraakt. Een paar uur later werd het lijk te voorschijn gebracht. -Een marine-matroos is te Amsterdam aan- en overreden. Hij werd aan de voeten ernstig ge kneusd. In den trein, die Woensdagavond uit Rotterdam te Utrecht aankwam, heeft zich een passagier le klasse door een revolverschot van het leven beroofd. In een suikerfabriek te Am sterdam is een machinist met den linkerarm tus schen de machine geraakt. Hij werd dadelijk naar het gasthuis overgebracht. Te Delfshaven is een jongen uit een roeiboot gevallen "erdron- ken. De 11-jarige Van de Winkel, te Venloo, is door de rijksambtenaren aldaar bekeurd wegens invoer van zes liter jenever uit Pruissen. On der Amerongen had men de onvoorzichtigheid een 7-jarig jongetje een paard te laten hoeden. Het dier bracht het kind een slag toe, waardoor het voor dood werd weggedragen. Door het onvoor zichtig wegwerpen van een brandende lucifer is te Amsterdam een wagen met hooi in brand geraakt.Om grooter onheilen te voorkomen, werd de wagen inet de brandende massa in een gracht geworpen. Te St. Michielsgestel is een jongen van 11 jaar, die voor het opvoedingsgesticht den Ruwenberg dagelijks de brieven van liet hulpkantoor der Een sergeant van het 2e reg. infanterie te Maastricht, die tot soldaat was ge legradeerd, heeft getracht een einde aan zijn leven te maken, door in de Zuid-Willemsvaart te springen. Hij werd er echter uitgehaald en naar het militaire hospitaal overgebracht. Na eene slepende ziekte van vier maanden overleed heden onze waarde Vader en Behuwd- Vader, de Heer GERRIT MIDDEL KOOP, in den ouderdom van 84 jaar en 4 maanden. Uit aller naam, j. m. v. turnhout- Wed. P. A. MIDDELKOOP. Beste 7)00 vrds klossen MACHIENGAREN, per stuk a 16 Cent. YOER- EN KOOKERWTEN, KRUIDENIERSW AREN, Slijterij van GEDISTELEERD en LIKEUREN, Alles in het groot en klein verkrijgbaar bij Steen houw er ij bij de Sociëteit de Unie. Beveelt zich aan tot bet leveren en maken van en verder alles wat tot het vak behoort. Voor de verkiezing op Dinsdag 12 Juni 1883, van een Lid voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal, wordt aanbevolen VELE KIEZERS. Zondag den 3 Juni a.s. des middags van 6 tot 71/2 uur door den beroemden op de Vischmarkt alhier. Met achting, R. VAN ESSEN. i posterijen aldaar haalde en bracht, ia den Dommel verdronken. Onder Westervoort heeft een vecht partij plaats gehad tusschen soldaten en burgers. Een 63-jarig kanonnier werd daarbij zwaar verwond. De staad der veldgewassen is door het schoone voorjaarsweder al te veel belovend, naar 'tschijnt. Nu en dan toch zien wij dezer dagen pogingen aanwenden otn het blijde uitzicht op lage prijzen te benevelen door ijselijke berichten van nachtvor sten, die geheele streken totaal zonden hebben ver woest. »Des Gnten zuviel« zal 't gelukkig ook bier wel blijken te zijn. D. Uit Beverwijk schrijft men, dat reeds aardbeziën, in kleine hoeveelheden, naar Amsterdam worden verzonden en bet uitzicht op eeu overvloedigen oogst blijft bestaan. f ZWIJNDRECHT. Men is hier begonnen mot het pakken der wortelen ter verzending naar En geland. Er zijn al peultjes gepinkt en bij den tuin man T. Valk worden aardappels gerooid. plagen en benadeelen van zijn brave en algemeen geachte onders. D. Aardige weddingschap. Twee heeren gingen dezer J dagen de volgende weddingschap aan. Een hunner beweerde nl. dat hij in een aantal koffiehuizen een bestelling zon doen en dat alle kellners de twee laatste woorden van zijn vraag zonden herhalen. Hij won de weddingschap. Overal vroeg hij:»Geef mij een broodje met spek<. »Met -pek?« vroegen al de verwonderde kellners. Snugger. Zeker burgemeester wilde de landloopers die men sedert ee*";gen tijd zag ronddwalen weren. Doe de ronde, zeide hjj tot den veldwachter en vraag aan al de vreemdelingen welke gij zult ont moeten, hunne papieren; vindt gij er die verdacht voorkomen, breng de houders bij mij. Op den hoek van een bosch komt de waardige beambte een onbekend persoon tigen, wiens ver sleten schoeisel en slechte hoed niet precies aan een millionair doen denken. Uwe papieren! zegt hij met do hand op het gevest van zijn degen. Papieren?.... Ik heb ze niet, antwoordde de vreemdeling. Dat 's je geluk vriend! want hadt ge papieren en waren ze niet in orde, ik zon genoodzaakt zijn geweest je aan te honden. Dezer dagen is de nieuwe begraafplaats te Ren- kum is gebruik genomen. Evenwel bleek, toen het eerste lijk ter aarde werd besteld, dat vergeten was eeuingang te makende kist is toen over de omsluiting, door een dooruenhaag, heen gedragen en naar het graf geti-ansporteerd. KERKNIEUWS. Nederl. Herv. Gemeente. Beroepen naar Letterbert un Enumatil, F. KijffBoerma te LeegkerkOorschot, Ribbius te Wamel Hattem, J. J. Westerbeek van Eerten te Vleuten Warns en Scharl, Blügel te Nijkerk; Hallam, C. Van Proosdij te Stroobos; Holysloot, gem. Ransdorp, N. Caro te Odijk; Dui'gerdam, L. C. Terneden te Brakel. Toegelaten als godsdienstonderwijzer, door het classicaal bestuur van Zwolle, J. Schaapman te Oudleusen. Aangenomen naar Drempt, door H. F. Reijnvaau te Hensbroek Heino, B. D. Breuuese te Hall. Bedankt: voor Zoutelande, door B. M. Mantz te Breskens. Cur. Geref. Gemeente. Drietal: te Harlingen, ds. Wolsink te Langeslag, Doorn te 's Hage en Ezinga te Stiens. Roomscii-Katholieke Kerk. Door wijlen mejuffrouw A. Ploegmakers Dinge- mans te Oosterhout, is aan het R.-K, kerkbestuur aldaar een legaat van 500 vermaakt. De heer P. Kemps, pastoor te Made (N.-B.), vierde Dinsdag 1.1. zijn 25-jarig priesterschap, bij welke gelegenheid hem van onderscheidene zijdeu vele blijken van hoogachting en stoffelijke bewijzen van belangstelling ten deel vielen. Prijzen van f 100 en daar boven. 4o Klasse. Trekking van 29 Mei. Prijs van ƒ5000: no. 11496; f 2000 no. 3772 f 15Ó0 no. 49701000 no. 5186 400 no. 7818 en 9145 200 no. 8018, 1326l' en 14079 ƒ100: no. 54, 253, 2123, 6524, 7126, 11421, 13437, 18730 en 19038. 4e Klasse. Trekking van 30 Mei Prijs van 25000: no. 2173; 1500: no. 10820; 10Ó0 no. 4919 no. 4425, 6327 en 9029 200 no. 13391 100 no. 1250, 8483 en 10443. 4e Klasse. Trekking van 31 Mei. Prijs van f 1000: no. 3389; 200: no. 5880; 100: no. 8282. t Werkendam, van 25 April.25 Mei. Ondertrouwd: H. van Kooij, jm. met A. H. Baggerman, jd. Getrouwd: J. Vos, jm. m§t S. J. v. Merkom, jd. Geboren: Willemijntje Hendrika, d. v. J. Bies heuvel en W. H. de VriesGeertrui, d. v. B. Kapel en J. Sack; Adriaantje Johanna, d. v. A. Bonis en P. Smits; Jannigje, d. v. J. van Brakel en A. Dekker; Adrianus Johannes, z. v. A. Sig- mond en J. Hovestadt. Overleden: D. Visser, jd. 1 m.D. C. Ippel, jm. 2 j.C. Biesheuvel, m. 82 j.; B. M. Ippel, jm. 4 m.N. B. L. Taselaar, m.C. D. Kramer, jm. 5 m.W. J. Ippel, jm. 4 m. Dassen, 27 Mei 1883. jzal ten verzoeke van den Heer T. LUIJBEN te Heusden, ton zijnen woonhnize aldaar, provisioneel op Vrijdag 15 Juni 1883, finaal op Vrijdag 22 Juni 1883, telkens 's avonds te zeven ure. HET KOFFIEHUIS GENAAMD „Concordia" t,e Heusden, aau de Haven, met daarnaast staand oen en ander gunstig gesitnëerd en bijzonder ge- schikt ter uitoefening van Koffiehuis, Hotel, Fabriek en diergelijken. Betaling 22 Juli 1883. Aanvaarding bij de betaling. Het geveilde is inmiddels uit de hand te koop. Informatiön geven voornoemde Notaris en do HEUSDEN29 Mei 1883. NOTEERING per 100 Kilo a contant met */a pCt. korting of op één maand. LEVERING franko wal te 's Bosch, Heusden, Gorincheia en tHSsehen gelegen plaatsen. Zakken uiterlijk binnen 5 dagen na ontvangst franco terug te zenden. Gerst634 k°. nat. 9.50 Dikke haver 456 - 9.25 Dikke haver 489 - 9.50 Dikke haver 50—1 - 9.75 Probsteier of Geele haver456 - 8.75 Zwarte haver. 456 - 8.75 Witte voer haver 423 - 8.75 i Witte en Roode tarwe. 74 - 11.75 Roode iarwe 767 - 12.25 Witte tarwe 767 - 12.25 Rood en Wit Klaverzaad 1.30 per kilo. Agent van binnen- en buitenlandsche huizen. VAN Geen grijs haar meer De Nieuwe London doet het grijze haar binnen enkele dagen verdwijnen, maakt het glansrijk en zacht, belet het uitvallen, geeft groeikracht aan de jeugdige haren en is geen verfstof. Prijs f 1.50 per flacon bij i eigenaar. I de Wapens van HEUSDEN en ALTEN A. Dc oudergeteekeude beveelt zich aan tot het tegen billijke Conditiën. Ook kunnen nog leerlingen geplaatst worden in Theoretisch cn Practisch onderricht in bovenge noemd vak. Mr. Timmerman. GÖRINCIIEM 9 Men schrijft ons: Do zonderlinge jonge man uit Cortgene, die 16 jaren achtereen op den zolder der ouderlijke woning doorbracht en zijn ouders op alle mogelijke manieren benadeelde, door alles te ver nielen wat hij machtig worden kon, des daags voor niemand te zien, 's avonds en 's nachts rondliepen de schrik was voor het geheele dorp, vertrok na door de justitie op vrije voeten te zijn gesteld vroeg in 't voorjaar, in gezelschap van zijn broeder, naar Amerika. Daar zon hij trachten, onder men- schen die hem niet keuden den kost voor zich te verdienen. Van alles rijkelijk voorzien vertrokken zij. Al spoedig echter bleek, dat het werken hem niet beviel, en onder voorwendsel dat er nog te veel bekenden waren op de plaats waar hij was en hij daaroip nog verder wilde, wist hij aan de hoede zijns broeders te ontsnappen en kwam nu dezer da gen, geheel onverwachts, in den avond terug en trachcte ter sluiks de woning zijnor onders binnen te komen. Die poging gelukte hem; en nn leeft hij even als te voren in zijn vroeger verblijf en leidt daar hetzelfde droevige leventje. Werken kan en wil hij niet, zich onder de menschen vertoonen duift hij nietzijn eenig vermaak schijnt hij te vinden in 't Jhr. li* J, (iii -y

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1883 | | pagina 3