BUITENLAN JL). PLAATSELIJK NIEUWS. UEUSDEN, 21 Juli. tTwee brave oudjes: Johannes Petrus Burg- houts en Anna Catharina Henningh hopen op 28 Juli a. s. den dag te herdenken waarop zij vóór zeven-en-vijttig jaar door den echt zijn verbonden. Zijn zij ook al niet door aardsche goederen gezegend en gevoelt de oude vrouw door een vol slagen verlamming ook zeer de kwalen vat» den ouden dag, toch zijn beiden gelukkig in elkan ders bezit. Wij vertrouwen dat menigeen, op dien zoo zeldzamen dag, gaarne iets zal willen bijbren gen om hun, althans voor eenigen tijd, van vele zorgen te verlichten. t De gemeenteraad heeft besloten voor den tijd van 10 jaren aan het Rijk te verhuren een huis en erf staande op de Botermarkt, ingericht tot post- en telegraafkantoor en tot woning van den directeur tegen f 500 per jaar. t HERPT, 18 Juli. Bij de heden gehouden vergadering van stemgerechtigde ingelanden van het waterschap Herpt, Bern en het Herptsche veld is den omslag vastgesteld op f 9.50 per H. A. t ÜUSSEN. De jongeling Joh. v. d. Pluijm, oud 18 jaren, had verleden Zaterdag het ongeluk, bij de uitoefening vau het visschersbedrijf in den Bies- bonk, jammerlijk te verdrinken. Zijn vader waar mede hij werkzaam was, doch die hij voor eenig terugkeerde. Een drinkbeker van 't jaar 1652, wegende 75 ons en toebehooreiule aan 't waterschap Duurst- wold, is dezer dagen verkocht voor 800. Te 's-Hertogenbosch heeft zich eene vereeniging gevormd tot het stichten van een ziekenhuis voor Protestanten. Op het contra-feest, 1.1. Maandag door de bur gerij van Delft aan het studentencorps gegeven, heeft de burgemeester namens Z. K. H. den prins van Oranje, medegedeeld, dat de vorst aan het corps een nieuw vaandel aanbood, ter vervanging van dat, hetwelk dezer dagen met de feesttent is ver brand. Het laat zich begrijpen, dat's prinsen aan bod met gejuich werd begroet. Als bewijs dat men op denzelfden tijd op twee plaatsen tegelijk kan zijn, moge het volgende dienen. De burgemeester van Gennep, die dezelfde functie in het naburig Ottersum bekleedt, wilde in laatst genoemde plaats als voorzitter van het stembureau bij de gemeenteraadsverkiezing optreden en moest dus precies ten 9 ure aldaar aanwezig zfju. Z.Ed. achtb. wilde echter ook te Gennep, waar hij woont, zijn plicht als kiezer vervullen. Daar nu de stem bus te Gennep óók eerst ten 9 ure geopend wordt, was goede raad duur, gelukkig dacht men aan Josua, die de zon liet stilstaan in het dal van Gibeon, en fluks werd er order gegeven de klok te Ottersum eenige minuten te laten stilstaan en die te Gennep eenige minuten vooruit te zetten. De ijverige kiezer was de eerste die te Gennep zijn stembriefje in de bus stak, en fungeerde op tijd te Ottersum als voorzitter van het stembureau. De bezoekers der tentoonstelling werden Zondag ochtend in de Spaansche afdeeling op een aange name!) geur onthaald. Blijkbaar door het dreunen van den vloer verloor een der pyramid en Spaansche dén adel en de notabelen in hoog aanzienmen denkt er zelfs over, lieni ook nog het godsdienstig onderricht hier in ons Rijkstuchthuis toe te vertrouwen. »Wie was hij dan toch?vroeg de geïmproviseerde grillier, die reeds zijn pen aangepunt en een paar vel papier, halfblad gevouwen, voor zich gelegd had. »Ik herinner mij eigenlijk niet veel meer van hem dan zijn afgedragen rok en zijne groote roode handen. Ge zult hem dadelijk zien verschijnen,zeide de burgemeester, terwijl hij de hand uitstrekte naar het schelkoord boven de groene tafel; hij is belast met de voogdijschap over een ouderloos meisjezij is jaren lang bij hem in huis geweest en hij heeft haar nu en dan een poos op zijn school genomen. Thans staat hij onder zware verdenking van poging tot oplichterij je gens dit meisjezij behoeven nu nog alleen tegen over elkaar gehoord te worden. De burgemeester trok aan de schel en gaf den binnentredenden gevangenbewaarder den last, den mees ter voor te brengen. liet was een allerakeligste verschijning die thans, strijkelings voorbij den bewaarder aan de deur, met een ootmoedige buiging de kamer indraaide. »Ge behoeft niet zoover naar voren te komen zeide de burgemeester en onze candidaat kronkelde dadelijk zijn lichaam weêr een voet of wat achteruit daarna stak hij zijn platten schedel met het daarop vastgeplakte geele haar naar de zoldering op en be gon met de duurste eeden zijn onschuld te bezweren. Zonder daarvan de minste notitie te nemen trok de burgemeester opnieuw aan de schel en Fran- ciska Tedders trad binnen. (Wordt vervolgd.) T"W UK Iv ENT LI MTP ,)U.T. geachte Notaris, de heer W. J. van der Eist, herdacht Maandag den dag waarop hij vóór 25 jaren alhier in functie trad. Talrijk waren de be wijzen van deelneming welke hij van alle zijden ontving en algemeen was de wensch dat hij nog tal van jaren in onze gemeente zal mogen werk zaam zijn. 'sruK-Kcn, i§' ~i3é})h'aï(i op 2 b cents voör'ei xeïi Tti" stand van 2.5 KM. (haff uur gaans) of gedeelte daarvan. Veergelden en andere dergelijke onkos ten zijn natuurlijk hieronder niet begrepen. Op reis naar Duitschland heeft Z. M. onze Koning eergisteren te Spa een ontmoeting gehad met den Koning der Belgen. Daardoor is aan een lang gekoesterden wensch van onze natie voldoening geschonken. Al te lang had er tusschen Noord- en Zuid-Nederland een verwijdering bestaan, waarvoor in onze dagen geen grond meer aanwezig is en die tegen het nationaal belang van beide Rijken moet worden geacht. Gelukkig werden in de laatste jaren, hij verschillende gelegenheden, blijken gegeven van de wederzijdsche begeerte naar een hartelijker verhouding. Thans zal de vriendschappelijke ont moeting van de hoofden der beide dynastieën er ongetwijfeld niet weinig toe bijdragen om de banden van vriendschap, die tusschen het Neder- landsche volk en zijn zuidelijke broeders reeds bestaan, te versterken. Omtrent de ontmoeting te Spa wordt van daar geseind FIFI. MM. de Koning en de Koningin werden aan het station op de hartelijkste wijze begroet door den Koning en de Koningin der Belgen en reden in een rijtuig met 4 paarden a la Daumont, onder de luide toejuichingen der bevolking, naar het „Hotel Britaimique//, waar zij te zamen het déjeuner gebruikten. Daarna begaven zij zich op dezelfde wijze naar het station terug, alwaar FIH. MM. elkaar om helsden en afscheid namen. Z. M. onze Koning en II. M. onze Koningin vertrokken daarop per extra trein naar Duitschland, terwijl de Koninklijke Belgische tuilie naar het' Hotel Britunnique" HÜ In de heide onder Epe is 't lijk gevonden vMW1* een onbekend persoon, die waarschijnlijk van honger gestorven is. Men vermoedt, dat hij uit Rotterdam afkomstig is. Gedurende eenige avonden was de Wijstraat te Schoonhoven in rep en roer: tal van bij-en licht- geloovigen, nieuwsgierigen en anderen bewogen zich, tot zelfs na middernacht, in en nabij het huisje van zekeren L., wiens éénjarig kind inen zeide betooverd <c zijn. Gisteren avond ein delijk werd de bron van zooveel ellende door een der bezoekers aangewezen 'twas.... eene vlieg, die bij hare omzwervingen om een nachtlichtje in het bedje van ,/t behekste77 kind zulke verdachte, afzichtelijke, angstverwekkende, duivelsche scha duwen afwierp. Of de bijgeloovigen genezen zijn, valt te betwijfelen. Een meisje van JO jaar reed Zondag 1.1. met een kinderwagen langs den Westerdijk te Hoorn. In dien wagen zaten twee kindertjes van 2 en 21/3 jaar. Te dicht aan den kant gekomen, kantelde de wagen en rolde over de steenglooiing in zee. De visscher Jan de Best, die reeds meermalen menschenlevens had gered, sprong op het geschreeuw van het meisje gekleed in zee en haalde, ofschoon zich aan de steenen bezeerd hebbende, een der kleinen van onder den wagen uit het water en gaf het een der inmiddels toegesnelde personen over. Men riep hem toe, dat nog eeu tweede kind vast gebonden in den wagen, zich daar bevond. Nogmaals een sprong wagende en tegelijkertijd zijn mes grij pende, sneed hij den riem los en had het geluk ook dit kind te redden. In de katoenweverij van de heeren Driessen te Leiden is een werkman in aanraking gekomen met een door stoom gedreven weefgetouwen. Verschrik- De ondraaglijk hitte te Weeneu heeft verschillende gevallen van plotselinge krankzinnigheid tenge volge gehad. Te Bucharest is Zaterdag een proces ten eiude gebracht, dat in 1735 was begonutn. Het liep over een stuk grond en heeft verscheiden families gerui- neerd. Men is eindelijk tot een minnelijke schik king gekomen. De laatste tijdingen nit Alexandrië melden, dat de cholera zich over geheel Egypte verspreidt. Voor de slachtoffers van de ramp aan de Clyde is thans 16,000 bijeengebracht89 lijken zijn tot heden gevonden er worden nog 39 vermist. In Highstreet te Huil heeft een ontzaglijke brand gewoed een groot magazijn van zaden, granen, olie, vlas euz. is in de asch gelegd de schade bedraagt 100,000. Zekere Harry Swindols te Oldham beeft- ziin zwager.. JamasJKlbleMombzesahoten. toen Bniteng. vacature, uitgebr. 73 geldige st. Herstem- ming tusschen de hh. J. van Gorkum te Genderen, met 31, en J. C. van den Heuvel te idem, met 23 st. Nog verkreeg de heer Corn. v. d. Heuvel, 14 st. Gorinchem. Herkozen de heeien H. J. Dijckmeester met 291, A. Blankers met 291, A. D. Smits met 280 en H. A. Ravenswaav met 269 st. Gekozen de heer P. A. Bos met 243 st. De heer C. A. van Kuyk bekwam 210 st. Almkerk. Uitgebracht 151 geldige stemmen. Her kozen de heeren B. Snoek met 94 en W. de Jong met 79 stemmen. De heeren B. Koekkoek Bz. en J. de Jong Az. verkregen resp. 71 en 41 st. Drongelen. Uitgebracht 26 st. Herkozen de heer J. Oerlemans met 24 st. Herstemming tusschen de hh. A. van der Kolk met 9, en P. Nieuwkoop met 5 st. Meeuwen c. a. Herkozen de hh. B. Branderhorst, wethouder, en Joh. van der Pluijm. Waalicijk. Uitgebracht 230 st. Herkozen de heer Timmermans van Turenhout met 164 st. Herstem ming tusschen de hh. Dr. van Heijst met 105, Dr. de Haan met 104, Ch. Ticq met 66 en J. Gragtmans met 66 st. Sprang. Herkozen de hh. J. van Dijk en J. H. Brienen. Herstemming tusschen de hh. J. Haverhals, aftr. lid en Adr. de Bruiju. Vrijhoeve Capeüe. Herkozen de hh. G, Verhoeven en J. Quirijns. 's Grevelduijn Cappelle. Herkozen de heer J. Verheij- den. Gekozen de heer L. Vermeulen. Baardwijk. Uitgebracht 107 st. Herkozen de hh. J. van Helvoirt Jz. met 78, en N. L. Dekkers met 64 st. de heer G. van Beijnen bekwam 43 st. Bezooijen. Uitgebracht 76, van onwaarde 1 st. Herkozen de heer V. A. Dumoulin met 42 st. Her stemming tusschen de hh. C. A. Kievits met 33, en J. Schalken met 28 st. Drunen. Uitgebracht 114, van onwaarde 2 st. Her kozen de hh. A. de Jong met 111, en A. P. van Loon met 109 st. Nieuwkuik. Uitgebracht 62 st. Herkozen de hh. L. van den Broek, W. Loefif en P. Mostermans Az., met 54, 52 en 40 st. Engelen. Uitgebr.^ 17 st. Herkozen de heeren ra T7o CTt^r TCr t - xko VXX~~ zijn weder iets guustiger, zoodat hetgeen men over zijn doodstrijd telegrafeerde, wel geou doodstrijd zal zijn geweest. Uitslag1 van Verkiezingen van Geiueenteraads-Leden. Hemden. Uitgebracht 114 st., van onwaarde 9. Herkozen de heeren C. J. de Jongh met 104 en P. J. van Bokhoveu met 101 st. Oudhsmden c. a. Herkozen de heeren J. P. Pulles, burgem., en A. van Loon, ITerpt. Uitgebr. 19 st. Herkozen de heeren J. Joh. Buijs en A. J. van Grevenbroek, met 17 st. Wijk c. a. Uitgebr. 80 st. Herkozen de heeren J. van der Beek met 64 en H. Vos Cz. met 73 st. Dussen. Uitgebr. 100 stemmen. Herkozen de heer J. H. Stael met 90 en gekozen de heer Jacs. de Wit met. 92 st. Veen. Uitgebr. 13 st. Herkozen de heer O. Blan kers met 8 st. Herstemming tusschen de heeren L. van Eeten met 6 en C. Timmermans met 5 st. Woudricliem. Uitgebr. 99 stemmen. Herkozen de heeren A. Struik met 63 en J. H. P. Born met 58 st. De heeren A. J. de Jong de Bossou en C. J. Spronk verkregen resp. 38 en 34 st. Gekozen de heer Johs. van Stigt met 51 st. (vac. Schaap). De heeren B. A. van der Colff en A. Glöbel Ort bekwamen resp. 20 en 16 st. De Werken en Sleeuwijk. Uitgebracht 88 geldige st. Herkozen de heer W. van Arkel met 73 st. Her stemming tusschen de hh. W. F. van Langen met 36 en G. M. Sigmond met 34 st. Eeten c. a. Uitgebracht 75 geldige st. Herkozen de hh. H. Branderhorst alhier met 55, en W. Brau- derhorst Joh.zn. te Genderen met 42 st. Nog verkre gen de hh. Dirk Branderhorst Gz. 28 en Arie Bran- derhorst 17 st., en verschillende personen 1 en 2 st. mm

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1883 | | pagina 2