eene Keukenmeid, AsphaltDakpapier, Openbare Verkooping Brieven uit Amsterdam. LAND- EN TUINBOUW: MARKTBERICHTEN. 313de Staatsloterij. ADVERTENTIEN. Gebrs. DIJKERMAN, Breda. MULLER JISKOOT. STOOMTABAKSFABRIEK 50 CENTS PER LOT. ixxxxxx xx Veen bij Heusden. F. Veerman te Heusden, verdrinken Dat dit onder de bruiloftsgasten heel wat opschudding veroorzaakte, is licht te begrijpen. Na veel moeite kreeg men eindelijk den drenkeling aan wal en weer in huis, waar dadelijk de ruzie opnieuw begon. Onverwacht rukte de jaloersche zich los en liep voor den tweeden keer in de vaart, nu gevolgd door zijne vrouw en enkele bruiloftsgasten. Het schijnt echter, dat het nachtelijk bad afkoelend op de verhitte ge moederen gewerkt heeft, althans nadat men allen weer behouden aan land had gebracht, werd een derde poging tot verdrinken dien nacht niet weder gewaagd, ofschoon de patiënt verklaarde binnen drie d.-\gen zijn plan te zullen volvoeren. Hoewel de drie dagen reeds voorbij zijn, heeft men van zijn dood niet gehoord. Misschien is later alles wel weer in orde geschikt. 's Bosch, 27 Ang. Op de heden gehouden markt van vette kalveren, waren aangeroerd 84 stuks. tGorinchein, 27 Aug. Ondanks de in het nabu rige Leksmond gelijktijdig gehouden paardenmarkt, waron heden ongeveer 300 stuks vee aan de lijn, die bij vluggen handel vrij wel opruimden. KERKNIEUWS. YERKOOPEN Een verschrikkelijk ongeluk vond Vrijdagavond plaats in de ketelmakerij der Koninkl. Maatsch. z/de Schelde* te Vlissingen. Een jongen van 15 jaar geraakte onder een ketel en werd met ver brijzeld hoofd levenloos opgenomen en naar het stedelijk ziekenhuis overgebracht Op Feije- noord is een verver, werkzaam op het Moomschip n,Edam", van den voorsteven gevallen en op de plaats dood gebleven. Te Veenendaal viel een kind van D/2 jaar in een tobbe met kokend zeep water. Het werd overdekt met brandwonden. Onder Yelp is het huis van een bakker uitge brand. Op den spoorweg van Sottegem naar Aalst verliet de haait wachtster, die, bij afwezig heid van haar man zijn functie waarnam, plotse ling haar reglementaire positie, ijlde op de baan en rukte voor den aanstoomenden trein haar kind weg, dat op de baan speelde. Zij wierp het ter zijde, doch werd zelve door de locomotief gegre pen en gedood. Het kind, waarvoor de moeder zich had opgeofferd, bleef bijna ongedeerd. Donderdagavond is op een der privaten van het spoorwegstation te AVormevveer een vrouw be- bevallen, die sedert 10 maanden weduwe was. Het kind weid levenloos uit den beerput opge haald. De politie doet onderzoek, of hier aan misdaid kan gedacht worden. De vrouw hoort thuis te Beverwijk. Twee kinderen van een arbeider te Dinteloord, die voor den pot moesten zorgen, geraakten door te dicht bij het vuur te komen, in brand, ten gevolge waarvan het jongste oud vijf jaren, in deerniswaardigen toestand ver keert. Het oudste bekwam slechts lichte brand wonden. Donderdagavond had te Delfshaven op de fabriek van E. de Kruiff de ketel maker Nies. Spek het ongeluk in aanraking te komen met een boormachine, waardoor hij belangrijke verwondingen aan het hoofd bekwam. (Van onsen specialen correspondent.) De held van de Tentoonstelling is tegenwoordig Bilse. Die 'ouzo expositie bezoekt en alle zalen door- dwaalt, de Suriuamers gaat kijken, de schilderijen bewondert enz., maar geen tijd zich gunt om eeu paar rustige uren door te brengen bij de muziek tent, hij verlaat Amsterdam en ik durf zeggenhjj heeft van de heerlijkste genieting die de T. ons schenkt, niets geprofiteerd. Wij Amsterdammers komen niet meer in de galerijen, tenzij we logés hebben of, zooals uw ondordanige dienaar, voor de pers arbeiden; wanueer wij naar de T. gaan, dan beduidt dat naar Bilse, om ons te verkwikken na do dag taak, of die er niet te ver af woont, tusschen de dagtaak door 't genot van overheerlijke muziek. Ik heb er al menigen avond doorgebracht en verheug me met iedereen die kunstgenot hoog stelt, dat Bilse's voortreffelijk orkest nog een halve maand blijft! 't Zal hoogst moeilijk zijn dit te vervaugen en zeer verbaasd keek ik deze week op bij't bericht dat heden het Kou. Dordtsche fanfarekorps zich zon doen hooreu in .dezelfde tent, waar Bilse den diri- goerstaf voort. Dat was eeu stout stnk en daarom bon ik er heen gegaan. Het is niet wel doenlijk een parallol te trekken tusschen Bilse's kapel en die van Carol Bonman, maar in acht nemende dat het korps vqn laatstgenoemde slechts uit liefhebbers bestaat, kan ik gerust zeggen dat ze zich loffelijk gekweten hehbon. Wanneer de directeur weder eens met zijn volkje uittrekt, zou 't misschien beter zijn die huiselijke gewoonten van zeer hard sprekon, aanvangen met 't hardop tellen der voorslagen, timmeren met den maatstok op de lessenaar enz., achterwege te laten. Zoo iets komt bij Bilse nooit voor en mag ook niet voorkomen. Niet alleen het kou. Dordtsche fanfarekorps, maar het grootste deel onzer muziekgezelschappen kan van Bilse nog wol wat leeren. Van de muziektent naar de machinegalerij! Het verschil is groot, voor oen muzikaal gehoor is dat eeuwigdurend geronk en geraas afmattend en hoofd- pijnvorwekkend, doch dit overgeslagen vind ik het machiuegebouw zeer interessant. Ge kunt aan de drukte die hier voortdurend heerscht, bemerken dat bijna alle bezoekers dit met me eens zijn en ik heb al dikwijls van naïeve provincialen en stadscho nufjes de opmerking gehoord, dat ze zich toch zóó mooi hot binnenste van eeu fabriek niet voorge steld hadden! Ze vergaten echter dat al deze glim mende reuzen hier voortdurend mot oen poetslap worden onderhouden, iets wat in de fabrieken wel eens moet overgeslageu worden. Do meeste belangstelling geniet de reusachtige papiermachine van de firma De Naijer Co. te Willebroeck in België. Van den omvang en den arbeid dier machine kunt ge u eenig denkbeeld maken, wanueer ik u zeg dat ze slechts in den namiddag werkt vaar 1 tot 6 uur en toch nog per dag voor 15 gnlden duinwater verbruikt, De belang stelling die ze geniet is alleszins verklaarbaar, in do machinegalerij toch is veel beweging, alles werkt, klopt, suist, bromt, draait enz., maar verreweg het grootste deel der ijzeren gevaarten blijft een geslo ten boek voor de kijklustigenze zien het maar doorgronden 't niet. Sommige exposanten houden zelfs ook voor deskuudigen of liever voor deze vooral, de samenstelling hunner stalen stoomkin- deron geheim, zooals b. v. de heer van Reeden uit Papoudrecht, die naar men zegt en hij zi-lf oordeelt, iets geheel nieuws heeft uitgevonden, maar zeer gesloten blijft, waar men om uitlegging aanklopt. Niet aldus de papiermachine. Ze staat open en vrij, slechts met een hekje omgeven om den stroom nieuwsgierigen tegen te honden. Geheimen heeft zo piet en waar ze die schijnt te hebben, och een enkele vraag tot een der dienende geesten is genoeg om u een verklaring te bezorgeu in dien vriende lijken Brabantscheu tongval die den gullen Vla ming zoo geheel kenmerkt. Er is een tijd geweest toen ons vaderland be roemd was om zijn papier en nog heeft het oude Holland.-che, geschepte papier grootc waarde aan de markt. Maar onze goede dagen zijn toch voorbij, de steeds voortschrijdende wetenschap heeft nieuwe wegen geopend en dat moest ook wel om aan de ontzettend groote vraag naar papier te kannen voldoen. Ons Hollandsch papier is goed, is soliede, maar schoon is 't niet en goedkoop evenmin. Laat ons nu even toezien. Hier aan't eind klim men we den trap op. Daarboven slaan twee kui pen gevuld met wa'er, z.g. Hollanders. Hierin wordt ae stof', waarvan 't papier wordt vervaar digd, in vlokken gemalen, door een houten blok met stalen messen. Terwijl dat blok ronddraait ontstaat er een stroomiug in de vloeistof en de in 't water geworpen stoff -n komen vanzelf daaronder om versneden en verdeeld te worden. Die stoffen kont <re hier ook zien. 't Zijn groote blaleu g plotte vezels van katoen, hout of iets anders. De vermaling der lorren of 't afslijpen van hout is hier niet te zien, wel is een schoone verzameliug van 52 grondstoffen voorhanden, waar uit de papierstof vervaardigd wordt. We kunnen die straks zien aan 't eind der machine. Daar staan b.v. bossen verschillend stroo en eenige rol len papier uit dergelijk stroo vervaardigd. Er staau o. a. twee rollen papier «lk 18000 Meter lang, dar, is 4 uren gaans. J)e in vlokken verdeelde papierstof wordt vervol geus, na eenige kleurstof ontvangen 1e hebben hier meestal een blauwe langs een goot over de hoofden der wandelaars naar eeu verbazend groote kuip gevoerd, die op den vloer staat, doch over welker rand zelfs de zeer lange nieuwsgieri gen niet kannen heenkijken. Hierin wordt ze voort durend omgeroerd en vervolgens over gegolfdo platen geleid om de onreinheden af te scheiden. Daarna komt zo iu een goot en over den rand dezer goot op ecu breed doek van kopergaas, dat geen eiud heeft en op rollen over eeu tafel loopt. De mazen van dit gaas zijn uiterst klein, 400 op één M2., de pap verliest hierdoor, meegevoerd wordende, zeer veel water en nadat ze met het gaas tusschen een paar rollen doorgegaan is, heeft ze stovigheid genoeg om alleen haar weg te ver- volgon tusschen verscheidene met vilt bedekte rollen. Tha'.s is de stof reeds in papier veranderd, maar dit is nog zeer vochtig. Ten einde het nu van dit vocht geheel te ontdoen, leidt raon hot over eeu dozijn koperen trommels, die inwendig door stoom verwarmd worden, waarna het volkomen droog op een rol gewonden wordt. Nu is 't werk van de groote papiermachine afgeloopeu. Do firma De Nayer heeft thans vier. dergelijke gevaarten iu werking, die te zamen in 24 uren bijna 600,000 M2 papier fabriceeren. Aan 't eind der machine staat een snijmachine, waar het op rollen gewonden papier, dat men zoo lang kan vervaardigen gelijk men wil 't is z.g. papier zonder einde in gelijke vellen gesneden wordt. Eenige, mot de nationale kleuren versierde meisjes tellen deze vellen, vouwen ze en maken ze tot vei zending gereed. Aan 't eind kunt ge wel een stukje papierstof machtig worden en hier eeu reep van het daaruit vervaardigde papier. Behoudt het tut een gedachtenis aan het aangename half uur, 't welk ge hier doorgebracht hebt. KANTONGERECHT TE HEUSDEN. Uitspraak iu strafzaken vau den 17 Aug. 1883. Veroordeeld wegens dronkenschapD. C. V. te Veen, A. K. Az. en J. do J. Pz. te Woudrichem en M. W. v. O. te Werkendam, ieder /II boete subs. 5 dagen gev.N. v. D. te Heusden, C. v. D. te Oudheusden, W. H. te Haarsteeg, T. S. te Wijk en C. B. Az. te Almkerk, ieder 3 b. subs. 2 d. gev.R. P. v. S. te Heusden, 5 b. subs. 3 d. gov.C. v. O. te Heusden, 3 b. subs. 2 d. gev. A. H. te Heusden, 11 b. subs. 7 d. gev.H. O. I. Cz. te Werkendam, 5 b. subs. 3 d. gov.; J. V. te Almkerk, 5 b. subs. 3 d. gev.C. v. A. Pz. en B. S. Oz. te Almkerk, J. D. v. Z. Gz. en N. v. R. Nz. te Andol, ieder 2 b. subs. 1 d. gev.C. S. to Veen, 7 b. subs. 3 d. gev. A. v. B. te Heesbeen, 3 b. subs. 2 d. gev.W. M. B. te Heusden, /5 b. subs. 2 d. gev. H. A. M. te Heusden, /5 b. subs. 2 d. gov. Veroordeeld wegens overtreding op de visscherij J, S. te Rotterdam, /3 b. subs. 2 d. gev.; C. K. te Elshout., 2 X 3 b. subs. 2 X 2 d. gev.M. v. d. W. te Werkendam, 2 X 1 b. subs. 2 X 1 d. gev.; A. V. te Veen, /3 b. subs. 2 d. gev. C. L. v. D. te Oudheusden, 2 X 3 b. subs. 2 X 2 d. gev.W. v. K. te Oudheusden, 2 X 5 b. subs. 2 X 3 d. gev.A. K. te Wijk, 2 X 6 b. subs. 2 X 3 d. gev.T. S. te Wijk en A. T. te Almkerk zijn vrijgesproken. Veroordeeld wegens het werpen van steenen op eene openbare straat te Heusden G. v. D. Pz. en H. v. d. G. Jz. te Heusden, ieder 1 b. subs. 1 dag gev. Veroordeeld wegeus belemmering van een opou- baren weg in Noord-Brabant, door er sluitboomen over te maken J. v. B. to Hedikhuizen, 5 b. subs. 3 d. gev. Veroordeeld wegens het gaan over een stuk grond in den tijd dat dit met rijpende vruchten is bezet, zonder vergunning daartoe te hebben P. J. K., J. J. do V. en A. A. v. d. V. te Baardwijk en C. B. Cz. te Waalwijk, ieder 3 b. subs. 2 dagen gev. Veroordeeld wegeus het zoeken van eieren van waterwild: G. H. Az. te Woudrichem, 3 b. subs. 2 d. gov. Veroordeeld wegens het niet geleidon van een hond, welke hond was gespannen voor een kar P. v. G. te Waalwijk, /3 b. subs. 2 d. gev. Veroordeeld wegens het spannen van een hond, voor een kar, zonder dien hond een mnilkorf aan te doen: P. P. v. U. te Weelde (Belgie), 1 b. subs. 1 d. gev. Veroordeeld wegeus overtreding van het verbod op het rooken, binnen de gemeente Sleeuwijk C. D. Az. te Sleeuwijk, 3 b. subs. 2 d. gev. Al de veroordeelden tevens in de kosten. Voor dé harddraverijen, welke te Breda ter gele genheid der Landbouwtentoonstelling op 25 en 26 Sept. a. s. zullen gehouden worden, zijn de volgende prijzen uitgeloofd: a. Voormiddag-harddraverij van paarden uit de provincie N.-Brabant: le prijs eeu compleet tilbury- tuig, tor waarde van 150; le premie, een hard dravers-hoofdstel met dek, ter waarde van 50; 2e premie, een zweep, ter waarde van 12. b. Namiddag-barddraverij voor paarden van zes sen klaar: le prijs j 300; le premie /100; 2e pre mie 50; 3e premie ƒ25. c. Wedren met hindernissen voor paarden van officieren van het Nederl. leger: le prijs 200; le premie 75; 2e premie de inleggelden. In de Hoeksche waard zijn de boeren reeds be gonnen met het rooien van winteraardappelen; de kwaliteit laat niets te wenschen over en ook de nitkomst is zeer bevredigendzelfs sporen van de bekende ziekte komen bijna niet voor. Het weidevee (vette koeien) is in den laatsten tijd zeer aangekomen. Er bestaat nog kans dat er in Gelderland en Overijssel tegen November zeer veel vet vee zal komen. Zoo komt alles terecht. Te Deventer werden Vrijdag zooveel aardappelen aangevoerd, dat de ordinaire soorten tot voor 1.50 het mud werden verkocht. In jaren waren zij niet zoo goedkoop en was de kwaliteit niet zoo uitmun tend. De opbrengst is buitengewoon groot en de ziekte vau zeer weinig beteekeuis. Men schrijft uit Maas en Waal: Het prachtige zomerweder der laatste dagen geeft den landbouwers de lang gewen chte gelegenheid \,ui hooi en koren naar huis te halen. Overal is meu daarmede dan ook druk aan den gang. De kwaliteit van het hooi is veel beter dan verl. jaar, doch de opbrengs', inzonderheid van de uiterwaar den, veel geringer. Gras is er thans iu overvloed. In de aardappelen vertoont zich de bekende ziekte, evenwel is er nog oen zeer ruim beschot te ver wachten, daar de ziekte zich het sterkst in het. loof openbaart en de knol flink is uitgegroeid, terwijl deze in het vorige jaar reeds werd aangetast, toen hij, pas half volwassen, nog in vollen groei was. Iu geen jaren heeft de tabak zoo prachtig te veld gestaan. Het zandgoed* is reeds binnen en met het plukken van het »aardgoed« is men reeds eenige dagen bezig. Appeleu en peren zijn er in ongekende hoeveel heid. Zelfs do kleinste boomen zijn volgeladen. Wegens den lagen prijs der jonge biggen brengt deze fokkerij thans weinig voordeel op. De appels als voedingsmiddel. Zonder vrees van zich to bedriegen mag men zoggen dat bij uitzondering der graangewassen, geene vrucht der aarde een zoo goed voedsel aanbiedt, als de appel. Niet alleen streelt dit fruit aangenaam het inoudgehemelte, het is ook nog zeer voedzaam. De appel bevat zooveel voedingsstof als de aardappel. Wat al noodkreten stijgen er op, als de aardappel mislukt is, terwijl ter nanweruood een klacht ge uit wordt als de appeloogst niet goed is geweest; dit bewijst hoe weinig men dit fruit weet te waar- deeren. Niec slechts is de appel voedzaam, hij hondt ook aangename en heilzame zuurstoffen in, welke gun stig op het organismus werken. Hij, die zich met appelen voedt, zal steeds bevrijd zijn van slechte spijsverteringen, van keel- en halskwalen. De appel bezit versterkende hoedanigheden en bevat meer phosphorus dan elk ander gewas. Hij stelt eene uitmuntende spijs daar voor hen, die meer met den geest dan met het lichaam ar beiden, of voor die, aan welke het lichamelijk werk onmogelijk is. Hij voedt het hersengestel, prikkelt de lever: dat is juist wat het zittend leven vordert. De appel versterkt en ververscht den geest gelijk het lichaam, 't Is het wezenlijk fruit van het huis houden; rijk, schoon, versterkend, en dat ons met zijne rozenwangen toelacht zooals geen andere vrucht. Bij uitzondering der aardbeziën zouden wij met den appel de overige fruitsoorten kunnen missen. Dan, die aardbeziën zijn slechts kortstondig van duur, terwijl de appel, wanneer hij goed verzorgd is, zich het ganscho jaar bewaart. Ook kan de rol, die hij speelt, door geene andere soort van gewas zoo goed vervuld worden. Schrapt de oude schorsen der fruit boomen af. Van het huidige tijdstip af, behoort men de oude verstorvene schorsen der fruitboomen af te weren. Deze deelou ten eerste dienen volstrekt niet meer tot het leven of ontwikkeling des booms; erger nog, zij beletten allen toegang van lucht en warmte tot de nog levende schors en plaatsen deze laatste bui ten staat aan aan hare bestemming te beantwoorden. Daarenboven, tusschen de levende schors en do ver storvene deelen der oude bevindt zich verschuild allerhande ongedierte, 't zij in volkomenen staat, 't zij poppen, rupsen of eieren, welk daar goed beschut den winter doorbrengt en onder den invloed der eerste warmte van het voorjaar, zich zal ont wikkolen, en zijne schadelijke werkingen beginnen. Men begrijpt du3 hoo nuttig de boven aangewo- zene voorzorgen wezen moeten; gemakkelijk zijn ze ook te verwezenlijken, hier en daar worden zij toe gepast en leveren de beste uitslagen op. Ontbreekt nu de tijd of het geduld tol de afschrap ping, zelve, of honden de verstorvene schorsdeelen j nog to vast aan, dan doet men deze laatste als natuurlijk afvallen, met de stammen te bestrijken niet, gewoon witsel, bevattende een tiende petrol. Begeert men niet dat de gewitte boomen aan rechtstaande riffen of doode geraamten gelijken, zoo voegt men eene zekere hoeveelheid schouwbitter in het mengsel, en de stammen zullen hun gewone kleur blijven behouden. De bewerking in de twee laatste alineas uitge legd, behoort slechts iu het vroegjaar verricht te worden, daar zij alsdan gevolgen heeft die duurzamer en vollediger zijn, waaronder op eersten rang het vernietigen der eieren, maden of poppen van mo- nig ongedierte. o o huizen te Nederhorst den Berg; Britsum, W. T. Nijenhuis te Oldeboorn. Aangenomen Jelsum, H. Rutgers te Terhorne; Schiedam, H. H. Veder te Abcoude. Bedankt voor Abtskerke, J. van den Bergen te Strijen; Workum en Wetsinge-Sauwerd, J. Bolkestein te GerkeskloosterBezooijen, J. Prins te Waalwijk; Haarlem, Kasteel te Kollum Otterloo, P. Ring- nalda te Oldebroek Hoogeveeu, Oberman te Om men; Gorinchem, W. H. Dekking te Schoonhoven; Mijdrecht, E. A. Lasonder te Zegveld. f Heusden, 25 Ang. De prijs der boter is 0.85 a 0.90 per stuk van 6 ons. Eieren 4 a 4ys cent. De le kwal, gold van ƒ0.60 tot 0.64, 2e kwal. van ƒ0.58 tot 0.60, 3e kwal. van 0.56 tot 0.58 per kilogr. Aan de genoteerde prijzen werd alles vlug verkocht. De prijs der boter was 1.30 a 1.50. Prijzen: Enkele zware kalf koeien 250 a 330; mindere qaaliteit 160 a 240; dito vaarzen/140 a 230. Melkkoeien 150 a 240. Vare koeion 160 a 250. Guiste Vaarzen a Ossen 110 a 130. Stieron 80 a 115. Pinken a Graskalveren 25 a 60. Nuchtere kalveren ƒ8 a 17. Varkens, zware vette op levering 50 a 54 ets. per Kilogram. Overloopertjes voor Eugeland 44 a 46 ets. per K.G. Fokvarkens van 6 a 8 weken 5.00 a 9. per stuk. De prijs der goöboter was 1.50 a 1.64 per KG. der weibotor 1.18 1.26 por K.G. Kipeieren golden 1.10 a 1.20 de 26 stuks. Prijzen van f 100 en daarboven. 2o Klasse. Trekking van 27 Ang. Prijs van 5000 no. 10851; 2000 no. 6476; 10Ó0no. 3440; 400hos. 6563 en 6658; ƒ200: no. 5430; 100nos. 8602, 9017, 15899, '18913 en 19552. Nedkkl. Herv. Gemeente. Beroepen naar Eekst (Dr.), J. Damsté te Engelbert; Dirks-; land, J. Eigemau te DordrechtSprang, E. E. Gewin te Renkum Werkendam en de Werken,: W. van Roggen te Boven-Hardingsveld De Wilp,/ J. H. Themmen de Lang, hulp-pred. te Jnbb6ga- Schurega; Klaaswaal, J. II. Geselschap Wz. te" DnssenHattem, J. van 't Hooft te Koudekerken te Marum, A. E. van Eerde te Oosterwoldo; Ko- lijnsplaat, Postema te Domburg; Arum, P. van Krieken te WestwoudKampereiland, A. Veenhui- Getrouwd: J. VAN DIETEN en M. J. DE JONGH, die tevens hunnen dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling, bij ban huwelijk ondervonden. Heusden, 22 Augustus 1883. Pk. DE JONGH, Botermarkt Heusden, l^Br vraagt, om met 1 October in dienst te treden welke een goede burgorpot kan koken en van goede getuigen is voorzien. De wasch is buitenshuis. tot dekking van Molenkappen, Afdaken, Kippen hokken enz., te verkrijgen ad f 4.50 per rol van 1 x T5 M. en bij onderdeden van eenen rol ad f 0.35 per M., bij Het COLLEGE van Regenten der Godshuizen te Heusdenzal op Donderdag den 30 Augustus 1883voormiddag elf uur, bij de Gezusters Swa.ans te Heusden, in het openbaar Ongeveer 52 partijen HOOITOEMAAT, bree der bij biljet omschreven. do Wapens .an HEUSDEN en ALTENA. LOTEN ter gelegenheid van de zijn a contant verkrijgbaar gesteld bij deu boek handelaar a Na ontvangst eoner postwissel, met bijvoeging van 5 Cent voor de toezending, worden ze ook di rect naar alle plaatsen per post verzonden.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1883 | | pagina 3