Bultenlandsch Overzicht. BUITENLAND. Ofïieieele berichten. PLAATSELIJK NIEUWS. BINNENLAND, Brieven uit Amsterdam. riemen. Zal het zijn Lodewijk Philips II Dat kan niet, want de legitimisten kun nen niet erkennen dat Lodewijk Philips wet tig geregeerd heeft. Zal het zijn Lodewijk XX? Dat kan ook niet, want dan zou de Graaf van Parijs van zijn eigen grootvader erkennen, dat deze onwettig den troon had bestegen. Of zou het zijn Philips VII maar dan moet men tot de veertiende eeuw terug keeren, om een Philips VI te vinden. Een ding is een troost, dat dit eene kwestie is, om welke de Fransche staat zich vooreerst niet veel zal bekommeren, want de kans voor den Graaf van Parijs is op dit oogen blik uiterst gering; uit vele zaken toch schijnt te blijken dat de Republiek meer en meer vastheid krijgt. Sedert wij dit schreven heeft er bij de begrafenis van den Graaf van Chambord iets plaats gehad hetgeen schijnt te bewijzen dat de vereeniging der beide geslachten niet zoo innig was. De Graaf van Parjjs meende dat hij, als erfgenaam, de eerste zou zijn bij de begrafenisplechtigheid. De weduwe van den Graaf had echter anders besloten, hetzij volgens den laatsten wil van haar overleden echtgenoot, hetzij op eigen gezag. Zij verkoos dat de andere familieleden van Bourbon, die welke afstammen van den Spaan9chen tak, den voorrang zouden hebben. Daarop is de Graaf van Parijs met de andere Prinsen van Orleans vóór de begrafenis naar Parijs vertrokken. Met den titel van Graaf van Chambord zal ook het kasteel uit de familie verdwijnen en niet als erfenis overgaan in handen van den Graaf van Parijs. Ingevolge de Fransche wetten en gebruiken is de Koning niet be voegd eigen domein te hebben, maar hij is eenvoudig een nationale bewaarder. Zelfs de schilderstukken door kunstenaars aan souvereinen gegeven in hunne hoedanigheid als vorsten, behooren aan dezen niet in eigen dom. Het kasteel van Chambord was, zooals wij boven zeiden, aan den laatsten nu overleden bezitter geschonken, toen hij nog Hertog van Bordeaux en vermoedelijk troonopvolger was. De aankoop geschiedde uit de nationale in schrijving en de deelnemers aan deze in schrijving hadden hiermede tot doel, dat het kasteel hem op Jateren leeftijd tot paleis zou dienen. Wellicht is ook in dezen het laatste woord nog niet gesproken. t DRONGELEN. Herkozen tot Wethouder de heer J. Oerlemans. Het hoofdpunt vau de geschiedenis van den dag heeft zich langzamerhand weder verplaatst naar Parijs. De dood van den graaf van Chambord is het niet in de eersto plaats die de oogou van do geheele wereld op Frankrijk doet gericht zijn. Het moge waar zijn dat de Fransche minister van bin- nonlandscho zaken in de afgeloopen week (aan een banket, ter gelegenheid van de onthulling van het standbeeld voor Lafayette te le Pui), verklaarde dat zij die zich openlijk als kmonbejagors aanstel den over de grenzen zouden gezet worden, maar blijkbaar maakt de regeering der republiek zich niet bijster bezorgd over de plannen der familie Orleans. Neen, het hoofdpunt van do tegenwoordige ge schiedenis ligt weder te Parijs, omdat de tegen woordige Fransche regeering blijkbaar er naar streeft om door hare buitenlandsche politiek bet ontzag voor Frankrijk te herstellen. De minister president Ferry heeft blijkbaar groote plannen en handelt stellig in dim geest van Gambetta. Het zal daarom ook wel wezen, dat de Duitscbe pers zulk een vijandigen toon tegen Frankrijk aanslaat. Thans is het de vraag of niet. een oorlog tus- schen Frankrijk en China Voor de deur staat. Men weet dat de Fransehen te Hué een verdrag heb ben gesloten, waarbij Frankrijks eischen volkomen zijn ingewilligd. Dat do Chiueescke regeering wei gert dit verdrag te erkennen omdat Aunam een 'vazalstaat is van China en dus niet gerechtigd was eigenmachtig met, Frankrijk een verdrag te slui ten. Vandaar dus do kans op een Frausch-Cbinee- Scben oorlog. liet, is to hopen in naam der beschaving dat deze ramp worde voorkomen, want. zulk een oor log zou veel ernstiger gevolgen knnnen hebben dan niou algemeen denkt. Engeland heeft de drin gendst o belangen bij het handhaven dos vredes en zou, zoo het al niet do zijde van China koos, totaal va,n Frankrijk vervreemd worden. Men in, e wèl in het oog houden dat de Chi- neezen helaas de slechte zijde der beschaving hebben overgenomen en hun leger en vloot, veel verbeterd hebben. Een menscbenleven geldt in China niet moer dan een vliegeuleven bij ons en bij de rnil- lioonenfallen waarover China beschikt, zouden de gevolgen verschrikkelijk zijn indien het een strijd tegen Europa begon. Daarop nu is kaus. De Chi- neesche regeering schijnt gebruik te willen maken van de politieke verhoudingen in Europa. Men zegt dat een Chineesch legerkorps, aangevoerd do ,r Duitscbe officieren ou door de Engelschcn gewapend mot de beste geweren op do Russische grenzen gereed staat, om in Rusland te vallen. Er bestaat in China nog eeue oude wrok tegen Ruslaud wegens de geschiedenis met Knldschja. De Russische regee ring is mot, het gevaar bekend en schijnt zich voor te bereiden op een grooten oorlog. Men rekent er in Rusland op dat men weldra in oorlog zal zijn ge bikkeld met Oostenrijk en dus ook met Duitschland am met China. Met het oog daarop zijn reeds de «ernstigste maatregelen genomen. Reeds is bepaald •dat Rusland zich in dat geval evenals in 1812 zal (bepalen tot een verdedigende houding. De beroemde generaal Todtleben is reeds aangewezen als de op perbevelhebber van het zuid-ooster leger. Onwillekeurig zou dan geschieden wat ieder ge- woelt dat eenmaal zal gebeuren: Rusland en Frankrijk ■.zouden komen te staan tegenover Duitschland, Oos tenrijk en Italië. Het is voorzeker treurig dat aan ihet einde der negentiende eeuw zulke droevigo ■vooruitzichten zijn'geopend, maar dit is nu eem? niet anders. Door zich te honden of men deze ern stige zaken niet bemerkt worden zij niet wegge- goocheld. In dezen stand van zaken dient ook de toestand in Oostenrijk en Turkije in het oog gehouden te worden. Terwijl de Oostenrijksche hoofdstad op dit oogenblik schittert met de grootste overwinning der wetenschap van deze eeuw: de toepassing der electnciteit, duren moord en doodslag in de Oos tenrijksche staten voort. Iu Croatie, een deel van de Oostenrijksche lappendeken, is men in volslagen opstand tegen het Oostenryksch-Hongaarsch gezag. Het gaat onder den naam van anti-Joodsch door, maar het is zeer bepaald anti-Oostenrijksch. Er gaat geen dag voorbij dat de troepen niet for meel in gevecht zijn, zoodat dan ook het grootste deel van Croatie iu staat van beleg is verklaard. Men schrijft iu Oostenrijk deze vijandschap toe aan Russische inblazingen, hetgeen wel mogelijk niet verre van de waarheid is. Het is Rusland een doorn in het oog dat Oos tenrijk op het Turksche schiereiland invloed heeft gewonnen en dat de vrachten van den bloedigen oorlog van 1868 alsdan verloren gaan. De Sultan van Turkije schijnt te bevroeden dat er iets broeit en volgt de sluwe politiek met zijn aarts-vijanden, de Moutenegrijnen, goede vriendschap te sluiteu. De vorst van Montenegro is dezer dagen de gast van den Sultan geweest en zoo knaphandig door de vriendelijkheid van den Grooten Heer inge palmd dat, wat wellicht niemand gedroomd bad, misschien nog in deze eonw te zien zal zijn: dat do vroegere erfvijaudon Turkije en Montenegro vereeuigd zullen staan tegenover Rnsland of Oos tenrijk. Het kau dwaas loopen iu de politieke wereld (2) De schade door den brand te Battincourt wordt op circa 400.000 frs geschat. Men bericht uit Reims, dat uit de rivier de Veslo gehaald is hot lijk van eeu 25-jarige vrouw. Het was geheel naakt en het gelaat was onherkenbaar gemaakt. Van handen en voeten waren de nagels uitgerukt. Om het lijf was een dik touw bevestigd, mot een zwareu steen er aan. Uit de schouwing blijkt, dat de misdaad reeds eonige maanden geleden moet gepleegd zijn. De justitie doet onderzoek. Zondag namiddag te 5 nnr is aan do Roszau in don negenden Bezirk vau Weenen een brand uit gebarsten, die door deu stormwind aangewakkerd oen out zot,tonden omvang gekregen heeft en aan vankelijk zich zelfs nog ernstiger liet aanzien. Naast de groote bergplaatsen van hout der vorsten van Schwarzenberg aan het Donau-kanaal ontstond brand in een kleine woning; weldra was het nabijliggeude hout door het vuur aangetast, hetwelk zich met on beschrijfelijke snelheid, dooi den wind voortgozweept, over de groote werven, laugs het kanaal verspreidde. De gloed, de rook en de vonkenregen waren zóó groot, dat do brandweer onmogelijk tegen den wind werkzaam kon zijn en zóó den voortgang van het vuur stuiten, 's Avonds te 8 uur bedaarde do wind en begon er regen te vallen, en van dat oogenblik oerst was het mogelijk met eoaig gevolg de vuur zee te bestrijden. De geheele brandweer der hoofd stad en van do meeste voorsteden was op deplaafs der ramp aanwezig en werkzaam, terwijl bovendien 200 nniu genie-troepen gerequiroerd waren om twee huizeu omver te halen, ten einde deu voortgang van het, vuur te stuiten. Behalve de ontelbere massa's hout, schuren en bergplaatsen, zijn 12 huizen dooi den brand vernield, terwijl de schade op minstens 2 millioeu fl. geschat wordt wordt. Een man der brandweer bad hot ongeluk door oen val een paar ribbon te breken, maar voor 't overige zijn er geen persoonlijke ongelukken te betreuren. Een horlogemaker to Avignon heeft onlangs een microscopisch kleine motor goraimkt. Hot machi netje heeft een cylinder die D/s millimeter lang is ou het, rust op een vingerring, onder eeu glazen stolpje van een kubiekeu centimeter inbond. Hot vliegwiel draait 1500 maal in de minuut. Het werk- tuigje wordt, in beweging gebracht, door lucht, die er met behulp van oen gomelastieken ballotje wordt, ingeblazen. In oen gevangenis to Hiroshima (Japan) is dezer dagen een brand uitgebroken, die zich met groote sueleeid uitbreidde en al de gebouwen in de ascli logde. Volgens do berichten zouden 61 gevangenen in de vlammen omgekomen zijn, terwijl 150 gewond werden. Honderd-en-twintig ontsnapten en 15 daar van werden dienzolfden nacht weder gevat. Burgemeester en Wethouders van Hensden bren gen ter openbare kennis, dat de gemeente-begrooting voor bot dienstjaar 1884 van af den 10 dezer gedurende 14 dagen ter gemeente-secretarie voor een ieder ter iuzago zal liggen en tegen betaling der kosten in afschrift, verkrijgbaar is. flensden, 7 Sept. 1888, Burgemeester en Wet houders voornoemd, HONCOOP. De Secretaris, S. VAN BEEST, 1. s. t KETEN. Tot Wethouder herkozen <le heer W. Bramlerhorst. t ZUÏLICIIÉM. Tot wethouder is benoemd de keer N. flooijkaas. tEen arm huisyezin dezer gemeente, sedert eenigen tijd zonder woning zijnde, houdt verblijf onder den blooten hemel. t BOMMELl'UtWAARDT In vele plattelands gemeenten is 't de gewoonte enkele personen te noemen niet bij hun familienaam, maar bij dien van hun ambt of bediening. Zoo spreekt men van den burgemeester, den domine, den dokter, enz. Deze gewoonte is soms zóó sterk, dat men den naam dezer lieeren niet eens kent. Een enkel staaltje tot bewijs. In een der dorpen van dezen waard zocht een vreemde ling naar de woning van den heer X., bij wien bij een boodschap te brengen bad. Aan menig dorpeling bad bij verzocht hem terecht te wijzen. Niemand echter was biertoe in staat. Den beer X. kende men niet. Eindelijk kwam er een op tLu gelukkigen inval den vreemdeling te wijzen naar de pastorie. De domine, zegt bij, kent nog al veel menschen, misschien weet die ook wel waar de heer X. woont. De man geeft aan dien raad gehoor en met gunstig gevolg. De domine was de heer X. zelf. t MEEUWEN. In de laatste vergadering van den gemeenteraad werden <!e beide herkozen leden B. Branderhorst en J. A. v. d. Pluijm weder als zoodanig toegelaten. De eerste werd tevens her kozen tot Weth. en ambtenaar van den Burg. Stand.. Daarna werd de begrooting vastgesteld voor 1884, de ontvangsten op f 6,451.26, de uitgaven op f 6,450,80 en werd o. a. besloten eene tweede brandspuit aan te schatten. t BRAKEL, 8 Sept. De begrooting dezer ge meente voor 1884 is voorloopig vastgesteld op f 5873.905 in ontvangst en in uitgaaf. t Het gewas van late aardappelen is hier dit jaar zoo rijk als in geen jaren tiet geval was. Niet slechts is de kwaliteit uitmuntend, niaar (Kik de kwantiteit overtreft die van den vorigen oogst 4 a 5 maal. tGORIX'CHEM. Tot concierge aan hst gym nasium alhier, is benoemd J. Brouwershaven, tim merman alhier. t VUREN. Tot ambtenaar van den Bg. Stand alhier is hei-benoemd de heer C. A. van Everdingen. Het is een ongelukkig zwak van ons Neder landers, dat wij bijna alles bij voorkeur uit het buitenland betrekken. Als onze exporteurs en andere afnemers de moeite willen nemen de Hol- landsche afdecling op de tentoonstelling eens goed te bcstudeeren, zullen zij tot. de overtuiging komen dat zij heel wat zaken, die vroeger uitsluitend in den vreemde besteld werden, in ons eigen land even goed en goedkoop kunnen krijgen, dikwijls beter zelfs en beter koop. Hem die naar de tentoonstelling wil gaan om er zijn voordeel te zoeken en wie kan er dat niet vinden? bevelen wij een grondige studie onzer eigen afdeeling in de eerste plaats aan. In geen geval verzuime eenig handelaar met dit doel naar Amsterdam te gaan. De kosten aan de reis verbonden, haalt hij er altijd wel uit. De ontwikkeling van Amsterdam in de laatste 15 jaren gaat met zulke reuzenschreden vooruit, dat men algemeen geneigd is zijn toewas als den grootst mogelijken aan te nemen. Duitschland overtreft ons echter nog wat den bloei zijner hoofdsteden betreft. Niet alleen Berlijn, dat ge woonlijk in de eerste plaats genoemd wordt, maar ook Hannover geeft ons daarvan het voorbeeld, daar het getal zijner inwoners en dat van Berlijn in denzelfden lijd aan 44 pCt. zijner inwoners toenam, Stuttgart 41.5 pCt., Leipzig met 40 pCt. om van de verschillende kleinere steden van minder beteekenis hier in het geheel niet te spreken. Aan de ,/Independance beige'' wordt uit Amster dam geseind, dat Z. M. de Koning Vrijdag op de tentoonstelling den heer Tasson, administrateur- dóléguó der Belgische afdeeling, onder meer gezegd heeft: ,/ITet heeft mij verheugd uwen Koning te Spa te hebben ontmoet, en ik hoop hem weldra weer te zien." Prins lloland Bonaparte heeft in de Indische afdeeling der tentoonstelling onder anderen de Atjehsche woning aangekocht, die naar het park zijner villa te St. Cloud zal worden overgebracht. Onder de nieuwe belastingplannen van deze regeering behoort, naar wij nader vernemen, ook een verhooging van de belasting op het gedistilleerd. De President, der Fransche Republiek beeft aan Z. Al den Koning zijn leedwezen betuigd over de verwoestingen door de uitbarsting van Krakatau in Iridic aangericht. liet, telegram luidde aldus: Diep getroffen door het bericht der ramp, die Java getroffen lveeft, stel ik er prijs op Uwe Mn jest eit mijn innige deelneming te betuigen en de verzekering te geven, dat ik hartelijk deelneem in liet, leed en den rouw, die die ramp in uw koninkrijk veroorzaakt. Naar men verneemt heeft jhr. mr G. J. Th. Beelaarts van Blokland het hem gedaan aanbod, om benoemd te worden tot Staatsprokureur in de Transvaalsche Republiek, niet aangenomen. Tot. bewijs van de steeds toenemende waarde van de vischplaatsen op de Zeèuwsche stroomen en in het bijzonder op de Ooster-Schelde, kan strekken, dat de gehouden verpachting nu ruim 37 duizend gulden opbracht, tegen ruim 18 duizend gulden in Mei 1882. Onder de velerlei curiositeiten, welke zoo nu en dan in de gemeenteraadsvergadering te Wolfaarts- dijk in Zeeland plaats gri-jpen, is er in die van 30 Augustus jl. een voorgevallen, welke de kroon op alles zet. Nadat de secretaris verlof gevraagd en bekomen had, om zich even huiswaarts te begeven, keerde hij terug met zijn vrouw, die daar openlijk een standje kwam maken, tot ergernis van de raadsleden en tot. verbazing van het publiek, dat zich bewust, is te moeten zwijgen, zelfs als de voorzitter enkelen hunner bij name voor onrust stokers uitmaakt. Voor ongeveer twee jaar vluchtte een zonderling paar van Hoogeveen naar Amerika, nl. een man, die zijne vrouw en kinderen achterliet, met zijne schoonmoeder. Ook de schoonmoeder liet een echt genoot achter. Het scheen echter op den duur niet naar den zin te zijn gegaan althans de man heeft zijne vrouw naar Amerika laten overkomen en de schoonmoeder heeft haren echtgenoot te Hoogeveen weder opgezocht. Bij hare terugkomst aldaar werden haar ovaties van niet zeer vriend- schappelijken aard bereid. Men meldt uit Tilburg: Bij de in deze om-treken gehouden manoeuvres zijn natuurlijk een ont/.agoelijk aantal patronen verschoten. f L' II,m /-t Van die patronen worden de koperen hulzen weggeworpen. Daar die duizenden gebruikte hulzen eene niet onaanzienlijke waarde vertegenwoordigen,- volgden eeu groot aantal jongens de vurende infan teristen op de hielen en raapten de hul/.en op, oin ze onmiddellijk weder aan «peculeerende op- koopers te verknopen, die met bonden wagentjes en groote zakken den troep volgden. De marktprijs was 4 hulzen, voor een cent en toch maakte menige jongen een buitenkansje va:i eenige kwartjes. Van den opWiper gaan de hulzen natuurlijk naar den kopergieter iu den smeltkroes. Op deze wijze gaat echter voor het land een aardig sommetje verloren, want de gebruikte huls kan weder gevuld worden en is dan zoo goed als eene nieuwe. De curiositeit van het ge "-esseerde varken is ook te Weesp niet vreemdzelfs zijn er twee van die kunstige dieren. In eene tent worden er van tijd tot tijd voorstellingen mede gegeven, welke, naar men meldt, staalt jes van verwonderlijke dressuur te zien geven. Onder de schitterendste nommers behooren een duel tusschen de twee krulstaarten en een pantomine, waarbij een clown door de varkens ontkleed wordt. De kunst gaat ver. Twee ladelichters zijn te Gouda aangehouden zij hadden ongeveer 30 gestolen. Een was reeds vroeger voor een dergelijk feit veroordeeld. Elf personen uit Brugge, meest dames, die vow hun genoegen te Sluis waren, zijn daar door het kantelen van een roeibootje te water geraakt. Hoewel met moeite, werden allen gered. Half Sluis stelde droge kleederen voor de drenkelingen beschikbaar. Een kind yan 4 jaar is te iVm- sterdam in de Planciusstraat uit een derde ver dieping gevallen en op de plaats dood gebleven. Te Tilburg is een 2-jarig kind door een voer tuig overreden en aan de gevolgen overleden. (Van onzen specialea correspondent.) Ge heriuneit u nog de eerste Jagen van Mei, toen de Tentoonstelling alles behalve iu de goed keuring van onzen Koning scheen te mogen dee- len? Welnu, de indruk toen gemaakt, is gansch uitgewischt.. HH. MM. hébben thans 8 volle da gen met bijzondere ingenomenheid do T. bezocht, nadat H. M. de Koningin daaVaan' te voren reeds een dag besteed had. Gisteren heerschte er op de terreiuon een aangename i ruk to. Ge begrijpt dat, ieder bezoeker het hooge vorstelijk paar op zoo'n wandeling zien, ja volgen wil, iets wat voor be doeld paar alles behalve aangenaam zijn kan, reden waarom ik niet, begrijp dat, men reeds dagen te voron de komst des Koi.ings annonceert of neen, dat begrijp ik zóó.' goed, 'tis louter recla me. »De Koning komt,» cat trekt bezoekers; bij komt op Vrijdag», dat brengt guldeus in do kas! Enfin, we zullen er niets van zeggen, de commis sie trekt nog wat ze trekken kan. Straks is-t go- daan. De herfst heeft zijn intrede godaan, deu grootsteu stroom hebben we gehad, nog eeu kleine wijle tijds dan is Bilso weder naar Berliju en ko men dan do regenvlagen, dan kunnen ze de T. wol sluiten. Intusschon hebben we Bilso nog en spot ten 's avonds in onze half-seizoens weggedoken met de herfstlucht en den wind om zijn inuig schoone voordracht van klassieke muziek bij te wonen. Naar ik verneem wacht Bilso op den laatsten avond van zijn optreden eeu schitterende ovatie. Eeu week geledon is hem door Arasterdnmscho kunstenaars een zilveren lauwerkrans overhandigd. Wanneer nu de kunstliefhebbers eens uit den hoek komen, zal de avond van 14 Sept. voor den taleutvollen mu sicus onvergetelijk blijven. Ik beu te weten gekomen door welke oorzaak de 65 man onder Bilse's direciio zoo'n onnavolg baar schoon geheel uitmaken. Go moet weten dat korps is geheel een schepping van den directeur en ook in zekeren zin zijn eigendom. Het heeft met niemand te maken d< n met hem, die zijn ar- tisten engageert en bet.aa;t. Andere gezelschappen staan ouder een veelhoofdig, dikwijls ook veelzin nig bestuur, dat heerschappij oefent over arlisten en directeur beiden, Bilse's gezelschap staat onder het, opperbevel van niemand anders dan Bilse. Deze is dan ook, naar ik verneem, iu zeer goeden doen. Te Berlijn geeft hij op zijn eigendom tuin en restauratie, met zijn door hem zelf aangeworven korps, concerten en is dus van niemand ter wereld afhankelijk. Nu 't is he n wel toevertrouwd. Hij regeert als eeu vorst over zijn volk, dat hem zeer hoogacht, ook ouder strenge tucht,. Ge begrijpt of misschien hebt ge 't zelf O] gemerkt, dat op de plaats waar hij dirigeert,, geen sprake is v-au die huiselijke eigenaardigheden, gelijk ik zo laatst noemde, spre kende over 't Dordtsche fanfarekorps, als sigaartjes rookeu tusschen do nummers op 't programma, do maat slaan iu letterlijke beteekenis enz enz. Bij Bilso gaat alles streng in de vormen. De heereu komeu op, blootshoofds, ook thans nu't soms vinnig koud kau zijn, ze stemmen hun instrumenten behoo ren klaar te zijn, en zijn dat ook bij 't sein van drie tikken, dat de plaatsneming van den Dir. voor don less naar aankondigt, en maals, doch thans meer oi w manschappen te waarschuwen oen drietal tikken op den lessenaar heeft gegevei zitten alle art,isten vol komen gereed aan te vangen, wat dan ook terstond daarop plaats heeft. Talmen komt nooit voor, even min als wachten op een of auderen achterblijver; ik heb den heer B. nimmer op iemand zien wa;h en, allen zonder onderscheid zijn bij do waar?cnuwiug klaar. Voeg hier nu bij dat B. zijn korps goed betaalt ik weet o. a. dat de cellist 600 Mark (c. 360 gl.) 's mnauds trekt, en derhalve ook wezenlijk kuappe kunstenaars kau engageorendal B. geeu jager op effect, is, maar eeu degelijk mn-iens, dan zult ge u ten deele kunnen verklaren de voortreffelijkheid van zijn kapel. Ten deole zeg ik, want er blijft, toch op het gebied der techniek te vragen over. Dat gebied, echter kan ik Mor niet. betreden. Genoeg zij 't dat Bilse ook hier alle voorkomende moeilijk heden uit den weg gornitud heeft en zijn kapel een dor uitmuntends!o van Duitschland is. Bilse ontvangt van de T.-commissie per dag 450, 'Lwelk uiot, te veal is. maar toch met, 7(3 vermenigvuldigd (l Juli14 Sept..) de respectable som vau 34,200 uitmaakt. Ik bemerk al veel rniin'é ingeiioni'Mi t<> hebben xoudet asm de taak. gekomen te die ik me

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1883 | | pagina 2