BUITENLAND. Ofïicieele berichten. PLAATSELIJK NIEUWS. BINNENLAND, nier aan gedacht had zulk een hinderlijk struikelblok voor 't vervoer als dat kaaiinansnest op tc ruimen. IJecl't men to Mazatlan geon afdoeling publieke werken, geen commissie van bijstand, geen hoofd-commissie, wier waakzaam oog voor stilstaande poelen nooit ge leken is'? «i Die poel, Scnor,« antwoordde mij do Indiaan, die mij verbaasd aanzag en maar half liegroep, »die poel vormt zich elk jaar ten gevolge van den regentijd, en duurt nauwelijks eene maand. Over 14 dagen zullen al d ze gronden droogliggen. »'t Is mogelijk, tnaar intusschcn mesten die kaai mannen zich vet met voetgangers samenwerking tot stand te brengen insscben de n O Hoofdcommissie en de Pers. Ook in andere landen heeft men de handen aan het werk geslagen. Zoo vinden wij in de Engelsche bladen eene oproeping van den heer J. Howard Gwyfher te Londen, dat twee Banken voor Indië, Australië en China, bereid zijn to out vangen en per telegraaf over te maken alle gelden welke gestort zijn tot leniging der ramp op Westelijk Java. Met een »die spoedig helpt, helpt dubbel,* spoort ge- i noemde heer zijne laudgenooten tot mildheid aan, I Zoo worden de handen niet in stille bernsting in den schoot gelegd, maar ijverig aan het werk geslagen om de wonde to helpen heelen. Wij twij felen niet, of de uitkomst zal weer bewijzenWaar ooit eene hand in nood ivordt uitgestokenis er altijd eene andere hand, die gereed staal tot hulp.*. Bij het Engelscbj ministerie van oorlog is een plan iu overweging, om renboden op snel wieiers in bet leger iu te voeren. Zij zouden sneller rijden dan ruiters, en hadden daarbij niet voor huune paarden te zorgon. Voorts overweegt men de weu- schelijkheid van een regiment infanterie op snelwio- lers, welks manschappen, zoodra zij in vliegende vaart den vijaud genaderd waren, linn voertnigeu onder eene sterke bewaking zouden achterlaten, om te voet. den strijd te aanvaarden. Verscheidene des- knndigen echter betwijfelen de uil vóerbaareid dezer plannen, vooral van het, laatste. Toen Woensdagavond do laatste trein van Mccho- leu te Alex aankwam, bleek hot, dat de wagens met de passagiers bij een verwisseling op de Kijkuit, aldaar waren blijven staau. De locomotief vertrok er onmiddellijk heen en bracht de passagiers waar zij moesten wezen. Toen do snel!rein van Parijs Vrijdag te Bnr- doaux aankwam, zagen de beambten, dal het portier van een der waggons was gebroken en dat op de trede bloedvlekken waren. Drie Spanjaarden, die in den wagon zaten, verklaarden, dat een reiziger zich onder den Lormont-tunnol op don weg had geworpen. Men vond het verminkte lijk. De onge lukkige was de kapitein der artillerie Sidel, in gar nizoen te Itennes. In het hospitaal van Clermont- Ferrand heeft de luitenant. Vaché zich iueen aanval van ijlende koorts, toen de oppasser zich had ver wijderd, uit het raam geworpeu van een hoogte van 15 meter; op de steoneu van do plaats werd zijn hoofd te plotter geslagen. Te Béziers heeft een vrouw haar minnaar mot. een mes doodgestoken de man was gehuwd eu vader van 4 kinderen de moordenares is gearresteerd. 300 arbeidsters in do tabakfdbrieken vau Havro hebben het werk ge staakt.. De 60-jarige vrouw Rollet, die met haar dochter en schoonzoon bet plan beraamde en uit voerde haar 73-jarigen man, een landbouwer bij Annecy, te vermoorden, is tot 20 jaren gevangenis veroordeeld, de twee andereu tot 20 jaren dwau- arbeid. Hot bevestigt zich, d 11 Jeuuet gratie beeft gokrog' U van de doodstraf. Koning Salomo heeft eonwen geleden een woord gesproken, dat heden nog zoo volkomen juist is, als tijdens hot, splinternieuw was. 't Bevatte een waarschuwing tegen de dwaze meening van velen, dat, men allengs minder last, zorg en beslomme ringen in 't. leven ontwaart,, naar gelang iemands schatten t< en men. De beer A. von Rothschild, die, bij wijze van spreken, over millioenen zonder tal kan beschikken, naar men verzekert, levert hiervan een overtuigend bewijs. Een paar weken geleden las men in eene menigte dagbladen, dat de hoer Von Rothschild een hartstochtelijk verzamelaar van postzegels was. Zeldzame exemplaren, in zijn col lectie niet, voorkomende, kocht hij aan tot eiken prijs. En als bewijs, dat hij voor geen uitgaaf in dit, opzicht, terugdeinsde, voegde mon er tevens bij dat. hij, slechts weinige (lagen geleden, 10,000 franken voor twee postzegels nit. do dagen van bet presidentschap van Louis Napoleon hml betaald. Meer was er niet noodig, om den heor Von Roth schild van eene nieuw» zijde do belemmeringen te loeren kennen, waaraan alleen zeer vernioguuden onder onze natnurgenootëli uióói -Staan. Mogen de comtriissuïïr tot, inzameling van gelden voor onze noodlijdende broeders op Java, zoo veel rappe han den in beweging brengen, om bijdragen tot leniging van don nood in te zenden, als zich hebben gerept, postzegels bij duizenden en tienduizenden tegelijk, nit alle oorden van Europa aan den heer Von Rothschild t,o doen toekomen. Hij is overstelpt ge worden door collection zonder tal en dagelijks ver meerdert, de naar zijn hotel gerichte stroom post zegels en aanbiedingen, vele honderden pakketten en missives uitmakende. Iu een aantal dagbladen hoeft, hij een mededeeling doen plaatsen, meldende, dat. van den bewusten aankoop nooit sprake is geweest; dat, hij geen verzamelaar van postzegels is en derhalve vau verdere toezending daarvan verschoond weuscht, t.e V>\V\ven. Maar 'i helpt niet, want, wie leest, dergelijk be richt in Italië of Oostenrijk, in Hongarije, Grie kenland on elders, en zoo ontvangt, hij dagelijks groot er voorraad dan gedurende verscheiden dagen te voieu aan hein is toegezonden. Tevergeefs slaakt D o »Ik zie wel dal uwe. Edelheid nooit in deze stre ken geweest is; was dat anders gesteld, dan zou UEd. zoodanigcit angst niet koesteren. Voordat een kaaiman een mensch aanvalt, moet die mensch in 't water zijn gevallen en vasten voet verloren hebben, anders ontziet hem de kaaiman. Men kan geen enkel voorbeeld van een tegenovergesteld geval aanvoeren, en 't is ternauwernood als er in de maand, dat die poel jaarlijks bestaat, twee of drie kinderen verslonden worden bij verzuchtingen, tevergec f- roept hij nit »W;e I zal me verlossen van de Griekeche en Roinein-che postzegels Beklagenswaardig raillionnair aan welke moei lijkheden staat gij nog bloot, imi gevolge van ver loren geraakte, begeleidende brieven, die nooit zijn toegezonden, op grond waarvan allerlei afzetterijen zullen worden beproefd Burgemeester en Wethouders van Heusden brengen ter open bare kannis. dat van af heden gedurende 8 dagen ter gemeente secretarie ter inzage van belanghebbendeu zijn nedergelegd een aan li.tl. Gedeputeerde Staten dezer provincie gericht schrij ven van den inspecteur van den waterstaat in de 2e inspectie, betreffende de uitvoering van werken in verband met de ver legging van de uitmonding der rivier de Maas met bijbehoo- ren.lc tojwgraphische kaart; dat door belanghebbenden, indien tegen de aangebeten werken bij hen bedenkingen mochten be staan, deze binnen 10 dagen, te rekenen van af heden, schrif telijk bij ons kunnen wor len ingedieud. Heusden, IS Sept. 18->3. Bnrgemeester en Wethouders voornoemd, TTONCOOP. De Secretaris, S. VAN BEEST, L.-S. i HEUSDEN, 17 Sept. t Op de lijst van bekroningen op de tentoon stelling tc Amsterdam komen ook voor: onder de He afdeeling (uitvoerhandel) groep 4 (huis raad enz) met gouden medaille: de firma Lutkie Cranenburg te 'i Bosch met zilveren medaille: M. J. Enthoven Zoon te Zalt-Bommel en A. G. 1 Overes te 's Bosch met bronzen medaille: Stout Co. te Ti el met. eervolle vermeldingP. Bou- mans Zonen te Geertruidenberg. Groep 5 (klee- ding enz.) gouden medaillewed. W. A. Dumoulin te Bczooijen, collectieve inzending van 7 firma's tc Waalwijk (J. van Iersel Zn., Joh. Leijtein, Clir. de Kort., A. II. van Scheijndel, J. van Steensel, A. Nieuwe,nhuijsen, Joh. M. Groenen) zilveren 'medaille: Jan van ITelvoirt, Joh. Klerx Zn., heiden te Baardwijk; bronzen medaille: van Dortmond Zn., J. A. van Boxtel, beiden te Kaatsheuvel, II. A. van der Geld te DrUnen, P. J. de Bakker, Gebr. Kievits, beiden te Be- zooijen, Gebr. Vissers te Baardwijk; eervolle ver melding: M. Schenkel te Waspik. Groep 6. (voe dingsmiddelen, scheikundige voortbrengselen enz eere diplomacollectieve ledertentoonstelling Waal wijk gouden medaille: Rouppe van der Voort Lewin te 's Bosch bronzen medailleII. W. K mij* Zn., Comelissen, beiden te 's Bosch eervolle vermeldingP. J. van Gils te Waalwijk, J. A. Corman te Vlijmen, Mominersteeg Co. te, 'sBosch, Ph. de Jongh te Heusden. Groep 7 (werktui gen enz.) gouden medaille: C. A. Teulings te 's Bosch eervolle vermelding: T. II. Lathouwers te 's Bosch. Groep 8 (bouwwerken) bronzen medaille: Maatschappij tot ontginning van het Helena-Veen te 's Bosch. t Blijkens publicatie, in deze courant voor komende, ligt. op de secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage een gedeelte der topographische kaart waarop do verlegging van den Maasmond in algcmeene trekken is aangegeven en wel van af deze gemeente tot aan het Keizersveer. De richting aan de nieuwe rivier te geven is, zooals uit de kaart blijkt, voor het gedeelte tus- sehen Doeveren en het. Keizersveer gewijzigd, zoodat een groot, deel van het Oude Maasje ten zuiden van die rivier valt. Daardoor wordt, volgens een bijgaand schrijven het mogelijk in de twee volgende belangen op eenvoudige wijze te voor zien. te wetenhet irrigeeren der buitenpol ders, de scheepvaart-gemeenschap der Langstraat- sche dorpen inet de nieuwe rivier en de middelen om de gemeenschap tusschen de wederzijds gele den landstreken te onderhouden. Op d ie kaart zijn door zwarte lijnen aangegeven ile kruir. lijnen der dijken welke ter wederzijde der nieuwe rivier komen te liggen. Beneden het Lab- begat blijft alzoo het Oude Maasje voor scheepvaart en afwatering behouden, terwijl slechts zeer kleine gedeelten der buitenpolders ten Noorden der rivier komen te liggen. De irrigatie der buitenpolders kan dus in het vervolg op dezelfde wijze als thans geschieden, n. 1. door middel van liet water van het Oude Maasje. Door het hier na te noemen verbindingskanaal kan dit water op de Waalwijksche haven en ver op de Oostelijke polders worden gebracht. De uitwateringsluis die nabij het Keizersveer zal worden gelegd in den dam, die het Oude Maasje tot binnenwater zal maken, wordt tevens tot in- laatsluis ingericht. t Aan den postbode van (leze plaats naar 's Bosch (J. van Grondelle) en aan dien van hier naar Dossen (L. Varossicau) is van rijkswege eene traktements verhooging toegestaan, respectievelijk van f 100 en f 50 's jaars, als tegemoetkoming voor ondervonden schade bij de invoering der post pakketdienst, waarbij het vervoer voor par ticulieren wordt, uitgesloten. De verhooging treedt in werking op 1 October a s. t Door Burg. en Weth. is benoemd tot keurmeester van vee en vleesch binnen deze ge meente, de lieer P.F. Michels, veearts alhier. Wanneer men nagaat hoe slordig op vele plaat sen niet de keuring wordt omgesprongen, blijkens de telkens voorkomende inededeelingen, dat op deze of gene plaats vleesch van ziek vee wordt ingevoerd, dan mag Heusden zich verheugen dat het toezicht, in deze plants aan een allezins be kwaam «en rechtvaardig persoon is toevertrouwd. t De heden alhier gehouden collecte voor de ramp in Ned.-Indië heeft opgebracht f 100.47. drichem, 12 Sept. '83. 78 N.; 4e Gorinchem, 12 Sept. '>>3 9 N.; 5e Gorir.chem, 13 Sept. 'S3 S 9 N 6e Raamsdonk, 14 Sept. '83. S9 V. Nu ligt Andel 2 uur van Bezooien. Ge volgtrekking laat ik aan den lezer over. t's BOSCH. De Minister van Biunenl. Zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de betrekking van leeraar iu liet handteekenen aan de Rijks hoogere burgerschool met 5-jarigen cursus alhier tc vervullen is. Jaarwedde f 1200. Zij die voor deze betrekking in aanmerking wenschen te komen, gelieven zich vóór of uiterlijk op 30 Sept. a.s. aan te melden Lij den hoogleeraar- inspecteiir van het middelbaar onderwijs, dr. M. Salverda te 's Grnvenhage. CAFEETJE (N.B.), 15 Sept. Het gemeente bestuur alhier heelt zich tot den Minister van Waterstaat, Handel en Njverheid gewend met het verzoek om het aart de 11 oogevaart onder (leze gemeente te bouwen spoorwegstation niet te noemen station I Ioogevaart, zooals bij de aanbe steding van het spoorwegstation Zwaluwe's Bosch staat vermeld in de „Staatscourant" maar den naam te doen dragen van station Capelle. NIEUWKUIJK. Een der kostleerlingen van den lieer Driesen alhier, kweekte in de maand Mei eerie kauw op Deze vogel werd al heel spoedig de lieveling, niet alleen van zijnen kleinen meester, maar ook van diens kameraden. Moest de kleine, opvoeder soms eens school blijven of nawerken, en verscheen hij dus niet als naar gewoonte op de speelplaats, dan was de vogel, die steeds los is, onrustig en kwam dan met overeindstaande veeren zich neerzetten huiten voor een der schoolramen, vanwaar hij zijn baas kon zien zitten; kwam de leerling vrij en buiten school, dan zat hem de vogel onder blij geroep dadelijk op 't hoofd of den schouder en gaf alle kenteekenen van vreugde over de herkregene vrij heid van zijn opvoeder. Op de wekelijksche wan delingen, door alle leerlingen met den onderwijzer gehouden door velden en akkers soms uren ver, was de vogel steeds van 't gezelschap, in groote kringen rondvliegende oiri van tijd tot tijd op den arm van zijn baas te komen uitrusten. Het is een slimme, vlugge vogel, diefachtig Zooals de ineesten van 't ra vengeslacht, daarbij erg twistziek, in voort durende onmin levende met alle mogelijke vogels, die in zijne nabijheid durven komen. Met de duiven, in 't bezit van de leerlingen, houdt hij dagelijks wedstrijden in 't vliegen, en behoeft daarin volstrekt niet voor zijne mededin gers onder te doen. Een geloofwaardig ooggetuige deed ons deze mededeelingen. (E. v. h. Z.) t GORINCHEM. Z. M. heeft benoemd tot ontvanger van het buitengewoon zegel te Amster dam mr. II. P. de Gravere, thans bewaarder van de hypotheken, het kadaster en de scheepsbewij- zen alhier. t17 Sept. Bij arrest, heden door den Imogen raad gewezen, werd verworpen: de cassatie- voorziening van II de Koning, warmoezier alhier, tegen een arrest, van het gerechtshof te 's Graven- liage, waarbij hij is veroordeeld tot 20 jaren tucht huisstraf ter zake van moedwilligen manslag en ee.nvoudigen diefstal. O Nog worden enkele giften ingewacht. t BOMMELERWAARI). Ten behoeve der nood lijdenden tengevolge der ramp van Krakatau is te Brakel f 122 en te Poederooien f 90 gecollecteerd. BEZOOIEN. Tot Wethouder alhier is be noemd de heer V. A. Dumoulin. tEen brief uit Andel afgezonden den len dezer naar hier, met duidelijk adres, draagt zes poststempels, als: le Andel; 2e oen haast onlees- Kojr. Sept. '83.S 3e Wou- t De lieer B. H. lïeldt voorzitter.van den Ned. werklieden-bond te Amsterdam, verzoekt ons mede te deelen, dat hij voortdurend bereid is alle ge- wenschte inlichtingen te verstrekken omtrent het verkrijgen van nacht verblijf en voeding, in liet mili tair logement aldaar, voor groepen van werklieden, die de Tentoonstelling komen bezoeken. Hij brengt daarbij in herinnering, dat in die gemeentelijke inrichting slechts een vergoeding van f 1.60 per persoon wordt gevraagd voor logies, ontbijt en avondeten (koffie met. brood en kaas) middagmaal (groenten, aardappelen, vleesch en V2 flesch hier) en een boterham niet vleesch om tusschentijds te gebruiken. De heer ITeldt durft de verzekering geven dat voeding, ligging en bediening er uitmuntend zijn. Voorts dient er de aandacht op gevestigd te worden, dat werklieden, die niet eu corps de Ten toonstelling komen bezoeken, zich hebben te voor zien van een verklaring van hun patroon, opdat zij hun entreebiljet in de P. C. Hooftatraat no. 44, naast de Tentoonstelling, door afstempeling kun nen geldig maken voor 2 personen. Alleen een verklaring van den president eeuer werklieden- vereeniging kan die van den patroon vervangen. „'t Zijn sterke beenen die weelde dragen," zegt het spreekwoord maar nog sterker.zijn naar onze meening, de beenen die 't. op den duur uithouden om de aanbestedingen aan het Departement van Waterstaat bij te wonen. Mogen er gevonden worden die wel eens geprutteld hebben tegen du weelde, welke over 't algemeen in het huishouden van ons Staatsbestuur heerscht, zij zouden radi caal genezen zijn wanneer zij, de nieuwe aanbe stedingzaal bezoekende, zouden ontwaren, dat er tenminste voor dat, gedeelte, waar het publiek toegang heeft, niet eens een "stoel of bank te vinden is en met loffelijke nauwkeurigheid het tapijt, dat den grond dekt langs de balustrade, welke de zaal in tweeën verdeelt, is afgesneden. Het behangselpapier aan de muren kost wel licht het, land een paar guldens de rol, -maar een bank of stoel voor lien, die somwijlen een uur lang in liet lokaal moeten vertoeven, zou er, dunkt ons, ook wel op kunnen overschieten. (D.) De behandeling der zaak van Jaantje Struik c. s., in appèl door liet Gerechtshof tc 's Dage, is thans nader bepaald op 23 October a. s. De telephonische gemeenschap tusschen 's-FIage en Scheveningen is thans tot stand gebracht. De werking is zoo goed, dat met het meeste gemak telephonische gesprekken gevoerd kunnen worden. In de ITollandsche afd. der Internationale ten toonstelling te Amsterdam is o. a. bekroond met de zilveren medaille de heer L. Donkersloot Dordrecht, voor hout- en uianuerschilderwerk. De gemeente Bellingwolde kan er zich mis^ schieu op beroemen, liet oudste dagelijk-ch l>c- stuur van Nederland te hebben. De burgemeester toch telt 83, de oudste wethouder 85 eu de jongste wethouder 76 jaren, samen 211. De g&schiedenis van het gevonden frauduleus ingevoerde goud in een postwagen is de volgende y Reeds eenigen tijd hadden de ambtenaren tc tl Zevenaar vermoeden dat er langs dien weg goud en zilverwerken werden ingevoerd. Twee verifica teurs uit Zevenaar begaven zich in den postwagen ter visitatie, en daar de tijd daartoe zoowel te Zevenaar als te Arnhem ontbrak, werd het visi teeren in den vertrekkenden waggon voortgezet. Het gevolg was, dat bedoelde voorwerpen, in een zakdoek gerold, in een lmek van den waggon werden gevonden. Groite verwondering van den kant der postambtenaren, die allen te kennen gaven zich niet te kunnen begrijpen hoe de voorwerpen daar waren gekomen. Bij aankomst te Amsterdam wees dan ook de daar aanwezige inspecteur der posterijen op de mogelijkheid, dal bet goud zonder toedoen der ambtenaren in den waggon kon zijn gekomen. De verificateurs evenwel wezen als in voerder aan den adsistent, op wien zij reeds lang vermoeden hidden, cn daar nu was gebleken dat die persoon niet was in hot bezit, van een zakdoek en niet kon ontkennen dat de doek, waarin de voorwerpen Waren verpakt, hem toehehoorde, zoo volgde spoedig bekentenis. Dat er proces-verbaal werd opgemaakt tegen den commies der posterijen spreekt vanzelf; deze toch, hoewel onschuldig, is do verantwoordelijke persoon. Hoe botrenreu-waardig het ook is dat een rijks ambtenaar zich tot dergelijke praktijken leent, de hoofdschuldigen eu meest bevoordeelden iu deze zijn toch zi-kor de kas' onders voor wie die voor werpen zijn bestemd. Zij, om geen ander woord te gebruiken, doen hot Rijk te kort, maken voor eer lijke kooplieden do concurrentie b'jua onmogelijk en zijn ten slotte oorzaak van hot, ongeluk, der persoy non die zwak genoeg waren om grootendeels ten hunnen bate hunne betrekking 1e wagen. Met ge noegen vernamen wij dan ook dat de namen der firma's, waarvoor de voorwerpen zijn bestemd, znl- leu worden openbaar go maakt,. Dit laatste heoft trouwens ook plaats gehad toen voor oenigen ti'd een conducteur dor N. R. S. M. op hetzelfde bedrjjf door dezelfdo ambtenaren was betrapt. Voor ongeveer 3 jaren is te Mailden ondét Tubbergen eene poging tot moord gepleegd op een rijks-ambtenaar in functie. Hiervan werd be schuldigd zekere J. P., die dan ook door de rechtbank veroordeeld is. Thans echter meldt de „Asser Ct." dat zekere A. B. op zijn sterfbed verklaard moet hebben, dat J. P. onschuldig en hij de dader was; de veroordeelde zou dus reeds 3 jaren onschuldig gevangen hebben gezeten, üe officier van justitie van Almelo is te Tubbergen aangekomen, om de zaak nader te onderzoeken. Zaterdagnacht heeft te Helder een hevige gas ontploffing plaats gehad, fn de winkelhuizen be woond door mej. de wed. Kamper en de boek handelaars Berkhout Go. aim de Zuidstraat, welke zulk een omvang had dat de slag, daardoor veroorzaakt, op ongeveer 200 meter afstand dui delijk werd vernomen en aan een aardbeving deed denken, hetwelk ook niet is te verwonderen, als men de verwoesting aanschouwt, die in beide huizen is aangericht. Naar den toestand van een en ander te oordeelen, moet de ontploffing onder den vloer zijn ontstaan, daar deze geheel is opengebroken en de planken naar alle kanten zijn weggeslin gerd, terwijl de zware leggers als kinderspeelgoed zijn afgebroken. Voorts is niets hoegenaamd ge spaard ruiten, deuren, luiken, toonbanken en winkelartikelen, alles ligt vernield op en door elkander. Een jongen, die bij de ontploffing juist passeerde, bekwam door de uitèeuspringende rui ten een belangrijke wonde aan het hoofd, welke naar men verneemt niet gevaarlijk moet zijn, doch verder hebben geen persoonlijke ongelukken plaats gehad. De diligence van Hoorn op Punnerend is Woensdagavond om 10 uur, van laatstgenoemde plaats komende, bij het oprijden van den dijk aan den Oudendijk omgevallen, met het onge lukkig gevolg dat al de passagiers, waaronder een dame met een kind, min of meer ernstige kneu zingen bekwamen., Vrijdagmorgen is nabij Doesburg een omnibus in aanraking geweest met den stoomtram op Dieren. De omnibus werd om geworpen en zwaar beschadigd de koetsier be nevens fcen passagier, die voorop had plaats ge nomen, zijn erg gekwetst. Een inwoner van Weesp, die Vrijdag met zijn hittenwagen naar buiten reed, liet 3 kinderen, die van school kwa men en buiten woonden, met hem mederijden. Even buiten Weesp geraakte het voertuig t.e wa ter, met liet ongelukkig gevolg dat de eigenaar en een der kinderen verdronken; de heide andere kinderen werden gered. Een 2-jarig jongetje van den slachter v. B. te Nijmegen viel Maan dag j.l. in een pot met kokend water, welke door zijne moeder op den vloer was nedergezet, ter wijl zij zich even uit de kamer verwijderde en dat kind alleen liet. Met vreeselijke brandwon den overdekt, werd liet knaapje daaruit gehaald en is reeds na een allersmartelijkst lijden aan de gevolgen daarvan overleden. Te St. Oelenrole is een vrouw in een huis door een bliksemstraal doodgeslagen. Aan huis en inboedel werd niets beschadigd. De heer A. P. K., postdirecteur tc Breskens, is aldaar bij 't zwemmen verdronken. Aan P. Mulder te Oad- Appelscha werd iei schaap ontvreemd. Een ge deelte werd bij zekeren De Jong aldaar in een p it op 't vuur teruggevonden. Men liet hem den, tijd niet het boutje op te eten. In een lak en vernisfabriek te Amsterdam hebben twee man nen door het overkoken van e:n ketel ernstig) brandwonden bekomen. Vrijdagnacht sloeg d bliksem in den kerktoren te Heithuizen, waar door een aanzienlijke schade veroorzaakt is. 'i| 1 M

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1883 | | pagina 2