BUITENLAND. PLAATSELIJK NIEUWS. BINNENLAND. Brieven uit Amsterdam. dichters maken uit de taal een gevangenis, evenals slechte priesters uit de religie. Vrouwen, die in politiek doen, zijn hoenders die in gieren veranderen. En nu ten slotte nog deze: //Wat moet heden een koningin zijn schoon, goed en vruchtbaar." En hiermee hebben we Carmen Cylva zoo luidt haar pseudoniem den lezer voorgesteld. Ons komt zij voor een vrouw van hooge beteekenis te zijn. Haar pensees d'une Heine (gedachten eener koningin) be vatten zeer veel schoone, diepe gedachten, die ons een ruimen blik gunnen in hare edele ziel. En deze vrouw zou de koning van Ru- menie verstooten? Zacht wat, op 't oogenblik snakt haar ge maal misschien meer naar een troonopvolger dan naar de geestvolle taal zijner gemalin. Lees de laatst aangehaalde gedachte nog eens over en zoo ge 't verstaat tusschen de regels te lezen, zult ge begrijpen dat er al heel wat moet gebeurd zijn eer zij in 't pu bliek dezen regel durfde neerschrijven. Van daar onze verwijzing naar 't welbekende spreekwoord. HEUSDEN, 20 Sept. t Begunstigd door prachtig weder, werd heden de eerste najaarsmarkt gehouden. Nog nooit waren er zooveel paarden aan de lijn als thans. Onder de ruim 200 stuks, die aangevoerd waren, werd menig prachtig paard opgemerkt. De markt daarin was nog al beduidend. Wij hoorden prijzen noemen van 875 afdale-ide tut f 250. De veemarkt had beter kunnen zijnSlechts een 150tal run deren was aangevoerd. Het vette vee was zeer gewild. Kalfvee was minder gezocht. Men schrijft den kleinen toevoer van vee toe aan het goed gelukte nagras, waarom menigeen met den ver koop wil wachten. Zoowel op de paarden- als op de beestenmarkt ontbrak het niet aan konpers. Wij hoorden ook verschillende eigenaren van paarden hun ongenoegen betuigen over de hou ding van een handelaar, die, na eerst tegen hoo:' gen prijs can paard te hebben aangekocht, later vermeende uiterlijke gebreken op te merken, waarom hij het paard niet wilde aanvaarden. Ook wij keuren de houding van dezen handelaar ten zeerste af en nemen ons voor, indien dit ooit meer mocht voorkomen/den handelaar met naam aan te wijzen. t 20 Sept. Op de heden gehouden wedstrijd van springstieren waren slechts 3 stuk# aangevoerd. De le prijs werd toegekend aan den l1/2-jarigen withouten stier van de wed. Heijmans te Babiló- niënbroek. De 2e prijs verkreeg den ruim 1-jarigen roodbonten van Arie Branderhorst te Genderen. De derde, zwarte bonten stier, die wel is waar ook in sommige opzichten uitmuntende hoedanig heden bezat, kon echter niet voor bekrooning in aanmerking komen. t EETIIEN. De voorloopig vastgestelde gemeen terekening alhier bedraagt in ontvangst 5841,81 en in uitgaaf 6003,81, dus een nadeelitr slot van 159,00 aan onderwijs werd f 3695,25 uitgegeven. t BAARDWIJK, 20 Sept. In deze gemeente is in een huisgezin een kind door de pokken aangetast. t 1 Oct. a.s. begint de schoenfabriek onder directie van den heer V. d. Bergh weder te werken. t ELS HOUT, 18 Sept. In de lieden gehouden vergadering van stemgerechtigde ingelanden van het waterschap Oudheusden en Elshout werd met 71 stemmen tot voorzitter gekozen de heer A. Verhoeven te Heusden en zulks tengevolge eener ontstane vacature, door het bedanken van den heer P. T. A. Sprengers te Heusden, die, als lid van Gedep. Staten, deze functie niet langer kon blijven vervullen. t ZALTBOMMEL. Door den lagen waterstand wordt het gieren met de pont op de Waal zeer bemoeielijkt. In het vaarwater ligt eene ondiepte, waarom het veerbootje daar achterom vaart. Met de pont is dit lastigerdie moet er over, hetgeen met veel tijdverlies gepaard gaat. t ALMKERK, 18 Sept. Begunstigd door prach tig weder, had heden alhier plaats de reeds vroeger aangekondigde tentoonstelling van paarden en vee. Meer dan 50 stuks waren voor de keuring aan gegeven. De hierna te noemen personen zijn bekroond Met den eersten prijsHendrik van Haaften te Almkerk, voor een stier; A. Middelkoop te Alm- kerk, voor eene D/o-jarige merrie; J. II. Stael te Dussen, voor erne 21/2-jarige merrie Z. Mid delkoop te Almkerk, voor een handehpaard. Mot den tweeden prijs de wed. W. Stravqr te Meeuwen, voor een hengstP. de Ruiter te Almkerk, voor een stier; de erven Hagoort te Dussen, voor eene D/g jarige merrie H. Colijn Jr. te Almkerk, voor eene 21/s-jarige merrie C. Ver hoeven te Almkerk, voor eene veulenmerrie met veulen; B. Snoek te Almkerk, voor 'èei> han- delspaard. Met den derden prijs: II. Donker te Almkerk, voor een hengst; A. de Man Cz. te Woudricheih, voor een stier. Met den prijs voor de beste kalf vaars L. A. Donker te Almkerk. Na afloop van den wedstrijd vereenigden zich een aantal personen aan een gcmeenschappelijken maaltijd ten huize van m.-j. de wed. W. Dekker te Almkerk, die weder vele keurige gerechten had opgedischt. t DALEM. Door liet kerkbestuur te [Ierwijnen is besloten eene nieuwe pastorie te doen bouwen. Sedert eenige dagen zijn een paar ambtenaren van wege het Ministerie van Financiën bezig om gedeelten van de Zuiderzee, in den omtrek van Wieringen, op te nemen. Deze voorloopige werk- z lamheden moeten in verband staan met het plan, oin het recht tot 't visschen op de vischwaarden v lortaan te verpachten, evenals zulks met de wier waarden reeds geschiedt. Men meldt, zegt de „Middelt). Ct.", dat de publieke tribune in de Troonzaal bij gelegenheid der opening van de Kamers was gevuld door weesmeisjes. Stond dit soms in verband inet de heerschende vrees voor de een of andere demon stratie? Want hoe toch komt het bestuur van het weeshuis in Den Haag anders aan het zonder linge idee om de weesmeisjes daarheen te zenden Inderdaad behoort, naar wij vernemen, dit ge noegen, aau de r" lisjes aangedaan, tot liet samenstel der maatregelen, genomen ter voor- coming der dreigende onlusten. Of het be<tuur van het weeshuis dit middel weft aan de hand gedaan oui socialis'en van de tribune te weren, is ons onbekend, maar eenig is het denkbeeld zeker. Weesmeisjes dienst doende als weerbaarheids- corps Hebben eenmaal ganzen het Kapitonl gered, de Haagsche weesmeisjes saus comparaison natuurlijk! komt de eer toe de regeeriug en de vertegenwoordiging te hebben behoed. De „Arnh. Ct." teekent hierbij aan De firma Chahot en Andres te Rotterdam heeft voor het uitzoeken van koffie reeds 400 werksters in dienst, welk getal zij zich voorstelt in een nieuwe fabriek op het Nóordeieiland aldaar tot het dubbele uit te breiden. Met 1 Oct. treedt de nieuwe fabriek in werking. Gedurende de pokkenepidemie hebben de heeren Chabot en Andres al hun arbeidsters laten vaccineeren of revaccineeren, met het gunstig gevolg, dat onder die werksters na die vaccinatie geen enkel geval aan pokken voorkwam. Thans wordt niemand meer zonder voldoend bewijs van inenting toegelaten. Van de 25 kistjes dynamiet om den verzakten pijler chr IJselbrug te Kampen te doen springen, zijn slechts 4 gebruikt. Met de „Drie Gebroeders" gingen de 2L niet benoodigde (samen 420 KG.) naar de gemeente Rozenburg. Met liet heiwerk, midden in den IJsel, is mmi druk in de weer een tweetal stoomheimachines, waarbij één die 120 slagen in de minuut doet, werkt bijna onaf gebroken door. Door bet. prachtigste weer be gunstigd, kan het werk flink voortgang hebben en zal de IJselbrug, vóór de vorst cn ijsgang komt, waartegen de houten hulpbrug natuurlijk niet bestand is, in orde zijn. Wij hebben onlangs melding gemaakt van een toestel, uitgevonden door den heer L. J. Lefèbre, te 's-IIage en bestemd om op schepen in tijd van noo l of vergaan de aan boord aanwezigen in staal le stellen tot het geven van bericht. Deze toe stel staat thans gedurende eenige dagen voor de belangstellenden ter bezichtiging in de zaal der maatschappij Tot Nut der Zeevaart, in de Boom- jes te Rotterdam. Hij bestaat uit. een 1 uchtledi- gen bol van dubbel caoutchouc, middellijn 24 cM., waaronder een koperen bolvormig brievenbusje hangt. Op het oogenblik dat men van den toe stand bericht wil geven, wordt dit bericht in het busje gedaan hetwelk met een enkelen slag hermetisch sluit. en de geheele toestel over boord geworpen. De bol, die alsdan in volle vaart heendrijft, blijft met de bus altoos geheel boven water en is duidelijk merkbaar aan zijne ronde en witte streepen, zoodat de toestel beter dienst doet dan eene flesch, die men anders, met een briefje er in, aan de golven prijs geeft. Het schip Sa- marang, van de Rotterdamsche Lloyd, hetwelk vermoedelijk Zaterdag over acht dagen vertrekt, zal dezen toestel medenemen en hij de Golf van Biscaye overboord werpen, voorzien van een schrif telijk verzoek aan den vinder om ten allerspoe digste te berichten waar en wanneer de toestel opgevisoht of gevonden is. Op de Amsterdamsche tentoonstelling zijn toe gekend 372 eerediploma's, 1064 gouden medailles, 1557 zilveren medailles, 1348 bronzen medailles en 880 eervolle vermeldingen. Te zamen 5221 békrooiiingen. De aan zoogenaamde officieel e i n z e n ding e n toegekende bekroningen zijn daarbij niet. medegerekend. Alma Tadema, onze vroegere landgenoot, thans te Londen, heeft, eene schoone teekening inge zonden voor de uitgaaf Holland-Krakatau", uit. gever den heer Joh. IJkema te 's Gravenhage. De Nederlandsehe Vereeniging tot afschaffing van sterken drank hield Woensdag te Gouda hare jaarlijksche algemeeue vergadering, die door afge vaardigden en correspondenten mocht wordan bijge woond, doch niet door reporters de toegang werd hun geweigerd omdat hunne toelating met de usantiën der Vereeniging in strijd zou zijn. De directie van den Vogel- en plantentuin te Arnhem heeft een uitstekend middel bedacht om een anonymeii briefkaartenschrijver te straften. Zij ontving een beleedigende briefkaart van X. In plaats van er zich boos om te maken, liet zij er een zincograpischen afdruk van vervaardigen en dien als advertentie plaatsen in de „Arnh. Ct." 't Zou wel vreemd wezen, als de hand van dien schrijver niet zóó hekend was, dat weldra ieder in Arnhem dien Grobiaan met den vinger kan aanwijzen. In het blad „Oostergoo" wordt het volgende gemeld: De rijksontvanger te Dokkuni was aan een weduwe al laar 'f 16,44 schuldig. De weduwe biedt hem door middel van een kassier eene ge zegelde kwitantie aan. De kwitantie wordt tweemaal gepresenteerd, doch de ontvanger "weigert te betalen. Hij zal het geld door zijn dienstbode wel zenden. Dat geschiedt dan ook, doch nu vergeet de weduwe een 5 ct. zegeltje op de kwitantie te plakken. Uit zuivere plichtsbetrachting bericht nu de ont vanger aan de weduwe, dat ze voor f 25 beboet is en 5 ct. zegelrecht moet betalen. In zake de bekende treurige baldadigheden op het Munsterkerkhof te Utrecht, wordt medege deeld, dat de stukken door de Rechtbank in raad kamer zijn onderzocht en daarna aan den rechter van instiuctie teruggezonden met bevel een onder zoek in te stellen naar een gebleken contradictie in de beide rapporten van de geneeskundigen. De hh. Talma en Brondgeest moeten in hun rapport tot een voor de studenten zner bezwarende con clusie komen. In de gemeente Ter-Aar woont een vrouw, die, langen tijd sprakeloos geweest zijnde, haar stem eensklaps heeft teruggekregen. Doch 't geneesmiddel was erger dan de kwaal. Op een avond liep het gerucht, dat haar zoon verdronken was. Haar echtgenoot kwam zulks ter oore, eii in de hoop dat hij z ju zoon nog zou mogen terugzien, zeide hij niets aan zijn vrouw van deze treurige tijding. Helaas, 't duurde niet lang of 't gerucht bleek waar te zijn. Men tr.if met zekerheid den vader kennis dat het lijk was opgevischt. Nu kon hij het droevig ongeval niet langer voor zijn vrouw verborgen houden, en hoe omzichtig hij haar de treurmare ook mededeelde, de ontsteltenis die de goede vrouw om het hart sloeg, was zóó groot, dat zij onder liet slaken van een harden en pijn lijken gil in zijn armen in zwijm viel. Sinds dat oogenblik is haar stem al# elke andere. Door de justitie is Woensdag te Mill gevangen genomen zekere van Eek, Zaterdag j.l. als milli- cien uit Grave met groot verlof vertrokken. Hij wordt beschuldigd van den moord op den landbouwer Poos uit Beers. In zijn bezit werd gevonden een bebloed mes dat in de wonde, aan bet slachtoffer toegebracht, paste. De gevangene ontkent alle schuld. Naar men zegt moet jaloe zie de aanleidende oorzaak der daad zijn geweest. Iu de H 4-traat te Rotterdam heeft een werk man, weduwnaar en vader van 5 kinderen, zich het leven benomen, nadat hij van de werkplaats, waar hij zijn brood verdiende, ontslagen was en sinds geruimen tijd zonder werk, zich aart mis bruik van sterken drank had overgegeven. Bij het station Wierden is Dinsdag door verkeerden wisselstand een trein tegen leege wagens aange- loopen en ontspoord. Persoonlijke ongelukken had den er niet plaats. - Dinsdagnacht moet te Hilversum inbraak met diefstal van f 180 aan zilvergeld gepleegd zijn ten nadeele van M. v. d. W., depothouder aldaar van de brouwerij „De Haan en Sleutels." De politie doet onderzoek. Een metselaarsknecht uit Hilversum, di$ langs het Oosterspoor naar Bussuin wilde gaan, is, naar het schijnt, onderweg gevallen en door een goede rentrein overreden. Het hoofd was geheel verbrij zeld. Sterke drank is weer de oorzaak. Een bakkersknecht uit Nijmegen, die met de opbrengst van het door hem verkochte brood op den loop was gegaan, is te Arnhem aangehouden. Een 7-jarig meisje is te Breda in de modder gestikt. Een persoon, als bediende werkzaam in <11 Japansche afdeeling der Amsterd. tentoonstelling, is met 70 vertrokken en niet teruggekomen..De groote. katoendrukkerij van de firma P F. van Vjissingen te Helmond is geheel afgebrand. Hot voorbeeld van Amsterdam zal door Londeu gevolgd worden. De directie van bet Crystal Palace te Londen is voornemens in 1884 een iutornationale tentoonstelling te houden, geheel naar het voorbeeld van do Amsterdamsche. Tot. comiuissaris-goneraal is benoemd do heer G. C. Levoy C. M. G., oen man geheel op do hoogte van teutoonstellingsaangelegen- heden, thans uitvoerend commissaris voor de Au stralische kolonio Victoria te Amsterdam Men is reeds bezig mot het vormen van een Nederlandscbe commissie voor de behartiging van de belangen der Noderlandsche exposanten. Groote opgewondenheid bestaat zoowel te St. Pe tersburg als te Berlijn over den zelfmoord van oen der Russische kamerboereu. Voor eenigen tijd vou- den de Keizer en de Keizerin in hunne vertrek ken dikwijls afschriften van nihilistische proclama- tiön', zonder dat men den man, die ze er bracht, op het spoor kou komen. Op zekeren dag echter betrapte de Keizerin een harer kamerheeren, ter wijl hij voor hare schrijftafel stond, gereed om er een nihilistisch geschrift op neêr te leggen. De Keizerin liet, hom zijne zakken ledigen en toen bleek het, dat hij een groot aantal dergelijke stuk ken bij zich had. De man ging onmiddellijk naar zijne kamer en schoot zich daar dood. Bij den jongsten bevigen storm aan de Ameri- kaatische kust, zijn miustens 80 visschers omgeko men. De vangst was goed, de meeste schepen hadden booten uitgezonden om te visschen, en in hun ijver bemerkten do visschers den opkomenden storm niet voor het te laat was. Zij koudeu toen do schepen niet meer bereiken; de booten sloegen om en een groot aantal mannen verdronken. In den staat Ohio is nabjj Mason, volg us de Amorikaansche bladen, in bet wond een wildeman gevangen. Zyn lichaam is geheel met haar begroeid. Sproken kon hij niet; eenige knorrende geluiden was alios wat men uit hem kon krijgen. De politie, die niet recht wist wat zij met zulk een gast zou aanvangen, bracht hem naar de gevangenis,waar hij te keer ging als een razende, zoodat men hem thans in een krankzinnigengesticht heeft opgesloten, waai de man zich natuurlijk ook niet bijzonder op zijn plaats gevoelt. De behandeling welke deze wildeman van zijn tamme broeders onderviudt, is zeker niet heel aangenaam. Wellicht ontfermt Barnum zich over den mau. Eukelen fluisteren reeds, dat het een doorge stoken kaart is om de nieuwsgierigheid te prikkelen. In de rivier de Dnieper is een groot barn steen-bed ontdekt bij het bonwen der pijlers voor de brug bij Jekaterinoslaw. Sommige stukken, door de ar beiders opgehaald, hadden de grootte van oen vuist, terwijl de steen alle gewone kleurschakerin gen vertoonde. To Manchester, in Ohio, heeft zekere Mrs. Mary Meier, volgens de »Cincinati Enquirer,«een levende slang uitgebraakt, die reeds maanden in haar li chaam gehuisd en haar niet weinig gekweld had. Het dier was 22 duim lang en een half duim dik en stierf den volgenden avond. De negenjarige zwemmer Ward, die voornemens was in een waterdicht, roddingkloud het Kanaal over te zwemmen, heeft ha een proeftocht van Dover naar Folkestone, waarby hij zeer vermoeid werd. zijn plau opgegeven. 68 van de 126 man, die werkzaam zijn bjj de booten der London Steamboat Companyhebben bet werk gestaakt en 14 van de 21 booten, die tusschen London-Bridge en Kow varen, moeten dus blijven liggen. De reden van de »strike« is, dat men do mannen een verhooging van loon had beloofd tot October en die nu reeds had ingehouden. Te Lercara de Freddi, bij Palermo, is oeno zwavel- mijn gedeeltelijk ingestort. Een aantal menscben, waaronder de eigenaar, kwamen om het leven tui verscheidene anderen werdeu gewond. Te Kolen, in Bohemen, zijn zes vrouwen, die in het, veld bezig waren en onder een boom voor een onweder schuilden, dóór den bliksem gedood. Drie andere vrouwen werdeu ernstig gewond. Een huwelijksplechtigheid onder den grond had onlangs in Virginia plaats, in de bekende grotten van Luzay. Twee verliefden hebben zich, ouder geleidde van èen paar gidsen en iu gezelschap van een predikant en eenige vrienden, naar do zooge naamde balzaal*, een prachtige ruime stalactiet- grot, diep twider den giond begeven, om daai inde ingewaudtui der aarde, bij 't schijnsel van fakkels, bun echt te laten inzegenen. De Villc do Cambrai* van Duinkerken is voorbij Penmarch vergaan. De bemanning (11 per sonen) werd gered, maar een kind van 12 jaren, dat als passagier aan boord was, verdronk. Het schip »St. Leonards* met emigranten, gaande van Londen naar Nieuw-Zooland, is in den mist bij Start Point gezonken door aanvaring met een stoom schip. Gelukkig werden allen aan boord gered, maar al v ^ge der passagiers en de lading gingen het Italiaapscke schip Teresa Olivari*, komende van Rangoon, viel een der ma- J trozen, Antonio, 's nachts den hoofdofficier, die te j bed lag, met een scheermes aan en bracht hem j een gevaarlijke wond aan den hals toe. Daarna ging hij den kapitein te lijf; de eerste stuurman wilde deze bijstaan en schoot op Antouio, maar het schot ging bij ongeluk door het been van den kapitein. Ten slotte werd Antonio doodgeschoten door den officier, dien hij het eerst had aangevallen. Met, den prijs voor de beste kalfkoeZ. Mid delkoop te Almkerk. Als ze daar nu nog gekomen waren om den Koning of de Kamer een lied te zingen, zou dit te begrijpen zijn, maar de plechtigheid der opening van de zitting der Volksvertegenwoordiging is toch iets anders dan de voorstelling in een paardenspel of schouwburg, waartoe de weezen ter kostelooze bijwoning worden uitgenoodigd. (Van onzen specialen> coirespodenlj Er is op 't, oogenblik heel wat, 't welk een be spreking vraagt. Maar ik moet eu dat is dan ook voor 't laatst nog eens terug komen op den avond van 1.1. Vrijdag. »Abscbiods-concert« stond er op 't programma der T. vermeld, afscheid vau Bilse zooals ik u in mijn vorigen uitgelegd heb, die con certen woidou gegeven dooj- B. met zjjn kapel, uiet door do kapel. Een grooten toeloop voorziende, was ik er een uur voor deu aanvang en ik heb nog èen sloel machtig kuunen worden, doch 't was reeds propvol en lang voor den aanvang van 't concert waren èn alle stoelen èn alle restaurafiëu èn de ruimte daar tusschen volkomon vol, 't was een menscheriklomp en die werd beheerscht door Bilse. Met eéiJ don derend hoera werd hij begroet, er schéén goèn einde aau te zullen komen, sommigen iu mjju buurt wer deu al bang dat we door dien grooten toeloop uiet voel van Beethovens kunstwerk zouden te hooreu krijgen, geeu nood Bilse's dirigeerstok wórdt op geheven, het gewoel bedaart, het juichen houdt op en nog voor het eorste akkoord klinkt; isf^ 't muis stil. Bilse heeft die duizende hoordets den ganschen avond betooverd, zooals hij 't vau 1 Juli af 'gedaan heeft,hij stond daar op zijn houten bankje als een vorst. Bravo! dat is de overmacht van't genie, de eenige waarvoor wij menschou ons behoordeu te buigen. Go moot niet denken, dat er zelfs, maar. gefluja?- terd werd onder die opeengedrongen massawan neer ik spreek van stilte, dan is dat niet bij bena dering, maar zoo absoluut mogelijk. Do kunstenaars overtroffen zichzelf dien avond. Zo waren zich wel bewust de sympathie dor Amsterdammers gestolen te hehbon, maar dat die zich den laatsten avond zoo zou openbaren, in een nooit gedachte opkomst, in tal van kransen en bouquetten, iu toejuichingen eu een overschoen souvenir aau huu aanvoerder, dak hadden zo niet gedroomd. Nu, laat ze iu Berlijn ver tellen. dat die Hollanders toch wel wat voor de kunst gevoelen en er wtd wat. voor over hebben ook, dat kan geen kwaad. Men heeft aan giudsche zjj van den Iiijn zich wel eens in 't hoofd gehaald dat 't er met onzen kunstzin slechts mager geschapen stond Bilse kan nu van 't tegendeel getuigen. Zelfs op de avonden waarop allweu Waguer op 't programma vorscheen en ik verzeker n dat het dan te veel voor eon mousch is zelfs op die avonden heeft hjj een net en zeer aandachtig pu bliek gehad. Ik heb veel genoten van en te danken aan Bilse. Wanneer ik na jaren de T. nog eens herdenk, weet ik zeker dat Bilso's schoone muziek dan steeds iu do eerste plaats zal herdacht worden. Zal ik nu nog een woord wijden aan 't Hurino- nickorps (75 man) uit Mariemout en de Zangver- eeuigiug »Legia« (136 man) uit Luik? Niet meer dan een enkel. Het eerste heeft schoone concerten gogevon, de laatste zong iu de open lucht men had haar alleen een klankbord getimmerd vol vuur, maar ik heb noch bij 't eerste, noch bij de laatste dat. genot gesmaakt, wat Bilse's kapel me schonk. Of 't kwam door 't grooto verschil tus schen symphouio eu harmonie, of door de ongeluk kige regeling om beide gezelschappen na elkaar te laten optreden, zoodat men het eerste hooreude zenuwachtig op 't laatste nummer wachtte, aR wan neer men op den hol slaau moest, om teu minste een dragelijke staanplaats machtig te worden, ik weet het niet. Beide korpsen hebben hun best ge daan, ik heb ze Zondag gehoord maar beu Maandag thuisgebleven.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1883 | | pagina 2