ONTVANGEN tiiselel Mr. A. van Mens, Pubiiek Verkoopen: isene Mooiste, pianomuziek. MAASSTROOM, ARI liet F R A N S C H zonder Meester, liet DUIT SC II zonder Meester, liet ENGEL SC II zonder Meeste, u Eene HOFSTEDE, be staande in een Huis Schuur en Erf, Boom gaard, Wei- en Bouw land, onder Aalburg, i 21 Stukken voor slechts f 2.50. Dienstregeling ra af 15 OCTOBER 188o. f£E STAND. ADVERTENTIEN. MARKTBERICHTEN. Wis op rijperen leeftijd Noordhoiï Smit te Groningen. C. MEERBURG, te Alfen a d Rijn. 4 heet. 67 aren lö centiaren, Heeren-Modetelegraaf, ÜINBOUW. 313de Staatsloterij Boekaankondiging. Gemengd Nieuws en Allerlei. Verschillende KAPITALEN als eerste hypotheek dis ponibel. Notaris te Veen, Spotgoedkoope II.II. Kleermakers Heeren-IVIodegids, Firma AR1STI0E BOBClCiDT. Nouveauté-Magazijnen o o o i Straten, 28 j., echtg. Alblas, 83 j., wed. van zoo overvloedig ala men zich in jaren niet herinnert. De opbrengst is zoo gunstig dat een stnk grond, waarop verleden jaar 15 HL. werden gewonnen, than3 100 HL. opleveren; alzooem meer dan 6- voudige opbrengst. Deze getallen zijn geeue uitzon deringen maar gaan overal door. De prijzen zijn dientengevolge laag. Puike jammen kunnen niet meer dan 1.80 tot 2 de HL., Engelsche niet meer dan 1 opbrengen. De Engelsche aardappel wordt thans als varkensvoeder gebruikt. Vele aard appelboeren staan huu dengdzame waar niet voor zulke lage markten af en leggen ze op hoopen, om er in het voorjaar of op een gunstig oogenblik mede te speculeeren. Nedekl. Herv. Gemeente. Chk. Gekicf. Gemeente. I'. NOORDHOFF, te Groningen. gewone prijs ƒ18 33. prachtig gedrukt Zütphr.w THIEMFS Boek- Muziekhandel. In do thans verschijnende nommers onzor MODE-JOURNALEN vindt men de nieuwe iiMxiellen van keeren-kleediiig voor het aan staand scisocn. Alles met. duidelijke beschrij ving en groote patronen. Op bestelling leveren wij ook uitgeknipte patronen op natuurlijke grootte. Men tcekent in bij alle BOHKUANDELARi en POSTKANTOREN. Het Huis j\1 1 Jï O IV IVJL A. T? O T f IC heeft gecnc Succursalen noch Vertegenwoordigers te l'arijsevenmin in de Fratische Departementen uoeh ia liet Buitenland. •Sopt. tot 10 Oct. 'Goes, 33 j. j.rn. lijft alles nog rus- -n te Venendaal de als vermoedelijke dat Koes, vóór 2 jaren l!1 arrest bevindt, heeft Men bewusten Zondag- begaan, ten einde eenig betaling van de buur kwam gemelde Mina I zeer goed kende. Hij dj zich had, waarop een /gelegenheid v. d. Ilulst M. Koes gaf hein toen saak wilde aangeven en heeft hij haar weder - ^geworpen en dadelijk ij bij zich had, door den daarna heelt hij bij het w de schoenen, kousen fcerooven. Hij verklaarde II den moord geen rust de laatste gil van haar ren klonk. van 10 Oct.: w hier een persoon de f'Jtie havelooze kleeding half uur later prijkte nieuwe laarzen, nieuwe 'kortom hij was in een nieuw cylinder-horloge °eli ook de politie kwam vriend in. De zaak toch pi uit St. Anthonis bij le plaats een paard uit j hetwelk onze gast te s, waar hij zijne inkoopen 'd te zijn, is hij heden ïiusséea vervoerd om ter ,,'esteld te worden. !'n der infanterie te Maas- i, door een kogel doode- te een minder geoefend 'v en wel op een richt- kchts eenige passen van weer reeds op den richt- zich nog vergewissen fin was, doch hij werd rust gesteld, die hem eene schijnpatroon in -in gaf daarop last op in zacht af te trekken, dlottig gevolg. enen eene scherpe en een gehad, dan wel of het eld was, weet men niet. mgelukkige schot loste, '.li-gen doodslag in zülk d geraakt, dat men hem bewaken. jens oplichterijen tot 3 ■deeld, heeft te Eindho- rdrinken. Hij werd ech- ig man is te Yenloo in p de plaats dood geble- had Dinsdag het onge- huis te Koudekerk te n de gevolgen van dien Overschie is een 4-jarig en verdronken. Een ■bouw zijnden pijler der 1 Dinsdag in den IJsel laid. In de Marnix- dien zelfden dag een jeftijd uit het raam eener Meer dood dan levend in haar woning ver- erhoofd (De Ruyterkade) dagnainiddag, omstreeks een vaartuig in het IJ. joedig, sprong het kind £iij6-jarigen drenkeling brengen. Met een:; //Ik water te vallen/' kreeg ramp nog een flink tlP heeft zich een per- itaat door de politie op ;n naar een sobrtgevan- eel werd ovorgebracht, van 'tleven beroofd. 4_ji Oct. i Aiitonie Ilexspoor, 11 m. an 130 Sept. van Vugt, jm., 28 j. en .nnes, z. v. It. Borg on z. v. M. Baks en J. v. S. A. do Joodo en ia, d. v. A. Pellikaan anna, d. v. F. Sogaaren en J. IHoudrina, d. v. J. Teu- rardus, z. v. J. Touling z. v. T. v. d. Stelt en y. Ficter v. Drunen en G. Groenoveld en E. v. G. Duijsor en A. v. 3) z. v. A. de Later en 'v. C. G. Noorloos en J. dochter v. W. d. Graaff aer, 17 jH. d. Koning, (-j. wed. v. J. v. Rijswijk; I provincie Groningen Uit Venlo meldt men dat de aardappelenoogst daar buitengewoon is meegevallen en de opbrengst die der laatste 10 jaren overtreft. Bovendien is de qualiteit zeer goed en vergoedt dus eenigszins den graanoogst. De prijzen blijven nog al boog, tusschen 3 en 1 de 100 Ned. pd. Appelen en peren zijn zoo overvloedig, dat zij voor eiken prijs van do hand worden gedaan. In Gelderland en Overijssel loopen thans vele bui- teulandsche kooplieden de veestallen bij de boeren op het platteland af om schoon jong drachtig vee machtig te worden. Daarvoor besteden zij ongeloof lijk veol geld. De veehouders laten zich meestal ver leiden om hun waar van de hand te doen, ofschoon die, zoo zij dit wilden begrijpen, voor hen nog veel meer waarde heeft dan de geboden sommen. Prijzen van 100 en daarboven. 5e Klasse. Trekking van 9 Oct. Prijs van 1000: nos. 1904, 6674, 6925 on 13402 400 nos. 4724, 13072, 15400 en 20934 200: nos. 2766, 10231, 10325, 18098 en 20338 100: nos. 1675, 6255,8143, 9950, 11990,10064 en 16969. 5e klasse. Trekking van 10 Oct. Prijs van 400: nos. 6438, 8885 en 11769; ƒ200: no. 12900; ƒ100: nos. 6735, 6878, 9493, 13343, 14004, 15752, 15819, 17185 on 18492. 5o Klasse. Trekking vau 11 Oct. Prijs vau 1000nos. 4685, 8338, 12859, 13456, 14374, 20374; 400: nos. 4909, 5214, 7166, 9924; 200: nos. 3981, 6173, 7827, 14125; 100: nos. 6008, 9114, 9689, 13125, 14198. KERKNIEUWS. Beroepen naar Vries, E. van Loon te Vlachtwoddo naar Beekbergen, Ph. S. Niemoijor to Ochton naar Wou- brugge, E. A. Lasonder te Zegveldnaar Nedor- hemort, M. F. van Lenncp, caud.naar Punnik c. a. (cl. Wijk), J. H. Feringa, cand. naar St. Johannesga on Dolfstrakuizou, T. üalhuijzon, cand.naar Dovcn- ter, dr. G. van Rossom to Borgen-op-Zoom. Bedankt voor Watergang, door M. W. van Lennep, caud. voor Veen bij Hensden, door J. M. C. H. Mond te 's Grevolduiu-Capelle. Beroepen naar Giesendam, ds. Goris te Vroomskoop. Tweetal te Nieuwdorp. dds. P. Postina te Domburg on J. Westerhuijs te Ter Neuzen. De Uitgevers-maatschappij Elsevier heeft oen kloek plan ondernomen, namelijk het leveren van een tweede »gehoel omgewerkte en aanmerkelijk ver meerderde uitgave* van de Geïllustreerde Ency clopaedic, onder hoofdredactie van A. Winkler Prins, met medewerking van vele specialiteiten.* Do eerste druk van dit kostbare werk (5000 ex.) was zoo good als uitverkocht en do tweede druk wordt bewerkt naar den nog niet gohoel voltooiden laatsten druk van Uroekhaus' Conversations-Lexi- kon«. Hot spreekt echter van zelf, dat vooral reko- ning zal worden gehouden met de behoeften van do Nederlanders en oen ruime plaats zal worden afgo- staau aan alles, wat betrekking heeft op ons land en do koloniün. De eerste aflevering is verschenen en maakt zoo wel door inhoud als technische uitvoering twee kolommen fijnen en toch zeer helderen en netten druk oen goeden indruk eu wij twijfelen niet of hot werk zal het onthaal vinden dat het ten volle verdient. De prijs is geringer dan die van do vorige uitgaaf; do tijd voor do uitgaaf bestemd is drie jaar, zoodat schier iedereen zich hot werk zal kunnon aanschaffen. Behalve de vele houtgravuren en afbeeldingen tusschen don tekst zal hot werk bevatten omstreeks 250 platen en 50 kaarten. Do laatste zullen, naar do jongste gegevons door dr. G. J. Dozy bowerkt, een wereld-atlas vormen. Op zulko uitgaven mag Nederland trotsck zijn. Dat er bij trouwplechtigheden dikwijls vermake lijke scènes voorvallen, is bekend; doch dat oen borrelte hulp moot geroepen worden om het hu welijk te doen voltrokken, is zeker niet alledaagsch. Tc VHago begaf zich Woensdagmorgen een jong paar, vergezeld van de rospoctievo ouders, naar het stadhuis, ten einde daar in den echt verbonden te worden. Eenmaal voor den ambtenaar van den burgerlijken stand verschenen, weigerde de vader van de bruid hardnekkig zijn toestemming te ver- leenen. Bidden noch smeoken hielp en het gezelschap was genoodzaakt, zich te verwijderen. Toen de bruid daarna de verzekering gaf, dat »vader« na het ge bruik van een borrel veel handelbaarder zou zijn, werd dat middel toegepast. Men toog gezamenlijk naar een kroeg en na aldaar een ruim gebruik van de »vorgnnning« gemaakt te hebben, werd door »vador« de vergunning tot het huwelijk gegeven. Men ging opnieuw, doch thans begeleid door een grooto menigte nieuwsgierigen, naar het stadhuis, waar alles verder in de beste orde afliep. Koning Lodewijk I van Beieren, de zoon van prins Maxiiuilaan van Zweibrücken, werd 25 Aug. 1786 op het »Zwoibrückerhof« te Straatsburg in den Elzas geboren. Toen prins Maximiliaan, eenige dagen na de geboorte van zijn zoon, inspectie hield over zijn regiment »Elzas,« was hij uiterst verbaasd de gre nadiers, die toch altijd nog zooveel zorg bostoed hadden aan snor en baard, thans allen met kaal goschoren gezicht te zien. Hoogst vertoornd dat men hem in eene zoo gewichtige aangelegenheid niet had geraadpleegd en alleen naar eigen goed vinden had gehandeld, droigde de prins mot eene strenge straf. Thans echter traden twee onderoffi cieren van het regiment vooruit en boden den niet weinig verrasten overste voor den jonggeborene een kleiu hoofdkussen aan, dat niet met voeren of paar- dehaar, maar met de snorren en baarden van de grenadiers van zijn regiment gevuld was. De prins was zeer ingenomen met dit origineele huldeblijk en liet het kussen dadelyk iu gebruik stellen. Van deze soldaten-galanterie maakt Pithou melding in zyn »Strassbourg illastré.* Directeur. Nu, waar wacht je nog op? Gevangene. Och meneer, ik had nog een verzoek aan u. Mag ik die loopers eu zaagjes, die u me indertijd heeft afgenomen; dat ging zoo goed. vi Een telegram van een veehandolaar aan zijn knecht. Morgen-ochtend alle zwijnen aan 't station. Jou I verwacht ik ook. Mevrouw de baroues heeft een aardig dochtertje, maar eeu echt enfant, terrible.* Eens, terwijl ze i bezoek heeft, begint de kleine te huilen zo had j tandpijn. Haar moeder tracht haar to troosten. Het zal wel overgaan,* zegt ze. »Ji, als ik de tanden i nit den mond kon nemen, zooals u doet!* riep de kleine. Een rekenles. MeesterVerbeeld je, Kees, dat je moeder je zoa eieren voor zetje eet immers wel eens eieren Kees (watertandend)Ja wel, meestor. MeesterAls nu je moeder je zes eieren voor zet en je est er drie op, hoeveel blijven er dan over Kees Geen een meester, ik eet ze alle zes op. Goed begrepen. Op zekeren tijd wandelden eens twoe beeren toevallig te zamon; de eene was zeef gramstorig eu dwars, de andere, dit bemerkende, vroeg hem, welke redenen hem daartoe bewogen? Het antwoord wasIk kan niet dulden dat een zot aan mijne rechterhand loopt. Ik boel wel, ant woordde de andere, en meteen plaatste hij zich aan de andere zijde. Het beroep. Vader, 't Wordt hoog tijd dat je eon beroep kiest. Wat wil je worden? Zoon. Als moeder draait en vader don wagen voortduwt en 't geld inzamelt dan zou ik het liefst nog maar orgeldraaier willen worden. Fredenk de Grootc. Na een gewonnen veldslag iu don zevenjarigen oorlog, laat Fredorik de Groote eou jong onderofficier ontbieden, die ondor 's Konings oogen zich bijzonder verdienstelijk gemaakt had. »Hoe heet gij vraagt do Koning. »Von Stira Stai'a Stazaretuba, Majesteit!* luidt het antwoord. »Wat, mijnheer,* roept Froderik verbaasd uit, »zoo heet zelfs de duivel niet!* »Die behoort ook niet tot mijn familie Majes teit!* klinkt het vrij don koning tegen. »Dat verheugt mij, luitenant vou Stira Stara Stazaremba! En met een genadig handgebaar wordt de nieuwe luitenant ontslagen. f Bussen, 11 Oct. Aangevoerd kilogr. boter, Prijs 1.51 tot 1.60. Kanselhoffdijkheid. Koning Jacob I van Eugo- laud woek eens van zijn gewonen wandelweg af om oen beroemd prediker te hooren. Toon dezen den koning zag binnenkomen, liet hij terstond zjju tekst varen en begon tegen het lasterlijke vlookon uit te varen. De koning, ood zeer borucht vloeker, vraagde na afloop der preek deu geestelijke, waarom niet bij zijn oorsproukelijken tekst gobloven was, Do prediker antwoordde: »daar uwe Majes teit haren weg ter willo mijner prediking verlatou hoeft, zoo kan ook ik niet anders dan den mijnou verlaten om uwo Majesteit tegen te komen.* De andere mensch. Een heer treedt een kof fiehuis biunen eu vraagt twee bittertjes. Waarom twee tegelijk vroeg eou konnis. »Wel, beste vriend, als ik een bittertje drink word ik torstond een ander mensch en nu zie ik niet in waai'om die andere mensch niet even good op een bittertje aanspraak heeft als ik.« De kritikus. Een vioolvirtuoos had zich ver oorloofd een anti-kritiek te schrijven op het oordeel eens verslaggevers en daarbij, niot zonder rocht, gedoeld op de weinige muzikale kennis van don kritikus. Deze, daardoor zeer beloodigd, zocht don violist op en daagde hem uit tot eou duel. »Wat, ik zou met u vechteu?* riep de musicus. Wanneer gij mijn pink slechts kwetst, ben ik geruïneord, omdat ik dan niet meer spelen kan. Gij echter kunt voortgaan kritieken te schrijven, al schiet ik u ook den kop van de romp!* Uit de school. De kardinaal Vorst Schwarzenborg in Bohomon bozoekt een dorpsschool. Do oudorwjjzor behandelt geschiedenis eu vraagt oen jongen wio 't kruit uitgevonden heeft. Hij weet het niot, doch zijn buurman fluistert hem iu: »Schwarz«, waarop hy terstond roept: Vorst Schwarzenborg!* »Neen,< zegt de onderwijzer, terwijl hom't zweet uitbreekt, »de Schvvarzonborgen bahooren tot eou wijd vermaard geslacht, doch 't kruit hebben ze niot uitgevonden.*. -- Moed en tegemvoordigheid ban geest in een kind van zeven jaren. Iu fdeh omtrek van Ystad (Zweden) had een boer in zijn woiland een stier, die met eiken dag al kwaadaardiger werd, zonder dat iomaud hot dier geplaagd had. Do eigenaar, die dit bomerkto, besloot hot dier een plank voor de oogen te bindou. M'ff dit doel begaf' hij zich naar hot land, dat op oUiiügen afstond van de boerdorij gelegen was, en naderde den stier. Deze ijlde echter op den man toe, stiet hem om eu teisterde hem zoo mot de horens, dat de kleederen hem van het lijf gescheurd werden en hij niot weinig in het aangezicht gewond word. De aangevallene, eene man van over de 60 jaar, beproefde wel is waar op de boen te komen en zich weg te maken, maar te vergeefs. Intusschen zag eon klein 7-jarig jongske, die bij de boerderij gebleven was, wat er gebeurde. Zonder zich te bedenken, snelde hij toe, naderde het dier van achteren, trok het bij den staart on gaf hem een paar flinke schoppen, zoodat het beest zich van zijn slachtoffer afkeerde, hetwelk daardoor gelegenheid kroeg op te staan eu den neusring te vatten, waar van de stier reeds voorzien was. Het beest werd nu naar huis geleid, waar hot deu volgenden dag geslacht werd. De door het razendo dier aange vallene was zoo toegetakeld, dat hij 4 etmalen het bed moest houden. Zonder de tusschenkomst van den dapperen jongen had hij waarschijnlijk niet meer tot hot getal der levenden behoord. Adres Uitgever dezer Courant, letters V. M. Woonsdag van elke maand 5.30 ure. gomakkelijk vreemde talen wil loeren, schaffe zich aan Compleet iu 50 lossen a 25 cout por les. Compleet in 50 lessen a 25 cent per los. Compleet iu 50 lesson a 25 cout por les. Practische methode om door zelfoefe ning, in korten tijd, Frausch, Duitsch en Engelsch to leoren lezen, spreken en schrijven door H. C. Spruyt en E. Scheffkk, loeraron bij het Gymnasiaal on Middelbaar onderwijs. Uitgave van Men teokont in bij alle Boekbandolaron en (op plaatsen waar deze niet zijn) ook bij de Postkantoren. Prospoctus alom verkrijgbaar. van 4 tot 10 Kilo per stuk, k 0.48 per Kilo, tegen rembours, bij Bij P. NOORDHOFF te Groningen is ver schenen zal ten verzoeke van zijne principalen, te Aalburg, ten herberge van A. van deu Linden provisioneel op Donderdag 11 October 1883 en finaal op Donderdag 25 October 1883, telken» des namiddags ten 4 ure, in het Middelblok aan de Polstraat, kadastraal bekend in Sectie C, nrs. 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 582 en 583, ter grootte van toebehoorende aan de Ileeren AART en ARIE VAN HELDEN c. s. t.e Aalburg. I Maandelijksch tijdschrift voor nieuwste modes vau Dames-Hoeden, Mutsen en Coiffures. Prijs per kwart, f 1.80, franco p. post 1.95. Uit tijdschrirt bevat geregeld maandelijks twee a drie PRACHTIGE PLATEN in kleu rendruk met de laatste Parijsche modellen van DAMES-IIOEDEN etc., en tevens een duidelijke beschrijving benevens een overzicht der laatste modes. Men teekent in bj alle Boekhandelaren en Postkantoren en bij den Uitgever. Oesthen, Th. Alphonglühon Kuhe, W. Fantaisio sur Fra Diavolo RheinbergerJos. Capriccio giocoso Raff, J. Gavotte ClementiM. Six Sonatines HennesA. Waldkircblein's Glöckloin ALLE WERKDAGEN: Van GORINCIIEM 's morgens 7.ure. s - B O S CII 's namidd. 1, Van II EU SD EN 's morgens 6.30 s-BOSCII 's namidd. 2.30 Tot 14 November on vorder don Ion eu 3on Lichner, II. Bllimchen im Walde LichnerII. In fröhlichor Stunde Lichner, II. Bei der Eicho Bendel, Fr. Invitation a la Polka. Rubinstein, Ant. Scherzo Spindler, Fr. Husarenritt. Ilenselt, Ad. Premièro Valse. Henselt, Ad. Deuxièmo Valso Behr, Fr. Causerie ainouroaso Oesten, Th. Silberfischen Kuhlau, F. Sonata. No. 3. Kolling, C. An Sio SpindlerFr. Sonatine 0.90 1.05 1.05 0.75 1.20 0.60 0.90 0.90 0.90 0.45 0.90 0.90 1.05 1.08 0.60 T> 0.60 0.90 0.90 0.90 1 0.90 0.90 18.33 Bovenstaande een en twintig nummers, waarvan de gewone handelswaardo 18.33 bedraagt, bieden wij aan te zamen voor sleeiits 2.50. Allo Boek- en Muziekhaudolaren nemon bestel lingen aan. Naar plaatsen waar geen Boekhandelaar woont, to gen toezending van Postwissol of Postzogols franco. Uitgave van N ordiioii' Smit to Groningen. maandelijks één groote MODEPLAAT mot BESCHRIJVING en PATRONEN, por kwar taal 1.25, franco per post 1.35. maandelijks twee groote MODEPLATEISLmot BESCHRIJVING en PATRONEN per k" taal 1.75, franco por post 1.90. Uitgave van Noordhoff Smit te Groningen. Men erkent algemeen dat dit huis ziju naam ton volle waardig is, wogeus de voor- O O treflolijkheid en de werkelijke goedkoopheid van al zijne artikelen. Het huis AU BON MARCHE heeft als stolrogol don omzet togon kleine winst en de iu- achtueming van de striktste goede trouw. Wij hebben do eer tor kennis der dames te brengen, dat onze geïllustrcerdo Catalogus der Nouveauté's voor bet Winterseizoen vcrschenon is en dat hij op aanvrage aan een ieder franco wordt toegezonden. Wij zonden insgelijks franco op aanvrage Stalen van al onze Zijden Stoffen, effen en fantasie Wollen Stoffen, Lakeiisehe Stoffen, enz., enz., alsmede de albums onzer nieuwe modellen Mantels, Confecties, Japonnen, Kostuiuen, Modes en Kapsels, Onder- en Bovenrokken. Nieuwe Toiletten, Kostiiinen en Kleediugstukken voor Kinderen (Meisjes en Jongens), Schoeisel voor Dames, enz., enz. Elke bestelling van af 25 Francs wordt vrachtvrij verzouden, met uitzondering evenwel van Meubels, Beddengoed en artikelen vau een zekeren omvang en gewicht., volgens de bepalingen van don Catalogus. Do dames hebben dus slechts het bedrag ouzer factuur vermeerderd met do inkomende rechtoa te betalen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1883 | | pagina 3