binnenland! burgerlijke stand. land- en tuinbouw. BUITENLAND. Offieiecle berichten. bestond in niet te omschrijven wanorde, in driest geweld en schromelijke willekeur, terwijl langzamerhand uit dien chaos een wereld van orde geschapen is, zeker niet het minst door het volk te onderwijzen. De heer Lohman is een der Kamerleden, die geen oogenblik ongebruikt laten voor- bijgaan om te tornen aan de wet op t on derwijs en voor wie 't een vreugdedag zijn zou, als de grondwet art. 194 liet glippen. De vrees bekruipt ons echter dat wanneer mannen, die strijden voor 't onderwijs, zulke jammerlijke idealen koesteren en aan't volk voorhouden als b. v. dezehoe minder on derwijs hoe meer orde, dat men dan goed doet een waakzaam oog te houden èn op 't volksonderwijs èn op hen, die zeg gen er voor te leven. Wie toch zou de belangen van zijn kroost toevertrouwen aan een onderwijzer, die met woord en daad bewees van dezelfde leer te zijn? Te Briarre (dep. Loirot.) is een vrouw voor de vijfde maal van tweelingen bevallen. Zij is nauwe lijks 40 jaren oud en heeft reeds 18 kindoren. Kapitein Drevor heeft Maandagavond weder be proefd met zijn kleine boot het Kanaal van uit Dover over te steken. Toen hij half wog was, stak er een storm uit het zuidwesten op, hij kon niet verder komen, liet zich drijven en kreeg veel water in zijn boot, die zou gezonken zijn, als de kurk, waarvan zij voorzien was, haar niet drijvende had gehouden. Hij achtte zich echter verloren; den hoorn, het eenige middel waardoor hij een noodtoeken ge ven kon, was hij kwijtgeraakt. Gelukkig kwam er bij toeval een schip recht op hem af, zoodat men zijne kreten kon hooren. Hij was zoo uitgeput, dat, toen men hom een touw toegeworpen had, hij, ter halverhoogte opgeheschen zijnde, weder in zoe viel. Men vischte hem ochter weer op. Hij heeft thans verklaard, den tocht niet weer te zullen ondernemen. »Le Figaro* meldt een ergelijk feit, dat, als het waar is, opnieuw een treurig licht werpt op de Fran- sche legerorganisat.ie. In de patroonfabriek van Chateauneuf-Miuiac, in het departement Ile-et-Vilaine, moesten zich, vol gens het register, één raillioen patronen bevinden, model 1874, geschikt voor het thaus gebruikte gras geweer. Bij nader ondorzoek is echter gebleken, dat deze patronen verkeerd waren opgegeven en, iu plaats van model 1874, van model 1866 waren, alleen geschikt voor chassepotgeweren.die, zooals men weet, afgeschaft zijn. Dergelijke vergissingen zouden in tijd van oorlog vreeselijke gevolgen na zich kunnen slepen. In Frankrijk ziju weer twee misdadigers ter dood veroordeeld. De een is de moordenaar Daux, die in* den vroegon. morgen een groentevrouw om het leven bracht, len einde een kleine som gelds, welke zij bij zich had, machtig te worden. De ander is een ontaarde vader, Lebrun genaamd, die te Abberville zijti negenjarig dochtertje ergerlijk mishandelde en vermoordde. Er zal een nieuwe tunnel onder de Theems worden gemat kt tnsschen do dokken te Londen on Dock- head de kosten worden op 1.390.000 pd. st. geschat. Uit. Londen wordt bericht, dat in den nacht van 30 op 31 Oct. ontploffingen plaats haddon aan twee stations van den ouderaardschon spoorweg, nl. aan het Westminster-station, waar vensterramen uit de voegen werden geslagen, en aau hot Paddiugton- st.at.ion, waar een glazen overdekking schade bo- kwamverscheiden personen werden gewond. Men meent dat do ontploffing aan het Faddington-statiou tewoog is gebracht door m&toriëel, uit het raampje van een rijtuig geworpen. Iu Engeland, in het plaatsje Runcorn, is een zoon, die in twist de hand naar zijn vader ophief, op voorbeeldige wijze gestraft. Hij sloeg de hand in ecu ruit on kreeg oogenschijnlijk slochts een weinig gevaarlijke snode, maar twee uren later was hij doodgebloed. I)e pakketboot Holyhead,* van Dublin naar Holyhead bestemd, is halverwege de reis veronge lukt. De equipage en 60 passagiers zijn bij deze ramp omgekomen. Terwijl een trein mot ammunitie, geëscorteerd door een compagnie soldaten, stilstond aan hot station Limerick, hebben de Fenians er een kist buskruit en 600 patronen uit gestolen. fiat. er thans minder waarde op het geld wordt gesfeld dan vroeger, bewijzen de »Neuost.e Nach- richion* van Berlijn, met een paar schitterende voorbeelden*. De gewezen hötelhouder van een dor grootste logementen Unter den Linden, die 12 jaar geleden met prachtige equipage reed, verkoopt thans luci fers in de bierhuizen. Toen hij nog de eenige eige naar van het hotel was en geld als water verdiende, spreidden hij en zijne huisgenooteu een pracht en weelde ten toon, tegen de ministers en prinsen op. Allengs geraakte hij in schuld; zijn hótel ging in andere handen over en hij moest zich, na bijna alles verteerd te hebben, tevreden stellen met een postje van portier in een dito hotel. Hij was echter te zeer verwend om zich in een ondergeschikte be trekking te kunnen voegen, daalde van trap tot trap en drijft nu een rondventerij, terwjjl zijne vrouw »uit schoonmaken gaat* en zijne kinderen hier en daar zijn verstrooid. Hetzelfde had plaats met den eigenaar van een der grootste Berlijner brouwerijen. Deze man bezat vroegor een vermogen, dat op minstens 100,000 thaler geschat werd; deze som hebben hij en zijn gezin binnen weinige jaren er door weten te bren gen, met op al te breedeu voet te leven. Thans werkt hij als daglooner en zijne vrouw is baker. Inderdaad verlieten wij eenige uren later Mazatlan, dat ik niet denk weer te zien, vandaar de herinne ring meenemend aan het gevaarlijkste avontuur, dat stellig ooit door een reiziger, en wel in gezelschap van smokkelaars, beleefd is. Ik breng mijn dank aan de lezers, die zich voor mijn angst en wanhopige vastberadenheid geïnteresseerd heb ben. En hiermee voorloopigVaarwel. Onder zeer treurige omstandigheden heeft onlangs een Berlijnsche jonge dame een reis over den Oce aan gemaakt. Haar broeder, die te New-York in een groote zaak werkzaam was, bad haar verzocht naar New York te komen en had tegelijk het be drag voor de reis er bijgevoegd. Het reislustige jonge meisje had zich onmiddellijk reisvaardig ge maakt en vertrok naar Bremerhaveu om zich van daar naar New-York in te schepen. Echter had zij het ongeluk, wegens oponthoud, te laat te Bremer haven aan te komen, toen de boet vertrokken was. Zjj moost toen acht dagen wachten en maakte vau de volgende gelegenheid gebruik. Te New-York aangekomen, stoud zij in deze groote stad alleen, daar zij haar broeder niet kon vinden. De onbe kendheid met de Engelsche taal maakte het zoeken nog moeielijker. Eindeljjk gelukte het haar de zaak te vinden, waar haar broeder werkzaam moest zijn. Een treurige tijding wachtte haar toen. In plaats van haar broeder weder te zien, vertelde men haar, dat hij bij het bestijgen van het schip, waarmede hij meende dat zijn zuster zou komen, van het dek in 't ruim gevallen was en zijn hals had gebroken. Alleen het graf van den geliefden doode kon men aanwijzen, en toen de jonge dame een immortellen krans op het graf had gelegd, viel zij in onmacht. Den volgenden dag aanvaardde het jonge meisje weder de terugreis uit het beloofde land naar haar vaderland, waar zij voor eenige dagen is aangeko men. Zoo duur, zeide zjj, zal wel niemand de reis naar Amerika te staan zijn gekomen. Mijn broeder heeft mijn reis met zijn leven betaald. Te Oldenburg hebben zeer ernstige ongeregeld heden plaats gehad. Aanleiding daartoe gaf een onlangs derwaarts verplaatst Pruisisch majoor, die de beminnelijke gewoonte had aangenomen zijne ondergeschikten voor >01denburgsche ossen* uitte schelden. Dit werd spoedig bekend en het volk nam het zoo hoog op, dat het slechts met zeer voel moeite kon worden weerhouden het huis van den majoor met den grond gelijk te maken. De gisting is nog niet bedaard. Het gebeurde heeft in de Regeeringskringen en op den Keizer eonen uiterst pijnlijken indruk ge maakt. Men schijnt, wanneer het verhaal juist blijkt, niet voornemens den schuldige majoor Steinmann heet hij te sparen. Het onvoorzichtig oversteken van spoorwegrails, dat onlangs te Steylitz een zoo groot ongeluk ver oorzaakte, heeft thans weder aan het Belgische station Madeleine aan twee menschen het leven gekost. De slagboom was gesloten; doch toen een goede- derentrein, die aankwam, een oogenblik stilstond, maakte een zekere D. den boom open en stak hot spoor over. Een brigadier volgde hem, maar deze werd door den sneltrein uit Rijssel, die in volle vaart kwam aanrijden, overreden. Men vond zijn misvormd lijk 25 meters verder op het spoor lig gen. Zijn vrouw, die hem vergezelde, overleed nog dienzelfden avond aan de gevolgen van den ontzet- tenden schrik. Voor het verwarmen van üet nieuwe Paleis van justitie te Brussel, zijn dagelijks 5000 kilogram steonkolen noodig. Rekent men dat op 200 dagen van het jaar gestookt moet worden en den prijs van vijfduizend kilogram op 75 fr., dan kost de verwarming 15,000 fr. per jaar. De verwarmings toestellen in de benedengewelven van het gebouw dienon tevens tot luchtverversching. Zij worden door vier mannen bediend. HEUSDEN, 1 Nov. t In den nacht van Woensdag op Donderdag 11. is door de politie alhier in beslag genomen eene partij rundvleesch, hetwelk als schadelijk voor de gezondheid is afgekeurd en bestemd was om binnen deze gemeente te worden ingevoerd. Reeds Zondag was het beest, waarvan het vleesch afkomstig is, door den eigenaar te Herpt, als lijdende aan miltvuur, aan den slager A. d. V. verkocht geworden, door wien het onmiddelijk ter plaatse is afgemaakt. Na alvorens getracht te hebben het vleesch te Rotterdam te verkoopen, hetgeen natuurlijk niet gelukte, trachte men het onze gemeente binnen te smokkelen. Aan onze ijverige politie, alsmede aan den keur meester (den heer Michels, rijks-veearts) hebben wij het te danken, dat deze zaak zoo spoedig de gewenschte openbaarheid verkreeg en tot een ge- wenscht einde werd gebracht. t EETïIEN. De begrooting dezer gemeente, zoo als die door den raad is vastgesteld, bedraagt in ontvangst en uitgaaf f 6325,005. t Voor de noodlijdenden in N.-I. - ramp Kra- katau - is in deze gemeente f 20,40 gecollecteerd. De raad dezer gemeente heeft met 4 tegen 3 stemmen besloten weder schoolgelden te heffen op de openbare school. Bedroeg het school geld voor de wet van '78 f 0.40 per maand van eiken leerling, thans zal men f 0.70 per maand heffen. DRONGELEN. De begrooting van inkomsten en uitgaven is door den raad dezer gemeente vast gesteld als volgtvan Drongelen ink. en uitg. f 4486,6O5van Doeveren c. a., ink. en üitg. 1711,855totaal op 6198,46. t UITWIJK. De collatiebrief door den ambachts heer uitgereikt zijnde aan den heer H. Feijkes Jr., cand. te Haarlem, zoo is door den kerkeraad bij de Herv. gem. van Uitwijk en Waardhuizen het beroep op genoemden candidaat uitgebracht. VEEN, 29 Oct. In verband met de ter inzage liggende stukken, betreffende de uitvoering der werken tot verlegging van de uitmonding der rivier de Maas, heeft het bestuur dezer gemeente zich tot Ged. Staten gewend met verzoek bij de Hooge Regeering pogingen aan te wenden tot verkrijging eeuer vaste brug over de nieuwe rivier, ter vervanging van het voorgestelde stoombootveer. Het bestuur wijst er op, dat eene geregelde gemeenschap met Heusden, de hoofdplaats van het kanton en in geval van ijsgang of hoog opper wal er, het eenig overgangspunt voor rechtzoekeuden bij de arrondissementsrechtbank te Hertogen bosch, dringend noodig is. t WOL DRICHEM. Den 25en dezer hoopt ds. K. C. J. Nonhebei, des namiddags zijne intreerede te doen, na des morgens door ds. Maas in zijne evangeliebediening bij deze Herv. gera. te zijn bevestigd. t GORINCHEM, 1 Nov. Op Donderdag 15 dezer zal alhier in den Doelen eene vereenigde vergadering gehouden worden van het waterschap van de Linge-uitwatering. In deze vergadering zal de begrooting van ontvangsten en uitgaven voor het dienstjaar 1884, worden behandeld en vast gesteld. t De soiree musicale, door eenige Heeren en Dames den 24 Oct. 1.1. in den Doelen alhier gegeven ten voordeele van de noodlijdenden door de ramp van Krakatau, heeft f 175 opgebracht. Naar wij vernemen, is het bericht van den schrijver der /Brieven uit de Hofstad" in de nArnh. Crt." dat Z. K. II. Alexander der Nederlanden, Prins van Oranje een uitgifte van brieven van Z. K. H. Prins Frederik voorbereidt, onjuist. Het plan bestaat niet. Er zal bij de corpsen van het leger een proef worden genomen met een nieuw administratief re glement betrekkelijk de verantwoording van soldij, brood, vleesch en fourrage. Naar men verneemt zullen er, te beginnen mei 1 November, in het verkeer tusschen Amsterdam en Den Haag met het buitenland geen doorloopende wagens meer rijden. De sneltreinen Amsterdam Vlissingen en AmsterdamBrusselParijs zullen voortaan te Rotterdam moeten overladen. Het is bijna ongelooflijk, schrijft de yN. R. Ct." Terwijl men overal er op uit is, het verkeer te trekken, ook door geriefelijkheden van allerlei aard, zullen de reizigers uit Engeland, België, Frankrijk te Rotterdam de wagens moeten verlaten en (met hun bagage) een andere plaats gaan zoeken. Op ons koude en donkere station bij winterdag en 's avonds geen hapje! Aan wie men deze nieuwigheid te danken heeft, weten wij niet, misschien heeft de eeuwige oorlog tusschen onze spoorwegbesturen er wel de hand in. Doch een afdoende reden bestaat er stellig niet voor en te hopen is het, ook voor onzen goeden naam in den vreemde, dat de achterhoeksche maat regel hoe eer hoe beter worde ingetrokken. De vraag, of bij weigering door een nieuw ge kozen gemeenteraadslid om een eed af te leggen, met een belofte kan worden volstaan, is door Ge deputeerde Staten van Zeeland beantwoord in den zin, dat de beslissing daarvan staat aan den voor zitter van den raad. De spoorlijn GorkumGeldermalsen is gereed, maar zal vooreerst nog niet geëxploiteerd worden, omdat de Maatschappij tot Exploitatie van Staats spoorwegen, niet verplicht zijnde om een gedeelte van de lijn DordrechtGeldermalsen te exploitee- ren, eenvoudig weigert tot de indienststelling over te gaan zoolang de Staat haar geen 4Y2 pCt. ga randeert tot het oogenblik waarop ook het gedeelte lijn DordrechtGorkum geopend wordt. Onder handelingen zijn hierover aangeknoopt. UDbl. v. Ned.,,) Te Appelscha woont eene vrouw, die getuige was van de opening der eerste spoorlijn in Neder land, n.l. AmsterdamHaarlem, en evenwel tot op den huidigen dag nooit per spoor heeft gereisd. f Men schrijft uit Noord-Brabant De valkenvangst is weder begonnen. Met taai geduld zitten de valkeniers weder op de heide te Valkensweerd en Cromvoort uit hunne tobhut te turen, of de kleine klapekster door hare fladderende en angstige beweging hun ook de nadering aan kondigt van een welkomen buit. Aanvankelijk werd de jager op de heide te Valkensweerd voor zijne eerste moeite goed beloond immers de beide eerste dagen na de opening had hij het geluk reeds 3 valken te vangen 2 mannetjes- en 1 wijfjesvalk, fraaie exemplaren. Het is lang geen gemakkelijke taak om die roofvogels uit hunne woeste vlucht in tammer staat te brengen. Gewoon lijk komen jaarlijks uit Engeland en Frankrijk eenige bestellingen in, om een zeker getal valken te leveren. Na in tammen staat te zijn gebracht, worden zij in den regel in het voorjaar door de buitenlandsche valkeniers afgehaald, om dan verder voor de jacht te worden afgericht. Van half Oc tober tot begin December, den tijd dat de valken doortrekken, houden de jagers zich met de vangst bezig, waarbij helder weer zeer gewenscht is. De avonden worden dan gewoonlijk besteed om de vogels hun woesten aard te ontnemen en tam te maken, hetgeen veelal in den huiselijken kring geschiedt. De hand en gedeeltelijk de arm van den jager is met een lederen handschoen bedekt, waarop de vogel zit, terwijl diens kop van een lederen kap is voorzien. Om hem zijn ruwen aard te ontnemen, wordt de valk gedurig met een vleugel gestreken en nu en dan, voor korter of langer tijd, van de kap ontdaan, opdat hij zich langzamerhand aan de omgeving gewennen kan. Vordert de vangst veel geduld, ook het tamraaken eischt de noodige inspanning; langdurige ondervinding evenwel doe£ ook in deze veel af. yS Te Heinkenszand is men bij 't instappen van 't huwelijksbootje gelukkiger dan in meest alle andere gemeenten van ons vaderland. Ten behoeve dier gemeente bestaat namelijk een fonds van wijlen den heer Ilurgeonje, uit de reuten waarvan aan elke jonge dochter van den Protestantschen godsdienst, die zich met een geloofsgenoot in 't huwelijk begeeft, een gift van 100 wordt uitgekeerd, onder voorwaarde, dat zij te Heinkenszand moet geboren wezen uit ouders, die lidmaat zijn van de Hervormde kerk en in de gemeente twaalf achtereenvolgende jaren gewoond hebben, 't Is een aardige reispenning. Dinsdag avond had te 's-IIage in de Rijswijksche straat een opschudding plaats, veroorzaakt door den befaamden en aldaar woonachtigen Heijstek, die een schuldeischer, welke hem om afdoening was komen manen en dien hij naar boven had gelokt, met slagen in plaats van met guldens betaalde. Op het geschreeuw van den mishandelde, dat op de straat hoorbaar was, braken de buren de deur open en ontzetten hem. De politie, die inmiddels was gewaarschuwd, maakte proces-verbaal tegen Heijstek op. Op de hofstede ^Oudwillaar," te Scherpenzeel, is een pereboom, die als iets zeer zeldzaams kan beschouwd worden. Deze boom heeft niet alleen vruchten aan de takken, maar ook aan den stam, alwaar ongeveer een voet beneden de eerste tak ken ruim 60 flinke peren zitten; het ziet er uit of ze aan draden gebonden daar te droogen hangen. Als een bewijs hoe groot de opbrengst der vrucht- boomen dit jaar is, kan dienen, dat van een ap pelboom op hel buiten ^Rosanda," 24 mud appe len zijn geoogst. Een 13-jarige jongen is Dinsdag te Rotterdam van een hooge stelling gevallen en in een kalkput neergekomen. Hij werd naar het gasthuis over gebracht. Onder Nieuwer-Amstel heeft een schipper een collega, met wien hij ruzie had, een gevaarlijke wonde met een mes toegebracht. Een kurkenfabriek op het Spui te Amsterdam, van achter grenzende aan de Universiteitsbibliotheek, is uitgebrand. In de bibliotheek sprongen door de hitte een paar dikke ruiten. Te Lanaken is een conducteur van den Grand Central Beige onder den trein geraakt en te Maastricht in het Ziekenhuis overleden. Een Duitscher, die ge vankelijk van Amsterdam naar Zwolle werd over gebracht, is, nadat de trein de IJselbrug was gepasseerd, uit den trein gesprongon en ontkomen. De branderij van de wed. Wittkainpf aan de West-Vest te Schiedam is uitgebrand. De per soon, die als verdacht van moord op zijn vrouw, uit Bergen-op-Zoom gevankelijk naar Breda is overgebracht en ter beschikking der justitie gesteld, is thans weder op vrije voeten. De dochter van een der voornaamste handelaars in byouterieën en goudwerken te Kleef is te Cranenburg aan gehouden in het bezit van verscheiden gouden voorwerpen en luxe-artikelen, die zij trachtte in Holland binnen te smokkelen. Zij is, vergezeld door twee maréchaussees, gevankelijk naar Arnhem overgebracht. Een meisje, dat op de Amster- damsche tentoonstelling werkzaam was met het verkoopen van loten, is met een aantal van die lootjes en met eenig geleend geld er van door gegaan. Zij is echter door de politie opgespoord. Te Westergoo is een 4-jarig kind in 't water gerallen en verdronken. Te Rotterdam is een mooi paard uit een stal medegenomenin ruil werd een knol «achtergelaten. Een kantoor- looper te Amsterdam, die de door hem voor zijn patroon ontvangen gelden opmaakte, is opgepakt en naar de gevangenis overgebracht. Een 7 0- jarige weduwe is te Eindhoven met een jongeling van 21 jaar getrouwd. Het jonge paar ondervindt veel belangstelling. f Heusden, van 25 Oct.1 Nov. Ondertrouwd: L. van Mierlo, wedr. van J. van Dommelen, 35 j. en M. Brands, jd. 21 j., te El8liout; J. H. Spierouburgh, wedr. van G. Mallant, 53 j. on C. van Weert, jd. 37 j. Getrouwd: W. F. Hubert, jm. 31 j. en G. E. Posthumus, wed. van H. Schermers, 44 j. Geboren: Maria Johanna, d. v. J. Moonen en M. H. van dor Willigen; Paulina en Christina, d. v. R. A. van Rijswijk en J. vail Wijk. Overleden: J. Hofmeester, 52 j. f Woudrichein, van 131 Oct. Ondertrouwd: J. Berm, jm. 22 j. en 0. Jansen van Rozendaal, jd. 18 j. Getrouwd: G. van Vugt, jm. 28 j. en R. Ottevanger, jd. 27 j.; K. P. de Joode,jm. 50j. en C. M. Hulmer, jd. 44 j. Geboren: Barend Cornelis, z. v, M. Booleu van Andel en B. C. van Vugt; Johannes, z. v. J. van Wijngaarden en M. Hartman; Rokus, z. v. H. Ottevanger en J. Kant; Cornelia Teuntje,d. v. C. van Vugt en C. H. Kentie; Alberdina, d. v. J. A. van Pelt en M. van Woerkum; Anna Levina, d. v. A. Struik en H. Groeneveld; Jakob, z. v. J. van Tiel Kamerman en J. Krielaart; Anna Adriana, d. v. J. Baks en E. Brugman; Cornelis, z. v. A. Groeneveld en A. Frederiks. Overleden: R. Ottevanger, 9 d.; A. van Baardewijk, 58 j. wed. van H. van Straten; J. Spoor, 3 m.; levenl. geb. kind m. gesl. van H. Verzijl en A. van Gooi. f DALEM. Bij menschen-heuchenis is er om streeks dezen tijd van het jaar niet zooveel gras geweest als thans*, zoggen de veehouders hier. Sommige stukken zou men letterlijk andermaal kunnen afmaaien. Het vee baadt zich dan ook nog volop in de weelde, die eene zomerweide aanbiedt, en geeft wederkeerig een goede maat melk. De Staats.-Ct.behelst het verslag betreffende de Nederlaudsche inzending op de Internationale Vee-tentoonstelling te Hamburg. De Commissie besluit haar rapport aldus: Over het geheel genomen heeft Nederland op de Ham burger tentoonstelling een goede figuur gemaakt. Herhaaldelijk mocht de Commissie van verschillende zijden den dank ontvangen voor hetgeen in ons land ten bate der tentoonstelling werd verricht. Voor den Noderlandschen veefokker was deze ten toonstelling leerzaam. Zij heeft aangetoond, dat wij op het gebied van den veefok op den goeden weg zijn, maar dat wij vooral niet mogen stilzitten, in geen geval mogen denken, dat wij er reeds zijn. In het buitenland, Hamburg heeft het opnieuw aange toond, wordt met inspanning van alle krachten ge werkt aan do verbetering der veerassenNederland zorge, dat het met zyne naburen gelijken tred boude. De Burgemeester van Heusden Overwegende, dat in den afgeloopen nacht is in beslag geno men eene partij voor do gezondheid schadelijk vleesch, bestemd om binnen deze gemeente te worden ingevoerd. Noodigt de ingezetenen dringend uit, om zoodra hun slechts eenigszim mocht blijken, dat bedorven vleesch of spek wordt ingevoerd of verkocht daarvan onmiddelijk bij hem aangifte te doen. Heusdcn, 1 Nov. 1883. De Burgemeester voornoemd, II O N C O O P.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1883 | | pagina 2