INSTITUUT ié 134, 's Verkooping VERKOOPEN Publiek Verkoopen: en Boomgaard, Y erkooping publiek verkoopen: M. I. Booijakkers, te Am marktberichten: Notaris B0LL te Dinther, Petrolewmhandel Notaris te Teen, HEUSDEN. Boekaankondiging. Gemengd Nieuws en Allerlei. h. de regt. H IS en ERF ADVERTENTIEN. Notaris BINK, Mr. A. van Mens, De verkooping geschiedt in ééne massa. Aanvaarding 1 Mei 1884; betaling der kooppen ningen 17 Maart 1884. Tabak,Sigaren,Koffie enThee, yoer- en kookerwten, Hijst en Bijstemeel, kruidenierswaren, Eau d'Anvers. Wijksche Poort te Heusden. no (le TREKKING 15 FEBRUARI 1884 en 8 uur in den avond in het Zuid-Westen te zien; de staart heeft dan een opwaartsche richting. De gas-tentoonstelling te Middelburg trekt voort durend meer bezoek. Verscheidene gas-commis- siën in ons land, benevens de Vereeniging van directeurs van gasfabrieken in Nederland, hebben kennis gegeven, dat zij de tentoonstelling wen- schen te bezoeken. De benoeming van de jury leden voor de Internationale commissie van be oordeeling wordt eerstdaags tegemoet gezien. Als bizonderheid van den zachten winter dien wij thans hebben, kon men dezer dagen te Mont- foort de tegenstelling zien dat iemand aldaar aan 't aardappelen-rooien was, terwijl zijn buurman die vrucht pootte. Het huisgezin van een dominé in de Zevenwolden werd dezer dagen door de geboorte van een kind vermeerderd. Van de gemeenteleden bleven de ge wone presenten als „poffen" en taarten niet uit. Een buurvrouw echter wachtte met het toezenden, anders kwam alles zoo op eens. Zij stelde daarom dominé in kennis, dat zij spoedig een taart van een rijksdaalders aan mevrouw zou zenden, waarop de predikant antwoordde, „liever nu het geldstuk in ontvangst te nemen,"dat geschiedde. Een niet onaardig voorval had, naar het „übld." meldt, eenige dagen geleden te Etten (Nbr.) plaats. Een berenleider liet zijn „beer", tot groot ge noegen van het omstaand publiek, allerlei „kun sten" verrichten. De leider, die blijkbaar goede zaken deed, vond daarin aanleiding om nu en dan ook eens bezoek te brengen aan een der vele huisjes waarop het woord „vergunning" staat te lezen. Toen dit zoo een poosje geduurd had en den beer, die, zoolang dit bezoek duurde, geketend en gemuilband op de stoep voor het huis moest blijven liggen, dit geweldig scheen te vervelen, stoof het dier op eens verschrikkelijk brullende, op, greep de klink van de deur, trad binnen en vroeg, na zijn muilband opgelicht te hebben, op de meest menschelijke wijze„Moeder, geef me ook een borrel". Dat de vrouw geweldig ver schrikte, de leider leelijk keek en de straatjeugd uitstekend pret had, zal wel niemand verwonde ren. Het interessantste oogenblik was evenwel, toen men na een paar uren den „leider" en zijn „beer" heel broederlijk gearmd en gesticuleerende met armen en pooten in „kennelijken staat" den straatweg naar Roosendaal zag opgaan, uatuurlijk om hun „kunsten" elders te herhalen. Aan den zeedijk onder Wissenkerke is aange spoeld een tonnetje, inhoudende een blauwgrijze, poederachtige zelfstandigheid, die men houdt voor dynamiet. Ook uit Zieriksee wordt gemeld, dat vaatjes dynamiet in den omtrek ronddreven. Te Leiden heeft een veld-artillerist een brigadier der huzaren bij de keel gepakt, in den wang ge beten en hem de sabel ontnomen, welke daarna door de ruiten van een herberg werd gesmeten. Met behulp eener patrouille en onder geleide van half Leiden werd de woesteling opgepakt. Aan boord van het wachtschip te Amsterdam heeft zich aangemeld een persoon, die ruim 20 jaar geleden als matroos der 2e klasse van het wachtschip te Willemsoord is gedeserteerd. Te Zieriksee is overleden een knecht bij een handelaar in verf stoffen, die zich bij het versjouwen van een vat verfstof aan de hand licht verwond had en iets van die stof in de wonde gekregen. Hand en arm zwol len op en toen geneeskundige hulp ingeroepen werd, was het te laatde man is na een lijden van twee dagen bezweken. Sedert ongeveer vier weken wordt te Arasterdam vermist zekere H. B., werkman, oud ongeveer 40 jaren. Zijn drie min derjarige kinderen zijn ter verzorging in het stads- bestedelinghuis opgenomen. Door de politie te Am sterdam wordt opsporing van den vermiste en bij ontdekking bericht ingewacht. Te Yelzen is een jachtopziener deerlijk mishandeld, waarschijn lijk door eenige stroopers. Men vond hem be wusteloos in een bosch. Twee echtelieden, wonende in de Gerard Doustraat te Amsterdam, kregen zulk een hevige ruzie, dat de man zijn vrouw uit het raam wilde gooien. De buren ver hinderden hem daarin. Daarop wierp hij zijn pet uit 't raam. Een bewoner van de Saenredam- straat aldaar, die gedurende drie dagen bijna niets had gedaan dan bidden, sloeg eergisterenavond de ruiten van zijn woning stuk en liep de straat op, luid schreeuwende: „De duivel is in mijn huis!" Men bracht hem met een zacht praatje tot beda ren. Te Groningen is een timmerman van een zeer hoog huis gevallen en inwendig zwaar ge kneusd naar het ziekenhuis gebracht. In den nacht van Yrijdag op Zaterdag is de bliksem in het telephoon-kantoor te Genemuiden geslagen, zonder brand te veroorzaken. De schade is gering. Dinsdagmiddag had in de Amstel-suikerraffina- derij te Arasterdam een bedroevend ongeval plaats. Een 21-jarig jonkman wilde, tegen het verbod in, terwijl de machine aan den gang was, een riem op een drijfwiel brengen. Terwijl hij hiermede bezig was, werd hij door het rad gegrepen en in snelle wentelingen medegeslingerd. Toen men hem te hulp kon komen, was er niets dan een ver minkt lijk overgebleven. Het heefr Z. K. H. den Prins van Oranje be haagd de opdracht te aanvaarden van »Een vijftal Gedichten* van de hand des hoeren Steph. J. Bak ker Pz. te Amsterdam, die bij de hh. Nijgh van Ditmar te Rotterdam zullen worden uitgegeven en waarvan de opbrengst zul strekken ten voordeele van de ramp op Krakatan. Bij dezelfde uitgevers is van bovengenoemden schrijver verschenen een werk Aauteekenboek enz.,* dat aan ZEx. den Minister van Waterstaat is op gedragen, welke opdracht ZEx. wel heeft willen aanvaarden. KERKNIEUWS. Neuerl. Hëkv. Gemeente. naar Zuid-Zijpe, H. G. Kist te Groot Schermer; Nederhemert, de cand. J. H. van 't Hoff te Vli-t- singen Kampereiland, E. A. Lasonder te Zegveld Nootdorp, (cl. 's Gravenhagc) J. v. d. Veen te Ros som; Durgerdain, P. Knuttel te NoordgouweDalf- seu, Langhout teAnjum; Koekange, Sikkes te Hor sten (prov. Grouiugen); Dantumawoudr, C. R. Rijnen burg, cand. te Haarlemmermeer. naar Watergang, door H. Edema v. d. Tuuk te Kimswerd; Hoeuderloo op de Veluwe, door M. F. v. Lennep, cand. te Amsterdam; Obdam, door H. J. Andró Douwes, cand. te LeensBellingwolde, door J. van Konijnenburg te Wintschoten. voor Dirksland, H. Pop te Goudriaanvoor Oos- terwolde, (Friesland) OfFerhaus te Schalsumvoor Rolde, A. Adema te Norg; voor Sprang, A. van Veeloo te Waardor; voor Forwoude, L. J. v. Ap peldoorn te Enter; voor Marieckerke, (cl. Middel burg) H. J. P. v. d. Linden te ScLioourewoerd voor Herkingen (cl. Brielle,) Schore en Vlake en Kattendijke, J. H. van 't Hoff, cand. te Vlissin- genOosterwolde (Fr.,) D. W. L. OfFerhaus te Schal sum; voor Schoonhoven, v. d. Bergh te Schaars- bergen. Ieder weet hoe zonderling de Zeeuw kan om springen met de uitspraak van sommige beginlet ters. In het bizonder geldt dit voor de letter g, die meestal als h wordt uitgesproken. Om dit kwaad te bestrijden, wordt hem aanbevolen het volgende geregeld eenige malen 's daags lnid uit te spreken Geertje, Geertje, gij geeft grutters Grietje ge durig geen goed gezicht. Geeft grutters gepelde gerst geen goed gerief? Goed gepelde gerst, goed geweekt, geeft groote ganzen (goed gepelde gerst is n.l. goed voeder voor ganzen); goede, groote ganzen, goed gebraden, geven geurig gebraad. Geu rig gebraad geeft grage gasten; gevolgelijk geeft Grietjes gepelde gerst grage gasten.* Bij bruilofts-partijen is het op Tessel nog bij velen gewoonte om braudewijnkommen te laten rondgaan, waaruit de gasten dan beurtelings één of meer scheppen met een zilveren lepel nemen. Onlangs, toen weer zulk eon plechtigheid plaats had, miste een der oudste vrouwen een valschen tand. Men zocht overal, doch kon het voorwerp niet vinden. Eiudeljjk voelde een der gasten, die een flinken schep uit de brandewijnkom naar binnen werkte iets hards op de tong, en hief, met den uitroep: »Hier heb ik 'm!« den verloren tand omhoog. Philip Roth gaf te Arnhem een séance. Na her haalde proeven van bekwaamheid te hebben afge legd, deed een der aanwezige heereu hem de vraag, hoeveel 3x7 was. Na een korte overpeinzing gaf de knaap ten antwoord: 210. De hoer schudde lachend het hoofd, blijde dat hij den schranderen bol in den val had, doch de kleine antwoordde »Mijnheer, de oplossing is goed, want 3 X 7 is 21 en als u er nu achter staat is de uitkomst 210. Een reizend koopman ontving voor eenige dagen een bedrag van f 12 bij een boer, die behoorlijk kwitantie verlangde. De koopman had evenmin papier bij zich als de boer dat artikel in huis had. Toch wist de handelaar zich te redden; hij nam een plakzegel uit zijn beurs eu schreef daar in klein schrift op: Ontvangen van den heer N. O. 12 gulden, wegeus rekening over a. p.« (Daaron der datum en handteekening.) In plaats dus van een plakzegel op ecu kwitantie te plaatsen, werd hier een kwitantie op het plakzegel gegeven. Dezer dagen stierf een kind aan de gevolgen van een hevige brandwond, veroorzaakt door een te warme pap, die aangewend was tegen eene ziekte der buiksingewanden. Om dergelijke onge vallen te voorkomen beoordeele de verpleger de warmte der pap op het gesloten ooglid. Verdraagt men haar daarop dan kan zij niet schaden. In een Saksisch dorp was een natuurkenner on langs getuige van een bloedigen strijd tusschen een rat en een zwerm musschen. Nadat het dagen ach tereen geregend had, vertoonde zich op den straat weg door het dorp een dikke rat, die in een nabij- zijnde hooischuur een onderkomen scheen te willen zoeken. Eensklaps, als op een gegeven teeken, streek een zwerm musschen rondom het dier neder en viel het moedig aan. Er ontstond een bloedig gevecht, waarbij menige musch in hot zand moest bijten ten laatste echter week de viervoeter achteruit, zijne verdediging verflauwde, totdat hij eindelijk onder de vinnige streken, die de verbitterde mus schen hem met hare scherpe snavels aanbrachten, den laatsten adem nitblies. Onder een luid triom- feerend gesjilp vlogen daarop de ongedeerd geble ven aanvallers het luchtruim iu. Geest zonder hart is met de winterzon te vergelijken zij straalt wel, maar verwarmt niet. Goed geadresseerd. Met den hoed op het hoofd en een sigaar in den mond komt, zonder te groeten, een heer de voorkamer van een kantoor binnen en vraagt of »de baas* binnen is. Onmiddellijk wipt een der minderen* van zijn kruk en zegt, onder beleefde buigingen en met de uiterste minzaamheid: »Och, mynheer! als u de goedheid zoudt willen hebben even naar beneden te gaan, twee trappen af, het gangetje links en dan rechts de tweede deur, daar vindt u den portier en die zal u terecht helpen, maar als ik u raden mag: vraag het hem wat vriendelijk, want het is een oud-militair en een beetje kort aangebonden. Uw dienaar Mijn heer Een der onbeschaamdste stukken van den be- ruchten roover Cartouche was, dat hij een snuif doos stal uit den zak van een commissaris van politie die hem gevangen nam. Iets dergelijks heeft onlangs een dief in de Pa- rijsche wijk St. Germain l'Auxerrois hem aangedaan. Terwijl de commissaris van politie in zijn kabinet druk bezig was, ging deze onbeschaamde indringer de kamer daarnaast binnen, stal daar een valies met 200 francs en ging bedaard weer heen. De commissaris had wel iemand hooren loopen, maar hij meendo dat het een beambte was die daar het een of ander in orde maakte en hij had niet eens opgekeken. De dief was zoo stil gekomen en heen gegaan, dat de gerechtsdienaars aan den ingang hem volstrekt niet bemerkten. I - tr' Dc ondergeteekende beveelt zijne inrichting in de aandacht van Ouders en Voogden aan. Op leiding voor den handel en verschillende examens. Inwoning en toezicht voor bezoekers van het Gymnasium en de H. B. S. f Waalwijk, 18 Jan. Fee. Aanvoer gewoon, dragend vlug. Boter. Aangevoerd 1472 K.G. van 1.03 a, 1.18. per K.G. Heden overleed plotseling onze geliefde ondste Dochter en Zuster HUIBERTJE VAN DIJK, in den jeugdigen leeftijd van 25 jarendiep betreurd door ons onze kinderen en hem, met wien zij eerlang in den echt verbonden hoopte te worden. Aalburg, 7 Januari 1884. A. VAN DIJK. N. H. VAN DIJK Posthumus. Tegon Februari of later wordt gevraagd in een burger gezin, tegen goed loon, eene van de P. G. Adres onder letter Aaan den Uitgever dezer Courant. De ondergeteekende, benoemd ge nees- en heelkundige der godshuizen te Ileusden, brengt ter kennis van belangstel lenden dat hij zich 10 Jan. 1.1. te Ileusden heeft gevestigd. Spreekurenvoor Armen en Minvermo genden 's morgens 910 uur. Voor betalenden 's middags 12 uur, bovendien des Zaterdags 's morgens 1112 uur. H. C. M. van GORKOM, med. docts. en Arts. Die iets te vorderen heeft van of verschuldigd is aan ADRIAN A MARIA MERCKX te Heusden, wordt verzocht daarvan opgave of betaling te doen vóór 30 Januarij 1884, ten kantore van den Notaris Verberne te Dussen. te W a a 1 w ij k, zal op Maandag 21 Januari 1884 provisioneel en op Maandag 4 Februari 1884 finaal, telkens des avonds 7 ure, in de Korenbeurs te Heusden, bewoond door Mej. de Wed. BOEREN, Een HUIS en ERE te Heusden, in de Nieuw- straat, Sectie A no. 94, groot 85 Cent., bewoond door P. Belzer. zal ten verzoeke van zijne priu- ÉÉllfi JBÉÈ. °ipalen te W ij kten herberge ■gHH '}r f. ïwm van J. SCHOUTEN, provisioneel op Maandag 21 Januari 1884 en linaal op Maan dag 4 Februari 1884, telkens des voormiddags ten 11 ure, te W ij k, iu de Perzikstraat, kadastraal bekend in Sectie A nrs. 243, 244 en 245, ter grootte van 10 aren 76 centiaren, toebehoorende aan de erven A. SCHOUTEN. zal voor den Heer C. VAN DER BIEZEN op Saterdag 19 Januari 1884, des voormiddag elf uur precies, aan de Haven te Heusden 50 koopen buitengewoon lange HEININGSPARREN. 20 OPLEGGERS. 30 eiken HEININGPALEN. 15 HEKKENPALEN. ICOESTALSTAKEN en SLIKHOUTEN. Alles liggende aan de Haveu te Heusden. Slijterij van GEDISTELEERD en LIKEUREN, Alles in het groot en klein verkrijgbaar bij wfcg v"'r van de Series 11 a 20. De Loten der uitgelote Series evenals die van Series 11 a 20 zullen deelnemen aan de Trekking der Hoofdprijzen, gezamenlijke waarde f 250000. X^rijs per Cot £50 Cent. A 1 -vsw' '-f- t ■- M—a—EU» Beroepen Aangenomen Bedankt Verdienen of krijgen. Aan een dame, wier echtge noot in 's lands militaire dienst was, werd de vraag gedaan: »wat verdient je man wel 'sjaars?* Haar antwoord was: »Acht duizend gulden; maar hij krijgt veel minder. TE leidHuishoudster, een huis, met TUIN VA N LOTERIJ

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1884 | | pagina 3