VERKOOPING De Notaris ÏAN HOOCK te WoÉictai, VERKOOPEN. 'alen tn au (ei besloten hebben: A. van K Mriut iii toklilk VOORHANDEN Kinder-Pap Beschuit, BURGERLIJKE STAND. Gemengd Nieuws en Allerlei. 314de Staatsloterij. MARKTBERICHTEN. CORRESPONDENTIE. ADVERTENTIEN. Onder Giessen. Onder Andel. Onder Uitwijk. Onder Rijswijk. Onder De Werken. Mr. A. van Mens, 1200.— te Yeen. VERKOOPEN: Vuchter straat II 2, 's-Bosch. ZADELMAKERIJ kerknieuws. dan 40 sollicitanten aangemeld. Sedert 22 dezer loopt er ook dagelijks een spoor van Gorinchem naar Geldermalsen ten circa U/a uur nm. De gaping tusschen voorm. 10 uur 10 min. en nam. 5 uur 30 min. is daardoor weg genomen en in een lang gevoelde behoefte voorzien. t Men schrijft ons Te Geertruidenberg heeft zich eene vereeniging geconstituëerd voor het hou den v.\n voordrachten, morgen- en avondconcerten en het geven van tooneelvoorstellingen. 25 leden, waaronder 15 werkende, traden reeds tot haar toe. De Min. van Justitie heeft een besluit genomen waardoor aan de advocaten de vrije toegang tot de gevangenen wordt verzekerd. Tot nog toe stond in de dienstreglementen bepaald, dat de tegen woordigheid van een beambte vereischt wordt bij het bezoek van advocaten, behalve als de wet hun vrijen toegang verleent. Voortaan zullen de be zoeken der advocaten in een afzonderlijk daarvoor bestemd lokaal plaats vinden en zal niemand daarbij tegeuwoordig behoeven te zijn. Sedert 1 Jan. is op de Staatsspoorwegen een premiestelsel in werking getreden, waarbij aan trein- en stationspersoneel, zoo de treinen volgens den tijd, op de dienstregelingen aangegeven, aan komen en vertrekken, eene geldelijke toelage kan verstrekt worden. Dientengevolge loopen nu veel treinen, die dagelijks bijna geregeld te laat aan kwamen, tot groot gerief van het reizend publiek, juist op tijd. Naar men verneemt zal de uitreiking van de bewijzen aan de Nederlandsche inzenders, die op de Internationale Tentoonstelling bekroond zijn, niet vbór half Februari kunnen geschieden. De volgorde van de verschillende landen is zoo genomen, dat zij, die het minst ingezonden had den, voorgaan, zoodat Nederland onder de laatste behoort die aan de beurt komen. De Maatschappij tot Exploitatie van Staats spoorwegen vervoerde in 1883 364,297 reizigers. De heer J. A. De Bergh neemt als Haagsch penkrasser in het laatst verschenen exemplaar af scheid van zijne vijanden en vrienden. Een „af- scheidsplaat", voorstellende het vertrek van den heer De Bergh naar Amsterdam, is bij dit exem plaar gevoegd. De Vereeniging van Gasfabrikanten in Neder land heeft aan de jurj der gas-tentoonstelling te Middelburg een gouden medaille beschikbaar ge steld, met de opdracht dat die moet worden uit gereikt aan den inzender van de beste gas-toestellen voor verwarming en koken. O De afdeeling „Leiden" van de Maatschappij „Tot Nut van ft Algemeen", heeft aan alle zuster- afdeelingen een schrijven gericht, waarin zij voor stelt bij de aanstaande herziening van ft reglement bij art. 70 te bepalen: Jaarlijks wordt vanwege de Maatschappij een almanak uitgegeven en aan alle leden kosteloos uitgereikt. Leiden herinnert er aau, hoe op de laatstge houden algemeene vergadering besloten werd, niet alleen de uitgave van den bekenden Volksalmanak voor één jaar te schorsen, maar ook haar voor goed te staken. Dit laatste besluit is onwettig, daar voor de aanneming van het voorstel een meerderheid van s/4 der stemmen noodig was en ter algemeene vergadering met 465 stemmen tegen 429 het doodvonnis over den almanak werd uit gesproken. Bovendien meent „Leiden", dat het jaarboekje een wenschelijken band tusschen de Maatschappij en haar leden vormde en het af schaffen daarvan een belangrijk verlies van leden ten gevolge kan hebben. Een bizoeker in een der voornaamste cafés te Arnhem had Dinsdag het ongeluk, toen hij zich even wilde verwijderen, een verkeerde deur te openen en daardoor in den kelder te storten. Nadat de doctoren een wonde aan het hoofd en hersenschudding hadden geconstateerd, werd hij naar het ziekenhuis overgebracht. Zijn toestand is hopeloos. Door de Leidsche politie zijn twee personen aangehouden, die liedjes betreffende de bekende vergiftigingszaak verkochten zonder vergunning van den burgemeestertegen den drukker dier lied jes is mede proces-verbaal Opgemaakt, daar noch de naam van den drukker noch die des schrijvers op het stuk voorkwamen en eerstbedoelde perso nen den drukker hadden genoemd. Aanrandingen op den publieken weg schijnen in den omtrek van Tongelre, (Noord-Brabant) aan de orde van den dag te komen. Woensdagavond is eene dienstbode aldaar door een kerel aange houden en van haar korfje beroofd, waarin ge lukkig niet veel was. De aanvaller voelde wel of zij goud aan had, doch tevergeefs. Vrijdag tegen den middag is onder die gemeente een 16-jarig meisje uit Mierloo aangerand, waarschijnlijk uit zucht naar berooving en tevens tegen de eerbaar heid. Men verneemt dat de daders dezer feiten reeds gearresteerd zijn. Zaterdagavond tusschen 7 en 8 uur is iemand, die klompen naar Geldrop afgeleverd had en dus van geld voorzien was, tusschen de Hulsterbrug en het gehucht Urkho- ven door een persoon aangevallen, doch deze aan rander moet na eene worsteling nog al goed wat iood ontvangen hebben, doch verder niemendal. Van het Spaansche schip „Yruchulo" te Ylis- singen deserteerde een matroos, een aantal goe deren van zijn kameraden medenemende. De dief werd te Middelburg gepakt. In een brieven bus te Bleiswijk is een zilveren horloge gevon den, de eigenaar is onbekend gebleven. Te Utrecht is een 13-jarig meisje door de stoomtram overreden en gedood. Bij den heer Straat mans te Maastricht, is een brandbrief bezorgd. De dader, een zoon van een ambtenaar, is in hechtenis genomen. Het schijnt, dat hij dit mid del gekozen heeft om onder dak te komen. Dinsdag is in de theaterdrukkerij in de Nes te Amsterdam een veertigjarig werkman, die te dicht bij de machins kwam, door den kruk aan het achterhoofd getroffen. De slag was zoo hevig, dat de ongelukkige bijna onmiddelijk dood was. Te llarlingcn hebben eenige knapen op het spoor- terrein aan de haven een wissel moedwillig verzet en dien door middel van tusschen de rails geduwde steenen met opzet vastgewrongen. Toen nu de locomotief drie spoorrijtuigen van gebrs. Scheuer kwam ophalen, ontspoorden die wagens. De daders zijn reeds in handen der politie. Onder Bleis wijk is een onbekend man dood op den weg gevonden. Een oud bekende der justitie, de bekende Tieman, is door den commissaris van politie te Nieuwer-Arastel aangehouden. Wederom had hij zich schuldig gemaakt aan oplichterijen, door zich op naam van anderen geld te ver schaffen. Na slechts 4 weken de vrijheid te heb ben genoten, is hij weder naar de celgevangenis te Amsterdam opgezonden. Woensdagavond heeft te Rotterdam een jongen een nedervallenden schoorsteen op het hoofd gekregen, tengevolge waarvan hij bewusteloos naar het ziekenhuis werd vervoerd. De groote schoorsteen der diamant slijperij in de Daniël-Stalpertstraat te Amsterdam is Woensdag door den storm omvergeworpen. Hij is op het dak neergekomen, doch er zijn geen verdere ongelukken gebeurd. ft Begint er met de straatschandalen te Smilde niet beter op te worden. Men werpt nu petroleum in de drink waterputten der bewoners. f lleusden, van 14 tot 24 Jan. Geboren: Fraciscus Anders, z. v. F. A. v. Heivoort en A. C. PelMaria Antonia, d. v. A. M. Straver; Kegina, d. v. P. de Winter en J. de Wolff. Overleden: C. B. Leseinan, echtg. van S. Janson, 72 j. f Almkerk, van 19 Dec.23 Jan. Getrouwd: J. Sanner, 26j. en J. Wijburg, 19 jaai*. Geboren: Dirk, z. v. J. H. Bos en J. Rut ten Machiel, z. v. A. Verschoor en W. G. van Hemert; Arie, z. v. P. Tainerus en J. Kant; Ger- dina Adriaua Willemina, d. v. A. de Horn en W. Dekker Adrina, d. v. W. v. Sprang en G. Schaap Lenske, d. v. P. de Cloe en P. v. Ondheusden: Wil lem, z. v. A. v. d. Water en M. de WitPctro- nella, d. v. A. Romijn. Overleden: J. Donkersloot, 5m.; B. Ster renburg, 8m.; levenl. kind. mann. gesl. v. G. Noorloos en N. v. Trooijen. Pietersen en Hendriksen vertrouwen elkaar zóó weinig, dat, als zij elkaar de hand geven, ieder daarna dadelijk zijn vingers natelt. Goed geïnstrueerd. Mijne vrouw heeft je als kamenier aangenomen, kindlief; ken je je voor naamste plicht al?« >0 ja, mijnheer de baron zoo veel mogelijk uit den weg te gaan.« Nog niet beter. HerbergierMijnheer Do- miné, u is zeker zoo moe als een hond? DominéGerrit, Gerrit zoo spreekt men toch niet tot een geestelijke. HerbergierJa, Eerwaarde, ik vroeg zulks om dat n zweet als een os. Aan de grenzen. Rijksveldwachter: Waar hebt gij uw pas Een van het rondreizend mu ziekgezelschap Enne bas h'avven wei nich wei doen nichts maken als blaosmoeziek. Een arke Noachs op aandeelen De Adventisten in Massachusetts verwachten een nieuwen zondvloed vóór het einde van dit jaar. Het hoofd der secte heeft derhalve het plan opgevat om een maatschappij op te richten tot aanbouw van een groote arke, waarin de vromen zich bij het begin van den vloed redden kunnen. Een aandeel van 250 gulden geeft den houder recht tot een tusschendek, terwijl men zich voor 600 gulden in de eerste klassen redden kan. Voor dieren, die men mede wenscht te voe ren, moet afzonderlijk betaald worden. Bij eene deftige begrafenis behoort een hooge hoedwie er niet een heeft leent er een, en is hij wat te groot, welnu een papieren rand van binnen komt aan dat bezwaar te gemoet. Dezer dagen was in een onzer Zeeuwsche ge meenten bij eene dergelijke plechtigheid een drager van zulk een pasklaar gemaakten hoed tegenwoor dig. Langzaam voortstappende was het hulpmid del echter verschoven en gezakt, zoodat men tus schen den rand van den hoed en de kraag lezen kou «Nieuwe Rotterdamsche*, hetgeen natuurlijk den lachlust opwekte van voorbijgangers, terwijl zij, die achter af in den stoet liepen, met moeite zich van lachen konden onthouden. (M. Ct.) Dat een oester een muis vangt, is zeker even zeldzaam als dat een koe een haas vangt. Toch 1 gebeurde iets dergelijks deze week te Terseke. Men vond daar een levenden oester, die eene doode muis tusschen hare schalen had. Zeker heeft de muis, hetzij uit nieuwsgierigheid, hetzij om ook eens oesters te proeven, haar kopje tusschen de schalen gestoken, toen de oester zich opente, maar werd, in plaats van deze te vangen, zelf gedood. Als een bewijs dat de laatste lovensjaren van een onderwijzer niet altijd even rooskleurig zijn, zoo meldt men uit Kollum, deelen we ft volgende mede, dat tevens kan dienen als een bewijs van buiten gewone vlugheid op hoogen leeftijd. De voor ongeveer 13 jaren eervol ontslagen en gepensionneerde hoofdonderwijzer van Birdaard, de heer F., loopt dagelijks nog met een zak op den rug langs de wegen in onze omstreken, om door den verkoop van sigaren, dweils, handoeken en an dere artikelen in zijn levensonderhoud en dat der zijnen te voorzien. Met vluggen tred wandelt de hoogbejaarde grijsaard onder dien last van den vroegen morgen tot den laten avond van huis tot huis en mag, gelukkig, een goede lichamelijke ge zondheid geniete». Een vroolijk einde. Een onbedreven koetsier plaatst bij een zijner vrienden zijn paardje op stal en bevestigt het met een touw, dat met een lis oui den hals is gevat, aan de ruif. Bruintje, aan zoo'n halsband niet gewoon, wil zich loswerken, maar geraakt geheel in de klem. Toen hjj weder ingespannen zou worden had hij reeds den laat st en adem uitgeblazen. Algemeene ontsteltenis doch de meid zegt zeer naïef: «hoe is het moge lijk; ik ben straks nog eens wezen zien en toen stond hij mij met open bek toe te lachen (Historisch.) naar Zeerijp, W. van Slooten cand. te Tjamsweer; Bergen-op-Zoom (toezegging,) S. Baart de la Faille te Purmerend; Rijswijk en Giesen, A. Boxman te Oud-Alblas; Lollum, J. Wisten te Makkum c. s. Aangenomen naar Dautumawoude, C. R. Rijnenberg cand. te Haarlemmermeer; Donkerbroek, P Hoornsma Can- negieter te Nieuw-Dordrecht, gem. Emmen. voor Westbroek en Achttienhoven, N. Warmoltz Nz. te Seksbiernm; Geervliet, A. Wunder te Schel linkhout; Schoonhoven, dr. W. Van den Bergh, te Schaarsbcrgen bij Arnhem Oudega, J. Wieten te Makkum. Prijs van ƒ25.000: no. 17305; 5000: no. 2092; 1000: no. 7845; ƒ400: nos. 11964 en 13794; ƒ200: nos. 2887, 7146 en 16499; ƒ100: nos. 13709, 14085, 17504, 17923 en 19472. 4e klasse. Trekking van 23 Jan. Prijs van j 2000: no. 18711 1500: nos. 591 en 6375; 400: dos. 11272 en 18031200nos, 18189 en 20787; 100: nos. 7431, 18354,18767, 19794 en 20091. 4e Klasse. Trekking van 24 Jan. GEENE. f Bussen, 24 Jan. Aangevoerd K.G. Prijs der boter 1.31 tot f 1.47. t Waalwijk, 25 Jan. Fee. Aanvoer gering, dragend vlug. Boter. Aangevoerd 1648 K.G. van 1.08 a 1.24. per K.G. Heeren correspondenten die tot nog toe verzuim den hunne nota's en voorgeschoten porto's enz. over het 4 kwartaal 1884 in te zenden, worden verzocht die alsnog te zenden aan de Redactie. zal, krachtens rechterlijk bevel, Huis, Boomgaard, Bouw- en Weilanden en Wilgebosch groot 11 11.20 A. 44 C. Weiland en Griend 2 91 20 Wei- en Bouwland en Griend 3 „50 40 Bouwland en Wilgebosch 1 66 Aandeelen in den Secretarisboezem. In koopen en massa breeder bij billetten om schreven. Deze verkooping geschiedt te GIESSEN, tel kens voorm. 10 ure, prov. Donderdag 7 Febr. 1884, ten herberge van H. DE LORM, en finaal Donderdag 21 Febr. 1884, ten herberge der Wed. M. VAN VUGT. Notaris te Veen, bericht, dat het HUIS C. a., onder Wijk, van de erven A. SCHOUTEN, door hem 21 Januari 1.1. geveild, is ingezet en reeds gehoogd tot Toeslag op 4 Februari as., om 11 uur, bij J. Schouten te W ij k. Ten kantore van genoemden Notaris kan ir- middels worden gehoogd. Notaris BOLL te D i n t h e rzal op Don derdag 31 Januari 1884, ft voormiddags 9 UUT, op den dijk nabij het Rechthuis te Veen, voor den Heer C. VAN DER BIEZEN te Dinther, publiek, OM CONTANT GELD, 50 koopen lange Heiningsparren; 40 Opleggers; 25 Kanada Planken; 10 Eiken Hekkenpalen; 10 Heiningpalen en eene partij Koestalstaken. De ondergeteekenden, allen Beetwortelsuiker- fabrikanten in Nederland gevestigd, maken beken- dat zij, tengevolge der groote misbruiken, welke in het jaar 1883 zijn gepleegd door een aantal landbou wers die, in strijd met de duidelijke bepalingen van de coutracteu, behalve het- of in plaats van het door de fabrikanten geleverde beetwortelzaad, op hnn land zaad hebben gezaaid van grove ont aarde suikerbieten, die voor de fabrikatie van suiker geheel onbruikbaar zijn en schromelijke verliezen veroorzaken, om in het jaar 1884 volstrekt geen beet wortelen te koopen, die gegroeid zijn in de gemeenten BOKHOVEN (Noord- Brabant) en OUDE TONGE (Zuid- Holland), noch te zullen contracteren met de landbouwers van die plaatsen, al mogten hunne landen buiten die gemeenten gelegen zijn. 6 Januari 1884. groote voorraad van: lleeren- en Barnes Koffers en Tas- schen.Kinder-Schooltasschen.Jacbt- artikelen. Breukbanden. Rijhoofd- stellen. ïïalsters. Bekken en Bekens. Paardenscharen. Singels. Strijklappen. Kniestukken. Stofplumeaux Ros- en Manenborstels. Ros- en Munen- kammeu. Saltanterio of Tuigsmeer. Stangen. Sporen. Karwatsen. Lijsten en Stijgbeugels. Ledereu Porte- monnaies. Portefeuilles. Sigarenkokers en Brieven- couverts. nouden Halsbanden. Leiders en Zweepen. Mantel- en Bekendragers. Verlakt Ledergoed voor Heeren Onderofficieren, enz. uit de Stoom-Broodfabriek van M. C. BOLD Ell M A NS te Gortncheni. Dit meer en meer algemeen Kindervoedsel, bij onvoldoende moedermelk, wordt door vele Heeren Doctoren aanbevolen, terwijl ondergeteekende ver scheidene Attesten ontvangt van de goede uitkomsten, aangewend ook bij zeer zwakke kinderen. Ik heb tot gemak mijner geëerde Clientèle, Dé pots geplaatst en worden dezelve gevraagd daar, waar ze nog niet zijn. Chemische en microscopische bevinding met ge bruiksaanwijzing op aanvraag gratis verkrijgbaar bij M. C. Poldermans, Gorinchem. Hoofd-dépöt voor s-HageJ. A. Burgermans Paulus Potterstraat. n UI I vax Nederl. Herv. Gemeente. Beroepen Bedankt Prijzen van 100 en daar boven 4e Klasse. Trekking van 22 Jan. Van der Linden 4 Cie. j P. Wittouck Borgen-op-Zoom. Laane, Rogier Daverveldt 4 Cie. j De Ram 4 Cie. j R Ravenswaay, Fercken, Jager 4 Cie. j 0zeiu aa Granpré-Moliere, Jager 4 Cie., Oudenbosch. Beetwortelsuikerfabriek St. Antoine, Gastel. Meeus 4 Cie., Stauddaarbuiten. Binsfeld, Laane, Meeus 4 Cie., Werkondam. Van Breda, Dolk 4 Van Voss, Leur. P. Wittouck, Breda. Van den Broeke, Reiger Cie., Utrecht. Beetwortelsuikerfabriek Sas van Gent, Sas van Gent, Adolphe Meeus en Cie., Dordrecht. Beet vortelsuikerfabriek Holland, Halfweg. en Reparatiën aan REISBEHOEFTEN en verschil lende voorwerpen, zooals TUIGEN enz., worden te vens aangenomen. Spoedige en prompte bediening Sliedrecht, A. A. van der Wint. Giesendam, P. Boelhonwer. Boven-Hardinxveld, H. Maas. Werkendam, J. Dekker Az. I Herwijnen, M. van Strate, Winkelier. Leerdam, J. Ronwert, Zwijndrecht, L. van der Have. Vlaardingen, Wed. J. T. Lambach. Amsterdam, J. Loopik, Prinsegracht, hoek Spiegelstraat. u

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1884 | | pagina 3