Mr. I. FAN MENS, Notaris te Feeo, publiek verkoopen: Gen HOS. De Notaris FAN MOOCK te Woudricheni, VERKOOPEN: J PUBLIEK VERKOOPEN: VRIJDAG 8 FEBRUARI 1884. BOUWLAND aldaar, kerknieuws. Boekaankondiging. Gemengd Nieuws en Allerlei. MARKTBERICHTEN. ADVERTENTIEN. Mr. A. van Mens, 1200.— te ANDEL, een perceel Onder Giessen. Onder Andel. Onder Uitwijk. Onder Bijswijk. Onder De Werken. 1°. Het LOGEMENT en KOEEIJHUIS met recht van Yergunninggenaamd v de Pauw" te Aalst, ook ge schikt voor boerderij, eerst onlangs nieuw herbouwd kadaster Gemeente Aalst Sectie A Nrs. 792, 446, 835, groot 35 aren 46 centiaren, HUIS, ERF, TUIN en BOOMGAARD en de on dergrond van A Nr. 834, groot 70 centiaren. 2°. Een perceel WEI LAND te Aalst, Sectie B Nn 182, groot 1.12.60 hec tare. doende heeft de raad bevestigd het vonnis des eer sten rechters, overigens het beroep verworpen en de requiranten veroordeeld solidair in de kosten op het cassatieberoep gevallen. Ten aanzien der cassatiemiddelen heeft de raad overwogen, dat ner gens is voorgeschreven, dat in het arrest moet vermeld worden waarom de feiten gequalificeerd zijn, gelijk de rechter ze gequalificeerd heeft. Het feit der arglistige toeëigening van de juwee- len achtte de raad bewezen verklaard en de gewij zigde verklaring van get. Boseh bracht geene ver andering in het zamenstel van het bewijs, daar zij te duidelijker bewees dat van een willens brengen dier kleinodiën in de macht van Jaantje in de verste verte geen sprake kan zijn. Vreesde men te Yeneudaal, dat door het ver trek van zoovele arbeiders naar Duitschlaud, na het bekende oproer en de werkstaking, de be volking aanmerkelijk zou zijn afgenomen, die vrees heeft zich niet bewaarheid. Venendaal telde den lsten dezer maand slechts 20 ingeze- nen minder dan op 1 Januari 1883. Om grondeigenaar te zijn te Appelscha, be hoeft men geen Croesus te wezen. Dezer dagen werd iemand eigenaar van een stuk grond, groot 2 H.A., voor 12 stuivers. Men schrijft uit Heinoord dd. 25 Jan. Nadat eergisteren hier de regenvlagen hadden opgehou den, trok het gisteren de aandacht, dat op de glasruiten, waartegen de regen was geslagen, en de hardsteenen stoepen meer was achtergebleven dan gewoonlijk bij 't opdroogen daarvan werd be speurd. Een meer nauwkeurig onderzoek met een microscoop ingesteld, bracht tot de ontdekking, dat zoowel aan de glasruiten als op de hardstee nen stoepen duidelijk zichtbaar waren olie- of andere vetachtige bestauddeelen, benevens meer vaste glinsterende zelfstandigheden en zelfs sporen van asch. Waarmede deze verschijnselen in ver band kuDtien staan, wordt aan het beter oordeel van meer bevoegden overgelaten. Twee mannen verlieten in den stormachtigen avond van j.l. Dinsdag met paard en tilbury den stal van de herberg te Burgerbrug. Het was pik donker, het woei hevig uit het zuiden en het re gende. Midden tusschen het genoemde dorp en St. Maartensbrug hoorden zij in den storm een gil, gevoelden een schok aan het rijtuig, spron gen er uit en vonden in de duisternis eene vrouw op den weg liggen, wie het wiel over het hoofd scheen te zijn gegaan. Zij hebben haar binnenge bracht bij den molenaar in de nabijheid, waar zij herkend werd als vroilw O. van Burgerbrug. Tot dusver heeft zij bewusteloos gelegen en geenerlei inlichting kunnan verschaffen. Twee dingen zijn mogelijk, of dat zij reeds in het wagenpad lag, of dat zij, voorovergebukt tegen den krachtigen wind inloopende, van het naderend rijtuig niets heeft bespeurd eu er onverwachts door omverge worpen is. Men twijfelt aan het behoud van haar leven. Een 20-jarige werkman te Spaarndam had het ongeluk met een boormachine in aanraking te komen en daarbij een vinger van zijn linkerhand ernstig te kwetsen. Te Haarlem gekomen, ver voegde hij zich bij een heelmeester, die na on derzoek het raadzaam oordeelde den vinger te amputeeren. Terwijl deze tot de heelkundige han deling de noodige voorbereidende maatregelen nam, ontwaarde hij tot zijn schrik dat de jongeling plotseling was overleden. Nadat de dood was ge constateerd, is het lijk van den jongen man, die de kostwinner zijner moeder was, in Zeeland woon achtig, naar het gasthuis overgebracht. Zekere Willem Kampman, uit Hellendoorn, die voor de Oost-Indische militaire dienst geteekend had, ging eenige dagen met verlof en trof te Enschedé een Duitscher aan, P. Wilhelm, die gaarne naar Oost-Iudië wilde, maar geen vol doende papieren bezat. Zij verwisselden daarom van kleediug. P. Wilhelm, gekleed in de uniform van W. Kampman en voorzien van een verlofpas die al een paar dagen verstreken was, zoude on der dien naam trachteu naar Oost-Indië te ver trekken, terwijl W. Kampman zich in Duitsch- land wel andere papieren zou verschaffen om daarop weder in dienst te komen. De Duitscher, in mi litaire kleeding, werd echter aan het station Zwolle door de politie in hechtenis genomen. Men schrijft uit Veendam aan de //Prov. Gron. Crt.* Er heerscht hier sedert eenige dagen een wezenlijke paniek. Bijna eiken nacht wordeu er bij dezen of genen der ingezetenen pogingen ge daan tot inbraak, gepaard met uitsnijding van glasruiten enz. Een zeker waas van geheimzin nigheid, iets onbegrijpelijks, om het zoo eens uit te drukken, kenmerkt sommige van die pogin gen, waardoor natuurlijk de angst van velen nog des te grooter wordt. De politie, de nachtwacht, de schutterij zelfs, is eiken nacht surveillerende, om de brutale dieven te pakken, die zelfs „des burgemeesters* zilveren lepels durven kapen, om die achter diens woningin de sloot te gooien of in een hollen boom te verbergen. De rustige maar thans onrustige burger slaapt met revolver of broodmes op de beddeplank, de handelaars in braudvrije kasten, vuurwapenen en dolkmessen maken goede zaken, en de smeden hebben bijna geene handen genoeg om de ijzeren roeden te maken, waarmee men de vensterluiken gaat baricadeeren. In de Rietlanden te Amsterdam is een arbei der der Hollandsche Spoor onder een waggon ge raakt, met het gevolg dat hem het hoofd werd afgereden. Te Monnikendam is een huis, dat gedeeltelijk onder water stond, uitgebrand. De brandweer werd door het water belet den brand te blusschen. Het lijk van de ongehuwde vrouw, die te Schiedam vermist werd, is daar uit het water opgehaald. De voerman H., die den 21 n dezer tusschen Oosterhout en Raamsdonk door de stoomtram werd overreden, is aan de gevolgen overleden. In de Spiegelstraat te Amsterdam is Zaterdag een schilder, bezig een gevel te verven, op straat gevallen en zwaar gekwetst naar het gasthuis ge bracht. Uit Mijnsheerenland is gevankelijk naar de gevangenis te Dordrecht ove -gebracht de wed. B., als verdacht van moedwillige brandstichting te haren huize, in de afgeloopen week. Ver scheidene telephoondradea werden Zaterdagavond te Amsterdam door den storm verbroken. In de Paleisstraat lagen zij over den weg en hielden het tramverkeer eenigen tijd op. De man, wiens lijk Woensdag 1.1. op den weg onder Bleiswijk is gevonden, is herkend. Hij was genaamd C. van Nieuwkoop en woonachtig te Rotterdam. Op de Baangracht te Amsterdam is een 72-jarige vrouw in een vlaag van ijlende koorts haar wo ning uitgeloopen en in 't water gevallen. De ver schrikte echtgenoot waarschuwde de politie, doch men vond slechts haar lijk. Bij de laatste stor men is een Iluizer schuit omgeslagende opva renden verdronken. In een diamantslijperij op den Kadijk te Amsterdam geraakte een werkman tusschen de machine. Hij werd ernstig gekwetst. Notaris te Veen, bericht dat het HUIS C. a., onder Wijk, van de erven A. SCHOUTEN, door hem 21 Januari 1.1. geveild, is ingezet en reeds gehoogd tot Toeslag op 4 Februari a s., om 11 uur, bij J. Schouten te W ij k. Ten kantore van genoemden Notaris kan in middels worden gehoogd. zal, krachtens rechterlijk bevel, Huis, Boomgaard, Bouw- en Weilanden en Wilgebosch groot 11 II. 20 A. 44 C. Weiland en Griend 2 91 20 Wei- en Bouwland en Griend 3 50 40 Bouwland en Wilgeboscli a 1 66 Aandeelen in den Secretarisboezem. In koopen en massa breeder bij billetten om schreven. Deze verkooping geschiedt te GIESSEN, tel kens voorin. 10 ure, prov. Donderdag 7 Febr. 1884, ten herberge van H. DE LORM, en finaal Donderdag 21 Febr. 1884, ten herberge der Wed. M. VAN VUGT. Neüerl. Herv. Gemeente. Beroepen .- naar Otterloo, W. A. Hoebolt te Ridderkerk; Vlaardingen, Van Oosterzee te Enschedé; Prinse land en Dinteloord, Oberman te OmmenOpperdoes (cl. Enkhuizen), J. R. Dijkstra te Loosdrecht; Koot wijk op de Veluwe, J. J. A. Ploos van Amstel te Reitsum Wageningen, A. F. Simons Czn. te Berg- schenhoek Rijswijk en Giesen, A. Boxman te Oud- Alblas Everdingen, H. J. P. Van dor Linden te Schoonrewoerd St. Kruis, A. Veenhuizon te Ne- derhorst-den-BergWoubruggo, J. J. Richard te Hoogland; Ond-Vosmeer, F, Westrik te Schiedam Den Burg, Wierts vau Coehoorn te Horsen bij Ba tenburg. Aangenomen .- naar Hagestein, door H. Pop te Goudriaan naar Bellingwolde, J. v. Konijnenburg te Winschoten. Bedankt voor Ruinen, A. F. Eilerts De Haan te Tornaard Nederhemert, J. H. Van't Hoff cand. te Rotterdam voor Vorchten, P. Zegboer te Hoogvliet. Chr. Geref. Gemeente. Beroepen te Scheveningen, ds. G. de Braai te Bodegraven. Aangenomen naar Sappemeer, door G. A. Gezolle Meerburg te Spijkenisse. Dank zij de krachtige en bijna algemeene mede werking van de pers, ligt bij den uitgever J. F. Sikken te Amsterdam reeds een tweede, vermeer derde druk (volksuitgaaf) ter perse van het onlangs verschenen werkje Socialistisch Onverstand*, waarin de schrijver, de heer J. Hobbel, de dwaaltheorieën der socialistische leiders en de wanbegrippen hun ner misleide volgelingen bestrijdt. Behalve de in den eersten druk opgenomen artikelen van wijlen Dr. J. van Vloten, Dr. II. J. Betz, Dr. H. Hartog Heys van Zouteveen, Mej. Elise A. Haighton enz., zal deze goedkoope uitgaaf een nieuw voorwoord van Dr. H. J. Betz bevatten, benevens eenige ar tikelen van den schrijver zelf, een schrijven van Mevr. A. L. G, Bosboom Tonssaint, een bijdrage van Jhr. Mr. M. A. de Savorniu Lohman, officier van Justitie te Assen enz. Geruststellend. Kellner. »Heb je geld om 't bier te betalen?* Gast. »Wees niet ongerust, mijn goeie man; als 't op een betalen aankomt, zoek ik ruzie en laat me de deur uitgooien.* Een lilterarisch ontwikkelde knecht. »Wel Johan, hebt ge gezien wat er van avond in de opera gegeven wordt »Om n te dienen, mevrouw, Oberon, koning der elften. »Zoo, en in den schouwburg?* »Daar wordt Natron de wijze gespeeld.* Hoe ik een pels bekwam. »Ik schilderde,* zoo verhaalt een bekend kunstenaar, »het portret van den rijken bankier X, aan wien ik reeds een paar stukken tegen jammerlijk lagen prijs had af gestaan. Daar over mij nog ergerende, en terwijl ik zijn onbeteekende gelaatstrekken op 't doek bracht, begon hij het beknibbelen weer en trachtte op den prijs af te dingen. Hij deed het op een wijze, waarbij het moeilijk viel den eenmaal vastgestelden prijs te handhaven. Doch ik vond een middel van schade loosstelling. Natuurlijk wilde hij in zijn pels ge schilderd worden en daar ik, dat kleedingstuk ma lende, zijn tegenwoordigheid wel missen kon, stelde ik hem voor mijn bediende, den pels te doen aan trekken, opdat die voor mij zitten zon. En zoo j gebeurde. Ik werkte de schilderij af, verzond haar en ontving mijn geld. Den volgenden dag schreef ik kern echter kan ik u den pelsrok nog niet retonrneeren, daar mijn dienaar de pokken gekregen heeft. De pels wordt thans goed gelucht en is spoedig ter uwer beschikking.* Per om gaande kreeg ik ten antwoord »dat treft ongeluk kig, maar breng me den pels in geen geval te huis.* Op denzelfden dag ging ik voor de eerste raaal in een kostbaren pels uit, bij past mij uitmuntend. Mijn bediende heeft natuurlijk nooit de pokken gehad. In een der Berlijnsche spotbladen leest men de volgende satyre op de geringe bezoldiging, die de onderwijzers der lagere school in Pruisen genieten. Even geregeld en gelijkmatig als de natuur steeds te werk gaat, wanneer zij aan de schepselen het levenslicht schenkt, zoo grillig en vreemd betoont zij zich in de wijze, waarop de sterveling naar het rijk der schaduwen afdaalt. Zoo is het voorgekomen dat scheepskapiteins zijn gestorven aan watervrees, dichters en philosophen aan zwakte van hersenen, clowns aan verveling, couponknippers aan overwor king, handelsreizigers doordat zij den mond niet konden openen, hardloopers aan aamborstigheid, weesjongens aan overlading der maag, weduwen aan overdreven droefheid on ridders aan de gevol gen van een al te vroolijk leven. Ook is het gebeurd dat kantoorklerken stierven aan de gevolgen van een val van den toren, terwijl leidekkers verdronken en matrozen in den biechtstoel omkwamen. Er zijn moordenaars gestorven aan een gebroken hart, inbrekers aan eene versmade liefde en scherprechters aan overgevoeligheid. Een bede laar is gestorven aan volbloedigheid, een abt van hougfr, een oppasser aau gebrek aan eetlust, ja eens is zelfs een directeur van een bank van ar moede en een hofkenkenmeester van gebrek omge komen maar wat Dog nooit is geschied, gebeurde onlangs: een onderwijzer in Pruisen is aan een vetziekte overleden. Eene eigenschap van lichtgevende of phosphori- seereude verf is, dat het lichten er van in hooge mate door verwarming wordt versterkt. Eene bus van zink of tin, uitwendig met die verf bestreken en gevuld met warm water, schijnt zóó sterk van zich af dat men ze als lantaarn kan gebruiken. Ook Hut iemand zijn plafond er mee beschilderen en nam des avonds een lieflijk schijnsel, als dat der maan, in dat vertrek waar. Bij verwarming door eene kachel kon men de wijzers op een horloge gemakkelijk onderscheiden. Om een gestolen naaimachine terug te bekomen, plaatste iemand de volgende advertentie: Bovengenoemde belooning wordt uitgeloofd aan dengene, die mij aan mijn eigendom helpt, zoodat ik hem gerechtelijk vervolgen kan.« Een eigenaardig genoegen, zich aan te melden voor het ontvangen van een belooning eu dan daar voor gerechtelijk vervolgd te worden Mejuffrouw Q. R. S., die uitnemend zong, toonde zich een artiste van het hout waarvan men sterren zaagt. (Kuustverslasr in een der couranten.) Menschenkennis. (Jromwell deed zijn intocht. Er was een ontzaglijk volksgedrang en daarover maakte men hem een compliment. Droog gaf hij ten ant woord»Zou het minder zijn als ik naar de galg werd gebracht?* fHeusden, 26 Jan. De prijs der boter is 0.74 0.77 per stuk van 6 ons. Eieren U/s a 5 ct. 's Bosch, 28 Jan. Op de heden gehonden markt van vette kalveren waren aangevoerd 110 stuks. De le kwal. gold van 0.64 tot 0.68, 2e kwal. van 0.62 tot ƒ0.64, 3e kwal. van ƒ0.60 tot 0.62 per kilogr. Al het aangevoerde werd aan de genoteerde prij zen spoedig verkocht. Heden werden aangevoerd 125 vette varkens; de prijs was 0.50 a 0.54 per kilogram. De baudel was evenals de vorige week weder zeer druk; belangrijke aankoopen werden zoowel door Belgische als binneulandsche kooplieden ge daan. De prijs der boter was 1.10 a 1.20. f Goriiichciu, 28 Jan. Bij een aanvoer van on geveer 60 stuks vee, was de handel ook heden ta- meljjk vlug. Prijzen: Enkele zware kalf koeien 260 a 325; mindere qualiteit 175 a 250: dito vaarzen 160 a ƒ240. Melkkoeien 175 a 270. Vare koeien 160 a 180. Hokkeling Vaarzen J 125 a 140. Pinken a Graskalvereu a Nuchtere kalveren 10 a ƒ17. Varkens, zware vette van 150 a 160 KG. 48 a 50 ct., die van 90 a 110 KG. 42 a 45 ct. per KG. Fokvarkens van 6 a 8 weken 6.50 a 11 per stuk. De prijs der goéboter was 1.30 a 1.50 per KG. Kipeiereu golden 1.30 a 1.50 de 26 stuks. zal, krachtens bevel van de Rechtbank te 's Her togenbosch, te A n d e 1, ten herberge van A. VAN ANDEL, provisioneel op 20 FEBRUARI 1884 en finaal op 6 MAART 1884, telkens des namiddags ten 6 ure, I tr ei kadaster sectie A, nrs. 192, 499 en 498, groot 40 Aren, 22 Centiaren; en kadaster sectie B, nr. 230, groot 58 Aren, toebe- hoorende aan den Heer W. J. Naijen en Kinderen te A n de 1. Nadere inforinatiëa geeft genoemde Notaris. Notarissen te Zalt- bomrnelzullen in na te melden logement te Aalst, op Donder dag 1 Februari 1884, des voormiddags ten 10 ure, wegens ver trek naar de Trans vaal, Aanvaarding van het le perceel bij do betaling op 30 April 1884 en van het 2e perceel bjj de gunning. Inlichtingen geven genoemde Notarissen. JAARMARKT TE WAALWIJK, OP

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1884 | | pagina 3