ergif bevatten en dat zij in handen van on- pvoegden groot gevaar konden teweeg bren- pn. Eenmaal op het spoor den phosphorus kattig te maken, zat de vindingrijke geest let stil en men slaagde ook daarin het ïiddel zoo onschadelijk mogelijk te maken, aartoe moest de bovengenoemde amorphe posphorus dienen. I Alen maakt tegenwoordig namelijk een ter groot gebruik van dezen phosphorus por de zoogenoemde zweedsche lucifers of piligheidslucifers. Zij verspreiden geen on- mgenamen zwavelreuk en geen vergiftigen posphorusdamp, zooals de gewone lucifers p zijn vooral niet. gevaarlijk in de handen tn onkundigen of kinderen, daar zij slechts p eene manier kunnen ontbranden en wel bne manier, die wij allen kennen. De koppen van die lucifers bestaan uit loorzure pofasch, het houtje is vooraf door- okken geworden met parafine, en op de jkanten van het houten doosje is een pre- iraat met rooden phosphorus gestreken, p het deksel van die doosjes lezen wij een tar zweedsche regels, die vertaald aldus iden /veiligheids vuurstokjes zonder zwa- :1 en phosphorus, ontbranden slechts op m zijkant van het doosje. Vroeger lazen wij er wel eens het onder- aande versje op gedeeltelijk in Zweedsche, deeltelijk in Hollandsche woorden. Deze echte Tandstickor Ut an svavfel och fosfor Tanda endast mot ladans plan, Gaan slechts op dees doosjes an. BUITENLAND. oos toe. Op een keer wierp, ik een boek, dat me eds belang kad ingeboezemd, weg en rekende met ngwekkende nauwkeurigheid uit hoeveel uren ik dien dag mijn kwaal nog dragen zou. Ik kon me k niet troosten met het bewustzijn mijn plicht te bbcn gedaan, iets wat anderen veel genoegen zou daan hebben, want ik. had volstrekt niet mijn plicht daan en mij slechts door dezen op sleeptouw laten men, dewijl ik te laf. was om hem in 't aangezicht slaan. Dat zeide ik mijzelven. Wellicht was ik te hard in mijn oordeel. Maar ik n, ofschoon het gevoel van zelfvernedering over- nnende, toch nooit vergeten dat mijn hartstocht tl man gold, niet waardig in Gerlachs schaduw te tan. Mijn echtgenoot kwelde mij nimmer met een vra- nd woord, nauwelijks, met een vragenden blik. Hij is steeds dezelfde, als altijd stil, wellicht nog toe- vender tegenover mij dan vroeger. Eens, toen ik 's avonds huiverend in mijn boudoir t, naast den haard, die op 't punt stond uit te doo- n, trad hij binnen, schijnbaar slechts om een boek mijn étagère te nemen. »Is het geoorloofd?* oeg hij, om toch wat te zeggen. Reeds wilde hij ;h weer verwijderen, doch hij bleef staan om den ard op te poken. Daarna legde hij mij een doek er de knieën. Zonder veel op zijn tegenwoordig- id te letten, liet ik hem begaan. Daar overrom- Ide mij plotseling een geweldig, bitter berouw. Ik ;de, terwijl hij zich nog bezig hield, mijne hand i zijn schouder. «Koenraad!» ving ik aan. Hij zag op. Wat zijt ge goed«... hijgde ik. Hij ontstelde Buitenlandscli Overzicht. MM H f-^l 11—M—M—WU—M».w—WjW— hevig. ».Dank u,« mompelde hij en verliet ijlings de kamer. Ik zag hem verschrikt naeerst in dat oogenblik werd het mij duidelijk, hoe laf en ondankbaar ik mij jegens hein gedragen had. Al mijne krachten verza melende, stond ik op en trad verlegen de bibliotheek binnen, waar hij zich gewoonlijk ophield. Daar zat hij ook, met een boek in de hand. Koenraad Hebt ge iets noodig, Alix?» »Neen,maar* Het is koud hier,merkte hij op. «Koenraad, ge zijt zoo koel voor me geworden in den laatsten tijd.» «Ja, Alix!» «Koenraad om Gods wil wend uwe oogen niet van mij af» (half dood van schaamte) «er is niets voorgevallen, waardoor we voor altijd gescheiden moesten worden.» «Ik weet het!» «Nu dan, Koenraad,» bad ik, hem schuchter de hand toestekend. «Gij handelt als een fatsoenlijke vrouw, Alix, die haren plicht wil betrachten, ik dank u Het oogen blik kan komen al houd ik het voor niet waar schijnlijk doch het kan komen, waarin ge mij met een open blik zeggen zulthet is voorbijTot dien tijd» hij draaide mij de schouders ophalend den rug toe en zeidelaat mijhet is koud hier!» En ik ging heen! 9) (Wordt vervolgd.) BINNENLAND, UKUSÜJiN, 18 l'ebr. t Al weder eene bijdrage voor het zachte voorjaar. In een tuin in deze gemeente staan de aardbeziën niet alleen in bloei, maar hebben er zich reeds verschillende van gevormd tot vrucht. Alles op den kouden grond. t Twee oudjes in deze gemeenteChristiaan Biekens, oud 78 jaar en Maria Franssen, oud 69 jaar, woonachtig aan de waterpoort, hopen op 15 Februari a.s. den dag te herdenken, waarop zij vóór vijftig jaren in den echt werden verbonden. Welk een voorrecht het ook heeten moge zulk een gouden feest te vieren, het zal hun toch ont breken aan uiterlijk vertoon niet alleen, maar ook aan de geringste hulpmiddelen om feest te vieren ten ware daarin belangstellende personen hen in staat stellen. Nog nimmer bleef Heusden achterwege wanneer het er op aan kwam bij bijzondere gelegenheden hunne minder bevoorrechte medeingezetenen te steunen. Wij bevelen dan ook a.s. Vrijdag in een ieders aandenken aan. t HERPT, 11 Febr. Bij besluit van den heer Commissaris des Konings in deze provincie is be noemd tot gemeente-veldwachter alhier, Lambertus van de Wiel, woonachtig binnen deze gemeente. GORINCHEM. Van Donderdag 7 tot Zaterdag 9 Februari, zijn aan de vischmarkt alhier afge slagen: 7 zalmen van 22 tot 27 halve kilo's, prijs per half kilo ƒ0,87 tot. ƒ1,07. t DALEM. Bij ministeriëele beschikking is be paald dat aan de gemeente Vuren bij wijze van voorschot der 30 zal worden uitgekeerd over 1884 de som van 745,50. t De landbouw-werkzaamheden, bestaande in spitten als anderszins, hebben te Vuren en Dalem een aanvang genomen. Buiten verwachting wordt de grond als bijzonder bekwaam geroemd. t WOU D RIC H E M, 11 Febr. J.l. Vrijdag wap perden in alle straten dezer gemeente, alsmede in het naburige Oudendijk, Nederlandsch dundoek de kinderen liepen in opgeruimde stemming met de driekleur door de stad, zoodat men genoopt werd te denken dat er feest moest zijn. Die gedachte was juistwant de heer C. Strüick en diens echtgenoote A. van Vugt, herdachten den dag waarop zij vóór 50 jaren door den huwelijksband vereenigd waren. Het geachte paar ontbrak net niet aan deelneming van heinde en ver in hun feest. Van harmonie kon dit feest in alle deelen getuigen, 't welk de vreugde zoo wel in als buiten de zaal niet weinig verhoogde. Door hen werden de armen, zonder onderscheid des geloofs, rijkelijk onthaald op bier, brood en spek, de kinderen der openb. scholen en die der Christ, bewaarschool op taartjes enz. In één woord, het was voor deze gemeente een eenig gouden bruiloftsfeest. Hoewel de leeftijd van het beminde echtpaar zeer ver gevorderd is, mag men toch de zoo vaak geuitte wensch herhalen, dat zij nog jaren in het land der levenden gespaard mogen blijven, niet alleen voor hen en hunne familie, maar ook in 't belang der geheele gemeente. t ALMKERK. De afdeeling der Noordbra- bantsche Maatschappij van landbouw heeft besloten in dit jaar weder alhier, eene tentoonstelling van paarden en vee te houden, met uitloving van premien. Naar het /,D. v. N." verneemt, hoopt de oud- Minister, de heer Modderman, binnen enkele we ken Wiesbaden te kunnen verlateu en naar het vaderland terug te keeren. Te Waalwijk heeft men eene oproeping gedaan aan alle Nederlandsche looiersmet het doel de looierijen uit hun kwijnenden toestand op te heffen; eene instelling op te richten tot het nemen van proeven en het doen van ontledingen, betreffende de lederindustrie, zooals men die in Duitschland, Oostenrijk en Italië reeds vindt. Ook de postboden in Drente zijn voornemens een adres aan den Minister te zenden, waarin ze om ontheffing of verlichting van den Zondagdienst verzoeken. Naar men verneemt, zal het ontslag van werk lieden aan 's Rijks werf te Amsterdam zich voor- loopig alleen bepalen tot hen, die voor pensioen in aanmerking kunnen komen, en verder tot diege nen, wier gedrag te wenschen overlaat. Commissarissen van vRottes Mannenkoor" heb ben besloten in de tweede helft van Mei ter viering van het 30-jarig bestaan, een tweedaags muziekfeest te geven. Koor en orkest zullen uit ongeveer 600 medewerkenden bestaan, terwijl de solo's aan met roem bekende artisten zullen wor den opgedragen. De eerste inrichting in ons land voor de ver pleging van kinderen, lijdende aan vallende ziekte, zal met 1 Mei te Haarlem geopend worden, wan neer althans de duizende guldens, die nu nog ontbreken, door liefdadige landgenooten bijeenge bracht zullen worden. In het buitenland bestaan reeds sinds lang ver pleeghuizen voor zulke jeugdige lijders, die meestal in den huiselijken kring niet het toezicht en de behandeling zullen vinden welke zij behoeven. Mr. F. graaf Van Bvlandt doet door adver- O i tentiën een beroep op de algemeene liefdadigheid ten behoeve van deze ook voor Nederland hoogst noodige inrichting. Twee broeders te Paterswolde (Gron.) hebben in den tijd van 4 dagen 7 groote vischottsrs gevangen. Te Venendaal begint het volk te klagen over de hooge broodprijzen. Men berekent, dat de bakkers, alleen op het roggebrood, eene zuivere winst van 2.98 per HL. maken. De heer Van Ittersum, vice-pres. der rechtbank te Utrecht, deelt in de //N. R. Crt." mede, dat hij zijn bekende „vonnis-rede" gehouden heeft zonder voorkennis van zijn ambtgenooten en dat hij alleen daarvan de verantwoordelijkheid draagt. Zekere P. M. te Smilde ontving, naar de Asser Ct. meldt, als blijk van erkentelijkheid, van deu groothandelaar W. uit Groningen, die jl. Vrijdag te zijnen huize eene portefeuille met ruim 3000 had laten liggen, welke portefeuille door genoem den M. gulhartig werd terug gegeven, een prach tig cadeau, bestaandd Als derde verdaag te Heino, bij Raalte.j gen zekere Anton Sci in Pruisen woonach Tijdens het plegen v gebroeders A rends b: uitlevering moet de dat hij door zijn land het Nederlaiyki het recht van Duitj hoogte zou hebben men in hem een d In de gemeente Js' eigend om te wore? longziekte. Deze ram A. Dijkshoorn en P. Te Utrecht hebbei elkander te kwaad elkaar bij het haar, door de lucht vlogei werden de kampioen naar het politiebure; goed recht te handh Eenige beschonk^ een dito collega tehi moeder hadden belee te hulp, die met eei keld, dat hij met eer bewusteloos nederzge Voor de arrondisj dam stond de vori apotheker aldaar, be zijnde en zijn beroe theek aldaar op 29 ben gehad eene flesc die volgens het ondi samengesteld was u en hop, en den naar der dat op die flesi aanwijzende het voi bereid was. Het Op boete van 25. Nabij Vaals is A - aanwijzing vani andere gevangen kip werd vervoerd, begoi kraaien, wat tot een aanhouding van den Men schrijft onsj; Een met spoors? gisteren het ongeluld krib te varen, waard lijken toestand verk en aanhoudend pon weten boven water 1 lijk het lek te stopj; assurantie-maatschapj ingesteld, is uit Rc zuigslang ontboden, lijk in een ander sc schip op sleeptouw, derwaarts is afgestoo In de rivier de 1 Donderdag morgen schuit, waarin levenl H. Comelissen. De zenuwtoevallen, had dienst gedaan, maa teruggekeerd In een gezin te I ongeluk een vergil?, volgen had kunnen bij vergissing, Vrijchu zink water, hetwel k over het eten gedaai geuooten het eten e van smaak. Toen i kwam men tot de Er was toen onmidc geroepen, en het ernstige gevolgen Voor ongeveer 14 (Groningen), zekere neemt, heeft thans door vergif om het geheele gemeenl tenis, daar deze eer burgers bekend stoir overgebracht, ter bes Te Amsterdam isj Rokin gesprongen. Een oude opzichters! gezinnen, is te Vliss' nield. Een jeug^ kwam met. de linker een der machines, verbrijzeld. De Kapelle aangekomen vermoedelijk gepleegi Anna-Parochie viel diepe Noord ervaart wers had den moeë eindelijk een knaap water ging, zwemme bereikte en haar n^' Door de Belgische «Koninklijke Academie van etenschappenis een prijs van 1000 francs uit- loofd voor de beste studie over hot leven en do irken van David Toniers. De handschriften moe- n vóór 1 Februari 1886 ingezonden worden. Een vissehersboot van Duinkerken is met man muis vergaan bij Gravelines. Er waren twee jsschers op de boot, de een oud 40 jaren en vader n 6 kinderen, de ander 61 jaar oud. Het kapitaal voor de tentoonstelling te Ant- srpen is geheel voltoekend. Het plan oin de Oostzee en do Noordzee door a kanaal te verbinden, begint zijn verwezenlijking naderen. Officieren van de Prnissische genie hob- n het plan onderzocht uit een militair oogpunt de zeekapitein Holzhauor met het oog op de leepvaartbclangeu. Het definitieve ontwerp is ans te Berlijn in bewerking. Het kanaal zal uitgaan van do Elbe, tusschon uujbuttol en St. Margariot, om in do richting n Eendsburg in do baai van Kiel, ton zuiden u het fort Friedrichsort, uit te monden. De lengte u het kanaal zal 97000 M. bedragen, de breedto 0 M. De aanleg van dit kanaal zal Duitschlaud groote ordeelen verzekeren. Daardoor zal de zoo bezwaar de tocht door do Groote Bolt "vermeden en de (itsche marine onafhankelijk van de batterijen op Deenscbo kust gemaakt worden. In Castan's Panopticum to Berlijn is t.egenwoor- g een achijarig meisje te zien, dat van den sche- 1 tot de voetzolen met zacht, zijdeachtig haar is idekt. Het kind is afkomstig uit het noorden van am en is geboren uit ouders, waarbij zich het- 1de verschijnsel vertoonde. Voordat Krao zoo et het meisje te Berlijn kwam, vertoefde zij ruimen tijd te Londen, waar zij door tal vau leerden en leeken met groote belangstelling werd zocht. Een kolossale ijsschol brak den 4 dezer des avonds n den oever der Caspiscbe zee los, waarop zich lrijke visschers bevonden. De ijsschol dreef onder vigen storm zeewaarts en men heeft van de »op- ,renden« tot hiertoe niets meer vernomen. In Griekenland heeft het verscheidene dagen ach- reen over het geheele land gesneeuwd. Bij den brand in een fabriek te Allenstown (Penn-ylvauië) stortten de muren in; 16 spuitgas ten werden onder het puin bedolven, 5 werden gedood. Op een spoorweg, in aanleg in Ohio, reed een trein met bouwstoffen tegen-een trein, die de werklieden overbracht, aan 5 dezer kwamen om on 15 werden gekwetst. Een afschuwelijke toepassing van de lynchwet wordt uit Louisiana gemeld. Een neger als dag- looner dan hier dan elders bij landbouwers werk zaam, beproefde in te breken in eene woning en pleegde gewelddadigheden tegen twee meisjes die in de woning dienstbaar waren. Zoodra de aard der misdaad bekend werd, vereenigden zich eenige pach ters met het doel den misdadiger te dooden. Zij spoorden hem op en troffen hem in het bosch aan. Hij werd omsingeld, gegrepen en ondanks zijn sme ken om genade aan een boom gebonden en veroor deeld om levend verbrand te worden. Takkebossen werden aangestoken en do ongelukkige werd lang zaam gemarteld door het vuur, terwijl zijn beulen met het grootste welgevallen het afgrijselijk schouw spel aanstaarden. Zijne jammerkreten moeten hart verscheurend geweest zijn, doch niet in staat een greintje gevoel van modelijden to verwokken bij hou die de afschuwelijke straf op hem toepasten. De berichten omtrent de overstroomingen in de Veroeuigdo Staten zijn allertreurigst. Te Wheeling staan 5,000 huizen onder water; de schade wordt aldaar op 1 millioen dollars geschat. Te Pittsburgh zijn 10,000 menscheu zonder dak. In Cincinnati is alle spoor- en draadgemeenschap afgesnedende spoorwegmaatschappijen weigeren vrachten aan te nemen. De raad der stad zal machtiging vragen om 100,000 dollars te besteden tot leuigingvan den nood. In het Zuiden der vereenigde Staten heeft men dit jaar een zeer strengen winter. In Florida b. v. zijn de oraujeappeltuiuen zeer beschadigd door de vorst. Te Charleston teekende de thermometer op 12 Jan. 10 gr. Celsius, een koude, die sedert 135 jaren in Zuid-Carolina niet is beleefd. De armen, die geenszins op zulk een winter waren voorbereid, lijden veel gebrek en kommer. Den lOden Januari heeft in de stad Jebeers bij Kimberley (Natal) een hevige ontploffing plaats ge had. Van de 14 kruit- en dynamietmagazijnen, die tot het arsenaal dor Eugelsche kolonie behooren, zijn elf in de lucht gesprongen. Drie personen zijn gedood, verscheidone verdwenen en de gewonden zijn ontelbaar. Do ontploffing heeft 33 ton dyna miet, 7 ton kruit en 3 a 400,000 patronen vernie tigd, benevens oen groote hoeveelheid minerale oliën. De oorzaak is nog niet bekend. Te Boston is een der voornaamste redenaars van Amerika overleden, eon lid van die vereeniging van politieke mannen, die krachtig zijn opgetre den voor do afschaffing van den slavenhandel in de Zuidelijke Staten der republiek. Wendell Philipps was in 1811 te Boston geboren, studeerde in de rechten en liet zich als advocaat inschrijven zonder ooit dit beroep uit te oefenen. Hoe meer men de zaken vau hot Nijlland bestudeert, des te meer komt men tot de overtui ging dat in Egypto valsch gespeeld wordt. De Egyp tische regeering werkt ondershands op alle moge lijke wijzen de ondernemingen dor Engelschen tegen. Het Egyptische volk beschouwt de Engelschen als veroveraars dio door de zonen van Mahomed zul len moeten verjaagd worden. Uit hetgeen nu bekend geworden is blijkt dat de ongelukkige genoraal Hicks is verslagen ook door het verraad van zijn Egyptische officieren. Hot is dus te bogrijpon dat do Engelschen in do Egyptische kuststeden thans alles behalve in een benijdenswaardigen toestand verkeeren. Te Suakin (Suakin, uiet Snakim. Suakin wil zeggendoor den duivel gesticht) wachten de bevolking en de Egyptische soldaten slechts op het verschijnen der Arabieren, om zich bij hen te voegen. De Egypti sche garnizoenen in Soudan dio door de Arabieren zijn ingesloten, zijn tot het uiterste gebracht. Ka- meelen, honden en katten zijn reeds opgegeten en het eenige voedsel is boombladereu. Deze garnizoe nen zijn niet te redden en zullen dus tot don laat- sten man worden vermoord tenzij ze zich bij den Valschen Profeet aansluiten. Het gerucht dat de generaal Gordon op zijn kloe ken tocht naar Khartoem door de Arabieren zou gevangen genomen zijn heefr zich niet bevestigd. Men moet den moed van Gordon bewonderen, maar of de Engelsche regeering verstandig heeft gehan deld door hem wel zakken geld maar geen solda ten mede te geven, zal de tijd nog moeteu leeren. Thans, nu het in vele opzichten te laat is, worden er soldaten uit Engeland naar Egypte gezonden. De Transvaalsche onderhandelingen zijn nog altijd niet aan een eind. Zij zullen waarschijnlijk deze maand eerst geheel afgeloopen zijn. De conserva tieven die Afrika van noord tot zuid als eene En gelsche bezitting plegen aan te mtjrken, zullen onge twijfeld ook van de Transvaalzaak een stormram maken. De plotselinge dood van Cetewayo is voor de Engelsche regeering, die eigenlijk niet recht wist wat aan te vangen met dien gewezen koning der Zoeloes, eene ware uitkomst. Ons dunkt het ge val kan ook bijdragen om de overeenstemming omtrent Zuid-Afrika tusschen de Transvaalsche deputatie en Engeland te eerder te vestigen. De commissie die in Frankrijk moest gevormd worden om den oeconomischen toestand te onder zoeken, is benoemd. Door eene slinksche streek fdoor namulijk de benoeming te doen geschieden op den dag dat Rouher begraven werd), is de re geering er in geslaagd de overgroote meerderheid der commissie uit gematigde republikeinen te doen kiezen. De Frauschon noemen deze commissie nu dan ook de «commission d'enterrement* (de be- grufeniscommissie), ook omdat zij door een vlug en onbeteekenend rapport de zaak wol spoedig zal begraven. Clcmenceau, ook lid der commissie, zal zijne taak zeker niet zoo licht opvatten. Hij heeft het plan Engeland te bezoeken, ten einde daar ingelicht te worden omtrent den toestand der werklieden. Dit is eene goede gedachte. De En gelschen houden zich niet op met Franschen bom bast en als Clémenceau zich aaa hen spiegelt, kan hij de Parijsche levenmakers inderdaad veel leeren. Geheel in stilte, maar toch niet zoo stil gehou den of Europa weet het, heeft de Russische poli tie een begin van een oproer gedempt, en dat wel in de heilige Czareustad, in Moskou. Het oproer begon in do werkplaatsen van den spoorweg en is met moeite bedwongen. Men ziet daarin een gevolg van de aauhoudende vermanin gen in de geschriften der nihilisten om toch op te staan tegen de verdrukking. Juist op den dag van het oproer verscheen eene nihilistische courant, van niet minder dan 78 pagina's, waarin werd uiteen gezet dat alles in Rusland rijp is voor eene om wenteling, en dat zij moot beginnen te Moskou. Ook te Woenen, gelijk wij reeds vroeger meldden, heeft de regeering geweldige maatregelen genomen die eigenlijk de burgerlijke vrijheid totaal weg cijferen, hoewel de regeering beweert dat zij alleon bedoelt de socialisten tegen te werken. De regeoring heeft zoogenaamd eenige ophelderingen gegeven over hare maatregelen, doch veel duidelijker zijn ze er niet door geworden. Het Parlement legt er zich evenwel natuurlijk bij neer, Daarvoor is men in Oostenrijk. Ook te Madrid waait de wind uit den dwang- hoek. De nieuwe regeering van don minister Ca- novas wil volstrekt niet hebben dat de republikeinen bijeenkomston houden. Zorilla, do bekende staatsman, heeft nu de re publikeinen den raad gegeven, tóch te vergaderen, alleen te wijken voor geweld en daarna de regee- riug wegens machtsoverschrijding te dagen voor het Hoog Gerechtshof. Por slot van rekening is men dus te Madrid nog liberaler dan te Weenen. Jan van 't Sticht schrijft in't weekblad De Am sterdammer Er is heel Wat geschrovon en gesproken over 't munsterkerkhofgeding, en vooral hier, waar hon derden getuigen zijn geweest van de ik zal het maar noemen, zonderlinge wijze van behandeling dezer zaak. Gedeeltelijk heb ik ook deze terecht zitting bijgewoond en met mij hebben zich velen geërgerd, als de voorzitter telkens en telkens weer ons liet zien hoe men getuigen en hoe men be klaagden behandelen moet. «Van Rooien sta's op klonk hot kort en krachtig affi een der getuigen de identiteit van dien, nog ter terechtzitting om het verlies van zijn vronw schreiende man moest constateereu. En moest datzelfde geschieden met een der beklaagden, of moesten dezen voor 's recht- ters stoel verschijneu, dan heette het«Meneer Die och wil u zoo goed zijn eens hier te komen!» of «Meneer Deze! sta u eens even op alsjeblieft!» Niemand zal zeker eischen, dat men de beklaag den ook ter terechtzitting niet naar den stand, dien zij in de maatschappij innemen, zou hebben behandeld. Het zijn geen misdadigers! Mair waarom tegen Van Rooijen zoo kort, waarom hem nog zoo kras terecht gewezen als hij aan zijne wel te be grijpen verontwaardiging tegen de jongelieden, die hij als de oorzaak van den dood zijnes vrouw be schouwt, lacht gaf? Hij was hier allerminst een misdadiger! Was het al niet mooi genoeg dat de advocaten het zóó maakten, dat de man het niet kon uithouden, maar weg liep?

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1884 | | pagina 2