Mr. A. van Mens, De NotarisW. J.van der Eist, l reeds n Japonsto/fen, gekleurde en zwarte Fransch in alle breedten, ge kleurde KatoenenMeubelchitzenCretonnesMeltonsBuckskinsZwarte Lakens Witte Katoenen en Linnens in alle breedten, ServetgoederenGordijn-Neteldoe ken in alle genres, wollen en gestikte DekensDoekenMantels en hetgeen ver der tot het vak behoort. ADVERTENTIEN. BURGERLIJKE STAND. LAND- EN TUINBOUW. 314de Staatsloterij. Gemengd Nieuws. 1 h. 53 a. 90 c. Bouwland, 0 97 90 Weiland, 0 10 f/ 19 Dijkkaveling, MARKTBERICHTEN. Het HUIS, ERF, TUIN en BOOMGAARD, groot 40 A. 22 C. op 3600.—. BOUWLAND, 58 A. op 550.—. Eerste H. Communie. U! U u 's-Bosch. machinaal zuiveren WANDGEDIERTE. hebben de eer te berichten dat van af ZATERDAG 8 MAART a.s. de zal plaats hebben van AANZIENLIJKE en ZEER YOORDEELIGE PARTIJEN kerknieuws. P. H. Offermans Zoon, utoriteiten ontmoetten. Men ««•rtlur als minister van bui- rer den Transvaalschen vrij- nde vertoogen tot het Lon- ?ericht. Zaterdag namen de iardigde der Ainsterdamsche ng de uituoodiging aan om ouden schietwedstrijd aldaar yp missie van het werklieden- Ufrwam hen heden begroeten 3putatie een onderhoud met °iiner, lid der Tweede Kamer. :de (Trans valers het hervormd avonds een serenade van J|ire Burgerschool. Het is natuurlijk zeer lastig om dergelijk ver- teruggave, da3r het alles was wat hij bezat, keerd voorgestelde zaken (met of zonder opzet) Toen dit niets baatte eti ook het door twee po- iederen keer te weerleggen. Ik wil mij dan ook litieagenten inmiddels ingesteld onderzoek geen ge nu enkel bepalen tot de mededeeling: volg had, werd de man, die bestolen zou zijn, met Dat het bedoeld arbeidersgezin in geen enkel een ander, die naast hem had gezeten aan de tafel, opzicht in betrekking stond noch met de algemeene voor den commissaris van politie gebracht en op armvoogdij, noch met mij als stadsgeneesheer. diens last werd de bestolene gevisiteerd. Het bankbil- Dat ook u het wel met mij eens zult zijn, dat jet werd bij hem teruggevonden. Hij had het in zijne Klomp te Broek op Langendrjk; voor Amsterdam, G. H. van Kasteel te Kollum c. a.; voor Woerden, L. S. de Bruijn Jr. te Monnikkendam. naar Giesendam, X. J. Eugelberts te Uithoorn; naar Niezijl, G. Goris te Vroomshoop; naar Leer dam, Ds. E. vau het Loo te Sliedrecht. Varkens, zware vette van 150 a 160 KG. 46 a 48 ct., die van 90 a 110 KG. 44 a 46 ct. per KG. Fokvarkens van 6 a 8 weken 6.00 a 10 per stuk. De prijs dar goêboter was 1.20 a 1.48 per KG. Kipeieren golden ƒ0.85 a 1.00 de 26 stuks. elten" kwamen Woensdag j.l. in, de klassenbelasting met n. e noodwetten de strekking de dringende behoeften van loopende jaar te voorzien, van financiën uit den nood door de hem //bedreigde" noodwetten verkeerde, 'goed gewerkt, niets, maar de minister blijft, ist verdwijnt niet, maar de ner ademhalen. (Amst.) en de ingezetenen hun bij- te kennen met de benoe- Lenshoek tot burgemeester, tot dusver oudste wethouder n maler waard en geniet de erseke dat de uitvoer van angrijk is, tegenwoordig voor ingeland. soort groote oesters zijn van en 70 en détail, bijna geen vraag en deze 4 en 45 te plaatsen ten hoeveelheden tweede soort, |f en zij veel aangeboden en laag. betreurt men het meer en de verkoopen van de kleinere mitenlandsche markten de apen gevaar daardoor hun zen, terwijl deze verkoopen i den voorraad groote oesters int van het Panopticum te zer dagen voorstellingen op i>r prof. Garzay van Parijs. heeft geen armen en speelt reeft iederen liefhebber 30 voor. itringa, (Jan Holland) te i Doris en Doortje." en ouderdom van 48 jaren E. Dercksen, sedert 1860 s de schrijver van verschei- rken in poëzie en proza, Poortersdochter in de 17e ^boeken van het 3e eeuw- eet in 1874 en van de feest- arig bestaan der akademie /de Rederijker," van het *iarboekje voor het Notaris die tijdschriften zeer ver- lienis van mevrouw Domela dagmorgen op de algemeene hadden de sociaal-demo een bewijs van deelneming -tal mannen den lijkwagen e door meer dan 100 leden e vereeniging, zoo mannen jrwijl namens hen een fraaie is nedergelegd. Alle aan- mde vereeniging waren van de borst voorzien, ook de *f sprak de heer Gerhard, il-democraten in Nederland, de opdracht zijner vrienden, lulde aan den moed, dien ad, door aan de zijde van de beginselen der sociaal strijden. ng, scheepsbouw en maga- hadden aan deu Minister u iet loon van eenige werk- dag verdienen, met tien jogen. Zij ontvingeneen in de privaat praktijk ieder medicus voor zijne moeite rekenen kan wat hij wil (altijd in 't men- schelijke.) Bedoeld briefje van ontsmetting is niet door mij afgegeven, maar door een mijner collega's. üe geheele geschiedenis is trouwens nergens anders om verzonnen, dan om mij persoonlijk on aangenaam te zijn. ür. F. W. Grotendorst, Harlingen, 29/2 '84. Gemeente-arts. kleederen verborgen, zonder dat hij het meer wist. Kort voor de aankomst der Transvaalsche depu tatie te Rotterdam, las men op de deur van een der handelskantoren in de Wijnstraat aldaar het volgende Petroons absent, de jongen even naar de Transvaal. t lleusden, van 28 Fubr. tot 3 Mrt. Geboren: Johannes Gerhardus Marie, z. van der Steenhoven. In de zaak der Utrechtsche studenten, betref- J- G. Verburg en M. Baljet; Beruardus Petras Jo- fende de aanranding op het Munsterkerkhof, die I ffP*?03 ,^ari,e' z'.vb" V' ^ave^ en van - A behandel Teuntie Gerdina, d. v. G. Bax en M. v. eerlang voor het hof te Amsterdam in hooger be roep zal worden behandeld, zal het openbaar mi nisterie worden waargenomen door den advocaat- generaal Mr. W. R. Op ten Xoort. Hoewel de dag nog niet definitief is vastgesteld, zal de behan deling vermoedelijk Maandag 24 dezer plaats hebben. .het in ons vorig no. me- jen ontsmettiugsbewijs, ont- Igende schrijven: *»bij de overname van het en" in uwe kolommen op, zou uitlokken. Te Hilversum is de veerenfabriek van den heer Lamberts geheel uitgebrand. Naar men zegt is de brand ontstaan in de kapok. Alles was geas sureerd. Naar men aan de N. Gr. Ct. mededeelt, moet j. 1. Dinsdag te Oudepekela, bij de loting voor de nationale militie, eene vergissing hebben plaats gehad, waaraan waarschijnlijk gevolgen zijn ver bonden. Voor dezelfde gemeente waren twee lolelingen met gelijke geslachts- en voornamen. Niet hij, die Men schrijft aan de »Leidsche Ct.« In de vermelding dat de weilanden groen zijn en do madeliefjes bloeien, ligt reeds voorlang niets bijzonders, daar deze bloempjes tusschen het gras dezen winter niet opgehouden hebben te bloeion. Dat ook de knoppen der vruchtboomen zwellen, en sommige bijna openspringen, was altijd een gevolg van zachte winters. Postelein onder het gras ge teeld en op den verjaardag van Z. M. den Koning deze uit Kralingen aaugeboden, getuigt van diep- gevoelden eerbied jegens het huis vau OraBje, maar het weer liet bijna geen twijfel toe, dat de posteleiu zou gelukken. Het zou bijna geen wonder heeteu, dat er versche grasboter in aantocht is voor het vorstelijk huis, waarna dan do eerste nieuwe aard appelen volgen van den kouden grond, zooals dat genoemd wordt, als hierbij do middelen, om zulke aardappelen vooruit te krijgen, voorbijgezien wor den. Als grooter bijzonderheid valt op te merken dat deze winter, die in hot hooge Noorden bijna even weinig als op 53 gr. N. B. heeft geheerscht en tot dusvor gemiddeld geen verschil van 10 gr. volgens de alph. lijst aan de beurt was, maar de andere werd door den milit.-comm. opgeroepen en beneden het vriespunt aantoonde, zich van het oos trok van de zes nog in de bus zijnde nummers, telijk naar het westelijk halfrond, met name naar waaronder «ijf die als hooge werden beschouwd, N»?^-Amerika, heeft verplaatst, waarbij do Ver- J I eemgde btaten van een bpua nooit zoo strengen een van deze laatsten. Toen de andere werd op- winter konden gewagen. Daarbij verplaatste zich geroepen en den naam zijner moeder opgaf, bleek de koude zuidelijker, in streken op 35 tot 25 gr. N. B., iu Zuid-Carolina en Florida, waar nooit an ders dan gematigd winterweer bekend stond, terwijl de thermometer aldaar een ongekend laag cijfer van koude aanduidde. Geen wonder dat er de oranjeboomen bevroren of bezweken. Als Maart voorbij is, zal het blijken of voor Europa niet een deel van do koude uit de Vereoüigde Staten zal zijn overgeplaatst. De wind, die door hot «oorden naar het oosten is gekrompen, kon zich in dien hook wel eens voor geruimen tijd vastzetten. In het Z.O. van Friesland neemt de aanleg van bosch aanmerkelijk toe. Velé hooggelegen akkers wordeu tot dat einde met eikels bezaaid, die latei- als poters worden uitgeplant. de vergissing. De militie-comm. riep de eerste terug, noodigde hem uit het door hem getrokken nummer terug te geven, waaraan door deze werd voldaan en dat, in zijn vroegeren vorm hersteld, opnieuw in de bus werd geworpen. Daarna lootte de aan de beurt zijnde en vervolgens hij, die ten onrechte was opgeroepen, doch nu viel hem een dienstplichtig nummer ten deel. De aannemers van het stationsgebouw te Wor- kum zijn met de noorderzon vertrokken, een 50-tal werklieden, die nog hun laatste weekgeld te goed hadden, zonder werk achterlatende. Er gaan te Vlissingen, volgens de vMidd. Ct.," geruchten omtrent een vermoedelijk gepleegde misdaad. Zekere V., 68 jaar oud, was 4 jaar ge leden eigenaar en schipper van een kleine tjalk, die hij toen afstond aan iemand, Van V. geheeten, onder voorwaarde, dat laatstgenoemde hem tot zijn dood aan boord onderhouden en verplegen moest. V., die den laatsten tijd meermalen zijn vrees voor Van V. te kennen gaf en door dezen ook zeer ruw behandeld werd, stierf 1.1. Maandag na een korte ongesteldheid. J.l. Donderdag had, op last der justitie, eene schouwing van het lijk plaats, waarvan het resul taat nog onbekend is. Prijs van 1500 en premie van 30,000 op no. 993; 2000: no. 16390; 1000: no. 16230; 400: nos. 4812, 9433, 17319, 18176; 200: nos. 725, 2930, 6263; 100: nos. 2635, 3053, 5018, 5529, 7468, 9710, 10277, 10910, 12302, 13644, 19923. 5e klasse. Trekking van 1 Maart. Premie van 3000: no. 10948. naar Zuidwolde, D. Tolsma te Aaiden naar Oos terzee, c. a. S. G. Geertsema Beckeringh te Ureterp c. a.naar de Vrije Gom. te Heordo, ds. Mooij te Franeker; naar Vochten (cl. Harderwijk), J. v. Ges- seler te Purmer; naar Odijk, (cl. Wijk bij Duur stede) Gübuer te Linschoten; (toezegging) naar Vreeswijk, Veuk te Do Meern; bij de Vrije Geref. gem. te Lemmer, de heer L. Spoel, te naar Ravenswaai, Leffef te Eist(prov. Utrecht); naar Klaaswaal (cl. Dordrecht), W. E. M. Engelberts te IJzendooru; naar Middelbands, (toezegging) Een zeer jaloersch kruidenier, ergens op een dorpje, hield niet alleen van cognac, maar ook van zijn jonge, knappe vrouw. Daar zijn knecht wel eens in de kamer werkzaam was als do vrouw des krui deniers er ook moest zijn, achtte de laatste het raadzaam steeds in de gelegenheid te zijn vrouw en knecht te kunnen bespieden. In stilte boorde hij daartoe een gaatje in het beschot, dat winkel en kamer van elkaar scheidde. Zijne vrouw, die het erg onaangenaam vond als haar man wat veel gebruikt had, ontdekte op zekeren dag het gaatje, gluurde er onwillekeurig door eu zag toen, dat haar man de flesch cognac aan den mond had. Een hevige uitbrander was het gevolg, waarbij tevens aan het licht kwam, hoe de vrouw alles gezien had. De kruidenier moet gezworen hebben nooit meer gaatjes in het beschot te maken. De gijzeling, Een man, die reeds twee jaar lang wegens schulden gegijzeld zat, riep op zekeren dag zijne schuldeischers op. De meesten kwamen nit nieuwsgierigheid, enkelen met een zeer fla we hoop op betaling. »Heeren,« dus sprak do schuldenaar hen aan, »de gevangenis is een onaangename historie voor ons allemaal. Gij betaalt alle dagen voor mij een daalder en wie weet hoe lang dat nog duren kan. Ik doe u een voorstellaat me los, geef mij een gulden per dag en schrijf de overschietende vijftig cents van mijn schuld af. Dan geraken we eindelijk eens van elkander af; ik krijg mijn vrijheid en gij uw geld terug. Meu was zoo verblind voor zijn eigenbelang om daarin niet te treden. En toen men hem eindelijk toch moest loslaten vond men 't maar beter om van verdere transacties af te zien. De Invalide Russet deelt eene uitvinding van den Russischen officier der sappeurs, luitenant Krudinow mede. Deze officier namenlijk heeft een middel uitgedacht, om door middel van een draag baar voorwerp, in oorlogstijd, langs vijandelijke draden telegraphische dépêches en telephonische mededeelingen op te vangen. Dit toestel, dat- slechts 2,870 kilogram weegt, bestaat uit eene vierkante kist, die mechanisme bevat om de opgevangene dépêches op eene strook papier over te brengen of eene telephonische mede deeling af te luisteren. Boven iu de kist bevindt zich eene electrische batterij, die dienen moot om den vijand een valsch bericht te seinen. Voor ge wone telegrammen is het noodzakelijk, het toestel in handen te geven van een telegrafist van beroep. Het is voldoende dat men een man naar den vijandelijken draad zendt, die dezen doorsnijdt eu met het toestel in verbinding brengt, terwijl hij tegelijkertijd het mechanisme in beweging stelt, waardoor de papierstrook afrolt. Het telegram wordt dan automatisch op de papierstrook overgebracht en nu is verder niets noodig dan dat men haar naar het naastbij zich bevindende bureau van den generalen staf ter ontcijfering verzende. Proeven met dit toestel genomen, hebben hot als practisch bruikbaar doen uitkomen. Heden overleed na eene kortstondige ziekte, onze innig betreurde Moeder en Be- huwdmoeder TEUNTJE ELFRING— geb. De KOK, in den ouderdom van ruim 65 jaar. Joh. ELERING. E. ELERING—Baas. J. L. BEKKER. A. BEKKERElfring. Mar. ELERING. lleusden23 Febr. 1884. te Werkendamis voorne mens Woensdag 5 Maart $115 1884, PROVISIONEEL, en Woensdag 12 Maart 1884, FINAAL, telkens 's namiddags 1 uur, iu het Recht huis te MEEUWENpubliek te in don ROOIJSCHENPOLDER aan deu djjk onder Drongelen. Breeder bij biljetten omschreven. Notaris te Veen, bericht dat de Onroerende Goederen onder Andel, van den Heer W. J. N AI JEN en Kinderen, door hem den 20 Fe bruari 1.1. geveildzijn In eene herberg te Tiel miste Donderdagavond een der bezoekers zijne portefeuille, waarin volgens zijn stellig beweren zich een bankbiljet van ƒ60 bevond. Toen eenige oogenblikken later onder de tafel, waaraan de bezoeker met anderen gezeten Ham te Boskoop, had, de portefeuille werd teruggevonden, was het Bedankt: bankbiljet daarin niet aanwezig. ™or Sprang, J.van de Pol te Oardornn voor J D Aalburg c. a., Ds. J. Kuiper te Nunspeet; voor Kol- De eigenaar, vost overtuigd dat hem het bgnk- derveen, door vau Koetsveld te Zwartsluisvoor biljet dus ontvreemd was, smeekte en bad om de Klundert, Vlug te Nijkerk; voor Raamsdouk, J. G. 's Bosch, 3 Maart. Op de heden gehouden markt van vette kalveren waren aangevoerd 150 stuks. De le kwal. gold vau 0.64 tot 0.66, 2e kwal. van ƒ0.62 tot ƒ0.64, 3e kwal. vau ƒ0.60 tot 0.62 per kilogr. Al het aangevoerde werd vlug aan de boven genoteerde prijzen verkocht. Heden werden aangevoerd 51 vette varkons; de prijs was ƒ0.50 k 0.54 per kilogram. Door do aanwezigheid van vele koopers, was spoedig al het aangevoerde opgeruimd. De prijs der boter was 1.34 a 1.50. f Gorincheui, 3 Maart. Bij eou aanvoer van on geveer 180 stuks vee, was de handel heden traag, zoodat een groot gedeelte onverkocht bleef. Prijzen: Enkele zware kalf koeien 240 a 300; mindere qualiteit 160 a 230: dito vaarzen 160 a ƒ240. Melkkoeien 170 a 250. Vare koeien 130 a 170. Vaarzen j 90 a 120. Pinken a Graskalveren a Nuchtere kalveren 6 a ƒ15. u Koop 1. Koop 2. TOESLAG op 5 Maart a.s., des na middags om 6 uur, bij A. van Andel Gz. te Andel. Ten kantore van genoemden Notaris kan in middels worden gehoogd. U Li van af ƒ6.50 eu hooger, desverkiezende op maat, BIJ De ondergeteekende beveelt zich bij deze aan tot het vau Gebouwen, Meubelen, Beddengoed, Schepen, Stooinbootcn, enz., van Da zuivering geschiedt solide, zonder iets te bescha digen en met garautie. p. e HART, lleusden, 4 Maart 1884. Mr. Smid. Chr. Geref. Gemeente. Beroepen: W Prijzen van 100 en daar boven 5e Klasse. Trekking van 29 Febr. Nederl. Herv. Gemeente. Beroepen .- Het laatste middel. >Het laatste middel, wanneer niets meer helpen kan, is ons in dat zwaard ge geven riep een luitenant dor schutterij iu ver voering uit en vervolgde: vrouw! breng dadelijk mijn paradedegen naar den lommerd!* VEBE00PEN: «■Mies MINDERBROEDERSTRAAT RlllliMA\i\ 4 ('oni|i., GoriiHlieni, 6R00TI TO OR J AARS-OP RUIMING

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1884 | | pagina 3