Buitenlandsch Overzicht. BUITENLAND. BINNENLAND. Ondenkbaar!Geloof mij, beste Baldwin, de zaak gaat niet. Trek er uw hart af «Hier, lees dezen brief eens,» antwoordde Baldwin somber. Bij overhandigde ben: het tweede stuk, waarin Forbes uitgenoodigd werd, Graham 50,000 dollars voor te schieten, Forbes las het slechts vluchtig door. Gij ziet mij voor rijker aan dan ik ben!« sprak hij. «Ik kan niet zoo gemakkelijk over 50,000 dollars beschikken als gij wel denkt. Maar zelfs al kon ik liet. doen, waartoe zou het dienen? Ik zeg u nog .eens: Leiand is een veel te practisch man om uw agnbod aan te nemen. Geloof mij, Baldwin: laat de zaak loopen'. Gij wilt mij dus niet helpen «Ik wil u heel graag helpen als het mij mo gelijk is. Ik zal eens zien wat ik voor u doen kan. Maar ik kan u nog niets stellig belovenen ik her haal lietik geloof niet dat mijne hulp u van cenig nul kan wezen.» «Wat moet ik dan beginnen «Ja, waarde heer, hoe zal ik dat weten?» «Zou ik aan Leiand zeggen dat ik de noodige maat regelen zal nemen om in Europa te kunnen blijven, als hij mij onder deze voorwaarde de hand zijner dochter schenken wil?» «Ja zeg hem dat; dat kan nooit kwaad; maar., maar zooals gezegd is, ik weet nog niet of ik u aan het geld helpen kan. Ik moet liet zelf ergens zien te krijgen. Vijftig duizend dollars is een groote som een kwart millioen francs Als ge eens wist wat men al niet van mij durft vragen Van alle kanten...» Baldwin zag Forbes met zulk een eigenaardige, hit teren en medelijdenden blik aan, dat de arme miilio- nair plotseling bleef steken. «Laten wij er niet meer van spreken,» sprak Baldwin kortaf. «Ik heb mij vergist.» (Wordt vervolgd.) de inrichting te mogen zien. Men had schik in het kind, dat geheel alleen gekomen was en men liet haar alles zien: de boeken, de brandkast en zelfs het zeer ingewikkelde slot van die kast. De bij de hande kleine betuigde bij het heengaan hare voldoening en verhaalde, dat haar vader 5 dollars voor haar in de bank had belegd en dat zij na eens met eigen oogen had willen zien of het geld wel goed bewaard werd. t WAALWIJK, 19 Maart. Tengevolge van eene menigte klachten over de nieuwe postdienstregeling, waardoor de distributie 1 a 3 uur, zelfs op Zon- en feestd. nog later plaats heeft, door handelaars en in- dustriëelen bij de Kamer van Koophandel alhier in- gekomeu, heeft deze zich tot den Minister van W., II. en N. gewend, met eerbiedig verzoek, den dienst weer in te voeren zooals hij voor den lsten dezer was. DUSSEN, 19 Maart. Gisteren was de postpak- ketdienst van deze plaats op Heusden zoo omvaugrijk, dat niet alleen de bode de pakketten niet kon vervoe ren, maar hij zelfs 3 assistenten zou noodig gehad hebben, waarom wijsselijk werd besloten de bode met pakketten per as te doen vervoeren. t GORINCHEMTDsTwTBriët te Voorthuizen hoopt op Zondag 4 Mei alhier zijne intreerede te houden. Ds. W. Zegers alhier zal ZEw. bevestigen. t De voorjaars- of Palinpaardenmarkt zal hier dit jaar op Zaterdag 5 April a.s. gehouden worden. t Een der meest beklante bakkerijen in deze ge meente zal eerstdaags te koop komen, aangezien de eigenaar zijne bezittingen te gelde wil maken om met zijn gezin naar Amerika te verhuizen. t De verkiezing van een hoofdingeland in het 2e district en van 3 hoofdingelanden en 3 hoofdinge landen-plaatsvervangers in het 3e district van het Hoogheemraadschap „de Alblasserwaard met Arkel beneden de Zouwe", zal op Woensdag den 2 April a.s. plaats hebben en wel in de hoofdplaatsen dier districtenGiesendam en Bleskensgraaf. t VUREN, liet door den raad dezer gemeente vastgestelde kohier van de belasting op de honden over 1884 bevat 66 aangeslagenen, tot een geza menlijk bedrag van 136. t Volgens de vastgestelde lijsten dezer gemeente bedraagt het aantal kiezers voor den gemeenteraad 59, voor de Tweede Kamer en de Prov. Staten 31. Een lid van den gemeenteraad te Zuilichem heeft zich verbonden als plaatsvervanger bij de nationale militie voor de lichting 1884. In den te Sneek gehouden biljartwedstrijd tus schen de heeren R. Bierling van Groningen en G. Bijlsma van Bols ward, is de eerste overwin naar gebleven. Hij had duizend punten gemaakt, toen zijn tegenpartij het gebracht had tot 960. Binnen kort zullen deze kampioenen zich nog eens met elkander meten. De //Sport" deelt mede, dat luit. G. Romer te Venloo met een van de heeren der rijschool aldaar de volgende weddingschap aangegaan heeft. Op een mooien Zondag zal laatstgenoemde op een gewoon paard van Venlo naar Roermond een afstand van 41/2 uur gaans rijden, afwisselend in stap en draf. Luit. Römer verlaat op zijn vos- merrie //Szabernic" een uur later Venloo en wedt vóór den ander in Roermond te zijnhij is natuur lijk vrij te rijden zooals hem goeddunkt. Het vroege voorjaar geeft nu reeds gelegenheid om het ware genot te hebben van het land der bloembollen. De omstreken van Heemstede, Ben- nebroek en Ilillegom, zijn door het zachte weer der laatste dagen plotseling in eene bloemenzee herschapen. Hyacinten, tulpen en crocussen staan reeds in vollen bloei. Eenige jongelieden uit een stadje op de Veluwe, welke dezer dagen werden bevestigd tot lidmaten der Ned. Ilerv. kerk, hadden onderling gelden ingezameld om den predikant een cadeau te ge ven, waarna zij informeerden wat dominó wel zoo zou willen hebben. Het antwoord was heel een voudig een ganglooper, een waschtafel met mar meren blad en compleet stel, een kristallen be schuitbus inet zilveren knop, een advocaatbowl met zilveren knop, een zilveren tafelschel en een theestoofmeer nietDominó heeft de cadeau's allen gekregen. (Arnh. Ct.) Sinds eenige weken doen zich te Edam onder scheidene gevallen van diphtheritis voor. Door krachtige toepassing der wet op de besmettelijke ziekten hoopt men, dat de ziekte weldra wijken zal. Als een staaltje van /administratieven omhaal bij officiëele lichamen", leest men in de N. Gron. Ct. het volgende Een der beambten bij de Maat schappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen ver loor door den dood ijn vrouw, die als wachteres fungeerde en daa'um het hare bijdroeg in het pen sioenfonds der naatschappij. Door den dood der moeder erlang' het jonste kind tot zijn zestiende levensjaar een jaarlijksche uitkeering uit dat fonds van acht ruiden. Om in het bezit daarvan ieder kwartaal twee gulden te komen, is 't niet ge noeg dat de vader om de drie maanden een atte statie de vita overlegt, waarin ten overvloede dag, maand en jaar der geboorte van het kind zijn opge nomen, maar wordt bovendien gevorderd een authen tic^ extract uit de geboorte-akte, voor welk laatste stuk, wegens zegel- en legesgelden, telkens een gulden verschuldigd is, tenzij de belanghebbende vader den betrokken ambtenaar van den burger lijken stand een certificaat van onvermogen kan toon en, tot het verkrijgen waarvan hij zich tel kens met getuigen kan vervoegen daar waar zulks behoort en dat om acht gulden 's jaars, minus de porto's van de op te zenden stukken. Op zijn zachtst gesproken is het, zegt genoemd blad, belachelijk. Zondag zat te Groningen eene jonge maagd met de familie en getuigen te wachten op de komst va» haar bruidegom, met wien ze dien dag meende te zullen huwen. Alles was voor de. plechtigheid gereed, men wachtte, zond boden uit, doch hij liet evenmin iets van zich hooreu als hij zelf ver schenen is. De oorzaak weet men niet op te geven. De Amsterdamsche beurs was Dinsdag het schouvv- tooneel, waarop een kaartendrama werd afgespeeld. Mag men de onderscheidene geruchte i gelooven, dan had een der beursopzichters een bezoeker, die zich reeds geruimen tijd binnen het gebouw bevond, gevraagd om zijn bewijs van toegang te mogen zien, 't geen met groote verontwaardiging geweigerd werd. Over en weder ontstond nu grooteanimositeit, die zóó hoog liep dat het middelgedeelte der beurs eenige oogenblikken onbegaanbaar was, daar een enorme menscherimassa zich op één punt verza melde om wat meer van het geval te weten te komen. Toen de storm geweken was, bleef het beurspubliek in twee kampen verdeeld de eene partij gaf den opzichter, de andere den bezoeker gelijk en 't had er veel van of de Amsterdamsche handel een scène uit //Romeoen Julia" opvoerde en den strijd van ^Montecchi" en „Capuletti" te aanschouwen gaf. De groote beroering, die door het geval veroorzaakt werd, toonde volgens het z/D. v. N." overtuigend aan, hoe verschrikkelijk druk het tegenwoordig in deu handel is. Men schrijft uit Martenshoek Welke schrik kelijke en ontzettende gevolgen kleine oorzaken vaak kunnen hebben, bleek hier alweder. De 17- jarige Klaasje Meinsema komt naar huis meteen nieuwen hoed, dien zij zonder voorweten van hare stiefmoeder schijnt gekocht te hebben. Deze, te recht of ten onrechte zeer ontevreden daarover, verwijt haar in harde bewoordingen hare pronk zucht. Of er tusschen stiefmoeder en stiefdochter nog meer voorgevallen is, weten we niet. Slechts het treurige gevolg van den woordentwist kunnen we mededeelen. Het jeugdige meisje, diep gegriefd door de haar toegevoegde verwijten, verlaat de woning, stort zich in het vaarwater hij het station te Hoogezand, waaruit zij na verloop van eeuigen tijd levenloos werd opgehaald. Een oorlogsmatroos, //janmaat" op en top, bracht dezer dagen, geruimen tijd na middernacht, een be zoek aan zijn liefje te Nieuwediep. Het paar lag vrij spoedig overhoop en van woorden kwam het tot da den. Zooals veelal bij dergelijke uitgelatenheid, moes ten de meest onschuldige voorwerpen het ontgelden ruiten werden verbrijzeld, breekbare zaken van aller lei slag, kopjes, potten, pannen enz. volgden, zoodat het binnen korten tijd een ruïne was. Om de aange richte schade volkomen te maken, pakte Jan toen eenige gespaard gebleven luxe-artikelen bij elkaar en poetste hiermee de plaat. Hij werd echter achtervolgd door enkele dames uit het edelste soort, en toen deze. door de politiemacht werden versterkt, werd 't een ware drijfjacht en voor onzen zeerob te benauwd; op een gunstig oogenblik klauterde hij dan ook tegen een huis op, wist het dak te hereiken en zette nu zijn tocht over de daken voort, waarhij natuurlijk ver scheidene dakpannen sneuvelden. Eindelijk werd hij echter door zijn vervolgers in de engte gedreven en tusschen hemel en aarde, met een suikerpot in de hand, gearresteerd. Tegen den loteling, die op 8 Eebr. 1.1. in beschon ken toestand een agent van politie in de Maliebaan te Utrecht met een dolkmes een verwonding toe bracht, is door het Openbaar Ministerie bij de Recht bank aldaar een celstraf van drie maandeiiugeëischt. Als de vermoedelijke dader van den moord te Best (N.-Brabant) is gearresteerd H. Koppens, ge meente-veldwachter te Best. Doordien hij na den moord andere kleederen droeg dan vroeger, kreeg men achterdocht en bij eene huiszoeking vond men de gewone kleeding van den man in eene kuip met water. Hij zelf was in het gezicht en aan de handen verwond. In den toestand van den hoofd-conducteur, die Zondagavond nabij het station Helder van den trein was gevallen, is een gunstige verandering geko men, zoodat men hoop heeft dat hij herstellen zal. De toestand van den Maandagavond te Arnhem verwonden persoon is zeer ernstig, wijl het rug- gemerg onder den halswervel is geraakt, waardoor hij totaal verlamd is. 't Blijkt, dat de dader zich vergist heeft en diens broeder iu plaats van den verwonde had bedoeld. Te Amsterdam is eene dienstmaagd verdwenen, men gelooft ontvoerd, ƒ100 worden uitgeloofd aan dengene, die eenige aanwijzing kan doen, welke tot ontdekking leiden kan. Naar wij vernemen, verkeert de boschwachter Snoek, die de vorige week in de Scheveningsche boschjes een kogel in het been kreeg, in zorg- wekkenden toestand, tengevolge van zware wond koortsen. (Vad.) Tegen een koffiehuishouder te Leiden is door de politie proces-verbaal opgemaakt, wijl hij een bezoeker van zijne inrichting heeft geslagen. Ook de hond van gezegden koffiehuishouder meende zich met de zaak te moeten bemoeien eri beet den klant in het been, terwijl tevens 's mans kleederen ge deeltelijk verscheurd werden. Maandagavond heeft op den weg tusschen Oost en West-Souburg eene brutale aaruanding plaats gehad. Een jongmensch uit Middelburg had 's avonds bij den bakker op Oost-Souburg eene vrij groofe som geld ontvangen en ging omstreeks 10 uur langs den weg naar West-Sonburg om per tram naar Middelburg te rijden. Eensklaps houdt hem iemand staande, die, na geïnformeerd te hebben hoever hij nog van Ritthem verwijderd was, ook om 5 centen vroeg. De gevraagde, die den persoon omtrent den weg had ingelicht, verklaarde zich niet bereid de 5 centen te geven, waarop een aanval van de zijde van den vrager volgde. Hoewel de aanrauder gewapend was, of, zooals uit de lichte aan des mediums vingers, de verf doOT den schilder Gabriel Mert aan den sleutel der speeldoos gesmeerd op een seance in Mei 1880. Trotsdem de beer Eglinton een sterk medium en een fatsoenlijk man Mevr. v. C. verzekert het en dus zal 't wel zoo zijn. In bedoeld artikel', keurig en mot zaakkennis geschreven ofschoon een spiritist ook van dezen schrijver zeggen zal dat hij spreekt als de bewuste boer vonden we een paar mededeelingen om trent Howe. Mevr. v. C. ontkeut dat deze ontmas kerd is en zegt dat hij integendeel 1e Petersburg hoog geëerd is en een prinses tot vrouw kreeg. We zien echter niet in hoe dit huwelijk de waar digheid der spiritisten verhoogen zou; daartoe zijn we waarschijnlijk te democratisch of te boersch. We hebben in 't voorbijgaan gesproken van het medium Bastian,die laatst te Weenen seauces hield, waar vele, zelfs verstandige mannen, zich door hem lieten «bekeeren» (om geen «beetnemen» te zeggen voegde het »N. v. d. D.« er bij.) De aartshertog Johan wilde ook eons kennis ma ken met de geesten. Hij ontbood Bastian, doch nam met den kroonprins eukele voorzorgen en toen B. uit een donkere kamer een geest in rouwgewaad liet verschijnen, schoot men terstond deze kamer af en de geest was Bastian zelf. Bastian werd uitgeworpen; in een stuk in een onzer bladen noemt een «waar spiritist» hem een bedrieger en wij houden ons ook aan deze kwali ficatie. Mevr. v. C. tracht in haar schrjjven den man te redden met het bericht dat zeker spiritistisch blad zijn partij opneemt en de groote geleerde Russel Wallace deze historie verklaart uit «de onkunde der onderzoekers.» Ons komt het echter voor dat die Oostenrijksche prinsen zoo dom niet zijn eu we buigen op dit punt niet voor de autoriteit van wien ook, zelfs niet voor die van Wallace. Napoleon was een onver schrokken man met een helder hoofd en toch ge loofde hij aan spoken! Waarom zou Wallace niet aan geesten gelooven? Omtrent de ontmaskering van beroemde mediums zijn we trouwens zeer kort geweest. We hadden veel meer kunnen aanvoeren. In ons land b.v. heeft Dr. Cattie te Arnhem voor een paar jaren een me dium alleraardigst beet gehad en met bewijzen ge staafd dat diens werken bedrog was en niets meer. In Engeland is een werk verschenen van een gewe zen spiritist Parker, getiteld Confessions of a medium,» waarin deze de goocheltoeren zijner ge wezen broeders, ook door hem langen tijd vertoond, aan da wereld vertelt. We hebben daaruit de regels geput omtrent de handbehendigheid der heeren. Wij honden het spiritisme voor een ziekelijk uit was onzer beschaving en wel verre van mevr. v. Calcars raad op te volgeu «log cirkels van jonge lui aan van beiderlei kunne om proefnemingen te doen,« geven we onze jonge lezers den raad: laat n niet bij den neus nemen on wacht met ons af wat er uit dat spiritisme nog eenmaal groeien zal. Het goede dat er al jaren van verwacht wordt wil nog maar niet komen. Doch geduld de geesten zul len toch eindelijk wel genoeg krijgen van de in onze artikelen beschreven flauwiteiten en zich met ietwat degelijker zaken gaan afgeven. De Red. Het kabinet te Londen verkoert op dit oogenblik in moeielijke omstandigheden. Wat ieder wel ver wachten kon dat het gevolg zou wezen van de Britsche politiek in Egypte, is geschied het minis terie is oneenig. Gladstone deukt niet eenstemmig met de meerderheid zijner ambtgenooten over zekere gewichtige punten van de Egyptische staatkunde van het, Engelsche gouvernement. Van daar ook het verschil dat men kan opmerken in de verklaringen omtrent, den stand van zaken in Egypte, in het Par lement afgelegd door Gladstone en door Hartington. Er bestaat ook verschil van inzicht tusschen Glad stone en zijne ambtgenooten over de uitbreiding van het kiesrecht en over de Iersche zaken. Dat de alles behalve kieskeurige oppositie doet wat zij kaa om hot vuui;lje aan Ie blazen, is te begrijpen. Het komt ons voor dat door eene flinke, open hartige verklaring de toestand nog kan gered wor den, zoo niet, dan is eene wijziging van het Kabinet of eene ontbinding van het Parlement onvermijdelijk. Gladstone is op dit oogenblik buiten staat de teugels van het bewind te voeren, daar hij ongesteld is. Hartington heeft, dan ook reeds een onderhoud mot de Koningin gehad, doch noch hij, noch een der overige ministers bezit, de groote populariteit eu den invloed van Gladstone. De berichten omtrent den invloed dien de neder lagen van Osman Digna hebben, zijn vierkant met elkaar in strijd. Dit is althans een geluk dat de schandelijke proclamatie van admiraal Hewett, waarbij een bloed prijs van 5000 dollars werd uitge loofd voor bet uitleveren van Osman Digna, dood of levend, door de Engelsche regeering ten sterkste is afgekeurd en zal ingetrokken worden. O O Of Osman Digna den strijd zal hervatten of niet, zeker is en blijft het dat de toestand in Soudan hachelijk blijft. Het is zelfs de vraag, of generaal Gordon wel ooit er iu slagen zal Soudan tot een geregeld bestuurden staat te hervormen. Uit alles biykt dat hij zijn invloed overschat heeft en dat de Arabische stammen tegen hem iu verzet zijn en blijven. Zoo lang echter de telegraphische gemeen schap met Khartoum niet is hersteld, valt er om trent het lot van Gordon en van zijne plannen niets met zekerheid te zeggen. De Franschen zijn in Tonkin ontegenzeggelijk gelukkiger. Het is hun gelukt het sterke Bacninh zofider noemenswaard verlies te nemen. Het overtuigend bewijs is toen geleverd dat chi- neesche troepen tegen de Franschen onder de wapens waren. Dit is daarom van zooveel belang omdat de Fransche regeering daarop zal grouden een eisch tot betaling van eene oorlogsschatting door China aan Frankrijk. Men hoore slechts wat het officieus# Fransche blad, Le Temps, schrijft: «De verovering van Bachninh en Sontay, zegt het, heeft ons meester doen worden van Tongkin, van geheel Tongkin binnen zijne historische gren zen. Dit is eon voldongen feit. Er ban dus nog slechts sprake zijn van de chiueesche oorlogsschat ting. Men versta ons wel, niet over hot beginsel, maar over de hoegrootheid der som. «China heeft eenerzijds de verplichting ons eene oorlogsschatting te betalen, anderzijds is het onmo gelijk niet te erkennen dat wij heer en meester in Tongkin zijn. Het gouvernement der Fransche re publiek zal geen ander terrein voor onderhandeling aannemen.» De Franschen, die weten wat het zeggen wil eene oorlogsschatting te betalen, verkneuteren er zich reeds in dat zij thans de crediteuren zullen wezen. Het staat evenwel te bezien of China zich maar zoo zoetsappig de rol van debitear zal laten aanleunen. Uit het feit dat deze week te New castle een Chineesch oorlogschip werd belet zich van geschut te voorzien, op groud dat tusschen Frankrijk en China oorlogstoestand bestaat, mag men afleiden dat ook Engeland de zaak nog niet voor afgeloopeu houdt, De vrees, te Parijs gekoesterd, dat 18 Maart, de verjaardag der commune, door oproer zou gevierd worden, is gelukkig niet verwezenlijkt. Er waren trouwens ernstige voorzorgen genomen Iu Spanje is opnieuw eene militaire samenzwe ring ontdekt. Dit verwondert ons niet. Het tegen woordige behoudende kabinet-Canovas vervolgt op de strengste wijze do republikeinen en hunne dag bladen. Beter manier om komplotten te doen op schieten als paddestoelen, bestaat er in een land als Spanje zeker niet. Er zijn jagers die bij voorkeur op gevaarlijk wild jacht maken en die hun lust gaan bevredi gen in Afrikaansche woestijnon. Zij zouden bet nuttige met het aangename kunnen paren, indien zij pogingen wilden aanwenden om beschaafde lau den van Europa van roofdieren te zuiveren. Men zou hun daartoe Noorwegen kunnen aanbevelen, waar viervoetig en vliegend roofgedierte nog in menigte wordt gevonden. Sedert 1876 heeft men er gemiddeld per jaar 137 beeren geschoten, en wel voor een aanmerkelijk gedeelte in de omstreken van Drontheim, in het district Bratsberg eu Nord- laud. Doorjengenomen zijn sedert 1876 per jaar slechts 43 wolven gedood, maar daarentegen des te moer vossen, want het gomiddeld cijfer der ge schoten leden van 't geslacht van Reinard, klimt tot het respectabele getal van 4522. En't geen nog meer zegt is het volgende: In 1882 zijn er 7933 gedood. Onder de koningen van het luchtruim, de adelaars, vielen er jaarlijks gemiddeld 976 door het doodelijk lood, in 1882 daarentegen heeft men 707 stuks geschoten. Deze cijfers zijn uiet gepnt uit do gewoonlijk zeer geloofwaardige verhalen van liefhebbers der jacht en jagers van beroep, maar uit een andere bron, die vermoedelijk nog meer vertrouweu ver dient dan de vroeger bedoelde particuliere mede deelingen. Zij zijn ontleend aan de officiëele sta tistieke opgaven, in het licht verschenen op last van het centraal bureau te Christiania. •Tor verklaring van het feit, dat in 1882 het aantal gedoode roofdieren het gemiddeld cijfwr verre overtreft, zal het volgende wel voldoende zijn se dert hot begin van dat jaar zijn premiën uitge loofd op het schieten van roofdieren eu dit middel werkt uitstekend. De heer Pons, predikant te Napels, heeft een reis in Calabrië ondernomen, ten einde overblijfse len op to sporen van een kolonie van Waldenzen, die daar in de 15e en 16e eeuw bloeide, doch in 1569 door de Inquisitie was uitgeroeid. Na lang zoeken vond hij, diep in het gebergte, een paar dorpen, die, alleen langs bergpaden te bereiken, blijkbaar van de Waldenzen afkomstig waren. Men sprak er nog de taal, die in een van de valleien der Waldeuzen gesproken wordt, en verstond hem toen hij in dien tongval het woord voerde. De be woners verhaalden wat hun voorouders wederva ren was, en hoe alleen ettelijke vrouwen aan de algemeene slachting wareu ontkomen, omdat zij ter wille harer kinderen haar geloof hadden afgezworen. Toch hadden zij hen iu dit geloof opgevoed en behoorden zij nog slechts in schijn tot Rome's kerk. Van de biecht willen ook de te genwoordige bewoners niets weten zij kennen de Schrift en beroepen zich er op, al hebben zij geen enkel exemplaar er vau in hun bezit. Zij toonden Pons wat zij nog van hun voorouders in hun be zit hadden en wezen hem ook de plaatsen aan, waar de moordtooneelen hadden plaats gehad. Men verzekert dat de laatste berichten uit Su matra de hoop wettigen op het welslagen der on derhandelingen betreffende de invrijheidstelling der bemanning van do «Nisero.» Er zal waarschijnlijk, een losprijs worden geëischt, maar niet zóó groot als de Radjah eerst gevraagd heeft. f In het kantoor der spaarbank te Manchester kwam onlangs een zevenjarig meisje, dat verzoeffit Men zou er toe kannen komen haar vast voor zijn zoon als huishoudster te bespreken. In Parijs zal in Juli een tentoonstelling van zuigelingen worden gehouden. Het eere-voorzitter- schap is aan Victor Hugo, die een groot kinder vriend is, opgedragen. De vetste en gezondste «ba- bies» zullen medailles ontvangen of een certificaat van verdienste.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1884 | | pagina 2