Aanbesteding. aanbestede! VERPACHTEN: Hooigras. Visscherij. publiek verpachten: v«rkoopen: Openbare Verkooping HOOIGHAS, eï publiek verkoopen: BURGERLIJKE STAND. LAND- EN TUINBOUW. ADVERTENTIEN. 315de Staatsloterij. Gemengd Nieuws. MARKT BE RICHTEN. lo. Rekening van ont vangsten en uitgaven van het Waterschap over het jaar 1883. 2o. Begrooting van in komsten en uitgaven van het YVaterschap voor het jaar 1884. 3o. Uitvoering van wer ken in eigen beheer. Het doen van eenige verbete ringen en herstellingen aan de school en onderwijzers woning te Babyloniënbroek; zoomede het verplaatsen van een brandspuithuis aldaar, en andere kleine werken. Donderdag 26 Juni 1884, Het Hooigras of de eerste snede Grasgewas, staande op de Gantelwaard, onder Poederoijen nabij Loeve- stein aan de Maas, in 51 perceelen. Op Zaterdag 21 Juni lo. De rekening van ont vangsten en uitgaven, dienstjaar 1883. 2o. De begrooting van in komsten en uitgaven voor het jaar 1884. Donderdag 26 Juni 1884, 1. Het Hooigras of de eerste snede Grasgewas, staande op de Bijswaard onder Teen, in 40 pereeelen; 2. Voor den tijd van zeven jaren de Visscherij in de rivier de Maas onderVeen, kad. sectie A no. 750, groot 45.71.26 Heet.; Openbare Verkooping Zaterdag 21 Juni 1884, 1,43,30 Hectaren Hooiland, in het Herptsche Veld, in 2 perceelen, zooals is af gebakend. Andel en Giessen. Het HOOIGEAS op ver schillende Uiterwaarden, in 87 perceelen. üjslapcnhij was weder en ofschoon de aan- longkwab nog niet is x den slaap verkwikt, zweem van koorts, «tin der geneesheeren uren. Het luidde natuurlijken slaap. De normaleer bestaan ■Stffijnselen, zoodat de en aan te nemen, dat van des Prinsen ziekte Jbleef Z. K. H. ps afnemende en treden van reconvalescentie in, zorgen vereischt, vooral èbuslijders noodzakelijke ogelijke rust. 111/2 uur opgemaakt meldde omtrent den toe- ander der Nederlanden, gende jk rustig door Z. K. H, :*'U proces zijn de krachten rwachten was, aanzien- voor het oogenblik echter Ijend bulletin uitgegeven eetlust van Z. K. H. igrijk." emeenten, die onder het len WEw. heer Beren de vorige week dage uitgesproken PTioet, die almachtig zijt 'van den rand dés grafs leren, verhoor ons gebed nze landgenooten, voor den Prins van Oranje, pood, geeft hem krachten rbarm U over den Ko- vader, opdat hij zich an mannelijke nakome- hoop van alle Neder- ;>d worde verijdeld, jiekte, herstel zijn krach- te lijder ten nutte des }.m zijn. welke wij allen tot U rblijd Gij aller gemoed g en volkomen herstel, dagen Tsions heil aan- ras Woensdagnamiddag orden getuige van een V schouwspel, der huizen aldaar had d, om op het hooge .itten en aldaar draai- pogingen van huis de politie, om den man rlijk spel op te houden ;aan, waren vruchteloos, erling werd intusschen eer, daar hij, niet naar eren en bevreesd voor dak op het andere klau- el stellig ruim 2 uren >p het denkbeeld om den ook de officier van ju- iem wensclite te spreken, olg dat de man onmid- en op de meest roe- kenbaar maakte over buurman. i: is gebleken, dat werke- i man zoodanig had ge- gebracht, dat hij aan ering lijdende was. Jis hij daar ouder ge- io2steld en geheel tot jein gelegenheid was ge- kwestie nog eens goed op wiens last de lijder naar het gasthuis is ver- voerd. Aldaar opgenomen, overleed hij wel Ir*. Aangezien het vermoeden van vergiftiging ge- i rezen is, werd het 1 ijk in het ziekenhui- ge- schouwd. Het resultaat daarvan is ons nog niet bekend. Intusschen is gebleken, dat de ouder zoo ongewone omstandigheden overledene is de heer E., doctorandus in de geneeskunde te Amsterdam, die te 's Hage een liaison had. ngmensch, die met een ïsterdam zou vertrekken, tation te 's Hage, plot- Rellijk werd geneeskun- lerleend door dr. Stein, Omtrent den brand te Vlissingeii meldt de ,/Midd. Cl In den afgeloopen nacht, een kwartier na twee uur, ontstond brand op de „Kon. Maat schappij de Schelde,te Vlissingen en wel iH de schilderswerkplaats, üe vlam sloeg weldra over naar de gebouwen, waarin zich het magazijn van ijzeren en koperen voorwerpen en werktuigen en de hydraulische klinkinrichting bevinden. S?ul sloeg de vlam om zich heen en in allerijl word de spuit der fabriek aan de waterleiding gezet cn in werking gebracht. De kracht van deze eene spuit bleek echter niets te vermogen tegen bet woedend vuur, en het duurde lang eer meerdere hulp op de plaats aanwezig was. Door de reparatie aan de Tonnebrug toch moesten de spuiten uit de stad den omweg langs den Nieuwen Weg, of liever zooals die thans heet, de Aagje-Dekens-straat, maken, liet, eerst kwam de spuit van het wacht schip de /Hydra," en daarna eenige stadsspuiten en die van het garnizoen en het depot van dis cipline. Intusschen waren alle autoriteiten, de directie der fabriek, de burgemeester Smit enz. op het terrein gekomen en leidden met omzich tigheid de werkzaamheden aan den brand. Het magazijn brandde stevig en er ontwikkelden zich z >o grootc vlammen, dat een oogenblik zelfs een der houten kappen gevaar liep. Men slaagde er echter in het vuur in bedwang te houden. Om 4 uur stortte een gedeelte van den muur aan den kant van de Kolvenierstraat in, juist nadat een oogenblik te voren de opperbraudmeester P. Smith daar gepassseerd was. Dank zij de flinke hulp kon om 5 uur alle gevaar als geweken beschouwd worden. De afgebrande gebouwen stonden vooraan op het terrein der fabriek, ter zijde van de kantoren en de kappen. Na zeven uur des avonds was nie mand daarin geweest, en de controle-klok duidde aan dat nog om uur, dus een kwartier voor bet alarmsignaal gehoord werd, de wachter de ronde had gedaan. De werklieden, die onder de kappen aan den arbeid waren, hadden niets ge merkt. De oorzaak der ramp is dus moeilijk te zoeken. Maar zeker is 't dat zij niet dien omvang had gekregen, indien niet juist de Tonnebrug de passage voor de spuiten onmogelijk had gemaakt. Men heeft vroeger reeds gevraagd„1boe zal 't gaan als er brand komt?" Thans is 't gebleken hoe 't gaat. De ruimte achter de kappen levert een treurig schouwspelvan de twee gebouwen staat, behou dens een klein gedeelte der smederij, niets meer; de voorwerpen uit het uitnemend voorziene ma gazijn liggen verbrand, verschroeid en krom ge trokken dooreenhoopeti brandbare slof smeulen en rooken. Aan den kant van den weg een puin hoop van den omgevallen muur; de boomen aan den dijk zwart gebrand, de achterdeur van liet gebouw der kantoren geblakerd, en ook boven aan den eenen kap ziet men het teeken der vlam. De schade door deze ramp veroorzaakt, wordt op ongeveer f 200,000 geschat. Alles was verze kerd bij binnen- en buitenlandsche maatschappijen op beurspolis, te Rotterdam geteekend. Persoonlijke ongelukken heeft men niet te be treuren. Sedert Vrijdag is de stationschef te Valburg met achterlating van vroüw en kinderen spoorloos verdwenen. De jonge vrouw te Eist, onder Reenen, die door haar man met een mes zwaar verwond werd, is na een onuitsprekelijk lijden overleden. Te Rotterdam is in het water aan den Schiedamschen Singel gevonden het lijkje van een pasgeboren kind van het mannelijk geslacht, gewikkeld in een zwarten lap. Het lijkj e had blijkbaar reeds eenigen tijd in 't water gelegen, het verkeerde althans reeds in staat van ontbin ding. Vrijdag is een 14-jarige knaap, werk zaam op een aan de marinewerf te Amsterdam liggend schip, uit de ra op het dek gevallen. Hij is aau het hoofd verwond en per raderbaar naar zijne woning in de Czaar Peterstraat gebracht. In de Marnixstraat te Amsterdam heeft een man, die een linnenkast wilde ophijschen, door het bre ken van het touw het meubelstuk op het hoofd gekregen. De man was onmiddelijk dood. In een diamantslijperij aldaar is een jongen met het been tusschen de drijfriemen geraakthij werd ernstig gekwetst. f Baardwijk, van 1 Mei tot 1 Juni. KERKNIEUWS. f neusden, 14 Juni. De prijs der boter is ƒ0.58 a 0.62 per stuk van 6 ons. Eieren 4 ct. per stuk. Waterschap „de Hooge Maasdijk van Stad en Lande van Heusden/ vereenigd met den „Oud- heusdenschen, Doeve- renschen en Drongelen- schen Zeedijk." De DIJKGRAAF van opgemeld Waterschap maakt bekend: dat door hem eene Vergadering van Stemge rechtigde Ingelanden van het Waterschap is be legd, te houden op Donderdag den 26 Juni 1884, aan te vangen des voorraiddags ten 10 I ure, ter gewone vergaderzaal van Stemgerechtigde Ingelanden, zijnde ten huize vau den Heer A. Gezelle Meerburg te Heusden, tot welker bij woning genoemde Ingelanden worden opgeroepen. De alsdan te behandelen onderwerpen zijn Heusden, 14 Juni 1884. De Dijkgraaf, HONCOOP. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Meeuwen c. a. zullen bij de Weduwe Daniël van der Beek te Babyloniën- broek, op VRIJDAG den 27 JUNI 1884, des namiddags om drie ure, in het openbaar De bestekken daarvan liggen van af Woens dag den 18 Juni 1884 aanstaande ter inzage bij de Weduwe bovengemeld en zijn af schriften daarvan te verkrijgen bij den hoofd onderwijzer te Babyloniënbroek, tegen betaling van ZESTIG CENTS. Aanwijzing des voormiddags om 11 ure, op den dag der aanbestedingzijnde in middels inlichtingen te verkrijgen bij den bouwkundige C. KENTIE te Woudrichem. MEEUWEN, den 14 Juni 1884. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, tevens Secretaris, T. J. VAN BUUREN. De Wethouder, B. BRANDERHORST. De Notarissen BOLL te Gorinchem en VAN MOOCK te Woudrichem, zullen nam. 4 uur, ten herbage van Joost Kalis, in de Zwaan, te Andel, publiei Inlichtingen te bekomen bij JAN BRIENEN te Poederoijen. PUBLIEK VERKOOPEN Eenige perceelen hooigras en klaver onder Bern, Heesbeen en Oudheusden. Waterschap „de Hooge Maasdijk van Stad en Lande van Heusden," vereenigd met den ,/Oud- heusdenschen, Doeve- renschen en Drongelen- schen Zeedijk." DIJKGRAAF en HEEMRADEN van opgemeld Waterschap, maken bekend: Dat van af heden ten kantore van den Secre taris-Penningmeester van het Waterschap, ten zijnen woonhuize te Heusden, gedurende veer tien dagen zullen ter lezing liggen Heusden, 7 Juni 1884. De Dijkgraaf, HONCOOP. De Secretaris-Penningmeester, DUIJSER. ONDER zal op Vrijdag 20 Juni 1884, 'smorgens om 11 uur, ter herberge van Arie Roza te Andel, Nadere informatiën te bekomen bij Adriaan van_ Tilborg te Andel en ten kantore van voornoemden^ Notaris. Breeder bij biljetten omschreven. in en dat de crisis voorbij vondering te baren met geuite verwachting dat »f Maandag komen zou. li gastrische tot typheuse te merken, zoodat het t dag waarop de „febris niet aan te wijzen was. •vanneer 't crisis-tijdperk j^i was dit den lOn en t Meusden, van 9 tot 16 Jnni. Getrouwd: M. Hekspoor, jm., 26 j. en C. van Keulen, jd., 29 j. Geboren: Johanna, d. van J. L. de Kort en J. van Dal. Overleden: T. Bruijsteus, 5 w. Geboren: Johannes, z. van W. van E3 en A. van Drunen Cornelia, d. van G. Jansen en E. Dekkers. Overleden: A. van Cromvoirt, jd., 19 j. M. Schijvens, echlg. van H. Maandonks, 31 j. HEUSDEN, 14 Jnni. Bij de vele verpachtingen van hooiland, heden alhier gehouden, was de op- breugst over het algemeen hooger dan het vorig jaar. Bij den secretaris der Intern. Landbouwtentoon stelling is van officiëele zijde bi richt ontvangen, dat H. M. de Koningin van Engeland vee inzendt op genoemde tentoonstelling. Wij vernemen ook, dat uit verschillende gemeenten, behoorende tot de afd. Heusden der X.-Br. M. v. Landb. Inzendingen zullen worden gedaan. DOEVEREN, 13 Juni. Bij de heden alhier ge houden publieke verpachting van gras, werden door de pachters aanzienlijke prijzen besteed en wel gemiddeld 12 a 15 per Hectare hooger dan het vorig jaar. Men zou hieruit, moeten opmaken dat sommige zaken weder vooruit beginnen te gaan. WAALWIJK, 14 Juni. Al het hooigras is hier nagenoeg verpacht en braci.t circa, 90 gulden per Hectare op. Die de wichr in zijn hooi wil hebbon moet spoedig met maaien beginnen, want bet gras is rijp. BREDA, 14 Juni. Het vervoer der aardbeziën is op het oogenblik in volleu gang. Alleen heden morgen werden niet minder dan vier volle waggons dezer vracht naar het bui enl md verzonden. Dezen morgen zijn ook de eerste klokkebeien (boschbessen) naar elders getransporteerd. Prijzen van 100 en daar boven 5e Klasse. Trekking van 13 Juni. Prijs van ƒ50,000: no. 16903; 1000: nos. 10715, 14896, 17795, 19198; ƒ400: 3052, 7611, 8230, 14587; ƒ200: nos. 4566. 12078. 12877, 15573, 17653, 20199; 100: 1184, 1481, 2518, 3328, 4437, 10423, 13991, 14883, 19582, 20530. Nederl. Hehv. Gemeente. Beroepen naar Nijega, P. Eringa te Wouterswoude, Val kenburg, ds. A. H. Bel te Harlingen; Oud-Vosse- meer, A. J. Westrik, cand.Bezooijen. J.C. Prins te Nijkerk; Hoogeveen, L. Wagenaar te Wons Zierikzee, A. J. U. W. Brandt te Mastenbroek. Chr. Geref. Gemeente. Beroepen: naar Grandhaven (N.-Amerika), ds. R. Loman te Zuilichem c. a. In de Kamper Ct.« vindt men een brief opge nomen van Garritneve te Batavia, aan mijn lieve Geertemnije, waarin hij, na zijn gezondheidstoestand besproken te hebben, aldus voortgaat Alles kost ier veul geld, veur 'n onneuzel sega- repiepien da we op de plmtasie smionsdags veur 'n dubbeltien kennen koopen, mos ik ier'n gulden veur betaolen. Zie zeggen dat al die winkelluu grof geld verdienen. Noe ik veur mien geleuve dat nog niet zoo arg; der bint ier te venl Sineezen, die ook 'n toko ebben en al 't goed veul goed- kooper vevkoopen, um das ze zooveule onkosten niet ebben en niet zoo venl staosie. Ook bin die keerels zoo glad as 'n aol allo groote koopluu ebben zon Sinees veur 't tellen van 't geld en bankbriefjes, noe dat kunt ze dan ook afgeraozend gouw die keerels draogen allomaole 'n start, niet as bie de beesten, maor in beur nekke. Ook onder de zwarte bint keerels, die et aor zoo lange ebben as bej ons de vroulun, 't is 'n raor gezichte al die zwarten int waoter ziet spartelen, de vrouluu met niks anders ant lief as 'n rok, dat nuumeu ze ier'n sarong. Veur jonkvolk dat, pas in de Hoos kump ist uiet gied er lange nao te kieken, ze zollen er bedoesd van worden, met der tied geet dat wel over, krek as met alle dingen. Veur jaoren eleden effers ies 'n brief in de Kamperkrante staon van 'n buteman, die 'n kesert ewest was en au zien Jan oame schreef dat de vronlan heur jorken an der seholders zoo leege addon uutekuipt, zoo daai er zoo varre in kost kiekennoe Geertemeujo ie kunt ier nog veule meer zien maor daor zak maor 't zwiegen toe doen, en ie kunt mien gerust geleuven ak oe verzekere dak er nooit naor kioke, want ik bin te bange veur brand an de oogen. Met de schaftereje kank 't best stellen; smorgens krieg ik boterarns met keeze of rookvleis en 'n kammogien koffie, um twaalef riest inet kip en alleraudo poespasserejwaorbej soms 'n meuse de bek zol afbranden, zoo iette as 't is; saovons eten wej eerappels met kool of andievie, of bennties of wortels, krek as in Oilaud, daorboj kriegen wej 'u goed stuk vleis of am en altied 'n glas wien en vruchten daoreuver schrief ik oe laoter; ie ebt ier 'n soort, dat ruukt net oue de brille van 'n stellegien nemen, 'k ebbe nog geen koerasie ehad daar van te prunveu en tog zek ze dat 't lekker is. Noe Geertemeuje 'k breek af met de penne maor niet met 't arte; doe de groetenisse an Annagieu en Leentied, Nette en Petertien en an alle raanluu en vronwluu die naor mien blieven vragen. In gedachten kus ik oe. Ajuus. 's Uoscli, 16 Juni. Op de heden gehouden markt van vette kalveren waren aangevoerd 160 stuks. De le kwal. gold van 0.56 tot 0.60, 2e kwal. van ƒ0.54 tot ƒ0.56, 3e kwal. van ƒ0.52 tot 0.54 per kilogr. Al het aangevoerde werd aau de genoteerde prij zen vlug verkocht. De prijs der boter was 1.a 1.12. f Gorincheiu, 16 Juni. Ondanks de heden gelijktij dig gehouden paardenmarkt in het naburige Meer kerk, bedroeg de aauvoer van vee hier ongeveer 250 stuks, die bij williger handel vrij wel opruimden. Prijzen: Enkele zware kalf koeien 260 a ƒ330; mindere qualiteit ƒ170 a ƒ230 dito vaarzen 150 a ƒ240. Melkkoeien 160 a 250. Vare koeien 170 a 225. Vaarzeu 120 a ƒ160. Pinken 60 a ƒ110. Graskalveren a Nuchtere kalveren ƒ8 a 18, Varkens, zware vette 45 a 47 ct. p. KG., minder zware 41 a 4 ct. per KG. Fokvarkens van 6 a 8 weken 5.00 a 7.00 per stuk. De prijs der goéboter was 1.00 a 1.20 per KG. dor weiboter 0.90 a 1.00 per K.G. Kipeiereu golden 0.90 a 1.10 do 26 stuks. 1884, des namiddags ten 6 ure, zal de Notaris de Gter, ten verzoeke van den Heer C. H. van der HEIJDEN, ten herberge van J. A. Buus ia Herpt, Breeder bij billotlcn omschreven. De Notarissen BOLL te Gorinchem en te Dinther, zullen op des voormiddags te 10 uur, ter herberge van J. VOS in het Rechthuiste Veen, laatst, in huur bij C. VAN WIJK en P. VERBEEK. Inlichtingen geeft JAN BRIENEN te Ponderoijen. van zal Notaris DE GIER te Heusden, voor den Heer A. van Helvoirt te Ilerpt, des avonds ten 6 ure, ten herberge van J, A. BUIJS aldaar, publiek VAN

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1884 | | pagina 3