BUITENLAND. BINNENLAND. de kolommen vormen, r is één troost bij't zijn n. 1. op een ele uitzondering; na misschien niet de en en liefsten der dochteren Eva's, die i wagen onder de hoede van een echt- pot, die in de eerste plaats naar haar lom vraagt. Zoo verdorven of geblaseerd grootste deel van 't mannendom nog of het heeft nog oog voor vrouwenwaarde kan bij de keuze van eene levensgezellin laatste bladzijden der dagbladen gevoege- missen. HEUSDEN, 17 Juli. Heden hielden alhier de onderwijzers uit het arrondissement Heusden hunne 2e vergadering voor dit jaar, welke gepresideerd door den heer arr.-schoolopziener A. Blok en vertegenwoordigd werd door 30 hoofden van scholen en onderwijzers en bijgewoond door den heer districts-schoolopz. tnr. Sassen en twee eereleden, de heeren J.Blok en A. Boll. Door de heeren A. Verheul, L. M. Festen, H. Prinsen, A. Blok, D. Scholten en A. Verheul werden respectievelijk ingeleid: a. Vol doet het zinkende huis wel geheel aan de eischen der paedagogie? b. Overlading bij het onderwijs, c. Studie der Ned. taal- en letterkunde voor de hoofdacte. d. Studie der wiskunde voor de hoofd- acte. e. Voor 50 jaar. f. Leekenpolitiek. Na afloop der vergadering vereenigde men zich weder aan een diner, waar een gullen toon en opgeruimden zin heerschten en tnenigen toast geslagen werd op het welzijn van autoriteiten, onderwijzers enz., alsmede op den bloei van het onderwijs in ons vaderland. De volgende en laatste vergadering voor 1884 werd bepaald gehouden te zullen worden te Wer kendam den 3den Donderdag in September a.s. Als leden der commissie tot regeling van deze werden benoemd de heeren Vrijmaan, Kraaienbrink en Mussert. Nog werd met acclamatie een voor stel van den voorzitter aangenomen om den heer A. Verheul tot eerelid te benoemen. t Op de Woensdag gehouden vergadering van ingelanden van het waterschap de Hooge Maas dijk van Stad en Lande van Heusden, vereenigd met den Oudheusdenschen, Doeverenschen en Dron- gelenschen Zeedijk, belegd tot verkiezing van can- didaten om geplaatst te worden op de voordrachten ter benoeming van twwe heemraden, waren 68 stemmen vertegenwoordigd. Verkozen zijn le vaca ture. Ie kandidaat de heer C. v. d. Heiden 2e kan didaat de heer J. P. L. van Heesbeen 3e kandidaat de heer F. Eekels, allen te Vlijmen. 2e vacature, le kandidaat de heer Johs. v. Doveren 2e kan didaat de heer H. Vos; 3e kandidaat de heer J. Pullen, allen te Wijk. t BRAKEL, 16 Juli. Mej. H. F. Harras, die een 3-tal jaren alhier als gouvernante bij den heer J. van Dalen, burgemeester dezer gemeente, werk zaam was, is door den raad der stad Hoorn, in zijne vergadering van 1.1. Zaterdag, benoemd tot onderwijzeres aan de eerste burgerschool voor meis jes aldaar. t WELLE, 16 Juli. Eene onvoorzichtigheid die groote ongelukken had kuntien verwekken, is hier betrekkelijk goed afgeloopen. Per scheepsgelegen heid waren hardsteenen palen aangevoerd, besterad voor hei kasteeltje alhier, die van af het veer moesten vervoerd worden. Voor dat doel koos men, hoogst onpractisch, een z. g. mallejan (tweewielig voertuig) waaronder de steen bevestigd en door een paard getrokken werd. Bij een dezer tochten, toen een gedeelte paal van circa 4 h 5000 pond aan de beurt was, konden de vervoerders, bij het afgaan van een stoep, het voertuig niet meer in bedwang houden. Een der arbeiders geraakte onder het wiel, dat hem over het lichaam ging, van waar hij voor dood werd opgenomen. Een ander viel onder den wagen en werd zwaar gekneusd. De ontsteltenis was algemeen. Bij direct ingeroepen geneeskundige behandeling mochten wij tot ons genoegen vernemen, dat in beide gevallen de ge wonden niet op gevaarlijke plaatsen zijn getroffen, zoodat hun toestand, hoewel hoogst pijnlijk, toch buiten gevaar is. t GENDEREN, 17 Juli. De weleerw. heer A. van Apeldoorn, pred. bij de Chr. Ger. Gemeente te Holten, heeft voor de beroeping naar hier bedankt. t BABYLONIENBROEK, 17 Juli. Van de vier sollicitanten die zich hadden aangegeven in de vacature van hoofd der school, waren er slechts twee opgekomen op den dag van het vergelijkend examen, dat den 15u en 16n zou plaats gehad hebben, zoodat het examen geen doorgang had. Eene nadere oproeping zal plaats hebben. Het tractement was bepaald op 800. t BOMMELERWAARD, 17 Juli. In deze streken is het met de post-administratie slecht gesteld. Komt men om 10 blauwe postzegels, dan kan men die in den regel niet krijgen en er wordt gezegd over een dag of wat hebben wij ze. Komt men dan, ook nu maakt men weer eene vergeefsche reis. Het antwoord luidt als voren. Dit is echter nog het ergste niet, maar als men nu eene rekening kwiteeren moet boven de f 10, dan moet die van een plakzegel voorzien zijn zoo- als een ieder weet. Maar om die hier te krijgen, dat kost moeite. Een dag of wat geleden ver voegde zich er iemand om 5 plakzegels, doch kon i er slechts 1 (zegge één) bekomen, maar over een paar dagen zouden zij er zijn. Vier volle da gen daarna vraagt men weer om plakzegels en men moet zich getroosten metwe hebben ze niet, maar denkelijk morgen l Is dat nu zoo als het behoort? Mijns inziens moest daar beter voor gezorgd worden en men moest te allen tijde minstens 2 of 3 «tuks kun nen krijgen. Doch wanneer zal hierin verande ring komen? Misschien zal het wel blijven, zooals het hier ook met de dokters gaat. Aan den linker Waal oever van Woudrichem tot Zalt-Bommel heeft men één dokter en aan den rechteroever van Gorin- chem tot Zalt-Bommel ook n. Wil men nu een van die heeren hebben, dan kan men lang wachten en is er haast bij, dan kan de arbeider die toch zeker ook wel geneeskundige hulp be hoeft, hem niet laten halen. En deze toestand bestaat reeds lang! Eu dat in den jare 1884! Doch ooren hebbende om te hooren, wil men niet hooren(Ingez.) VLIJMEN. Bij ministeriëele beschikking is benoemd tot rijkstelegraafklerk alhier, de ge- agreëerde bij het rijks post- en telegraafkantoor te Waalwijk A. Baggerman. BEZOOIEN. Alhier is een der werklieden van de machinale sc Adriaanse Meerack^ genomen, verdacht va KAATSHEUVELrj vijf uren, bracht een ons muziekgezelschap cours voor harmoniër 121/2-jarig bestaander te Breda gehouden, d tige gouden medailleLi Alhier is in c derij afgebrand, teï^ met vijf kinderen, afw gered, maar een me vlammen omgekomen, paarden en varkens v( WAALWIJK s kiezing van een lid met 96 van de 205 men gekozen de hei L. van der Kolk bek C. Wijten 46 stemn onwaarde. Verleden Maai Oefening en Vermaak de serie der kermisl sterrijke matinee, die kende temperatuur d gelezen publiek werd Bij het conco schreven door de mui Breda, en verleden de eerste prijs beha Kaatsheuvel en de van Waalwijk. Beidi leiding van den heef Toen de tijding spreidde, dat onze jei keer, dat zij aan e tweeden prijs had bel huizen de driekleur i 's Namiddags ten winnend gezelschap met den burgemeesL tafel ,/Oefening en Bezooien met baren I een paar leden van d een talrijk publiek 1 nabij het tramwegstal Door den Burgei Klokken, de Besche van Heijst en deu jj den Heer C. G. va gebracht aan de ove in optocht naar de h feestvreugde werd vo< t DALEM, 16~JÖÏ Vuren hebben zich r vee in het koomlai vooruitzicht bestap muizenplaag toch me m i p treurige iVwero-zaak heeft ook een protest jlokt van een te Londen bestaande Algemeene tschappij tot bescherming van deu Britschen an. Maandag hield zij in Trafalgar Huttl opzettelijk voor deze zaak belegde vergadering, laarua werd met algemeene stemmen de vol- e motie aangenomen at deze vergadering van Britsche zeelieden ver vaardigd protesteert tegen de voortdurende ischuldige nalatigheid en onverschilligheid der iering, in zake de gevangenschap en den lang en moord van de bemanning der Nisevoen er eens ten sterkste op aandringt dat de Begeering marine-commandant in de Straits-Settlements rwijld order geve dadelijk maatregelen te nemen nvrijheidstelling dor ongelukkigen, en, terwijl iep betreurt te vernemen dat verdere sterfge- m onder de bemanning hebben plaats gehad, ij vau oordeel dat het bloed der slachtoffers Britsche nalatigheid en vadsigheid de hoofden tegenwoordige regeering bevlekt. >k een andere vereenigiug, de Patriotten-club wood, hield een druk bezochte vergadering en 5 daarin ten sterkste geprotesteerd tegen het en der Engelscho Regeering in hare onderhan- ïgen met de Nederlaudsche Regeering, aan- ide het ontzet van de bemanning der Nisero, mot algemeene stemmen werd een motie aan- men om van de Regeering onmiddelijk kracht- g optreden te verlangen. bn deputatie der club zou Dinsdagavond bij den Gladstone hare opwachting maken, en den ster afschriften der genomen resolution over- ligen. Den Lord Mayor van Londen is verzocht vergadering bijeeu te roepen met het doei een s te openen tot ontzet der gevangenen, e Prins en Prinses van Wales hebben een werk- sfeest te Londen bijgewoond, alwaar door den taanden troonopvolger gesproken werd. Het was aangericht met het doel om een fonds 600,000 bijoen te brengen voor do stichting een groot uitspanningslokaal met tuin voor werkenden stand. et testament van wijlen den hertog van Albany, ever de voornaamste finaneiëele bepaling daar- is openbaar gemaakt. Do nalatenschap bedraagt r dan 46,000 pd. st. De overleden prins heeft ijs bezittingen vermaakt aan zijn echtgcnoote, er van H. M. onze Koningin, e »Times« heeft het volgende telegram uit igai: De Erauscbe gezant hoeft te Tien-Tsin terugtrekken der Chineesche troepen van de izen van Tongkin en de betaling der schadeloos- ing geëiseht. Die eisen is door het Tsung li ren verworpen. Men beschouwt deu oorlog als ermijdelijk. k a een dorpje in Frankrijk is een oude vrouw r varkens opgegeten. Zij kreeg in een stal waar een zenuwtoeval en werd in weerloozen tand door een der varkens aangevallen. Men haar verschrikkelijk verminkt en leveidoos jmwillekeurig wierp de houtvester een blik op de L waarop Karei lag, die door het venster tuurde /.ijne oogen daarbuiten droonierig liet rondweiden. I heeft de oogen zijner móeder,dacht de oude i) maar dezelfde woeste uitdrukking van gelaat ik, wanneer hij kwaad wordt. Dit laatste spijt zeer, want dat kan zoo licht zijn ongeluk worden. i bij schudde hij nadenkend het hoofd. "ante Tine zat bij de kachel, met haar breiwerk Ie hand. F.ene groote grijze kat zac spinnend aan voeten en deed gedurig een sprong naar den ven breikatoen, als deze over den grond rolde, meer de ijverige breister den draad naar zich rok. liet was stil in de kamermen hoorde alleen tikken der breinaalden, het geluid, dat de hout- er maakte, wanneer hij de rookwolken wegblies het tikken van de Schwartzwalder klok, die naast kast aan den wand hing. foen Karei zijn blik van den hemel afwendde, waar laatste lichtstralen der ondergaande zon waren lwenen, ontmoette zijne oogen de oogen zijns vaders, nog steeds op hem waren gericht. Hij meende rin eenige deelneming te lezen en dit gaf hem moed, eindelijk met het lang uitgestelde ver- Ie voor den dag te komen. Het moest immers ieuren, als hij zijne belofte aan llanna wilde ver en. Uur aan uur had hij in deze drie dagen op gunstig oogenblik gewacht om over deze zaak zijn vader te spreken, maar er had zich geene benheid voorgedaan. De houtvester was het grootste 1 van den dag buitenshuis om den wilddief op te jren en als hij thuiskwam was hij steeds zeer Welig en onvatbaar voor alle goede indrukken, hns moest er echter gesproken worden. Karei i zijne geliefde heden avond niet onder de oogen nen, zonder haar eenige zekerheid te verschaffen, kon en mocht haar niet mededeelen dat hij het niet had gewaagd, met zijn vader over hunne bintenis te spreken. (Wordt vervolgd.) Het depót der Parijsche omnibossen op de Place de la Nation is afgebrand met een kolossalen voor raad fourrages. Van de kunstschatten van't af gebrande museum te Madrid is niets gespaard ge bleven. O. a. is de collectie wapens van Christophorus Columbus dus vernield. Men zegt dat Zondag met het oog op het nationale feest niet minder dan 7000 personen Marseile verlaten hebben. De inschrijving aldaar voor de slachtoffers geopend, bedroeg Maandag reeds 20.000 frs. Men beweert dat, in de de partementen van de Loire, Iière en Rhone reeds enkele cholera-gevallen zijn voorgekomen. Dr. Koch is in officiëel overleg met de Zwitsersche Regeering over de aldaar te nemen maatregelen tot wering der cholera. Te Solotonscha, gouver nement Poltava, zijn twee cholera-gevallen, éen met doodelijken afloop, voorgekomen. In het Rus sische district Pleskoff heerscht do Siberische pest. Reeds zijn er twintig personen door omgekomen. Door de socialisten te Marseille was een open bare meeting uitgeschreven om te bewerken, dat de maatregelen tegen de cholera zonden worden ge staakt, ten einde de sterfte onder de werklieden niet tegen te gaan! De overheid heeft dezo on zinnige meeting verboden Te Straatsburg wilde dezer dagen een handels reiziger in een van de hotels zijn intrek nemen. Nauwelijks hadden echter de bedienden op zijn koffer gezien dat hij uit Marseille kwam, of zij noodzaakten hem het hotel te verlaten, terwijl zij zijne bagage zoo spoedig mogelijk met lange haken midden op straat schoven. In Berlijn wilde dezer dagen een heer op straat een sigaar aansteken en volgde do ook hier ge bruikelijke gewoonte om de brandende lncifer in het omhulsel van het doosje tegen den wind te beschermen. Eensklaps ontploften de koppen der overige lucifers en de man ontving zulk een zware brandwond aan de hand dat hij onmiddellijk ge neeskundige hulp moest inroepon. Uit don wortelstok van deu vermaarden 1000- jarigen rozenboom aan den Dom te Hildesheim is dezer dagen een nieuwe krachtige spruit opgescho ten, zóó krachtig dat zij, naar allen schijn, den rozenboom nog wel 1000 jaren in stand kan hou den. 7 jaren geleden, op deuzelfden dag, kreeg de rozenstruik ook een nieuwe spruit, die nu oen krachtige stam is. Een week geleden brak te Guben brand nit in een door vele gezinnen bewoond huis. De familie Noack, die op den zolder huisde, kon zich niet redden. Zij bestond uit overgrootmoeder, groot moeder, moeder en kind. Toen de verkoolde licha men werden gevonden, hield de achttienjarige moe der haar kindje van zes maanden nog in de armen gekneld. Dagelijks leest men vau de onzinnigste wedden schappen. Zoo had een inwoner van Neubrandeuburg beweerd, dat de gevel van een nieuw gebouw min stens li/s voet van de loodlijn afweek, terwijl een timmerman, die aan het huis werkte, verzekerde dat do afwijking niet meer dan U/s duim was. Onder handslag en in tegenwoordigheid van getuigen ging men een weddenschap aan en de genoemde inwoner stolde zijn geheele vermogen tegen het weekloon van den timmermansgezel. Bij het neer laten van de loodlijn bleek, dat de afwijking nauwe lijks ll/2 duim bedroog en daar de verliezende partij zijn niet onaanzienlijk vermogen niet goed willig wil afstaau, hoeft de timmermansgezel een aanklacht ingediend. De uitspraak dezer zonder linge zaak ziet men natuurlijk mot nieuwsgierig heid te gemoet. Vreeselijke gebeurtenissen hoeft de equipage be leefd van het schip Margaretha, dat Zaterdag met eene lading petroleum te Bremerhaven aankwam, waar het te huis behoort. Hot door den eersten stuurman gehouden dag boek zegt: Sedert ons vertrek van New-York op 2 Juni was de kapitein Hilmer ziekelijk. Hij klaagde over ingevvandspiju eu verkeerde voortdurend in zeer opgewoudeu stemming. Hij kon niet slapen en at bijna niets. Den 8sten Juni bleef hij den gebeelen dag in de kooi en wilde niemand zien. Hij had mij verboden van zijne ziekte in 't jour naal melding te maken en zag dit dagelijks door. Den 9den Juni was zijn toestand aanmerkelijk ver ergerd, maar hij wilde er niets aan doen, dronk slechts eenige koppen kamille-thee en wilde steeds alleen zijn. Don lOden Juni was hij bijna den ge- heelen dag in beweging hij liep de kajuit op en neer en praatte luide. Tegen den avond werd hij rustiger en at aan tafel mede. Den llden was zijn toestand zeer verergerd; hij leed vreeselijke pijnen; wij legden hem zakken met heet zand op het lijf, wat de pijn verlichtte; van medicijnen wilde hij niets weten, maar tegen deu avond nam hij toch 30 druppels laudanum, 's Nachts dronk hij weer kamille-thee. Den 12den wilde hij geen zand meer gebruiken, maar liet borden warm maken. Daar die echter spoedig koud werden en hem ook niet zwaar genoeg waren, namen wij in plaats daarvan steenen. Dit scheen zijne pijnen zeer te verminderen en 's avonds kon hij weer mede aan tafel eten, bij welke gelegenheid hij mij nogmaals verbood van zijne ziekte in 't journaal melding te maken. Den 13den kwam bij weer aan dek. Hij praatte in zich zelf en zocht naar personen, die zich, zeide hij, verborgen hadden. Des avonds ging hij tijdig naar bed en sliep den ganschen nacht. Den 14deu des morgens gevoelde hij zich veel beter en sprak zeer verstandig. Hij wist alles wat hij gedaan had en zeide dat hij iu zijne opgewondenheid in het kraken der kajuitswanden stemmen had meeuen te hooren, die hij dan werkelijk beantwoordde. Elk ongewoon j geluid wekte bij hem eene gedachte op, die hij dan uitspon tot eene geschiedenis, waarin hij ten slotte zelf eene rol meende te spelen. Maar dat was thans voorbij en hij gevoelde zich veel beter. Tegen den avond nam de wind toe en de kapi tein leidde zelf op zeer verstandige wijze het bergen der zeilen. Toen ik om zes nur aan dek kwam stond hij op 't achterdek en was zeer stil. Plotseling evenwel vroeg hij mij wat die lieden daar op 't half dek moesten. Toen ik hem zeide dat daar niemand was kwam hij daartegen op en verzekerde stellig I gehoord te hebben, dat men eene afspraak maakte om hem over boord te werpen. Ik moest de man schappen bijeen roepen, dan zou het wel blijken hoeveel daar bijeen waren. Ik liet de lieden bijeen komen; de kapitein telde hen en vroeg, of iemand iets tegen hem had. Hij hoorde hen dikwijls morren en van overboord werpen spreken. Zij ontkenden natuurlijk en daarop liet hij hen gaan. Een weinig later ging hij te bed en om 8 uur ging ik ook naar de kooi, maar om 9 uur werd ik door een schreeuw en een schot gewekt. Uit de kooi springende zag ik den scheeps jongen Wertgens, die vertelde dat de kapitein hem had laten roepen en dan op hem geschoten had. Ik ging naar de eerste kajuit. Toen ik echter de deur opende hield de kapitein mij een revolver voor met de medcdeeling dat hij iederen indringer zou neerschieten. Ik sloot de deur, maar opende die zachtjes weer en zag toen dat de kajuit vol ge broken glas lag. De kapitein was in zijne kamer; ik zag daar vuur en rook. Snel liep ik heen, trok wegens de glasscherven schoenen aan en nam in der haast twee cocosmatten om mij tegen de revol verschoten te beschermen. Toen ik nu weer in de kajuit kwam was deze reeds vol rook en de kapitein kwam uit zijne kamer, waar de vlammen uit eene sofabauk sloegen. Hij scheen mij niet te zien, ging naar de kajuitslamp en sloeg met zijn revolver daarop los. Deksel en glas braken en hij zou de geheele petroleumlamp hebben in stukken geslagen als ik het hem niet belet had. Wij worstelden en ik kreeg hem in zijne kamer op het bed. Hier kreeg hij echter gelegenheid om van zijn wapen gebruik te maken en hij schoot op mij. Ik werd niet getroffen, daar ik mij gebukt had. Ik liep naar de kajuit en wierp hem een stoel naar 't hoofdbijna op 't zelfde oogenblik schoot hij weer. In de tweede kajuit ontmoette mij de tweede stuurman met het dek van zijn bed. Hij was nauwelijks bij de deur van de eerste kajuit of de kapitein schoot op hem. Inmiddels had ik (en mat gegrepen en ging, gevolgd door eenen matroos, uaar den brand zien. Den kapitein zag ik niet en ik dacht ook dadelijk niet aan hem, daar de brand moest gebluscht worden. Op eens riep iemand, dat de kapitein op den man aan 't roer wilde schieton. Ik liep naar boven; de ma troos Menitz vertelde mij dat de kapitein op hem had willen schieten, maar dat do revolver gewei- gord had. Ik ging met hem naar 't roer, maar de kapitein was niet te zien. De deur der kajuit stond open en ik dacht dat hij weer naar beneden gegaan was. Ik sloot de deur eu gaf 6en man bevel daarvoor to blijven staan en er den ka pitein niet uit te laten. Dan bluschten wij den brand geheel. Wij zochten opnieuw den kapitein maar konden hom nergens vinden. Hij moest over boord geslagen zijnde teekens van bloedige vin gers aan de stuurboord-verschansing versterkten dat vermoeden. Het schip liep acht knoopenhet was donker en aan redding viel niet te denken. Bij onderzoek bleek dat de kapitein overal pak ken lucifers had verstopt en gedeeltelijk in brand gestokon. In eeno schuiflade brandden geheele pak ken lucifers, die wij over boord wierpen. Wij hielden goede wacht, maar ontdekten geen vuur.« Het dagboek is door de geheele bemanning ge- teekend. Het verhaal is zoo eenvoudig mogelijk, maar de toestand moet verschrikkelijk zijn geweest. Op den Montr-Blanc is een heer uit Genève door een bergstorting overvallen en zoodanig verwond door de neervallende steenen dat hij weldra over leed. Twee gidsen, die hem vergezelden, kwamen met eenige kneuzingen vrij. Het »Journal de Genèvet meldt dat de absinth- velden van het kanton Neuchatel worden aangevallen door legioenen rupsen, die alles verslinden. De wegen en paden die naar de velden leiden zijn 's morgeus er mede overdekt eu van die oogenblik- ken maken de landbouwers gebruik om er zooveel mogelijk te vernietigen. Dezer dagen werd uit IJsland bericht dat 2 booten van een Engelschen walvischvaarder in een storm van het schip gescheiden werden, welker bemanning eerst na veel ontberingen en ellende het vasteland bereikte. Nog 2 andere booten wer den toen mede vermist. Een daarvan is nu terecht gekomen. Maar van dë 5 mannen, die er in ge weest waren, vond men nog slechts 1 matroos in half bewusteloozen toestand. Zijn 4 makkers waren van gebrek omgekomen. Zijn verhaal van hunne ellende is ijzingwekkend. De honger had hem en den anderen laatst overgeblevene tot menschen- eters gemaakt. Den matroos zullen beide beenen afgezet moeten worden, maar er is kans dat bij in het leven blijft. Een Amerikaan heeft een instrument uitgevonden dat het geluid van do menschelijke stem, tenor, getrouw nabootst. De plechtige begn Willem Alexander K van Oranje, had giste het programma omsi dert ons eene uitvoer den stoet, die zich kerkgebouw te Delft. Nadat de kist, om den Koning, met la dragen en op de baa de WelEerw. heer di den Koning op eerl volgende toespraak: >»Mijne gedachten en uwe wegen niet Heer: »»Want gelijk de aarde, alzoo zijn 1 wegen en Mijne gec 55 8 en 9). »Dat den bijna tachtigjarig om nog eens, en laatst! te spreken voor den laatsten nog vóór zes jaren I Hoe telden wij die hem had aange' het gansche land, zjji anders waren Gods g( de onverbiddelijke dc jeugdig hart en het 3 »Het had veel gele die nooit uit den r< kunnen opheffen tot d Nog hoor ik het u gesprek: »Ik ben ut 't reeds Borger na: treden op de afgelegc jaar de zomermaand, u herwaarts ter bede dag u op het ziekbed geest nog den laats sprak.Rust zacht »Wat al geheime: die diepte Wf doorkruisen, als een venden, daar omheen in diepen weemoed, Aan u allereerst, denken daarbij allen, zonen ten grave brei dreigde, toen hoordi koninklijk woord v* dan dertig jaren nigheid behaagt, mij mijn troost vinden r? Mocht ge alzoo, mgii volk gedragen, meei door duizenden bij d Koning der Koningi boven komen, onders devolle gade en oqh aanvallig kind, thai »Of zouden wij 1 van Nederland! hier, de bede van den^ des Vaderlands wer ferm U over dit aiiW

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1884 | | pagina 2