Rijknecht. publiek verkoopen: Ravenswaard publiek verkoopen: Zaterdag 20 September 1884. Woensdag .7 September Gemengd Nieuws. ADVERTENTIEN. Sliedrecht. Wouter Visser* Openbare Yerkooping MARKTBERICHTEN. ONDER BERN. De groote Schutterswaard in acht perceelen. De kleine Schutterswaard in zes perceelen. De hnitenaanwas. Openbare Yerkooping VEEN. Stand- of Markt geld wordt niet geheven. geen opbrengst van bouw- en wetland eene gevoelige daling 1 verschil van karakter, geen verschil van smaak, le ondervinden, getuige de laatste verpachting van geen verschil van wat deu een aantrekt en den ruim A 4 bunders bouw- en weiland, toebehoorende aan de Herv. kerk alhier, voor 1163 tegen 2.041 h\\ de voorgaande verhuring. kit het pas verschenen programma der Prov. Land bouwtentoonstelling te 's Bosch, hetwelk ook op aan vrage bij het bestuur der afd. 's Bosch verkrijgbaar is gesteld, ontleenen wij het navolgende: De tentoonstelling bepaalt zich tot inzendingen uit de provincie Noordbrabant. Inzendingen buiten de provincie worden slechts ter opluistering toegelaten. Aangifte tot inzending moet vóór 18 September e,k. aan den secretaris der regelingscommissie te 's Bosch plaats hebben. Ook voor stalling wordt zorg gedra gen, indien het vee moet overnachten, wanneer het verlangen daartoe tijdig wordt kenbaar gemaakt. Bekroonden, die medailles in geld verlangen, zal worden uitbetaald voor de gouden medaille f 60, voor de verguld zilveren 6.50, voor de zilveren medaille 5.50. Inzendingen zullen 29 September vóór 8 uur op het terrein moeten aanwezig zijn en de geleiders moeten daarbij blijven tot zij zich des namiddags ten 4 ure kunnen verwijderen. Niemand wordt op het terrein toegelaten dan voor zien van een toegangskaart of bewijs van lidmaatschap van een der afdeelingen. Voor de hengsten zijn uitgeloofd 2 gouden medailles met f 40 en f 20 en 2 verguld zilveren met f 20. Voor de merriën: een gouden medaille met f 25, 5 verguld zilveren medailles met f 20, idem met 15 en 2 idem met f 10, benevens 7 zilveren medailles met f 5. Voor spannen paarden: 2 verg. zilveren medailles met f 20 en 2 zilveren medailles. Voor stieren2 gouden medailles met f 25 en 2 verguld zilveren met 20. Voor kalfkoeien1 verg. zilv. medaille met f 20. Voor melkkoeien: 2 verg. zilv. med. met f 40, 2 idem met 20 en 1 idem met f 15, benevens 2 zilv. med. met f 20, 1 idem met f 15 en l idem met f 5. Voor vet vee: 2 verg. zilv. med. met f 20 en 2 zilveren met f 5. Voor varkens: 2 verg. zilv. med. met f 20, 1 zilveren met f 15 en 2 idem met 5. Voor pluimgedierte: 10 zilveren medailles. Voor honden: 3 zilveren medailles. Voor landbouwwerktuigen: 3 verguld zilveren me dailles en 1 zilveren idem. Voor inzendingen ter opluistering2 verg. zilveren medailles en 2 zilveren idem. ander niet, in aanmerking. Zoo ergens, dan moet op hal gebied vau genegenheid volkomen vrijheid heerschen. De minste dwingelandij, zelfs al open baart die zich alleen in verwachting, is noodlottig voor het leven der liefde; en hare kostbaarste schatten zullen uitgestort worden op hen, die zoo edelmoedig zijn mildelijk te geven, zonder er iets voor terug te vragen. De algemeene vergadering van de Noordbrabantsche Maatschappij van Landbouw zal op Maandag 29 Sep tember 1884 te 's Bosch worden gehouden in de sociëteit Casino. De punten van behandeling zijn 1. Notulen der vorige vergadering en ingekomen stukken. 2. Beknopt verslag over de verrichtingen en den toestand der Maatschappij. 3. Rekening en verantwoording door den penningmeester. 4 Begroo ting voor 1885. 5. Behandeling van ingekomen stuk ken en mededeelingena. Voorstel der afdeeling Hepsden, om eene veeverzekering voor de provincie Noordbrabant op te richten, b. Mededeeling van liet hoofdbestuur omtrent het verhandelde in zake de samenwerking van de verschillende landbouw-maat- schappijen. Beslissing hierover. 6. Bepaling van de plaats, waar de jaarlijksche algemeene vergadering in 1885 zal gehouden worden. 7. Keuze van een voorzitter en onder-voorzitter der Maatschappij. Volgens artikel 8 der statuten is de voorzitter niet herkies baar. De nieuw te benoemen voorzitter moet gekozen worden uit de leden der afdeelingen Breda, Ginneken, Oosterhout, Roosendaal, Zevenbergen, Bergenopzoom of Vrijhoeve-Capelle Voor leden der landbouw-maatsehappij en zij die voorzien zijn van eene toegangskaart, zijn de sociëteiten Casinoen »Unie« met derzelver tuinen den ge- lieelen dag geopend. Met het oog op de vele voorrechten, waarin als dan de leden der verschillende afdeelingen kunnen deelen, vernemen wij dat het ledental in de afdeeling Heusden dagelijks toeneemt. KERKNIEUWS. Nederl. Herv. Gemeente. Beroepen: naar Hogebeintum, A. Wunder te Schellinkhout naar Vlaardingen, Muller te Kollumnaar Zijder- veld, J. J. de Kat Angelius te Varik bij Tessel. Bedankt voor Onde en Nieuwe Wetering, door J. Bolke- stein te Gerkeskloostervoor Heino, door L. H. F. H. Faure H.Ez. te Hengeloovoor Spijk (cl. Gorinchem), door G. C. Prillevitz te Batenburg voor Veldhoven, door J. W. Nijenhuijs te Eist bij Tielvoor Middelburg, door G. Klaarhamer te Montfoort. Chr. Geref. Gemeente. Beroepen naar Katendrecht, E. van bet Loo te Sliedrecht. GEDACHTEN. Zoo zijn er. Wijsbegeerte heeft eens een pessimist gezegd is datgene wat ons in staat stelt met berusting de rampspoeden van ande ren te dragen. De meDsch werkt aan de natunr en zij voedt hemhij bespiedt haar, liefkoost haar, koestert haarwederkeerig verheugt zij hem, troost hem, tooit zich om hem te boeien vervult zij de lncht met geuren en harmoniën. Dat is de algemeene wet, maar wanneer de ruwere natuur, ontoegan kelijk voor den mensch, zijne vriendelijkheid afwijst enaan zich zelf genoeg hebbende, voortgaat te bestaan, zonder zich door hem te laten liefkozen of zelfs te laten begrijpen, dan herstelt de mensch in zijne verbeelding de banden die de natuur ver broken heeft en troost zich over zijn nederlaag door haar in zijne droomen te beheerschenvan daar de sage van helden, die rotsen splijten. Te veeleischend. Maar al te dikwijls vraagt onze liefde of vriendschap meer dan wij geven, meer dan wij verdienen, meer dan het mogelijk De Pnrmerendscho raadsleden zijn het, bij de behandeling der ontwerp-Alg. Politie-verordening niet eens kunnen worden over art. 46, dat hot ba den binnen de grenzen der gemeeDte langs de open bare wegen verbiedt. Er ontstond heftige oppositie tegcu dit verbod in een gemeente waar geen zwem en badinrichting bestaat. De heer Lankelma, die hei voor de jongens het warmst opnam, wilde het baden alleen verboden zien in de stadsgrachten en verder ad libitummits met ecu zwembroek. De paarden schrikken er zoo van zoo luidde het argomeut van de voorstanders van het absolute verbod. De heer Bakker heeft daar nooit van gehoord, ook een boer schrikt niet, misschien alleen een boerenvrouw doch daartegenover staat dat jongeus, die niet te water gaan, beroerde lui worden; alleeu zwemmende jongens worden kerelswaartegen de Voorzitter weer opmerkte dat er zeer goede en flinke lni zijn, die nooit te water zijn geweest. Zoo gaat het debat nog een poos voort, tot eindelij E het artikel in omvraag wordt gebracht. Tot den heer Lankelma genaderd, vraagt de voor zitter, of hij vóór of tegen 't art. is. De heer Lankelma antwoordt: »U kent mijn gevoelen, ik noem het een ellendig, een dom artikelDe voorzitter: »Ik roep u tot de orde!* De heer Lan kelma: »Ja ik ben geen zoete jongen.De voorzit ter: »Ik roep n nogmaals tot de ordeDe heer Lankelma: »Om je mond te hondenDe voor zitter: »En anders gelast ik u de zaal te verlaten. De heer Lankelma zwijgt thans en de stemming gaat verder ongestoord haar gang. Art. 46, 't fa- meuse artikel, zal in de eerstvolgende vergadering opnieuw aan de orde komen er verklaaiden zich 5 stemmen voor en 5 tegen. Eene Philippine. In 't laatst van 't voorjaar was lord M. te Bradford in gezelschap van eene jonge, schoone damo, wie het niet aan vereerders ontbrak, maar die aan allen steeds even veel of even weinig hoop gaf. Eindelijk meende lord M. echter een zekere voorkeur te genieten, althans hij nam den moed om, toen hij naast de schoone aan tafel zat, haat- voor te stellen een philippine met hem te doen. Om welken prijs? vroeg de dame, miss Kate L. Om uw hand! gaf lord M. stoutmoedig ten antwoord. Miss Kate L. dacht een oogenblik na. En wat zal do afspraak zijn? vroeg zij. Als wo elkaar ontmoeten, zei lord M., moet ieder steeds een frisch gepinkt blad bij zich dragen. Topzei miss Kate L. Als gij het wint dan onderwerp ik mij en schenk u mijn hand. Verliest gij het, dan laat gij mij voorgoed met rust. De philippine werd gedeeld en de zonderlinge weddenschap begon. Waar miss Kate L. zich ook vertoonde, overal kon zij zeker wezen lord M. te ontmoeten, die haar hoopvol lachend, of in angstige spanning, een groen blaadje voorhield, wat met een spottend lachje onmiddelijk door miss. Kate L, beantwoord werd met het te voorschijn halen van oen gelijk blaadje. Lord M. gaf echtor den moed niet op. In Januari ging miss Kate mot hare familie naar Nizza, lord M. was er ookbet voorjaar bracht zij door bij eene familie in Schotland, lord M. nam er zijn intrek in een logementwaar Kate L. wandelde of reod, eens per dag kon zij zeker zijn Lord M., hetzij wandelende of te pa,ard, legen te komen, die mot eerbiedigen groet haar een groen blaadje vertoonde. Miss Kate L. neeg bevallig en vertoonde baai- groen blaadje. De voorlaatste week trok zij eindelijk geheel alleen met, eene kamenier naar Schovoningen. Had miss Kate L. misschien gedacht dat zij toch gezelschap zou vinden in lord M. toen zij alleen naar Scheveningen trok, dan vergiste zij zichlord M. vertoonde zich niet en miss Kate begon te begrijpen dat lord M. den moed verloren had. Lord M. was er echter wel, maar hij had zijn intrek genomen in het hotel van mevr. de wed. Rauch, terwijl miss Kate L. in het Badhotel kamers had betrokken. Hij hield zich echter zorgvuldig schuil in de hoop, door een of ander toeval de waakzaamheid van miss Kate L. te kannen ver schalken. Een nieuwe kamerdienaar, die hij gehuurd had, onderrichtte hem trouw van alle gangen dei- dame. Eindelijk weet deze hem te melden dat de dame, na eerst dagelijks afzonderlijk gebaad te hebben, met hare kamenier zich aan de gemengde baden hadden gewaagd. Nu was lord M.'s plan gemaakt. Den volgenden morgen ging hij reeds vroeg aan het strand en nam een badkoets. De badknecht werd behoorlijk ingelicht dat hij zich niet onge rust behoefde te maken wanneer lord M. wat lang werk had met zich te outkleeden, en zoo werd de koets in zee gereden. Hot duurde niet lang, daar verscheen inderdaad miss Kate L. met hare kamenier en maakte eene wandeling langs het strand, niet vermoedeude dat uit een der in zee staande badkoetsen twee ver liefde oogen haar onophoudelijk volgden. Een kwartier later bespoelden de golven der Noordzee de blanke armen der -donkerkleurige Engelsche, maar tevens de ledematen van lord M. die zich als een geoefend zwemmer zachtkens in het water üad laten glijden. Na poolshoogte genomen te hebben, waar miss Kate L. zich ophield, dook hij onder en zwom op haar af, om vlak bij haar op te duiken meteen frisch groen blaadje in de hand. Een klein gilletje koa miss Kate L. niet ondei- drnkken, toen zij haar aanbidder zoo plotseling voor zich zag. Onmiddelijk greep zij echter naar de zijde, waar haar juponzak pleegt te zitten. Helaas, in haar badpakje was geeu zak en een groen blaadje bad zij das niet bij zich. Zij sprak geen woord; schijubaaar verontwaardigd verliet zij met hare kamenier de zilte golven. Een uur later maakte lord M. haar zijne op- in het Badhotel. Beiden bleven lang in de kamer van miss Kate L. werd weten wij niet zegt het te 's-Hage ver schijnende Nieuwsblad voor Nederland* maar 's middags wandelden beiden gearmd op het terra3 en den volgenden morgen werden de koffers ge pakt. Zaterdag zijn beiden over Vlissingen naar Engeland teruggekeerd, waar de aanzienlijke fami- liën van Bradford zeker nu reeds leven in het vouruitzicht van eene schitterende trouwpartij. Het paradijs. »En hoe stel je je nu het Paradijs voor, Geertje?* »Als een tuin met verboden vrachten, dominee!* In de zwemschool, 't Water is niet extra helder en vol on tuig, zoodat een bezoeker zich de vraag aan den directeur veroorlooven mag: »Is er hier ook gelegenheid om zich, na het bad, een beetje af te wassehen?* Negatief. Van hare Zandvoortsehe vischvrouw ontvangt eene dame per briefkaart de volgende missive Mevrouw! Morgen koomt Pleuntje met geen vis door de stilte van het weer, maar wel Vrijdag.* Te vergeefs werd naar Pleuntje met hare nega tieve koopwaar uitgezien. Maar met de visch ver scheen ze inderdaad Vrijdag. Wat daar besproken Rogge,puike jarige Zws.,VI. eu Xoordbr.- 6.00 a 6.50 id. goede en mindere - 5.50 5.90 Een meer dan aüedaagsche doopnaam. Onlangs is een kind van eene Aartshertogin van Oostenrijk gedoopt. Dit is per telegraaf overgeseind. De naam van het vorstelijk kind zal per extra trein en stoom boot bekend gemaakt worden zoodra de hofsecre- tarissen dien hebben overgeschreven. GezeUig. Een biljet op een pleizier-bootje be vatte de volgende waarschuwing: »De stoelen in de kajuit zijn voor de dames. Heeren worden verzocht er geen gebruik van te maken voordat de dames er op plaats hebben ge nomen.* van vette kalveren waren aangevoerd Tarwe, Zws., VI. en Overm. id. goede en mindere id. nieuwe id. id. goede en mindere id. nieuwe id. id. goede en mindere Gerst, puike nieuwe Zws. en VI. Winter id. goede en mindere id. nien we, Zomer id. goede en mindere Haver, inlandsche Erwten, nieuwe id. goede en mindere Mais, Amerik. Mixed 7.60 a 7.70; Odessa 7.00 a 7.15Cinqnantin a per 100 kilo. Kanariezaadpuik ƒ8.50 a 9.00minder 7.25 a 8.25. Koolzaad, Fl. a Zw. 51 a £531/o; Overm. a 52. Lijnzaad zonder handel. - a a 5.10 a 5.40 4.60 a 5.00 5.10 a 5.40 4.75 a 5.00 2.75 a 4.75 8.60 a 9.— 8.00 a 8.50 Ondergeteekende vraagt een R IJ K N E C H T. Bekendheid met hot Kraideuiersvak strekt tot aanbeveling. VAN Iemand plaatste eens de volgende advertentie Wordt gevraagd terstond een flinke Dienstbode, die meer hondt van werken dan van slapen, die liever goed en zindelijk boent dan kwaadspreekt, zwijgend standjes aanneemt, vrijers op een eer biedigen afstand weet te houden, niet, morsig is, maar altijd even eerlijk en trouw. Zij, die aan deze eischen voldoet, kan bij goede behandeling en goeden kost, op eene belooning van 200 gulden rekenen. Tot 's mans verwondering ontving hij geen enkele aanbieding op zijn schrijven. De »Arnh. Ct.« ver moedt daarom dat de dienstboden, die zooveel goedo eigenschappen bezitten, te bescheiden zijn om die openlijk te erkennen. Een vermakelijke drukfout. De »Vossiseke Zeitung« deelde onlangs de verschijning mede van een Duitsche »Kanzel-und Bet-Zeitang* het moet zijn »Kegel-und-Skat Zeitang*! Wanneer men oud lood smelt, zonder het vooraf van soldeersel te hebben ontdaan, zal hot product onzuiver, hard en bros zijn. Om hot soldeersel van hot lood te scheiden, be staat eene eenvoudige methodede stukken metaal worden omgeven met stroo of met kool, dat men in braad steektde warmte doet of het sordeersel afbrokkelen of smelten; men bevordert de afscheiding door eenige schokken aan het stuk metaal te geven. Notaris dag 30 zes ure, DE GIER te Heusden zal op Zater- Augustus 1884, des namiddags ten ter herberge van Jan Buijs te Herpt, Voor het College van Oude Schutters. f Heusden, 23 Aug. De prijs der boter is 0.95 a 1.00 per stuk van 6 ons. Eieren 4^2 5 ct. per stuk. 's-Bosch, 25 Aug. Op de heden Maandag gebonden 240 markt stuks. De le kwaliteit gold van ƒ0 50 tot 0,54 2e kwaliteit van ƒ0.48 tot 0.50, 3e kwaliteit van 0.46 tot 0.48 per Kilogram. Ten gevolge van den grooten aanvoer bestond er veel lust tot koopen, zoodat spoedig al het aangevoerde was opgeruimd. De prijs der boter was 1.30 a 1.60. f Gorinchem, 25 Aug. Wegens de heden gelijk- tijdig gehouden Leksmondscho paardenmarkt bedroeg de aanvoer niet meer dan 200 stuks vee, en was do haudel traag. Prijzen: Enkele zware kalfkoeien golden 250 a ƒ310; mindere qual. 170 a ƒ22 0; dito vaar zen ƒ150 a ƒ2.25 Melkkoeien 170 a 230. Vare koeien a Vaarzen 110 a i30. Pinken 70 a ƒ110. Graskalveren 16 a 30. Nuchtere kalveren 6 a 13. Varkens, zware vette op levering 42 a 44 ct. p. KG.; minder zware 40 a 42 ct,. per KG. Fokvarkens van 6 a 8 weken 6.a 12. per stuk. De prijs der goêboter was 1.30 a 1.48 per KG.; der weiboter ƒ1.00 a ƒ1.10 per K.G. Kipeieren golden f 1.10 a f 1.25 de 26 stuks. ROTTERDAM, 25 Aug. van van de onder Op Dinsdag 2 September 1884, 's mor gens ten 10 ure, zal de Notaris DE GIER te Heusden, ter herberge van .Jan Vos, in het Veerhuis te Veen, voor den Heer P. L. HONCOOP te Heusden eu den Jleer A. BLANKERS Jz. te Veen, 7.70 a 8.25 6.50 a 7.60 8.00 a 8.25 6.70 a 7.90 Het IIOOIGRAS van de Ravenswaard onder Veen, in 22 perceelen; De Kill in 10 perceelen; De Hoeutf in 5 perceelen en het plaatje in 2 perceeleu. Voor JAN VOS te Veen. De Middelplaat onder Veen in de Rivier ,/de Maas" in perceelen, zooals afgebakend is. Alles breeder bij biljetten omschreven. OP wachting WERKENDAM. Ook in deze streek begint de is dat wij kannen outvangen. Wij nemeu Boekweit, Noordbr. per 2100 kilo IGRAS. JAARMARKT

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1884 | | pagina 3