Rijknecht. Maasstroom I& II Ravenswaard publiek veiioopen Onroerende Goederen Oudheusden VERE&OOPEN Sliedrecht. Wouter Visser. VEE N. (f Amsterdam. BURGERLIJKE STAND. LAND- EN TUINBOUW. Gemengd Nieuws. MARKTBERICHTEN™ AD VE RTENTIEN."™" Openbare Verkooping Openbare Verkooping van VIERJAKIG W A A11- DENHOUT, op den 11 September 1884, des avonds te 6 uur, in het Hotel Mourik te Heus den. Openbare Yerkooping Een HUIS, ERF, BOOM GAARD en BOUWLAND, staande en gelegen op de West akkers onder Oud- heusdenSectie A No. 135, 136 en 675, groot te zamen 60 Aren 60 Centiaren. OPENBARE rr te Heusden. Notaris ItOLL te Diiitlicr, A. Publiek Verhuren: B. Publiek Verpachten: mmigen eene lengte nnnd te El ten (Noord- aangehouden dor een lio hein om eenig geld ■weigerde te geven. De i te lijf, trok een mes >p onmiddellijk 2 ande- rschijn kwamen. De aan- i eckig uit hunne handen door waarschijnlijk aan ^an Waterloo in de ge- l (provincie Friesland), *gen ouderdom overleden. zoo schrijft de Haag- tf. Ct." in groote van de schoone natuur en Hagenaars de boorden iu opzoeken. Zelfs on- int liet reizen naar den i. Dezer dagen miste den gewonen huisknecht, lie voor drie weken op ;aan. Werkelijk histo- T. J. v. d. Santheuvel ffrenten te Dordrecht, instellingen, zoo daar mmeii, als: bestedeling- rts museum f 12,000, f 12,000, vereeniging rbewaarplaats f 5000, ii de Louisastichting te illemstad heeft een ge- ich voorgedaan, bij het r aldaar. Het dier is op larts onteigend en afge- n te Zaltbommel eene werden Zondag j.l. te persoon, zich noemende n te Dordrecht, een 13- lillende ambachten aan- 3 bouwen en om Maan- t naar Zaltbommel met 5 gemaakte overeenkomst tg en liet de baas zich d onthalen, en wist hij was opgeraakt en hij enigen hunner bedra- ulden te leenen, om dit jn geld terug te geven, idagochtend op het vast- mboot kwamen, was Mo- inden en bleek het al ras ;er te doen had. De po- dezen sluwen bedrieger. Sïïuid) zat een schipper i in den zoogenaamden aatsen van een geladen de overgetrokken haan Het schot ging af en den zoon des schippers, geweer in een vertrek irlijk genoeg, maar dat trokken haan zoo als :rger dan onverautwoor- terdam is een heer, die rallen eu over een der naar het gasthuis over- feidingsschip ,/Anna Pau- eri jongen uit het want val een anderen jongen het vlot en was kort e tweede op het dek i een been brak. Ta ebouwde woning van den or brand vernield. Op echt is een der werklie- ee.r ernst ig aan het hoofd )Jgüeuw-Amsterdam heeft [gelukkigen medeminnaar kart gestoken. De man AL In de onmiddellijke iiad eergisteren een on- üwer A. v. R., van Lau- tte varkens, op een wagen paard schrikte en sloeg R. van den wagen viel, joom gekneld zoodanige it hij eenige oogenblikken mwtentoonstelling. i is de Tentoonstelling ge- tegenwoordigheid van den bekend en toch had men Ie echter in rook vervlogen Vaterstaat heeft haar Nu is dat wezenlijk de en weet het dus uit de igt, Z.Exc. heeft ook het ijke taal over de Tentoon- hij echter toen nog niet Èeen heilwensch voor ons :lks hoofd door droevige erd de-taak te vervullen, '.aam kwam volbrengen. 1 voorafgegaan door een Sikkesz, voorzitter van 't met dankbetuigingen aan Is de Sta ten-Generaal, het enteraad enz. enz., en in koning. Ik moet één punt «len. Gij zult daaruit zien Ïone reden gezocht heeft, ndbouw is. vereenigden zich op 't Huis ten Bosch een aantal wetenschappelijke en prac- tisehe mannen, daartoe door den Koning uitgenoodigd, ten einde eenige door Z. M. eigenhandig gpstelde vragen, betreffende de belangen van den landbouw te behandelen en tevens te overwegen de wenschelijkheid om door samenwerking der verspreide landbouwver- eenigingen tot meer éénheid te komen. Gij ziet lii> ruit dat de tegenwoordige Tentoonstelling, die juist de vrucht is van gemeenschappelijk handelen van alle landbouwvereenigingen, zeer zeker deelt in de sympathie van haren vorstelijken beschermheer. Naar aanleiding van een Koninklijk woord op ge noemde vergadering gesproken«kennis is de grondslag van den landbouw en de aanraking van wetenschap en praktijk, moet voor den landbouw heilzaam werken* naar aanleiding hiervan wees de spreker op de moei lijke tijden die de landbouwer beleeft, waarom het meer dan vroeger noodig is den bodem tot de hoogste productiviteit op te voeren en de vruchten tot de hoogst mogelijke volkomenheid te brengen. Wat men ook van staatshulp moge verwachten, allereerst moet de landbouwer door eigen ontwikke ling, door eigen energie de bezwaren bestrijden, die hij t huns allerwege in de uitoefening van zijn beroep ontmoet. Deze woorden zijn behartigenswaard voor de man nen in kwestie, doch onze landbouwers weten reeds dat in hun vak met de praktijk de wetenschap hand aan hand moet gaan. Daarvan getuigt de geheele tentoonstelling eu ik verzeker u dat ons land een mager figuur zou maken wanneer ze daarvan niet reeds lang overtuigd waren. Ik breng u thans naar buiten 't Is hier binnen, nu de zun weer door de wolken gebroken is en de kleine ruimte de rotonde van het koloniale geboaw van verleden jaar met de leege plaats daar vóór geheel gevuld is met belanghebbenden en belangstel lenden, tamelijk warm geworden. We staan hier op bekenden grond, bekend en toch vreemd. Hier en daar herinnert eenig gebouw aan het tooneel van '83, b.v. liet paviljoen der Stad Amsterdam, overigens is liet karakter van deze tentoonstelling van geheel anderen aard. Vlak achter 't museum staat wederom de poort die toegang geeft, licht en dicht opgetrokken en met dennengroen versierd, overigens een fraai entrée vor mende. Daar betaalt men thans zijn entrée en niet vóór 't museum of toont men zijn kaart. Het comité heeft wederom de pers kosteloos van toegangkaarten voorzien en uit alles blijkt, o. a. ook uit de waar- deerende woorden van den spreker bij de opening, dat 't comité hoogelijk ingenomen is met de journa listiek. Doch laat me u rondvoeren. Ge weet nog wel dat het terrein door water doorsneden wordt Welnu al de ruimte daar binnen is bestemd voor werktuigen, waarvoor een 43tal groote, opene, met doek overdekte loodsen zijn opgeslagen. In 'l midden dier ruimte, vlak tegenover den ingang, zijn fraaie gras- en bloemperken aangelegd met een fontein en verderop langs den waterkant staat een restauratie met een muziektent er voor. Daar buiten staan 36 stallen voor vee, 9 voor schapen en varkens, 14 voor paarden. Daarachter staat aan de Oostzijde de restauratie Ron Marché en aan de oostzijde waar verleden jaar schoone kunsten huisvestten en waar die kolossale bierilesch stond, zijn renbanen aangelegd, terwijl tusselien deze en de stallen een harddraversbaan gelegd is. Ik heb reden te gelooven dat uwe lezers zich thans wel eenigszins oriënteeren kunnen en ik verzeker ze dat het afloopen der T. thans veel minder moeite en hoofdbreken kost dan verleden jaar. Edoch wanneer 't weer omslaat, of liever omgesla gen blijft, want tegen den avond is 't vrij ruw ge worden, dan zal 't ook geen kinderwerk zijn, want 't grootste deel wordt loopende in de buitenlucht be keken. De paardenstallen alleen zijn geheel dicht, al 't andere mist zijwanden. In dit schrijven wil en kan ik niet in bijzonder heden treden, ik moet daarvoor morgen meer op mijn gemak de afzonderlijke inzendingen in oogenschouw nemen, doch uit het globaal overzicht, heden genomen, blijkt me dat deze T. volkomen aan de verwachtingen voldoet. Oók omdat ze op den dag der opening kant en klaar was. Wanneer men morgen f 1 offert, ziet men ook de geheele T. en niet, zooals verleden jaar slechts de helft. Het buitenland heeft prachtige exemplaren gezonden, schoone werktuigen en kostelijke voortbreng selen en Nederland hoewel naar mijn vluchtig over zicht, achterstaande op 't gebied industrie, concurreert met succes op 't gebied van landbouw en veeteelt en zuivelbereiding. In toegelicht Amst., 25 Aug. '84 het volgend nummer een en ander nauwkeurig H. Almkerk, van 19 tot 25 Aug. Gehuwd: H. van Hofwegen, jm. 27 j. en P. Zwakhals, j«l. 23 j. Geboren: Cornelia, d. van A. Vink en C. Pruijssen Corstiaan, z. van D. in 't Veld. Overleden: A. v. d. Koppel, 21 m.P. v. d. Kolk, 5 m.Levi, kind manui. gesl. van N. Ver meulen F. W. van Ringelenstein, 6 m. WERKENDAM. Dat er in het Land van Altena ook weinig peren zijn dit jaar, blijkt uit den prijs die er voor besteed wordt. Een boom, waaraan slechts U/s mud Peren hing, is verkocht voor f 15, waar bij nu nog de onkosten van plukken komen. Met het hooien der tweede snede of zg. toemaat is in den Biesbosch onder de gemeente Werkendam een aanvang gemaakt. Door de aanhoudende droogte is er zoo weinig gras gegroeid, dat de opbrengst op vele plaatsen de onkosten niet goed zal maken. De eerste snede, die van bijzonder goede kwaliteit is, doch waarin bijna geen handel gedreven wordt en mitsdien ook geen hoogen prijs bedongen worden kan, geldt slechts f 13 per 500 kg. Het honigverbouw zoo schrijft men uit Zsvolle is dit jaar zóó groot, dat vele ijmkers hun voorraad bij de 1000 ponden aanbieden, iets wat in twintig jaar niet is geschied. Men ziet dan ook een gevoelige daling in den prijs tegemoet. Men meldt uit Heemstede aan de »L. Cu Er zijn zooveel honderd-duizend snijboonen ingemaakt voor den winter, dat de huismoeder er niet meer van gediend blieft te zijn, ongerekend de snijboonen, die als dage lijks gerecht door haar malschheid den roem van alle op groenten beluste gasten wegdroegen. Deze zomer was merkwaardig door zijn zonneschijn helder, gloeiend als van een Italiaanschen hemel, stovend voor meloenen en druiven, augurken en komkommers, waarvan dan ook op buitenplaatsen een goed deel is binnengebracht. Soms meldde de tuinbaas zich aan met een vracht genoeg voor liet geheele convent en kon er de streek nog mede verrijkt worden. Lang over zijn tijd is dan ook dit jaar de ooievaar vertrokken nog Zondag ver maakte hij zich aan den vijver met turen op aal. Die goede vogel heeft stellig zijn verblijf in Holland gerekt omdat hij in Egypte geen fraaier weèr kon verwach ten. KERKNIEUWS. Nedekl. Herv. Gemeente. voor Gameren, C. P. N. Pikaar te Ouwersehie; Klaaswaal, J. M. C. H. Mond te Capelle c. a. Blokzijl, E. Eidma te Bennekom Zijdorveld, dr. J. J. De Kat-Augelino te Varik. Chr. Geref. Gemeente. voor Schoonebeek, J. van Haringen te Dedems vaart. Eenige dagen geleden deed zieh te Dusseldorp het volgende geval voor. In de Seufzer allée trof eijn kindermeisje, aan wier zorg een zuigeling was toevertrouwd, zulke interessante kennissen aan dat zij haar kinderwagen geheel uit het oog verloor. Toevallig kwam eeu oom der kleine er langs en zag wat er voorviel. Zonder dat hot meisje iets bespeurd», nam hij hot kind op en droeg het naar huis. Twee uur later, het klinkt ongelooflijk, maar het is een feit, kwam de brave kindermeid tehuis met den ledigen wagen, waarin zij blijkbaar nog geen blik goworpen had, want op de vraag hoe de kleine hot gemaakt had, antwoordde zij: «O, allerliefst, zij slaapt.* Toen zij het kind nu wilde opnemen eu het niet vond, scheen het meisje wanhopig en wilde zij de gracht in vliegen. Men vertelde haar echter de toedracht der zaak eu, van den schrik hersteld, kreeg zij gelegenheid om terstond haar goed bijeen te pakken en zonder de traditioneele «goedo ge tuigen* naar een anderen dienst te gaan zoeken. Do wet op de echtscheiding geeft in Frankrijk tot allerhande verhalen en auecdoteu aanleiding. Zoo leest men ook de volgende geschiedenis. Voor een vrederechter te Parijs verschijnt een echtpaar om, na tien jaren door het huwelijk verbonden te zijn geweest, zich te laten scheiden. «Hebt u kinderen?* «Zeker, mijnheer de rechter!* «Hoeveel «Drie. Twee jongens en een meisje! En dat is juist de grootste moeielijkheid. Miju vrouw wil twee kinderen behouden en ik ook.« «Wilt gij beiden*, vroeg de rechter, »u tevre den stelleu met mijn uitspraak?* «Jawel, mijnheer!* «Welnu, wacht tot het vierde kiud komt. Dan heeft elk van u twee kinderen en ik zal dan be slissen hoe zij verdeeld moeten worden.* Het echtpaar schikt zich in deze uitspraak en de rechter hoort van beiden niets meer. Eindelijk, na meer dan twee jaren, ontmoet hij den echtgenoot. «Welnu, mijnheer! Hoe staat het?* «Ach, mijnheer de rechter, van een scheiding kan nu vooreerst geen sprake zijn «Nog niet?* «Neen «Waarom?* Het was eon we weder vijf kinderen.* tweeling en nu hebben selaar) ontvangt van den bediende van een kas- sierskanroor in tegenwoordigheid van zijn zoon, duizend galden in mnntbiljetten van tien gulden. Hij telt de som, door ieder muntbiljet op te lichten. Een, twee, drie enz., bij het 99e hoodt hij stil. Het laatste biljet, dus fluistert hij zijn zoon in 't oor moet je nooit oplichten daar kou er nog eeu onderliggen. f Waalwijk, 29 Aug. Vee. Aanvoer flink, handel vlngger. Boter. Aangevoerd 533 K.G. van ƒ1.47 a 1.55 per K.G. f Dussen, 28 Aug. Aangevoerd 121 K.G. Prijs der boter ƒ1.30 tot ƒ1.42. GORINCHEM, 25 Aug. DORDRECHT, 28 Aug. en OvermaassGhe 7.60 a 8. jarige puike goede nieuwe puike - 7.50 a 8.00 miudere - 7.a 7.40 Vlaamsche zakmaat, - 5.30 a 5.75 N. Overm. en Flakk. zakm. - 4.80 a 5.30 Zomer- Zws. en VI. zakm. - 4.80 a 5.10 Voeder, - 2.50 a 4.00 dikke, mindere jarige Voeder- - 7.50 a 7.80 Ondergeteekende vraagt een R IJ K N E C H T. Bekendheid met hot Kruideniersvak strekt tot aanbeveling. Op Bossche Markten (den len en 3en Woensdag van elke maand) zal de Stoomboot Maasstroom II" varen: Van Andel a/d Rib, 's morgens 3.3U u. Veen, 4. Van 's-Bosch naar Veen en Andel a/d Rib, nm. 1 u. N.B. De dienst Heusden's-Bosch ondergaat op die dagen geene verandering. 1. Door het COLLEGE van REGENTEN der GODSHUIZEN te Ileusden: Het vierjarig Waardenhout van 5.36.20 Hectaren in het Mannenland; 0.85.90 de Klokreep; 3.76.10 K f, liet Gasthuisbosch. Alles gelegen onder Oudheusden. Betaling der kooppenningen 8 dagen na de toe wijzing. Inlichtingen geeft de Hoofdopzichter J. J. van Grondelle te Ileusden. 2. Door Notaris VERB ERNE te Bussen: 17 Hectaren 4-jarig Waardenhout onder Oud heusden en Elshout. Het hout op de Eendenkooien is alleen ten dage der verkooping te bezichtigen. Breeder omschreven bij biljetten, verkrijgbaar bij den Heer A. H. J. Verhoeven te Ileusden. 3. Door Notaris DE GIER te Heusden: Ongeveer 6 Hectaren 4-jarig Waardenhout in perceelen, gelegen onder Oudheusden. onder Op Dinsdag 2 September 1884, 's mor gens ten 10 ure, zal de Notaris DE GIER te Heusden, ter herberge van Jan Vos, in het Veerhuis te Veen, voor den Heer P. L. HONCOOP te Heusden en den Heer A. BLANKERS Jz. te Veen, Het HOOIGRAS van de Ravenswaard onder Veen, in 22 perceelen De Kill in 10 perceelen; De Hoeuff in 5 perceelen en het plaatje in 2 perceelen. Voor JAN VOS te Veen. De Middelplaat ouder Veen in de Rivier „de Maas'' in perceelen, zooals afgebakend is. Alles breeder bij biljetten omschreven. VAN ONDER De Notaris DE GIER te Heusden zal ten verzoekt zijner principalen p u b 1 i e 1 De verkooping beeft plaats, provisioneel oj Woensdag 3 September 1884 en finaa: op Woensdag 17 September, beide dagen des avonds ten 6 ure, ter herberge van Hs. Dol- lekens te Ileusden, op de Vischmarkt. Betaaldag derkooppenningen 290ctober 1884 Aanvaarding Huis, Erf en Boomgaard 1 Mei 1885 en het Bouwland oogst bloot van destoppelenin 1884 Inlichtingen geeft bovengenoemde Notaris. en zal ten verzoeke van den WelEdelGeboren Ileei UIJTERMARK RIET VELT te Gorinchem, oj Saterdag den 6 September 1884, des voormiddag! elf uur precies, bij den Heer H. MOURIK t< Heusden, De navolgende BOUWLANDEN, als 1.99,00 Heet. gelegen in Heesbroek Wes onder Heesbeen, in 3 perceelen. 2.02.80 Heet. gelegen op de Akkers ondei Doeveren, in 4 perceelen. 1.37.90 Heet. aldaar, in huur bij Lambertus van der Kolk, in 2 of 3 perceelen zoo als is af gebakend. 0.72.80 Heet. aldaar, in huur bij Antonie van der Mooren. 1.97.90 Heet. genaamd Zusterenhof te1 Genderen, in 5 perceelen. EN Den TOEMAAT of het NAGRAS om te Hooijeu van het IJoogwaardje onder Bern, in 7 perceelen zoo als van ouds. Vaderlijke raad. X (van beroep geldwis- Eene sinds jaren gevestigde fabriek van courante artikelen, zonder con currentie hoofdzakelijk voor den kleinen burgerstand, vraagt AGENTEN of AGENTESSEN. Aan deze agenturen is bij eenige ambitie een bestaan ver bonden, terwijl geen vakkennis, doch goede referentiën worden gevorderd. Adres J. MEYER, Schoonhoven. 'en correspondent.) Aan het «Tijdschrift voor Noordbrabantsche Geschiedenis, Taal- en Letterkunde" ontleenen wij de navolgende OORKONDE. 18 April 1410. Getuigenis, ten overstaan van schepenen en gezworenen van Ileusden, aangaande het recht van ingebod en pandhaling ran Nieuwkuik. Wij schepenen ende gesworen der stad ran Heusden maken condt ende kennelijek allen heren, ridderen, steden, knechten ende allen goede luden, die desen tegenwoordighen brieve zei len sien of horen lesen, dat voir onse gecomen sijn een deel van den oudsten ende van den vroetsten mannen ende geburen uyt vier parochie kercken, welcke prochie kereken naest omme geleghen sijn der heerlijckheijt van Nuekuijck, ende hier navol gende sijn. Inden eersten soe si-jn voir ons gecomen die per sonen hier naegeschreven, wonechtieh inder proehie van Vlijmen, dats te wetenHeijne Prijne, Wouter Prijne, Hendrick Ghij- selmerssoeu, Jan de Molener Brunings soen, Hendrick de Veer, Reyner Aernt IJuwijns soen, Willem Roelofs soen, GherartJans soen, Jan Oghe, Arent Diederics soen, Kobe Prijem's soen, Wouter Aernts soen, Lodewijck Goderts soen, Willem Prijeme ende Wouter van Love. Voirder soe sijn voir ons gecomen die personen, wonechtieh in der prochijen van Oudeheusden: Wil lem van Hedickhusen, Jan de Cortte, Aernt IJuwijn Bertouts soen, Jan Goeswijns soen, Jacob Mallants soen ende Jan van Drunen. Oock soe hebben voir ons geweest dese personen hier navolgende, wonende inder prochijen van Hedickhusen, item Jan Naeijden soen, Peter Corsthaens soen, Jan Roeloft's soen, Peter Hellingh ende Godert de Cortte. Mede soe hebben voir ons geweest dese personen hier nageschreven, wonechtieh inder prochijen van Herpt, inden iersten Aernt Gheijnt Heijmaus soen, van Herpt, Gherart Doernken, Jan Jacobs soen ende Heyne Motten. Ende alle dese voirgenoemde personen hebben voir onse aenden heijlighen gehouden met opgerechten vingheren ende met gestaefden ede, dat sij nye en gewisten ofte gehoerde segghen, dat die stadt van 's Hertogenbosch e ennig'her handt- rechte oft ingebiedinghe oft pandinghe gebadden oft gekreghen inder heerlijckheijt van Nijekuijck, geleghen binnen den land van Heusden alle ommegaende, daar Boydtn Kuyst van Wijck een rechten heer af is ende een vrij herlijckheeyt op hem sel ven ende dat een yegelijek persoen aldaer vrij is ende altois heeft geweest, van wat broken oft misdaet dat imandt gebroeckt oft misdaen uiochte hebben, uyt wat heerenlande dat sij quamen ende dat die gebaere ende ondersaten, wonechtieh inder selver heerlickheyt van Nijekuijck, altois stille ende vrij hebben ge seten in allen oirloghe, dat geweest heeft tusschen onsen lieven genadighen heer van Hoilandt, onsen lieven gedachtighen Her- toghe van Brabant ende den Hertoghe van Gelre ende Horen. Ende want allen dese voergenoeiude pointen, gelijck voorschreven staen, voir onse claerlijckeii ende openbaer gbetugbt sijn, soo hebben wij, in kennisse der waerheijt, onsser staJts zeghele aen desen brieve gehangheu. Ghegeven int jaer ons Heren dusent vierhondert ende tiene opten achstienden daeb in Aprille. Naar eene copie berustende in het archief van Postel en waaruit blijkt dat de oorspronkelijke oorkonde beze- geld was met het zegel van Heusden m groen was. Medegedeeld door Th. Ign. Welvaarts. Bedankt Aangenomen naar Vroomshoop, den cand. J. van Haringen te Dedemsvaart. Bedankt Ristanve 8.25 a 8.50 Roode Tarice - 7.90 a 8.00 Witte Tarwe - 8.00 a 8.50 Inlandsche Rogge - 6.50 a 6.75 Gerst - 5.50 a 5.75 Haver - 3.75 a 4. Mestingerwten - 7.50 a 7.75 o Tarwe, jarige Zeeuwsche, Vlaamsche Rogge, N. Zws. eu VI. - 6.a 6.50 Gerst, Nw. Winter-, Zeeuwsche en Spelt, nieuwe - 3.a 3.80 Haver, jarige, - 3.a 4. Paardenboonen - 6.50 a 7. Duivenboonen - 7.40 a 7.80 Erwten, Nieuwe Blauwe Kook- - 8.a 8.50 Kanariezaad - 8.a 8.75 Raapkoeken, harde, do 1040 stuks - 92.a 96. Lijnkoeken, -105.a 110. VAN Voor de oude en jonge schutters van St. Joris ie Ileusden. Voor Mevrouw de lVed. C. A. Roomer Cz. Het vierjarig Waardenhout onder Oudheusdenvan 0.65.30 Hectaren in het Sprangerbosch 0.79.70 f, Hekbosch. Voor den Ed. Achtb. lieer P. L. Iloncoop te Heusden. 1.90 Hectaren Bandhout, gelegen op de Ravenswaard onder Veen. Voor de Erven Jan Mans te Aalburg. 0.30.00 Hectaren driejarig Waarden-Schaarhout, staande aan de Lange Stoep onder Aalburg aan den dijk. Voor den Heer Adrianus van Wijk te Aalburg. 0.25.00 Hectaren drie- en vierjarig Waarden- Schaarhout, ge: et en nabij den tol onder Aalburg aan ven dijk. Inlichting te bekomen bij den Heer J. VAN TUIJL Gz. te Heusden en ISAAC DEN DEK KER te Veen. H00I6EAS VAN DE

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1884 | | pagina 3