Stad Heusden* Brandschade Wijnen en Cognac. I A. I van liniip van M. J. Rooij akkers, Amerikaansch A.van der Mooren, M lu Finaal Verkoopen: Een Huis en Erf GORINCHEM. Kinder-Pap-Beschuit, tegen Brandschade GEDISTELLEERD, Esns in gebruik, altijd in gebruik. BURGERLIJKE STAND. kerknieuws. Gemengd Nieuws. MARKTBERICHTEN. ADVERTENTIEN. STOOMBOOT Het vertrek der Stoomboot van ROTTERDAM blijft Maandag en Dinsdag 1.40. Overige werkdagen 12.30. Ileusden27 Nov. 1884. DE DIRECTIE. te Zutplicn, Assurantie-Maatschappij te Ziitplieii, GROSSIERDERIJ IN PETROLEUM, Koloniale Waren, TABAK, SIGAREN, Gecondenseerde Melk, Gele Pepermunt en Drops, HaverGarst, Erwten, Boonen MAÏS en YOEDERMEEL. Wijksche Poort, Prijs 8 cent. per pakje Uitsluitend verkrijgbaar voor Ileusden bij De Notaris Verberne te 4.98.00 Hectaren WEI LAND, de Steltkamp in den Hill. De Notaris Van Baasbank, te HEUSDEN, Ingezet en verhoogd op 1060.—. Houthandel. de avonduren of bij het herhalingsonderwijs ge geven worden. In scholen, die dergelijke onderwijzers missen, kan het lezen en het oordeelkundig gebruik maken van leesboekjes onzer landbouw-onderwer- pen veel nut stichten, als daar zijn „Baarschers, De kinderen van den buitenman. E. C. Enklaar, De groene bemesting, idem De ploeg. J. Evenblij, Behoed- en Geneesmiddelen tegen verscheidene ziekten van het rund vee. H. E. Edwards, Wat het bouwland bij eene goede behandeling kan opbrengen. Th. Boersma en P. van der Moen, over de zuivelbereiding." In het laatste halfjaar deserteerden van het werfdepot te Harderwijk (hun handgeld geheel of gedeeltelijk medenemende)-1 onderofficieren, nl. 3 Belgen en 1 Duitscher. Deze was de sergeant graaf E. R. H. E. A. G. H. Vitzthüm vou Eckstadt, die met verlof ging en niet terugkeerde. Onder 16 stuks vee in een stal te Schiebroek is de longziekte uitgebroken. Sedert Eebr. had de ziekte zich in die gemeente niet vertoond. Ook te Schiedam heeft zich weder een geval voorgedaan en wel onder de runderen van de Gebr. Hoek. De geschiedenis met het lot, waarop een der hoofdprijzen der tentoonstelling is gevallen, wordt in //Het N. v. d. D." anders medegedeeld dan in de „N. Goudsche Ct." Die lezing is als volgt: //Ongeveer tien of twaalf dagen geleden, ver voegde zich een jonkman uit Gouda aan het Pa leis van Volksvlijt, met het verzoek den 5den hoofdprijs van 25,000 fr. te mogen zien, welke op zijn lot gevallen was. Men toonde hem, bij vergissing, eerst een servies van Christofle, en daarna het er naast staande tafelgarnituur van Meurice: den prijs voor no. 184800 3de serie. z/Naar gewoonte werd hem aangeboden desver- kiezende den getrokken prijs voor hem te ver- koopen, welke dan zeker een aanmerkelijk kleiner bedrag zou opbrengen, dan waarvoor het gean nonceerd stond. Dit werd door hem afgeslagen. De afgifte van den prijs evenwel kon alleen ge schieden tegen inlevering van het lot, dat hij toen niet bij zich had. Later werd dit door hem aan geboden. z/Intusschen was uit Havre eén brief ontvangen van iemand, die eveneens berichtte, dat hij winner van den 5den prijs was, en verzocht dat men dezen voor hem bewaren zou, totdat gelegenheid ge vonden zou zijn hierover te beschikken. Het door hem opgegeven nummer en de serie waren ge lijkluidend met die van het lot uit Gouda. z/Een beslissing te nemen is vooralsnog on mogelijk. Eerst als men het lot uit Havre ont vangen heeft en tot vergelijking kan overgaan, of wel proeven met de beide loten kan nemen, zal blijken of en waar vervalsching gepleegd is. Dit kan zeer goed gesehied zijn zonder medeweten van den houder. Volgens verklaring van dien uit Gouda, heeft hij het lot bij een boekverkooper in zijn woonplaats gekocht en het daarna in be waring gegeven aan zijne te Kuik in Noord-Bra bant wonende zuster, die hem met den „geluk kigen" uitslag bekend had gemaakt. /Zoowel het lot als het zilveren servies zijn ter griffie van de rechtbank gedeponeerd, in af wachting van hetgeen een nader onderzoek aan het licht brengen zal." Dezer dagen verloor een heer te Helder een portefeuille, bevattende ongeveer 6400 aan bankpapieren eenige andere geldswaardige papieren. Het verlorene werd door een marinier gevonden en door dezen ongeschonden aan den eigenaar ter hand gesteld. Tegen een boerenknecht, die te Amsterdam het publiek geholpen had om een beschonken matroos aan agenten van politie te onttrekken en die hen met steenen had gegooid onder het roepen van z/Gooi ze maar dood", werd voor het hof aldaar een celstraf van 8 maanden geëischt. Te Dokkum viel, een paar dagen geleden, een dienstmeid in den regenbak. Aanstonds was men bij de hand en poogde met ladders en touwen haar hulp te bieden, doch vruchteloos, totdat eindelijk een timmermansknecht in den bak sprong en, met gevaar van zijn eigen leven, het hare nog tijdig wist te redden. Maandagavond ontstond in een herberg op de Kortendijk te Gorinchem twist tusschen zekere B., machinist eener stoomboot, wonende te Botterdam, en v. d. B., arbeider, wonende aldaar. B. ont vluchtte en zocht zijn heil bij den aan het huis van arrest geplaatsten schildwacht, welke B., ter voorkoming van ongelukken, in zijn schildwacht huisje plaatste. V. d. B., thans in gezelschap van nog een vechtbelustigde, besloten B. uit het huisje te halen. Te dien einde greep L. den schildwacht bij de keel en nam met zijn andere hand de sabel vast, terwijl v. d. B. den machinist uit het schildwachthuisje rukte en deze met een toebracht. De eene snede was 9 c.m. lang en tot op het been doorgedrongende andere snede was lang 12 c.M., doch minder gevaarlijk. Naar het politie-bureau gebracht, werd hem de eerste geneeskundige hulp verleend door Dr. v. d. Chijs. De daders, welke onbekend waren en bij de komst van de aflossiug op de vlucht gingen, werden spoedig opgespoord en aangehouden. B. is thans in het gasthuis en bevindt zich redelijk wel. Hij is getrouwd en vader van zeven kinderen. Twee kooplieden in wild waren op de Groninger weekmarkt bezig over het aankonpen van hetzelfde partijtje eendvogels. De een achtte het zeker zaak den mededinger bij deze onderhandeling van de baan te knikkeren, door den eigenaar der vogels te doen twijfelen aan de gegoedheid van den tweeden liefhebber. Daarover verbolgen, drong de laatste op den verdaclitmaker aan, waarschijn lijk oin hem bang te maken en zoodoende hem wederkeerig het veld te doen ruimen. De driftige koopman kwam echter slecht weg, want zijn tegenpartij weerde den aanval af door hem in den neus te bijten. Twee bloedende wonden aan weerszijden van dat lichaamsdeel waren er het gevolg van voor den driftkop, maar vermoe delijk eenigen tijd gevangenisstraf voor den bijter, want van het gebeurde is proces-verbaal opgemaakt door de politie. Niet minder dan 28 gegadigden dingen naar den post van gemeente-secretaris te Ooster- en West er-Blokker. Onder hen bevindt zich volgens de „N. R. Ct." een schoenmaker, inwoner der gemeente. Op de vraag van een raadslid, bij wien hij zich als sol licitant kwam aanmelden, of hij van de f 300 tractement, aan de betrekking verbonden, dacht te kunnen leven, antwoordde hij //Wel nee, maar dat hoeft ok nietbai dag lap ik skoene en bai eevend skraif 'k een paar uur, dat ken makkelijk." z/Maar", vroeg het raadslid weer, „heb je de noodige kennis van administratie?" „Wel ja," antwoordde onze sollicitant, „ik heb, moet je wete, soldaat weest. En den brocht ik de brieve voor de k'nel nee de post, zoodat je wel begraipe kenne, dat ik mit de administrasie niks niet verlegen zitte zei." Op Ameland is het naakte lijk van een on bekende aangespoeld. ITet verkeerde in vergevor derden staat van ontbinding. Een 22-jarige dienstbode, die aan toevallen lijdende is, sprong te Rotterdam in 't water met het doel zich te verdrinken. Er in liggende, riep zij echter om hulp en werd gelukkig gered. Een kind van ongeveer twee jaar van den klompen maker Oosterveld te Wezepe stond bij de kachel, waarop een pot met soep en een ketel kokend water was gezet, 't Scheen dat de kachel niet goed vaststond, althans zij viel om en het kind kreeg het kokende vocht over het lichaam. Het is deerlijk over het geheele lijf gebrand. Te Winterswijk is een metselaar van een steiger ge vallen. Hij brak de ruggegraat; zijn toestand is dus hopeloos. Nedeul. Herv. Gemeente. TT JLA opgericht in 1845, Oh. M. HE IV 1ST Y, opgericht in 1884U5. Verzekering tegen vaste en billijke premiën, zonder Iuleggelden of Nabetalingen. C. A. WIERCX, Z ALT-ROMMEL, I i c* A /-.om t 'J E U S D E N. f VEILEN EN VERKOOPEN: Tl te H e u s tl e nzal op Maandag den 1 De cember 1884, des avonds 6 uur, bij de Wed. Th. Boeren op de Koornbeurs te Ileusden, Voor de Erven Wed. A. B O O M A A R S te II e u s d e n, Sectie A no. 499, groot 54 c.A. Stoom Houtzagerij en Schaverij iiDe Lin uit de Stoom-Broodfabriek van M. C BOLD ER M A NS te Gorinchem. Hoofd-dépót voor s-HageJ. A. Burgermans Paulus Potterstraat. Amsterdam, J. Loopik, Prinsegracht, Boven-Hardinxveld, H. Maas. Giesendam, P. Boelhouwer. Herwijnen, M. van Strate, Winkelier. Leerdam, J Rouwert, Sliedrecht, A. A. van der Wint. Vlaardingen, Wed. J. T. Lambach. Werkendam, J. Dekker Az. T. WOTl /tnr» U.ivrn VrnnmPQ ta/p.N flipnp non Vi<*f f^wVi f Bussen, Nov. Gehuwd: R. A. v. Seters, jm. 25 j. en M. Kivits, jd. 24 j. Geboren: Juriana, d. v. W. v. Wijngaarden en J. v. d. Stelt; Arnoldus Cornells, z. v. J. Ver rek en M. D. Henselmans; Antonia Adriana Maria, d. v. A. v. d. Pluijm en W. A. N. v. Heeswijk; Johannes Wilhelmus, z. v. R. v. d. Pluijm en J. RijkenCornelia Joanna Maria, d. v. R. C. v. Honse- wijk en A. P. v. DongenAdriana, d. v. C. v. Erp en A. M. van VelthovenCornelis Adriaau, z. v. A. Peterse en A. Huigen. Overleden: C. J. M. v. Honsewijk, d. ld., eenig sterfgeval in deze gemeente gedurende 38 dagen, op eene bevolking van bijna 2700. Beroepen: naar Amsterdam, (vacature-Stricker) W. J. G. Aal- daars, te Kampen; (vacature-Steenberg) C. P. N. Pikaar, te Ouwerschie; Valkenburg, Chr. Knap, te Kampen; Don Bommel, A. W. Höthe, te Oostburg Wilsum en Westhem, J. de Jong, te Oostrum; Kampereiland, A. Jonker, te Wilsum; Lellons, R. E. Wieringa, cand. te GroningenErnst, T. De Boer, te BlijharaEngwierum, P. Kerper, cand. te Utrecht. Bedankt: voor Werkendam, G. Vlug, te Nijkerk aan de Ve- luwe. Een aan mazelen lijdend kind te Utrecht, was dezer dagen, tegen de voorschriften des geneesheers in, door de oudera in de open lucht gezonden om zich te vermaken. Toen de arts zich onverwacht in de buurt ver toonde, en door de moeder werd ondekt, werd het kind door haar, onder den ultoep: »kom hier jong, daar komt de dokter aan!« opgepakt, naar binnen gebracht en te bed gelegd. De dokter, wien het voorgevallene op straat niet ontgaan was, trof het kind tot zijue niet geringe verbazing te bed aan, terwijl hem verder bij on derzoek bleek, dat de zorgzame moeder haar spruit geheel gekleed, zelfs met de klompjes aan, onder de dekens had gestopt, puur uit angst dat haar lieveling kou zou kunnen vatten. (U. D.) De »New-York-Herald,« die thans een oplaag heeft van 190,000 exemplaren, die het best inge- 1 -i r» L f f i\ nvrra o tt 1ar xxrora Irl schepen uitrust, expedition naar verre landen or ganiseert, en dagelijks zijn abonnésper extra treinen hun nummer thuis bezorgt, is onder de couranten wat men zou mogen noemen een parvenu. Toen het blad door James Gordon Bennett, den vader van den tegenwoordigen eigenaar, wa3 opgericht, werd het gedrukt en verkocht in een kelder van Wall Street. Het ameublement van het zonderlinge redactiebureau bestond uit één stoel en één tafel, of liever een lange plank op twee tonnen gelegd. Daar redigeerde Bennett zijn artikelen, ontving de advertentiën en schreef ze dikwijls zelf voor lieden die de pen niet konden hanteeren. Nog meer: de hoofdredacteur van het blad moest dagelijks aan de weinige abonné's, die het had, in persoon hun j exemplaar thuis brengen Het eerste nommer ver scheen 6 Mei 1835: 4 kleine bladzijden 4o., ieder van 4 kolommen; wat zelfs voor die dagen mager mocht heeten, De plank en de twee tonnen worden thans nog op de bureaux van het blad als een aandenken bewaard. f Bussen, 27 Nov. Aangevoerd 293 K.G. Prijs' der boter ƒ0.91 tot ƒ131. t Waalwijk, 28 Nov. Vee. gewone aanvoer, prijs;; middelmatig. Boter. Aangevoerd 1778 KG. van ƒ1.00 a 1.11 per KG. t Dordrecht, 28 Nov. Grasboter, stukken: 0.80 a 0.70 tonnen f 15.a 14.50. Kunstboter: 0.55 a 0.33. Hooiboter ƒ0.70 a 0.68. ton- Deu 15.a ƒ13.50. Eieren ƒ8.a 6.50 per 100. DORDRECHT, 27 Nov. Tarwe, jarige puike Zeeuwsche, VI. en Overmaassche jarige goede nieuwe puike goede mindere Rogge, N. Zws. en VI. Overm. Gerst, Nw. Winter-, Zeeuwscho en Vlaamsche zakmaat, N. Overm. en Flakk. zakm. - Zomer- Zws. en VI. zakm. - Overm. en Fl. zakm, - Spelt, nieuwe Haver, jarige, t> N. Voeder, dikke, Paardenboonen Duivenboonen Erwten, Nieuwe Blauwe Kook- mindere Voeder - Kanariezaad Raapkoeken, harde, do 1040 stuks - Lijnkoeken, zachte 7.30 a 7.70 a 7.—a 7.70 6.30 a 6.80 6.a 6 30 6.20 a 6.50 6.a 6.20 5.40 a 5.80 4.70 5.30 5.00 a 5.40 4.60 a 5. 2.80 a 3.20 2.80 a 4.— 4.—a 4.50 6.20 a 6.80 6.90 a 7.30 8.a 9.00 6.50 a 7.00 7.50 ft 9.— 92.— a 96.— 13.— a 14.— heeft benoemd tot haren vertegenwoordiger te MUUUUUUUlü, ZUTPHEN, November 1884. f Directeur. TEGEN Grondkapitaal1,000,000. Reservefondsen254,321.18 WOUDRICHEM, November 1884. Agent. Bij den ondergeteekende zijn alle merken der Wijuen en Cognac der Heeren Van Rijn te Kaap stad voorhanden, tegen dezelfde prijzen als bij de Hoofdagenten. Proef kistjes van 12 halve fleschjes diverse mer ken a 8.50 per postwissel. Prijscouranten verkrijgbaar. O n. 3 1 Wasch poeder ter besparing van Zeep en Soda om het linnen te wasschen en te bleeken, zonder hetzelve te verslij ten, wordt door het groote gemak en bezuiniging hierdoor verkregen bizonder aanbevolen. Dussen, zal aldaar, ter herberge van den Heor J. de Wit, op Donderdagen 4 en 18 December 1884, des voormiddags ten 10 ure, in het openbaar Dit meer en meer algemeen Kindervoedsel, bij onvoldoende moedermelk, wordt door vele Heeron Doctoren aanbevolen, terwijl ondergeteekende ver scheidene Attesten ontvangt van de goede nitkomsten, xangewend ook bij zeer zwakke kinderen. Ik heb tot gemak mijner geëerde Clientèle, Dé pots geplaatst en worden dezelve gevraagd daar, waar ze nog niet zijn. Chemische en microscopische bevinding met ge bruiksaanwijzing op aanvraag gratis verkrijgbaar bij M. C. Poldermans, Gorinchem. hoek Spiegelstraat. I Heusden, W. Schopenhauer.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1884 | | pagina 3