Kuiistinrichting Gemeente-gronden, HEUSDEN. Verpachten De Notaris Verberne HUIS «III 61 ERF, f te DUSSEN, Veilen en Verkoopen: rr It® V, ERGERJ.TKE STAND Gemengd Nieuws. MARKTBERICHTEN. EOTOGRAFISCHE ADVERTENT EN. C. F. (ORDES, Openbare Verhuring Het GRASGEWAS van de wallen, van (le zij bermen Herptschen en Oudheus- denschen weg en langs den Demert, alles om te hooien in perceelen zooals is af gebakend. in den Hilschen polder, on der Meeuwen, groot 40,54 lAren. „DE EONDSENMARKT sommetje in deze dagen van malaise Circa f 200 per Hectare Ingelanden hebben op zulk een besluit geen hoogere goedkeuring noodig18S4 is dus voor hen een goed jaar geweekt. gedurende de Het aantal giften en goederen. toegebrachte sneden, en vooral de steek in de zijde, moe'en van ernstigen aard zij-». Het huis van J. Vcrbruggen te Ossendrecht is met het grootste gedeelte van den inboedel door brand vernield. De bewoners, die reeds te bed lagen, konden zich slechts met moeite redden. Op laatste dagen door den heer J. van h Lindenhout Nieuwjaarsavond heeft te Apeldoorn een hevige voor zijne Weesinrichting te Neerbosch ontvangen, is hoogst belangrijk. Zoo werd nit Nijmegen gezonden, behalve vele kleedingstukken, 200 worsten en ecnige stukken spek, 150 waskaarsjes en 2 matten vijgen, 1000 sinaasappelen en 8 banden stokvisch. Verder van de Persis-vereeniging te Amsterdam 400 stuks speelgoed, twee kisten koek uit Drachten, een uit Heerenveen en een nit Assen 700 groote brooden van weezenvrienden uit Neerbosch, 100 pond beste kaas uit Leerbroek, kisten en trommels met kerst kransen en nog tal van andere rijke giften en speelgoed, versnaperingen en kleedingstukken. De heer J. van 't Lindenhout hoopt nog dit jaar, dank zij de ingekomen giften, bij zijne be staande weezeninrichtingen te Neerbosch een nieuw gebouw te stichten, waar voor ruim 100 weezen plaatsruimte zal zijn. Alsdan zullen in het geheel circa 830 wetzen verpleging kunnen vinden in deze inrichtingen. Thans zijn bij den directeur voor meer dan 200 heele weezen aanvragen tot plaatsing ingekomen De klacht der Engeische dames over de haar aangedane onwellevende bejegening door de Haag- sche politie, is langs of&ciëelen weg in banden gesteld van den procureur-generaal bij het Hof te 's Gravenhage, die onmiddellijk een onderzoek bij de politie heeft ingesteld en van alle bij de zaak betrokken ambtenaren schriftelijk rapport heeft gevraagd. Te Opheusden is een 14-jarige jongeling, G. W. genaamd met het schaatsenrijden te water geraakt en denzelfden nacht aan de gevolgen over leden. Terwijl de vrouw van een fabrieksarbeider te Werkendam even hare woning had verlatep vechtpartij plaats gehad. Zekere W. G., werd zulk een ernstige wond aan het hoofd toegebracht, dat hij kort daarop aan de gevolgen is overlede -. Op Oudejaarsavond heeft een smid te Arnhem zijn buurman in drift ernstig met een stok op het hoold verwond. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. t Wondrichein, van 1 tot 31 Dec. Getrouwd: L. Kieboom. jm 23 j. en J. Hoogs'aden, wed. van J. de Graaf, 25 j. Geboren: Jan en Johanna, tweeling van G. Ruis en J. Vos; Cornelia, d. van B. van Weve- ring en H. Verbeek Teuntje Elizabeth, d. van G. van Zijl en P. Ruis; IJmert, z. van H. Krielaart. en A. v. d. KaaDingena, d. van C. Bouwman en D. Pellikaan Gerrigje, d. van P. Maas en G. van d. Werken, Overleden: D. W. Wilhelm, 3 m.M. v. d. Wiel, 9 m.Levi. geb. kind van M. Boelen van Andel en B, C, van Vugt. lil-I— i KERKNIEUWS. naar Someren, K. Janssen te Veoaseu Oostzaan, Vrendenberg te Warganaar gaast c om eene aschlade op korten afstand daarvan, te ledi gen, slopen twee of meer onbekende personen door de openstaande deur binnen, braken eene chiffon nière open en stalen daaruit een spaarpot met ƒ30 aan zilvergeld. Buiten gekomen ontmoetten zij de vrouw, die zij bij het hoofd grepen en onder be dreigingen wanneer zij om hulp riep, met een scherp mes door de rokken sneden, ten einde zich ook van hare beurs meester te maken. Daarin geslaagd zijnde, verwijderden de schurken zich. De justitie heeft een onderzoek ingesteld. Te Terneuzen is weder een geval voorgekomen van loodvergiftiging door het gebruik van groen ten, die bereid waren in met geel glazuur be werkte steenen pannen. Een schoenmaker zijn zeer De lijders zijn hersteld, die te Wassenaar, die zich uit warme werkplaats naar buiten begaf, bleef eensklaps, waarschijnlijk door koude bevan gen, dood. Door het wasschen in water, waarin bleek- poeder was opgelost heeft eene vrouw te Hilver sum het verlies van een vinger te betreuren. Na zich aan den vinger een onbeduidende wonde te hebben toegebracht, ging ze argeloos met wasschen voort, ten gevolge waarvan de vinger sterk opzwol en zoodanig ontstak, dat in het Utrechtsche gasthuis, waarheen de vrouw zich ter genezing begaf, noodig geacht werd den vinger af te zetten. Het schijnt nog onzeker of de hand genezen zal. Een 10 jarig knaap, die soms 10 14 dagen buiten de ouderlijke woning rondzwierf omdat hij daar binnen zoo dikwerf slaag kreeg, vooral van zijn stiefmoeder, en die den 20n Nov. jlin de woning van den arbeider Pol, onder buitenpost twee glasruiten insloeg en daarna uit de kamer een mesje en een wollen dasje wegnam, is door de Rechtbank te Leeuwarden vrijgesproken van diefstal in een bewoond huis met behulp van buitenbraak en inklimming, omdat de knaap ge handeld heeft zonder oordeel des onderscheids maar gelijktijdig gelastte de Rechtbank zijn op zending naar een verbeterhuis. De lampenist B. is Vrijdag te Zutfcu onder een trein geraakt, zijn lichaam werd in tweeën gescheiden. Op de Zwanenburgergracht, het Leidsche plein en op de Westermarkt te Am sterdam heeft men roode vlaggen met de woorden: „Algemeen Stemrecht of revolutie7' aan de tele- phoondraden vastgemaakt. De politie verwijderde ze. beladen wagen van de Lindegracht te water. De voerman is verdronken. Bij Joure is zekere P. H., met zijn meisje door het ijs gezakt. Beiden zijn verdronken. Op Nieuwjaarsavond had te lage Zwaluwe een ernstige vechtpartij plaats tusschen de gebroeders A. A. en S. A. De eerste trok zijn mes, en bracht zijn broeder twee sneden toe over aangezicht en hals, een over de hand en een in de zijde. De dader is in verzekerde bewaring genomen. De Te Amsterdam geraakte Vrijdigavond een wagen van Amsterdam's goederenvoer in naar Tjerk- a., C. Hattink J.Pzn, te Nieuw-Vennep naar Wageningen, G. Vlug te Nijkerk (Veluwe). Willige-Langerak, door G. Salomons, cand. te Oosterbeek 's Heeronberg, door W. D. van Leeuwen Boonkamp te Westervoort. voor Herkiugen, R. O. C. Ait.ton te Melissant. Als curiosum van eens Nachtwachts dichtkunst, vinde deze wensch in Uw geacht Blad hare wel verdiende plaats. Nieuwe Jaar 1885. Door Gods goedheid zijn wij heden Weder uit het oude jaar In het nieuwe jaar getreden, En wij hebben altegaar, Dus van ons ellendigheid Nn een jaar weer afgeleid. De verlossinge der vromen, Die haar heel zal maken vrij Is tot haren troost gekomen, Thans een jaar weer naderbij, En alzoo zal haar elleud Spoedig loopen aan het end. Jozns uwe zoete name, Die gij iu veel smart en pijn Medebrengt voor ons te zamen, Zal ons troost en vreugde zijn, Als wij zijn te zeer bezwaard Ia ons ballingschap op aard. Wil ons sturen en geleiden In dit aangevangen jaar, Dat wij mogen ons bereiden U alleen te volgen naar, En in kruis gednldiglijk Gaan naar 't Hemels Koningrijk. Zone Gods die d' eerste en de laatste Die 't begin en einde zijt, Zegent toch tot onzen beste, Midden in al onzen strijd, D' ingang voortgang uitgang zaain Dezes jaars cin uwen naam. Mogen wij in dit nieuwe jaar Nog eens komen bij elkaar Als arme verloren schapen, Om tot Jezns stal te raken, Eer wij komen zoo te sterven En dat met Gods volk niet erven. Dat Jezus voor haar heeft verworven Hij is voor haar den dood gestorven, Om haar geheel te maken vrij Van erf en dadelijke zonden, Er is geoezing in zijn wouden, Komt allen roept Hij maar tot mij, Ik zal n geven mijn genade En zal n maken eeuwig vrij. Dns verloren Adams kinderen Niets toch kan Zijn almacht hind'ren, Die Hij eenmaal heeft verkoren Zullen nimmer gaan verloren. Jezus heeft voor baar gebeden, Voor kmis en strijd hier beneden Waar 't volk ook mee te kampen heeft, Maar als zij zullen van hier scheiden Dan zal ook Jezus haar bevrijden Van deze moeielijke post. Als Jezus haar zal binnen halen Dan zullen zij toch zijn verlost. Mochten wij dit jaar beleven. Die toch in dat raadsbesluit Van den Heer zijn 'aangedreven, Doch is komen lot dien slag Gelijk op d' eersten Pinksterdag, Toon de Geest dos Heere Heere, Duizenden toen kwam bekeeren, Dat de kerk dan op de aarde, Nog eens groeien en bloeien mocht, Want zij is bij God in waarde. Maar van de wereld maar veracht, Want hier zal alles toch verbaan, Wanneer de jongste ('ag breekt aan Als Jezus eens komt op de wolken, En zoo zal richten alle volken, Zal recht doen zoo aan klein en groot, Als Heer vau leven en van dood Maar het volk des He iron Zal dan triomphereu Boven in do zaal ja al te maal Maar och wij arme stervelingen, Wat zal ons overkomen Eeuwige pijn eu handgewringen Als God ziju recht zal toonon, Dat ieder zondaar is bereid Die zoo gaat naar de eeuwigheid. Och mochten wij maar zijn besneden Aan de voorhuid van ons hart, En niet langer zonder reden Ons nekken zijn verhard Maar doen weg met alle vlijt Wat met uwen wille strijd, Op dat gij ons zoo te zaam Mocht tot nieuwe schepsels maken In dit nieuw begonnen jaar, Dat het oude eens verdwijn En het alles nieuw mag zijn, Tot dat Gij hier na volkomen Alles eens nieuw maken zult Als het eerste weggenomen En geheel zal zijn vervuld, Daar geen rouw of ongeval Noch geween meer. wezen zal, Want God zal zijn oordeel zenden Aan mensch en vee en vrucht en velden Wij zijn verlaters van zijn wetten, Do waarheid wordt niet voorgestaan Eu het zal nog verder gaan, Als wij niet komen vallen en bakken Zoo hebben wij te wachten nog meer drukken. Ik ben gebrekkig in mijn dichten, Eu kan het niet tot Gods eer verrichten, Of hij moet mij geven verlichte oogen Anders zijn wij nog bedrogen En ons reden en verstand Is bij God maar eeuen stank Maar mocht dii j uir do geest des Ileoren Vele zielen nog bekeeroD, Dat wij zien mogen onze wonden En te treuren over onze zonden, En wie dit geschrift dan leest Vat het maar door 's HeereD geest, Want Gods geheimen zijn voor de zijne; En zoo maak ik dit besluit En schei er met dichten nit^ Brakel, 1 Jan. 1885. Aan 't verkeerde adres. O Truida! dus vertelt Marietje op school aan hare zielsvriendin daar hadden we van nacht haast een klein zusje gekregenmaar de ooievaar heeft het bij de buren gebracht. Jammer, hé! Het scheelde maar één huis Hoe man eu vrouw, schoon eendrachtig sameu- wonondo, toch in verschillende gemeenten de nach telijke rust kannen smakeu, bewijst een echtpaar woonachtig aan den straatweg van Leeuwarden naar Heerenveen. De greusliju tusschen de gemeenten Leeuwarderadeel en Idaarderadeel loopt namelijk door hunne bedstede, zoodat de man in de eerst genoemde gemeente uitrust .van de zorgen en ver- moeieunissen des daags en de vrouw haren droom droomt in Idaarderadeel. In eene kleine school van een arrondissements hoofdplaats is het gebleken, dat hot niet altoos ge- makkeliik is voor een leerares om haar eigen porsoou als voorbeeld aan te halen. Die leeraros bad het woord »wees« laten spellen, doch geen harer leerlingen scheen -de beteekenis er van te vatten. Om haar de zaak op te heldeven, zei ze »Ik ben nu b. v. een weeskan nn geen uwer raden wat men daar onder vorstaat?* Eindelijk meldde een meisje zich aan en sprak zonder do minste bedoeling om onbe scheiden te zijn Een wees is een meisje, dat wenscht te trouwen, doch het niet zoover brengt. Onlangs werd door een student, te Leiden naar hot bureau gezonden een canapé, met het verzoek deze in eene der detentie-kamers te plaatsen. Zonder had reeds menigen nacht hier doorgebracht en hoopte insgelijks, dat in de toekomst znlks nog menigmaal het geval zonde zijn. Om zich tegen koude en harde ligging te vrijwaren, had hij dit verzoek tot den commissaris van politie gericht. 's HERTOGENBOSCH, 5 Jan. Op de heden (Maandag) gehouden markt van vette kalveren waren aangevoerd 164 stuks. De le kwaliteit gold van ƒ0 60 tot ƒ0,64, 2e kwu.iteit van ƒ0.58 tot 0.60, 3e kwaliteit van 0.54 tot 0.58 per Kilogram. Handel ving, zoodat spoedig alles was opgeruimd. De prijs der boter was 0.90 a 1.06. f GORINCHÊM, 5 Jan. Ondanks den ingevallen vorst en de afwezigheid van onze 14 binnenschippers uit den Alblasser- waard, waren nog ongeveer 80 stuks vee aange voerd, die bij tamelijk vluggen handel vrij snel opruimden. Prijzen Enkele zware kalfkoeion golden 250 a ƒ310; mindore kwal. 160 a ƒ225; dito vaar zen 140 a 230. Melkkoeieu 130 a J 220. Os. on 80 a 130. Vare koeion a Hokkeling ossen a Guiste Vaarzen 100 a f 140. Graskalveren a Nuchtere kalveren 12 a 18. Varkens, zware vette op levering 44 a 46 ct. p. KG.; minder zware 40 a 42 ct. per KG. Fokvarkens van 6 a 8 weken 7.a 10. per stnk. De prijs der goêboter was 1.10 a 1.24 per KG.; der weiboter 0.90 a 1.04 per K.G. Kip-eieren golden 1.30 a 1.50 de 26 stnks. VAN Heden overleed na een geduldig lijden de Htf.r C. STERK, in leven Notaris te Aliukerk. Almkcrk, 3 Januari 1885. A S. VERWOERD. C. VAN DEN BERG M J zoon, Executeuren. Eenige en algt ineene keumsgevi-ig 's BOSCH, aan de Parade. Specialiteit in Vergrcotingen naar kleine Portretten in Kooldruk (onveranderlijke Foto grafie), Crayonteekening, Aquarell en Olieverf, in alle verlangde formaten. Aan het Atelier bestaat d a g e 1 ij k s gelegenheid tot po seeren. Opname met liet instantané procédé. N B. Tweemaal bekroond met Zilveren Medailles voor Vergrootingen en andere Fotografiën. Des Zondags wordt het Atelier om 'half een gesloten. I f VAN VAN TE De BURGEMEESTER van Heusden zal op Woensdag den 7 Januari 1885, voormid dag 11 uur, ten raadhuize in het openbaar voor liet jaar tot ultimo December 1885 Nadere inlichtingen geeft de gemeente-architect. Breeder bij biljetten omschreven. zal te H ill, ten verzoeke en ten herberge van HUIMEN DE ROOIJ W. II.zoon, op Donderdagen 15 en 22 Januarij 1885, voormiddags 11 ure, in het «penbaar v, W 8.—a 8 25 - 7.50 a 7.75 - 7.75 a 8.- - 6.25 a 6.50 - 5.50 a 5.75 - 3.75 a 4.25 - 8.75 a 9.- - a - 7.50 a J. BIEGEL. Prijs per kwartaal 1,50 franco per post. Afzonderlijke nomuiers 0,25. O O Nederl. Herv. Gemeente. Beroepen Aangenomen: Bedankt Ristarwe Roode Tarwe Witte Tarwe Inlandsche Rogge Gerst Haver Kookerwten Mestingerwten Duivenboonen GRASGEWAS ONDER REDACTIE VAN INHOUD VAN No. 6; Louisville- Nashville Spoorwegmaatschappij. Beurs-overziGht. Binnenen Buitenlandsche berich ten Gemeente KralingenDorrepaalsche Bank der Vorstenlanden, De goudvoorraad bij de Nederlandschs Bank, Russische Financiën. Spaansche Financiën, Egyp tische Financiën, Turksche Financiën. Peruaansche i Financiën, Venezuelaansche Financiën, Russische Spoor wegen, Losowo-Sewastopol Spoonveg, Oostenrijksch Hongaarsche Bank, Atlantic- en Pacific Spoorwegmaats., Buffalo-, New-York- en Philadelphia Spoorwegmaats., Baltimore ëf Ohio en Ohio cj- Mississippi, Canadian Pacific SpoorwegmaatschappijLouisville- en Nashville t Spoorwegmaatschappij, New- York- Lake Erie fy Wes tern en New-York Pennsylvania en Ohio, New-York-, Central en Hudson River-Spoorwegmaatschappij, Lake Shore- en Michigan Southern-Spoorwegmaatschappij, Union Pacific Spoorwegmaatschappij, Illinois Central Spoorwegmaatschappij, Oregon- en California Spoor weg maatcappij, Pennsylvania Spoorwegmaatschappij. Rente- en Dividendbetalingen. Ontvangsten van Spoorwegen. Noteeringen te New-York. Niet- ojficiëel verhandelde fondsen. Correspondentie. l Uitlotingen. Advertentiën. Men abonneert zich bij het Bureel van De Fondsen- markt ter boekdrukkerij van GEBROEDERS HO FT SE MA te Groningen en bij alle Boekhande- lasirs en Postkantoren.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1885 | | pagina 3