kunstinrichting L. Yeerman te Heusden. MAGAZIJNEN MEUBILEERT A. G. TAN EER HEULEN ZONEN. lloiil-Cemenl-Daken ru Asphall-vloeren, H. F. ONDERWATER Co., Fabrikanten van Aspkalt-Dakpapier M ij 1 bij 1) o 1* d r e c h t. C. F. CORDES, Gemengd Nieuws. MARKTBERICHTEN. ABVERTENTIEN. De Notaris Yerberne te Bus- sen bericht, dat de verkoo- ping yan onroerende goe deren te Wijk, geannon ceerd op 10 en 24 Februari 1885,geen doorgang zalheb- ben. FOTOGRAFISCHE M ULLÉR JIS KOOT STOOMTABAKSFABRIEK Veen bij Hsusdsn. Tapijten, Meubelstoffen, Behangselpapieren, Bedden, Matrassen, Bekens. - Meubelen in alle stijlen en houtsoorten. Volledige meubileering van gebouwen. PrijscourantenTeekeningen en Stalen op aanvrage worden vervaardigd door en Stoonitras-Moleiiaars, GEDACHTEN. 's BOSCH, aan de Parade. N.B. Tweemaal bekroond met Zilveren Medailles voor Vergrootingen en andere Fotografiën. ID JJ .Dat waren goede menschen, die laatste reisge- nooten iD den trein. Zoo gaat het in het leven ookwij stoomen er door heen en het hangt van het toeval afd. i. van een reeks van onbekende oorzaken, wie wij ontmoeten, en met de beste me dereizigers komen wij dikwijls maar even, som tijds te laat, in aanraking. Hoe komt het dat wij met sommige menschen op het eerste gezicht vertrouwelijk zijn Van waar weten wij wat op hun gelaat geschreven staat Let eens op de vruchtboomenappel-, pere- en kerseboomen hebben elk juist den vorm van de vruchten die zij voortbrengen. Z o is het, geloof ik, ook met de menschenmen kan het hun dadelijk aanzien. Intusschen hebben de boomen altijd een eer lijk gezicht en de menschen kunnen helaas veinzen. Vreemd, niet waar, dat de menschen zoo lang naast elkander voortleven zonder elkander te kennen, totdat de eene of andere omstandigheid dit voor hen doet. Met instemming nemen wij hot volgende uit de «Middelb. Ct.« over, betreffende het woordje dat?: eerst liet men hot schoorvoetend in handelsbrieven weg; toen werd het gebannen uit die welriekende, fraai getinte «woordjes aan de post,* die meer prijs stellen op sierlijk uiterlijk dan op zuiverheid van stijl, 't Was zoo Engelsch zoo sjiek! Ik hoop gij dezen in welstand zult ontvangen! Na tuurlijk: «I hope you will receive« enz. Arm dat, wat hebt gij gedaan? Men werpt u uit, niet bedenkende, dat zonder u do zin geen Nederlandsch is noch gevormd volgens de regels van welko taal ook. Ik hoop: gij zult komen. Dat kan. Maarik hoop gij komen zult?? O, geest onzer taal, sta ons bij! En van het groot formaat, dat den handel on derhoudt, en van het behaagzieke satijnpapier steeg de haat tegen het onmisbare dat over uaar de officiëele stukken. De slechte roep werd daardoor versterkt; in een openbaar geschrift zal men het toch wel weten Men diende het te weten. O zeker. En nog steeds gaat men voort onzen kleinen vriend te verjagen. «Ik heb de eer u te berichten, ik een exquise partij dit of dat (neen, niet dat) heb ontvan gen(circulaire-stijl). «Ik hoop gij van middag bij mij huiselijk zult komen eten (stijl «mot a la poste«). Wij hopen dat men bovenstaande opmerking zal verstaan, en men ter verbetering van het ol- lendig Nederlandsch, vooral der huidige zooge naamde handels-correspondentie, zal heginuen met eene herstelling in eere van het woordeke «dat.* De kunst van vroeg opstaan. De behoorlijke tijd van opstaan is, zoodra men is uitgeslapen. Weer indutten is verkeerd. De ware slaap bestaat daarin, dat de verschillende doelen van het orga nisme in rust zijn. Nu eens kan dit, dan dat lich aamsdeel het minst vermoeid zijn en onuwaakt dus eerst, of het meest afgemat, en is dus het moei lijkst, om zoo te zeggen, wakker te krijgen. Het geheim van goed slapen, een natuurlijke staat van volkomen rust te genieten, is de verschilende dee- len van het organisme zoo te gebruiken en të ver moeien, dat zij alle gelijktijdig evenveel behoefte aan rust hebbenen wie zich wil gewennen vroeg wakker te worden en met nieuwen lust optestaau, moet zorgen dat zij ook eene gelijke mate van rust hebben en het eene deel van zijn organisme niet langer in werkeloosheid laten d in hot. andere. Een verstandig mensch moet zich niet door sla perigheid of een gevoel van vermoeidheid van geest of lichaam tot de dwaasheid laten verlokken van weer in te slapen, als hij eenmaal na een geruslen slaap wakker geworden is. Na eenige dagen van zelfbeheersching zal iemand, die besluit niet iu te dutten, met andere woorden zich niet door een of ander lichaamsdeel in bed te laten houden, nadat zijn geest eonmaal ontwaakt is, van zelf de kunst van vroeg opstaan geleerd hebben. Een onzer voornaamste uurwerkmakers heeft aan de redactie van het «Tijdschrift der Ned. Maat schappij ter Bev. van Nijv.« medegedeeld, dat hij om de wijzerplaten van horloges te herstellen, wan neer daarvan schilvers zijn afgesprongen iets wat in den omtrek van het sleutelgat dikwijls voorkomt de volgende kit gebruikt. Men neme gelijke deelen fijn schaafsel van zuivere was en zinkwit en smelt dat in een schaaltje boven een voorloop- Wanneer de mensch ergens een ander mensch vindt in wien hij dadelijk een recht innig vertrou wen stelt, van wien hij zeker is dat die hem nooit zal bedriegen, moet hij dien dan niet. met beide handen vasthouden en vragen of hij niet bij hem blij ven en vreugd en leed met hem deelen wil Schleiersmachers Tien geboden voor edele vrouwen. 1. Gij zult geen minnaar hebben nevens hem doch gij zult vriendin kunm n zijn, zonder in de kleur der liefde te spelen en te koketteeren of te aanbidden. 2. Gij zult u geen ideaal maken, gelijk aan dat van een engel in den hemel, of een romanheld of een beeld uwer phantasie; maar gij zult een man liefhebben, zooals hij is. Want zij, de natuur, is een strenge godin, welke de droomerijen der meis- jes bezoekt aan de vrouwen tot in het derde en vierde tijdperk haars levens. 3. Gij zult uit het heiligdom der liefde ook niet het minste misbruiken; want zij zal haar zacht gevoel verliezen die dit heiligdom ontwijdt en zich overgeeft voor geschenken en gaven of slechts naar een rustig en vredig moederschap streeft. 4. Gedenk den sabbath uws harten, dat gij dien viert, on zoo men u daarvan terughoudt, zoo maak u vrij of gij gaat verloren. 5. Houdt rekening met de eigenaardigheden en den vrijen wil uwer kinderen opdat het hun welga en zij lang leven op aarde. 6. Gij zult de reinheid uwer ziel bewaren. 7. Gij zult geenen echt sluiten waarvan 't beter was dat hij niet gesloten ware. 8. Gij zult geen liefde eischen van hen, die gij niet bemint. 9. Gij zult geen valsch getuigenis afleggen om trent de mannengij zult uwe fouten niet ver- schoonen met woorden of daden. 10. Gij zult vreugde vinden iu der mannen we tenschap, kunst, wijsheid en eer. vlam, onder gestadig roeren. Deze kit wordt dan op de beschadigde plaats der eeuigzins verwarmde wijzerplaat aangedruktzij hecht daar zeer op vast en kan na verhard te zijn, met een mes of nog beter met een stukje glas gelijk met het opper vlak worden afgeschraptdoor verder daarmede te slijpen wordt de kit even blinkend als het orariu- gende email. Is de kit te hard geworden, zoo smelt men er nog eenig was bij; te zacht geworden, nog wat zinkwit. Door bijvoeging van eenige kleurstof kan deze kit ook voor herstelling van geëmailleerde voor- O O werpen dienen. In hot Berlijner Aquarium vertoont tegeuwoordig een Engelsch duiker, rar. Reddish, zijne kunsten. Zonder de hulp van eenig toestel, houdt hij het volle vier minuten onder water uit. In dien tijd gebruikt hij een boschuitje, en speelt dit met een flesoh melk naar binnen hetgeen voor een man in zijne positie zeker (ecn weelde mag heeten. Ook rookt hij onder water eene waterproof-sigaar, die hij brandend weer boven brengt. Eindelijk neemt hij op den bodem vau hot natte element een snuifje, dat hem steeds tot vreugde der toeschouwers, aan het niezen brengt. Met hem vertoont eene «duik ster* hare kunsten. Deze jonge dame, eene dochter van den beroemden zwemmer Webb, is volgens de Berlijner Volkszeitungc eene ware sirene, niet slechts door de gemakkelijkheid, waarmede zij zich in het water beweegt, maar ook door hare gratie en schoonheid, die eiken dag tal van toeschouwers trekken. Een treffend verhaal van hondentrouw wordt uit Spanje bericht. Een huisgezin te Alhama, bestaande uit vader, moeder en twee kinderen, had een grooten Newfondlandschen hond, die altijd aan het voeten eind van het bed der kinderen sliep. Bij de aard beving stortte hun huis in en de bewoners werden onder het puin bedolven. Te midden van de algemeene ontzetting nu wist de hond, met groote moeite en niet zonder wonden, zich uit het puin te bevrijden. Hij droeg het jongste kind, dat nog leefde, in den bek. Nadat hij den kleine voorzichtig op een veilige plek had neer gelegd, giug hij op nieuw tusschen het puin, waar door hij zich krachtig met zijn pooten heenwerkte, en weldra bracht hij ook het andere kind te voor schijn, maar dat was dood. Zwaar gewond aan kop en pooten, drong de trouwe hond ten derde male in den puinhoop door, maar nu kwam hij niet terug. Bij het wegruimen van het puin vond men hem dood liggon.- Do New-Yorker Hand. Zeit.c vertelt het vol gende verhaal uit het leven van den vroegeren bonds-schatmeester der Vereenigde Staten, Spin ner. Op zekeren dag ontving hij eene missive, waar in eon schatkisb-biljet van de geconfedereerde sta ten was geslotende afzender deelde mede dat, aangezien de Vereenigde Staten de activa der ge confedereerde staten hadden overgenomen, zij ook zeker wel do passiva op zich zouden nemen, en hij hoopte derhalve dat bijgaand biljet prompt zoude worden uitbetaald. Spinuer was op den dag dat de brief kwam niet erg in zijn humeur en zeide op de vraag van zijnen schijver, wat. hij antwoorden moest «Ver tel hem dat hij naar de hel kan loopon De secretaris schreef dan ook, dat aangozien het hoofkwarticr van het Concern s, hetwelk het bil jet had uitgegevou, naar de helsche kwartieren was teruggekeerd, van waar het gekomen was, de schat meester den raad gaf om het biljet aldaar persoon lijk ter betaling aan te bieden. «Daar zal de correspondentie wel mede geëin digd zijnzeide Spinner lachende toen hij het antwoord teekende. Eenigon tijd lator kwam toch weder eene missive de schrijver verontschuldigde zich dat hij zoo lang op antwoord had la!en wachten, maar dit was daardoor veroorzaakt dat het zoolang geduurd had alvorens hij den ontvangen raad had kunnen op volgen. De brief sloot met de woorden «Ik ben op de aangewezen plaats geweest en had het voor recht zijne Helsche Majesteit met uitbetalen bezig te vinden. Tot mijne verbazing betaalde hij het biljet onmiddelijk, terwijl hij mij toevoegde.- «Zieje, wat dio oude Spinner endosseert dat wordt hier bene den te allen tijde gehonoreerd. «Een Amsterdamsch raadsel.Wanneer men een zeveumaker, een Amsterdamsch schutter en een agent bij elkander telt, welk cijfer verkrijgt men dan AntwoordEen zevenmaker maakt zeven, een Amsterdamsch schutter is fier (vier) en een agent geeft acht, totaal dus negentien. Telt mou echter twee zeven makers, twee schut ters en twee agenten bij elkander, tot welke con clusie komt men dan? Antwoord: twee zevenmakers maken nog steeds zeven, twee schutters zijn ook fier, maar twee agenten geven^geen acht meer, want zij babbelen samen. Totaal duself. Een rijk bezit. Klaas. «Jongen Doris, 't is toch jammer dat je al je geld zoo aan drank ver teert en niets voor den ouden dag bespaart Doris. «Ik zou niet weten waarom men sparen zou, als men drie huizen heeft.* Klaas. «Drie huizen en waar staan die dan?* Doris. «Wel, het armhuis, het ziekenhuis eu het tuchthuis. Een geldige reden. Mo vrouw B. werd door een dienstbode best den en vertelde vol veront waardiging aan eene vriendin wat er was gebeurd. Eu wat hebt u gedaan vroeg deze na het verhaal, Ik heb haar natuurlijk op staanden voet weg gejaagd. Eu hebt ge de justitie geen kennis er van gegeveu? Och neen. Maar lieve, wilt gij de menschlievendheid tegenover zulk een slecht mensch zoo ver drijven. Toch niet dat is de reden niet. Maar waarom dan niet Wel, ziet ge, voor de rechtbank moet men zijn ouderdom opgeven Vrouwelijke kassiers. «Het spijt mij zeer, mijnheer* zeide een koopman tot een sollicitant, die de opengevallen plaats van kassier bij hem wenschte te vervullen, «maar ik kan van uwe offerte geen gebruik maken, want ik ben besloten om voortaan slechts vrouwelijke kassiers aan te stellen. Do vrouwen toch zijn over hot algemeen iudi-creet, dat wil zeggen dat zij niets «voor zich kuunen houden* en dat is de hoofdverdienste van een goed kassier.* Slim. Iemand ziek geworden zijnde, had de dokter hem het gebruik van zeker poeder voorge schreven, ter hoeveelheid van het gewicht van een gouden tiengulden. De vrouw vau den zieken man diende hem dit toe; dan de gevolgen waren, in plaats van beterschap, eene zoodanige benauwd heid, dat zij in den grootsten angst den dokter andermaal verzocht bij den zieke te komen. Deze kwam en vroeg dadelijk of men wel nauwkeurig het voorgeschrevene in acht genomen had. O ja, mijnheer, antwoordde de vrouw, en daar wij geen goudtientje hadden, heb ik voor het gewicht van het poeder dat van tien enkele guldens genomen en hem dat ingegeven. Dan kan ik de benauwd heid van den zieke begrijpen, antwoordde de dokter. Columbus, een vogel. «Wie was Columbus?* vroeg in een dorpsschool een onderwijzer, toen hij de ontdekking van Amerika behandelde. «Een vogel!* riep een der kleinsten, verheugd dat hij nu de eerste kon zijn. «Een vogel!* vroeg de verbaasde meester, «hoe kom je daaraan »Wel,c luidde het antwoord van den knaap, die niet erg gesticht was over hot gelach zijner me descholieren. «In bet leerboek van mijn oudsteu broer heb ik een stukje gezien, waarboven stond: «Het ei van Columbus.* Realistisch. Een bekend Duitsch tooneelspe- ler, sedert twee jaar overleden, liet er zich nog al op voorstaan dat hij zoo natuurlijk speelde. Toen hij, na in lang die rol niet gespeeld te hebben, weder eens optrad als Miller in «Kabale und Lie- be*, moest do souffleur hem elk woord aangeven. Op de vraag van een vriend, waarom een zoo beroemd acteur het niet beneden zich achtte, zulk een belangrijke rol te spelen, zonder zich er behoor lijk op voorbereid te hebben en zich telkens aan hot gevaar bloot te stellen dat zijn geheugen hem in don steek liet, antwoordde hij: «Hebt gij den souffleur hooron schreeuwen? «Ja zeker meer dan eens.« «Ziet gij,* was het antwoord, «dat is mijne realistische opvatting: Oudolui, zooals Mil-- Ier, zijn slecht van gehoor.* Orde bovenal. In zekere Duitsche garnizoeus? plaats had een korporaal een geruimen tijd ijverig op hot bureau van een militair ambtenaar gewerkt eu wilde nu wegens famieliezaken eenige weken met verlof gaan. Hij kwam dus bij zijn superiei er om vragen. Maar deze grauwde hem toe«Wee je dan niet dat de regel is mij voor zoo iets ee verzoekschrift aan te bieden «Ja wel,« antwoordde de korporaal, «maar ik weet niet hoe ik hot moet opstellen.* «Goed,* zeide de intendant, «ga dan maar zit|» ten, ik zal het u dicteeren.« Toen het verzoekschrift klaar was en de korpol raai opstond, zeide de strenge superieur: «Zie zoo, nu is het verzoekschrift in ordemaal het verlof kau ik u niet toestaan, omdat er nog zooveel te doen is.« t HEUSDEN, 7 Febr. Boter 6365 cent per stuk van 6 ons. Eieren 3—31/2 cent. 's HERTOGENBOSCH, 9 Febr. Op de heden (Maandag) gehouden markt van vette varkens waren aangevoerd 204 stuks. De prijs was le kwal. van 0.60 tot 0.64; 2e kwal. van 0.58 tot 0.60 3e kwal. van 0.56 tot 0.58 per kilogram. Handel vlug, zoodat spoedig alles was opgeruimd. De prijs der boter wa3 1.a 1.10. ♦GORINCHEM, 9 Febr. Bij een aanvoer van ruim 200 stuks vee, was de handel heden tamelijk vlug. Prijzen: Enkele zware kalf koeien golden 270 a ƒ325; mindere kwal. /180a ƒ250; dito vaar zen 150 a 230. Melkkoeien 160 a J 240. Ossen a Stieren a Vare kooien a Hokkeling ossen 90 a 125. Guiste Vaarzen 100 a f 130. Piuken 40 a 60. Nuchtere kalveren 7 a 15. Varkens, zware vette op levering 44 a 48 ct. p. KG.; minder zware 38 a 42 ct. per KG. Fokvarkens van 6 a 8 weken 6.a f 12. per stuk. De prijs der goêboter was 1.10 a 1.40 per KG.; der weiboter a per K.G. Kip-eieren golden 1.10 a 1.20 de 26 stuks. Ristarwe f 8.4 8.25 Roode Tarwe - 7.50 a 7.75 Witte Tarwe - 8.a 8.25 Inlandsche Rogge - 6.25 a 6.50 Gerst - 5.50 a 5.75 Haver - 3.75 a 4. Kookerwten - 8.75 a 9. Mestingerwten - a Duivenboonen - 7.50 a 7.75 ROTTERDAM, 9 Febr. Tarwe, jarige puike Zeouwsche, VI. en Overmaassche f 6.80 4 7.40 goede eu mindere - 6.4 6.70 Rogge, P. Zws. VI. en Noordbr. - 6.10 4 6.40 Gerst, Puike Winter-, Zeeuwsche en Vlaamsche zakmaat, - 5.20 4 5.50 Spelt, nieuwe 4 Haver, fnl. - 2.a 4. Paardenboonen - 6.25 4 6.50 Duivenboonen - 7.a 7.30 Erwten, Nieuwe Blauwe Kook- - 7.75 4 8.50 mindere 6.25 a 6.60 Voeder- - 6.4 6.60 Kanariezaad - 9.4 9.50 Mais, Amerik. Mixed 7.15 a 7.25; Odessa a Foxania J 7.50 a per 100 kilo. VAN Specialiteit in Vergrcotingen naar kleine Portretten in Kooldruk (onveranderlijke Foto grafie), Crayonteekening, Aquarell en Olieverf, in alle verlangde formaten. Aan het Atelier bestaat d a g e 1 ij k s gelegenheid tot po seeren. Opname inet liet instantané procédé. Up£§T* Des Zondags wordt het Atelier om half een gesloten. de Wapens van HEUSDEN en A L T E N A. Goede raad. Sara, zei een versiandig man tot zijue vrouw, die al een vol uur haar kind op de knie heen en weer schudde, ik weet niet of zooveel boter wel goed voor dat kind is. Boter Ik geef kleinen Bertus in 't geheel geen boter Dat is te zeggen, je hebt hem eerst behoor lijk de flesch gegeven, zoodat hij de noodige quan- titeit melk binnen heeft en nu zit je hem al een uur lang te karnen Bij de inspectie. Inspecteur tot kassier. Hoeveel hebt gij in kas Kassier. Niets. Inspecteur. Dan hebt ge te veel. Er moet volgens de boekeu een tekort van honderd gulden zijn. Geen kinderen meer Cornelia heeft een glas gebroken en vreest nu straf. Inderdaad heft vader de hand, reeds op, als hel smeekend klinkt: «Och neen, pa! neen, pa! Trek u het liever af van miju erf-portie!« SPEELKAARTEN, voor Whist, Ombre en Jas, in ruime sorteering, van af de goedkoopste tot de beste soorten, voorhanden bij .-♦«♦< >♦<-»< ♦o+ry>♦<-»<>♦❖»<>+o+<s*O+< +O*< ZPerismai'kt 13- 33 34 's-Boscli. J, .o-Tqaf"T-,.< yx >*<*<>*o+o+o+<~yc>♦<>♦0

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1885 | | pagina 3