J. F. W. LINGEMANN, PARAPLUIES. Ph. de JONGH, Sigaren-Fabrikant HEUSDEN. -WLLWTjïskööT op VRIJDAG 17 APRIL 1885. Parapluiss. Parasols En-tout-cas. Fabrieken Magazijn LAND- EN TUINBOUW. AANBESTEDINGEN. BURGERLIJKE STAND. Gemengd Nieuws. MARKTBERICHTEN. ADVERTENTIEN. Pianino, Spiegels,Tafels, Stoe len, Pendnles, Canapé, Kas ten, kookkachel en andere kachels, koper-, tin-, ijzer-, glas- en aardewerk, een ganglantaarn en gaslampen, badkuipen, electrisecr-ma- chine, 2 oude rijtuigen en wat verder ten berden zal komen. Pensmarkt B 37, 's-BOSCH. STOOMTABAKSFABRIEK Veen bij Heasden. Zekere V. ging Maandag een reisje met de stoomtram WageningenArnhem maken. Op de terugreis had hij, op de hoogte van Renkum ge komen, de onvoorzichtigheid uit een der raampjes te gaan liggen, niettegenstaande hem herhaalde lijk op het gevaarlijke daarvan gewezen was. Toen de tram met volle vaart langs een der lantaarnpalen reed, sloeg zijn lichaam met zulk een geweldigen slag daartegen aan, dat hij ge heel bewusteloos naar binnen werd gehaald. Hij is daarenboven inwendig zoo zwaar gekneusd, dat men thans voor zijn leven vreest. f UITWIJK, 6 April. De woidevelden in deze streken, hoewel reeds lang van overtollig gras bevrijd, vertoonen nog geen gunstig aanzien en ziet het vooruitzicht op een vroegen weitijd zich nog niet verwezenlijkt door de aanhoudende schrale Noordelijke en Noord-Oostelijke winden en de daarmede gepaard gaande nachtvorsten. Wel ziet men reeds sedert verscheiden dagen jongvee bniten, doch het verschil tnsschen de schrale, koude weiden en de warme, met goed voedor voorziene stallen was wel wat groot. Bij spoedige verandering zon er evenwel in kor ten tijd veel gras kunnen groeien en mensch en vee zich met een groenen Mei kunnen verheugen. De verpachtingen der weilanden zijn niet geëven- redigd met de dalende veeprijzen, daar de huurprijs der meeste perceelen aanmerkelijk meer opbrengt dan het vorige jaar. De ooftboomen staan zwaar en vol geknopt, bij de steenvruchten vooral be ginnen de knoppen zich reeds te openen en is het te hopen, dat bij het zetten der vrucht de nacht vorsten ons hebben verlaten. f 's BOSCH, 15 Mei. Het maken van een ijzeren onderbonw voor de Beeksche brug over de Zuid- Willemsvaart onder de gemeente Beek in Noord- Brabant. Raming 8600. Aanwijzing 8 Mei. (17 t 8 Mei. Voorziening der kanaalboorden van de Zuid-Willemsvaart in Noord-Brabant. Raming 1000. Aanwijzing 1 Mei. (18 t 8 Mei. Het voortzetten van steenglooiingen langs de dijken der Zuid-Willemsvaart, van af de Dnngesche brug tot 's Bosch, in de provincie Noord- Brabant. Raming ƒ6000. Aanwijzing 1 Mei. (19 f HAARLEM, 7 Mei. Het leveren van atort- steen en het bestorten der Helderscho zeeweering, behoorende tot de zeewerken in Noord-Holland. Raming 12.000. Aanwijzing 30 April. (20 f MIDDELBURG, 8 Mei, Het op diepte bren gen van een gedeelte der Marine-haven te Vlis- singen. Raming 1000. Aanwijzing 30 April en 2 Mei. (21 f 's HAGE, 29 April. Het maken, leveren en opstellen van 7 waterkranen voor de Staatsspoor wegen. Raming 8500. (22 f 13 Mei. De uitvoering van herstellingen en vernieuwingen aan d« Rijksrivierwerken van het Zwarte water met het onderhoud dier werken van 1 Juli 1885 tot en met 30 Juni 1886. Raming 6800. Aanwijzing 6 Mei. (23 f 20 Mei. De uitvoering van herstellingen en vernieuwingen aan de Rijksrivierwerken op de Roven-, Beneden- en Nienwe Merwede, behoorende tot de werken der Merwede on Killen, met het onderhond dier werken van 1 Juli 1885 tot en met 30 Juni 1886, in 4 perceelen. Raming, lo perc. 26,900; 2e perc. 17,5003e perc. 32,100; 4e perc. 23,400. Aanwijzing 13 Mei. (24 tHet Be3tnur van den Calamitensen polder Stavenisse zal overgaan tot de aanbesteding van het maken eener steenbestorting tot verdediging van den onderzeeschen oever der waterkeeriug. Raming 7000. KERKNIEUWS. voor Genderen, L. Bonma te Driesum. f Ileusden, van 2 April tot 9 April. Geboren: Angnesia Johanna, d. v. A. van Mersbergen; Johanna Mathilda, d. v. J. van I Iers- bergen en T. v. d. Wees; Maria, d. v. M. deBruijn. Getrouwd: D. Schuit, wedr. 71 j. en I\ v. d. Mazen, 53 j. Overleden: J. H. van Diessen, 5 m.; C. van Balkom, 53 j. YVoudrichem, van 1 tot 31 Maart. Geboren: Kunderke, d. v. J. Spoor en A. v. AndelMarkus, z. v. M. BocserKrielaart en G. Paans; Levinu3 Gerardus, z. v. G. de Joode en A. v. Straten Johannes Cornells, v.. v. J. Berm en C. Jansen van RozendaalJanucke Adriana, d. v. A. H. Vos en C. v. Dongen (wonende te Raamsdonk)Isabella Josina, d. v. J. v. d. Borg en J. A. Hansen (wonende te Ouwerkerk, Zeeland); Arigje, d. v. C. Vinken J. SchriekJuriana Cor nelia, d. v. C. Kentie en T. Middelkoop. Getrouwd: Pieter Adrianus Kentie, 24 j. en Geertrni Elisabeth Hartman, 19 j.; Cornelis Gerrit Vink, 22 j. en Johanna Gerdina Ottevanger, 22 j.; Mattbeus Dirk van Wendel de Joode, 23 j. en Arida Willemina de Joode, 23 j. Overleden: Huijbert Schenrwater, 69 j. echt- gen. van G. Bedée; Lena Biesheuvel, 2 j.Korne- lis Versteeg, 74 j. ochtgen. v. A. M. Verbeek Johanna Jannigje Ottevanger, 3 m.Cornelia Fre- derika de Joode, 5 m.Anneke Elizabeth Schaap, 84 j., echtgen. v. A. Havelaar. t Meeuwen, van 1 Maart tot 31 Maart. Geboren: Margaretha Eimerdina, d. v. Joh. van Daalen en A. Smits te B.BroekHendrika, d. v. A. de Rooij en M. Kant te B.Broek; Antonia, d. v. L. v. Koijck en A. Baas te Meeuwen. Overleden: Teuntje Johanna, v. d. Beek, 66 j. wed. v. W. Straver te B.Broek Anna in 't Veld, 32 j. ongeh., d. v. Willem in 't Veld en Dingena v. Es te B.BroekGerrit v. d. Beek 8 m.Hill z. v. Tennis v. d. Beek en Anna Groeneveld. t Almkcrk, van 7 Maart 7 April. Ondertrouwd: B. de Pender, jra. 26 j. en Apollonia Bonman, jd. 28 j.Jacob Sterkenbnrg, jm. 24 j. en Aunetta Zegerina van den Oven, jd. 19 j. Getrouwd: Barent de Peuder, jm. 26j. en Apollonia Bonman, jd. 28 j. Geboren: Adriaan, z. v. J. v. Haaften en L Schotman Dirk, z. v. C. Kolff en L. Dekker Johanna, d. v. C. Verlee en W. v. Dijk Johanna Hendrika, d, v. A. v. Gooi en H. de Gier Hendrik, z. v. G. Koekkoek en W. MiddelkoopAntonie, z. v. G. v. Herwijnen en A. BiesheuvelAdriaua, d. v. G. J. Heiblom en C. BesteweltLourens, z. v. G. A. Bosch en J. HoekersMijntje Cornelia, d. v. H. Pruijsen en H. M. Teuling. Overleden: Wouterina Verhoeven, 39 j., echtg, v. Dirk Adriaan Ewijk Lev. dr. v. B. v. d. Wel en C. LankhaarJ. Pullen, 3 j.J. Colijn, lj. Die mij bij zich heeft ontboden, Noemt me: »Aanspreker van de Dooden, Bidder, of, wat beter is, Dienaar ter begrafenis, Maar, in 't jongste, vroom verleden Gouden tijd van fraaie zeden Kwam ik statig aangereden Iu een hooge staatsiekoets, Midd'lerwijl dat, ving ter voeis, Mij een knecht was voorgetreden, En zoo volgde ik traag zijn schreden, Roepend van uit elk portier, Na eens daar en dan wéér hier, Wie er op den dag van heden, Iu ons land was ovorleden En, waar 'k ook te roepen kwam, Groette mij 't meest de Burgerman En 't was waarlijk ook geen wonder, Want de kleeding iu 't bijzonder Maakte, dat ik met Bef en Steek, Net een Zeer Eerwaarde leek. 't Was ook netjes, 't was ook aardig, 't Maakte ons Ambt. zelfs hoogst eerwaardig, Deftig, als 't een Bidder past Maar nu loop ik met een kwast, 't Ding heet Nestel, aan den schouder. Was ik inaar tien jaren onder, 'k Zou dan zulk een harlekijn In mijn eigen oog niet zijn 'k Liet mij liever zelf begraven, Dan door dik en dun te draven, Met zoo'n lange flodderbroek, Bij mijn ernstig huisbezoek. Doch, 't is alles onderstboven, Eu zelfs niemand wil gelooven Aan den zuiver, waren tekst, Dat de wereld is behekst. Moge 't dan mijn tijd nog duren, Eenmaal zullen zij't bezuren, Die het lage Biddersambt, Op zoo schrikbre wijs verlamt, Tot een Ambacht doden dalen, Waar geen eer meê te behalen, Of fatsoen te honden is. Mijn oud gilde stemt gewis Met mijn zuivren klaagtoon mede, Maar wat baten klagt of bede, Tegen den Modernen God, Die met korte broeken spot En met gespen aan de kuiten, Doch, ik wil mijn klaaglied sluiten En loop gauw weêr op een draf, Markt en steeg en straten af »'kMaak het u bekend, dat hedon A. of Z. is overleden Bij den burgelijken stand der gemeente Tessel werd dezer dagen een pasgeboren kind ingeschreven onder den naam van Simon. Ook de vader van den jongen wereldburger heette Simon, terwijl toevallig ook de beide getuigen Simon heetten. De gemeen teveldwachter, die de bezoekers uitliet, heette ook al Simon. Toch is die naam op het eiland er een die zeldzaam voorkomt. Iu den schedel van een menschelijk geraamte, dat gevonden werd in een Romeinsch graf van vóór Christus, heeft men valsche tanden gevonden. Das reeds voor meer dan twintig eeuwen tracht ten de menschen de kwalen, die de ouderdom me debrengt, te verbergen. Om te weten of iemand accuraat en net is, zei eens een spoorwegconducteur, heeft men slechts acht te geven op de manier waarop hij met zijn kaar tje te werk gaat. Reizigers, die hun kaartje steeds een vaste plaats geven, het rein houden en er altijd terstoud mee bij de hand zijn als er naar gevraagd wordt zijn in den regel accurate menschen. Zij, die in alle zakken, taschjes, mand jes, enz. er naar moeten zoeken, zijn slordige lui, en zij die ze verliezen of geheel verknoeid bij el kander brengen, zijn eigenlijk niet waard dat men ze meeneemt. Talloos zijn de menschen, die een dozijn brieven weten te schijven, om u een dienst te vragen zeldzaam zijn zij, die er nog één bijvoegen, om u voor den bewezen dienst te danken. Tegen een buigzame rnggegraat en een flnweel- en tong kunnen kennis en geleerdheid de concurren tie maar zelden volhonden. Goochelaars-anecdoten. Uit het leven van den sedert kort overleden goochelaar Bellachini zijn deze verhalen bekend Eens bevond hij zich aan het hof van den Sultan van Marokko. Nadat hij dezen vorst door verschei dene toeren aangenaam bezig gehouden had, maakte hij met de volgende toer eon slot aan de voorstelling. Hij nam een sneeuwwitte, benevens een grijze dnif, sneed beide den kop af en zette de kop der witte op het lichaam der grijze dijf en omgekeerd, waarna de dui ven alsof er niets gebeurd was, wegvlogen. Daarover was de sultan verrukt. Terstond riep hij twee eunu chen (gesnedeuen), een neger en eon Marokkaner en beval Bellachini het kunststuk met deze twee te herhalen. Deze schrok, doch behield zijn tegenwoor digheid van geest en antwoordde»vergeving, grootmachtige, mijne instrumenten zijn heden slechts voor duiven, niet voor menschen ingericht. Om aan uw verlangen te voldoen, behoef ik minstens veer tien dagen voorbereiding.* »Goed,« zei de Sultan, >deze tijd zij u toegestaan!» Bellachini maakte zich echter voor den afloop van dien termijn nit de voeten. Op een markt te Hamburg onderhandeldo de goochelaar eens met een boerin over een mand eieren. Ze kwameu omtrent don prijs overeen, doch Bellachini verzocht haar een ei te mogen onderzoeken. Dat toegestaan zijnde, opende hij het en er viel een geldstuk nit. Hij opende een tweede en er viel een geldstuk uit. Hij opende een derde ei en ook daarin zat een geldstuk verscholen. De boerin zat verstomd, sloeg haar korf toe en ver klaarde van den verkoop niets meer te willen hooren. Zij begaf zich naar een afgelegen hoek en sloeg daar al hare eieren stuk, tot groot genoegen van Bellachini, die uit de verte dit bedrijf gade sloeg. Toen George van Griekenland laatstelijk te Peters burg was, verhaalde hij de volgende anekdote uit zijn leven Hij was nog geen achttien jaar ond, diende in de Engelsche marine en was wegens een onbeduidend vergrijp tegen de Engelsche discipline veroordeeld eenigen tijd boven in de mast te blijven zitten. Terwijl hij daar zoo in de hoogte zat, kreeg de be velhebber van het schip een telegram. Toen hij het gelezen had, wendde hij zich tot den eersten officier en vroeg, wanneer de straf van Prins George zou zijn afgeloopen Uvertien minuten, was het antwoord. Goed, laat bem nog zoolang zitten en zeg hem dan, dat hij bij mij moet komen. Nadat de tien minuten waren verloopen, verscheen do prinselijke kadet voor den admiraal. Deze sprak hem aldns aan Ik hoop dat ge u in het vervolg niet meer aan dergelijke wanordelijkheden schuldig zult maken. De Prins beloofde het. Lees dan dit telegram. Ik feliciteer u van harte. Het telegram behelsdu het bericht, dat het Grieksche volk hem tot Koning had verkozen. In zijn jeugd onderscheidde do overleden Fransche staatsman Rouher zich vooral door zijn grooten eet lust. Omdat hij thuis wat al te veel poetsen uithaalde, werd hij voor zes maanden naar een kostschool ge zonden. Toen zijn moeder hem daar eens bezocht, zag ze dat hij zeer vermagerd was. Hij eet zeker te weinig,» sprak zij bezorgd tot den kostschoolhouder. »Eten riep de man geërgerd, >al3 er nog zoo'n stuk of wat hier waren, was ik geruïneerd mevrouw; zijn maag is een open tafel!» Onlangs keerde de bekende Russische graaf Uwaroff met zijne echtgenoote van eene reis naar Sicilië te Petersburg terug. Gedurende den laatsten zomer van hun verblijf in Italië had de graaf in de nabijheid van Palermo eene villa gehuurd, vanwaar hij met zijne echtge noote dagelijks uitstapjes in de fraaie omstreken maakte. Bij een dezer gelegenheden werd het gra felijk echtpaar door Siciliaansche roovers overvallen, en voerden deze den graaf met zich, terwijl zij zijne gemalin ongemoeid lieten. De gravin deelde het voorgevallene aan de politie mede, en deze stelde alles in het werk om den graaf terug te vinden en aan zijne inmiddels ern stig ongesteld geworden echtgenoote terug te geven. Doch te vergeefs. Eenige dagen later ontving de gravin een brief van den volgenden inhoud »De graaf bevindt zich in ons midden en ver keert in blakenden welstand. Hij kan zijne vrijheid terug bekomen, wanneer de gravin ons binnen vier-en-twintig unr zooveel geld uitkeert als een Rus waard is. Wij ontraden haar de politie met dezen brief in kennis te stellen.» Hierop volgde de aanduiding van de plaats waar "net geld moest worden bezorgd. De travin liet op door do roovers aangednide plaats 600 roebels nederleggen, benevens een brief, waarin zij verklaarde dat 600 roebels eene zeer ruime betaling was. Nadat de roovers den brief en de 600 roebels hadden in bezit genomen, gaven zij den graaf de vrijheid weder en voogden hem bij het afscheid woordelijk het volgende toe »Een Engelschman hadden wij niet voor het drie voud dezer som in vrijheid gesteld, maar u als Ras achtten wij niet eens 600 roebels waard en laten u daarom met genoegen voor dit bagatel vrij.» De »Patrie» ontleent aan een Fransch provinciaal blad de volgende annonce: »Voor de stad F. wordteen maire verlangt, die vlot kau lezen en schijven, en geen secretaris noodig heeft. Goede recommanda- tiën zijn zeer gewenscht.» Het blad deelt mede dat do vroegere maire van F. niet in de geheimen van het a. b. c. was in gewijd. Iemands ezel was ziek. De eigenaar vroeg oen vriend, of er geen raad voor het beest zou zijn. Medelijdend. In een bericht betreffende een schipbreuk las een soutimenteele dame, dat eon gedeelte van de opvarenden, nadat het schip was gestrand, zich in een sloep hadden gored en veer tien dagen lang bijna zonder levensmiddelen op zee hadden doorgebrachttot zij ten laatste hun schoenen als voedsel haddon genuttigd. s>Ach, die arme ongelukkige menschen.» riep de dame nit, »hoe zullen zij bij zulke spijs zich de tanden be dorven hebben. Alles met percenten. Schuldenaar, (ongedul dig tot den schuldeischer, die op oubeleefdo wijze zijn geld verlangt.) Zoo'n grove vlegel, als gij zijt, heb ik nog niet gezien. Schuldeischer. Ik verlang niets dan mijn kapi taal en mijn interest. Als gij mij die betaalt, kunt gij ook die grofheden met rente teruggeven. Landelijk eenvoudig. Landheer. Maar Peter, hoe komt het toch dat gij in voortdurende onmin leeft met uwe vronw Peter. Dat zal ik u verklaren, mijnheer 't is altijd als er twee gaan tronwen, dat slechts de een het geld medebrengt. Landheer. Welnu, wie van u beiden heeft dan het geld meegebracht, gij of uwe vrouw Peter. Ik niet, maar mijne vrouw zij bracht zeven gulden mee. Uit de kinderkamer. Mama. »Fritsje, als je niet zoet bent, laat ik je in 't kippenhok op sluiten.» Fritsje. »Dat kan n laten doen, mama, maar dat zeg ik u vooruit, eieren leggen doe ik niet.» Een arme zieke. Geneesheer. Hoe staat het met den eetlust? Patiënt. Beter dan met het eten. Bij de theorie. Onderofficier. Wat is de soldaat aan zijn meerderen verschnldigd Recrout. Gewoonlijk nieti, want hij waagt het niet, iets bij hen te leenen. Op school. Onderwijzer. Das dit groot ge deelte van den Atlantischen Oceaan heet de baai van Biseayehebt ge iets te vragen Van Epschenten Leerling. Ja, meester, is de baai van Biseaye familie van den Bey van Tunis t Dussen, 9 April. Op de heden alhier gehou den botermarkt werden aangevoerd 246 kilo boter. Zij gold van ƒ0.65 tot ƒ1.06. f Waalwijk, 10 April. Op de heden gehouden markt was de aanvoer van Vee gewoon en de han - del vlugger. Er werd aangevoerd 1357 KG. Boterdie 0.88 a 0.99 per KG. gold. t Dordrecht, 10 April. Grasboter, stukken: a tonnen fa Kunstboter: 0.35 a 0.26. Hooiboter 0.55 a 0.40. ton nen ƒ8.75 a ƒ8Weiboter ƒ0.36 a ƒ0.30. Eieren 3.50 a 3.per 100. Den 27sten Januari overleed te PantehPerak op Sumatra, onze waarde broeder J.' BER M A N, in den ouderdom van ruim 28 jaar. D. SCHOLTEN. A. SCHOLTEN— Heusden, Berman. 7 April 1885. Allen, die blijken van belangstelling ge geven hebben bij de ziekte en het overlijden van onze geliefde Moeder en Behuwdmoeder, betuigen wij hiermede onzen hartelijken dank. Namens Kinderen en Behuwdkinderen, Am. STRAVER Wzn. Babiloniënbroek, 4 April 1885. Op DONDERDAG 16 APRIL 1885, en zoo noodig den volgenden dag, des voormiddags ten 9 URE precies te beginnen, zal de no taris DE GIER, ten sterfhuizo van Mevrouw de Weduwe VAN EIJK, in de Putterstraat te Heusden, PUBLIEK VERKOOPEN, om contant geld Daags voor de verkooping te zien van des morgens 9 tot 12 en des namiddags van 2 tot 4 uren. ZEGT HET VOORT VAN Bericht de ontvangst der nieuwste modellen Tevens ruim voorzien van alle soorten de Wapens van HEUSDEN en ALTENA. Che. Geref. Gemeente. Bedankt »Wel zeker» was het antwoord, »geef het Haar lemmer olie in, dat nemen de moesten ezels in, al3 ze ziek zijn.»

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1885 | | pagina 3