Zuivere Srasboterü J. S. Jiskoot, Praktizijn te Veen Uit de hand te koop: ÏÏOUTWAHES De Li GORINCHEM. EDUARD VAN BUREN, Wijnhandelaar, Geysers ihlhclicl. I A. I. v. i Kloet, DORDRECHT, larva Sparren en SPARHOUTEK. D. BOER, LAND- EN TUINBOUW. AANBESTEDINGEN. Gemengd Nieuws. 75 CENT. 80 CENT. BEILEN. ADVERTENTIEN. dagelijks te adviseeren ten zijnen huize, doch des Za- turdags van 11 tot 1 uur in het Koffijhuis van de Wed. Dekker, aan de Haven te Heusden. Een Hoogkar, een Stort- kar, Tentwagen, Tilbury en verschillend Tuig Yoor afbraak een Schuur, gedeeltelijk van Hout, VERKOOP"van te HEUSDEN. Houthandel. Kantoor: Houttuin 49. G. van Lent Co., II VERKOOPEN: Eene groote partij zwaar EIKENHOUT, voorna melijk bestaande in bal ken en planken, afkom stig van sluisdeuren, Prijzen van TTnTP. PIE, bij D. J. Du Ckoo Zoon, te Gorinchem. Houthandelaars, Boompjes 53, Rotte rdaai. Cornelia H. Mingelen te 's-Gravenhage, Spui 12, A. BRUNSTING Iiz., Matthijs Adriaan vau der Moored Helena Aletta Maria Jong, Stoom Houtzagerij en Schaverij MVLLER JISKOOT. STOOMTABAKSFABRIEK Veen bij Heusden. ROTTERDAM. uiten lil Verzending van VischFruit en Boter milie, over de verdediging te spreken, doch zij heeft schriftelijk verklaard ZEd. niet te willen spreken en niet tot verdediger te wenschen. Zij heeft iu de gevangenis te Rotterdam een muis gevangen en mak gemaakt, en dat beestje, dat men haar vergund heeft naar 's-Hage mee te bren gen, bezorgt haar heel wat afleiding. Bij Oldenhove is Zondagavond een boerderij, tengevolge van het inslaan van den bliksem, ge heel afgebrand. In de Jonker Fransstraat te Rotterdam is een jongen, die van het achterbal kon van een tramwagen viel, door een juist daar voorbij komende wagen overreden en ernstig ge kwetst. In de Beemster is in een sloot het lijk van een oppassend werkman uit De Rijp ge vonden. In de Koninklijke Suikerfabriek te Eindhoven is een begin van brand ontstaan. Met behulp van twee spuiten wist men de vlammen te bedwingen. De landbouwer te Ubachsberg (Limburg), die de vorige week bij een vechtpartij een steek in het onderlijf ontving, is aan de ge volgen overleden. Bij een vechtpartij op den Zeedijk te Amsterdam is een marine-matroos met een bierglas op het hoofd geslagen en dermate verwond dat de politie hem naar het Rijks-hos pitaal heeft moeten overbrengen. De dader is in hechtenis genomen. Een goud- en zilverkashouder te Dordrecht is voor 4 zilveren horloges opgelicht. De dader vertrok na een 3tal verkocht te hebben, met zijn beminde naar Antwerpen. Te Delft is een dienstbode aangehouden, die op naain harer mees- teres verschillende goederen meester wist te worden. Ook had zij uit de spreekkamer van een der doctoren een étui met lancetten medegenomen, in de meening dat het een welgevulde porte- monnaie was. Uit een gesloten kist van G., schipper te Veere, is door zijn neef een som van ongeveer f 100 gestolen. Tusschen Vlaar- dingers en Schiedammers hebben bij gelegenheid der Vlaiardinger kermis ernstige vechtpartijen plaats gehad. Eenige personen werden daarbij ernstig verwond. f De prijzen der kalfvaarzen waren deze week meer geanimeerd. Zoowel op den stal te Heusden en in de omstreken als op de markt te Gorin- chem, werd voor goede vaarzen ƒ15 en ƒ20 meer besteed dan in de voorafgaande weken. t HEDIKHUIZEN, 25 Juni. De door de ge meente alhier gehouden hooiverpachting heeft circa 20 pCt., zijnde eene som van pl. m. ƒ500, minder opgebracht dan in 1884. Ook bij de verpachting van hooiland door den binnenpolder van Hedikhnizeu werd een gelijk aan tal percenten minder gemaakt, zijnde een verschil van ƒ400 met het vorig jaar. f GIESEN. De hooigras-verpachtiugon brengen dit jaar voor de meeste perceelen aanmerkelijk meer op dan het vorige jaar. Do uiterwaarden alhier werden voor pl. m. 300 meer verpacht dan in 1884, de gezamenlijke perceelen brachten op pl. m. 1300. De Andelsche waarden in 1884 voor pl. ra. 6200, werden nu verpacht voor pl. m. 7500, terwijl de Gantelwaard enz. over de Maas pl. m. 2750 opbrachten tegen pl. m. 2650 in het vorige jaar. f's BOSCH, 31 Juli. Hot vernieuwen van brug no. 21 te Aalst, in den rijksweg van Best over Eindhoven naar de Belgische grens. Raming 8000. Aanwijzing 24 Juli. (98 t'sHAGE, 15 Juli. Het uitdiepen der spoor weghaven te Feijenoord. Raming 20,000. (99 f 29 Juli. De vernieuwing van een gedeelte rijs-stortebed in den Baardwijkschen overlaat. Ra ming 9,500. Aanw. 22 Juli. (100 f 29 Juli. Het bouwen van twee dubbele ijzeren ophaalbruggen over de in aanbouw zjjnde nieuwe sluis te Vianeu, aan het kanaal Amster damMerwede. Raming 13,100. Aanwijzing 22 Juli. (101 f 22 Juli. De levering van ballaststeen voor de rjjksrivierwerken op de Maas (2900 ton). Aan wijzing 15 Juli. (102 Als een bewijs van groote soliditeit is bij den heer J. Lips Bz. te Dordrecht geëxposeerd de in diens werkplaatsen vervaardigde brandkast, welke gestaan heeft in de woning van den geneesheer J. Knook te Papendrecht, toen deze bij den ver- schrikkeljjken brand op 4 dezer geheel is in den asch gelegd. Zooals de toestand der kast duidelijk aantoont zijn hare buitenwanden geheel gloeiend geweest, zoo zelfs dat zij den dag na den brand niet waren aan te raken de binnenwanden hebben echter hoegenaamd niet door het vuur geleden, zelfs de verf is niet gebladderd. Ook de sloten der kast werken nog even gemakkelijk alsof er niets mede gebeurd is. De heer K., die bij het uitbreken van den brand tehuis was, had voorzichtigheids halve al zijne waarden uit de kast genomen en die toen dichtgeworpen naar aanleiding van 't bo venvermelde mag men echter met grond besluiten, dat, al waren ze in de kast gebleven, het vuur haar niet zou gedeerd hebben. De Dinsdag te Dordrecht afgebrande Ned. Siga- garenkistenfabriek stond op de Keizershofkade no. 2. Ook werden de blokmakerij van den heer A. Bon man Azn., benevens de twee pakhuizen «Noorwegen* en «Kopenhagen* grootendeels door het vuur ver nield. Door het instorten van de zolders dezer pakhuizen is eene partij van 120 a 150 last tarwe van den heer A. R. van de Weg geheel vernield of zwaar beschadigd. De brand nam spoedig zulk een omvang dat 4 spuiten en de veerbootjes van Zwijndrecht en Pa pendrecht noodig waren om het vuur te bedwingon. Verscheidene omliggende gebouwen in de groote Kalkstraat en in de Prin3estraat zijn behouden ge bleven, o. a. het kantoor van het kadaster en hy potheken, vanwaar men de registers terstond in veiligheid had gebracht. Ook de toren der Groote Kerk leed eenige schade, doch het vuur werd aldaar spoedig door den lood gieter J. Rijnaard gebluscht. Het gebouw der fabriek was niet verzekerd wel daarentegen het hout en de gereedschappen, als mede de tarwe in de pakhuizen. Verschillende personen, die zich in de Prinsen straat bevonden, kregen een regen van vonken op hunne kleeren, tengevolge waarvan die in meer dere of mindere mate beschadigd werden. De oorzaak van den brand is onbekendper soonlijke ongelukkeu hadden er niet bij plaats. Zoodra een wesp iemand gestoken heeft, moet men de holte oener sleutelpijp rondom den steek zetten en drukken tot het pijn doet. Alle pijn houdt dadelijk op, er komt een zwelling en na weinige minuten is het moeilijk de plek weer ie vinden waar men gestoken is. Het middel is ge makkelijk te probeeren. Tot herkenning vau tarwe-, rogge-, rijst- en boek weitemeel, wordt aanbevolen het meel, waar het de onderscheiding van tarwe en rogge geldt, te over gieten met een bijtende potaschloog van 0.1% en 24 uur te laten staan. De vloeistof wordt afgehe- veld, het overblijvende met water afgewasschen en te bezinken gelaten. Men kan daarna de eenigs- zins gezwollen en vau de kleefstof gescheiden zet- meelbolletjes gemakkelijk onder het, mikroskoop herkennen. Rijstmeel wordt bij het overgieten met kaliloog en water (volgens een bericht in de Pharm. Centr. halle) geel, en vervolgens door overmaat van zoutzuur witboekweitemeel door eerstge noemde stof groen en door overmaat van zoutzuur rose. Daar eene vervalsching van de fijnere meel soorten met boekweitemeel wel eens voorkomt, is hot niet ondienstig deze eenvoudige methode nu en dan bij den aankoop van meel toe te passen. De heer Delauuay te Parijs, de bekende speciali teit voor aardbevingen, brengt de wereld door zijne voorspellingen op nieuw in ontsteltenis. In 1877 deelde hij mede, dat het jaar niet zonder sterke aardschuddingen zoude eindigen en werkelijk had eene ernstige catastrophe op de kust van Zuid- Amerika plaats. In 1883 voorspelde hij nieuwe rampen on het onheil van Krakatau bewees dat hij gelijk had. Ook op het einde van het vorige jaar deed De- launay zijne waarschuwende stem hooren en do aardbeving in Spanje toonde aan dat hij goed gezien had. Thans voorspelt hij zeer zware aard- schuddingen in 1886, die plaats zullen vinden wanneer de aarde zich onder don onmiddelijkeu invloed van een planeet van den eersten rang, zooals Jupiter, of van een groep asteroïden zal bevinden, of wanucer zon of maan gelijktijdig het dichtst bij de aarde staan. Te Charleston, in West-Virginia, zou dezer dagen een luchtballon worden opgelaten. Door het schom melen kwam de ballon in aanraking met het vuur der machine, waariu het gas werd gestookt en daardoor vatte zij vlam. De lieden, die detouweu vasthielden, lieten deze van schrik los, zoodat de brandende ballon snel naar boven ging, met den luchtreiziger, Clarence Williams, in het schuitje. Toen de ballon ongeveer 1000 voet gestegen was, viel hij in elkaar. Williams stortte ter aarde en was onmiddellijk dood. Zijne ledematen waren op verschillende plaatsen gebroken zijn lijk was nog slechts eene vormlooze massa. Hot kanonnetje dat te Parijs in den tuin van het Palais Royal sedert 1788, des middags ten 12 uur, door de zon wordt afgevuurd, wordt met on dergang bedreigdmen schijnt toch voornemens het geen dienst meer te laten doen. Vele Parijzenaars die onkundig zijn van het verschil tusschen zonnetijd en waron tijd waren gewoon hunne horloges bij het vallen van het schot gelijk te zetten, in de meening dat hunne uurwer ken dan juister den tijd aaugaveu dan die van anderen. «Kunstgenot.* Een ijverig schaakspeler was bij een kunstverzamelaar genoodigd. Deze vertoonde hem al zijne schilderstukken en teekeningen, waar onder vele meesterwerken voorkwamen. Tot zijn groot leedwezen bemerkte hij echter dat zijn gast zeer weinig behagen in al dat schoone stelde. Daar kwamen ze aan het meesterwerk van Meis- sonier «een partij schaak.* Voor deze schilderij bleef de gast wel een half uur in gedachten ver zonken staan. Gelukkig daarover, vroeg de kunst liefhebber eindelijk: «wel, dat beeld bevalt u?« «Uitstekend,* antwoordde de gevraagde, meteen uitdrukking van voldaanheid, «wit speelt en geeft in drie zetten mat.* Afschrift van een briefkaart. Borrecelo 17 Juni. Zuster Diene ik doo Oe de tiedinge dat oew zuster miene vrouwe et hef af o legd ik wonse oe van harten van t zelfden Kom ie nog is kieken venr dawe ze weg breuk of hjjt te drok op 't land hold oe moar goed Oew Breur Aorend Jan. Door het glas. Zij was eens schoon nu is zij oud, Moet arm, ellendig sterven. Zij keek te veel in 't spiegelg las En dit zou haar verderven. Ook hij, die eenmaal haar aanVad, Zag zich het harte breken, En heeft, steeds grooter was zijn val! Te diep in 't glas gekeken. Slimme schrijvers. Zeker Duitsch predikant, die in 't jaar 1870 een werk over natuurkunde uitgaf, liet op den titel van het tweede deel druk- i ken: tweede en laatste helft. Het doet deuken aan het werkje «Laatste woorden van den predikant, Dodd,« dat iudertijd iu Engeland verscheen eu. toen het goed opnam, binnenkort gevolgd werd door oen tweede, getiteld: «Nóg meer laatste woorden van den predikant Dodd.« Voor de balie. Rechter. De omgang met slechte menschen is waarschijnlijk de oorzaak dat ge op een leeftijd van 24 jaren reeds voor de tiende maal voor de rechtbank staat. Beschuldigde. Ge hebt gelijk, mijnheer de rech ter, ik heb in mijn gansche leven slechts met ge rechtspersonen en agenten van politie te doen gehad. De practicus. Als de heer Van Hummelen rustig de krant wil lezen, begint hij om 7 uur met zijne vrouw te twisten, zij zit dan te mokken tot 8 uur en van dit rustig uurtje maakt hij ge bruik oiu te lezen. Smakelijk. Heer. Zie eens hoe vies, hier zwemt een vlieg in de melk, die ge zoo even voor mijne kinderen hebt gebracht. Kelner. Inderdaad, nog een, dat is nu al de 12e die ik er uit haal. Ook een affaire. A En hoe gaan de r.a- i ken in de residentie B. O. superbe, gisteren heb ik nog een zeer voordeelig bankroet geslagen. Te veel verlangd. (In den boekwinkel). Bediende. U verlangt een nieuw testament Dame. Ja, maar ik verzoek u mij het allernieuwste te geven. Een bonmot. De directeur eener hoogere bur gerschool werd door een insect in don neus ge stoken, zoodat deze opzwol en een roode tint kreeg. «Maar, directeur*, zeide een der leeraars, «gij krijgt een neus als of ge de gewoonte hebt wat veel Beiersch te drinken.* «Ach ja,« antwoordde de gevatte directeur, »'t is gewoonlijk het geval dat ik den neus krijg, voor hetgeen mijne leer aars doen*. Macht der gewoonte. Dentist, die vroeger photograaf was, tot, een dame, die zich een kies wil laten trekken. Neem plaats. Mevrouw, en zet nu zooveel mogelijk een lachend gezicht. in vaatjes van pl. va. 11 en 22 KILO ƒ0.75 en ƒ0.80 per kilo, wordt franco aan elk station onder rembours geleverd door BRINKSTRAAT no. 29, Getrouwd: die, namens wedorzijdsohe familie, hun hartelijken dank betuigen voor de velo bewijzen van belangstelling, bij hun hu welijk ondervonden. staande te Oudheusden, op het erf van W. DE BREE. Te bevragen op «de Koornbeurs* te Heusden. de Wapens van HEUSDEN en ALTENA. Proeven en Prijscouran ten op aanvrage gratis verkrijg baar. Bekend als de best bestaande Badkachel, geeft direct warm water en in 10 minuten een geheel bad. Alleen verkrijgbaar met of zonder Kuip bij Nieuwehaven 145, ROTTERDAM. P. C. A. KUL1PERS, Notaris te Drunen, zal op ZATERDAG 4 JULIJ 1885, voorm. 11 ure, op de plaals waar het te verkoopene ligt, publiek liggende aan de haven te en aan den Hoogen Maas dijk bij Heusden. MENADO, extra fijn en geurig PARELidem idem PREANGERlekker, zwaar JAVA, le soort, zeer goed 2e goed 3e vrij goed am Bij 21/o KG. 5, bij 50 KG. 10 ct. per KG. lager. hebben tot lage prijzen voorhanden als ook gezaagd van af l/2 dM, dikte tot 8 dM. dikte. Expediteur en Agent. Speciaal ingericht voor Connectiën in alle landen. debiteert met uitstekend succes, hare geïllustreerde, in drie kleuren (blauw, rood en zwart) gedrukte Octavo formaat, Ed. I, 4 vel druks, gebonden in halflinnen stempelband, plaatsing voor 2000 postzegels, ƒ0.50; kwarto formaat, Ed. II. 52 vel di uks, gecartouneerd met linnen rug, plaatsing voor it 6000 postzegels, 2.75 kwarto formaat, Ed. lil, op beter papier dan Ed. II, gebonden in geheel linnen stempelband, plaatsing voor 6000 post zegels, 4.royaal kwarto, Ed. IV, 60 vel druks, in geheel linnen stempelband, plaatsing voor db 7000 postzegels, 6.royaal kwarto, Ed. V, op chromo, gebonden in half ledereu baud met linnen platten, plaatsing voor 7000 postze gels, ƒ8.50;royaal kwarto, Ed. VI, op exra zwaar velijn papier, gebonden in half lederen band met lederen hoeken, plaatsing voor 7000 p istzegels, 12.50royaal kwarto, Ed. VII, op onaf- gesnedeu Hollnndsch papier, geboudou iu geheel lederen band, met sluiting, plaat8iDg voor i 7000 postzegels, 50. en Heusden, 24 Juni '85. Albums voor Postzegels.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1885 | | pagina 3