Keukenmeid, nette WERKMEID, Wordt GEVRAAGD: eene Keukenmeid Pierre W Bierhandel, P.yan Doornik, 's-Bosch. it, II TR Kelders oJ Kerkstraat, A 131, 's-Bosch. BURGERLIJKE STAND?" LAND- EN TUINBOUW. 319de Staatsloterij. Gemengd Nieuws. Keukenmeid en Tweede Meid. Openbare Verhuring MARKTBERICHTEN. Yrijdag 28 Augustus 1885, publiek verhuren: Onder BERN. De groote Schutters waard; De kleine Scliutterswaard De buiten aanwas; De binnen aanwas. fl. Wederverkoopers rabat. BRANDVERZEKERING, araagt ix, waaronder ne nooiamspecieur nuzeii- berg en een rechercheur van het Hoofdbureau, beiden door sabelhouwen der politie gewond. De avond van Dinsdag is zonder ernstige rust verstoring afgeloopen. Eenige uialen heeft de po litie, toen het op den Dam en in de aangrenzende straten te vol en te druk werd, ruimte gemaakt, 't zij door mondelingen aandrang, 't zij door toe passing van stok of sabel. In de 5e Politie-Sectie is niets voorgevallen dat naar rustverstoring zweemt. Het gebeurde der laatste dagen valt en we vermelden zulks met genoegen volstrekt niet in den geest der bewoners van de zoogenaamde Jordaan. Herhaal delijk zelfs is door hen aanbieding gedaan om bij voorkomende ongeregeldheden de politie krach tig ter zijde te staan. De commissaris vau politie dier sectie, de heer J. C. Steenbergen, die zijn volkje kent en door de ingezetenen zijner afdeeling naar waarde wordt geschat, deed Dinsdag eeue wandeling door de wijken hem toevertrouwd en nauwelijks was zulks bekend of men snelde uit straten, stegen en gan gen om zich ter zijner beschikking te stellen. Gevolgd door eenige honderden personen vol bracht hij zijn tournée, bij vernieuwing de over tuiging erlangende dat onder het ruwe uiterlijk dier werkliedeu eerlijke harteu kloppen en hij zoo lioodig op den bijstand der arbeidende klasse in aijne sectie veilig mag rekenen. De Minister van Binnenlandsche Zaken vertrok Woensdag voormiddag naar Amsterdam. Naar men zegt voegt een Haagsche berichtgever er bij ter bespreking met de autoriteiten al daar van eventueele maatregelen tot verzekering van rust en orde. Dat bericht kan onmogelijk waar zijn, althans bet laatste gedeelte. Wat in 's hemels naam zou de Minister hier kunnen komen bespreken, wat al reeds een onderwerp van overweging voor de stedelijke autoriteiten is geweest. Toch niet verscherping van de maatregelen van rust, groot- 8cher machtsvertoon, krachtiger optreden tegen of verdrukking van het zoogenaamde socialisme. Dat ware alles olie in het vuurmaar gelukkig hebben we geen enkele reden voor die onderstel ling en beduidt 's Ministers komst misschien slechts het wuiven van den palmtak des vredes. Moge intusschen, in ernst, de vrede spoedig hersteld zijn. De rust is Woensdag-avond te Amsterdam niet weder verstoord geworden. De Amsterdanische afdeeling van den „Soc. Dem. Bond// verspreidde een strooibiljet, waarbij zij de baldadigheden afkeurt en de verantwoorde lijkheid daarvoor van zich afwijst. Is het ,,T). v. N." goed ingelicht dan zal Recht voor Allen* voortaan te Amsterdam alleen over dag worden rondgevent en zullen de colporteurs enkel den naam van het blad zonder meer rond roepen. De toestand van den inspecteur van politie Hazenberg, die door een zijner in het wild met den sabel rondslaande agenten, ernstig gekwetst werd, moet vrij gunstig zijn. Woensdagmorgen trok een 300 h 400-tal werklieden te Rotterdam door de hoofdstraten naar het stadhuis, waar zij gehoor vroegen bij den burgemeester. Deze was afwezig, doch de wethouder, de heer Milders, ontving met heusch- heid een depuatie van de ordelijke werkliedengroep. De woordvoerders drongen toen op werkverschaf fing aan. Het spreekt van zelf dat de Wethouder aan dien eisch noch voldoen, noch eenige bepaalde toezegging geven kon. Intusschen verklaarde hij zich bereid de wenschen van de werkzoekenden in de eerstvolgende vergadering van den Ge meenteraad over te brengen. In volmaakte orde togen de werklieden daarop terug en gingen nog enkele straten door, doch weldra ontbond zich de stoet weder. Er was geen spoor van wanorde of tumult. Het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft uit spraak gedaan in de zaak van Cesar Timmermans en hem veroordeeld tot levenslange gevangenis straf wegens moord en manslag tweemaal gepleegd. De veroordeelde zal zich van dit vonnis in cas satie voorzien. Hij verkeerde in dezelfde kalme stemming als tijdens de terechtzittingen. Sedert Zondagmiddag is naar aan de „N.R. Ct." gemeld wordt de brievengaarder Michel Kuipers met aangeteekende brieven uit zijne stand plaats Oeffeit verdwenen. De waarde dier brieven was f 1320. Maandag avond brak een hevige brand uit in den polder Steenemuur, gemeente Dussen, waarbij woonhuis, schuren en gereedschappen, benevens een voorraad tarwe van 25 H.A., eene prooi der vlammen werden. Niets was verzekerd. Toen landlieden nabij Zwolle, zegt ,/de Maas bode," deze" d*.grr erbur V.nd groeven om er den regen in op te vangen, kwam een massa paling voor den dag. Men ontmoette ze schier iedere maal dat men de spade in den grond werd verkocht voor 15 cent de 5 ons. Als men ze in het water wierp, stierf ze spoedig. Te Noordwijk-aan-Zee heeft Dinsdagmiddag een droevig ongeval plaats gehad, 's Namiddags om streeks 4 uren is aldaar een ruim twintigjarig jongeling, de heer E. uit W., letterlijk onder het oog van alle aanwezigen op het strand, bij het baden verdronken. Hoewel niet kunnende zwemmen, had hij, in weerwil van herhaalde waarschuwing van den badknecht, de treurige gewoonte steeds zoover mo gelijk in zee te gaan. Ook dien dag nog had de badknecht hem terug gewenkt om hem, ondanks de kalme zee, nogmaals op het gevaar opmerk zaam te maken, indien hij zich zoover waagde. De jonkman sloeg echter dezen raad in den wind en bekocht weldra zijne roekeloos heid met den dood. Hoewel onmiddellijk de dreg bij de hand was, kon dit noch iets an ders meer baten, daar de drenkeling in een oog wenk verdwenen was. Gedurende ongeveer twee uren heeft men naar het lijk gevischt, doch te vergeefs. Te Aardenburg is een beschonken man van zijn wagen gevallen en zoodanig verwond dat hij weinige oogenblikken daarna overleed. Hij laat een weduwe met een talrijk gezin na. Een 12-jarig meisje viel te Tholen in een zeer grooten en diepen regenbak. Een van denzelfden leeftijd, dat daarbij tegenwoordig was, sloot den bak en deelde daarna het ongeluk aan de moeder mede, die, onmiddelijk verschrikt den bak opende en het kind daar drijvende zag. Met behulp van anderen werd het er uitgehaald. Het lijk van een se dert eenige dagen te Amsterdam vermisten cou- rantenombrenger werd in de Binnen-Handelskade aldaar drijvende gevonden. Daar er geruchten van kwaadwilligheid liepen, zal het lijk gerechtelijk geschouwd worden. Op 23 Augustus is te Willemsdorp aangespoeld het lijk van zekeren Zacharias Hendrik Stoffels, oud 55 jaar, die werkzaam was in de bierbottelarij van den heer Voskuil te Dordrecht. Op het Kampereiland is in een sloot gevonden het lijk van een boe renarbeider, die aan toevallen leed. Te Koudum is de bliksem geslagen in een boerenplaats. Het grootste gedeelte verbrandde. t Heusden, van 1727 Aug. Geboren: Peter, z. v, J. Verheij en L. Smits. Overleden: M. C. J. Bax, 74 j.A. van der Loo, vrouw van M. van Herwaarden, 52 j. t Almkcrk, van 16 Juli tot 26 Ang. Ondertrouwd: C. Boeve, 24 j. en L. de Rade, 22 j. Getrouwd: C. Dekker, 33 j. en M. van An- del, 27 j. Geboren: Anna, d. van P. de Cloe en P. van Ondhensden Bastiaan, d. van A. van dir Pijl en G. BoeveTeuntje Adriana, d. van L. G. Kooi man en B. BesterveldPieter Willem, z. van W. Lankhaar en J. Colijn Gerrit, z. van G. van Rin- gelenstein en J. W. Bentum Wilhelmina, d. van Jan Pruijssen en J. VerwoertRemmert Jan, z. z. van C. van Dijk en H. van de Graaf; Hendrika, d. van Johannis Verlee en A. TenlingPeter Roe land, z. van G. Schouten en W. H. van Andel Otto, z. van Frans van Vngt en D. van Andel: Jan, z. van B. Weideman en H. ten HoopeAdri- aan, z. van A. Thielen en P. Verhoeven Dirkje, d. van H. Ippel en G. BiesheuvelNicolaas, z. van Pieter Ouwerkerk en D. van Andel; Matthijs, z. van C. van Ondheusden en A. Groenenbergh Johanna Petronella, d. van A. Kolf en A. Versteeg. Overleden: Levi, zoon van H. J. Schreurs en H. van der Vlies; A. E. Braun, 77 j.M. de Penter, 14 md.A. Heijstek, 10 md.Johanna Schoenmakers, 8 j.C. v. d. Water, 49 j., wed. van G. M. van StenisP. Sterkenbnrg, 1 m.J. Verlee, 4 m.A. van der Stelt, 67 j., wed. van G. HeijstekJ. Dolislager, 80 j., wedr. van J. GroenenbergP. Kleijn, 80 j., wed, v. J. v. d. Vin. KERKNIEUWS. Omtrent een proefneming met Fransche winter tarwe »Blé Rousselin« op de proefvelden der Rijks landbouwschool te Wageningen, vernemen wij van daar hot volgende: Er waren gepootkorrels van den kant, nit het midden en nit de heele aar. Het resultaat was, dat van éen korrel uit de middelrij een plant kwam mef. 58 halmen, van don kant een met 45 halmen en nit eeu korrel van de heele aar met 33 halmen. Van de korrels nit do kantrijen kreeg men de best ontwikkelde planton. Bij de boerderij der school treft men weer een groote hoeveelheid maïs aan, wolke bestemd is om als groen voer in te knilen, waarmede de vorige jaren zulke beste resultaten zijn verkregen. 16,700 K.G. gras werden reeds voor den a.s. winter ingekuild, torwijl men van de maïs minstens 60,000 K.G. groen voer denkt te bekomen. Prijs van ƒ5000: no. 4826; 1500: no. 7215; ƒ400: nos. 9598, 10169 en 11911; ƒ200: nos. 4527 en 10072100nos. 3585, 5291, 13451 en 20629. 3e klasse. Trekking van 26 Ang. Prijs van 1000 nos. 5801, 11014 en 18896 200: nos. 1362, 16553 en 17870 ƒ100: nos. 3411, 4240, 6156, 13618 en 18289. 3e Klasse. Trekking van 27 Ang. Prijs van 1500: no. 7314; 1000: no, 6650; 100: no. 18504. Bij gelegenheid der bedevaart miste een vrouw nit Raamsdonk te Kevelaar haar portomonnaie met eenig geld en het retourkaartje. Een medelijdend pelgrim gaf aan de mistroostige vrouw zijn kaartje en besloot zelf te voet terug te keeren, terwijl an deren haar nog eonig geld gaven. Toon zij aldus weder tevreden gesteld was, kreeg zij do tijding dat haar huis te Raamsdonk was afgebrand. Een rechter te Wyoming in Noord-Amerika deelde onlangs een misdadiger op do volgende wijze het doodvonnis mede: »Ik hen met de bewijsstukken die in uw proces gediend hebben volstrekt niet tevroden en weet ook niet of gij John Forbes waarlijk vermoord hebt of dat hij een natuurlijken dood gestorven is. Hot vonnis dat ik over u uitspreek luidt niettemin dat gij den derden Vrijdag in de maand Juni zult worden opgehangen; zijfc gij van uw onschuld over tuigd, dan zult gij kracht vinden in de troostrijke gedachte, dat ouderscheidene der grootste denkers dezer wereld de vraag hebben geopperd: »of het leven op aarde goed beschouwd wel de moeite om te leven waard is.« Eene vermakelijke vergissing. Voor het hof te Brussel stond terecht zekere Spitz, wiens uitleve ring door Duitschland was gevraagd wegens dief stal. Toen de zitting was geëindigd zeide de president tot een gendarme, op Spitz wijzende: »Recondnisez monsieur,(breng dien heer weg naar zijn cel); de gendarme meende dat dit beteekende dat hij Spitz tot de denr van het gerechtshof uitgeleide moest doenja hij wees Spitz den kortsten weg naar het station du Nord! Spitz volgde die aan wijzing natuurlijk dankbaar en ondanks alle na sporingen is hij niet meer te vinden. Een advertentie. Eou flink persoon, een onplei- zierige betrekking hebbende, wenscht in kennis te komen met eene jongejuffrouw of weduwe, eenigs- zins bemiddeld, om na genoegzame kennismaking een zaakje te beginnen en een wettig huwelijk aan te gaan. De heiligste belofte van geheimhouding wordt gegeven. Op den 30sten Augustus a.s. hopen onze geliefde Ouders P. M. VAN SERMONDT M. A. W. DIKKERS, hunne 25-jarige Echt ver eeniging te gedenken. Hunno'dankbare kindoron. Amersfoort, 28 Aug. '85. In een Hotel te 's BOSCH vrordt ten spoe digste verlangd eene en tegen NOVEMBER a.s. of eerder eene tevens genogen om behulpzaam te zijn in de be diening. Beiden tegen flinke huur, naar geschiktheid. Brieven onder letters K M aan den uitgever dezes. P. G., die goed kan koken en tevens huiswerk wil verrichten. Adres: Mevrouw VAN HELOMA te 's Bosch, St. Jorisstraat. VAN Bij talrijke in Dnilschland en Engeland door des kundigen genomen proeven, zijn de kurkkoolpij- jakkers en vesten, volgens het systeem van pro fessor Benecke te Koningsbergen, gebleken te zijn een practisch hulpmiddel tot redding bij onge lukken op het water. De voordeeleu er van boven de nit kurk vervaardigde kleediugstnkken bestaan, bij een gelijk draagvermogen, in grootere lichtheid en gemakkelijkheid, waardoor zij als gowone klee- dingstukken bij het werk gedragen kunnen worden. Vooral de vesten zonder monwen zijn voor visschers zoo bruikbaar, omdat zij in het geheel niet hin derlijk zijn en, daar verkoolde kurk een slechte warmtegeleider is, eene goede beschutting tegen koude verleeneu. Valt een met zulk een vest ge kleed persoon in het water, dan zal deze, als hij niet kan zwemmen, in loodrechte houding met het hoofd en de schouders boven water blijven. Kan hij zwemmen, dan heeft hij zijn eigen gewicht niet te dragen en kan zich dus zonder bijzondere krachtsinspanning vooruit bewegen of, op den rug liggende, uitrusten, waarbij hoofd, borst en d# punten der voelen boven het water uitsteken. Voor dagelijksch gebrnik van zeelieden, enz. worden nette pijjakkers op maat vervaardigd, die 700 800 gram verkoolde kurk bevatten. De ge wone pijjakkers en vesten zijn uit twee lagen sterk Hollandsch linnen gemaakt, waartnsschen zich de grove knrkkool bevindtde geheele pifiakker weegt 1306 gra am. Voor vrouwen en kinderen worden eveneens dergelijke kleedingstnkken aange maakt, die ook voor het gebruik op passagiers- stoombooten en zeilschepen aanbevoling verdienen. Met deze reddingspakken voor schipbreukelingen heeft men dezer dagen in de Engelsche badplaats Ryde proeven genomen. Drie jongelieden werden, in zulk een pak gekleed, van een steiger af in zee geworpen en zij liepen, hoewel zij niet konden zwemmen, geen gevaar van verdrinken, daar de kurken kleeding hen boven water hield. f Dussen, 27 Aug. Op de heden alhier gehon- don botermarkt werden aangevoerd 184 kilo boter. Zij gold van 1.11 tot ƒ1.15. f Waalwijk, 28 Aug. Op de heden gehouden de aanvoer van Vee tamelijk en de handel vlngger. er 559 KG. Boterdie ƒ1.22 a ƒ1.36 per KG gold. Notaris de GIER te Heusden, zal op des namiddags ten vijf ure, ter herberge van J. A. BUIJS te Herpt, Voor het College van Oude Schutters. (voorheen A. G. SCHÜLL.) Fotograaf van Z. M. den Koning. Atelier tot vervaardiging van alle soorten Foto- grafiënKooldruk, Lichtdruk en andere procédés. Specialiteit in vergrootingen tot LEVENS- GROOTTE naar kaartjes, Dagnerrotype Glasbeel den en Olieverf. Extra Stout 15 id. Pilsener, Ntirnberger Bier Beiersch Bier Dortmuuder Lagerbier Hollandsch I II 17 16 13 10 9 12 id. id. id. id. id. id. 9 81/. 7 6 5 id. id. id. id. id. id. Nieuwlicht le kwaliteit Prijscourant op aanvrage. Verzendingen door geheel Znid-Ned. per 50 stnks franco. MAATSCHAPPIJ VAN gevestigd te 's - HERTOGENBOSCH. Directeur: Jhr. P. J. van der Does de Willebois. Agenten in het Land van Heusden en Altena, do Langstraat en de Bommelerwaard, Ammerzoden .- F. Oostweegel. Eethen.- M. A. Boll, orrespondent te Dussen .- Ant. v. Honsewjjk. Gorin chem: C. J. Loeven. Geertruidenberg.- A. W, de Rooij. Heusden.- W. Posthumus en G. H. Malingré KaatsheuvelP. van Dortmond Gz. Nieuwkuijk.- J. Snijders. Sprang.- J. Dorronboom. SleeuwijkL. jT-W. Struik, Agent. Vlijmen.- A.van den Tillaart Jr. Woudrichem.- R. Roomer. Waalwijk.- A. J. M. Verbunt van Overbeek. Waspik.- J. Vermeulen! Zalt-BommelJ. P. M. van Boeckel, SLrtJV WHICH CL Wil HUL U\J\J UIA, l» i »X4 tr» Beknopt overzicht van het verhandelde in de vergadering van den Raad der gemeente Heusden, gehouden den 21n Aug. 1885. Afwezig de heeren Verhoeven, Pape en van der Heyden. De Notulen der vorige vergadering worden gelezen en goed gekeurd. Aan de orde A. Onderzoek der geloofsbrieven van de op 21 Juli herkozen raadsleden A. H. J. Verhoeven, C. M. Malingré en A. van der Heyden. Gesteld in handen van de H.H. van Beest, de Jongh en van Bokhoven, om staande de vergadering dienaangaande te rapporteeren. Overeenkomstig het voorstel dezer commissie wordt besloten tot toelating. B. Aanbieding der gemeente-rekening over het dienstjaar 1884 door Burgemeester en Wethouders. Als commissie van onderzoek worden benoemd de H.H. de Jongh, Malingré en van Bokhoven, ten einde in een volgende vergadering verslag uit te brengen. C. Wijziging der begrooting voor 1885, door toevoeging van de volgende posten Hoofdstuk 1 art. 7b. Belooning van den ambtenaar, belast met de inning van het marktgeld 40. Hoofdst. 1 art. 7c. Idem beschrijving honden-belasting 30. Ingekomen 1. Besluiten van Ged. Staten dd. 9 JuniG.no. 120 en 11 Juni G. no. 25, houdende goedkeuring der raadsbesluiten tot wij ziging der begrootingen voor 1885 en '84. Aangenomen voor kennisgeving. 2. Proces-verbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger dd. 26 Juniin kas 4474,265. Besluit als voor. 3. Bezwaarschriften in zake hoofdeliiken omslag. In besloten zitting behandeld. 4. Verzoek van P. C. Badon Ghijben om afschrijving van lioofdelijken omslag voor 5/12 wegens vertrek uit de gemeente. Toegestaan. De voorzitter deelt mede dat bij hem is ingekomen eene mondelinge klacht van den heer L. de Beer te Gorinchem, over de ondiepte van het Heusdensche kanaal, hetgeen der scheep vaart groot ongerief veroorzaakt. Na eenige discussie wordt bepaald betreffende deze zaak in overleg te treden met de stoomboot-reederij P. Konings Cie., die volgens bestaand contract verplicht is tot betaling van de helft der kosten van onderhoud van bedoeld kanaal. De voorzitter zegt nog dat in het oud-gemeente-archief stuk ken aanwezig zijn, betrekking hebbende op de voormalige sche penbank, die in het Rijks-archief zullen moeten worden gede poneerd De vergadering verklaart zich bereid tot afgifte dézer stukken. Eindelijk wordt op voorstel van B. en W. besloten de jaar- lijksche huur van het stukje gemeentegrond, sectie A no. 784, groot 180 centiaren, thans in gebraik bij B. Gotsrhalk, met ingang van 1 Jan. 1886 te verboogen tot ƒ9. Zulks in ver zijn uitgegeven. Hierna is de vergadering gescheiden. Nederl. Herv. Gemeente. Beroepen te Brakel dr, Verbrugge te Boxmeer. XVX/ T UltAJJlT XXDITT Prijzen van 100 en daar boven. 3e klasse. Trekking van 25 Ang. en Groepen. Landschappen. Architectuur. PORTRETTEN aan huis genomen. Samengestelde GROEPEN volgens opgave. Portretten in Olieverf, enz. enz. enz. Bass Co's Palo Ale 15 ct, p, 1/2 Vollenhoven Co's Extra Stout 12Y2 id. Id. Princesse Bier 12 ct. Yi, 6V2 ct. 1/2 fl. 6V2 voor het Koningrijk der Nederlanden, vaste premiën.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1885 | | pagina 3