BUITENLAND. BINNENLAND^ BURGERLIJKE STAND. Een regen van Leopoldsorden is op de Belgische inzenders van de Antwerpsche tentoonstelling neer gedaald. Ook zijn twee beeren tot baron verheven. To Dresden is Zaterdag met veel plechtigheid het Luther-gedeukteckou onthuld, dat men daar op hot plein voor de Vrouwenkerk* heeft opgericht. Eou schoen- en breukbandmaker te Arnsberg, heeft patent aangevraagd voor een door hem uit- govondeu «kunsthand voor het handteoren van werk tuigen.* Daarmede moet het mogelijk zijn, ook bij het gemis van oen hand, allerlei ambachten uit te oefenen. Een gelukkige vader, een schoenmaker, kondigt in het «Leipzigor Tageblatt* de geboorte van zijn negen-en-twintigste kind aan. In Gallicië (Oostenrijk) hebben zware sneeuw stormen veel schade aangericht en het spoorweg verkeer op verscheidene plaatsen gestremd. De dalen der Italiaansche provincie Massa Ca- rara zijn overstroomd. Duizend menschen werden daardoor van have en goed beroofd en verkeeren in ellende. Het reusachtige stoomschip «Great Eastern* is bij den openbaron verkoop te Londen voor 26,200 pd. st. 314,400) het eigendom geworden van den Londenschen koopman de Mattos. Wat zal hij er mee doen? Do «Gazette maritime et Commericale* bevat een belangwekkend overzicht van den toestand der werken voor het Panama-Kanaal. Er ziju thans 1400 mau op de landengte aan hot work. Do haven Colon is gereed, de schepen zouden reeds een aan tal mijion van de Atlantische zee de rivier de Chagres kunnen opvaren. Op den berg Culebra, 96 meters boven de oppervlakte der zee, het hoogste punt dat het kannal doorloopeu zal, zijn 200,000 kubieke meters aardo met de spade weggenomen eu nu zullen de boor- en graaf-machines er aan het werk gaan. Naarmate de tijd vordert en het werk verder gaat, neemt hot vertrouwen van de Lesseps op zijn onderneming toe. De grootste moeielijkheid van de doorgraving was misschien hot regelen van den stroom van den Chagres dit zal thans geschieden door eeu reusachtiger) dam te Gamboa, een mijl lang, 250 voet boven den spiegel der rivier op dat punt. De dam moet 50 voet breed ziju, en van stevig metselwerk gebouwd. Een breede doorgang door den dam zal van een stelsel van sluisdeuren voorzien zijn, waardoor de toevoer van water uit do bovenvallei tijdelijk kan worden tegengehouden en het water zich in do natuurlijke bedding, door de heuvels gevormd, kan verzamelen. Na de grooto vloeden zal dan dat water woder door den door gang en naar men meent mot volkomen veiligheid kunnen wegvloeien. Het voltooien van dezen dam zal echter veel meer kosten dan eerst geraamd was. De Lesseps meent dat men 600 millioen francs moor zal moeten opnemon, dan eerst verkregeu was. Hij heeft zich tot de regeering gewend om voor dat doel obliga tion te mogen uitgeven met premiotrekkingen, en de Kamer zal daarover uitspraak hebben te doen. Men berekent dat, indien dit wordt toegestaan, de Panama-maatschappij er 18 millioen francs voor deel bij zal hebben. Met de premiën zou zij toch tegen vijf percent geld kunnen krijgen, zonder de premiën slechts tegen acht percent. HEUSDEN, 5 Nov. t Op de heden alhier gehouden jaarmarkt waren circa 100 paarden en 100 runderen aan de lijn. Wel werden van beiden nog al omgezet, doch de handel had levendiger kunnen zijn. De commissie voor aankoop van paarden voor het leger heeft wel veischeidene paarden gemonsterd, maar niets aangekocht; hetgeen des te meer te bejammeren is, omdat bij den aanvoer op genoemde commissie nog al gelet was. t Naar wij vernemen is de te houden voor dracht van den heer van der Wal, le Luitenant- Paardenarts, bepaald op 21 Nov. a.s. t Aan de afd. Heusden der N.-Brab. Maat schappij v. Landb. is ook voor 1886 eene bijdrage toegezegd door de Gemeente Eethen c. a. van f 20 en door de Gemeente Drongelen c. a. van 10. BEUSICHEM, 31 Oct. Door den aanhoudend feilen regen is het laag gelegen land zoo door weekt, dat het vee op stal zal moeten worden gebracht, als het weer niet spoedig droger wordt ook gaat het moeilijk, de nog te veld staande aardappelen en beetwortelen te delven. t WOUDRICHEM. De telephonische en tele- mij cn ik verschaf u nieuwe instructies.* »Ik zal nauwlettend naar uw voorschrift handelen, Apostol, gij zult over mij tevreden zijn.* «Gij zijt meer dan een blind werktuig,* hervatte deze, »de hemel heeft u met de schitterendste ver mogens begiftigd, gij hebt een koelen en verstandigen geest. Als gij in Kiew gelegenheid vindt om nog in eenige andere richting werkzaam te zijn, aarzel dan niet, maar volg uwe eigene ingeving, gij zult zelf den goeden weg wel vinden. Handel steeds naar Gods gebod en volgens de voorschriften van onze heilige leer: dan kunt gij niet dwalen. Gij zult daar een geheel ander leven voeren dan hier, niet dat van eene boetelinge in de woestijn, maar van eene voor name dame uit de grootc wereld met al zijn glans. Alle deuren zullen voor u open staan, gij zult talrijke nieuwe banden knoopen cn uw net over de gansche stad kunnen uitspannen. Schouwburg, concerten, ca valcades, sledevaaiten, bals, zullen uwe bondgenooten zijngij zult gevierd worden, men zal zich verdringen om uwe gunst. Ik heb de sehoonste verwachtingen van uwe reis en van uw verblijf te Kiew. Hebt gij er buiten Jadewski nog vrienden?* »Ik zelf ken er niemand, maar ik wilde, indien gij het goedkeurt, een vriend van mijn' overleden vader opzoeken, den commissaris van politie Bedroszeff. «Eene connectie van gewicht, die ons van veel voordeel kan zijn.Apostol verzonk in gepeins. «Hebt gij mij nog iets te zeggen?* vroeg Drago- mira na eenige oogenblikken. vNeen, gij weet alles. Ga met God (Wordt vervolgd.) grafische verbinding tusschen Woudrichem en dezes omliggende forten en sterkten is tot stand gekomen. Alleen de bureels moeten nog worden ingericht. Het hoofdbureel is alhier gevestigd. t Niettegenstaande de hoepels laag in prijs zijn zoo is de vraag naar hoepelhout groot. Bij de verpachting van 80 II.A. griendhout, maan dag 11. alhier gehouden, werden hooge prijzen be steed, deze liepen van 300 tot 400 per HA. BOM MELER WAARD, 4 Nov. Eenige heeren te Zalt-Bommel, hebben zich in comité vereenigd om te trachten aldaar eene afdeeling te constitu- ëeren van de centrale kiesvereeniging te Tiel. Zij hebben tot dat einde eene circulaire ver spreid in den omtrek, met oogmerk om tot dit doel op te wekken en leden te winnen. t GORINCHEM, 5 Nov. De gemeentebe- grooting voor 1886 is thans definitief vastgesteld tot een bedrag van 312734,711/^ in ontvang en uitgaaf. Onder de ontvangsten komen voor Batig saldo voor den dienst van '86, 25663,511/^; 40 opcenten op de hoofdsom der belasting op de gebouwde eigendommen 6429 10 op centen op die der ongebouwde eigendommen 422 35 opcenten op die der belasting op het personeel 12199. Het 4/5 gedeelte der opbrengst van de Rijks personeele belasting, thans tot een vast cijfer gebracht, bedraagt 31660; de plaatselijke directe belasting op de inkomsten 23000 aan marktgelden voor paarden eu vee 3000aan staanplaatsen van kramen enz. 500 3% van de opbrengst van alle binnen Gorinchem verkochte zee- en riviervisch 1800; het vischwater op de Merwede 7000; honden belasting 1200 vergunningsrecht 8000 overzetveer Gorinchem, Sleeuwijk en Woudrichem 14,500; aan schoolgelden gymnasium ƒ2500; hoogere burgerschool 2000 lager onderwijs 10950 bewaarschool 400; rijks-subsidie in de kosten van het gymnasium 8175 van de hoogere burgerschool 8500 30% lager onderwijs 10677 opbrengst der begraafplaats 3000. Hiertegen komt voor onder de uitgaven Jaarwedden van Burgemeester, Wethouders en verder personeel en benoodigdheden voor den gemeenteraad 17707 onderhoud van straten, wegen, havens, sluizen, klokken, begraafplaats, enz. ƒ9455; politie, brandweer enz. 13809,25; gymnasium 20080 hoogere burgerschool 20575; lager onderwijs ƒ33000. Het totaal bedrag van Hoofdstuk VII is 89124,901/2. Voor onvoorziene uitgaven is 9975,11 op deze begrooting uitgetrokken. t Bij Kon. besluit van 28 Oct., no. 19, is de heer J.W. Middelkoop, thans ontvanger der Reg. en Dom. te Hoorn, als zoodanig alhier benoemd. t DALEM. 4 Nov. Dagelijks worden duizen den kilo's beetwortelen aan net adres der heeren Jiiger, Ravenswaay Co. te Gorinchem afgeleverd. Het schoone, droge weder komt de leveranciers daarbij goed te stade. t Maandag werd de nieuwe school -alhier in gebruik genomen en Dinsdag die te Vuren. t Zekere A. v. d. V. van Vuren, we gens diefstal in de cellulaire gevangenis te Go rinchem, gaf na eenige dagen blijken van krank zinnigheid, zoodat men hem naar het gesticht Meerenberg heeft moeten vervoeren. Bij Kon. besl. is goedgekeurd dat de burge meester van Waspik, F. Kamp Az., is benoemd tot waarnemend secretaris dier gemeente. De minister van justitie, vergezeld van een referendaris en van den inspecteur voor de ge vangenissen, heeft het huis van burgerlijke en militaire verzekering te 's Hertogenbosch geïnspec teerd, met het doel om, zoo mogelijk, al de jeugdige veroordeelden van den Kruisberg naar dat huis te doen overbrengen. Op grond dat in 's lands kas somtijds een aan tal millioenen ongebruikt en renteloos liggen, heeft de minister van financien aan de Tweede Kamer voorgesteld die ^pmmen productief te maken, door ter leen verstrekken van gelden tegen zakelijke zekerheid, uitgezonderd koopmanswaren "en roe rende goederen, alzoo verhandelbare fondsen. Tot 1 April 1889 verwacht de regeering van dat middel een inkomsten-versterking met enkele tonnen gouds. Sommige Tweede Kamerleden hebben den,Mi nister van Binnenlandsche Zaken hun spijt ken baar gemaakt, dat men te Arasterdam en 's Gra- venhage optochtenen betoogingen toeliet, gevaarlijk voor 's lands rust. De meeste leden echter zouden die niet willen verbieden, juist ter voorkoming van onlusten. Ook wilde men opruiende vergaderingen door de politie den kop doen indrukken. De tegen standers vonden dat evenmin goed en hielden 't er voor, dat het preeken van oproerige taal bij ons volk eer afkeer vindt dan aanhang. Bij deu heer Pierson, directeur der Heldring gestichten te Zetten, hebben reeds tien personen hunne medewerking toegezegd, om door persoon lijk onderzoek door te dringen in de geheimen der prostitutie. Zes van hen zijn op dezelfde plaats woonachtig, zoodat eigenlijk nog slechts vyfsteden vertegenwoordigd zijn. Er worden door Ds. Pierson reeds plannen ont worpen, welke hun ter beoordeeling zullen wor den voorgelegd. Hunne namen blijven geheim en ook de plaatsen waar zij wonen. Men meldt uit Amsterdam, dat Maandagmorgen de weduwen en de vrouwen van de werklieden, die thans zonder arbeid zijn en kinderen op de kostelooze scholen hebben, verzocht waren ge worden zich aan de schoollokalen te vervoegen. Daar ontvingen zij de mededeeling, dat de gelegenheid bestond om voorloopig twee malen per week hare kinderen het middagmaal te doen gebruiken in een der volksgaarkeukens aldaar. 't Is voor sommigen misschien niet onopge merkt gebleven, dat er in eenige couranten ad- vertentiën werden opgenomen van den volgenden inhoud „Er bestaat gedegenheid voor een jongmensch, die leiding en toezicht behoeft, voor een liefdevolle verpleging in een klein gezin van een gehuwd heer en dame, P. G., zonder kinderen.* „Bij een ongehuwd, hulpbehoevend heer, die een kleine villa op een dorp bewoont, wordt een stirk persoon gevraagd van middelbaren leeftijd, ongehuwd, P. G., liefst oud-militair. Welnu, op die advertentiën zijn per brief zeer onzedelijke voorstellen gedaan. Daarom vestigt de hoofdcommissaris van policie te Arasterdam daarop de aandacht, terwijl hij nog meedeelt dat de schrijver der advertentiën en brieven een zekere Gijsbert Jacob Dijkman is, oud 40 jaar, wonende te Hattem op het Hoogehuis. Het bericht als zoude Lorette te Montfoort hare straf ondergaan, is onjuist en zou ook in strijd zijn met de bestaande voorschriften, aange zien Montfoort bestemd is voor meisjes die niet ouder zijn dan 18 jaren en wier straf niet van zoo langen duur is, als tot welke Lorette veroordeeld is. Omtrent de aanhouding van Van Rijsselberghe te Londen schrijft men aan het „N. v. d. D.*: Van Rijsselberghe heeft zich hier ruim vijf we ken opgehouden en woonde al dien tijd ten hüize van Henry Hubert Antink, No. 22 Bracy Street, Thorpdale Road, Hornsy Road. N. Deze persoon telegrapheerde Donderdag naar Scotland Yard, dat Rijsselberghe dien morgen onder verdachte om standigheden zijn huis had verlaten, bij zich heb bende twee koffers en een hazewindhond, zich waarschijnlijk naar het Yorkstation, King's Cross had begeven, en een uit den Haag ontsuapte ge vangene was. De directeur van Scotland Yard seinde terug dat men niets van hem wist, maar hem in het oog zou houden, gaf order hem gade te slaan en stelde zich met het Nederlandsche consulaat in verbinding. Jhr. May als waarne mend gezant (graaf Van Bylandt keert eerst deze week van zijn verlof terug) telegrapheerde naar het Ministerie van Buitenlandsche Zaken in den Haag en het duurde niet lang of er was tele- graphische aanvrage tot uitlevering van den ont snapte. Deze was intusschen door detectives op de hielen gevolgd en werd dadelijk na ontvangst van de aanvrage tot uitlevering door den inspec teur Greehara van Scotland Yard gearresteerd. Hij werd voorloopig in Bowstreet opgesloten en is naar de Clerkenwell-gevangenis overgebracht. Donderdag of Vrijdag komt hij in Bowstreet voor, maar er is natuurlijk geen twijfel aan, of de rechter zal in zijn uitlevering toestemmen, want het feit, waarom hij in Nederland veroordeeld was, was meer dan eenvoudige diefstal. In het laatste geval zou hij niet kunnen worden uitge leverd. Hoe voorzichtig men zijn moet met de aan wending van huismiddelen, blijkt uit het navol gende voorval. Een jong meisje te Oorschot ver wondde een harer vingers met een zoogenaamd hakselmes. Zij trachtte de wond te genezen door eene spinweb er op te leggen. Die web schijnt vergiftig te zijn geweest. Dit althans is zeker, dat de patiente spoedig daarop zwaar ziek, zelfs krankzinnig werd en korte dagen daarna is ge storven. De watermolen nabij het gehucht Bornwerd (gem. Westdongeradeel) is in den laatsten tijd wel de plaats waar ongelukken gebeuren. De mo lenaar werd voor drie jaren door den bliksem getroffen en was dadelijk dood. Zijn opvolger overkwam gepasseerden zomer het ongeluk, dat een kindje van hem, oud 3 jaren, door van een hoogen muur op de waterschroef te vallen, ge heel verbrijzeld werd. Thans is de vader in het gaandewerk van den molen geraakt en op de plaats gedood, een kamrad ving hem, waardoor de borst letterlijk in tweeën gescheiden werd. Hij laat eene weduwe met 4 nog jeugdige kin deren na. Aan den Haagweg, onder Zoeterwoude is een beschonken persoon, aan den berm van de tram baan liggende, door een van Voorschoten ko menden stoomtram aangereden. Naar het acade- miesch ziekenhuis te Leiden overgebracht moest hem een der beenen afgezet worden. De Gooische tram uit Amsterdam reed in de Water graafsmeer bij de Kruislaan een doove vrouw, die van een boerenerf kwam aanloopen, beide beenen af. Zij stierf onmiddellijk. In een ammoniak- fabriek te Amsterdam heeft een werkman, door het springen van een distilleerketel, zware brand wonden bekomen. De ongelukkige overleed in het Buiten-gasthuis. Het lijk van den kleermaker I. K., aan boord Zr. Ms. Schroefstoomschip „Atjeh* is gevonden in het dok der Marinewerf te Nieuwediep. De ongelukkige laat een weduwe met vier jeugdige kinderen na. Het twee-jarig dochtertje van den heer J. W. Mulder, te Hoorn» sterzwaag, een oogenblik zonder toezicht gelaten, is in de sloot voor de woning omgekomen. De stationschef te Baarn, de heer Van Wichen, heeft het ongeluk gehad bij het rangeeren van een goederentrein van een -der wagens te vallen. Hij werd ernstig aan het been gekwetst. Vol gens particulier telegram is het Ned. schip „de Ster,* kap. Jonker, van Hernosand naar Zaan dam, op de Zweedsche kust verongelukt. Kapi tein en stuurman zijn verdronken. Eene graan schuur van de erven van D. v. L te Lage-Zwa- luwe is met al het daarin aanwezige een prooi der vlammen geworden. Tijdens het ongeval bleef een op eenigen afstand wonende vrouw plotseling dood, waarschijnlijk ten gevolge van den schrik van het brandgeroep. Uit Wageningen meldt men, dat bij den brand, die Zaterdag jl. bij Ar- goldussen aldaar woedde, een bankbiljet van 1000, 't welk men geheel verloren waande, op merkwaardige wijze behouden is gebleven. Het biljet bevond zich, opgerold in een papiertje, in een grooten geldbeurs met zilveren beugel. De beurs was grootendeels verbrand. Het biljet, be nevens nog andere geldswaarden, werd gevonden door een leerling der Rijkslandbouwschool, die met eenige zijner makkers het gebouw was binnenge- gegaan, en die inmiddels nat gehouden werden door een straal uit een brandspuit. Uit hot Land vau Heusden wordt aan de >N. Rott. Ct.« geschreven Met groote blijdschap word over het algemeen alhier het bericht ontvangen dat het wetsontwerp tot onteigening van gronden voor de verlegging van deu Maasmond was aangenomen. Het vooruit zicht dat toch eenmaal de tjjd zal aanbreken, waarin men verlost zal zijn van de periodieke overstroomingen en afsnijding van 's-Bosch, is voor velen eene roden van groote bljjdschup, omdat de algemeene welvaart door eeu beter en zekerder verkeer in hooge mate zal worden bevorderd. Bljjft de weg naar 's-Bosch eenmaal voorgoed droog, dan mag men hopen dat ook eene betere en geregelder communicatie met die stad zal worden verzekerd, terwijl daarenboven de nieuwe rivier eene bron van welvaart kan worden. Dat de stemming te Heusden zelve niet zeer opgewekt is, ligt voor de hand, want naarmate de communicatie met 's-Bosch wordt verzekerd, bestaat de vrees dat het Land van Altena zal worden afgesneden, aangezien omtrent den bouw van eene vaste brug te Heusden biets is bepaald. Evenwel, do hoop is niet geheel opgegeven omdat de quaestie van het al of uiot bouwen eener brug naar verzekerd wordt moet worden uitgemaakt bjj de vaststelling der be- grooting, waaraan dan ook is toe te schrjjven dat over dat punt volstrekt geen discussie is gevoerd bjj de behandeling van het wetsontwerp. Men kan niet gelooven dat de regeering het Land van Altena kunstmatig tot een eiland zou willen maken, en zou blijven vasthouden aan de redo- neering dat te Heusden een veer evenzeer vol doende is als te Gorinchem. Hier toch is de toe stand nooit anders geweest, en zou men zeker ook wel liever eene brug hebben, maar te Heusden wordt de vaste verbinding vervangen door eenó overvaart. f Bewerken en Sleeuwijk, van 1 tot 31 Oct. Ondertrouwd; Rijk Damen, jm. met Petro- nella van Andel, jd. Getrouwd: Gerardus Tamboer, jm. met Janna Adriana Blokland; Marinus v. d. Stelt,jm. met Maaike v. Rosmalen, jd.Antonie v. Vark, jm. met Antonia v. d. Stelt, jd. Geboren: Antje, d. v. J. Ippel en E. C. den HollanderAntonie Jan, z. v. T. Smookers en van J. CornetAart, z. v. A. Pellikaan en C. B. de KruijkBastiaan, z. v. D. Scheffers en L. Bran derhorst Jan, z. v. A. Visser en M. d. Haan Johanna, d. v. J. Kant en P. v. HovenAnna Adriana, d. v. B. M. Bakker en J. Walraven Jan, z. v. A. v. Vark en A. v. d. SteltNicolaas Frans, z. v. L. de Pender en A. v. d. Stelt; Lijntje Wil- lemina, d. v. J. de Peuter en C. v. d. Stelt. Overleden: Leentje Saakiena Ponne, 28 j.; Anne Vorthoren, 4 m.; Ario Coljju, eehtgen. v. Berbera v. Breugel, 48 j. f Jlcdikhuizcn, van 81 Sept. tot 31 Oct. Geboren: Theodora Maria, d. v. PT v. d. Brandt eu Antonia v. BijnenHuibarta, d. v. F. W. Colet en Maaike v. HemertPetronella, d. v. Hendrik Hekspoor en Catharina Verklaren Digna, d. v. Laurens v. d. Heijden en Huiberdina de Vaan. Overleden: Hendrikus v. d. Avoort, 22 j. ongeh. f Dussen. Geboren: Cornells, z. v. P. de Wit en H. C. v. d. Pluijm; Pieter Antonie, z. A. Verbunt en C. H. de Nier; Cornelis Adrianus, z. v. A.Pe- terse en A. HuigenAllegonda, d. v. C. Rozendaal en J. v. Zon. Overleden: J. C. G. Verbunt, 3 j.A. A. M. v. d. Pluijm, 10 m.; F. v. Dortmont, wedr. v. P. v. d. Pluijm, 67 j.; A. M. v. d. Pluijm, 7 m.; G. Koene, 17 m.G. J. Meyers, 8 m.; L. Hon» coop, wedr. v. M. Millenaars, 77 j. t Meeuwen, van 1 Oct. tot 1 Nov. Getrouwd: J. Burghout, 39 j., v. Meeuwen en S. Uithoven, 26 j., v. Hill. Geboren: Johanna Willemina, d. v. T. J. Heijmans en J. v. Zon; Gerrit Adrianus, z. v. L. den Hollander en J. Ockers. f Eethen, van 1 Oct. tot 1 Nov. Geboren: Willem, z. v. G. v. Wjjlen en C'. H. v. Wijk; Antonie, z. v. C. Verhoeven en A. Merkx; Pieternella, d. v. A. J. Merkx on C. Eekels Jan Hendrik, z. v. C. v. d. Mooren en M. Broek- huijsen; Cornelis, z. v. W. RouboS en C. v. d. Beek; Hermine, d. v. P. v. d. Heuvel en A. A. BranderhorstGerrit, z. v. M. v. Mersbergen en L. Donkersloot. Overleden: J. Ujjthoven, echtg. v. C. J. Nieuwkoop. Najaarszittina* Prov.-Staten, aangevangen Dinsdag 3 Nov., nam. 2 ure. Deze najaarszitting zal niet belangrijk zijn aan te behandelen onderwerpen, zooals ook de Voorzitter bij zijne openingsrede betuigde. Van zeei beduidend belang is echter het verzoek van Mr. van Cooth, om eervol ontslag als griffier der Staten, dat aan de vergadering werd aangeboden. De commissaris des Ko- nings brengt een welverdiende hnlde aan den titularis, die ge durende eene reeks van 32 jaren aan de provincie zijn bijstand verleende, waarbij hij zich onderscheidde door rechtschapenheid, kunde, voortvarendheid en getrouwe plichtsbetrachting. Onder de stukken voor deze vergadering zijn 38 nieuw in- gekomene en 10 aangehoudene uit de zomerzitting. Wij zullen onze lezers niet met eene volledige opnoeming vermoeien. Alleen willen we vermelden die zaken die .noodig zijn ter algemeene kennis te brengen cn die welke betrekking hebben op onze streek. Een verzoek van de Noordbr. Maatschappij van Landbouw om afschaffing van provinciale brug- en veergelden, zooals die in sommige deelen der provincie nog geheven wordsn, wordt in handen gesteld van Ged.-Staten. Een verzoek van dezelfde maatschappij om voortzetting van de verbetering van kleine rivieren en waterleidingen en bevordering van den aanleg van werken tot irrigatie der graslanden met rivierwater, wordt voor kennisgeving aangenomen. Eene aanvraag door den wegwerker J. Kolen te Vlymen, om twee perceelen grond voor f 12 'sjaars voor den tijd van 6 jaren te mogen huren, wordt goedgekeurd. Bij behandeling van het reeds vermelde verzoek van Mr.v.Cooth, stelt de voorz. voor dit op de meest eervolle wijze te verleenen. Mr. van Baar, als oudste lid in dienstjaren, voegt hierbij na mens de leden een hartelijk woord, waarbij hij den wensch uit drukt dat de heer v. C., na een welbesteed leven, nog lang, zeer lang, de welverdiende rust zal genieten. Niettemin had de vergadering dit tijdstip gaarne nog eeni gen tijd verschoven gezien. De griffier dankt den voorz. en de leden voor de welwil lendheid die hij steeds van beiden zoo ruimschoots mocht on dervinden. Zonder stemming wordt het gevraagde ontslag op de meest

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1885 | | pagina 2