Medelezers gevraagd BEKENDMAKING. VERKOOPEN, 34000Sigaren lenigen INBOËDEL, M. J. Rooij akkers, Joh. L.A.vanLnbeek, i/Hótel Central,'' AFi lISTAUiAUT Hótel i; Sluis," BILLARTFABRIEK. Erfhuis te Heusden. Verzekering van VEE en PAABDEN, A RNHE M. LAND- EN TUINBOUW. RECHTSZAKEN. AANBESTEDINGEN. 321ste Staatsloterij. Gemengd Nieuws. MARKTBERÏCHTENr ADYERTENTIEN. Op Zaturdag 10 April 1886, verkoopen Piano-, Zang- ot Orgellessen UTRECHT. Logies en Dejeuner 1.50. Draisma van Valkenburg^ Wed. W. L. Kuijk Zoon, Oppert 148, ROTTERDAM, zeer BILLIJKE PRIJZEN. tegen schade wegens sterfte der dieren. instellen. Voor dat onderzoek zullen worden uit- genoodigd de heeren Th. J. Waller te Anna Paulowna, C. J. van der Oudermeulen te Wasse naar en J. Zaaijer Pzn. te Dirksland. Onder de inheemsche kunstenaarsphotografen bekleedt de heer Westenborg te Arnhem steeds eene zeer eervolle plaats. Dit getuigt weer op nieuw het uitstekend fraaie portret, in zoogenaamd boudoir-formaat, van ons bemind en beminnelijk kroonprinsesje, dat wij een dezer dagen van dien heer te zien kregen. Ook zonder de verzekering van den vervaardiger, kunnen wij 't, dunkt ons, het geheele portret wel aanzien, dat het aanval lige koningskind daarvoor in diens atelier in hoogst eigen persoon geposeerd heeft. Op een rustieken stoel, de met lage rosetschoen tjes bekleede voetjes over elkander geslagen, in een sneeuwwolk van borduursel, het linker handje losjes in de sjerp, het rechter steunend op de rustieke baluster, staat zij daar levend voor u, de laatste loot van den Oranjestam, de laatste hoop op het geliefde Vorstenhuis, in al de lieftallige onschuld harer vorstelijke jeugd. Moge de heer Westerborg bij het klimmen harer jaren, nog menigmaal geroepen worden om het beeld weer te geven van onze kroonprinses Wilhelmina, eenmaal onze Koningin; zijn fraai portret dat hij ons heden getoond heeft, verdient die belooning ten volle. (Bommelsche Ct.) Naar wij vernemen heeft de heer E. Kiderlen Jr. 11. Zondag te Laeken (België), bij den aldaar gehouden wielerwedstrijd, met veel gemak de 4 eerste te behalen prijzen gewonnen. De heer Couvée (Delft), had het ongeluk in den eersten wedstrijd te vallen en den pols te breken. Eenige haringvisschers te Helder hebben dezer dagen in één trek ruim 4 last of 200tal haring gevangen. De politie te Luik neemt thans strenge maat regelen ten opzichte van vreemde werklieden, die niet van goede papieren voorzien zijn. Allen wor den zonder onderscheid over de grenzen des rijks gezet. Men verwacht van dezen maatregel, dat vele deserteurs van ons leger, die te Luik en in den omtrek werkzaam zijn, zullen worden uitgeleverd. Reeds heeft zich de tamboer Avan het 2e reg. inf., die eene vrijwillige aanmelding boven eene gedwongen terugkeer verkoos, bij de millitaire autoriteit te Maastricht aangemeld. ffDe groote strijd, de laatste strijd is begon nen roepen de leiders der volksbeweging uit, en zegevierend wijzen zij op de jaminertooneelen in Luik en Henegouwen. Ieder moet zielsmedelijden hebben met hen, die daar met eigen hand hunne middelen van bestaan vernietigen. Ofschoon wij het niet geloo- ven, bestaat toch de mogelijkheid dat zij zooge naamd overwinnaars zijn. Maar als dan alles is ver nield en leeggeplunderd wat dan? Wie zal dan werk verschaffen en brood geven? Kapitaal is er niet meerfabrieken zijn verwoestmijnwerken geslooptde bouwvelden vertredende handel vermoordde geheele samenleving is een chaos geworden. Als dit nu de zegepraal is van den laatsten strijd, waarop met zooveel trots en voldoening ge wezen wordt, dan zijn de overwinnaars al even diep te beklagen als de overwonnenen. Veeleer gelooven we dan ook dat hetgeen nu in de Belgische kolendistricten geschiedt, meer tot waarschuwing dan tot opwekking strekken moet van hen, die in andere landen aan de stem der leiders gehoor gaven. („Arnli. Crt.") Men is van plan hier te lande een anti-soci- alistischen bond op te richten. De statuteu zijn zelfs reeds opgemaakt. In het dorp Twisk zijn een vijftal boerenwo ningen, eene smederij en een schilderswinkel eene prooi der vlammen geworden. Aangewakkerd door een hevigen wind, viel er aan redden niet te denken. Behalve het vee, dat men nog wist te redden, is dan ook alles verbrand. De brand is ontstaan in de smederij. Aan de schipbrug te Wester voort is het lijk opgevischt van een heer, blijkens bij hem ge vonden papieren te Emmerich tehuis behoorende. Het werd door bloedverwanten herkend. G. W. Van de P., die zich in een logement op het Damrak te Arasterdam schuldig gemaakt heeft aan oplichterij door valschheid en zich eenigen tijd aan de nasporing van de politie heeft weteu te onttrekken, is te Schiedam ontdekt en in hech tenis genomen. Uit het Noorder-Buiten- Spaarne bij Haarlem is opgehaald het lijk van een 14jarigen knaap, die daar vermist werd. Men vermoedt dat hij uit een roeibootje is gevallen, waarin hij het laatst was gezien en dat alleen drijvende is gevonden. In de Waal onder Zaltbommel is omgeslagen een bootje, waarin zich bevond schipper Willemsen, bevarende het schip fDe Twee Gebroeders." Willemsen heeft te vergeefs getracht zich aan het bootje vast te klemmen zijn lijk is tot heden niet gevonden. - De opsporing wordt verzocht van de zeven tienjarige E. R., gekleed in jak en wit boezelaar, die Zondag de ouderlijke woning tc Amsterdam heeft verlaten. Ook wordt aanhouding ver zocht van den lichtmatroos D., behoorende tot de rol van het opleidingsschip „Wassenaer," die wegens het verkoopen van zijn equipementstukken te Amsterdam gearresteerd was en den agent van politie ontliep. Zekere mevr. H. te Breda heeft zich door een revolverschot van hel leven beroofd. Zij was nog slechts een half jaar geleden gehuwd. Een der werkers van het Staatsspoor is niet ver van 01- denzaal onder een trein geraakt. Hij bleef op de plaats dood. Te Maastricht kreeg een kind van 6 maanden den geheelen inhoud van een pot met kokend water over het lijf, aan de gevolgen waarvan het eenige uren later is overleden. Een hevige brand heeft te West-IJselmonde een boerenwoning in de asch gelegd. Zeventien koeien en 7 schapen kwamen in de vlammen om. De brand is ontstaan door het omvallen van een lantaarn. Te Sneek heeft een meisje van 23 jaren de ouderlijke woning verlaten en is niet teruggekeerd. Men vermoedt dat haar een onge luk is overkomen, althans men heeft een hoed gevonden, welke door de ouders herkend is, als aan haar toebehoorende. Ook moet aldaar nog een ander meisje, dat door haar moeder met een rijksdaalder naar den bakker was gezonden, spoor loos verdwenen zijn. (2 KERKNIEUWS. in stevige kwaliteit voorradig bij L. VEERMAN. op het Algemeen Handelsblad, u Nieuws van den Dag, u Dagblad v. Zuid-Holland en 's-Hage, en de Provinciale Noordbrab. Courant. Adres aan den Boekhandelaar L. Veerman. Zegt het voort. MUZIEKONDERWIJZER te GORIN- CHEM, Gasthuisstraat. Dinsdag en Donderdag disponibel heb bende tot het geven van te Werkendam of omstreken, beveelt zich beleefdelijk aan. Corn. Schouten. Café R estaurant, L OFOD1NSCHE Genees- en scheikundig onderzocht en aanbevolen door Professoren van al de Nederl. lloogeseholcn en verschillende Buitcnlandschc Geleerden. Op Dinsdag den 6n April 1886, voormid dag precies tien uur, zal de Deurwaarder J. Ph. van der ROS te Heusden, voor Mejufvrouw de Wed. W. DE GRAAUW te Heusden,ten haren woonhuize na bij de Oudheusdensche poort aldaar, aan den hoogst biedende tegen gereede betaling VERKOOPEN Eene mahoniehouten SECRETAIRE, BU REAU, SCHRIJFTAFEL, STOELEN, TAFELS, SCHILDERIJEN, RAMEN met glas, BAKKEN met glas, een groot DEK KLEED enzoovoort. Te zien Maandag 5 April van 2 tot 4 uur namiddag. Bij den onderget.eekende, Hooid Agent voor WIJK en OMSTREKEN, voor de „Noord-Hollandsche Veeverzekering-Maatschappij" en Agent voor de //Algemeene Waarborg-Maatschappij van Vee verzekeringen, gevestigd te Antwerpen," zijn verzeke ringen te sluiten en alle gewenschte inlichiingen te verkrijgen. Adres: den Heer H. li. liOrMJYGr, ten huize van den Heer H. VAN WIJK AdZn., te W ij k. Uit het Land van Altena schrijft men Na den langdnrenden winter is er reden tot tevredenheid over den stand der wintergranen. Er bestond vrees dat sommige wintergewassen zouden zijn omgekomen, doch die vrees zal nu blijken ongegrond te zijn. Ook de wintorboonen, die ver leden herfst zijn uitgezaaid, hebben de vorst goed doorstaan. De veldarbeid is door de laatste vorst wel wat opgehouden, doch zal nn met des te meer gemak kunnen verricht worden. Door de aanhoudende droogte en den gunstigen wind zijn de weilanden van het overtollige water bevrijd en hebben reeds een prachtig aanzien. Yele veehouders verlangen naar geschikte gelegenheid om hun vee in de weide te doen, daar de voorraad hooi gering wordt en de prijzen van dit voeder aanmerkelijk gestegen zijn. Het gerechtshof te Arnhem, heeft Dinsdag uit spraak gedaan in de zaak tegen mevr. Bulkley c. 8. Het vonnis der rechtbank, waarbjj mevr. Bulkley tot 18 maanden, Kloppers tot 1 jaar en niej. Schlin- gomann tot 45 dageu celstraf werden veroordeeld, is bevestigd. De eisen van den procureur-generaal tot onmid dellijke inbecbtenisstelling van mevr. Bulkley, is afgewezen. Bij de uitspraak was alleen Kloppers tegenwoordig. De verdedigers van mevr. Bulkley on bare mede- beklaagde hebben onmiddellijk na de uitspraak cassatie aangeteekend. t BOSCH, 30 April. Het voortzetten der oever verdediging door steenglooiïng langs een gedeelte der Znid-Willemsvaart in N.-Brabant. Raming 22,580. Aanw. 24 April. (1 t 's-HAGE, 28 April. De uitvoering van bag- gerwerken op het benedendeel der Nienwe Mer- wede, gedeeltelijk door middel van Rijks-stoom- baggervaartuigen, met het onderhoud en de bediening dier vaartuigen. Raming/139,000. Aanw. 21 April. t 5 Mei. Het onderhoud en herstel der werken aan den Hoek van Holland van 1 Mei 1886 tot en met 31 April 1887. Raming 155,000. Aanw. 28 April tot 1 Mei. (3 t 's-BOSCH, 7 Mei. De uitvoering van bagger- werk tot het onder profiel herstellen van het ka naal de Zuid-Willemsvaart in N.-Brabant. Raming 12,400. Aanw. 30 April. (4 Ie klasse. Trekking van 30 Maart. Prijzen van 100 en daarboven. Prijs van ƒ5000: no. 20298 1500no. 15381 1000: nos. 9002,1212 en 11109; 400: no. 2456 ƒ200: nos. 745 en 12093; ƒ100: nos. 3595, 9890 en 17713. Ie klasse. Trekking van 31 Maart. Prijs van ƒ2000: no. 10708; 1500: no. 9912 ƒ400: nos. 11928 en 18491; ƒ200: no. 12645; ƒ100: nos. 637, 10302, 15347, 17101 en 19315. Ie Klasse. Trekking van 1 April. Prijs van ƒ400: no. 11025; 200: no. 1368 en 5953; ƒ100: nos. 7946, 16305, 18949 en 20184. De buitengewone vergadering van de synodus plena der Ned. Herv. kerk heeft, na hot reces, hare werkzaamheden woder aangevangen. Belangrijk is het beslnit, met overgroote meer derheid van stemmen genomen, om terng te ko men op een besluit, vroeger in de 2e zitting ge nomen. Toen was besloten het bekende voorstel van nu wijlen ds. Tinholt, strekkende om een ♦mo dus vivendi* te zoeken enz., niet te behandelen vóór eene eindbeslissing in de tuchtzaak betreffende de gemeente te Amsterdam zou zijn gevallen; nu, in de 10e zitting, is besloten, dat het rapport van de commissie, benoemd naar aanleiding van het voorstel des heeren T., op de agenda van deze buitengewone vergadering zal worden gebracht. Das wordt zoo spoedig mogelijk de zaak der»mo dus vivendi* of van het interim* door de alge- meone synode behandeld. Onder de gronden voor deze veranderde mee ning moet zeker gerekend worden het uitzicht, dat de regeling der kerkelijke zaken te Amsterdam langer zal duren dan aanvankelijk scheen te wach ten. Woensdag heeft de synode hare geheele zitting gewijd aan de behandeling der aangelegenheden van de gemeenten te Kootwijk en te Voorthuysen en de bespreking der maatregelen, te nemen met het oog op den toestand aldaar. Beroepen: te Brakel, de heer Westerbeek van Eerten, cand. te Utrecht. LINGEN, 31 Maart. Aan het sinds 7 jaar be staande Technicnm Lingen (provincie Hannover) vorkregen in het verloopen schooljaar de aftredende studeerenden (onder welke uit Nederland de heer Th. Breijinck uit Kampen) na het eind-examen te hebben afgelegd, hunne betrekkelijke diploma's. Ook de aanmerkelijke vlucht, welke de electrotechniek in den jongsteu tijd genomen heeft, in aanmerking nemende, had de directie aanleiding gegeven de eleetrotecbniek als leervak op te nemen. Behalve aan polytechnische scholen, had dit nog niet aan dusdanige inrichtingen plaats. Deze technische school biedt jongelieden, welke het niet vergnnd is eene polytechnische school te bezoeken, gelegen heid aan, zich wetenschappelijk en technisch in het gezainelijke machinen- en bouwvak te bekwa men. Prospectassen verzendt op aanvrage gratis de directeur W. Daltrop te Lingen. Twee dienstmeisjes stonden voor een mooie ga lanteriewinkel en bewonderden de candelabres er was er één met 18 armen en één met drie. Welke vindt jij de mooiste?* vroeg de jongste. Die kleine,antwoorde do ondste, ♦daar is min der aan te poetsen Waar wacht je toch op, ventje vroeg een me delijdend heer aan een kleinen jongen, die eiken voorbijganger oplettend aankeek. »Op een beer met een dikken knevel, die een sigaar rookt; dan loop ik hem achterna, net zoolang tot dat hij het eindje weggooit,* was het antwoord. ♦Rookon heeron met dikke knevels dan zulke goede sigaren?* - Neen, maar ze gooien niet zulke korte eindjes weg.* Toen Napoleon in Amsterdam zijn intocht deed, werd er gevlagd en feestgevierd. Een slager wilde den grooten keizer ook zijn hulde bewijzen en hing een dikken worst tusschen eenige kleinere, met dit bijschrift Wat deze beuling is onder de worsten, Dat is Napoleon onder dé vorsten. t WAALWIJK, 2 April. Op de heden gehouden markt was de aanvoer van voe veel, handel weinigaangevoerd werden 603 KG. boter, die 0.83 a 0.97 per kilogram gold. f DUSSEN, 1 April. Op de heden alhier gehou den botermarkt werden aangevoerd 309 kilo boter. Zij gold van f 0.80 tot 1.05. t DORDRECHT, 2 April. Hooiboter 0.55 a 0.43. Tonnen 8.50 a 9.00. Weiboter 0.38 a 0.36. Kunstboter 0.25 a 0.30. Eieren 3.25 a 3.00. per 100. WORDT GEVRAAGD, tegon hoog loon, met 1 Mei a.s. binnen Hens- den, eene Dienstbode, van goede getuigen voorzien. Adres aan den Boekhandelaar L. VEERMAN te Heusden. Schoonmaak! des morgens 11 uur, is de Notaris DE GIER voor nemens, ten huize van den Heer H. Mourik, in het ♦Wapen van Amsterdam* te Heusden, voor de Erven Kleinemultjer, publiek te OM CONTANT GELD: Notaris DE GIER te Heusden, zal op Zaterdag 3 April 1886, ten sterf- hnize van Mevrouw de Wed. Frackers te Heusden, in de Wittebroodstraat, om con tant geld, alsStoelen, Tafels, Kasten, Kisten, Canapé, Speeltafeltjes, Kachel, Bedden, Ledikanten, Koper, Tin, IJzer, Aardewerk enz. 1 LEVERT: Kof ij a 42 Ct. bij 2Vs Kilo d 40 Ct; Thee van af 80 Ct. en hoogerSuiker in soorten Tabak in alle prijzen Sigaren van af f 9 per mille en hoogerSuikerwerken in ruime sorteeringEn gelsche Pepermunt gesorteerd f 3 per KistjePetro leum aan MarktprijsZoutfijn en grof f 3,05 per 25 KiloZeep aan MarktprijsStijfsel, Aardappel meel en Sago Rijst, in soorten Gepelde Garst van af 9 Ct. en hooger Boter-Janhagel a 65 Ct. Klein goed a 60 Ct. en St. Nicolaas a 60 Ct.per1/Kilo; Chocolade in soorten Eau de Cologne en Parfume- riën Genever ci 72 Ct. Brandewijn a 82 Ct.Cog nac a f 1.40 en Bitter in alle soorten in Jleschjes. De vier laatste artikelen ook geeombineerd bij 2 Liter verkrijgbaar. LIKEUREN IN ALLE SOORTEN. Alles franco aan huis, zoo binnen als buiten de Stad. tegenover het Rijnspoorweg-Station. h la Station Arnhem. Onder aanbevoling T. SLUIS Prijs 0.80 de heele en 0.40 de halve flacon. NB. Geen Levertraan wordt in de uandel gebracht, tenzij door den Hoogleeraar Dr. E.A.VAN DER BURG onderzocht en goedgekeurd.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1886 | | pagina 3