Oproeping. IS ti Elf, overgenomen AHTI5LELEIV, Gebr. de Gouw. J. S. JISKOOT, Prakthijn te Veen AiINT Op Donderdag 29 April a.s., in de Zaal „COHCORDIA: P. VAN DE CORPUT. KERMIS Tl MEMlBlüa Café „Casino," Donderdag 25 Cent Entrée. Overige dagen vrij Entrée. land- en tuinbouw. adyerteNtien: Landbouwgereedschappen, enz. op Maandag, Dinsdag, Woensdag, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag a.s. W. VAN DUPPEN. Gemengd Nieuws. MARKTBERICHTEN. Koraal- of Zangvereenigingen hoogendorp. Het ERFHUIS, notaris de gier. Donderdag 29 April 1886, Donderdag 6 Mei 1886, en aanverwante artikelen. voor het kanton HEUSDEN, der Algemeene Onderlinge y erz ekeringma a tsc happij bij Besmettelijke Ziekten „De Philantroop, geves tigd te Bolsward. Zitdag te Heusden iederen Zaturdag van 11 tot 1 uur, ten huize van de Weduwe N. Dekker, aan de Haven. ter gelegenheid van de Kermis te Heusden, Entree voor een Heer met Dame 49 Cent. als antierzins bezorgen per velocipede. Voldoet de proef, dan zal de postdienst geregeld op deze wijze geschieden. Men schrijft uit Barendr'echtWanneer wij een kijkje gaan nemen naar de werkzaamheden van de brug over de Oude Maas, dan treft het onze aandacht, dat er reeds zooveel werk sedert den korten tijd na de aanbesteding is verricht. Niet alleen dat de noordelijke toegangsweg nage noeg gereed is, is men thans reeds aan den Zui delijken toegangsweg en aan het heiwerk voor den Noordelijken landpijler of het landhoofd be zig. Het eigenaardig geklop van de stoomhei hoort men reeds van verre. Een menigte rieten en houten keeten vormen als het ware daar een kolonie. De rieten voor de werklieden, de hou ten voor de aannemers en opzichthebbendeu. On der deze treft vooral de aandacht die bewoond wordt door den ingenieur met het toezicht over den bouw belast. Deze bevat 14 kamers. Te Geertruiden berg is Vrijdag een hond afge maakt, die, volgens onderzoek van den veearts, lijdende was aan dolheid. In het distriet Breda is reeds gevolg gegeven aan het verzoek van den Minister van Binnen- landsche Zaken, om, bij voorkomende gevallen van hondsdolheid, de cadavers op te zenden naar de veeartsenijschool te Utrecht, en wel door den districtsveearts, met betrekking tot een hond te Made en te Geertruidenberg, die aan die ziekte leed. Door een inspecteur van politie te Rotterdam is een heer en een dame gearresteerd, die daar ter stede in twee verschillende hotels gelogeerd hadden en grove verteringen maakten. Hij bleek een Engelschman te zijn, die zich ten nadeele van een Engelsche Bank, waar hij als klerk in betrekking was, een som van naar men zegt f 24.000 had weten meester te maken. De dame bleek een Duitsche te zijn, die hij waarschijnlijk hier of daar ontmoet had. Bij zijn arrestatie werd hij nog in het bezit gevonden van ongeveer 18.000. De bliksem sloeg Zondagmiddag te Walfhuizen (Groningen) in de arbeiderswoning van G. Van Hun. De schoorsteen, waarin de bliksem sloeg, is gedeeltelijk weggeslagen, en er bleef zelfs geen heele steen liggen. De man die voor 't vuur zat, gevoelde een geweldigen slag voor t hoofd en stortte met den stoel achterover. Van daar ging de bliksem achterlangs den stoel der vrouw die achter de tafel zat, en een zware pijn in den rug ge voelde. Uit den steenen vloer werden eenige stuk jes geslagen en de bliksem nam uitweg door 't eene raam, waaruit 4 ruiten werden geslagen. Twee meisjes, die in de kamer aan 't beschot met kaatsballen speelden, bleven geheel ongedeerd, en noch man noch vrouw gevoelen iets van de ge volgen en bevinden zich wel. Te Tiel is een meisje van 14 maanden in een onbewaakt oogenblik in een sloot geraakt en verdronken. De metselaar W. Diest, te Schie dam, naar zijn knechts willende gaan zien, die bezig waren een reparatie te verrichten aan een huis in de Boterstraat, stapte van de ladder op de dakgoot van het daarnaast staande huis, waar door de rand van de goot er gedeeltelijk afbrak en Diest naar beneden stortte, met het gevolg dat hij met het hoofd op den kant van den hard- steenen trottoirband viel, waardoor een hersen schudding plaats had, ten gevolge waarvan D. in zeer zorgwekkenden toestand verkeert. - Uit de ri vier de Waal te Nijmegen is het lijk opgehaald van een onlangs aldaar verdronken vrouw. Te Moerdijk is het 8-jarig zoontje van den heer G. J. D. S. bij het. spelen langs den waterkant in het- water gevallen en verdronken. Uit het Spuikanaal te Schiedam is opgevischt zekere J., zeeman, laatst wonende te Rotterdam, die sedert den 2n Maart j.l. vermist wordt en die op dien datum dronken te Schiedam had roitdgeloopen. Zijn lijk dat in verregaanden staat van ontbinding verkeerde, is naar het drenkelingshuisje overge bracht. Een boerderij is te Moergestel afge brand f 12 koeien kwamen in de vlammen om. Te Halfweg brandde een bouwmanswoning af, waarbij 7 koeien en een geit omkwamen. Vrouw en kinderen werden met moeite gered. Kantongerecht te Heusden. Zitting 16 April 1886. Dronkenschap. P. L. te Dassen, art. 22, boete 2. enbs. 2 d.J. v. T. te Wyk, art. 22, boete 5, subs. 3d.; L. M. te Aalburg, art. 21, gev. 2 d.; P. H. W. te Hensden, art. 22, boete Ö.50 snbs. 1 dag. Jacht en Visscherij. L. v. B. te Elshout, boete 20 snbs. 2 d. Voerwezen. G. R. vroeger te Amsterdam, thans woonplaats onbekend, boete 2 subs. 1 dag. Van het hebben van licht, niet besloten in een lantaarn, in een stal. J. A. Z. te Veen, boete f 3 snbs. 1 d. Al de veroordeelden tevens in de kosten. ZEGELRECHT OP EFFECTEN. vluggeraangevoerd worden 547 KG. boter, die 1.19 a 1.33 per kilogram gold. ÜSgf Wegens"hëFPA ASCHFEEST zal het volgende No. dezer Courant een dag later verschijnen. NICOLAUS VEGER ANNA MARIA DE GRAAF Allen die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan de nalatenschap van wijlen den Weleerw. Zeergel. Heer C. F. J. Pape, overleden te Heusden, worden verzocht daarvan vóór 15 Mei a.s., opgaaf of betaling te doen aan L. J. VEERMAN, Executeur. Heusden, 23 April 1880. tegen zeer billijke voorwaarden. De Notaris VAN MEERTEN te Andel, is voornemens voor de Erven I. A. Sonnevelt, in het openbaar te verkoopen, om terstond te aanvaarden: en finaal HANDEL IN jj Ter voorziening in de uitvoering van de wet van 31 Dec. 18S5, tot verhooging en uitbreiding van het zegelrecht op effec ten, zijn bij Kon. besluit van 9 April jl. de volgende bepalin gen vastgesteld Art. 1. De zegeling der binnen het Rijk opgemaakte effec ten, bedoeld in het tweede lid van art. 5 der wet van 31 Dec. 1885, geschiedt door de ontvangers der registratie en van het zegel, die van de beialing van het recht op het reeds gebruikte papier doen blijken door de volgende kwitantie op de stukken te stellen No. Ontvangen voor zegelrecht h en vooropcenten h teden De ontvanger, (onderteekening)" Art. 2. De zegeling der buiten het Rijk of in de overzeesche bezittingen van het Rijk opgemaakte effecten tegen verminderd recht, overeenkomstig art. G der zelfde wet geschiedt lo. met den natten zegelstempel aan alle kantoren van het buitengewoon zegel; 2o. met het in art. 4 van dit besluit bedoelde plakzegel, aan alle kantoren van registratie of successierechten of ook door de belanghebbenden zelf, mits de stukken, overeenkomstig het laatste lid van voormeld art. 4, door of namens een ontvanger der re gistratie afgestempeld worden. Op schriftelijk verzoek der belanghebbenden en, voor zoover de dienst dit toelaat, kunnen de ontvangers der registratie of successierechten, tegen vooruitbetaling der kosten van verplaat sing, de opplakking en afstempeling van het plakzegel doen of, onder hunne verantwoordelijkheid, laten doen ten huize van de belanghebbenden, aan wie voor de betaalde kosten van verplaat sing kwitantie wordt gegeven. Art. 3. De zegeling met den natten zegelstempel geschiedt overeenkomstig de daarvoor bestaande voorschriften. De zegelstempel vermeldt het volle bedrag van het zegel recht, al is daarvoor slechts een vijfde of de helft betaald. Art. 4. Het plakzegel, bestemd voor de zegeling van effec ten, is zwart en wordt overigens vervaardigd naar het model, vastgesteld bij Kon. besluit van 7 Dec. 1885. Het volle bedrag van het recht wordt op het plakzegel ver meld, met aanwijzing echter in roode letters dat slechts '/s of >/2 van het bedrag betaald is. De plakzegels zijn verkrijgbaar aan al de kantoren van re gistratie of snccessierechten en slechts geldig voor het in art. 2 bedoelde gebruik, mits zij, na volgens de voorschriften van art. 5 eerste alinea te zijn vastgeplakt, door of namens een ontvanger der registratie of successierechten afgestempeld zijn de met '/s van het recht betaalde, binnen 6 maanden na het in werking treden der voormelde wetde met 1/2 van het recht betaalde, binnen de daaropvolgende 3 maanden. Art. 5. Het plakzegel wordt in zijn geheel, gaaf en onge schonden, zooals het van Rijkswege wordt uitgegeven, op de eerste bladzijde van het effect zooveel mogelijk bovenaan vast geplakt, zonder dat papier of eeDige andere stof tusschen het effect en het plakzegel aanwezig zij. De in het derde lid van het vorig artikel bedoelde afstem peling geschiedt door middel van een op of over het zegel af te drukken stempel, houdende aanwijzing van de qualiteit en standplaats van den ontvanger door of namens wien, wanneer het stuk van voldoend zegel voorzien is, de afstempeling ge schiedt. Art. 6. Zijn de bij dit besluit betrekkelijk het gebruik van het plakzegel vastgestelde voorschriften niet alle nagekomen, dan wordt het stuk beschouwd alsof het niet gezegeld ware. Art. 7. Ten aanzien van de zegeling van het papier bestemd voor effecten, die na het in werking treden der voormelde wet, binuen het rijk opgemaakt worden, blijven de thans bestaande voorschriften van kracht. Ruiten het rijk of in de overzeesche bezittingen van het lijk opgemaakte effecten, die niet behoorlijk gezegeld zijn bin nen negen maanden na het in werking treden der voormelde wet, kunnen, welke dagteekening zij dok dragen, alleen geze geld worden aau alle kantoren van het buitengewoon zegel met den natten of den drogen zegelstempel. Art. 8. Dit besluit zal in werking treden op het tijdstip, voor het in werking treden der wet van 31 December 1885 bij nader besluit vast te stellen. Hot «Leidscho Dbl.« bovat het volgende land- bon wbericht Op het veld hoerscht overal de grootste bedrij vigheid. Het groenland werd in een paar weken van een kale, dorre vlakte in een groen grastapijt veranderd. Voor vele veehouders is dit eene groote uitkomst, want de hooischuren werden lodig. Of schoon de hoeveelheid gras nog gering is, loopen hier en daar tochreeds koppels jong vee en ook wel enkele melkkoeien buiten. De graangewassen, die op eeno doelmatige wijze aan den grond werden toevertrouwd, hebben den langen winter best doorstaan. Enkele stukken, die bezaaid werden toen de bodem veel te nat was, zijn zóó, dat de boer niet weet wat hij doen moet: om ploegen of laten staan. Het koolzaad, dat geheel plat op het veld lag, begint flink te groeien, en al is het wat achterlijk, dat wij zagen was gezoud eu kan de schade nog gemakkelijk te boven komen. Hot vooruitzicht voor den landbouw is dus nog zeer gunstig, wat den plantengroei aangaat. In den tniu is alles ook wat achterlijk. De jon ge groenten zullen laat aan de markt komen, ten zij h t voorjaar buitengewoon mild weder mocht blijven geveudan zijn een paar weken spoedig ingehaald. De vrachtboomen beloven in de Haar lemmermeer niet zooveel als verleden jaar; vooral de pereboomen hebben over 't geheel weinig vrucht knoppen. Een eukele dirkjespeer maakt daarop eeno gunstige uitzondering. De appelboomen zijn grooten- doels goed van ontwikkelende bloesoms voorzien. Als een tegenhanger van goedgeloovigheid bij een voudige lieden kan het volgende dienenEen koop man te Groningen had voor eenige dagen betalingen te doen in de streken van Klooster-ter-Apel. Toe vallig, of wel met opzet, gaf hij eenige nieuwe munt biljetten van 50 in betaling. Maar ja wel. Daar van wilde onze goede Klooster-ler-Apelaar niets weten hij weigerde ze beslist in ontvangst te ne men. Zelfs toen ze voor den matigen prijs van 50 cents werden aangeboden, was er niemand te vin den die de muntbiljetten wilde koopen. Ze kenden die sigarenpapiorljes wel; de krant had er vaak ge noeg tegen gewaarschuwd Als een bewijs van den tact van den burgemees ter van Enschedé om met zijne gemeentenaren om te gaan en van zijn persoonlijken invloed, deelt de »Zutph Ct.« het volgende mede: Op de voorlaatste socialisten-vergadering vroeg de burgemeester aan een arbeider naast hem om een weinig vuur voor zijn sigaar. Deze gaf hem dit. Een arbeider achter hem fluisterde zijn mak ker in: »Flaauwert dat je bent, om den burge meester wat te geven.* De heer van der Zee deed alsof hij niets gehoord had, maar toen zjjn sigaar nog niet goed branden wilde, keerde hij zich eens klaps om en vroeg aan den spreker van zoo even »Mag ik alsjeblieft een beetje vuur van je hebben Onmiddellijk werd hem de sigaar overhandigd. Hij stak de zijne aan en zeide onder het teruggeven, terwijl hij den man spottend aanzag: Jij bent toch ook een flnnwe ventOnthutst en beschaamd keek de man voor zich. Naar men zegt heeft een Italiaan lichtgevende drukinkt uitgevonden. Wij verlangen al naar het oogenblik dat zijne vinding ons land bereikt. Men stelle zich eens voor welk genot het zal zijn wanneer men in een slape- loozen nacht zoo maar voetstoots een krant of een boek kan ter hand nemen en zonder brandgevaar weer kan indutten. Dat zal eerst oen revolutie geven in ons maatschap pelijk leven, want natuurlijk blijft het dan niet bij drukinkt, maar zullen alle vorfstoffeu voor binnen- en buitenwerk wel lichtgevend gemaakt worden. O, arme gasfabriek Do weduwe van den Spaanschen Generaal Prim is volslagen krankzinnig geworden. »Welk een geschiedenis,* merkt de »Voltaire« op, »hebbeude hoofdpersonen van den noodlottigen veldtocht iu Mexico. Maximiliaan, Keizerin Char lotte, Bazaiue, Jecker, Napoleon III, PrimEn nn treft ook dc wodnwo van den Spaanschen gene raal zulk een tragisch lot.« t DUSSEN, 22 April. Op de beden alhier gebon den botermarkt werden aangevoerd 226 kilo boter. Zjj gold van 1.00 tot, 1.42. fWAALWjjK, 23 April. Op de beden gehouden markt was de aanvoer van vee gewoon, haudel Onze dierbare Ouders en Grootoudors en hopen den 28 dezer te vieren hun Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. DUSSEN, den 24 April 1886. Heden overleed na een kortstondige ziek te, mijn geliefde Echtgenoot, do WelEerw. Zeorgèl. Heer CAREL FREDERIK JAN PAPE, Emeritus Predikant der Hervormde Gemeente van Housden, Officier van de Orde van de Eikekroon, Lid van den Ge meenteraad en Regent der Godshuizen te Hensden, iu den ouderdom van 72 jaren. Uit aller naam Mevrouwde Wed. E. A. PAPEFenton. Heusden, 18 April 1886. De ondergeteekende heeft nog eenige uren beschikbaar en biedt zich alzoo beleefd aan tot het geven van degelijk H Hij is thans bijzonder ingericht om onder zijne leiding, en tegen eene geringe tegemoetkoming, op te richten. Gegadigden melden zich dus aan. te Heusden, aan de Oudhensdensche poort, op 630, gehoogd met - 150. FINALE VERKOOP den 27 A p r i 1 1886, des avonds ten 6 ure, bij Mejuffrouw de Weduwe N. Dekkek, aan de Haven te Heusden. bij de Weduwe Garstman aan de Oudhensdensche poort, zal gehouden worden op Zaturdag den 1 Mei 1886, des morgens ten 11 ure, om con- taut geld. EEN Hnis en Tuin, aan den Maasdijk te Veen, gedurende vele jaren gediend hebbende tot Broodbakkerij en Herberg. De verkooping zal plaats hebben in de herberg van A. VAN WOERKOM te Veen, provisioneel beide dagen des voormiddags ELF URE. Nadere inlichting geeft genoemde Notaris. Ijzerwaren De ondergeteekenden hebben de eer ter algemeene kennisse te brengen, dat zij den handel in IJZERWAREN, met daaraan verbonden SMEDERIJ van Mejuffrouw de Wed. DE GRAAUW hebben en die zaak in hetzelfde hnis aan de OUD-HEUS- DENSCHE POORT alhier wensehen voort te zetten. De Winkel, op Zaterdag 10 April geopend, zal steeds voorzien zijn van alle zoowel voor HUISELIJK GEBRUIK als voor het TIMMERMANSVAK benoodigd alsmede van onderscheidene eigengemaakte Bijzonder vestigen zij de aandacht op de door hen vervaardigde KlooltLcachels, waarop zij reeds geruimen tijd doorloopend bestellingen mochten ontvangen. Zich vorder in ieders gunst aanbevelende, die zij zich door eene accurate en billijke bedieniDg hopen waardig te maken, noemen zij zich hoogachtend, A L

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1886 | | pagina 3