verkoopen: ERFHUIS te Dnssen. Publiek Verkoopen, MAASSTROOM. Kunstinrichting MISenGEVOLGEN, j7 s. jiskoot, Praktizijnte Veen AGENT Pierre W Kinder-Pap-Beschuit, De Notaris YERBERNE, Stoombootdienst Hoogste bod 2050.— Kerkstraat, A 131, 's-Bosch. 1 ■f MARKTBERICHTEN. ADYERTENTIEN. De Notaris VAN MOOCK, 89 A. 10 C. Bouwland onder Wijk, B 401, behoorende aan C. J. van Wijk. 2 Paarden, 2 Boerenwagens, Karretje op vaste as, Ploe gen, Eegden, Karn, en ver der Landbouw- en Melkge- rief, benevens Meubelen of Huisraad. AANBESTEDINGEN. Zaterdag 1 Mei vangt de Zomerdienst aan. i, Maasstroom I en II." Stoombootdienst HEUSDEN's-BOSCH. F OTÖGTRAFTSC HE c. r. CORDES, BRANDVERZEKERING, Afloop van Aanbestedingen, 3 21 ste Staatsloterij groot samen 30 A. 71C., voor het kanton HEUSDEN, der Algemeene Onderlinge Yerzekeringmaatschappij bij Besmettelijke Ziekten „De Philantroop," geves tigd te Bolsward. Zitdag te Heusden iederen Zaturdag van 11 tot 1 uur, ten huize van de Weduwe N. Dekker, aan de Haven. Prijzen van PIE, bij D. J. Du Croo Zoon, te Gorinchern. gewicht gevoeld werd en aan vrouw en man bei den een ondragelijken last oplegde. Hoezeer toch de echtelieden hun kinderen als de appels hunner oogen beminden, was er niets ter wereld in staat om de tusschen beide bestaande kloof te dempen of de verbittering eenigermate te verminderen. Ten slotte besloten ze van elkander te gaan doch wat met de kinderen aan te vangen? „De man nam de twee oudste jongens mee naar zijn ouders, liet het jongste kind zijn vrouw ter verzorging over en verbood haar, ooit naar de anderen te komen zien. „Doch de liefde der moeder was te sterk, dan dat zij zich door een dergelijk verbod zou laten weerhouden. „Terwijl zij zich, om in het onderhoud van haar en haar kind te voorzien, beijverde op eer lijke wijze haar brood te verdienen en o.a. les gaf in de handwerken, stierf de vader van haar man en werd ook deze, evenals de twee kinderen, die hij bij zich had, ziek. Zoodra dit der moeder ter oore kwam, spoedde zij zich in noodweer en koude naar Edam, om haar kinderen te zien, doch dit werd geweigerd. De man herstelde in- tusschen, ook de kinderen, die weder de bewaar school te Edam bezoeken. Op zekeren dag kwam de moeder de kinderen op den weg naar de school tegen; zij grijpt het oudste van hen en loopt, alsof de dood haar op de hielen zat, den weg naar Monnikendam op. W., onderricht geworden van het gebeurde, begeeft zich naar den burge meester die afwezig is wat niemand zal ver wonderen, als men weet dat de goede man maar éen lichaam heeft en vele functiën bekleed, o.a. die van schoolopziener en gaat zijn vrouw na, vergezeld van den politieagent D., die het even wel beter vond een juist vertrekkende postkar te bestijgen en het rijdende te doen. Dit had tenge volge dat de vrouw met het kind spoedig werd ingehaald. De politieagent dorst haars evenwel niet arresteeren; hij vroeg alleen het kind of het bij zijn moeder wilde blijven en op het toestem mend antwoord, liet D. de vrouw haar weegs gaan, die terstond door eenige particulieren, welke W., uit vrees voor onheilen, waren gevolgd, werd ondersteund en verzorgd. W. moest onver- richterzake terugkeeren naar Edam en moet daar als een bezetene hebben geraasd, omdat er nie mand was, die hem (naar hij meende) recht, kon verschaffen. „Wat de gevolgen dezer zaak zullen zijn, valt nog niet te zeggen en of de rechter er in be trokken zal worden, evenmin." Eene koe van den landbouwer Osinga, te Tie- tjerk, die teekenen van dolheid vertoonde, is, ter voorkoming van ongelukken, doodgeschoten. Te Arnhem is aangehouden een üuilsche vrouw, H. L. genaamd, wier uitlevering door de Duitsche Regeering was aangevraagd, wegens het afleggen van een valschen eed in een strafrechterlijke zaak. Zij had nog een persoon overgehaald tot het af leggen van een valschen eed, die echter onroid- delijk met P/g jaar gestraft is geworden, maar deze vrouw was voortvluchtig en naar ons land uitgeweken. Ongeveer 5 jaar geleden beging zij dit feit en werd nu te 's Hage door den inspecteur van politie J. D. Bloemen opgespoord en in be waring gesteld. Zij reisde met haar man E. P. op kermissen en handelde in luchtballonnetjes. Te Leeuwarden heeft weder een ongeluk aan het spoorwegstation plaats gehad. Een wissel wachter, die, op de treeplank van een bagage wagen staande, zich voorover boog om in den wagen te zien, geraakte daarbij met het hoofd beklemd tusschen de roldeur, die dicht schoof op het oogenblik dat een rangeer-locomotief den wagen terugzette. De toestand van den mau moet nog al zorgwekkend zijn. Men vreest dat hij een hersenschudding heeft bekomen. De hoofd conducteur van de Staatsspoor, v. d. H., had Zaterdagnamiddag, toen hij zich tusschen Arnhem en Nijmegen op de loopplank begaf, om den Westinghoüse-rem onder den wagen los te trek ken, het; ongeluk met het hoofd tegen een wis selstang te komen. Het hoofd werd geheel ver brijzeld. De ongelukkige was onmiddellijk dood. Uit Den Bommel wordt ons gemeld Hoe ook alhier het geloof aan toovenaars bij velen vastgeworteld is, blijkt uit het volgend voorval. De dochter van zekeren J. v. V. die langen tijd ziekelijk was en in de laatste dagen steeds bedlegerig, werd door de ouders als betooverd beschouwd; eene buurvrouw werd van die daad beschuldigd. Op raadgevingen van anderen, in overleg met de ouders, werd een ont-toovenaar uit eene an dere gemeente (Sommelsdijk) ontboden, die alras verscheen en in zijne pogingen volkomen slaagde. Het zieke meisje werd n.l. van een flinken jongen verlost; de ont-toovenaar deed dienst als verloskundige. Hulp van een bevoegd docter werd eerst den volgenden dag ingeroepen en die hulp bleek voor de jonge moeder hoog noodig. Tegen jle zoogenaamde ont-toovenaar is proces-verbaal opgemaakt; 'tis te hopen dat hij zijn welver diende straf wegens het onnoodig en onbe voegd uitoefenen van verloskundige hulp niet zal ontgaan. Och, dat nu ook vele ingezetenen dezer ge meente van hun dwaas bijgeloof door deze ge schiedenis genezen mochten zijn! doch dit zal wel tot de vrome wenschen behooren. Door het stoken van een Paaschvuur is onder Rhenen een hevige brand ontstaan, waardoor ruim 300 ares heide, toebehoorende aan jhr. Van Asch van Wijck te Utrecht, een prooi der vlammen werden. De politie heeft een vervolging ingesteld. In een boschje aan den weg van Hilversum naar Laren werd Woensdag een lijk gevon den. De politie uil Hilversum begaf zich onver wijld daarheen en zag het lijk van een net gekleed persoon. Het vele Eransche en Duitsche geld dat bij hem werd gevonden, doet vermoeden dat het een vreemdeling is; in zijn nabijheid lag een revolver. Het lijk is naar Laren vervoerd. Te Veendam is de aardappelmeelfabriek van de firma Engelsman, Bosscher en Wichers afge brand. Een 12-jarig meisje is te Rotterdam door eigen onvoorzichtigheid met den voet tusschen de Goudsche brug beklemd geraakt. Ernstig ver wond werd zij naar het gasthuis gebracht. Onder Noordbroek is een groote boerderij afge brand. Zeven paarden, 15 koeien en 4 varkens kwamen in de vlammen om. In een daghuur derswoning te Apeldoorn was tusschen man en vrouw ongenoegeu ontstaan, om reden de laatste niet op tijd het middageten gereed had gemaakt, waarna de man zich verwijderd had. Des avonds keerde hij echter terug en wierp een brandende petroleumlamp naar zijn vrouw, die deze niet trof, maar een in dat gezin niet tehuis behoor- end meisje van elf jaar, met het noodlottig ge volg dat handen en hoofd zoodanig werden ver minkt, dat het kind hoogstwaarschijnlijk niet in het leven zal blijven. Nabij de Vinkebrug onder Diemen is een 19-jarige jongeling, die op de Gooische stoomtram wilde springen, toen zij reeds in beweging was, gevallen en onder den waggon geraakt. Beide beenen werden hem afge reden. Hij werd naar het gasthuis te Amsterdam overgebracht. Een jongetje van 8 jaar is te Hellevoetsluis verdronken. Te Berkhout verdronk het 3-jarig dochtertje van den heer G. Door de Rotterdamsche politie is een jonge man opgepakt, die uit den japonzak van een juffrouw, terwijl zij aan een kraam inkoopen deed, een portemonnaie had gerold. Zekere W. J., te Groesbeek, had het ongeluk van een hooizol der te vallen, met het hoofd naar beneden, op een steenen muurtje, waardoor het hoofd vree- selijk verwond is en ook ribben werden gebro ken, zoodat men voor zijn leven vreest. Misbruik van sterken drank moet de oorzaak zijn van dit ongeval. Geneeskundige hulp was dadelijk aan wezig. Een jongentje van 3 jaar had zich te Beverwijk, met een kruiwagentje al spelende van huis verwijderd en was zoodoende een kwartier van het dorp gekomen, waar de stoomtram naar Wijk aan Zee een bocht maakt. Het kind ge raakte er onder een trein, zonder dat de machi nist het bemerkte; eenigen tijd daarna werd het deerlijk verminkt gevonden en eenige uren later bezweek het. J. Haasjes, varkenkoopman te Staphorst, is bij een twist zoodanig in het aan gezicht en in de dij gesneden dat hij op een ladder naar huis is gebracht. Tegen de vermoe delijke daders, de gebroeders K., is proces-verbaal opgemaakt. te Woudrichem, zal WOENSDAGEN 12 en 26 MEI 1886, 's middags precies 12 uur, bij G. VERSPELT te W ij k krachtens art. 1223 B. W., te D u s s e n zal aldaar, ten sterfhuize van P. J. VERSCHOOR, op WOENSDAG den 5 MEI 1886, voorm. 9 ure, a contant: 's BOSCH, aan de Parade. Specialiteit in Vergrootingen naar kleine Portretten in Kooldruk (onveranderlijke Foto grafie), Crayonteekening, Aquarell en Olieverf, in alle verlangde formaten. Aan het Atelier bestaat d a g e 1 ij k s gelegenheid tot po seeren. Opname met het instantané procédé. N.B. Tweemaal bekroond met Zilveren Medailles voor Vergrootingen en andere Fotografiën. Des Zondags wordt het Atelier om half een gesloten. gevestigd te 's - HERTOGENBOSCH. van ANDRIES HOEPLAKEN te W ij k op DONDERDAG 6 MEI 1886, n/m. 2 ure, bij J. BOUWMAN aldaar. uit de Stoom-Broodfabriek van M. C POLDERMANS te Gorinchern f Het gemeentebestuur van Delfzijl zal eerst daags aanbesteden het gedurende een jaar onder houden der havenwerken. f Bij Kon. besluit is aan H. C. M. Ebbinge Wubben geb. Eskes c. 8. te Vries, vergunning verleend tot het indijken en droogmaken van eon deel der Westeinderplassen, onder de gemoente Aalsmeer, ter grootte van 900 H.A. 3e klasse. Trekking van 29 April. Prijs van 2000no. 7258. Zegswijzen aan Paschen ontleend. »Op een groenen Kerstmis volgt een witte Paschen.* Tusschen Paschen en Pinksteren vrijen de on- zaligen.i De Romeinen hielden namelijk de Mei maand voor den ongelukkigsten tijd om te trouwen. »Als Paschen komt op een Zondag, is elk kind van zijn eigen vader. M. a. w.altijd. »Hij heeft al veel paasch-eieren gegeten,* voor: hij heeft al verscheidene winters achter den rug. »Een ei is geen ei, twee ei is een half ei, drie is een paaschei,* een N.-Brab. spreekwoord, om aan te toonen hoe verkwistend iemand is, en ont leend aan de roekeloosheid, waarmeö men op Pa schen met de eieren omgaat. »Als Paschen en Pinksteren op één dag vallen,* voor iets dat nooit zal gebeuren. s>Men roept zoolang Paschen totdat het komt,* zegt men, als de tijd of zaak, die men zeker weet eens te zullen komen, opdaagt. «Hij is op zijn Paascb best,* voor: hij heeft nieuwe kleeren aan. Hier en daar noemt men bij ons nieuwe, op Paschen aangedane kleêren >Paasch- streken.* f DUSSEN, 29 April. Op de heden alhier gehou den botermarkt werden aangevoerd 289 kilo boter. Zij gold van 0.74 tot 1.02. fWAALWijK, 30 April. Op de heden gehouden markt was de aanvoer van vee gewoon, handel weinigaangevoerd werden 613 KGf. boter, die ƒ1.03 a ƒ1.19 per kilogram gold. f DORDRECHT, 30 April. Hooiboter 0.50 a 0.42. Tonnen 7.75 a 7.50. Weiboter 0.40 a 0.30. Kunstboter 0.30 0.24. Grasboter 0.75 0.70, Tonnen, 12.50 a 12.00. Eieren 3.50 a 3.00. per 100. VAK HET 's HAGE, 9 Juni. Het verrichten van bagger werk langs den rechteroever van het Scheur, be neden Maassluis, tot voortzetting der opruiming J van de Hooruplaat. Raming 70,500. Aanwijzing 2 jj Juni. t 26 Mei. Het verrichten van baggerwerk in j bet groot scheepvaartwater in het Scheur, tusschen f Maassluis en de Vergulde Hand. Raming 80,000. Aanw. 19 Mei. f 2 Juni. Het maken van verdedigingswer ken aan den linkeroever van het Scheur, beneden Maassluis. Raming 9075. Aanw. 26 Mei. f 2 Juni. Het onderhoud en herstel der werken aan de Nieuwe Maas, het Scheur en dei Hartel, van 1 Juli 1886 tot 31 Juni 1887. RamingI ƒ361,100. Aanw. 26 Mei. f MIDDELBURG. 21 Mei. Het leveren en stor ten van steen tot verdediging van den oever voor Neuzen. Raming ƒ21,200. Aanw. 13 en 15 Mei. f 's HAGE (gouvernement), 31 Mei. Het oprui men van de bestaande bonton en het maken eener ijzeren draaibrug over de schutsluis te Arkelschen- dam, over het Zederikkanaal. Aanw. 24 Mei. t ZWOLLE, 28 Mei. De gedeeltelijke vernieu wing van den aanlegsteiger en de ligwallen in d buurt Ens. Raming ƒ4000. Aanw. 20 Mei. f 28 Mei. Het aanbrengen van voorzienin gen aan de kanaalboorden en verdere werken aa de Willemsvaart in Overijssel. Raming 32001 Aanw. 21 Mei. m Dienstregeling van 1 Mei tot 15 Juni. Alle Werkdagen Van Heusden, vm. 5.vm. 9.30, nm. 3.30, 's Bosch, 7.30, nm. 1.6.15. Op 11. C. Feestdagen Van Hensden, vm. 7.30, nm, 12.15. 's Bosch, 10.7.15. Op Bossche Markten Van Hoosden, vm. 4.vm. 6.30, vm. 9.30, nm. 3.30. 's Bosch, 7.30, sm. 12.nm. 1.6.15. Verbeterde opgaaf 4e pagina. MAATSCHAPPIJ VAN voor het Koningrijk der Nederlanden VASTE PREMIE N. Directeur: Jhr. P. J. van der Does de Willebois. Agenten in het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard, EethenM. A. BollGorinchernC. J. Loeven Geertruiden- bergN. Meijers Heusden.- W. Posthumus en G. H. MalingréKaatsheuvel: P. van Dortmond Gz. SprangJ. DorrenboomSleeuwijkL. J. W. Struik; Vlijmen: A. van den Tillaart Jr.; WoudrichemR. Roomer; Waalwijk: A. J. M. Verbant van Over boek Waspik.- J. Tennen Zalt-Bommel.- J. F. M. van Boeckel. Correspondent te Bussen.- Aat v. Honsewjjk. Het uitdiepen der Oosterhoutsche haven ia niet. aan den minsten inschrijver, maar aan dei; heer H. de Groot te Sliedrecht gegund voor 5210| Prijzen van f 100 en daarboven. 3e Klasse. Trekking van 28 April. Prijs van ƒ25000: no. 10113; 1500: no. 2515| 1000: nos. 1970 en 14535; 400: nos. 1216Ê en 20586; 200: no. 754; 100: nos. 4224^ 4861, 6780, 7590, 8631, 13872, 17095 en 1897( Notaris KU1JPERS. (voorheen A. G. SCHULL.) Fotograaf van Z. M. den Koning. Atelier tot vervaardiging van alle soorten Foto grafiën: KooldrukLichtdruk en andere procédés. Specialiteit in vergrootingen tot LEVENS GROOTTE naar kaartjes, Daguerrotype Glasbeel den en Olieverf. Groepen. Landschappen. Architectuur. PORTRETTEN aan huis genomen. Samengestelde GROEPEN volgens opgave. Portretten in Olieverf, enz. enz. enz. MENADO, extra fijn en geurig 50 PARELidem idem 50 PREANGER, lekker, zwaar42y3 JAVA, le soort, zeer goed 40 2e goed SI1/? 3e vrij goed 85 Bij 21/2 KG. 5, bij 50 KG. 10 ct. por KG. lager. Dit meer en meer algemeen Kindervoedsel, bij onvoldoende moedermelk, wordt door vele Heeren Doctoren aanbevolen, terwijl ondergeteekende ver scheidene Attesten ontvangt van de goede uitkomsten, aangewend ook bij zeer zwakke kinderen. Ik heb tot gemak mijner geëerde Clientèle, Dé pots geplaatst en worden dezelve gevraagd daar, waar ze nog niet zijn. Chemische on microscopische bevinding met ge bruiksaanwijzing op aanvraag gratis verkrjjgbaar bjj M. C. Poldermans, Gorinchern. Eene gevestigde, gunstig bekende en ou t succes werkende handelsonderneming vraagt, vooral ten platte lande, SOLIDE en IJVERIGE AGENTEN. Aan dit agentuur is bij eenige ambitie 6 a J per weck salaris verbonden. Zonder uitnemende bewijzen van eerlijkheid on noodig zich aan te molden. Adres franco brieven, JJ S A, aan bet Algem. Advertentiebur. NIJGH VAN DITMAR, te Rotterdam.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1886 | | pagina 3