Zwarte Glacé- Gekleurde Heraten, „Hótel Central," SAFE RESTAURANT aTxCn H E nvt. Hótel i/Sluis," D. BOER, BILLARTFABRIEK. CD CD HANDSCHOENEN. ba Logies en Dejeuner 1.50. Wed. W. L. Kuijk Zoon, Oppert 148, ROTTERDAM, zeer BILLIJKE PRIJZEN. BURGERLIJKE STAND. RECHTSZAKEN. A ANBESTEDIN GE N. Gemengd Nieuws. MARKTBERICHTEN. ADVERTENTIEN. MH9HGH9RMHBMMMM IS. de Heer Zoon. 1 Steeds ïoorhanden eene ruime keuze S. de Heer Zoon. UTRECHT. wm Boompjes 53, Rotterdam. Verzending van VischFruit en Boter. 1 3 8 gS I 5 cr=s ©g 3 Dr. A. W. Bronsveld bespreekt in de //Stemmen voor Waarheid en Vrede" het jongste onderwijs debat in de Tweede Kamer en keurt de houding, die de antirevolutionaire kamerleden daarbij aan namen, ten sterkste af. De antirevolutionaire kie zers zullen nu bij de stembus zich openlijk heb ben uit te spreken. Hun vorig parool//de vrije school regel" is nu vervallen. Zullen ze nu gaan roepen: //het subsidiestelsel?" Dr. Bronsveld is vast besloten daaraan niet mee te doen. De antirevolutionairen hebben noch de zaak van het onderwijs, noch die van 't Vaderland gediend. De hand der verzoening door den heer Mees toegereikt werd afgeslagenen het eenige wat hem op 't oogenblik de aangewezen weg toe schijnt, is de partij te versterken en te louteren van hen, die met den heer Mees inderdaad den schoolvrede willen, maar aan den strijd om de school niet elk ander vaderlandsch belang opofferen. Dit is althans éen voorstander der christelijke school, die niet door partijhartstocht verblind, den toestand juist inziet. Ongelukkig kunnen wij hierop nog geen groote verwachtingen voor de toekomst bouwen. De heer Bronsveld staat in zijn partij vrijwel alleen, en zijn heroïsch voornemen om geen der aftredende antirevolutionairen zijn stem te geven, zal hun stemmenaantal niet merkbaar doen slinken. Wij behoeven ons daaromtrent geen illu- siën te maken. Zelfs ds. Buitendijk, die met hem den Kuyper- haat deelt, trekt met hem in de schoolquaestie, als in menige andere quaestie, geenszins éen lijn. t Door de genie zal worden aanbesteed het herstellen en verbeteren der üitwateringswerken, behoorende tot het kanaal van Neuzen en het verrichten van baggerwerk in de oostelijke en westelijke waterleidingen in de vestinggracht te Neuzen. den staat van ontbinding. Een premie van 100 was op het vinden van dit lijk gesteld. Onder Vaassen (Overijsel) is een boerenwoning afgebrand. De eigenaar Z. die eerst een paard en later nog papieren wilde redden is deerlijk gewond gewor den. Het vee werd gered. Door een schipper te Scheveningen is een stuk van den monitor //Adder" opgevischt, zijnde een stuk van een paal, waarop met gele bies was ge schilderd, en waarin was gebrand het woord Adder. Bij den 1.1. Zondag te Leuven gehouden wie lerwedstrijd behaalde de heer E. Kiderlen Jr. te Delft den ln prijs, (Course de vitesse); afstand 1609 meter, in 3 min. 41/5 sec. Aan het spoorwegstation te Deventer was Maandagmiddag alles in rep en roer, aangezien zich in de wachtkamer derde klasse een boer uit Olst bevond, die smoordronken was. Het ergerlijke van het geval werd nog ver hoogd doordien 's mans achttienjarige dochter, die hem vergezelde, evenzeer niet zuinig den prins had gesproken. De hulp der politie moest worden ingeroepen en vader en dochter werden op een kar geladen en naar het politiebureau gekruid. Toen men daar aankwam, bleek het dat de dochter onder weg was gestorven. Een winkel van verfwaren is te Purmerend uit gebrand. In het koffiehuis van de Wed. Van Wijngaarden te Delftshaven kwam Woensdag een marinier, en iets later een burger, aan wien de marinier weldra te kennen gaf zijn geweer te wil len verkoopen. De laatst aangekomene scheen wel genegen te zijn dit te koopen, doch zeide geen geld genoeg bij zich te hebben. Hij kon dus den koop niet aangaan, tenzij de kasteleines mocht genegen zijn hem het bedrag, zijnde f 20, te willen leenen. Zij kon dan het geweer als pand in bewaring houden tot hij terug kwam. De kas teleines verklaarde zich daartoe bereid eu gaf het geld, doch de zoogenaamde kooper kwam niet te rug en het bleek alras dat men hier weder met een nieuwe soort van oplichterij te doen had. Tegen zekeren S. te Asseudelft is proces-verbaal opgemaakt omdat hij, na zelf in het water te zijn gesprongen, ook zijn 5-jarig zoontje in de vaart heeft geworpen en het kind meermalen onder wa ter gedompeld heeft. In een kelder aan de Keizerstraat te Rotterdam vond men een lijk han gen van een man, die sedert 5 dagen vermist werd. Hij was ongehuwd en de zoon eener weduwe, met wie hij samen woonde. Te Eist bij Araerongen werden het zoontje van den landbouwer H. W. door den stoomtram bei de beenen afgereden. Onder Delfstrahuizen is in het vooronder van een vaartuig het lijk van den arbeider S. T. uit Noordwolde gevonden. Hij was door kolendamp gestikt. Zekere P. te Kloetinge, onlangs failliet verklaard is verdwenen, zijn vrouw met acht kinderen waarvan zeven uit zijn eerste huwelijk, achterlatende. De toe stand van deu herbergier Janssen, te Stein (Lim burg), op wien onlangs een moordaanslag werd gepleegd, is thans zoodanig verergerd, dat alle hoop op herstel verdwenen is. De daders zijn voortvluchtig. In de grienden van de Maas, bij den watertoren van Schiedam, is het lijk op- haald van den kapitein der stoomboot//Salland", door aanvaring, op 2 Deeember jl., nabij het esterhavenhoofd te Rotterdam over boord sloeg verdronk. Het lijk verkeerde in vergevorder- Getrouwd: en hertel ij ken dank. Dames- en Heeren Alle soorten ParfumeriCn cn Toiletzeepen, alsmede cenc groote voorraad Dames Lavalières en Fichus. Corn. Schouten. Café R estaurant, Connection in alle landen. ffl go w De N. Gor. Courant van 6 Mei 11. bevat een ingezonden stuk van den heer J. den Boer te Almkerk, die mede op komt tegen de minder juiste voorstelling van de gehouden vergadering te Gorinchern, betreffende het verkrijgen eener vaste brug te Keizersveer. Wij halen hierbij enkele zinsneden daar uit aan De uitgeuoodigden zijn saamgekomen naar luid der oproeping om pogingen in het werk te stellen ten einde aan het Keizers veer eene vaste overbrugging te verkrijgen; van de brug te Heusden wordt in de circulaire met geen woord gerept. Velen der voorstanders hebben zelfs hunne medewerking toegezegd op voorwaarde dat men niet tegen de brug te Heus den zou ageeren, gelijk men dat te Waalwijk heeft gedaan. Wanneer men bedenkt dat enkelen der aanwezigen, leden der commissie, als Bestuurders van Waterschappen in het Land van Alteua zich indertijd per Adres tot de Tweede Kamer hebben gewend, waarin o.a. ook verzocht werd te Heusden eene vaste overbrugging te verkrijgen, dan toch zou het al van wei nig goede trouvx getuigen, indien dezelfde personen thans zouden medewerken om de brug niet te Heusden maar aan het Kei- zersvee^- te krijgen. Dat vooral deze personen zich door uw ar tikel in hun karakter als eerlijke mannen aangetast gevoelen zal geen betoog behoeven. t Dassen. OndertroHwd: A. v. Gerwen, jm. 26 j. en H. T. Garsten, jd. 32 j.H. B. Deijen, jm. 33 j. en Antonnetta van Nunen, jd. 22 j.W. Verhoe ven, jm. 23 j. en B. Kant, jd. 21 j.J. Merko, 26 j. en A. C. Snellens, jd. 24 j.J. 1). v. d. Broek jtn. 36 j. en M. Lens velt, jd. 36 j.C. de Graaf, jm. 26 j. en J. Bouwman, jd. 30 j. Getrouwd: J. v. Tilborg met T. v. Daalen A. v. Gerwen met H. P. Garsten H. B. Deijen met A. v. Nunen. Geboren: Johanna Maria, d. v. M. v. Sint- truijen en H. Beeverloo Johanna Adriana, d. v. A. Staal en P. A. v. d. Pluim Anthonia Theodora, d. v. A. T. Verbant en A. NouwesCornelis, z. v. J. Teuling en M. SchmidtAntouie Barnardus, z. v. A. v. Dinteren en H. v. d. Plnijm Allegouda Cornelia, d. v. B. v. Daal en J. M. v. d. Linden Cornells Martinus, z. v. G. A. Wetering en A. de Zwart. Overleden: G. J. v. d. Pluijm, d. 7 m.M. v. Tilborg, d. 10 j. H. v. d. Pluijm, d. 7 j.H. de Kok, d. 2 j.M. v. Tilborg, z. 2 j.T. Ribbers, z. 11 j.J. M. de de Ronde, d. 2. j.A. Huigen, d. 6 j.J. v. d. Pluim, z. 2 j.; A. v. Balkom, d. 2 j.P. H. v. d. Steen, z. 4 j.J. A. Bossers, d. 11 j,A. v. d. Stelt, d. 15 m.;J. v. Wijngaarden, z. 5 j.A. Vissers, ongeh. 66 j.; J. v. d. Broek, z. 3 j.G. Donkersloot, d. 19 ra. t Eeten, van 1 April tot 1 Mei. Getrouwd: A. J. Sak, wedr. v. N. Millenaar, 28 j. met M. Lankhaar, jd. 19 j. Geboren: Hendrik, z.v. A.v.Andel en A. Broek huizen Cornelia Geertruida, d. v. T. Treffers en C. G. Saakes. Overleden: Amerentia Smits, 26 j. echtg. v. B. Haspels; Dirk van Mersbergen, 37 j. echtg. v. P. H. vanWjjk; Cornells Branderhorst, 33 j. echtg. v. J. de Haan; Pieternella van dou Heuvel, 69 j. echtg. v. A. van der Mooren; Marine van der Beek, 34 j., ongeh. t Drongelen, van 1 April tot 1 Mei. Geboren: Fraus Marinus, z. v. M. Kamerman en J. W. de Wind; Marinus Adrianus, z. v. B. Naijen en A. de Boer; Cornelia Lammertje, d. v. C. L. vaD der Kolk en J. M. Colijn. f Woudrichem, van 130 April. Geboren: Maria Catharina, d. v. C. A. Wierkcx en J. C. Swennen Adriana Antonia, d. v. B. E. v. d. Sloot en P. Widmer (woonplaats Njjmegen); Johan Hendrik Frans, z. v. P. 11. Bron en A. E. WierkcxAndries, z. v. B. v. d. Kaa en H. A. Vink; Cornelis, z. v. P. W. v. Andel en C. Verheij. Overleden: Cornelis de Joode, echtg, v. Wouterke Ippel, 74 j.Angustina Theodora Jacoba Berghuijs, 3 m. f Hedikhuizon, van 130 April. Geboren: Antonius, z. v. Antonie v. d. Griend en Johanna v. Balkom Hendrikus, z. v. Wouter Pulles en Johanna v. d. Brand. Overleden: Petronella Hekspoor 5 m.Jan v. Bokhoven, 73 j. echtg. v. Johanna Kooijmans Elisabeth v. Krugten 13 m.Barbara v. Giessen 78 j. wed. v. Johannes de Laat. Voor den Hoogen Raad werd Woensdag in cassatie behandeld het beroep, ingesteld door mevr. Bulk- ley en P. J. A. Kloppers, tegen het arrest van het gerechtshof te Arnhem, waarbjj zij als le en 2e beklaagden, zoomede mejufronw J. M. M. Schlinge- mann als 3e beklaagde veroordeeld zijn wegens poging tot ontvoering van minderjarigen. De heer van Stipriaan Luïscius, verdediger der beide beklaagden, droeg in eene uitvoerige pleitrede drie cassatiemiddelen voor. De conclusie van het O. M. is bepaald op Maan dag 17 Mei. f HAARLEM, 27 Mei. Het verwisseten, schoon maken, herstellen enz.: van de deuren indesluizen te IJmuiden. Aanwijzing 20 Mei. f 10 Juni. Het aanleggen en verlengen van hoofden op en het afslechten en overwerken van een gedeelte duin langs het Noorderstrand van het eiland Vlieland. Raming j 57,000. Aanw. 4 Juni. f 10 Juni. Het uitvoeren van baggerwerk in het Noordzeekanaal in eu vóór de sluizen te Spaarn- dam. Aanw. 4 Juni. f 10 Juni, Het lichten van een wrak in de Zuiderzee tusschen Hoorn en de Nek. Aanw. 4 Juni. t 'sHAGE, 31 Mei. Het bestorten van de Hoorn- sche hoofden aan den Oudenhoornsche zeedijk. Ra ming J 10,000. Aanw. 24 Mei. t 's BOSCH, 11 Juni. Het uitvoeren van buiten gewone vernieuwingen en herstellingen aan de werken van sde schipbrug over de Maas bij Hedel. Raming f 5700 Aanw. 4 Juni. Bij de Nederlandsche zeemacht worden eenige scheerders gevraagd. Deze zeearbeiders krijgen per maand een loon van 22 en 4 voor aan koop van scheergereedschap en zijn aan boord in den vollen kost. Waar de barbiers op het ruime sop het nieuws van daan zullen halen om aan hun klanten te ver tellen, dat mag Joost weten. Dubbelzinnig.*In Artis. Zij. Als de leeuwen eens los braken, wie zou je dan eerst redden, de kindoren of mij Hij. Mij. Twee heeren maken op een zomer-ochtend eene wandeling, om over de ruime vlakte de zon te zien opkomen. Een van hen roept in verrukking over het prach tige gezicht overluid: Aurora, wat zijt ge schoon? Eene boerin, met hare dochter het land ingaande om te melken en meenende dat de bewonderaar hare 18-jarige dochter bedoelt, zegt tot dezen »0, Gut mieneer, dan hadt u heur kennen motten veur ze de kinderpokken heit ehadl* Aan het postkantoor te New-York kwam on langs een blikken bus, waarin zich een bruine slang ter lengte van 25 Nederlandsche duimen be vond. Tot groote schrik der postbeambten stak het dier, toen men de bus opende, er zijn kop uit. Aan gezien het pakje geen adres bevatte, maakte men het heel voorzichtig weder dicht en stuurde het aan het bureau voor onbestelbare brieven en pak ketten. In het eind van Maart werd Bagdad door zoo reusachtige zwermen sprinkhanen bezocht, dat de oogst verloren scheen. In dit ernstig geval gaf de gouverneur-generaal bevel dat alle inwoners, zonder onderscheid van rang of geslacht, van 7 jaar en daarboven, de stad moesten verlaten om aan de verdelging der sprinkhanen deel te nemen. Zelfs de geestelijken en de officieren van het gar nizoen moesten aan den verdelgingsoorlog deelne men alleen zware zieken en de personen die op de kleine kinderen moesten passen, konden thuis blijven. Iedere morgen verliet de aldus mobiel gemaakte bevolking de stad, om eerst 's avonds terug te koeren met 21/2 kilo doode sprinkhanen, die ter stond begraven werden. Tien dagen lang heeft de veldtocht tegen de sprinkhanen met succes geduurd. Zeker persoon (nog wel een geneesheer, zooals beweerd wordt) was geheel en al fatalist geworden in die mate, dat hij ook de methode van genezing van ziekten en gebreken door het lot meende te moeten doen beslissen. Allerlei kuren, geneeswijzen en recepten had hij daarom op papiertjes geschre ven, waaruit hij den zieke, die zijn raad inriep, liet trekken. Hoe vreemd het bij den eersten oogopslag ook moge schijnen, elk die met den trek tot het geheimzinnige van de meeste menschen, vooral op het punt van ziekte, bekend is, zal met ons willen gelooven dat, de man, juist om deze manier van handelen, veel tooloop had. Een burgervrouw, bij wie onder 't eten een brok taai vleesch in de keel was blijven steken, trok uit de papiertjes een met het opschrift: een lavement zetten.Onwillekeurig barstte zij in lachen uit. door welke schok het noodlottig stuk vleesch los schoot en naar buiten kwam. Zou iemand uit dit voor beeld van positieve genezing nu ook willen be sluiten dat de geneeswijze van den man met de papiertjes goed was? Twee soldaten wandelden langs een veld waarop een boer bezig was met zaaien. Zaai jij er maar op los, oude jougen,* riep de eene soldaaf, »als het goedje rijp is, wordt het ons eigendom.* Dat kan best wezen,* antwoordde de boer, want ik zaai hennep.* Een predikant stuurde op zekeren Zondagmorgen zijn knechtje naar den vleeschhouwer, om een os- senrollade te bestellen, maar de eerzame slachter weigerde het bestelde te leveren, omdat de eer waarde heer een vorige rekening nog niet had betaald. De jongen liep naar de kerk waar dominé op bet preekgestoelte stond en eene zalvende redevoe ring hield. »Wat antwoordde de ongeloovige wel?* riep de prediker luide. Het knechtje dacht, dat zjjn patroon het tegen hem had en schreeuwde luidkeels: De slachter zei dat hij u niet eerder een rollade levert, alvorens ge uw rekening hebt betaald.* Hoe oud bon je wel, Marie?* vroeg Jantje zijn speelkameraad. Zes jaar*, antwoordde Marietje. Kom, ik geloof er niemendal van*, sprak slimme Jan, ♦jullie vrouwen maken je altijd jonger dan je werkelijk bent.* f DUSSEN, 6 Mei. Op de heden alhier gehou den botermarkt werden aangevoerd 229 kilo boter. Zij gold van 0.82 tot 1.02. t WAALWIJK, 7 Mei. Op de heden gehouden markt was de aanvoer van vee veel, handel geenaangevoerd werden 768 KG. boter, die ƒ0.91 a ƒ1.01 per kilogram gold. I J. C. VAN BERGEIJK, Cand.-Notaris, A. M. VAN BUUREN, die, ook namens de familie, hartelijk dank zeggen voor de talrijke blijken van belang- 'd ste'ling, bij hun huwelijk ontvaDgeu. Meeuwen, 6 Mei 1886. flii..] •'i Voor de vele, de verwachting verre overtroffen heb bende, blijken van belangstelling, ondervonden bij het SO-jarig Huwelijksfeest onzer dierbare Ouders N. VEGER en A. M. DE GRAAF, te Dussen, betuigen wij volgaarne onzen Hunne dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. S3 O tegenover het Rijnspoorweg-Station. a la Station Arnhem. Onder aanbeveling T. SLUIS. Expediteur en Agent. Speciaal ingericht voor O O O H 5 25 'S O W 6 ON *5* ""S 8 r®5 5—O

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1886 | | pagina 3