GEVRAAGD, Burgerdienslbode, Hachi nezijde, 1 Onroerende Goederen YERKOOPSH: ,/Hötel Central," Hótel 1, Sluis,* CAFE lIlfAiiANT BURGERLIJKE STAND. 321ste Staatsloterij Gemengd Nieuws. MARKTBERICHTEN. ADYE11TENTIEN. S. DE HEER Zoon Klosjes Zwarte S. DE HEER Zoon. Openbare Verkooping WIJK en AA GorinchemHeusden. Zomerdienst. UTRECHT. ARNHE HVL. Logies en Dejeuner 1.50. kerknieuws. I ■■■■méIéi gingen, waaronder al de groote in den lande, ter wijl 758 buitengewone leden zijn toegetreden. De bekende bierbrouwerij „De gekroonde Valk", van de h.h. Van Vollenhoven Co. te Amster dam, heeft eene aanzienlijke uitbreiding onder gaan, en brouwt thans behalve Stout en Prin- cesse Bieren, ook Beiersche Bieren, bekend onder de namen Beiersch, Pilsener en Lagerbier. Tot dit doel is in den afgeloopen winter door genoem de heeren eene geheel nieuwe inrichting gebouwd met groote ijs-machine en flnke ijskelders. De prijzen zijn zeer billijk gesteld, terwijl de goede naam der firma voldoenden waarborg biedt voor de kwaliteit. Zaterdag vertrokken van Amsterdam per stoom- »chip „Schiedam" naar de Nieuwe Wereld, 192 volwassen personen, 81 kinderen van 110 jaar en 11 zuigelingen. De firma W. Smit Co., to Slikkerveer, heeft thans te Nijmegen een aanvang gemaakt met het leggen van de kabels voor de electrische ver lichting, waarmede de Waalkade, de wandelplaats het Kelfkenbosch en het alom bekende Valkhof door de gemeente zullen verlicht worden. In den zielstoestand van den bekenden tooneel- directeur en tooneelspeler D. van Ollefen, die te Zutfen verpleegd wordt, is, naar men verneemt, verbetering te bespeuren. Met het zoeken van kieviets-eieren is in de maand April door menigeen op Texel een flink daggeld verdiend. Sommige der bekwaamste zoe kers verdienden met dat werk 80 a 90. De kieviets-eieren, in dit jaar van genoemd eiland verzonden, beloopen van 15,000 tot 20,000 stuks. Naar matige berekening werd daarvoor ruim f 2000 ontvangen. Omtrent den inzet van het zoo bekende land goed „Klarenbeek" bij Arnhem wordt gemeld, dat het buitenverblijf zelf, met het terrein aan den Velperweg, door den heer Lups van Biljoen werd ingezet voor ruim f132.000de bosschen en gron den van en bij de Stesnen tafel met Monniken huizen, werd door denzelfden heer ingezet voor f 132.790; de perc. 712, o. a. het buitenver blijf „Bekenkamp" omvattende, is door de heeren Cohen c. s. te Arnhem ingezet voor f 58.555. De totale iuzetsom der verschillende massa's be draagt f 394.431. Op de spoorwegbrug over het Ooendiep heeft een kwikstaartje onder de rails zijn nestje gebouwd, waarin twee eitjes liggen. Sommige menschen hebben de gewoonte hun mond als bewaarplaats te gebruiken. Vroeger werd reeds dikwijls gewaarschuwd tegen het in den mond steken van naalden en spelden, waar onze vrouwen nog al een handje van hebben. Maar ook mannen zijn niet altijd verstandig. In het midden der vorige week had een timmermans knecht op de Oudeschans het ongeluk een pot lood van ruim twee en een half Nederlandsche duimen lengte in te slikken. Hij merkte er eerst niets van, maar heeft nu toch geneeskundige hulp moeten inroepen, en zal wellicht nog heel wat last van het onverteerbare brokje hebben. De rechterlijke autoriteiten te Heerenveen zijn naar Tjalleberd vertrokken, ten einde een onder zoek in te stellen naar een vermoedelijken moord, door een man op zijne vrouw gepleegd. Door de Rotterdamsche politie zijn twee gevaarlijke personen op heeterdaad betrapt, bij het inklim men in een school in de Weenastraat aldaar. Een derde medeplichtige wist te ontkomen. Op de Prins Hendrikkade te Amsterdam viel Dinsdag een werkman van een steiger en werd ernstig verwond naar het gasthuis gebracht. Uit de Maas onder Rotterdam is het lijk van een onbe kende man opgevischt. Te Rotterdam ging een rijtuig met communie kinderen, komende uit de kerk van het Boschje, bespannen met twee paarden, op hol. De koetsier, in kennelijken staat, werd van den bok geslagen. Een loodgietersknecht, die de paarden wilde tegen houden, werd onder het rijtuig geslingerd eji bekwam inwendige kneuzingen. Spoedig daarna werden de dieren tot staan gebracht. Mevr. de wed. J. te Middelburg, die een petroleum- toestel dat in brand was geraakt, naar den tuin wilde brengen, geraakte daarbij zelf in brand en werd ernstig verwond. Een buurman, die haar treurigeu toestand ontdekte, kwam haar ijlings te hulp en wist het vuur te dooven. Te Breda is een korporaal, die de wacht had bij den groofen soepketel, al lezende in slaap nevallen en ver volgens zijn evenwicht verliezende in de kokende soep gestort. Hij bekwam daarbij zulke vreese- lijke brandwonden, dat hij kort daarop overleed. Het in de Maas gevonden lijk is herkend als te zijn dat van P. J. R., bakkersknecht te Rotterdam, die sedert 13 Januari werd vermist. De uit slag van het onderzoek, ingesteld door de recht bank van Heerenveen, naar een vermoedelijken (noord van een man op zijn vrouw te Tjallebert is geweest, dat de dood geen gevolg was van mis handeling. f Meeuwen c.a. van 1 April1 Mei. Ondertrouwd: J. C. van Bergeijk en A. M. van Buuren. Overleden: Dirkje van Gammeren, oud 79 jaar wed. van Nies. Colijn. Prijs van ƒ1500: nos. 11154 en 177511000 no. 3540; ƒ400: no. 14888; ƒ200: nos. 3614 en 6199; ƒ100: nos. 1340, 5041, 8587, 11891 en 14445. 4e klasse. Trekking van 12 Mei. Prijs van ƒ25,000: no. 1266; ƒ5000: no. 9344; 1000: nos. 18394 en 10782; ƒ400: no. 4888; ƒ100: nos. 5604, 7355, 5122, 20994 en 4006. 4e klasse. Trekking van 13 Mei. Prijs van 1000: no. 17329; 100: nos. 340 en 1511. Nederl. Herv. Gemeente. J.l. Zondag is ds. De Graaff, als voorganger der godsdienstoefening in de Nieuwe Kerk te Amster dam optredende, in de onmogelijkheid geweest dit in het gebruikelijk ambtsgewaad, n.l. den toga, te doen. Dit kleedingstuk had die predikant den vo- rigen Zondag in de kerkeraadskamer laten liggen, toen hij de prediking had ter gelegeuheid van de aanwezigheid van den Koning en de Koningin bij de godsdienstoefening. De predikant had toen zijn ambt niet willen waarnemen, dan gaande en komende op de gebrui kelijke wijze uit de door de geschorste partij in bezit genomen kerkeraadsvertrekken. De tegenpar tij is toen verplicht geweest aan dezen eisch te voldoen, althans zij heeft begrepen dat het geen zaak was dit te weigeren, met het oog op 's Ko- nings aanwezigheid. Nu evenwel werd den predikant den toegang weder geweigerd, zoodat hij in zijn gewone klee ding voor de gemeente optreden moest. Alvorens zijne prediking aan te vangen, verklaarde de gees telijke aan de gemeente, waarom hij niet in ambts gewaad voor haar verschijnen kon. De heeren Hogerzeil, van Limmik en Meijnink te Amsterdam, die op 8 April jl. uit de kerkvoog dij ziju uitgetreden, hebben geweigerd de sleutels en bescheiden, voor zooveel die hun als geeomit- teerden voor de Amstel-, Koepel- euWesterkerk of als leden der finantiëele commissie waren toever trouwd, aan hun opvolgers af te geven. Dienten gevolge hebben heeren kerkvoogden zich genood zaakt gezien, genoemde heeren tot onverwijlde overgifte van een en ander te sommeeren. De reden dat vele oesters aan hare bestemming niet. voldoen, ligt hierin dat zij twee bijzonder roofzuchtige vijanden hebben. De een, Asterias Porbesti genaamd, nadert de oester, plaatst zich op de schaal en scheidt een vloeistof af, die de oester zóó verzwakt, dat zij alle kracht om hare schaal gesloten te houden verliest, waarop zij door den vijand in alle gemoedelijkheid verslonden wordt. Een troep van die dieren kan in één nacht een geheele oesterbank vernietigen. Het ergste is dat er geen middel tegen den vijand bekend is, of 't moest bestaan in de aankweeking van een week dier, dat de Asterias nog beter smaakt. De tweede roover heet Eurosalpinx. Deze boort met verras sende snelheid eene opening in de oesterschaal en zuigt de bewoonster daarna op. Een heer bood eene dame een ruiker bloemen aan. »Het is vreemde, sprak de dame, »maar het is precies alsof de bloemen naar knoflook rieken.* Vraag excuus, mevrouw 1* antwoordde de hof felijke jongeling met een beminnelijk lachje, »dat ben ik.« »Maar Anne*, zei mevrouw, die op het dienst bodenkamertje eens rond keek, wat beteekent dat? Er ligt een zilveren lepel onder uw hoofdkussen.* »Och, mevrouw!* antwoordde Anne, »ik heb gisteren al voor de tweede maal gedroomd dat ik een drankje moest innemen en geen lepel badik zou niet graag willen dat ik weer in die verlegen heid zat als ik hetzelfde voor de derde maal droomde.* De zin der Amerikanen voor het reusachtige, openbaart zich ook in hunne courantdrukkerijen. De Philadelphia Ledger* bezat tot nu toe de grootste, maar zij zal nu overschaduwd worden door de »New-York Tribune,* die de drukkerijen van alle bladen der wereld in grootte zal over treffen. Op het in aanbouw zijnde etablissement,. dat uit 9 verdiepingen zal bestaan, geheel brand vrij ingericht moet worden en eene hoogte ver krijgen van 150 voet, zal een kloktoren geplaatst worden van 285 voet hoogte, en het geheel zal het hoogste gebouw worden van het eiland Manhattan, waarop New-York gelegen is. De kosten, die voor den bouw en den grond noodig zijn, zullen meer dan een millioen dollars bedragen. De »New-York Herald* heeft voorts eene nieuwe stoompers in werking gebracht, welke het laatste woord schijnt te geven aan de mediamieke bewerking der druk- t kery. Die pers bedrukt tegelijkertijd do twee zijden van een viervoudig blad van den »New-York Herald* en levert in een uur 20,000 exemplaren van het Dagblad, geheel gevouwen en geteld. Drie man zijn voldoende om de pers te besturen, ter- wijl er voor de beste drukpersen van den heer Hoe 15 personen noodig waren. XlXe eeuwsch. Zij die meisjes laten »loopen«, zenden bij het afbreken der kennismaking portret j en cadeautjes terug, met of zonder begeleidend schrijven. Hoogstens weten vrienden of vriendin- nen iets er van. Hoe minder ruchtbaarheid hoe kiescher. De zeden veranderen met de tijden. In het »Nieuws van den Dag* lezen wij toch de ad vertentie: Marie! »Ik zie van je af.« De inhoud van een haaienmaag. In de maand October j.l. vingen eenige visschers op de knst'k van Australië een veortien voet langen' haai. Het f v dier werd op den oever gesleept en open gesne den. In de maag van het monster vond men een pantalon, met eenig geld in de zakken, een paar schoenen, benevens beenderen, die reed8 eenigen tijd in de maag van het monster gewoest waren. Onderzoekingen hebben aan het licht gebracht dat de pantalon enz. toebehoorde aan een matroos van het schip Austral*, wien men verscheidene dagen gemist had. De ongelukkige was door een haai verorberd, die reeds het vleesch verteerd had, ter wijl de kleederen en de beenderen nog onverteerd waren. Burgemeester en knecht. B. Ben je gisteren avond in de herberg geweest, Christiaan?* Ckr. »Ja burgemeester!* B. »En heeft men mij weer beschimpt?* Chr. »Ja, Burgemeester, dat hebben ze.« B. »Is het waar dat men mij voor ezel geschol den heeft?* Chr. »Dat hebben ze ook, burgemeester.* B. »Wat is er nog meer voorgevallen!* Chr. »Ze zeiden, ze wilden 't me wel opschrift geven dat u een ezel bent.* B. »En dat heb je toch aangenomen?* Chr. »Neen'k, ik heb gezegdlaat maar, ik geloof het toch wel.* Ziehier eenige bijnamen, door het Duitsche volk aan verschillende regimenten van 't leger gegeven. Blikkoppen, hopstangen, Junikevers, aardappel schillers, hakkenpoetsers, kroonengels, boomkik- vorschen, Meikevers, zandjongens, gekleurde leeuwe riken, glanswormen, paddenstekers, lijkenbidders, koperneuzen, regenwormen, rijdende bakkers, nul jongens, trommelslagers, zwavelstokken, toehakkers, Berlijnsche jongens, suikerbakkers, knoopenmakers, doodshoofden, schoorsteenvegers, geelvoeten, lak- jongens, apothekers, lijfbeeren, zandhazen, rood- kragen, zwarte duivels, vleeschhakkers, Johannes- wormen, spinazie met eieren, papegaaien, storre- kjjkers en waterratten. Iemand, die in de ambtenaarswereld, tot ver bazing van alle collega's, een ongehoorde bevordering ten deel viel, sprak ia gezelschap over zijn geluk en beweerde daarvoor toch geen stap gedaan te hebben. »'k Geloof het graag,* merkte iemand droog op, wanneer men kruipt, doet men geen stappen.* Tegenwoordigheid van geest. De beroemde tooneelspeler Ludwig Devrient speelde eens als gast in ten kleine stad. Aan tafel in het hotel, waar hij logeerde, kwam het tusschen hem en een jongmensch uit een der voornaamste familiën der stad tot een woordenwisseling. De jonge man verloor den strijd en blies onder een hartelijk ge lach der aanzittenden het hotel. Hij besloot zich te wreken en kocht voor de eerstvolgende voor stelling een groot aantal kaarten, die hij onder allerlei gespuis verdeelde, onder voorwaarde dat men Devrient., telkens wanneer hij het tooneel &r- liet, zou uitfluiten. De Geadelde Koopman* werd gegeven en De vrient werd inderdaad, trots zijn meesterlijk spel, door de bewuste kliek uitgefloten, wat hem echter in 't minst niet deerde. Doch toen na de scène, waarin hij met zijn huisbewaarder raast en tiert, plotseling weer 't alarm begint, greep hij plotseling zijn medespeler in de borsten improviseerde: hij denkt ook aan niets, de schurkhij kan het rustig aanhooren dat het heele huis piept en nog zorgt hij niet voor rattenkruid Dat werkte. Een donderend gejuich ging onder 't publiek op en de kliek had den moed niet nog eens voor ratten te spolen. Devrient behaalde een schit terende zege. f DUSSEN, 13 Mei. Op de heden alhier gehou den botermarkt werden aangevoerd 239 kilo boter. Zy gold van 0.81 tot 0.95. f WAALWIJK, 14 Mei. Op de heden gehouden markt was de aanvoer van vee gewoon, handel weinig; aangevoerd werden 619 KG. boter, die ƒ0.99 a ƒ1.06 per kilogram gold. f DORDRECHT, 14 Mei. Hooiboter 0.55 a 0.45. Tonnen 9.a Weiboter 0.40 k 0.30. Kunstboter 0.30 a 0.25. Grasboter 0.70 a 0.55. Tonnen, 10.50 a 9.00. Eieren 3.50 a 3.00. per 100. SBcxdoooog^^DOC yzjcycycini Ondertrouwd J. H. VAN MOOCK, A. A. VAN DE KOPPEL, A 1 m k e r k, 13 Mei 1886. Volstrekt eenige kennisgeving. Mevrouw D. VAN DER MADE, Ael- bert Cuyp-Singel 55, te Dordrecht, verlangt om dadeiyk of tegen Augustus in dienst te treden, eene fatsoenlyke goed kunnende koken en aan net huiswerk gewoon. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. om dadelyk in dienst te treden, eene P. G., tegen hoog loon en Wasch buitenshuis. Zich te adresseeven by den Boekhandelaar K. L. VISSER AAz. te Sliedrecht. Levert het zoo welbekende groot 680 Ellen, per* Klos voor* 14 Cent- Per 6 Klossen genomen, desverkie- zende gesorteerd in nummers wit en zwart A 13Va Cent per stills. per stuk voor ÏO Cent. De Notaris DE GIER te Heusden, is voornemens, krachtens art. 1223 van het Burgerlijk Wetboek, te le KOOP. Een perceel WEI LAND in de Keivent- •ms sche aan de Veensche Steeg onder de gemeente Wijk, Sectie A. No. 737 en 738, zamen groot 1.87.80 HECTARE. 2e KOOP. Een perceel WEILAND in het Mid- delblok aan de Aalburgsche steeg, genaamd wBruskesweike/ gemeente Wijk, Sectie C, No. 1G9, groot 1.22.40 HECTARE. 3e KOOP. Een perceel BOUWLAND in de Polsestraat te Aalburg, gemeente Wijk, ka dastraal bekend Sectie C, No. 505, groot 1 63,60 HECTARE. De Verkooping zal plaats hebben te Wijk, ter herberge van den Heer JAN BOUMAN Jr. en wel Provisioneel op DINSDAG 25 MEI 1886 en Finaal op DINSDAG8 JUNI 1886, beide dagen des voormiddags ten 10 ure. Te aanvaarden bij de betaling der koop penningen. Betaling der kooppenningen 6 weken 11a de toewijzing. Zegt het voort Stoombootreederij L. de Beer Co. In correspondentie eu rechtstreeks verkeer met de Stoombootreedery Fop Smit Co. Van Heusden naar Gorinchem. Zondags: voormiddags 8 en namiddags 4.30 n., in corr. vm. 10 en nm. 6.30. Maandag: vm. 2.30, ca. 4.30, ca. 6.45, ca. 8.15 u., nm. ca. 1.15, ca. 4.30 u. (In corresp. vm. ca. 4.30, 6.30, 10, nm. 4.45 en 6.30 naar Rotterdam.) Overige dagen: voormiddag 5.30, namid dag 12.30 en 4.30 u.(In correspondentie vm. 7.30, nm. 3 en 6.30 naar Rotterdam.) Van Gorinchem naar Heusden. Z 0 n d a g 8vm. 9.30 en 7, na aankomst der boot van 6 u. vm. en 3.30 u. nm. uit Rotterdam. Maandag: vm. ca. 4.30, ca. 6.30 en ca. 11.30, nam. 1, ca, 4.en ca. 7 u. Overige dagen: vm. 9 u., nm. 2.30 en 7 u., na aank. der boot van vm. 6,11 en nm. 3.30 u. uit Rotterdam. Extra dienst uaar WIJK. 's Maandags voorm. 9.30, na aankomst der boot van 6 uur uit Rotterdam. Terug direct na lossing. De eerste dienst van Hensden zal, zoo noodig, van af 1 Juli ten 4.30 plaats hebben in corresp. ep de boot uit Gorinchem naar Rotterdam ten 6.30 uur. tegenover het Rynspoorweg-Station. Corn. Schouten. Café R estaurant, Onder aanbeveling T. SLUIS Prijzen van 100 en daarboven. 4e Klasse.Trekking van 11 Mei. 'i Notaris te Woudrichem, EN Wed. A. B. van de Koppel. Dienstbode, O VAN ONDER a la Station Arnhem.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1886 | | pagina 3