Stoomboot STAD HEUSDEN." SS: n ARNHE M. RECHTSZAKEN. AANBESTEDINGEN. Afloop van Aanbestedingen. LAND- EN TUINBOUW. 321ste Staatsloterij. Boekaankondiging. Gemengd Nieuws. MARKTBERICHTEN. AD VERTENT LEN. OMERilEN'ST S. DE HEER Zoon e ts Klosjes Zwart NAAIGAREN, S. DE HEER Zoon. Donderdag 10 Junij 1886, 1 60 Hectaren HOOIGRAS, op de Elanden enz. on der Drongelen, Waalwijk, Baardwijk en Besoijenen 2 Hectaren KLATER onder Eethen. Vrijdag den 11 Juni 1886, VERKOOPEN onder Hedikhuizen,Enge len, Vlijmen, Baardwijk, Oudheusden, Doeveren, Genderen en Veen, in 92 partijen. Openbare Verkooping Onroerend Goed, onder Herpt. publiek Veilen en Verkoopen: BOUW-en HOOILAND, in het HerptscheVeld, Sectie I C, nommers 2T2 en 273, groot 2.13.60 Hectaren, in 4 pereeelen, vervolgens in twee massa's en einde lijk in eene massa. UTRECHT. f,Hótel Central," ;6AFE RESTAUiANT Hótel ii Sluis," Logies en Dejeuner 1.50. Stoomboot „Neutraal.* Dienst Gorcum's-Bosch. Het Algem. Advertentie- Bureau van Nijgh van Ditmar te Rotterdam in deze Courant, eend, of met een bijzonder diefachtige kraai te doen Tegen 2 boterhandelaars uit Aalburg, die op de markt te Tilburg reeds gedurende eenige weken natuurboter vermengd hadden verkocht, is proces verbaal opgemaakt. Uit scheikundig onderzoek was gebleken dat de boter met 60 procent mar garine of ander vreemd vet vermengd was. N. Br. Ct. Te Utrecht overleed Zaterdag eensklaps een werkman, die te veel koud water had gedronken. Uit Vucht wordt gemeld Heden kwamen hier twee menschen op eene treurige wijze om het leven. Een jongeling van ongeveer 23 jaar verdronk bij het baden in eene der grachten van het fort Isabelle, en een man van ongeveer 40 jaren viel in de nabijheid van Vucht van de stoomtram, met het gevolg dat hij met het hoofd ouder een der wagens ger;\akte en onmiddellijk dood was. De lijkeu zijn naar hier vervoerd. Men verkeert nog in het onzekere wie het zijn. Alleen weet men dat beide personen in Den Bosch thuis behooren. Uit de Buitensingelgracht te Amsterdam is op gehaald het lijk van den behanger X., aldaar wo nende en sedert eenige dagen vermist. Eeniggeld en behangselgereedschappen werden op het lijk gevonden. Te Steenwijkerwolde is een 4-jarig knaapje door een koe ernstig verwond. De neus en de wangen waren geheel opengereten. Twee schuitenvoerders vonden Dinsdag te Amsterdam in het Oosterdok drijvende het lijkje van een pasgeboren kind van het vrouwelijk geslacht, geheel onge kleed en reeds in staat van ontbinding verkee- rende. Men heeft het lijkje overgebracht naar de naast bijgelegen politiepost. Een ntan die dezer dagen aldaar in een logement een hoeveelheid ge concentreerd zwavelvuur heeft ingenomen, is daar aan onder een zwaar lijden in het stedelijk zie kenhuis overleden. Aan de Poortstraat te Rot terdam is een 4 jarig meisje door een met huis raad beladen wagen overreden en kort daarop overleden. Een vrouw te Pernis, die met haar kind van zes maanden hare moeder wilde bezoe ken, had het kind in een doek gewikkeld in een wagentje gezet. Bij aankomst bleek dat het kind dood was. De groote boerderij van de wed. Meendering, te Jipsinghuizen, is door den bliksem vernield. De inboedel is grootendeels verbrand. Het vee is gedeeltelijk gered. 11 koeijen, 18 varkens en 50 kippen kwamen in de vlammen om. Alles was verzekerd. Zekere koopman uit Waubach (Limburg), met zijne met een ponny bespannen kar tusschen Kerkrade en Klimmen een andere kar willende passeeren, viel, daar zijn voertuig kantelde, er af, geraakte onder het rad van de andere kar en werd zoodanig verwond, dat hij binnen weinige oogenblikken overleed. Te Vlis- singen is een onverbeterlijke dronkaard in een kroeg zittende in de jenever gestikt. Hij laat een vrouw en 7 jeugdige kinderen na. In de gemeente Zweeloo is een negenjarig knaapje, dat aan toevallen leed, in een sloot geraakt en ver dronken. Te Schildwolde is het huis van den heer H. Prekes te Sappemeer, bewoond door 2 gezinuen, verbrand. Het huis en de inboedel waren verzekerd. In de bank der beschuldigden van het gerechtshof te 's-Hage nam gisteren plaats Jan Bevaart, oud 22 jaren, arbeider, wonende te Heenvliet, beschul digd van den gruwelijken manslag met voorbedach ten rade, gepleegd in den namiddag van 9 Jan. van dit jaar, op zijne buurvrouw, de 21-jarige H. van Marion, huisvrouw van den bouwknecht Simon Kwak te Heenvliet. De beschuldigde is een jonge man, met een vrij gunstig uiterlijk, van wieu men allerminst denkan zou dat hij met zooveel koelbloedige wreedheid een moord kou plegen. Want het bleek uit de bevinding der deskundigen dat het 21-jarig slachtoffer letter lek door den moordenaar gekorven was geworden. Toen hij de rechtzaal binnengeleid was en het snik ken van don man der verslagene, ais getuige ver schenen, hoorde, barstte oek bij in een zenuwachtig snikken uit, doch bedaarde weldra toen de voorzit- tei hem gebood kalm te zijn. De beschuldigde weersprak niet één punt van de beschuldiging. Het getuigenverhoor bracht niet veel nieuws aan het licht. Adv.-gen, mr. Bijleveld bekwam hierna het woord tot het nemen van zijn requisitoir. Zijn eisch strekte tot levenslange tuehthuistraf. f 's BOSCH, 11 Jnni. Herstel van winterschade aan de beloopen van den rijksweg 's Bosch-Tilburg. tusschen 's Bosch en Vught, en het voorzien met pninglooiing van het oostelijk beloop van het ver lengde gedeelte van dien weg naar de gemeente Ynght. Aanw. 4 Jnni. 's HAGE, 23 Juni. Het opruimen van gron den aan den linkeroever van de Amer en in hot bed dier rivier, benevens het aanbrengen eener oever-verdedigiDg onder de gemeenten Hooge- en Lage Zwaluwe, beneden kilometerraai 65. Raming 79,000. Aanw. 16 Juni. t Het wegruimen van een in de Beneden- Merwede gezonken vaartuig, onder de gemeente Sliedrecht. Aanw. 16 Juni. Het onderhoud der werken, behoorende tot de leidammon van het Zwolscke Diep, met de ver lichting en afbakening van het vaarwater van 1 Juli '86 tot en met 30 Juni '87. Raming 17,180. Aanw. 16 Juni. f 30 Jnni. Het verrichten van bagger werk aan deD linkeroever van het Scheur, boven Maas sluis, tot voortzetting der opruiming van de Bosch plaat. Raming 185,000. Aanw. 23 Jnni. f WIJK, 26 Mei. Bij de alhier gehouden aan besteding voor een verplaatsbare wacht- of berg plaats op de aanlegplaats der stoombooten, waren ingekomen 5 biljetten, en wel van: N. van Rijs wijk te Heusden, voor ƒ371; B. Haspels te Gen- deren, ƒ369; C. Honkoop te Veen, ƒ336; J. Garstman te Wijk, 334.80Th. van Alphen te Wflk, 329.65. De begrooting, opgemaakt door den architect C. Kentie te Woudrichem, bedroeg ƒ339. Het werk is aan Th. van Alphen als laagste in schrijver gegund, De Noordbrabantsche Maatschappij van Land bouw hield op Dinsdag 25 Mei 1.1. eene verga- deri?ig van het Hoofdbestuur te Tilburg waartoe een groot aantal leden was opgekomen. Na voorlezing der notulen, waaruit o. m. bleek, dat door het Hoofdbestuur weder eene premie van 500 aan den Minister van Oorlog was aan gevraagd, om die uit te loven voor den besten hengst, die de vereischten van een remonte-paard in zich vereenigt, werden de navolgende zaken behandeld lo. Het schriftelijk rapport der commissie belast met het onderzoek naar de toepassing der wet op de herziening der belastbare opbrengst van de on gebouwde eigendommen. Dit rapport, dat, tot in kleine bijzonderheden, eene reeks van feiten aantoonde, waaruit men zou moeten opmaken dat een nader onderzoek hoogst nuttig en onvermijdbaar zou zijn, werd besloten in afschrift te zenden aan den Minister van Water- staal en aan de Hoofdcommissie voor de herziening. Voorts zal het, mot de bijbehoorende bijlagen, worden gedrukt en tegen een betrekkelijk geringen prijs algemeen verkrijgbaar worden gesteld bij den Uitgever dezer Courant. 2o. Overweging van het wenschelijke om de Provincie in districten te verdoelen en in elk district keuringen van springstieren te houden. Hieromtrent werd besloten zich tot de Staten dezer Provincie te wenden en van haar de weder invoering der genoemde keuringen te vei zoeken. 8o. B. sprekiug om eene prijsvraag u't- te schrijven voor het beste handboekje, dienstig voor hot on derwijs in de landbouwkunde op de lagere school. Na eenige discusie werd als het meest wensche lijke beschoawd eene prijsvraag uit te schrijven naar een schoolboekje, dat op de meest eenvoudige wijze, iu verhalenden eu boeienden vorm, de eerste beginselen zou bevatten van de landbouw-weten- schap. Eenige ingekomen slukken werden nog mede-j gedoeld, die in eene latere vergadering zullen worden behandeld. 5e Klasse. Trekking van 25 Mei. Prijs van 1000: nos. 226, 4662, 18184 enl 20309 400 nos. 14206 en 19897 200 no.l 6937; ƒ100: nos. 111, 406, 1532, 7724, 8085,1 8838, 11107, 12012, 16870 en 20984. 5e klasse. Trekking van 26 Mei. Prijs vau 1000: no. 19224; 400 nos. 1346, 2784, 4134, 5578 en 14579; ƒ200: nos. 1301 14745 en 19011; ƒ100: nos. 4177, 6933, 943 en 19082. 5e klasse. Trekking van 27 Mei. Prijs van 1500: no. 15557; ƒ1000: no. 4811 en 10432; ƒ400: no. 19475 en 20943; 200 nos. 6115, 9588, 9544, 14662 en 20320; 100 nos. 4331, 9970, 12024, 15155, 15338, 19994 ei 20726. »Vragen van den dag* is de titel van een popu- lair tijdschrift, onder hoofdredactie van dr. H. Blink en A. Winkler Prins, dat, in een keurig go- waad gestoken, bij het groote publiek ingang tracht te maken. Het kiest een ruim veld ter arbeiding en zal trachten het algemeen volksbelang te bevorderen door licht te verspreiden over staatsinrichting en staatsbestuur, verhouding van Kerk en Staat, onder- wjjs, belastingen, kiesrecht enz., voorts over onderwerpen van maatschappelijken aard, bijv. over eigendom, kapitaal en arbeidsloon enz., over de verschillende soorten van belastingen, over landverhuizing en werkverschaffing, over ar menzorg, over verzekeringmaatschappijen, ban ken enz., voorts over de nieuwste uitvindingen en ontdekkingen, over aardrijkskundige merk waardigheden, over gezondheidsleer, bepaaldelijk' met betrekking tot huisvesting, voeding, kleeding, verwarming en verlichting. Het zal levensschetsen geven van merkwaardige mannen, vooral van zoo danige, die hunne krachten gewijd hebben of nog wijden aan de bevordering van volksgeluk, terwijl het zich zal beijveren om beoordeolende verslagen te leveren van belangrijke populaire geschriften. De prijs is zeer billijk. Per jaargang van 12 af leveringen van 4 a 6 vel druks wordt slechts' 3.90 berekend. Wie er meer van weten wil, hij vervoege zich tot den uitgever van dit blad, alwaar wij een groot getal eerste afleveringen aanwezig zagen, die hij voorzeker gaarne ter inzage zal afstaan. Moederlijke verzuchting. Vrouw op een beurtschip aan het roer, tot hare twee kinderen van zes en acht jaar, die beneden erbarmelijk, huilen Wil jullie je groote bakkes wel res hou we ze wete wel, de rakkers, dat ze pas 't roodvonk' hebbe gehad en ik ze nio an der wammes durf komme 1 Een Berlijner, die door eksteroogen gekweld werd, las in oen blad eone advertentie, waarin een geheim middel tegen die kwaal beloofd werd. Hij verzond naar Geuèvo »posto restaute* de gevraagde 1 Mark 20 in postzegels, en ontving na eenige dagen het volgende antwoord »Ja eksteroogen is een straf! Wanneer n de uwe bind'ren, Dan zaagt ge fluks uw teenen af, Gij zult ze zoo vermind'ren Ik beveel daartoe mijn beenderzagen tot den prijs van 10 tot 30 Mark aan. Dr. Eisenbart.* »Die kerk-klok loopt niet,« voegde een heer een boer toe, »ik begrijp niet waarom men dat nuttelooze ding niet wegneemt.* »Zeg nu geen kwaad van onze klok, mijnheer,* riep het boertje boos, »het is een prachtig klokje, het gaat op het oogeublik wel niet, maar als het ook gaat, dan doet het dat wel driemaal zoo vlug als een ander.* Een nauwgezet vreemdeling achtte zich dezer dagen, volgens »Le Voltaire* verplicht, een Parijsch telegraaf-beambte te waarschuwen dat hij bespeurd had dat eiken middag omstreeks vier uur de draden bezaaid waren met vliegen, hetgeen wellicht storend op den dienst zon kunnen werken. Wjj wisten het antwoordt de beambte maar er is niets aan te doen. Zonderling herneemt de vreemdeling maar waarom stormen die vliegen juist tegen dat nur op de draden aan? O, dan seinen wij de suikerberichten over. Dank u. (Vreemdeling af.) Op een bal. Jongmensch tot zijn dame Me juffrouw, ik hou houd veel van U U O Mijnheerspreek met mama Utiecbt, mijn dierbare geboorteplaats. Dezer dagen word op een plattelands secretarie een briefkaart met het volgende adres ontvangen: »den WEdl. gestr. Heer den Heer S tans regerent Burgemeester Der gemeenthe S Ciketarie S f DUSSEN, 27 Mei. Op de heden alhier gebon den botermarkt werden aangevoerd 229 kilo boter. Zij gold van 0.73 tot ƒ0.90. f WAALWIJK, 28 Mei. Op de heden gehonden markt was de aanvoer van vee gewoon, handel vluggeraangevoerd werden 687 KG. boter, die ƒ0.93 a ƒ0.97 per kilogram gold. t DORDRECHT, 28 Mei. Weiboter 0.42 k 0.35. Kunstboter 0.30 a 0.26. Grasboter 0.70 a 0.55. Tonnen, 10.50 9.50. Eieren 3.50 a ƒ3.00. per 100. Getrouwd J. H. VAN MOOCK, en A. A. VAN DE KOPPEL, die hunnen dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling, bij de voltrekking van hun huwelijk onder vonden.' A 1 m k e r k 27 Mei 1886. 99 AFVAART VAN HEUSDEN, op Maandag 4.30 Overige dagen 7. u. Levert het zoo welbekende "kb O Per 6 Klossen genomen, desverkie- zende gesorteerd in nummers wit en zwart groot 680 Ellen, per Klos voor 14 Cent. A lSVs Cent pei* stuk. groot 200 Ellen, per stuk voor* 4 Cent. Do Notaris VERBERNE te Dassen, zal op vm. 10 uur, te Drongelen, in het Veerhuis, Het COLLEGE van REGENTEN over de GODS HUIZEN te Hensden, zal op des voor middags ten 11 ure, bij den Heer H. Mou- rik, aan de Wijksehe poort te Heusden, in bet openbaar Breeder bij biljetten omschreven. van W. J. N. LANDRÉ, Notaris te Vlijmen, zal op Dinsdagf IS .Juni 1880, en huize van L. van den Bboek te Nieuwkuik, bij inzet, en op Dinsdag- 22 «Juni 1880, ten huize van M. van Wordkagen te Vlijmen, bij toeslag, telkens des avonds te 6 uren, ten verzoeke van de Erven J. H. van Engelen, Inlichtingen geeft genoemde Notaris. tegenover het Rijnspoorweg-Station. Corn. Schouten. C a f R estaurant, d la Station Arnhem. Onder aanbevoling T. SLUIS. Van Gorcum naar s-Bosc's morgens 6 uur. Aan kon. al. te '8-Bosch ruim 9 nur. Van Y Bosch naar Gorcum's namiddags 1 uur. Aan komst. te Gorcum circa 4 uur. (Correspondeert op de boot van 4.45 naar Dordt.) Voor de Bossche Markten: Van Andel a/d Rib c. 5 uur. Mei, Juni, Juli en Augustus circa 4 uur. EXTRA DIENST: Des Maandags 's morgens van s-Bosch circa 5 uur. Des Maandags 's namiddags van s-Bosch 2.30 nnr. Van Gorcum n. ''s-Bosch, 's Maandagsmorgens 10.45. Des Zaterdags 'snam. van Gorcum n. 's-Bosch 4,80 bezorgt de plaatsing van Advertentiën Prijzen van 100 en daarboven Notaris te Woudrichem, Wed. A. B. van de Koppel, I ooigras, OP WERKDAGEN: en in alle andere bladen van Nederlandzijn* Kolomen en het Buitenland. Jlooge korting bij veelvuldige plaatsingen of eeuigszins belangrijke orders.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1886 | | pagina 3