BUITENLAND. PUBLICATIE. BINNENLAND. De ouders van den President der Belgische Kamer, De Lantsheere, hebben te Assohe hun diainenten bruiloft gevierd. Men wil een jaarlyksche paardententoonstelling te Brussel organiseeran. Zjj zou worden gehouden in Juli. De ontwerpers zullen den gemeenteraad subsidie vragen. Van verschillende zijden wordt thans het gerucht bevestigd dat Koning Lodewjjk van Beieren de Be geering zal nederleggen. Of dat een vrijwillige, dan wel onvrijwillige aftreding zal zijn, is nog twijfel achtig. De commissie voor de ontwerpen der Parijsche tentoonstelling had er 107 te beoordeelen. 9J waren na een eerste onderzoek tenzijde gelegd. Drie wer den elk met een premie van 4000, drie met een van 2000 frs., 6 met een van 1000 frs. bekroond. Het staat thans vast dat op bet Champ de Mars een toren van 300 meter zal worden gebouwd. Deze zal de great attraction* zjjn van de ten toonstelling. Op de tentoonstelling van uitvindingen te Lon den, in het vorige jaar, was ook te bezichtigen een stoomketel, die, gebruikt, van binnen electrisch verlicht kon worden. Hiertoe was buiten den ketel een kleine batterij opgesteld, welker geleiddraad in verband stond met een in do stoomruimte boven het waterniveau door schroeven aan den ketelwand bevestigde gloeilamp, terwijl de tweede geleiddraad buiten den ketel in een knop eindigde, die tegen den ketelwand kon worden gedrukt. Door die aan drukking werd de geleidiug gesloten en begon de lamp te gloeien. In den voorwand van den ketel was een dubbele glasschijf, iu een ring van mes sing bevat, aangebracht, waardoor het inwendige van deu stoomketel kon worden waargenomen. In Duitschland zullen thans langs dien weg waar nemingen plaats hebben, die leerzaam en voordeelig kunnen zjjn ten opzichte van de stoomketels, en waardoor de zeer belangrijke vragen opgelost kuu- nen worden, hoe de stoomvormig geschiedt, hoe hot wateroppervlak zich daarbjj gedraagt, wat de oor zaak is van het medevoeren van water bij het uit treden van den stoom, enz. Wederom heeft zich in Oostenrijk het geval voor gedaan dat de uitspraak van een rechterlijk col lege, waarbij de doodstraf werd uitgesproken, ge bleken is op dwaling te berusten. Vijf Zigeuners waren, onder verdenking van een gendarme ver moord te hebben, ter dood veroordeeld, maar de keizer schonk hun gratie en veranderde hun straf in levenslang tuchthuis. Thans zijn zij, na zes jaren die straf ondergaan te hebben (in welken tijd één hunner overleden is), in revisie vrijgesproken, op grond van de verklaring van twee andere Zigeu ners, voor het gerechtshof van Steinamanger afge legd en door andere omstandigheden bevestigd, dat niet die vijf, maar zjj beiden den moord gepleegd hadden. In Midden- en in West-Duitschland hebben hevi ge stormen, gepaard met hagel en donder, veel schade veroorzaakt. Wetzlar leed geducht, langs den Rijn zijn wijnstokken verwoest. In Westphalen, Hannover en Thuringen zijn vele huizen, bruggen en spoorwegdijken vernield. Bordeaux is door een hoos geteisterd. Een aan tal gebouwen, o. a. de beurs, de galerie Bordelaise, de markt, werden zwaar beschadigdin het bureel der »Gironde« werden alle ruiteu verbrijzeld. Vele personen werden gewond, een kind werd gedood in de armen van de moeder. Koning Humbert zond 20.000 frs. aan de ge meente Catania tot leniging van den nood, veroor zaakt- door de uitbarsting van de Etna. In do richtiug van Nicolosi stroomt de lava minder snel. Do bewoners echter blijven 's nachts op straat en de toestand is nog gevaarlijk. In Savoye is een 18-jarige Engelschman bjj het beklimmen van de Cornettes de Bise in een af grond gestort. Hij gaf na weinige oogenblikken den geest. Dezer dagen is te San Francisco een man over leden, die een zoon van Napoleon I moet geweest zijn en sprekend op dien keizer geleek. Zijne moe der was linnenmeid in 's keizers gevangenis op Sint- Helena. Zij ging, na Napoleon's dood, met haar zoontje naar Londen, en trouwde daar met een horlogemaker, Gordon genaamd, die haar kind als het zijne aannam. Toon de jonge Gordon-Bonaparte, in het vak van zijn pleegvader opgeleid, volwassan was, ging bjj naar Amerika en vestigde zich te New-Londen, (Connecticut), waar hjj het weldra, door zjjne ken- Waarheid te beschrijven. Eindelijk kwam ik in Hol land en werd in uwe woning opgenomen. Nooit zal ik den gezegenden dag vergeten dat ik den drempel van uw huis overschreed. »De liefde en het vertrouwen, die mij door u en uwe eehtgenoote bewezen werden, deden het goede weer in mij ontwaken. De ijskorst, die mijn hart omsloot, smoltdien eersten avond heb ik bitter geschreid en bij mij zelf de gelofte afgelegd een goed mensch te worden. Nogmaals dank ik u voor uwe warme liefde en toewijdinggijlieden alleen hebt nog geloof in mij gehad, toen ik aan den rand van mijn' zedelijken ondergaag stond, gij hebt mij gered. «Het overige is spoedig verteld. De brieven van aanbeveling, mij door u verschaft, bezorgden mij op verschillende plaatsen in Holland werk. Te Haarlem had ik het geluk bij den bloemist, waar ik werkte, kennis te maken met een Engclschen kweeker, die mij aanbood met hem naar Engeland over te steken. Ik nam zijn aanbod aan en werd weldra tot zijn' meesterknecht aangesteld. Nu vijf jaren geleden stierf hij eil nam ik voor zijne weduwe de leiding der zaken op mij. Nog dat zelfde jaar overleed ook zij, mij de geheele zaak bij testamentaire beschikking na latende. «Zoo had ik dan het toppunt mijner wenschen be reikt en mijn geluk zou volmaakt geweest zijn, indien ik twee dingen had vermocht: de schaduw, die de misdaad op mijn levenspad geworpen heeft uit te wis- schen en mijne arme moeder weder te zien. «Daar vernam ik op zekeren dag tot mijne groote verbazing dat iemand van dcnzelfden naam als mijn vijand te Londen wegens diefstal gearresteerd was. De drenkeling grijpt zich aan een' stroolialm vast. »Ik reisde naar Londen, bezocht de gevangenis en een last van jaren lijdens viel mij van het hart. nis en schranderheid, tot zekere welvaart bracht. Hij oefende zelfs eenigeu politieken invloed uit, eu schreef artikelen in verscheidene bladen. Niet lang geleden trok hij zich naar San Fran cisco terug. Hij was een stilzwijgend, vrij eenzel vig man, en sprak nooit van zjjue afkomst dan bij uitzondering, als hij wat te veel gedronken had. Maar dan mocht ook niemand er aan twijfelen of hij wel een zoon vau den Corsicaauschen verover aar was. SCHOUWVOERING t HEUSDEN, 81 Mei. Nog altijd schijnt onze gemeente door hon den, die vermoed worden aan dolheid lijdende te zijn, voor bezoeken uitverkoren. Dit maakt dat dan ook weldra alles in de weer is, zoodra zich een vreemden ongemuilbanden hond hier laat zien. Donderdagavond 11. kwam een gpitshond ongemuilband over den wal en zette koers nu eens op den weg en dan weder door weiland in de richting van Drongelen. De mare chaussees zetteden hein een tijdlang na, maar de wijl er geen zekerheid was, dat men met een Hij leefde «Thans behoefde ik mij niet meer schuil te houden, mijn vaderland niet meer te schuwen. Ik maakte de reis naar Frankrijk helaas, mijn moeder vond ik niet meer, het verdriet had haar ten grave doen dalen. «Ik keerde terug, maar vond geen rust. Kort ge leden heb ik mijne geheele zaak aan anderen over gedaan en was op weg naar mijn vaderland, toen... het overige is u bekend.* Zoo luidde zijn verhaal, fluisterend en niet afge broken volzinnen medegedeeld. Lang nog keek hij mij dankbaar glimlachend aan, terwijl hij mijne hand vast omklemde. «Maar waarom hebt ge toch in al dien tijd niets van u laten hooren?* vroeg ik, nadat hij een wei nig uitgerust was. Ik was den naam van uw dorp vergeten en door een toeval laakte ik de van u ontvangen aanbeve lingsbrieven op de overtocht kwijt. Eerst na inijn terugkeer in Holland kwam ik uw adres te weten.* «Eén punt is mij toch nog duister,* hervatte ik na eenigen tijd. «Hoe kwaamt ge aan een' aanbeve lingsbrief van uwen patroon?* «Dat is een bedrog, waarvoor ik u nu nog par don heb te vragen. Het ccrtifikaat dagteekende van twee jaren vroeger, toen ik plan had mijne toenma lige betrekking te verlaten.* Nog geruimen tijd zat ik bij hem en sprak van vergiffenis en over de liefde, die het uitnemendste is van alle dingen. Hij luisterde zwijgend en drukte herhaaldelijk mijne hand. Eerst toen de schemering inviel, scheidde ik van hem; hij lag in ecne zachte sluimering. Nog twee dagen zag hij de lieve zon opgaan en ademde hij den geur der herfslseringen in, die de dollen hond te doen had werd de vervolging ein delijk toen hij uit het gezicht was opgegeven. Gisteren morgen ten circa één uur was er weder een ongemuilbanden hond op den wal, ko mende uit de richting van Aalburg. Het was een soort trekhond, waarvan de eigenaar onbekend was. Afgaande op de wijze waarop hij zoowel eet bare als oneetbare zaken verslond, die zich op zijn weg voordeden, gevoegd bij een verdacht uiterlijk, meende men weder met een dollen hond te doen te hebben. Verschillende personen togen dan ook weldra gewapend er op af, waaronder de wachtmeester der koninklijke marechausée alhier, die hem weldra met een schot onschadelijk maakte. t Behalve de hierboven genoemde vermeende gevallen heeft zich Zaterdag middag een aan dol heid lijdenden hond te Waalwijk doen zien, die in de richting van Heusden vertrok, doch deze gemeente niet heeft aangedaan. Door den telegraaf was men zoowel hier als te 's Bosch van zijne aanwezigheid verwittigd en het gelukte een marechaussé uit de laatste plaats hem te Klein-Deuteren neer te vellen. Het bleek nu te zijn een witbonte trekhond, reu, kop raeeren- deels zwart. Hij was voorzien van een stevigen halsband en muilkorf, welke laatste echter te wijd was en het bijten toeliet. Volgens verklaring van den districts-veearts, de heer van Driel, was de hond werkelijk aan dolheid lijdende. Te Nieuwkuijk is deze hond in aanraking met een anderen hond geweest, die ook reeds is af gemaakt. Men zegt ook dat hij op andere plaat sen honden zou hebben gebeten, hetgeen echter nog nader moet geconstateerd worden. t UITWIJK, 28 Mei. Heden namiddag om streeks 4 uur ontstond, zonder dat men de oor zaak kon nagaan, brand en was de woning tan W. P. weldra in lichte laaie. Dit alles geschiedde zoo onverwacht en had de vlam reeds zulke vor deringen gemaakt, dat de vrouwelijke bewoners, de mannen waren afwezig, zich moesten haasten te vluchten. Slechts één bed en eene kist met enkele kleedingstukken werden nog met moeite verwijderd door L. CL, die nog in het brandende pand waagde te gaan. De overige inboedel benevens 4 geiten en eenige konijnen werd eene prooi der vlammen. Aan de ver eende krachten, die spoedig van alle kanten op daagde en de ijverige bemoeiingen der brand weer, die blijken gaf ook zonder brandspuit dezen brand te kunnen beheerschen, mocht het gelukken de belendende gebouwen te vrijwaren, daar, zoo de vlam bij een dezer meer voedsel gekregen had, de gausche buurt zou vernield geworden zijn. Niets moet tegen brandschade verzekerd ge weest zijn. t WIJK. Door den Gemeenteraad alhier, is het vervoer van reizigers en goederen naar stoom- booten en vaartuigen op de rivier de Maas, gren zende aan deze gemeente, aan den hoogsten in schrijver niet gegund, maar zal dit van harent wege worden geëxploiteerd. Tot gaarder en veerman is alsnu benoemd Adrianus Bragt alhier. t Bx\ARDWIJK, 31 Mei. Zaterdag 11. heeft een vermoedelijk aan razernij lijdende hond drie honden uit deze gemeente gebeten. Van deze gemeente liep de hond in de richting naar Dru- nen en werd op het Bossche veld doodgeschoten door de mfréchaussées, die intusscheu per tele graaf gewaarschuwd waren. Op last der politie moeten de gebeten honden gemuilkorfd aan den ketting gehouden worden, totdat door den daartoe bevoegden veearts de geschoten hond onderzocht is. Naar men zegt zijn ook te Waalwijk door denzelfden hond eenige honden gebeten. MEEUWEN, 27 Mei. De vergadering der Gew. Vereeniging Noord-Brabant van het N. O. Genoot schap en die der onderwijzers uit het arrondisse ment Heusden, heden alhier gehouden onder het presidium van den heer arr.-schoolopz., waren vertegenwoordigd door 32, zoo hoofden van scho len als onderwijzers en werden bijgewooud door HH. Saksen, districts-schoolopz., de Burgemees ters van Meeuwen en Eethen c. a. en den heer Blok, wethouder te Werkendam. De punten, ter inleiding op het programma gesteld, gaven aan leiding tot vele belangrijke discussiën. De hh. Bidder hof van de Werken en de Moor van Drongelen werden van wege de Gew. Ver eeniging N.-B. benoemd tot le en 2de afgevaar digde naar de algemeene vergadering van het N. O. G. te Leiden. Verder werd besloten, dat de 2e arrondissements-vergadering zou worden ge houden den 15 Juli a.s. te Waalwijk. ZALTBOMMEL, 29 Mei. Toen gisteren avond de gemeente-veldwachter Dussenbroek op surveil lance was betrapte hij G. Schoepens, 2 zoons en zijn kostganger Kooijman van Driel, op overtre ding van de jachtwet. Hiervan proces-verbaal wil lende opmaken, werd hij in een sloot geworpen, mishandeld en hem met een schoffel een wond aan het hoofd toegebracht. Heden middag zijn J. S. en W. K geboeid naar Tiel gebracht. De va der en de ander® zoon zijn vrijgelaten. t WOUDRICHEM7 28~M^TOp de heden al- kleine Suze voor hein tot een ruiker geschikt had. Den derden morgen vond het ochtendrood zijne oogen geslotenhij was heengegaan naar het land van waar niemand wederkeert. Het kerkhof van ons vreedzaam dorpje telt vele doorluchte grafsteden, geen echter in ons oog heiliger dan de rustplaats van onzen dierbaren, verscheiden vriend. En als ik uit het raam van onze nieuwe pastorie liet oog laat wijden over den stillen dooden- akker, dan rust mijn blik altijd met liefdevol herden ken op het plaatsje waar hij rust. En onwillekeu rig komen mij daarbij de woorden in den geest, die ik las op den avond van zijne intrede in onze wo ning: «Hebt geloof in don mensch.* hier gehouden vergadering van stemgerechtigde ingelanden van het Oud-land van Altena werd met 180 tegen 65 stemmen een voorstel van het Bestuur, om n.l. het salaris van den secretaris- peaningm., den heer van Ouwerkerk, van f 500 op 600 te brengen, verworpen. t DALEM. De landbouw-producten staan in deze streken uitmuntend, vooral aardappelen eu tarwe. Paardeboonen en beetwortels laten wel iets te wenschen over; de aardvloo schijnt aan deze gewassen veel nadeel te doen. De melkopbrengst der koeien is buitengewoon groot, er is dan ook overal overvloed van gras in de weiden. t Van de 6821 gehouden schooltijden ge durende de eerste 4 maanden dezes jaars alhier, werden 2182 verzuimd, waarvan alléén wegen® ziekte niet minder dan 1016, d. i. circa 15 t Bij gebrek aan werk hebben eenige ar beiders van hier, elders daarnaar uitgezien, en met goed gevolg. Reeds geruimen tijd, en dit kan den geheelen zomer aanhouden, werken sommigen te Bunschoten en Spakenburg, prov. Utrecht, an deren zelfs te Mildam, bij Heerenveen. (Pr.) t WOUDRICHEM, 31 Mei. De vangst in de afgeloopen dagen was voor den visscher wat lu cratiever. Van 28 tot 29 Mei werden er 147 zalmen gevangen en 500 finten. Elften geene. De zalm gold 77 a 90 ct. per h. KG. De finten V/s a 3 ct. der stuk. De redenen, welke den minister van koloniën genoodzaakt zouden hebben ontslag uit zijne be trekking aan te vragen, zrjn vervallen. Bij den raad van State is aanhangir gemaakt eene wijziging der gestichtenwet. De wijziging betreft de bestemming der gevangenis te Ommen. Naar men verneemt, is thans aan den raad van State ingediend een voordracht tot vaststel ling van een geheel nieuwe wet op het notaris ambt. Naar het tfVad> verneemt, zouden er in de laatste dagen meer dan eens dringende dépêches, uit Indië zijn aangekomen, om versterkingen van de legermacht aldaar, en wordt dientengevolge hier bij het leger zeer gewerkt op indiensttreding bij het Indische leger. De /yUuie" te Amsterdam zal een openbare bijeenkomst uitschrijven, om den algemeenen staatkundigen toestand van Nederland te kunnen bespreken. Met den zomerdienst, die heden 1 Juni aan vangt op de lijnen der Holl. IJzeren Spooorweg- maatsch., komen eenige belangrijke veranderin gen in werkingo. a. zal de exprestrein 56 ten 9 ure voorm. van Rotterdam vertrekken, aanslui tende aan den eersten trein van Gorinchem en Dordrecht en aankomende te Amsterdam 10 u. 10. Er zal te Amsterdam een gasthuis voor R.-C. ongeneeslijke zieken worden opgericht. Van af 1 Juni a. s. zijn slechts effecten die van Nederlandsche zegel of van kwitantie voor betaald zegelrecht zijn voorzien, hier te lande be leen- en leverbaar. De eerste meikersen zijn uit Duitschland, over Nijmegen- Rotterdam, naar Engeland verzonden, en wel 113 mandjes. De bij gelegenheid van het te Leeuwarden te houden 39e landhuishoudkuudig congres bepaalde harddraverij, zal plaats hebben op 18 Juni, om de door den koning en de koningin uitgeloofde prijzen, een gouden zweep en een breed gouden oorijzer. In Engeland zijn thans tegen 30 Juni e.k. in openbare veiling aangeslagen de vijf stoomsche pen van de stoomvaartmaatschappij rInsulinde* te Amsterdam. De heer O. baron Van Wassenaar van Kat wijk heeft voor al zijn huurders in de Hoeksche waard den huurprijs met een derde verminderd. Te Amsterdam is op 74-jarigen ouderdom de bekende graveur D. I. Sluijter overleden. De elftvaugst, die zoo goed als geweken is, was dit jaar zeer overvloedig; er werden ruim 190.000 stuks aangevoerd. Rekent men den ge middelden prijs op 0,60 per stuk dan was de opbrengst alleen van deze visch 114.000. Volgens bericht uit New-York kan tusschen 31 Mei en 2 Juni stormweder verwacht worden op de Engelsche en Fransche kust. De socialisten F. Domela Nieweuhui® en C. Croll, gewezen klerk bij binnenlandsche zaken, zijn, wegens de hun ten laste gelegde feiten, naar de strafzitting van de Haagsche rechtbank ver wezen en zullen daar den 10 Juni a.s. motten terecht staan, zooals voorloopig is bepaald. Bij den Zondag te Dordt gehouden cricket wedstrijd, behaalde de Merweclub de overwiuning op de Dordrechtsche, met 54 tegen 40 pupten. De overwinningen, door den heer E. Kiderlen jr. te Londen bij een velocipedewedstrijd behaald, zijn zeker wel de moeite waardig een weinig nader omschreven te worden. De le prijs werd gewonnen in gezelschap van den heer De Beukelaer, uit Antwerpen, in een tweepersoons-wielerwedstrijd. De afstand was 5 Engelsche mijlen, en het aantal inschrijvingen voor dat nummer 80, dus 160 mededingers. Er werd in ploegen gereden, waarvan telkenmale de winners óverreden. Bij den laatsten beslissender» ren bleven onze vastelands-kampioenen tot op 200 Meter van den eindpaal achter rijden, spanden toen hun beste laatste krachten in en wonnen gemakkelijk met 30 Meter voorsprong. Een Engelsch blad de Wheeling* schrijft dat het geleek alsof eensklaps de andere rijders stil stonden, zóó verbazend was op dat oogenblik hun snelheid. De 2e prijs, door den heer Kiderlen behaald, was bij den driewielersren. Ook hier werd wegens art» Burgemeester en Wethouders der gemeente Heusden, ont vangen hebbende aanschrijving van Zijne Excellentie den heer Commissaris des Konings in deze provincie van den 10 Mei jl., Se afdeeling (Bijblad no. 43). Gelet op de 2e zinsnede van art, 139 der wet van den 19 Augustus 1861 (Staatsblad no. 72). Maken bekend: Dat het te houden onderzoek (inspectie) van de verlofgan gers der nationale militie in deze provincie, voor deze gemeente zal plaats hebben op Dinsdag den 15 Juni a.s., des voormid dags om 11 ure, ten raadhuize der gemeente. Dat tot de bijwoning van die inspectie zijn gehouden Alle verlofgangers der qailitie te land, die voor 1 April dezes jaars in het genot zijn gesteld van onbepaald verlof, om het even tot welke lichting zij behooren. Dat de voorschriften der aangehaalde wet onder anderan lui den als volgt: Art. 140. De verlofganger verschijnt bij het onderzoek in uniform gekleed, en voorzien van de kleeding- en uitrusting stukken, hem bij zijn vertrek met verlof medegegeven, van zijn zakboekje en van zijn verlofpas. Art- 141. Behoudens het bepaalde in art. 130 kan een ar rest van 2 tot 6 dagen, te ondergaan in de naastbij gelegene provoost of het naastbij zijnde huis van bewaring of arrest, door den militie-commissaris worden opgelegd aan den verlof ganger: lo. Die zonder geldige reden niet bij het onderzoek verschijnt 2o. Die, daarbij verschenen zijnde, zonder geldige reden, niet voorzien is van de in het voorgaand art. vermelde voorwerpen 3o. Wiens kleeding- of uitrusting-stukken bij het onderzoek niet in voldoenden staat worden bevonden. 4o. Die kleeding of uitrustingstukken, aan een under behoo- rende, als de zijne vertoont. Art. 142. Is de verlofganger, wien krachtens het voorgaand artikel arrest is opgelegd, bij het onderzoek tegenwoordig, dan kan hij dadelijk onder verzekerd geleide in arrest worden ge- bragt. Is hij niet tegenwoordig en onderwerpt hij zich niet aan de hem opgelegde straf, dan wordt hij, op schriftelijke aanvrage van den militie-commissaris, te rigten aan den burgemeester der woonplaats van dien verlofganger, aangehouden en onder verzekard geleide naar de naastbij gelegene provoost of het naastbij zijnde huis van bewaring of arrest overgebragt. Art. 143. Onverminderd de straf, in art. 141 vermeld, is de verlofganger verpligt, op den daartoe door den militie-commis saris te bepalen tijd en plaats, en op de in art. 140 voorge schreven wijze, voor hem te verschijnen om te worden onder zocht. Art. 144. De verlofganger, die zich bij herhaling schuldig maakt aan het feit, sub 4o. van art. 141 bedoeld, of niet overeenkomstig art. 143 voor den militie-commissaris ver schijnt, of, aldaar verschenen zijnde, in het geval verkeert sub 2o. en 3o. van art. 141 vermeld, wordt onder de wapenen geroepen en van drie tot zes maanden gehouden. Dat zij de verlofgangers verder opmerkzaam maken dat zij gedurende den tijd dien het onderzoek duurt en in het alge meen wanneer zij in uniform gekleed zijn, volgens het aange haald art. 130, 2e en 3e lid der wet, worden geacht onder de wapenen te zijn en het crimineel wetboek en het regle ment van krijgstucht voor het krijgsvolk te lande op hen van toepassing is. m En opdat niemand onwetendheid zoude kunnen voorwenden zal deze na afkondiging op de gewone wijze, worden aange plakt ter plaatse waar zulks te doen gebruikelijk is. Heusden, den 29 Mei 1886. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, De Secretaris, J. IIONCOOP. H. J. VAN EGGELEN. Burgemeester en Wethouders van Heusden brengen ter ken nis van de ingezetenen, dat op Zaterdag 12 Juni a.s., des na middags, schouw zal worden gevoerd over straten, goten en riolen binnen deze gemeente. Een ieder wordt herinnerd aan de betrekkelijke voorschrif ten der algemeene politie-verordening, volgens welke de straten, goten en riolen alsdan behoorlijk moeten zijn gereinigd, zooals steeds gebruikelijk is, op straffe bij die verordening bepaald. Heusden, 29 Mei 1886. Burgemeester en Wethouders voornoemd, HONCOOP. De Secretaris, H. J. VAN EGGELEN.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1886 | | pagina 2