buitenland. kennisgeving. "*~inkwartierïngl Buitenlandsch Overzicht. het verwondt zich aan het stugge uitste kende hooi en al traant het oog van pijn, het moet toch maar steeds den kop heffen, want alleen daarboven is wat te krijgen. Het zal ons genoegen doen wanneer ve len onzer lezers, die 't geluk hebben paar den te bezitten, getuigen kunnen dat vele dezer schadelijke invloeden door hen terzijde gesteld zijn. Maar wij weten dat in deze de oude sleur ontzettend veel kwaad doet en daarom hebben we, naar aanleiding van een koetsierswoord, over deze zaken een woordje geschreven. (10 t HEUSDEN, 22 Juni. t In verschillende loterijen, waarbij de kans niet groot is, dient tot machtspreuk, *de prijzen die er in zijn moeten er toch ook uitkomen en daarop heb ik, zoogoed als elk ander die een lot heeft, de kans." Met dit zelde doel wordt dan ook bij een bepaalde Staats-loterij trouw nagezien of een bon op een Koster-almanak hetzelfde num mer draagt als dat waarmede de f 100,000 of een andere hooge prijs is uitgekomen, in welk geval ook op die bon een prijs is gevallen. Al is nu zulk een kans slechts 1 op de 20.000, toch bestaat de kans. Dat groote voorrecht is dan ook de vorige week èen onzer ingezetenen te beurt gevallen, die eene pianino getrokken heeft. t AALBURG, 19 Juni. Dat nog niet al het land in waarde sterk gedaald is, bleek gisteren alhier, toen een stuk weiland, iets grooter dan een hectare, werd verkocht voor /"3500 en 41 aren bouwland, in ffden Musschentiend" gelegen, voor 1300 werden gegund. t BRAKEL, 20 Juni. De heer D. A. Kuijn- tjes, sedert 1 Mei 1884 als le onderwijzer werk zaam aan de openb. school alhier, is benoemd tot onderwijzer aan eene openb. school voor kos teloos L. O. te Rotterdam. t DE WERKEN c. a., 23 Juni. De collecte voor het fonds tot aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst in de Nederlanden heeft alhier opgebracht f 5,90. t Woensdag 11. viel het driejarig kind van J. C. van der Straaten in de haven alhier. De vader had het geluk het tijdig op te merken en, door zelf in het water te springen, het behouden aan wal te brengen. HERWIJNEN, 16 Juni. Tot lid van den raad dezer gemeente is, in de plaats van wijlen den heer C. van Arendonk, gekozen de heer W. M. van Arendonk, (lib.), met 53 van de 68 uitge brachte stemmen. Voorts werden uitgebracht op de heereu J. van Zandwijk 5, Govert Zandwijk en K. van Zee e 3 en S. E. Blom 1 steramen, zoomede 1 blanco biljet. GORINCHEM. Öp de gisteren alhier gehou den paardenmarkt waren aangevoerd 30 paarden. De prijzen daarvoor besteed varieerden als volgt Werkpaarden van f 60 tot f 200, hitten van 50 tot 150enkele vreemde kooplieden waren ter markt aanwezig, Gisterenmorgen is op de paardenmarkt alhier door de politie aangehouden een paard, hetwelk in de gemeente Ouder-Amstel eenige dagen ge leden ontvreemd was. De aanvoerder van het paard is mede aangehouden. Beiden zullen ter beschikking der justitie worden gesteld. 20 Juni. Van Zondag 13 tot en met Za terdag 19 Juni zijn in het vischwater dezer ge meente gevangen en aan den afslag verkocht: 116 zalmen, wegende te zamen 1624 halve kg.; op brengst per a/2 kg. 0.80 1.15. t DALEM, 20 Juni. In de boomgaarden be gint eene groote bedrijvigheid te heerschen met het plukken van kersen, ter verzending naar Engeland. De prijzen zijn zeer laag. Minste soorten/3,50 h f 4, beste id. f 4,50 h f 5,50 per 100 K.G. t De jacht op waterwild in deze provincie wordt geopend op Zaterdag 3 Juli e.k. Door den minister van waterstaat is aan gedep. staten dezer provincie kennis gegeven, dat met de werken voor de verlegging van den Maasmond, bedoeld bij de wet van 26 Januari 1883 {Staats blad n° 4) een aanvang is gemaakt.. In verband hiermede is de aandacht van het waterschapsbestuur tot bevordering van de verbe tering van den waterstaatstoestand in het noord oostelijk gedeelte van Noord-Brabant gevestigd op art. 6 van het besluit tot oprichting van het waterschap, waarbij is voorgeschreven, dat de in dat besluit aangegeven verhouding, waarin water schappen en gemeenten door hoofdingelanden ver tegenwoordigd worden, aan eene herziening moet worden onderworpen, vóór en aleer zal worden overgegaan tot regeling en verdeeling der omsla gen over de belastbaar verklaarde eigendommen. Tusschen het rijk en de gemeente 's Hertogen bosch wordt eene dading voorbereid, welke die gemeente tegen vergoeding van f 12,000 in het bezit zal stellen van, bij de overgave van de ves tingwerken door het rijk gereserveerde terreinen, twee kruidmagazijnen, de Vughterpoort met wacht huis enz. Reeds verleende de gemeenteraad zijne goedkeuring aan deze plannen, welke weldra zullen onderworpen worden aan de goedkeuring der Staten- Generaal. In het nieuwe tarief voor telegrammen dat thans in voorbereiding is, zal voor dagbladtele grammen geen reductie boven 40 woorden wor den toegestaan, hoewel aanvankelijk voorstellen daartoe gedaan waren. Bij de nieuwe regeling wenscht de Regeering stadstelegrammen in te voeren tegen 15 cent per 10 woorden en een hooger tarief voor elk woord daarboven. Van 1215 Juni werden over de lijnen van den Ned. Rhijn-Spoorweg ongeveer 90.000 perso nen vervoerd. In éen etmaal, van Donderdag jl. voormiddag 8 uur tot Vrijdagmorgen 8 uren, is te Wage- ningen, volgens den regenmeter der Rijksland bouwschool, niet minder dan 40 mM. regen ge vallen. Door B. en W. van Rotterdam is bij den ge meenteraad aldaar het conversieplan ingediend. Daarbij wordt voorgesteld het aangaan eener geld- leening van 18 millioen gulden, rentende S1/^ pCt. De eerst uit le geven reeks bedraagt 14 millioen, tegen den koers vaD 98*/2 pCt. Daar het 't Rotterdamsch gemeentebestuur wenschelijker voorkomt dat zijn gemeente-gasfa briek op eigen grond gelegen is, dan op dien eener naburige gemeente, worden onderhaudelingen gevoerd om dat gedeelte van Kralingen bij Rot terdam te voegen. Daardoor zal dan de Vlietkade, de Nieuwe Plantage en het terrein van de Nieuwe Gemeente-gasfabriek aan Rotterdam komen. Bij de jongst gehouden stemming voor leden der Tweede Kamer waren te Den Helder voor kiezers, wier stembiljet in het ongereede was geraakt, geen nieuwe stembiljetten ten Raadhuize aanwezig, zoodat eenige kiezers niet hebben kun nen gevolg geven aan hun verplichtingen tegen over den Staat. Door de Fransche regeering zijn medailles en getuigschriften toegekend aan de bemanning van de reddingboot te Brielle, als blijk van waar- deeriug der diensten door hen bewezen bij de redding der opvarenden van het Fransche schip ^Olivier Madeleine," op 9 Februari 11. Meer en meer komt er uitzicht dat het Nedl. vee spoedig weder in Engeland zal worden toe gelaten. De strenge maatregelen die hier te lande tegen de longziekte genomen zijn, hebben in En geland blijkbaar een gunstigen indruk gemaakt. De gezondheidstoestand van onzen veestapel is thans in elk geval uitstekend. Aan de te Leeuwarden gehouden harddraverij om de Kortingsprijzen namen 30 paarden deel. De prijs, een gouden zweep, werd gewonnen door „Snel", van den heer Ypma te Arum. Het gou den oorijzer viel ten deel aau den heer Kingma te Jellura. De bezittingen der Herv. gemeente te Irnsum bedragen ongeveer 250,000. Er is nu een voorstel ingediend om eene som van f 100,000 uit die fondsen onder de leden der gemeente te verdeelen. De heeren Bingham en Brauer, die op een vólocipède naar Weenen willen gaan, waren vol gens de tfN. R. Crt." genoodzaakt te Crefeld de reis te staken door een defect aan de vélcei- pède. Zij namen alstoen den teruchtocht per spoor naar Rotterdam aan, om de vélocipède te doen herstellen. Nadat dit geschied was, vertrokken zij alsnu Dinsdag 15 Juni, 's morgens te JjP/s ÜQr> van Rotterdam en kwamen des avonds te Arnhem aan, Woensdagavond te Ruhrort en Donderdag- De reuzentaak welke Jozef li in de vo rige eeuw zich had opgelegd, schijnt Gladstone thans in Engeland op zich te nemon. Evenals Jo zef II schroomt hij niet do revolutie van boven af te prediken. Dit valt evenwel in dezen tjjd gemakkelijker dan eene eeuw te voren. Thans is ip Engeland nage noeg het algemeen stemrecht ingevoerd, en het is juist op hen die het stemrecht uitoefenen, dat Glad stone zich beroept, nu een aantal liberale leiders zich van hem afwenden, omdat zij geen recht willen doen aan Ierland. Verleden week is Gladstone op reis gegaan naar Schotland om de kiezers toe te spreken. Zijn tocht er heen, zijn aankomst en verblijf waren een ware triomf voor den edelen staatsman. Gladstone kou naar waarheid aldus spreken aan het station te Leicester, waar eene opgewonden menigte hom was komen begroeten. «Voor heden,zeide hij, »heb ik u slechts twee dingen te zeggen. Ten eerste dat ik gedurende mijne 54-jarige politieke loopbaan nog nooit zulk eene geestdrift voor deze zaak heb gezien, en ten tweede dat de geheele wereld meer dan ooit het oog op u gevestigd houdt!» Maar nog heel wat duidelijker liet de merkwaar dige staatsman zich in zijne groote rede, Vrijdag avond te Exdingburg in de Music Hall» gehou den, uit: «Op dezelfde wijze als de veldslag bij Inkermann (in den Krim-oorlog) genaamd wordt de veldslag der soldaten», omdat onze troepen daar de over winning behaalden, niet door het beleid hunner aanvoerders, maar alleen door hunne eigen dapper heid, op dezelfde wijze zal de aanstaande strijd aan de stembus zijn een strjjd van het volk. Het volk zal er eene overwinning behalen op de aristocra tie, zonder door zijne oude aanvoerders (Harting- ton, Chamberlain, Goschen, enz. enz.), die gedeser teerd zijn, te worden aangevoerd.» Het schijnt ons toe dat deze profetie veel kans heeft van vervuld te worden. Men moet vooral niet vergeten dat thans ook de Ieren al hunnen invloed zullen aanwenden om de volgelingen van Gladstone te doen zegepralen. Nu stonden bij de stemming op 7 dezer over Home- Rule de cijfers aldus: 351 tegen en 311 voor, du3 eene meerderheid van 40 tegen. Maar bij de vorige verkiezingen dankten 40 conservatieven hunnen zetel aan den krachtigen steun der Ieren. Nu zul len zij even zoo, zoo niet krachtiger werken voor de Gladstoniauen. Slaan deze 40 zetels om, dan wordt het dus 351 voor Home-Rule en 311 tegen. Alom worden inschrijvingen gehouden om de uitgaven voor dozen reusachtigen stembusstrijd te dekken. De »Pall Mall G zette» heeft er.een ge opend van niet minder dan 1 penny (5 cent) en niet meer dan 1 pond (12 gulden). Een der poli tieke vrieuden van Gladstone, lord Wolverton, zond alleen voor do verkiezingskosten 500,000 gulden De verkiezingen zullen plaats hebben 30 Juni en volgende dagen. Terwijl Gladstone op zijne vorkiezingsreis was, gebeurde er iets soortgelijks als verleden jaar op de Caroline-eilanden is voorgevallen. Volgens een telegram hadden de Pransche troepen de eilanden, genaamd de Nieuwe Hebriden, bezet en er de Pransche vlag op geheschen. Dit feit zou tot ernstige moeielijkheden tusschen Engeland en Frankrijk aanleiding hebben moeten geven, maar de Fransche premier, de heer de Frey- cinet, was zoo vrjj het voorbeeld van Bismarck te volgen. Hij verklaarde dadelijk op de vertoogen van den Engelschen gezant, dat do Fransche re geering niets wist van het hijschen van de Fran sche vlag, maar als het feit bevestigd werd zou de regeering bevelen de vlag neer te halen, want zij had tot zoo iets geen order gegeven. Heeft Frankrijk aldus eene buitenlandsche moeie- lijkheid weten te vermijden, de binnenlandsche (de verbanning der prinsen) is nog niet van de baan. De Kamer van afgevaardigden heeft haar nu wel aangenomen, maar het rapport van de Com missie van rapporteurs van den Senaat is ongun stig. De heer Bérenger zegt in dit rapport als woordvoerder, dat de verbanning in strijd is met de vrijheid, Frankrijks betrekkingen met het bui tenland veel moeilijker maakt, en bovendien zulk eene zaak niet bij de wetgevende macht maar bij de justitie te huis behoort. Dit verstandig advies zal evenwel nn wel in den wind geslagen worden. Eu daartoe dragen de an- ti-republikeinsche dagbladen veel bij, omdat zij thans alles omtrent het doen en laten der prinsen mededeelen als waren zij regoerende vorsten, het geen natuurlijk de republikeinen prikkelt. Nu de Grieksch-Turksche donderbui is overge dreven, gaat Bismarck naar Kissingen en Gastein. Waarschijnlijk zal hij thans zijn invloed aanwen den om de zaken in het koninkrijk Beieren naar zijn zin te doen regelen. Men weet dat op Lodewyk is gevolgd koning Otto I. De Beiersche rijksraad heeft Vrijdag de stukken betreffende deze troonsverwisseling in eene geheime vergadering behandeld. Maar zoo geheim was zp niet of het is uitgelekt dat het. er storm achtig is toegegaan. Verscheidene afgevaardigden hebben met de grootste heftigheid de verheffingen van Otto I veroordeeld. Men weet dat deze koning finaal gek is, dat hij niets begrijpt van hetgeen er om hem heen ge beurt, en dat toen men hem onlangs aan het ver stand bracht dat hij nu koning is, hij terstond uit schreeuwde dat het leger moest gemobiliseerd worden. De afgevaardigden vroegen terecht wat het be- teekent dat men een half gekken koning kwijt raakt om er een aan te stellen die totaal gek is. Dit is dan ook eenigszins dwaas. Het fijne van de zaak zit hierin, dat de clericalen gaarne den tegen- woordigen regent tot koning zouden willen heb ben, omdat hij volbloed ultramontaan is. Bismarck zou daarom de voorkeur geven aan den zoon van den regent. (Particuliere Correspondentie.) BRUSSEL, 20 Juni. t De laatste berichten uit het Walen-kwartier luidon gunstig: schier in de geheele Borinage is de orde hersteld en er bestaat alle grond om t# verwachten, dat morgon de werkzaamheden weder zullen worden hervat. Heden zullen op verschillende plaatsen meetings worden gehouden, waarbij het woord zal worden gevoerd door de hoofdleiders der werklieden-bewe ging. Men verwacht van hen dat ze de grèvisten tot rust en orde zullen aansporen. Hoezeer de berichten omtrent de grève in de afgeloopen week door de dagbladen over 't alge meen waren overdreven, is er de toestand evenwel hagchelijk. Het loon van den mijnwerker bedraagt tegen woordig 1.50 franc (70 cent Holl.) daags; daarvoor daalt hij bij het krieken van den dag in de groef, die eene diepte heoft van 2000 tot 4000 voet, ne der, altijd vervuld met de vrees of dit niet zijne reis naar het graf zal zijn. Het daglicht moet hij derven; de mijn wordt verlicht door de zoogenaamde »lampe de sureté», (veiligheidslamp), die op zjjn hoofd is vastgehecht, en zóó moet hij zijn zwaren arbeid verrichten. Geen wonder dus dat zich ontevredenheid open baart; deze wordt gevoed door de ophitsingen der socialisten, die vooral bij de vrouwen gereeden in gang vinden en is eenmaal eene grève uitgebroken, geloof dan vrij dat de «Hasselt», (een soort jenever van Hasselt's fabrikaat), er een werkdadig aandeel aan neemt. Dan is het: «beter te sterven door het vuur der gendarmes of den sabel der lanciers, dan om te komen van honger en gebrek.» De propriétaires (werkgevers, eigenaren der mij nen), kunnen aan de billjjke eischen van den werk man om verhooging van loon niet tegemoet ko men. Door de algemeene malaise in den handel zijn ook hunne winsteu tot een minimum beperkt en hebben zij door tusscbenkomst dor au toriteiten overlegging hunner boeken en balansen aangeboden, om te bewijzen dat vermeerdering van uitgaven er toe zou moeten leiden om het werk van hunne zijde te doen staken. Zooals go weet werd sedert 1830 België's on afhankelijk bestaan in de eerste dagen van Sep tember telken jare door nationale feesten herdacht. Sedert enkele jaren hebben die feesten plaats den 15den Augustus, en Brussel is er het brandpunt van. Hieruit hebben de socialisten munt geslagen bij hun j.l. Zondag alhier gehouden congres is be sloten, de mislukte demonstratie vau 13 Juni to doen plaats hebben op 15 Augustus. Wordt deze weder verboden, dan moet daar noodzakelijk uit volgen het verbod tot viering der nationale feesten, daar men aan de neuzen niet kan waar nemen de bedoeling om aan 't een of 't ander deel te nemen. Eene moeielijke taak voor de regeering om in deze den Gordiaanschen knoop door te hakken! ■———MP Van Ostende naar Dover zal voortaan driemaal daags een mailboot vertrekken. Dat geschiedt met het oog op de concurrentie van de lijnen Vlissin- genQueeusborough en AntwerpenHarwich. Het gerucht dat met den Delagoa spoorweg, die de Znid-Afrikaansche republiek met de zee zal verbinden, wordt begonnen, blijkt juist te zijn. De vergunning aan den ondernemer Mc. C. Murdo is 1 Juni vervallen en Portugal heeft nu, zijn be lang begrijpende, zelf onmiddellijk de zaak ter hand genomen. Hierdoor en wijl de leening van 5 ton, in Nederland gesloten, volteekend is, bestaat er kans dat Nederlandsche ondernemers de lijn zullen kunnen aanleggen. De vergunning is thans in han den* dor hoeren van de Wall Bake en Cluysenaar, te Amsterdam, en Groll, te Londen. Zuid-Afri- kaansche berichten bevestigen, dat de zaak haar begin neemt. Op zijn reis naar Ëdinburg hield Gladstone niet minder dan 9 toespraken aan verschillende stations. Hij was bij zijn aankomst niet vermoeid. Een ïersch blad zegt dat Gladstone drie van zijn vrienden tot pair zal verheffen. Dezen zouden hem daarvoor elk 10.000 pd. st. geven om een fonds voor de verkiezingen te vormen. Lord Wolverhamp ton en Rosebery zouden evenveel storten. De Russische regeering heeft 100,000 fr. gezon den voor het instituut Pasteur. Graaf Holnsteiu is in een duel met Koning Lodewijks adjudant, graaf Durckheim, gevaarlijk ge wond. Er is niets nieuws onder de zon. Een geneesheer uit het burgerlijk gasthuis te Lyon, de heer M. H. Molière, heeft de aandacht gevestigd op een ge schrift van een voormalig geneesheer daar ter stede, de heer J. B. Goiffon, die, tijdens de epidemie van Marseille, in 1720, het betoog leverde, dat de kiem der ziekte te zoeken is een soort van onzichtbaar insect, dat echter door verbeterde micoscropen wel licht beter zou zijn waar te nemen. In de inlei ding der brochure van Goiffon wordt een theorie ontwikkeld, die in vele opzichten overeenkomt met die van Pasteur. Goiffon grondt zjjne beweringen op die door P. Kirscher reeds in de zeventiende eeuw ontwikkeld. De ontdekking van Molière ten aanzien van do geschriften van Goiffon en Kirscher, respectievelijk van 1720 en 1676, ontneemt echter iets aan de verdiensten van Pasteur, maar niet temin ,is het opmerkelijk, dions leer reeds eeuwen geledeu te zien gegrondvest. In Denemarken moet weder een der meest uit gestrekte veengronden in brand zjjn geraakt. De oorzaak van zulk een veenbrand is doorgaans on bekend, en er zijn er die beweren dat de brand in die venon nooit geheel uitdooft, maar altijd voortsmeult. Ook in 1884 werd van daar een hevi ge veenbraud bericht. De Parijsche bankier Darraoy is op den loop met 500.000 frs. Tot zijn slachtoffers behoort Mustapha bon Ismaïl, do oud-Miuister van den Bey van Tunis. Volgens bericht uit Odessa is het Russische stoomschip «Jastrib» in de straat v&n Kertuh ge zonken en de equipage, op één man na, daarbjj omgekomen. Het Eng. stoomschip «Gertrude», kapt. Souter, van New-Orleans naar Kopenhagen, is op Cape Piue gestrand en vergaan met de ge heele lading. Uit Simla wordt de dood bericht van den Maha rajah van Indore. Men herinnert zich misschien Jean Mistral, den millionair die 21 jaren in een krankzinnigenge sticht doorbracht. Hij is thans daar everleden. In den Senaat der Vereenigde Staten is een wets" ontwerp ingediend, betreffende de machtiging tot oprichting eener maatschappij, die, met gebruik making van het Nicaragua-meer, een kanaal wil graven tusschen de Stille Zuidzee en den Atlanti- schen Oceaan. Een Reuter-telegram uit Pinang van 18 Juni meldt «De Atjehneezen deden bjj Rigas een aanval op het Nederlandsch-Indische stoomschip «Hok Can ton». Zij doodden den eersten machinist en den tweeden stuurman, en namen den tweeden machi nist, zoomede den kapitein en zijn vrouw, gevangen. De machinisten zijn Engelschen.» Rigas, de plaats waar de stoomboot «Hok Can ton» door Atjehers is aangevallen, ligt op onge veer 4° 38' NBr., op de Westkust van Atjeh, een weinig noordelijker dan Tenom. De kampong Rigas bevindt zich een weinig landwaarts in, heeft goede huizen en telt 500 600 inwoners. De bevolking leeft van de peperteelt en den veestapel. Levens middelen tn goed drinkwater zijn er schaarsch. Groote schepen blijven op de buitenreede, kleinere vinden eene goede ankerplaats in de binnenbaai. Het omliggende terrein is zeur bergachtig. De radja van Rigas wordt gerekend onder degenen, welke ons gouvernement goed gezind zijn. (Tijdschr. v. h. Aardr. Genootschap II, bl. 85, door jhr, J. C. R. Westpalm van Hoorn tot Burgh.) Op de «kaart van de telegraaflijnen en gesubsi dieerde stoomvaartlijnen in den Ind. Archipel», wordt vermeld dat Rigas eens in de twee maan den door een stoomschip van de N. I. Stoomvaart maatschappij wordt aangedaan. Het stoomschip «Hok Canton» wordt in het jongst verschenen Koloniaal Verslag vermeld als eigen dom van den Chinees Thio Thiaw Sat, te Batavia, doch thuis behoorende te Oleh-leh. Het vaart onder Nederlandsche vlag, is 422,73 reg. tonnen groot en onderhoudt eene geregelde vaart tusschen Penang, Oleh-leh en andere Atjeh-kustplaatsen. INRICHTINGEN, WELKE GEVAAR, SCHADE OF HINDER KUNNEN VEROORZAKEN. Burgemeester en Wethouders van Heusden, gezien de artt. 6 en 7 der wet van den 2en Juni 1875 (Staatsblad no. 95), tot regeling van het toezicht bij het oprichten van inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken; Doen te weten dat op heden ter Gemeente Secretarie ter inzage zijn gelegd en aldaar kunnen worden ingezien, een ver zoek met bijlagen van Willem van Duppen, alhier, om vergun ning tot het oprichten van eene sehietinrichting in den tuin achter zijn woonhuis aan de Waterpoort, kadastraal Sectie A, no. 140 en 141. Dat op Maandag, den 5 Juli 1886, des voormiddags ten 10 ure, in het Raadhuis i.czer gemeente ten overstaan van een lid van het dagelijksch bestuur gelegenheid zal worden gegeven om tegen het oprichten dezer inrichting bezwaren in te bren gen en deze mondeling en schriftelijke toe te lichten en dat zoowel de verzoeker als zij die bezwaren hebben in te brengen gedurende drie dagen vóór evengenoemd tijdstip, op de Secre tarie der gemeente van de ter zake ingekomen schrifturen kunnen kennis nemen. Heusden, den 21 Juni 1886. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, H. J. VAN EGGELEN.S. VAN BEEST, L. B. Burgemeester en Wethouders van Heusden, gelet op de artt. 17 en 18 der wet van 14 Sept. 1866 (Scbl. no. 138.) Brengen ter openbare kennis dat de lijst bevattende de na men der inwoners, die voor het verkenen van inkwartiering en onderhoud in aanmerking komen, door hen is herzien en gedurende 14 dagen ter Secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd, terwijl een afschrift daarvan in de vestibule van het raadhuis is aangeplakt. Heusden, den 21 Juni 1886. Burgemeester en Wethouders voornoemd, S. VAN BEEST, L. B. De Secretaris, H. J. VAN EGGELEN.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1886 | | pagina 2